• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی , اخبار » به راستی بارزترین علل طلاق در جامعه چیست؟
  کد خبر : 857414

  به راستی بارزترین علل طلاق در جامعه چیست؟

  به راستی بارزترین علل طلاق در جامعه چیست؟ Reviewed by Farnaz on Oct 16Rating: دادستان عمومی و انقلاب اهواز گفت: طبق آمار و تحقیقات انجام شده در ایران، بارزترین علل طلاق مربوط به خشونت خانوادگی، اعتیاد، فقر و مشکلات اقتصادی و مسایل جنسی است.  فرهاد افشارنیا در دومین جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم و…

  به راستی بارزترین علل طلاق در جامعه چیست؟ Reviewed by Farnaz on Oct 16Rating:

  دادستان عمومی و انقلاب اهواز گفت: طبق آمار و تحقیقات انجام شده در ایران، بارزترین علل طلاق مربوط به خشونت خانوادگی، اعتیاد، فقر و مشکلات اقتصادی و مسایل جنسی است.

   فرهاد افشارنیا در دومین جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم و آسیب‌های اجتماعی خوزستان اظهارکرد: باتوجه به این که ۷۵ درصد از طلاق‌ها ناشی از فقدان یادگیری زوجین است، برای رفع هر یک از این علت‌ها تاکید بر آموزش مهارت‌های زندگی ضروری است.

  وی افزود: فقر و مشکلات اقتصادی، به معنی ضعف و ناتوانی در تامین نیازهای اصلی زندگی مشترک، نیز منشا ۲۵ درصد دیگر طلاق‌ها است.

  افشارنیا بیان داشت: در تحقیق دیگری از یک جامعه آماری جوان، ۴۰ درصد از پاسخگویان اعلام کرده‌اند که بیشترین مشکلات آن‌ها در مورد ازدواج و طلاق، نبود مراکز علمی و تخصصی است.

  وی گفت: نرخ ازدواج در سال ۹۰ نسبت به سال قبل از آن با رشد منفی ۱.۸ درصدی مواجه بود. همچنین در سال ۸۹ به ازای هر ۶.۵ ازدواج، یک طلاق و در سال ۸۸ به ازای هر ۷.۷ ازدواج یک مورد طلاق رخ داده است که نشان‌دهنده افزایش نرخ طلاق در دو سال گذشته است.

  وی گفت: با پیگیری راهکارهای علمی و استفاده از ابزارهای فرهنگی می‌توان نسبت به کاهش پدیده طلاق اقدام کرد

  کلیدواژه ها : ،
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.