• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » فرهنگی و هنری , مطالب برگزیده سایت » حریم سلطان از دورغ تا توهین به ایرانیان
  کد خبر : 856847

  حریم سلطان از دورغ تا توهین به ایرانیان

  حریم سلطان از دورغ تا توهین به ایرانیان Reviewed by Aryan on Oct 16Rating:   این روز ها تب و تاب سریال ترکیه ای حریم سلطان بالا گرفته مجموعه ایران ویج سعی دارد با روشن گری درباره این سریال شما هموطنان را بیشتر از اتفاقات پس داستان مطلع کند . اما قبل از شروع هر…

  حریم سلطان از دورغ تا توهین به ایرانیان Reviewed by Aryan on Oct 16Rating:


   

  این روز ها تب و تاب سریال ترکیه ای حریم سلطان بالا گرفته مجموعه ایران ویج سعی دارد با روشن گری درباره این سریال شما هموطنان را بیشتر از اتفاقات پس داستان مطلع کند .

  اما قبل از شروع هر نقدی باید چند سخنی با رسانه ملی داشت و به آن تبریک گفت ! مگر ایران کم شخصیت تاثیر گذار تاریخی و ملی دارد که از آنها سریال ساخته نمی شود ! . چرا باید مخاطب ایرانی با مشاهده این شبکه ها چیزی را ببیند که نه در شان یک ایرانی است نه در شان یک خانواده .

  نمیدانم میدانید یا خیر اما رسانه عزیز ما بیش از 25000 پرسنل دارد و در مجموعه با حساب کردن شبکه های استانی و برون مرزی در بهترین شرایط بیش از 40 شبکه فعال داریم و به نظر بنده بهترین تجربه موفق در شبکه های برون مرزی پرس تی وی را میدانم که با گفتن حقایق در سطح جهانی حرفی برای گفتن دارد اما این رامقایسه کنید با یک شبکه ای به نام جم کلاسیک که شاید 50 پرسنل هم نداشته باشد . باید کمی رو راست باشیم و با مقابله با هر مشکلی در صادقانه با موضوع برخورد کنیم بدون شک جم توانسته مخاطبان بسیاری جذب کند که این موضوع هزارررررر افسوس دارد .

  تجربه ثابت کرده رسانه ما اگر خوراک مناسب برای مخاطبان میلیونی خود داشته باشد با استقبال خوب رو به رو میشود گواه این موضوع را میتوان برنامه 90 دانستن که با گذشت بیش از 10 سال از شروع روز به روز موفق تر و قوی تر می شود .

  اما چرا رسانه ملی ما نباید با پخش سریال های مناسب و جوان پسند نیاز های هموطنهای ما را برطرف کند تا دیگر نیازی به دیدن سریال های ضد ایرانی در شبکه ضد ایرانی جم مشاهده کنیم .

  تیم جوان ایران ویج اگر انتقادی از جایی میکند فقط از روی دلسوزی و عشق به بنیان خانواده ایرانی و کشور عزیزمان است امیدواریم رسانه ملی از این موضوع ناراحت نشود . البته تجربه به ما ثابت کرده که شرکت های معروف ایرانی جنبه انتقاد را ندارند که برای نمونه ایرانسل را میتوان نام برد که بعد از انتقادی که ایران ویج از او کرد مستقیما برخی خدمات خود را حذف و حتی تهدید به شکایت هم مجموعه جوان ایران ویج را کرد که واقعا جای تاسف دارد.!

  به زودی ایران ویج نقدی جامع و کامل را در مورد تک تک سریال های ترکی ای که در شبکه جم پخش می شود در اختیار شما عزیزان قرار میدهد

   

   www.iranvij.ir| گروه اینترنتی ایران ویج


  سریال تاریخی «سده باشکوه» که در ایران با نام «حریم سلطان» شناخته می‌شود، همانگونه که از نامش برمی‌آید تلاش دارد تا روایتی ساختگی، اما پرشکوه از زندگی «سلطان سلیمان اول یا قانونی» به نمایش درآورد و با به تصویرکشیدن توطئه‌ها و دسیسه‌هایی که در حرمسرا و دربار این سلطان عثمانی رخ می‌دهد، مخاطب را تا پایان سریال همراه خود کند و از خلال آن، زیرکانه به تبلیغ —– دست زند.

  تاریخ به روشنی گواهی می‌دهد که سلطان سلیمان عثمانی در کنار متجاوزان دیگر به این سرزمین، چون اسکندر، چنگیز، تیمور و … دستش به خون ایرانیان بسیاری آغشته است. سپاه او، علی‌رغم بی‌میلی شاه تهماسب صفوی به جنگ، سه بار بین سال‌های 1533 تا 1553 میلادی به ایران یورش آورد و ایرانیان بسیاری را در قفقاز، تبریز، اورمیه منطقه اذربایجان و کردستان و بغداد قتل عام کرد و در پی این کشتارها، وی خویش را رهبر جهان اسلام و جانشین خلفای عباسی خواند و در این راستا دولت کنونی ترکیه با در پیش گرفتن سیاست نوعثمانی‌گرایی بر آن است تا بسان سلطان سیلمان اول، مدعی رهبری جهان اسلام باشد و ساخت چنین سریال‌هایی نیز پیرو همین سیاست دولت کنونی ترکیه است.

  شگفتا که شبکه‌ ماهواره‌ای «جم تی‌وی» با صرف هزینه بسیار برای خرید و دوبله این سریال، می‌خواهد این سریال را به خورد ایرانیان دهد و از منفوران تاریخ ایران، چهره‌ی دیگر سازد. این امر بسان این می‌ماند که فرانسویان سریالی در رثای هیتلر دوبله و برای ملتشان پخش کنند!

  آموزش، اطلاع‌رسانی و ارتقای فرهنگ یک جامعه از مهم‌ترین کارکردهای یک رسانه است؛ اما شبکه‌هایی از این دست، گویا جز به پول بیشتر درآوردن به هر قیمت، به چیز دیگری نمی‌اندیشند.

  گردانندگان این شبکه در پاسخ اعتراض ایرانیان بسیاری، به این نکته اشاره کرده‌اند که «مگر چنگیزخان به ایران حمله نکرد و کشورمان را ویران کرد؛ پس چرا سریال سربداران ساخته شد و همه مردم بیننده آن بودند و کسی اعتراض نکرد؟» همین پاسخ، عمق ناآگاهی و نادانی مدیران این شبکه را عیان می‌کند؛ چراکه سریال سربداران می‌خواست ایستادگی ایرانیان برابر یورش مغولان را به نمایش درآورد و این قیاس چنان مع الفارق است که حتی مرغ لای پلو را به خنده می‌اندازد؛ شاید هم، این‌ها چنگیزخان را با سربداران اشتباه گرفته‌اند! مدیران این شبکه همچنین افزوده‌اند: «مگر جنگجویان ایرانی در گذشته به اقصی نقاط دنبا حمله نکرده و کشورهای بسیاری را ویران کردند. حالا باید مردمان این کشورها با ما بد باشند که اجدادشان را ایرانیان کشتند؟» به راستی آدمی از این‌همه ناآگاهی تاریخی مدیران یک رسانه به شگفتی می‌آید. تاریخ به روشنی نشان می‌دهد که ایرانیان –جز چند مورد انگشت‌شمار- همواره پاسبان مرزهای خویش بوده‌اند و هرگز ملت مهاجمی نبوده‌اند؛ بلکه مدام در معرض یورش همسایگان خویش قرار داشته‌اند و جز دفاع کار دیگری نکرده‌اند.

  در پایان شایسته یادآوری است در جهانی که زیست می‌کنیم، هر ملتی بر آن است تا از نداشته‌های خویش، داشته‌هایی بسازد؛ داشته‌هایی که بیشتر به مَثَلِ «کوهی که موش زایید» می‌ماند. شگفتا از ما ایرانیان، با وجود اینکه به گواهی تاریخ، کهن‌ترین ملت جهان به شمار می‌رویم و همواره نیاکان ما مشعل‌دار فرهنگ و فرهنگ‌مدار بوده‌اند، این‌چنین در شناساندن تاریخ و فرهنگ خود به جهانیان کوتاهی کرده‌ایم که دیگران یا تاریخ و فرهنگمان را به نام خویش مصادره کرده‌اند و سکه به نامِ نامی نداشته‌ی خویش زده‌اند یا اینکه از هیچ، همه‌چیز ساخته‌اند. البته شاید اگر نیک بنگریم، می‌بینیم «ز که نالیم که از ماست که برماست»! باشد که بیدار شویم .

  سخنى با هموطنان؛

  عزيزان ما شما را دعوت به تحريم اين سريال يا سريالهايى از اين دست نميكنيم اما قصد آگاهى دادن به شما را داريم.
  سالهاست دولت آنكارا با صرف هزينه هاى هنگفت از پان ترك ها به شدت حمايت و آنها را تجهيز مينمايد.
  ساخت و پخش سريالى با هزينه بالا در مورد فاتح تبريز آن هم با اين همه دروغ و بزرگنمايى در مورد يك پادشاه خونخواه و ظالم درست در زمانى كه بحث تجزيه ايران توسط سناتورهاى آمريكا نيز مطرح ميشود چه دليلى دارد؟

  كمى با خود خلوت كنيد … اجازه ندهيد افكارتان را در اختيار بگيرند

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۱۲۶)  • Ali

   سیاه نمای فجیح در مورد ایرانه البته این اواخر چه بچگانه هم بد نمای شده میشه مقایسه شه با موش و گربه(tom & Jerry) در این حد بچگانه بخدا ! زندباد ایران برای همیشه

  • جمشید

   درک عثمانی ها از اسلام به مراتب درست تر از صفویان بوده. به دستور شاهان صفوی املاکن متبرکه اهل تسنن خراب می شده و این خود نمونه ای از زشت ترین اعمال شیعیان بوده. ضعف قدرت باعث ایجاد تشیع شد و سواستفاده از تاریخ صدر اسلام و درغ پردازی های شیعیان علت جنگ و بهانه آن را فراهم کرد.

  • جمشید

   عرق ملی که از بین رفت همین می شود. تاریخ ایران ثابت می کند که از حمله اسکندر و مغول و اعراب به این آب و خاک ملتی ترسو و متظاهر ساخته . اجنبی پرستی بیداد می کند. دین اسلامی که تحمیل شد ملیت این مردم را هم از بین برد.

