• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار پزشکی » تعداد مبتلایان ایدز در ایران
  کد خبر : 85188

  تعداد مبتلایان ایدز در ایران

  تعداد مبتلایان ایدز در ایرانReviewed by Farnaz on Nov 5Rating:  بین ۸۰ تا ۱۰۰ هزار مبتلا به HIV مثبت در ایران وجود دارد. طبق گزارش‌های رسمی، بیش از ۹۰ درصد مبتلایان جدید، ویروس این بیماری را از طریق تماس جنسی دریافت کرده‌اند. به گفته یک کارشناس مسئول در برنامه پایش و ارزش‌یابی ایدز وزارت بهداشت…

  تعداد مبتلایان ایدز در ایرانReviewed by Farnaz on Nov 5Rating:

   بین ۸۰ تا ۱۰۰ هزار مبتلا به HIV مثبت در ایران وجود دارد. طبق گزارش‌های رسمی، بیش از ۹۰ درصد مبتلایان جدید، ویروس این بیماری را از طریق تماس جنسی دریافت کرده‌اند.

  www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ايران ويج ‌

  به گفته یک کارشناس مسئول در برنامه پایش و ارزش‌یابی ایدز وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، در ایران ۲۳ هزار نفر مبتلا به ایدز (HIV مثبت) شناسایی شده‌اند.

  پیش از این عباس صداقت، رئیس اداره ایدز وزارت بهداشت، تعداد دقیق مبتلایان به ایدز شناسایی شده تا تاریخ اول تیرماه ۱۳۹۰ را ۲۳ هزار و ۱۲۵ نفر عنوان کرده بود. به گفته رئیس اداره ایدز وزارت بهداشت ایران، از این تعداد ۵/ ۹۱ درصد را مردان و ۵/ ۸ درصد را زنان تشکیل می‌دهند و گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ سال بیشترین نرخ ابتلا به ایدز در ایران را داراست.

  دکتر هنگامه نامداری‌تبار، کارشناسان وزارت بهداشت، در حاشیه همایش برنامه کشوری استراتژیک ایدز در مشهد گفته است: «پیش‌بینی می‌شود تعداد افراد مبتلا به ایدز، با توجه به افراد شناسایی‌نشده، به ۸۰ تا ۱۰۰ هزار نفر افزایش یابد.»

  به گزارش خبرآنلاین، در سال‌های گذشته وزارت بهداشت ایران آماری غیر از آمار رسمی خود را نمی‌پذیرفت. این در حالی است که سازمان بهداشت جهانی هم تعداد مبتلایان به ایدز در ایران را چهار برابر تعداد بیماران شناخته شده اعلام می‌کند.

  وزارت بهداشت در آخرین آماری که از مبتلایان به ایدز اعلام کرده، هشدار داده است که ایران به زودی وارد فاز انتقال جنسی ایدز می‌شود.

  به گفته دکتر هنگامه نامداری‌تبار، در میان کل مبتلایان به ایدز شناخته‌شده در ایران، شیوع ویروس از طریق تزریق با سرنگ آلوده، با ۶۹ درصد همچنان مهمترین عامل انتقال این بیماری محسوب می‌شود. طبق گزارش‌های رسمی منتشر شده، بیش از ۹۰ درصد مبتلایان جدید، اما از طریق تماس جنسی آلوده شده‌اند.

  مینو محرز، رئیس مرکز تحقیقات ایدز وزارت بهداشت ایران، در مهر ماه ۱۳۹۰ گفته بود که برسی‌های مرکز تحقیقات ایدز دانشگاه علوم پزشکی تهران، بیمارستان امام خمینی و کلینیک‌های مختلف نشان می‌دهند که در یک سال اخیر ۹۹ درصد موارد جدید ابتلا به ویروس ایدز از طریق تماس جنسی بوده‌اند. مینو محرز افزوده بود: «هم اکنون حدود ۳۰ درصد مبتلایان جدید به ویروس ایدز، زنان هستند.»

  رئیس مرکز تحقیقات ایدز وزارت بهداشت همان زمان اعلام کرد، آزمایش‌معمول تشخیص ویروس ایدز در ایران بین ۳ تا ۶ ماه بعد از ورود ویروس این بیماری به بدن می تواند آن را تشخیص دهد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.