• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » بین الملل » بد رفتاری پلیس ترکیه با مسافران هواپیمای سوریه
  کد خبر : 853495

  بد رفتاری پلیس ترکیه با مسافران هواپیمای سوریه

  بد رفتاری پلیس ترکیه با مسافران هواپیمای سوریه Reviewed by Aryan on Oct 15Rating:  پلیس و نیروهای امنیتی ترکیه در برخورد با مسافران و خدمه هواپیمای سوری که در ترکیه مجبور به فرود شد از شیوه های خشن و تند استفاده و چند تن از آنان را کتک زدند. به گزارش ایراس به نقل از باشگاه خبرنگاران؛…

  بد رفتاری پلیس ترکیه با مسافران هواپیمای سوریه Reviewed by Aryan on Oct 15Rating:

   پلیس و نیروهای امنیتی ترکیه در برخورد با مسافران و خدمه هواپیمای سوری که در ترکیه مجبور به فرود شد از شیوه های خشن و تند استفاده و چند تن از آنان را کتک زدند. به گزارش ایراس به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ ترکیه شب گذشته یک فروند هواپیمای مسافربری سوری را رهگیری و آن را وادار کرد در فرودگاه آنکارا به زمین بنشیند. این هواپیمای ایرباس از مسکو عازم دمشق بود که متوقف شد. 

  هواپیماهای جت شکاری ترکیه در مسیر حرکت این هواپیما قرار گرفتند و آن را وادار کردند در خاک ترکیه به زمین بنشیند. نیروهای امنیتی ترکیه پس از فرود این هواپیما در فرودگاه آنکارا، آن را بازرسی و مسافران آن بازداشت کردند. این هواپیما پس از چند ساعت فرودگاه آنکارا را ترک کرد و از حریم هوایی ترکیه خارج شد. 

  برخی از گزارشها حاکی است که افراد نقاب پوش وابسته به دولت ترکیه این هواپیما را احاطه کردند و از مسافران و خدمه این هواپیما خواسته شد تا اسنادی را امضاء کنند که نمی دانستند محتوای آن چیست. آنها مجبور شدند این اسناد را امضاء کنند. به شماری از این مسافران حمله شد و آنها کتک خوردند. 

  مسافرانی که از باند فرودگاه آنکارا با راشا تودی تماس گرفته اند گفتند که پلیس و نیروهای امنیتی ترکیه از شیوه های خشن و تند در برخورد با مسافران و خدمه این هواپیما استفاده کردند. 

  مقامات ترکیه مدعی شده اند علت متوقف شدن این هواپیما آن بود که اطلاعاتی در دست داشتند مبنی بر اینکه این هواپیما حامل موادی است که ماهیت نظامی دارد. 

  ۱۷ تبعه روسیه نیز در این هواپیما بودند که چند نفر آنها کودک بودند. علاوه بر ۳۵ مسافر این هواپیما، چند خدمه نیز با این هواپیما به سمت دمشق می رفتند.
   
  گفته می شود خلبان این هواپیما مجبور شده اسنادی را امضاء کند که نمی دانسته است چیست. 

  بنابر گزارش راشاتودی، یک فروند هواپیمای مسافری سوریه آ-۳۲۰ که از فرودگاه مسکو پرواز کرده بود، حوالی ساعت ۱۷.۱۵ به وقت محلی (۱۷.۴۵ به وقت تهران) به وسیله جنگنده های اف – ۱۶ ترکیه مجبور به فرود به فرودگاه اسن بوغای آنکارا شد. 

  این رویداد در شرایطی رخ می دهد که تنشهای جدی در روابط سوریه و ترکیه وجود دارد. روسیه از ترکیه درباره فرود اجباری هواپیمای سوری توضیح خواست. 

  روسیه از دولت ترکیه خواست درباره اقدام خود در فرود اجباری هواپیمای سوری که در آن شهروندان روسی حضور داشتند،توضیح دهد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.