  • مبین

   اول از همه باید به حال این صدا و سیما تاسف خورد که جز کارای پوچ و بیهوده هیچ توان دیگه ای نداره.به خدا اگر این تلویزیون رو دست غاز میدادن بهتر میتونست اداره کنه.واقعا نمیدونم مشکلشون چیه که کمی به سریال های تاریخی مربوط به کشور خودمان هیچ توجهی نمیکنند. ما تو تاریخمون بیست برابر بیشتر از این ترکها قهرمان و پادشاه خوب و انسان های بزرگ و دلیر داشته داریم ولی باید اذعان کنیم که الان عرضمون یک صدم اون ها هم نیست.آیا یک جوان ایرانی کوروش را نمیشناسد ؟ شاه عباس را نمیشناسد؟نادرشاه و کریم خان را نمیشناسد؟اگر جواب مثبت است پس چرا به این ملت که شاید دوست دارد بداند بر تاریخ گذشته اش چه گذشته ارج نمینهند؟ باید اعتراف کنیم که آن ها میتوانند کاری کنند که ما بدانیم ولی نمیخواهند که بدانیم…

  • ناشناس

   اگه شانتون خیلی بالاست ایران که تاریخ قشنگ تری داره چرا خودتون سریال نمی سازید ؟؟؟؟؟ همه ی حریم سلطان تاریخ واقعی
   بوده می تونید برید توی سایت های تاریخی ببینید که میلیون ها کیلو متر مربع وسعت داشته تا این که تویه جنگی شکست می خوره و ….. چرا ایران این سریال چرت و پرت می سازه دزدیدن بچه و ……. چرا عیب کشور دیگه می گیرین اول ببینین کشور خودمون چه عیبی داره .

  • ن. س

   با تمام مسائل گفته شده در این متن مخالفم…. مگه تاریخ به معنای جنگ بین قدرت ها نبوده؟ مگه همه ی پادشاه ها بر سر قدرت و و ثروت و گسترش سرزمین خودشون وارد جنگ با سرزمین دیگه نشدن؟؟ حالا چون عثمانی ها به ایران در ان زمان حمله کردن و خیلی ها رو کشتن پس عثمانی ها آدم های بدی هستن؟؟؟ ولیییی داریوش ,که ما ازش به عنوان داریوش بزرگ نام میبریم وقتی به مصر لشکر کشی میکنه برای جنگ و کشتن هیچ ایرادی نداره؟؟؟؟ یا مثلا چرا وقتی خشایار شاه دوران هخامنشی به یونان حمله میکنه و اونجارو به آتش میکشه هیییییییچ ایرادی نداره؟؟ ولی وقتی پادشاه قدرتمند عثمانی به ایران حمله میکنه و ایران شکست میخوره این قدر برای بعضی ها خوشایند نیست ؟ چرا؟ چرا این فرق ها وجود داره؟؟ خب در زمان سلطان سلیمان که پادشاه ایران شاه طهماسب بود خب قدرت مبارزه با سلطان سلیمان رو نداشت و شکست خورد. خب قدرت و توانایی پیروزی در مقابل سلطان سلیمان رو نداشت. خب این کجاش ناراحت کننده ست؟؟؟ چرا تعصب بی جا داریم؟؟؟(هرپادشاهی که قدرتمند تره و با درایت تره پیروز میشه و هر پادشاهی که ضعیف تر و نالایق تره شکست میخوره!!!! اگر سلطان سلیمان خودشو پادشاه و رهبر جهان اسلام میدونست خب حتما از لحاظ فکری و عقیدتی و قدرت و شعور خودشو در سطح بالا ترین قدرت ها میدید و هیچ کس رو توان مبارزه با خودش نمیدید. که اینجوری هم بوده !!!شاه طهماسب در مقابل سلطان سلیمان پشه هم نبود. بالاخره سلطان سلیمان در یه دوره اززمان بالاترین و برترین قدرت جهان بود. چه ایرادی داره؟؟؟ حالا چرا یه عده حسودی میکنن من نمیدونم…..

   • سجاد

    جناب عزیز شما انگار متوجه نیستی….در قسمت هایی از این سریال به شاه طهماسب و شاه اسماعیل صفوی که بنیان گذار ایران معاصر هستند توهین شده….ما با این دسته از توهین ها سر و کار داریم. در ضمن شاه طهماسب فردی جنگ طلب نبود و قصد داشت زندگی ارامی را برای وطنش برقرار سازد.در این دسته از فیلم ها مذهب تشیع و ایران ما زیر سوال میره.در ضمن خیلی از جاهاش دارای اشکالات اساسی است مثلا در این فیلم دختر خدیجه سلطان آنهم در 400 سال پیش ویولون میزد….آیا در 400 سال پیش ما ویولون داشتیم؟!!!!…در ضمن داریوش شاه به مصر حمله نکرد بلکه مصر جز قلمرو ایران بود و به علت شورشی که در آن زمان در مصر برپا شده بود به انجا لشکر کشید. علت جنگ با یونان در زمان خشایارشا هم این بود که آنها لیدیه را آتش زند و اموال آن شهر را به غارت بردند و بدین خاطر بود که خشایارشا به جنگ با آنها پرداخت.واقعا از ایرانی بودن یک عده مثل شما تردید دارم.چطور تاریخ کشور خودت را اینگونه زیر پات میذاری؟!! واقعا شرم هیا نداری.در ضمن ما ایرانیان در زمان شاه طهماسب و شاه اسماعیل از عثمانی ها شکست خوردیم ولی شاه عباس کبیر و نادرشاه یه سیلی بزرگی بر پیکره عثمانی وارد کردند که آنها تا سده های متوالی توان لشکری خود را از دست داند. و من از داشتن چنین شیرمردانی مانند شاه عباس به خود میبالم.

  • شمس الدین رجبی

   سلام
   در زمینه سریالهایی که از این شبکه پخش میگردد، بی بند باری وترویج آن بیش از سایر مسایل مورد توجه است
   که متاسفانه بدلیل عدم جذابیت برنامه صدا وسیمای ایران مردم ناگزیر به این شبکه ها روی میآورند…اگر مسولین ما بجای صرف هزینه های آنچنانی برای ساخت بسیاری از برنامه های تکراری وپوچ سیما به ساخت چند سریال مثل پایتخت 2 مبادرت میکردند قطعا” مردم بجای مشاهده برنامه های هدفدار و فاسد شبکه های ماهوارهای به مشاهده شبکه ملی روی می آوردند ولی افسوس که آقایان با هرچه تاریخ ایرانی وبرنامه های شاد مخالفند…وصد افسوس!!!!!!!/

  • علی

   باسلام خدمت تمام خوانندگان این مطلب.دراینجالازم بذکرمیدانم که اعلام کنم این حقیرچیزی بیش از300جلدکتاب درزمینه تاریخ به خصوص صفویه مطالعه کردم .برادران دراین دوره تعدادی از اقایون فرهنگ وتمدن خودمان رافراموش کرده وبه دفاع از دیگران مشغولند.برادران اگرماقدرومنزلتمان را ندانیم که میخواهدبه دادمابرسد!انمیتوانیم ترکهایادیگرملل رابه کشتن اجدادمان متهم کنیم زیرا دریکی از شبیخون هایی که به لشگر سلیمان قانونی زده شدبیش از10000نفرازترکها کشته شدنداما بدانید ما ملتی بوده ایم که تا 200سال بیش قدرت برتر بودیم بنابراین نگذارید که این تمدن جای خودرا به500الی600سال تاریخ به ظاهر متمدن ترکیه دهدیاهرملت دیگر.بدانیدوقتی که دنیا درمقابل عثمانی ها ناتوان بود همه دست به دامان ایران شدند مادوباره انها را ارام کردیم بنابراین ما برتربودیم چرا نمیگوییداولین نبردی که دران عثمانی ها دران مجبور به صلح شدند نبردباایران بود(صلح اماسیه..دراخرازشمامیخواهم که هویت ملی ایرانی خودرا بازیابیم

  • مهدی

   خوب چرافیلم شاه عباس صفی درست نمیکنندتاملت نگاه کنندفقط بلدنددوتاجوان یادوتاپیربهم برسونند

  • paria

   بهتون پیشنهاد میدم به جای این همه نظر طولانی نوشتن اول برین اصل داستان تاریخو مطالعه کنید بعدش قضاوت کنید……………….!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • حامد

   جنبه ساختن سریال خوب ندارین زراضافی نزنین .خیلیم سریال خوبیست .اقای مجری رضا خانم جرعتش داری ادرس تو بنویس تا ببینی کی دستش طلاست من یا ان اشاه زن ذلیل اسمائیل دمت گرم اقا وهاب

  • سينا

   سلام
   مطلبتون خوب بود. اما بايد به عرضتون برسونم كه صدا و سيما ، همون چند تا فيلم خوبش هم پره از مردا و زناي بد حجاب كه به الگوي جوانان تبديل مي شوند و موجب پخش فحشا مي شوند.

   يا علي!

  • narges

   عرض سلام وادب دارم خدمت آقای احمدنیا
   همیشه مطالبتون جذاب ومفید
   درمورد توهین به ایران اصلا باهاتون موافق نیستم ولی درمورد بی محتوابودن ورواج بی بند وباری و پرداختن به مسائل بی ارزش تو این سریال کاملا حق باشماست
   متاسفانه اززمان تب سریال های فارسی1تاحالا خیانت وهوسبازی توخونواده ها هم جاافتاده وخیلی وقتا الگوبرداری از همچین شخصیت هایی خیلیم جذابه،از اونطرف سریال های افتضاح ایران که روزبروز سیر نزولی رواز نظر محتوا طی می کنه مردم خسته کرده
   امیدوارم روزی برسه که صداوسیما سرش به سنگ بخوره وبه ساخت سریالهی مفید وتاریخی بپردازه تاتوجه مردم به همچین سریال های پوچ وسطح پایین خارجی جلب نشه

  • میناخدری

   ممنونم از مطالب خوب ومفیدی. که اراىه دادین بنده بااینکه شرایط کامل برای دیدن این فیلم دارم ولی تماشا نمیکنم چراکه این کارمن از سرآگاهی واین موضوع که تلویزیون ایران واقعا بدون توجه به علایق وسلیقه مردمش. برنامه میسازکامل معتقدم ولی به این موضوع که اگرمردم از تاثیرات سوء که. برخودشون وخانوادشون میزاره این فیلمهای جم. نیز معتقدم واگرمرد آگاهی کسب کنن دراین زمینه هرگز به تماشای این فیلم هانمیشینن حتی اگه سالهافیلمی نبینند.یاحق التماس دعا

  • فروزان

   سلام دوستان
   زشتی یا زبیایی یک داستان را باید در عصر و زمان خودش ببینید شاید ایندگان ما آنچه امروز درمیان ما یک قرارداد معقول است را زشت ببینند سی صد سال پیش کسی فکر می کرد یک بانوی ایرانی از کشور به تنهایی خارج شود مدارج علمی بگذراند تنهای زندگی کند و سالم و موق باشد ما داستانی را می بینیم که از محیط و عقاید زمانش بسیار فاصله داریم بدیهی است با خواندن تاریخ باز نمی توانیم در آن زمان با آن احساسات قرار بگیریم این هم برگی از تاریخ است چه خوب چه بد اتفاقیست که قرنها پیش افتاده و ما نمی توانیم اکنون آن را نقد کنیم وقتی شاهان قدیم ما با خواهران خود ازدواج می کردن دلیل بر بی بندوباری یا نفس پلید آنها نبوده سرفن یک رسم وقرارداد بوده همین ،باور کنید بسیاری از قراردادهای فعلی ما برای آیندگانمان زشت و بی معناست ولی در حال حاضر یک هنجار اجتماعی است قضاوت وقتی عادلانست که بی قرض باشد نباید زیاد درگیر شد بهترین کار مطالعه در تاریخ است و خواندن وخواندن وخواندن البته اگر آنچه می خوانیم تحریف نشده باشد و در دسترسمانم باشد آنچه می خاهیم بیایید کم جهانی فکر کنیم نه منطقه ای ملتها همه جدا از دولتها دوست داشتنی هستن انقدر به انچه استعمارگران بشری می خواهند پا ندهید از هیچ ملتی کینه نداشته باشید این همان چیزیست که دولتها زنده نگه می دارن تا مارا به جان هم انداخته و سود کنن شاد باشید و سرذ بلند

  • lina

   آقای احمد نیا
   با سلام . اسم اصلی این سریال” صد سال پادشاهی” هست که درباره ی پادشاهی عثمانیه که در حال حاضر هر هفته چهارشنبه از ماهواره ی ترکیه داره پخش میشه که 100 قسمت جلوتر از کانال جم هست و من به عنوان کسیکه تسلط کامل به زبان ترکی استانبولی دارم که توی اصل این سریال هیچ توهینی به ایران و ایرانی نشده. از اونجایی که کانال جم اسم سریال رو عوض کرده پس دیالوگها رو هم میتونه عوض کنه و مشخصه که قصد منحرف کردن سریال رو داره.
   خواهشن جوسزی نکنید راحع به این سریال

  • وهاب

   واقعا فکر می کنم شما رو توهم اینکه همه دنیا دست به دست هم دادن تا رو نابودی ایران سرمایه گذاری کنند فرا گرفته! آخه برادر من این فیلم برای مردم ترکیه ساخته شده نه برای مردم ما!! حالا جم درست یا غلط اونو دوبله کرده یه بخث دیگه اس!!!
   سلیمان برای مردمش یه قهرمانه و برای ما یه خونخوار، همونطور که نادرشاه یا شاه عباس همینطورند!
   در ضمن باید تاریخ و مطالعه کنید انصاف داشته باشید سلیمان قانونی به هر حال پادشاهی مقتدر و نسبتاً عادل بوده البته عدالت و باید تو ظرف مکان و زمان خودش سنجید…
   لطف کنید مطالعه خودتونو افزایش بدید…

  • رضامجربی.arsamهستم

   بادرود ایرانی به فرزندان ایران زمین.علی آقاحامدنیا.از توجه شما باید تشکر کرد و در تفکر که چگونه شما 7بار تجاوز سلیمان خان قانونی یا سلیمان اول را سه بارحمله نوشتید.این ترکان عثمان لو از زمانی که شاه اسماییل اول بانی صفویه25000هزارسنی را در تبریز گردن زدکه دستش طلا.وگوشت مرده بدنه شیبک بای شیبانی را قزلباشهایش خوردندوکاسه سرش را نقره گرفتند برای اوکینه توزی را همچنان ادامه دادند.تا قبل از ان این گونه جنگهای دینی مذهبی بینشیعه وسنی زیاد مطرح نبود نمونه اش میان جگری شیخ صفی جد شاه اسماییل برای بایزید دوم اگر اشتباه نکنم که تیمورلنگ گردنش را نزند.اما میبینیم که از آن به بعد که ایرانیان استقلال پیدا کردند این ترکهای عثمانلو به هر بهانه ای به ایران عزیز یورش آوردند.این ابله ها که مینویسند ایرانیان هم به کشور گشایی پرداختند ببخشید ببخشید فکر نکنم جز امه جز کتاب تاریخی دیگری نخواندند.اینها یا خودشون مواجب بگیرند یا گندابهای قادسیه وجلولا ونهاوندند.که تاریخ و افتخارات ایرانیان را تجاوز مینامند در تاریخ ما ایران جز جهان گشایی نادر شاه شاه دیگری از ایران برای جهان گشایی لشگر به کشوری نکشید اگر خشایار شاه بود که خواست جواب تجاوز یونانیان را بدهد وکار نیمه کاره پدرش داریوش اول رابه سرانجام رساند.اگر کمبوجیه بود که برای ملوانان ایرانی مصر را فتح کرد و لقب رزاق مصر را در آن سال گرفت.اگر مهرداد یا اشکانیان بودند یاساسانیان که از بس رومی ها به مرزهای ما تجاوز کردند که ناچار بودند ساکت ننشینند.واگر آقا محمد خان قاجار تفلیسیها را قتلعام کرد خواستند از ایران جدا شوند و اگر شاه عباس گرجی ها و قفقازی ها را کوچ داد نباید با تجاوز اشتباه گرفت چونکه شاه عباس آنها را ایرانی میدانست. تاریخ مردمان ایران به گواه دشمنان پاک از هر آلودگی وتجاوز به دیگرمردمانه ای کاش بجای کله پزی و گرماب های مان اول روز که خورشید میدمد کتاب فروشی ها و دکه روزنامه فروشی هایمان باز شود.کتاب سلیمان خان قانونی و شاه طهماسب به ترجمه ذبیح ا….منصوری را این بیسوادان بخونندیاکتاب میکاییل پزشک سلطان سلیم رایاسقوطقسطنطنیه را تا بدانند که عثمانلو ها چه جانورانی بودند و هستند.فدای خودتو قلمت ای علی جان.ایرانویچی.معنی ایران ویج را هم باید بدانی ویج بیچ بیچه یا بیضه یک معنی را میدهد یعنی از نژاد تخمه ایرانیومعنی ایرانی را هم میدانی یعنی نجیب زاده.یا جای نجیبان.ایران در زمان هخامنشیان به معنای میهن یا وطن بود به گواه سرزمین جاوید.اثر گریشمن.مولر.هرتزفولد.فدات رضا مجربی راننده تریلی.آدرس وبلاگمم.www.abadabco.persianblog.irوعضو ایرانویجم

   • احمدنیا

    ایران ویج به داشتن شما وطن دوستان واقعی افتخار میکند

    • رضامجربی.arsam

     احمد نیا جون درودی به بلندای دماوند و به خروشانیه رود زاینده.این نگارش رو برات به دور از رنگ تازی مینگارم.نباشد تن من چو ایران نباشد.ای میهن پرست بنده نوازی فرموده ای که پاسخ داده ای.کجا من نا چیز برابرم با کسروی یا علی دشتی یا هر یک از میهن پرستان ایرانی همچون شما وابن مقفع هایی چون شما.دوسته نیکوی من اگر بیشتر بتوانم از فرمایشهای شما بهرهمند شوم سپاس گذار شما و اهورای ایران زمینم.سایت گیز میز.(منصورقیامت)رو فیلتر کردند خیلی دوست دارم دلیلش را بدونم اگر میدانید آگاهم سازید که چرا.ودر پایان باید بگویم ترس برادر مرگه بگذار تمام دنیا بخوانند که سایتی مانند ایرانویج وجود داره تا ننگنه در بند بودن را از چهره ایران زمین پاک کنه چه خودی چه ترکان عثمانلو.پاینده آزادی و مردم سالاری ایرانی.

  • parnia

   ایرانی هستیم که هستیم ماهم کم بلایی سر عثمانیان نیاوردیم

  • امیر

   آنهائی که مست ومجذوب فیلم های هیجان انگیز هستند تحلیل انتقادی ندارند که به علل پخش اینگونه فیلمها در ایران امروز ما بیندیشند.به همین دلیل با علاقه به این سریال در سدد تائیید و اثبات واقعی بودن تاریخی این سریال هستند.متاسفانه با تمام دانش و فرهنگ سینمائی ما ایرانیان چه در گذشته و یا در حال در صحنه جهانی متاسفانه هنوز سینمای ما نتوانسته بیانگر اقتدار و عظمت ملی و تاریخی ما ایرانیان در جهان باشد.اگر ارزشهای ملی وتاریخی ما پس از حمله اعراب به انحطاط کشیده نمیشد امروز بجای بخش اینهمه سریالهای مذهبی سینمای ما میتوانست هزاران فیلم جذابتر از حریم سلطان به جهان معرفی کند که نشانگر صعود و افول اقتدار تاریخی ایران باشد.البته که ما هم محمد خان قاجار و نادر شاه و شاه اسماعیل ها را داشته ایم لیکن کورش .. داریوش.. کریم خان زند و و و ها را هم داشته ایم.
   ممکن است که ایرانیها هم به کشور های مجاور تاخته باشند اما آیا فرقی بین تسلط یک کشور متمدن بر دیگری که حامل بیشرفت و فرهنگ در جامعه مغلوب میشود با تهاجم یک گروه وحشی بیابانی به کشوری مقتدر و متمدن در زمان خود نیست؟
   آیا ترکهائی که وحشی تر از اعراب توسط خود عربهای حاکم بر ایران برای سرکوبی بیشتر ایرانیان همیشه مخالف از اطراف بین النهرین به ایران آورده بودند و پس از سالها آمیزش با فرهنگ ایرانیان تازه چیزی آموخته بودند تا روزی سلسله ای بنام عثمانیان را بسازند میتوانند تاریخی غنی تر پر پیچ و خم تر و مهیج تر از ایرانیان داشته باشند. خیر اگر شما کتاب قرون عثمانی را بخوانید به دروغ پردازی ها و بد آموزی های این سریال پی میبرید .بله این سریال هم مثل سریالهای کره ای چون جومونگ و غیره جذاب است لیکن وقایع نادرست آن نباید در مغز ما بیننده ایرانی بعنوان یک حقیقت انگاشته شود.

  • mehrnoosh

   عالی بود. متشکرم 🙂

  • jahan

   با سلام
   دوست عزیز چرا همیشه بجای خود سازی یقه عالم وآدم رو میگیرید
   فکر نمیکنید دیدن حریم سلطان بهتر و جزاب تر از سریال دنگی و امثال آنهاست که 2ریال محتوا ندارند .اصلا خود شما ایرانویجیهاچه کار مثبتی انجام میدهید که به خودتون اجازه میدید از دیگران انتقاد کنید .

   • مرد دریا

    خیلی تند میری دادا!
    چه خبره؟
    من خودمم خوشم نمیاد ازین سریالای مزخرف ایرانی ولی به نظر بقیه احترام میذارم فدات

  • نام شما...

   به نظر من که سریال خوبی ست مشکل شمایید که واقعیات رو نمیتونید تحمل کنید!

  • bahar

   mamnoon az inke harfe dele maro goftid.

   • مرد دریا

    بابا آخه حرف دل تو مگه چیه؟
    بگو مام بدونیم
    به خدا به کسی نمیگم
    قول میدم
    با من درد و دل کن نانا

  • آرین

   من یکی از بیننده های این سریال هستم و با نظر شما کاملاً مخالفم واقعیت این است که این سریال نه تنها بزرگی و عظمت عثمانی رو نمایش نمیده بلکه ضعف اونها رو حتی در اداره کردن یک حرمسرا را نشون میده و به ما ثابت می کنه که سلیمان فقط به فکر حرمسرای خود بود و توان اداره کردن اونم نداشتحال چطور می تونه خوشو خلیفه جهان اسلام معرفی کنه. از طرف دیگه با نظر شما در ارتباط با ضعیف و جذاب نبودن برنامه ها و سریال های ایرانی رو قبول می کنم.

   • احمدنیا

    نگاه تازه ای بود به سریال سپاس

  • مینا

   نگاش

  • مینا

   من اصلا گاش نمیکنم بدمم میاد ا همه هم دعوت دارم که نبیننش ممنون از همه

  • ابراهیم

   سلام.
   شما تو تیتر زدین از دروغ تا توهین ولی اشاره ای به دروغ و توهین نکردین.کدام دروغ و کدام توهین؟
   مگه به ایرانیها دروغ گفته اند یا توهین کرده اند که به شما برخورده؟
   در آن زمان حرمسرا وجود داشته و اول فیلم هم میگوید که این فیلم بر گرفته از تاریخ است.

  • mahdi

   با سلام و خسته نباشید باید بگم از ماست که بر ماست
   توی کتاب تاریخ بچه ها بجای اینکه تاریخ ایران یاد بچه ها بدن تاریخ عربهارو یاد بچه ها میدن وقتی روز کورش تخت جمشید رو می بندن تا کسی نتونه بره اونجا وقتی خودمون هویت خودمون پس می زنیم دیگه چه انتظاری از غریبه ها دارید آمار بگیرید ببین جونای ما بچه های ما چند تا از قصه های قدیمی ایرانی براشون گفته شده از تاریخ خودمون چی می دونن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • iraj saeidi

   متاسفانه بدلیل کوتاهی مسئولین صدا و سیمای ما در ارائه برنامه های جالب و از دست دادن مخاطب خود ،چنین شبکه هایی با استفاده از این کوتاهی به جلب مخاطب ایرانی پرداختند.سریال هایی که واقعا از نظر کارگردانی ،بازیگری،و محتوا واقعا در حد صفر یا بهتر بگویم بدلیل نشان دادن خانه های آن چنانی یا وسایل خانه ها یا مدل لباس خانم ها در دل خانواده های ایرانی جا باز کرده اند.قصد این را ندارم درین فشرده به تمام نا رسایی ها و کاستی ها اشاره کنم ولی فقط به این نکته اشاره کنم که در طول 33 سال جمهوری اسلامی متاسفانه صدا و سیما مردم را به سمت و سویی هدایت کرد که اکنون این سریال ها برایشان جذابیت دارد و بد تر از همه آگهی هایی است که مخاطبین این شبکه از ایران به این شبکه میدهند.البته من حیرانم که با وجود منع تبلیغ از طرف جمهوری اسلامی در مورد این شبکه ها ،چرا با آنها برخورد نمیشود؟و چرا های دیگر که شاید بعدا به آن ها بپردازم.

  • pari

   tashakor az etela resaniton agha man fb nadaram mikham batarahe iranvich ertebat bargharar konam

  • QQ

   اگه تحریم نبودیم ،صدای ما (ایران) به فلک می رسید .
   هی هات !!!
   بر گرفته از ضرب المثل خود ما :
   آنچه به جایی نرسد فریاد است .

  • وحید

   سلام
   اتگار ما ایرانی ها ساخته شدیم برای قضاوتهای احساسی
   با فرض اینکه رسانه های خارجی همگی جهت دار باشند
   بهتره همه را ببینیم بعد با مطالعه و آگاهی کافی خودمون تصمیم بگیریم کدوم درستتره ، فقط به شنیده ها و دیده ها اکتفا نکنیم
   مطمئنا اگه ما فقر آگاهی نداشته باشیم افکارمون جهت پیدا نمیکنه

  • جعفر

   سلام
   من خيلي تشكر مي كنم از اطلاع رساني به موقعتون وحتما اين راه رو ادامه بديد .

  • sara

   از این همه دقت و نکته سنجیتون سپاس.

   • lina

    آخه شما اصلا میدونی این سریال اصلش چیه؟ چرا انقدر زود نتیجه گیری میکنید؟

  • zohre

   ممنون از اطلاع رسانی شما منم یکی از مخالفای سرسخت این شبکه هستم کاش غیرت ارانیا مثل قبل بیدار باشه تا با دیدن این برنامه ها شکوه کوروش کبیر زیر سوال نره

  • کتایون

   من نمی دونم ما چرا باید به کار همه دخالت کنیم یکی سریال برای کشورش ساخته ما الان داریم نقدش می کنیم نظرتون چیه به خاطر هتک حرمت به ایران ها و ساخت این سریال بریزیم سفارت ترکیه چند نفر رو بکشیم …..هان بهتر نیست

  • تورج

   اين سريال مربوطه به تاريخ عثماني و نشون دادن چند زني و ……. از تاريخ دونستن خوبه ولي نبايد قضاوت كرد اول بايد تاريخ و خوند بعد ببينيم چيا درسته چيا درست نيست

   بهترين 100 سال اسمشه نميدونم چرا ميگن حرم سلطان

  • شیما

   باسلام وخسته نباشیدحضورشماعزیزان ،من نیزبه نوبه خودازشماتشکروقدردانی مینمایم

  • باران

   سلام
   از اینکه عشق به ایران و فرهنگ ایرانی احساسات شما را به غلیان در آورده و شما را وادار به جبهه گیری و رد این سریال واداشته شاید به گونه ای خوشحالم کرد ؛ولی تاکی سانسور ؟تا کی تحریم ؟یکی می گوید آن فیلم را نبینید چون توهین به دین است ؛یکی دیگر می گوید فلان رمان را نخوانید چون ضد فلان فرهنگ است ؛فلان عکس یا کاریکاتور را نگاه هم بهش نکنید چون آن چه که ما از این عکس برداشت می کنیم مخالف …
   بیایید فضای پرواز ذهن مردم را اینهمه محدود و محدود و محدود نکنیم چون یک زمانی می رسد که دیگر فضایی برای پروازذهنها و فکرها باقی نمی ماند .
   نمی خواهم بگویم هر چه به خوردمان می دهند باید بپذیریم ،نه ولی باید دید ،باید شنید ،باید حس کرد ،حتی آن چیزهایی که مخالف ذوق و سلیقه و خواست ما باشد .
   باور دارم به اشتراک گذاشتن فکر و احساسات و خواستها باعث رشد و شکوفایی و بالندگی انسان می شودولی خواهش می کنم
   اختیار فکر کردن را از مردم به هر بهانه ای (دین ،عشق به میهن ویا حتی سلامت و مصونیت خود فرد)از او نگیریدچون بزرگترین هدیه ای که خداوند به انسان بخشیده اختیار است.

  • pامد كريمي

   من وقتي كسائي مثل شمارو ميبينم واقعا به ايراني بودنم افتخار ميكنم ميبينم هنوز غيرت ايراني تو رگهاي اين مردم خشك نشده كسائي هستن كه بخاطر ايران و تاريخ ايران وقت ميذارن و هزينه ميكنن هر كي يه ديدگاهي داره ولي من خودم وقتي اين سريال رو تماشه ميكردم دقيقا به اين نكته توجه كردم ديدم ميخوان با بزرگنمائي از تركيه واسمون يه امپراطوري دروغين بسازن و ايران و ملت ايران را تضعيف نمايند آفرين بر ايرانياني مثل شما .متاسفم براي كساني كه ميخوان با طرز نگاه سست و بي تعصب اين مسائل را جور ديگه جلوه دهند باز هم ممنونم از دقت و تعصب شما

  • سيما

   ما تو اين مملكت مشكلاي بزرگتر از اين سريال داريم؟نه؟اين فقط يه سرياله همين و بس چرا انقد فلسفه بافي ميكنيد.به جاي اينكارا درباره مشكلات مردم تو وضعيته بده الان مقاله بنويسيد.

  • iranusefy

   قرار بود از گذشته درس بگیریم توی حال زندگی کنیم بامید اینده هویت گذشته بباد رفت حال هم که خرابکردند همه افسرده شدن پس با این حساب امیدی هم به اینده نیست شما فکر می کنید مردم سریال نگاه می کنند که وقت بگذرانند تافراموش کنندمشکلات خودشونو نه بداستان تاریخی سریال گشنگی بکشی عاشقی یادتت میره امروزه مگن تاریخ کیلوی چنده 2500سال تمدن الان کجای دنیا هستیم با چه تمدن زیر صفر////////////////////////؟

  • tooran

   سلام تشکرازاطلاع رسانی شما منهم کاملاباشماموافق هستم چون این شبکه وشبکه های مشابه فقط کارشان تخریب افکاروعقایدواعتقادات ماهست که متاسفانه اکثرهموطنان بشدت معتادبه دیدن سریالهای ازین دست هستند امیدوارم که هرچه زودتر یک بانی خیرپیداشودوبرنامه های خوب بسازندوپخش کنندتاهیچکس رغبت به دیدن این کانالهای بدنباشند

  • sepideh

   سلام.واقعا از اینکه میبینم عضو گروهی هستم که مدیرش و همکارانش نسبت به فرهنگ وتاریخ کشورشون تا این اندازه دقت و علاقه دارند احساس غرور میکنم و از اینکه بعضی مسئولین اونطور که باید در انجام وظایفشون دقت نمیکنن تاسف میخورن واقعا چرا ما باید از قهرمانان ملی خودمون غفلت کنیم در حالی که بسیار زیاد هستن وبرخی از اونها در دنیا هم نمونه ندارند چرا راه دور بریم متاسفانه رسانه ملی چندین ساله که با پخش سریال های کره ای سر مردم سرزمینمون رو به چیزهای بیهوده گرم میکنن واقعا چرا نباید ذره ای برای تاریخ و گذشتمون ارزش قائل نباشیم؟!

  • نام شما...

   سلام ایرانی
   من به شخصه تاالان هنوز فرصت نکرده ام این سریال را ببینم اما هر چیزی که از این شبکه های ماهواره که به زبان فارسی دوبله می شود مطمنا چرند است. یادتون است یه مدت تب فارسی 1 همه رو گرفته بود از بچه 5 ساله تا خاله من که 70 و اندی سالش است دنبال سریال ویکنوریا و … می کردند حتی اگر یک شب نمی دیدند به اقوام وآشنایان زنگ می زدند تا بدانند چه اتفاقی افتاده کار حتی تا صبح هم صبر نمی کردند تا تکرار آن را ببینند اما از انجا که می گویند ازماست که برماست وقتی تلویزیون با این همه پرسنل که خودش اذعان می کند دارد در بیشتر اوقات برنامه ای ندارد یا برنامه های با مضامین تکراری دارد که حتی پیرزن های 70 ساله هم میل و رقبتی به دیدن آن ندارند قبل از گفتن این پندهای قشنگ به همکاران محترم در صدا و سیما بفرمایید سریال های سرگرم کننده تهیه کنند و از تهیه کنندگان حمایت کنندو اگر بعد از این مشکلی دیدند واقعا از محالات است .

  • يعقوب

   با سلام و عرض خسته نباشيد خدمت تك تك عزيران ايران ويج
   از اينكه در مورد سريالهاي شبكه جم اطلاع رساني مي كنيد كمال تقدير و تشكر را دارم چه بسا كه بسياري از مردم فقط از لحاظ رومانتيك بون سريال را دنبال مي كنند و غافل از توهين به شئور و شان ايرانيان كه در اين سريال مي شود . اميدورارم كه مرمان عزيز ايران زمين روشنفكر باشند. باتشكر يعقوب نائبي

  • sama

   من این فیلم رو دیدم ، بعضی موارد تو جامعه ارتباطی ما شکل میگیره که چندین شاخه رو به روی مخاطب باز میکنه ،برداشت من از این فیلم چند تا موضوع بود :1-حس وطن پرستی ترک ها(البته بنده خودم ترک هستم ) 2-نشان دادن دولت عثمانی به عنوان مروج دین مبین اسلام ( در حالی که حتی کمترین توجهی به دستورات دین نشده (مثل توجه به ارزشمندی بانوان ، ایجاد رابطه تساوی و عادلانه میان همسران ، کشور گشایی های بیرحمانه و خلاف دستورات دین در خصوص جنگ علیه کافران)3-پر رنگ جلوه دادن شهوت رانی ها میان بزرگانی چون سلطان سلیمان(توجه داشته باشیم که این فیلم را دولت ترکیه فقط برای جم تی وی نساخته بلکه تمام کودکان و مردمان کشور خودشان هم آن را تماشا می کردند، این نکته بسیار مهم است که آیا کشور ترکیه قصد دارد مردمانش هوس ران شوند؟؟؟)
   در آخر می خواهم این را بگویم که در هر فیلم و هر چیز بصری بر اساس دیدگاه مخاطب چندین نظر را در بر دارد از نظر بنده اگر فیلمی نقطه ضعفی دارد نقطه قوتی هم دارد مگر اینکه افرادی مانند مقام معظم رهبری بگوید که خیر دیدن این فیلم را به شرش ببخشید اما تا زمانی که موضوع حاد نشده باید اجازه داد مردم با فرهنگ هم آشنا شوند .
   چه اشکالی دارد بگذارید مردم بدانند که در کشور ترکیه سلطان بالهوسی حکومت می کرده و در مورد آینده اش فکر کنند این اصلا بد نیست تازه می فهمند تاریخچه بعضی از کشورها چطور شکل گرفته ، من بجای دولت و مردم ترکیه بخاطر داشتن چنین سلطانی خجالت کشیدم چون کارگردان حتی کشور گشایی (شده خلاف قوانین اسلام ) را که شاید قدرت حاکمیت را نشان می داد به حرمسرای یک سلطان ترجیح داده، بیچاره سلیمان اگر بداند از حرمسرایش فیلم ساخته اند؟!!!

  • سعید

   این سریال فقط ظاهر فریبنده دارد و نه ربطی به فرهنگ ما دارد و نه ارتباطی با مذاق ما ایرانی ها دارد . فقط به خاطر اینکه ظاهر فریب و چشم نواز هست خیلی ها می بینند. همین شما سریالی مثل یوزارسیف . شوق پرواز . مدار صفر درجه- مختارنامه و .. را ببینید که چقدر طرفدار و تماشاگر داشت. مسلما مردم ما هم دوست ندارند فیلمهای خوب ایرانی را اول کنند و یک مشت چرندیات ترکیه را گوش دهند . ما باید تا جایی که می توانیم برای فرهنگ و تاریخ فرهنگی و ملی و مذهبی مان مایه بگذاریم .

   • احمدنیا

    زیبا گفتید

  • salar

   ممنون از اطلاع رسانی شما من هم کاملأ با شما موافق و با این سریال کاملأ دروغ مخالفم آخه ترکها اون موقع به جز عاشق شدن و دنبال زنان و دختران بودن یعنی هیچ مشغله دیگه ای نداشتن ؟

  • دیانا

   متاسفانه عوام بسیاری هستن که این سریالها رو نگاه میکنن و در ذهنیتشون تاثیر منفی میزاره…من این سریال رو ندیدم اما چند بار در خانه های دوست و اشنا دیده ام چطور محو سریال یادشان می رود که مهمان دارند ….از عمق وجودم متاسفم

  • iran ma

   سلام
   از اینکه نقدی به چنین سریالهایی می کنید جای تاسف است.تمام سریالهای این چنینی برای ایرانیها جنبه سرگرمی دارد.واقعیت امر این است که به دلیل شرایط کنونی ترکیه مردم ما هر روز نام این کشور را می شنوند.و با خودمان مقایسه می کنند.برام خیلی جالبه با این همه تمدنی که داریم ولی هیچی از تاریخ کشورمان نمی دونیم.در ترکیه مجسمه ایی از آتا ترک ساخته شده است که هیچ کس پشتش رو به این مجسمه نمی کند ولی ما چی ….. دوستان عزیز واقع بین باشید اگر قرار باشه این سریالها تاریخ ما رو ببره زیر سوال در اشتباه هستید ما خودمون باعث این ماجرا هستیم.شما هم به جای این که بیایی و ایراد بگیری خوشحال باشید که حداقل ساعاتی از شب خانواده ها دور هم جمع می شوند و در کنار جمع عزیزشون تخمه و چایی می خورند پیشنهادهایی بدید که از پایه همه چیز درست بشه.مردم دنبال شادی هستند به دنبال اینن که استرسهای روزانشون رو به گونه ای فراموش کنند اگر قرار باشه با این سریالها زندگی مردم دچار مشکل بشه و به طلاق و خیانت ختم بشه همون بهتر که ختم بشه.یا اگر شبکه های اجتماعی قراره محل قرار افراد جهت …. باشه همون بهتر که ………
   از این دست ماجراها کم نیست وقتی که پرنده ایی رو در قفس زندان می کنید آرزوی دیدن دنیای بیرون قفس براش …. حالا یک روز آزادش کنید ببینید چگونه خودش رو خراب می کنه ولی از روز دوم و سوم همه چیز به حالت عادی بر میگرده.
   مشکل ما دوستان عزیز سریال نیست بیشتر فکر کنیم.
   با سپاس

  • فریده قلندری

   بر خلاف نظر دوستمون که مخالف نقد بودن، به نظر من اگه هر کسی بخواد بگه مشکلات بزرگتر از این هستن و رد بشه مشکلات که به قوت خود باقی خواهند موند که هیچ،گسترده تر هم میشن…
   اما اگه هر کسی به نوبه ی خود و در حد تواناییش هر کار می تونه انجام بده یا حداقل مردم رو آگاه کنه کارش فوق العادست و دست مریزاد داره!
   علی احمدنیای عزیز دست مریزاد!
   و یه چیز دیگه که میخوام بگم اینه که تمام مشکلات ما ناشی از عدم آگاهی در خیلی از زمینه هاست…

  • susan

   صحبت های شما درمورد سریال و سیاست های پشت آن درست.ولی ازآنجاکه درمورد رسانه های ما بخصوص ازنوع برون مرزی اش بشدت اغراق کردید تاثیرکلام خودتان رامخدوش کردید.

   • احمدنیا

    با درود نظر شما قابل احترام هست برای ما

  • ترک اوغلان

   شما مثل اینکه با اذری وترکها مشکل دارین تا حالا خیلی مسائل در این مورد نوشته اید سعی کنید کمی هم به خودتان رسیدگی کنید وحد وحدود خود را بشناسید در واقع دستمال گشی نکنید

  • anis

   من خودم اين سريال رر ميبينم اما فقط براى سرگرمى.يه حرفشون خيلي برام زور داشت.اينكه مثلاً شاه عباس(فكر ميكنم) براى سليمان نامه داده بود و توى حرفاش ميگه كه سليمان الگوى داريوش بزرگ ماست.وحشتناك بود برام.آخه داريوش بزرگ…آدم چه چيزايى كه نميشنوه…

  • الی بود

   الی بود کیف کردم ولی ایران می تونه علیه شون فیلم بسازه ولی میره سراغ ساخت فیلم عربی فکر کنم مجوز هم ندن

  • امین

   من برای ایران هر کاری … هر کاری می کنم …
   من یک زرتشتیم …
   ولی من وقتی این سریال را نگاه می کردم … هیچ وقت بهش به چشم یک شاه قوی نگاه نکردم .. اتفاقا به خاطر حرمسراش ازش بدم می یومد…
   دورد بر شما … ممنون از شما

  • زهرا

   سلام اصلا موافق نیستم سعید جان این شرف ایرانی نیست ببخشید شاید …. مشکل از ما و ضعف عزیزانی هست که هیچوقت نخواستن هویت ایرانی رو واسه جوونای ایرانی نشون بدن و هویت ما زیر تعصب گم شده وبه فراموشی سپرده شده ترک ها اگه فیلمی ساختن واسه شناسوندن شخصیت تاریخی بوده حال خوب یا بد ترک بوده قضاوت کنید از ما چند درصد مون کورش اردشیر و….میشناسن چرا ما هیچ فیلم یا سریالی نداریم اگه هم هست از شاهانمون چهره منفور ساخته ایم اسم اشاه وپادشاه که میاد میگن مردم کش زور ظلم رعیت و… مگر نه اینکه سلطان سلیمان برای گسترش اسلام به مناطقی مثل ایران و..حمله کردن مگر نه اینکه زنان حرمسرا را به اسلام دعوت کردن حال این چه منافاتی با اسلام دوستی ما دارد چون بی پرده وشفاف است ایراد دارد ما باید افسانه جومونگ را ببینیم چون افسانه است چون از کانال ایران است ما عزیزانی چون دوران چمران وهزاران دیگر داریم که افسانه نیستند خیلی حرف هست اما افسوس .لب باید بست

  • arash

   دوست عزیز
   اولاجمله از پیغمبر نقل است که جوانمردی به همتهای بلند آدمی است نه استخوانهای پوسیده پدران که من کاملا با هاش موافقم.حالا هخامنشی خوب بوده دمشون گرم ولی اونها فقط یک حکومت 100 تا 150 ساله بودن.بقیه تاریخ ایران چکاره بودیم.نوکر اعراب مغولها ودیگر مهاجمان.
   دوما مسلما هر کشوری بر ارتقا سطح خودش تلاش میکنه پس شما کاهلی ما ایرانیان در بیان تاریخمون رو با حمله به دیگران جواب ندید
   سوما مگه ما فرمانروایانی مثل نادر نداشتیم که رفتن هندو پدر اونها رو در آوردن و تمام اموالشون رو غارت کردن پس هندی ها هم بیان به ما بد بگن
   دوست عزیز بیایید بجای این کوبیدن دیگران و هم زدن وقایع تاریخی به حال فکر کنیم.گذشته پشت سر ماست پس بیایید به حال و آینده بپردازیم

   • ماهان

    اولا که جمهوری اسلامی همون بدرد نشون دادن اخوند و مذهب میخوره ما تو این مملکت حق نداریم 1 زن رو بدون روسری و… نشون بدیم واسه چی؟ که 10 15 درصد جامعه مذهبی مرتجع ناراحت میشن و اونا رو به کل ایران وصل می کنند! شما هم برو در سایتت رو ببند وقتی میگی پرس تی وی بنگاه دروغ و مزخرف پراکنی حکومت مذهبی فاشیستی واقعیت ها رو میگه!!! اما یکی از دوستان میگه هخامنشی 150 سال حکومت…. امپراطوری ایران تا زمان ساسانیان بیش از 3 تا 4 قرن زمانی قدرت بزرگ دنیا بود که هنوز ترکها ی مغول نژاد بوجود نیومده بودن! اصلا ترکیه وجود نداشت! مزخرفات مشتی ناموس فروش پانترک رو اینجا نگید… ترکها از کمر مغولها درست شدند و تاریخ باستانی ندارند! شما از فقر سوادتون در رنجید… ما شاهان بزرگی داشتیم مث نادر شاه… ما عادت کردیم عقل و شعورمون بدیم دست مشتی اخوند

  • mahvash

   با سلام و تشکر از شما به خاطر به اشتراک گذاشتن این مطلب.

  • کورش

   سلام و تشکر از اینکه به فکر کشور و ملت عزیزمان هستید ای کاش همه بتوانند با درک واقعی و نه احساسی از مشاهده اینگونه فیلم ها پرهیز کنند.مشکلات داخلی ما دلیل درستی بیگانگان نیست آنها هم مشکلات خود را دارند.اما غیرت و تعصب ملی و ایرانی ما هیچ وقت نباید اجازه دهد که توهین به خودمان را بپذیریم و همیشه به دنبال سربلندی و عزت این کشور باشیم .خواهشمندم این رویه صحیح را ادامه دهید که باعث خشنودی جوانان با غیرت ایرانی و منشاخیر برای ایران بزرگ خواهد شد.موفق باشید

  • yasi

   سلام.حق باشماست.من خدوم چندقسمت که نگاه کردم دیگه نگاه نمیکنم.ولی با این فیلمهای ایران انتظار دارید مردم چکار کنند؟؟اول از همه نقدی برای فیلمهای ایران بذارید.مثل دیوار که به شعور مردم توهین میکنن.حداقل به کارگرداناومسولین ایران دسترسی دارین.این چه فیلمیه آخه.خیلی دلم میخواد آقای سیروس مقدم و ببینم و بگم با خودت چی فکر کردی که این کارا رو میکنی؟؟؟؟واقعا” ایران و درست کنید خیلییییییییییییی بهتره.دست شما درد نکنه.پاینده باشید

  • محمود

   با سلام خدمت دوستان عزیز.بنده تحلیل ها و نقدهای زیادی نسبت به این برنامه هایی که از شبکه های مختلف ماهواره و علی الخصوص جم ، فارسی 1 و زمزمه دارم .خیلی دوست دارم این تحلیلها و نقدها را در اختیار بقیه هموطنانم نیز قرار دهم در صورت تمایل اعلام تا متن این نوشته ها را در اسرع فرصت در اختیارتان جهت انتشار قرار دهم .باسپاس

   • احمدنیا

    با درود آیا این تحلیل ها برای خودتون هستید ؟

    برای ارسال تحلیل ها با ایمیل زیر مکاتبه کنید

    ahmadnia@iranvij.ir

  • mohamad

   دلیل جذاب بودن این سریالها و جذب شدن مردم به آنها این است که شیکه های خودمان از صبح تا شب فقط برنامه های مذهبی و سانسور شده و رفتارهای مصنوعی و فیلمهای مصنوعی و سانسور شده را میبینند در واقعیت اتفاقات شبیه فیلمهای ایرانی نیست مادر پسرش را بوس میکند شوهر زنش را نوازش میکند جوان وقتی شبکه های خارجی همچون جم را میبیند چون واقعیات را میبیند به آنها جذب میشود و دلیل مهم جذابیت آنها آزادی به تمام معنای آنهاست اما شخصا مخالف فیلم حریم سلطان هستم چون مخالف بنیان واحد تشکیل خانواده است و رواج داشتن چند زنی و فساد پادشاهان آن زمان را نشان میدهد از مردم هم خواهش میکنم چنین فیلمهایی را نبینند بهتر است

   • احمدنیا

    با درود تحلیل زیبایی بود

  • amir

   حس وطن پرستی واحساس مسولیت شماقابل تقدیر است.اما آیا شما با تاریخ صفویه وبویژه بادوره شاه تهماسب آشنایی دارید.توصیه می کنم یکبار یک منبع بیطرف را حتما مطالعه کنید.

   • احمدنیا

    با درود امیر جان ما تعصبی با موضوع نگاه نمیکنیم قبول داریم در تاریخ خدمان هم اتفاقات زیادی افتاده اما هدف ما بیان درست و عقلانی در این باره هست و از نظرات شما عزیزان استفاده میکنیم تا با خردگرایی و همفکری چاره ای برای این مشکلات پیدا کنیم

  • وحید

   وقتی ما هرچه که متعلق به ملت تمدن و فرهنگ غنی و پر بارمان میشود را به دور می اندازیم دیگر چه جای گله باقی است امروز مردم جهان مولانا جلال الین بلخی را متعلق به ترکیه می دانند!!!!!! تخته نرد ایرانی را به نام بازی ترکها می دانند فکر کردید آثار تاریخی ما چند ده برابر کشور ترکیه است اما ما هیچ سهمی از صنعت توریست نداریم و جایگاه ترکیه زیر 10 است .چرا ؟؟؟؟بزرگان ایرانویچ به جای انتقاد به این و آن بخود و رفتار خود بیندیشیم بهتر نیست

   • احمدنیا

    با درود زیبا بود وحید جان احسن

  • پویا

   احمد نیا تو دیگه چرا ؟
   من زیاد وقتتون رو نمیگیرم اون اسلام اعراب هست نه کسی که 2500 سال قبل یکتا پرست بوده پس اصالت را فراموش نکنید حریم سلطان اسلام را به تصویر میکشد در مملکتی دیگر

   • احمدنیا

    درود . پویا جان در کمال ادب و احترام خدمت شما دوست گلم اما قبول ندارم این حرفت رو چون پشت این موضوع یک سیاست کثیف هست

    پوزش میخوام از مخالفتم امیدوارم ناراحت نشی دوست عزیز

  • شیوا

   آقای عزیز سلام.ببین دوست گلم ما خیلی مشکلات مهم تر از دیدن حریم سلطان و این جور حرفا داریم. این فیلم تاریخه. تاریخ هم همیشه تلخه یعنی 90 درصد مواقع. من با نظرتون مخالفم
   ما در ایران شاه های بسییییییییاری داشتیم که دستشون به خون ملت خودمون آلوده بوده پس اصلا تاریخ نخونیم و فیلم تاریخی هم نبینیم. این کار شما هم بسیار اشتباه است که یه شبکه رو مسخره میکنی . به شعور مردم توهین نکنید دیگه لطفا

   • احمدنیا

    کسی به شعور مردم توهین نکرد اتفاقا ما میگیم به سمت خردگرایی برگردیم آگاهانه ببینیم و آگاهانه انتخاب کنید . به نظر شما سریالی که مرد هیچ تعهدی به زن خودش نداره چه هدفی داره ؟ ایا دوست داشتید این اتفاق در فرهنگ ما هم ترویج بشه و شما به عنوان یک بانوی ایرانی چه احساسی پیدا میکنید ؟

    سریالی که در ان زنها هیچ نقشی جزء حرمسرا نداره چه هدفی دارد ؟
    درست این حقایق تاریخ هست اما این همه قسمت خوب تاریخ هم داریم اما حالا مهمترین و جذابترین آن حرامسرا است ؟

    • شیوا

     آقای محمد نیا شرمنده فکر کردم نظرم را نذاشتید.
     دوست عزیز در تقریبا تمام سلطنتای پادشاه ها همه حرمسرا داشتند
     به نظر شما مردای الان خیلی تعهد دارندو پایبندند؟ به نظر شما همین روال حرمسرا در زندگی مردای الان نیست؟؟ما همین که تو خیابون راه میریم داریم تمام این مسائلی که شما فرمودیدو ضعف هست و نادرسته رو داریم میبینیم.
     اینو قبول دارم که این همه پرداختن به حرمسرا و این حرفا اشتباهه و لی دوست خوبم بذارید یکم بگذره شاید به مسائل حساس تاریخ هم برسه اگر نرسید من به شخصه ازتون معذرت خواهم خواست

  • ziba

   با تشکر از اطلاع رسانی تون

  • fatemeh

   سلام وسپاس به خاطرغیرت ایرانیتان
   امایه سوال ما ایرانی ها چرا بایدهمیشه گذشته راجلوخودمان بگذاریم وافسوسش رابخوریم؟باور کنیم اگربخواهیم درهرشرایطی میتوانیم بهترین باشیم.خطرآنجاست که ندانیم چه برسرمان می آیداماوقتی پی ببریم راه حل را خواهیم یافت.
   سربلند باشی میهن عزیزم ایران!

  • داود

   باتشكرفراوان بابت اطلاع رساني شما
   خسته نباشيد 🙂

  • ناشناس

   مرسی از راهنماییتون. ولی الان رو شما باید دریابید. من پای کدوم سریال جذاب تلویزون ملی باید بشینم. تا زمانی که روند رسانه ملی این باشه این نصیحتها به گوش هیچکی نمیره. بابا یه چیزی بسازن که آدم میخکوب سریال بشه نه اینکه سریالا و فیلمای آبکی.

   • احمدنیا

    موافقم متاسفانه !

  • زارعی

   az in ke in nokte ro behem yadavary kardin motshakeram

  • زارعی

   salam-ba harfaye shoma kamelan movafegham0va baraye khodam moteasefam ke ye irani hastam vali hich vaght dorost dar mored farhang va tamadone mardomam fekr nakardam va hich talashi baraye defa azash anjam nadadam.

  • pepek

   آقای احمدنیا ، من شخصا احترام خاصی برای نظرات و ایده های شما میزارم، ولی اگر میبینی مردم فیلم حریم سلطان رو با اشتیاق میبینن بخاطر حکومت داری خوب این شاه رو با حسرت نگاه میکنن ،ما جنبه ی مثبت فیلم رو باید ببینم که نشون میده شاه یه مملکت حق رو ناحق نمیکنه و ببینیم که اگر یکی از وزیرا خطا میکنه شاه با چه طرفند جالبی از کار عزل و توبیخ میکنه ،ولی متاسفانه………..

   • احمدنیا

    درود بر شما و تحلیل زیباتون

  • لیلا

   این سریال اغراق شده هستش ولی واقعیته
   چرا ما باید ناراحت باشیم از اینکه این سریال پخش شده؟
   چرا از پخش سربداران و عمر مختار و …. ناراحت نشدیم ؟
   بس کنین دیگه
   ما همون موقع که به اعراب باختیم همه چیمونو از دست دادیم  

  • شهریار

   سلام.ممنون از آگاه سازی مردم توسط شما دوستان عزیز.امیدوارم کسانی که چشمانشان را بر روی این حقایق بسته اند و کورکورانه به تقلید از غرب و کشورهای ضد اسلام می پردازند هدایت شوند.باتشکر

  • نام شما...

   ممنون از دقت نظر شما و داشتن علاقه به ميهن و مذهب ايراني

  • مجتبی روحانی

   دوستان عزیز سلام
   این مورد نیاز به حرکتی ریشه ای و بنیادین داره
   من اصلا” نمیدونم این سریالا چی به آدم یاد میدن که این همه آدم طرفدارش هستن؟ فقط میگم واقعا” متاسفم که کورکورانه داریم میریم جلو… همه روزهای سال در ایران باید روز گرامیداشت عصای سفید باشه.
   در پایان ممنون از اطلاع رسانیتون.
   کاری که از دست ما برمیاد ایمیل زدن هر ایرانی با غیرت و وطن پرست به شبکه نامحترم جم به نشانه اعتراض میتونه باشه.

   • احمدنیا

    با درود

    مجتبی جان به جای ایمیل زدن به شبکه جم باید به دوستانمان ایمیل بزنیم و انها را آگاهانه راهنمایی کنیم

  • احسان

   با سلام
   من از اعضاء قدیمی شما هستم و همیشه از مطالبتان لذت برده ام
   ولی این مطلب شما را اصلا قبول ندارم و خولهش می کنم واقع بین باشید
   اولا تیتر زدید از دورغ تا توهین
   ولی نگفتید کدامین دورغ ؟ خوب ما هم در برهه ای از زمان ابرقدر جهان بودیم و عثمانی ها هم در برهه ای دیگر این کجاش دروغه که حمله کردن گرفتن ؟
   دوما خواهشا مثل همه ما ایرانی ها یکطرفه قضیه را نبینید . اینکه همیشه ایران از خودش دفاع کرده و کشور گشایی نکرده . عزیزم اگر نکرده پس همونی که ازش دفاع کرده از کجا اومده ؟ خودشون هدیه دادن ؟ واقع بینی متاسفانه تو ما ایرانی ها نیست . او ن زمانها کشور گشایی رسم پادشاهان بوده همه هم زورشان می رسید این کارو می کردن پس با تعصب به قضیه نگاه نکنین ایرانیام هم حمله کردن کشتن تا بهمرز یونان رسیدن تا به مصر رسیدن
   سوما دولت آنکارا فقط 1 مورد در گذشته دور داره که می تواند بهش افتخار کند داره با صرف هزینه زیاد پتک می کنه می کوبه تو سرمون ولی ما همه داشته ها و گذشتمون رو ریختیم دور می گیم پادشاهان بد بودن مشکل از ماست نه ائنها .
   اونها دارن طبیعی رفتار می کنن که به گذشته شان افتخار می کنن نه ما
   این جمله آخر خودتان را به خودتان میگم
   کمى با خود خلوت کنید … اجازه ندهید افکارتان را در اختیار بگیرند
   با تعصب به ماجراهای اطراف نگاه نکنید
   هرجا حرف می شه ما ایرانی های پای 100000000 سال تمدن قدیممون رو وسط می کشیم ولی نمی بینیم حتی در کوچکترین مسائل از همون بی تمدن های قدیم عقب افتاده ایم
   موفق باشید ولی خواهشا بدون مطالعه و تفکر عمیق بحث نکنید شما رسانه هستید مواظب باشید
   شاد و پیروز باشد

   • احمدنیا

    با درود

    ممنونم احسان جان از نقد زیباتون
    فکر میکنم شما اشتباه برداشت کردید ما گفتیم توهین چون این سریال ترویج یک فرهنگ ناپاک را میکند حالا این فرهنگ میخواهد برای یک پادشاه ایرانی باشد یا یک عثمانی

    به نظر شما سریالی که مرد هیچ تعهدی به زن خودش نداره چه هدفی داره ؟ ایا دوست داشتید این اتفاق در فرهنگ ما هم ترویج بشه و شما به عنوان یک بانوی ایرانی چه احساسی پیدا میکنید ؟

    سریالی که در ان زنها هیچ نقشی جزء حرمسرا نداره چه هدفی دارد ؟
    درست این حقایق تاریخ هست اما این همه قسمت خوب تاریخ هم داریم اما حالا مهمترین و جذابترین آن حرامسرا است ؟

    • kiana

     خوب همه ی سریالهای خارجی همینطوره و حالا این یکیم بر اساسس واقعیته می خوای نیگا نکن که بدتم بیاد!!!!!!!!!!!!!

  • farhad

   چرا چرت وپرت میگین بذارید سریال تموم بشه بعدا تحلیل کنید مگه دروغه که عثمانی تا قزوین امد ولی بعدش شکست خوردو از ایران رفت

   • احمدنیا

    مرسی ادب !

  • آرال

   آقای احمد نیا قربونت برم چاکرت همه اعضای گروه که دوسست دارن تو دیگه چرا آخه؟؟؟؟
   این سریال اصلا” میدونی از کی داره پخش میشه از شب زلزله اهر و ورزقان شروع نشده که ……..

  • آرمان

   اینها بخشی از سناریوی پان ترکیسم عثمانی های تازه به دوران رسیده س. این آقایان دیر اومدن و زود هم میخوان برن. فکر کردن زمان قاجاره که سر ملتها رو کلاه بذارن و امپراطوری مزمحل شده عثمانی رو دوباره راه بندازن. در هر حال هیچکس کشتار پاشاهای ترک در ارمنستان و جنایاتشون در تبریز رو فراموش نکرده و نخواهد کرد. آقایان هم این آرزو رو با بدنامی به گور خواهند برد که روزی بر ایران مسلط بشن.

  • saeed

   درود به شرف ایرانیتان

  • azramt

   چقدر سرمایه ملی رو هدر میدن با 25000 پرسنل حتی 1/10 مخاطبان همون کانالی که 50نفر پرسنل هم نداره رو نمیتونن جذب کنند. والا ما هر وقت پرس تی وی رو باز کردیم چیزی جز دروغ و صحنه سازی ندیدیم 24 ساعته داریم از اسلام و خدا حرف میزنیم اما بیشترین رابطه رو با کشور های کمونیستی داریم که از بیخ و بن خدا رو قبول ندارند . شما هم که خیلی سنگ ایران رو به سینه میزنید میتونید با مراجعه به تاریخ ببینید که حکومت صفویان فاسد ترین وجنایتکارترین حکومت تاریخ ایران بودند که هر جنایتی را با فتوا به خدا و قوانین الهی انجام می دادند .
   در مورد حکومت ترکیه هم که گفتید از پان ترکها حمایت میکنند را باحکومت خودمون مقایسه کنید که حتی حق داشتن دستور زبان رسمی رو به ترک های داخل کشور نمیده.
   پس بیخودی جوسازی نکنید که حقیقت بسی تلخ است .

   • احمدنیا

    با درود صفویه که تکلیفش مشخص هست دوست عزیز ما وقتی میگیم تاریخ منظورمان که صفویه نیست که برادر عزیز

  • raha

   سلام ممنون از این که راهنماییم کردین ،نمیدونستم تا این حد بد باشه همون بهتر که نمیبینم .مررررررررررررررسی

  • parvin

   دوست عزیز شاید شما راست بگویید اما حداقل بگذارید این سریال به قسمتی برسد که مربوط به ایران بشود .بعد آن موقع قضاوت کنیم مگر اینکه شما از قبل کل داستان را دیده باشید. و در حال حاضر همه مردم ایران انرا به عنوان یک سرگرمی نگاه میکنند تا یک مستند . مسلما ساخت این سریال ماه ها و یا سالها بطول انجامیده چه ربطی به اوضاع کنونی ما داره که شما صحبت از تجزیه ایران میکنید

  • samare

   از شما بابت این اطلاع رسانی تون تشکر میکنم امیدوارم مردم ما هم درک کنند سعی کنند بیشتر مطالعه کنند که تحت تاثیر اینجور فیلمها قرار نگیرند.پاینده باشید

   • شیوا

    ببینید این فیلم فیلم های شبکه های فارسی 1 نیست، این تاریخه بد نیست اطلاعاتمون بره بالا
    من اینحرفاتونو قبول ندارم

    • احمدنیا

     با درود بله تاریخ هست اما ما قصدمون این هست که بگیم که اینا با بزرگنمایی قصد دارند خودشون رو بزرگ نشون بدن و خودشون رو رهبر و قدرتمند جلوه بدند

  • kral

   جناب احمد نیا آیا همه اون چیزهایی که در سریال های ایرانی بویژه در مورد خارجی ها میگن همش راسته ؟!!!
   یا اغراق در مورد ایرانی ها البته از نوع فارسش که به مذاق پان فارس هایی چون شما خوش بیاد

  • زهرا

   با سلام وتشکر از این مطلب. اما از این حرفها که بگذریم یک سوال دارم شما(کلا افراد رسانه ای)همیشه با یک نیزه نشانه به طرف برنا مه های خارج از مرز گرفتید اما وواقعا مشکل از ماست؟؟؟یا اونها؟؟
   وقتی ما مردم ایرانی داریم تبدیل میشیم به مردم چینی.از نظر اعتقادات و افکار مردم عرب .نحوه زندگی افراطهای اروپایی.فیلم دیدنهامون…
   بریم سراصل مطلب فیلم:شبکه های زمزمه و فارسی وان بد است وبنیان خوانواده راسست میکند.
   محتواشیکه های ابرانی:اگر دختر انتخاب همسر کند بسیار انتخاب بدی است و به طلاق می رسد ولی دختر چادری با انتخاب پدر بهترین همسر را دار.
   مردها چند همسر مخفی دارند و به هرزگی مشغول و همسرشان در اشپزخانه و بعد از اگاهی همسر را بخشیده و می گوید بیا دوباره بسازیم خاک بر سرمن چرا بیشتر نگرفتی.
   اگر زن موفق باشد زندگی بسیار نا مناسبی دارد و همسرش حسرت یک غذای گرم دارد……..باید بازهم بگم.
   کشورهای خارجی کار درست انجام میدهند به قول شما دارند برای خودشون مقام میشازند اما ماباید اینقدر فیلمهای عالی داشته باشیم که مردم خودشون بفهمند.همینالان به شبکه 3زنگ بزنید بگید بابا ما چشمامون هم کرهای شد بس نیست به ما چه ربطی داره اینهمه افسانه کره ای ببینیم میگه مردم دوست دارند.
   خوب اینهم مرغ لای پولو میخنده.تا وقتی به مردم سیب قرمز نشون بدید بگی توی دنیا فقط همین سیبه دیگه نیست هر سیبی نشونشون بدید میگه نه.
   ما مشکل خودمونیم اقا اونها راه خودشون میرند وما نشستیم به چیزهای بیخودی.
   شما مگه نمیگید ما اطلاع رسانیم بیایید اطلاعات واقعی اون دوره را برای همه بفرستید مردم میخونند و میفهمند.
   ما ایرانیها اینجوریم.فیلم توهیت ساخته میشه میریزیم بیرون جنگ و دعوا ولی میدونید کار درست چیه بشینیم فکر کنیم و فیلم درست واقغیت وباکیفت از اسلام بسازیم تا جواب باشه.
   ببخشید خ حرف زدم اخه دلم پر ازهمه.
   من خودم عاشق فرهنگ ایرانم و در تمام کارها فقط هدفه گسترش این موضوعه حتی بااینکه چاپ نشه.
   ماهمه از نژآد کوروشیم پس درست فکرکنیم و درست عمل کنیم.
   واقعا فیلم بیخودیه همش باید ببینیم کی میره پیش پادشاه و کی حامله میشه.

  • ماهان

   سلام آقای احمدنیا..این سریال در اصل اقتباسی تحریف شده از رمان مشهور(( سلطانه))نوشته ((کالین فالکنر)) است که در ایران به وسیله آقای(( سید جواد اشرف ))ترجمه شده که داستان چگونگی زندگی در حرمسرای سطان سلیمان قانونی وظلم وستم ها وبی رحمیها وفساد دربار این شاه خونریز وخیانت هایی است که به دلیل دست یابی به قدرت در آنجا رخ می دهد در این داستان مظلومیت یک عده برده که به عنوان زن وخواجه به دربار وارد می شوند وچگونه فقط وفقط به خاطر عیش ونوش سلطان در انجا محبوس می شوند وهمه احساسات وانسانیت آنها نابود می شود وعاقبت در یک گونی در تنگه بسفر به مرگ سپرده می شوند در کتاب آمده است که درون بسفر تلی از استخوانهای این آدمهاست وجالب این است که همین خرم که در فیلم هست کاری کرد که امپراطوری سلطان سلیمان نابود شود ..دوستان به جای دیدن این سریال جعلی می توانند این رمان واقعی وجذاب را بخوانند وبا سرگذشت واقعی شخصیت های آن آشنا شوند…

  • نام شما...

   عالي بود

  • اکبر مقدسي

   با سلام
   از اينکه مي خواهيد اين سريال و ديگر سريالهاي ترکيه اي را نقد کنيد تشکر مي کنم اما اينکه از عرق ملي يک ملت استفاده نماييد تا نقدتان را کامل نماييد چندان خشنود نيستم
   مي توانيد نقدي عادلانه داشته باشيد و امثال بنده هم حتما شما را ياري خواهد کرد
   1.سريال بر اساس تاريخي تدوين گشته که شايد خوشايند ما نباشد اما واقعيت دارد
   و در اين باب بايستي بيشتر به تاريخ مراجعه نماييدچون در مواقع زيادي کشور گشايي هاي پادشاهان ما نيز به مانند سلطان سليمان بوده و … حداقل شاه عباس و شاه طهماسب سه بار به کشور گرجستان لشگر کشي نموده و ضمن کشتار و قتل و غارت آن سرزمينها به نام اسلام اسيران زيادي را به ايران براي بردگي آوردند که اندکي از آن اسيران هنوز با نام اقليت گرجي در ايران زندگي مي کنند
   و…….
   پيشنهاد من اين است کمي علمي تر بحث نماييد
   و

   • احمدنیا

    با درود

    ما نمیگیم که در حال دروغ گفتن هست این سریال میگیم با هدف خاص در حال پخش این سریال هستند دوست عزیز
    به جای ظاهر به پس موضوع دقت کنیم که حتما هم شما هم دقت کردیدفقط فکر کنم اشتباه متوجه شدید
    به نظر شما سریالی که مرد هیچ تعهدی به زن خودش نداره چه هدفی داره ؟ ایا دوست داشتید این اتفاق در فرهنگ ما هم ترویج بشه و شما به عنوان یک بانوی ایرانی چه احساسی پیدا میکنید ؟

    سریالی که در ان زنها هیچ نقشی جزء حرمسرا نداره چه هدفی دارد ؟
    درست این حقایق تاریخ هست اما این همه قسمت خوب تاریخ هم داریم اما حالا مهمترین و جذابترین آن حرامسرا است ؟

    • مرد دریا

     یعنی خاک تو سر سینمای مزخرف ایران
     این همه موضوعات و قهرمانان اسطوره ای که ما داریم ولی نتونسته یه سریال درس درمون بسازه
     ما هنوز توی سینمای جنگ موندیم
     بعداز گذشت بیش از بیست سال
     متاسفم
     واقعا متاسفم

   • مرد دریا

    بابا دمت گرم جناب مقدسی
    علمی
    تخیلی
    فرازمینی
    هلو
    آلبالو
    ای ول نانا

  • رضا

   سلام
   من خوشبختانه یا متاسفانه این سریال رو ندیدم ولی از اینکه شما (مجموعه ایران ویج) اقدام به این کار نموده اید از شما متشکرم.انشاءالله همیشه پاینده باشید.
   سرفراز باشی میهن من

  • نام شما...

   با سلام بسيار عالي بود – متشكرم

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.