• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » مناطق دیدنی جهان » 10 مکان پر رمز و راز در دنیا را بشناسید
  کد خبر : 8514

  10 مکان پر رمز و راز در دنیا را بشناسید

  10 مکان پر رمز و راز در دنیا را بشناسید Reviewed by Aryan on Jun 27Rating: بسیاری از کارشناسان معتقدند که احتمالاً مکان های پر رمز و راز در دنیا توسط علم و تکنولوژی بسیار پیشرفته که مسئول کشف تمدن های گمشده هستند پیدا شده اند. اما بسیاری دیگر این مسئله را قبول ندارند و…

  10 مکان پر رمز و راز در دنیا را بشناسید Reviewed by Aryan on Jun 27Rating:

  بسیاری از کارشناسان معتقدند که احتمالاً مکان های پر رمز و راز در دنیا توسط علم و تکنولوژی بسیار پیشرفته که مسئول کشف تمدن های گمشده هستند پیدا شده اند. اما بسیاری دیگر این مسئله را قبول ندارند و معتقدند، تمام اطلاعات و آگاهی های ما در رابطه با این مکان ها توسط فضانوردانی که از بهشت برای ما فرستاده شده اند بدست آمده است. این دانشمندان سعی می کنند معماهایی را که از زمان های قدیم در روی زمین وجود داشته و ذهن مردم را به خود مشغول کرده از طریق مذهب و دین پاسخ دهند. در این جا قصد داریم 10 مکان پر رمز و راز در دنیا را به شما معرفی کنیم.

  www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ايران ويج ‌

  1- اهرام جیزه و مجسمه ابوالهول در مصر

   

  در آن زمان ها، از اهرام برای دفن کردن اجساد فرعون های مصر استفاده می کردند. اما با این وجود، کاوشگران هنوز هدف از ساخت اهرام جیزه را متوجه نشده اند و نمی دانند که این اهرام برای چه ساخته شده اند و نماد چه هستند چون به نظر نمی رسد که فرعونی در آن دفن شده باشد و این قضیه برای آنها تبدیل به یک معما شده است. اتفاقاً این معما به جذابیت این منطقه افزوده. تا جایی که بسیاری از مردم، اهرام جیزه را محلی برای عبادات و راز و نیاز خود انتخاب کرده اند و برای انجام اعمال عبادی به این منطقه می آیند. بسیاری از بازدید کنندگان، مجذوب زیبایی، قدمت، شکوه و نوع ساخت این بنا شده اند. چون امروزه ریاضیدانان ثابت کرده اند که هماهنگی  بی نظیری در ساخت زاویه های این اهرام وجود دارد و همه زاویه های اهرام با هم برابراند.

   

  www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ايران ويج ‌

  2- Stonehenge در بریتانیای کبیر

   

  شاید به جرات بتوان گفت که یکی از معروف ترین بناهای تاریخی در کل دنیا Stonehenge باشد که در کشور انگلستان واقع شده است. این بنا شامل چند قطعه سنگ بصورت ایستاده است و قدمت آن به 2500 یال قبل از میلاد مسیح باز می گردد. اما در طول 1400 سال چندین بار مرمت و بازسازی شده است. نظریات فراوانی در ارتباط با این بنا وجو دارد اما هنوز هیچ کس هدف از ساخت آن را متوجه نشده و این قضیه باعث شده که همچنان این بنا یکی از پر رمز و رازترین مکان ها روی زمین باشد.

  www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ايران ويج ‌

  3- جزیره ایستر در شیلی

   

  جزیره ایستر که به Rapa Nui یا Isla de Pascua معروف است جزیره‌ای است در اقیانوس آرام جنوبی متعلق به کشور شیلی. جزیره ایستر بخاطر تندیس‌های ۴۰۰ ساله عجیب باستانی خود معروف است. به این تندیس‌ها که در راستای کرانه دریا به خط ایستاده‌اند موآی گفته می‌شود. در بین سال های 1250 تا 1500 ساکنان این جزیره برای عبادت و از و نیاز به این منطقه می آمدند. موآیی ها در سرتاسر جزیره پراکنده‌اند. حتی در معادن و کنار جاده‌های قدیمی و کنار ساحل. بسته به اندازه و وزن موآی‌ها، تخمین زده می‌شود که بین ۵۰ تا ۱۵۰ نفر برای حمل آنها توسط غلطکهای چوبی و سورتمه مورد نیاز بوده. سنگین ترین موآی وزنی حدود 86 تن دارد. مجسمه‌های عظیم یا موآی، در طی یک دوره کوتاه خلاقیت کنده کاری شده اند. تقریباً نیمی از موآی های باقی مانده در Rano Raraku واقع شده است.

  www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ايران ويج ‌

  4- بالبیک در لبنان

   

  بالبیک شرقی ترین شهر لبنان است. این شهر تا قبل از تصرف یونانی ها در 331 سال قبل از میلاد، مشهورترین و مهم ترین شهر لبنان بوده است. این شهر در زمان پادشاه آگوستوس مستعمره ایتالیایی ها بوده است. در طول 3 قرن بعد از آن، ایتالیایی ها بنایی را ساختند که بیشتر شبیه معبد بود. مکانی که این بناها در آن قرار گرفته 3 حیاط دارد. دیوارهای این بنا توسط چندین سنگ بسیار غول پیکر ساخته شده. بسیاری از گردشگران معتقدند که ساخت این بنا فقط از عهده هنرمندانی چیره دست بر می آید. در قسمت ورودی جنوبی بالبیک وسیله ای را که با آن سنگها را خرد و یا قطعه قطعه می کردند به نمایش گذاشته اند. در این مکان شما میتوانید بزرگترین قطعه سنگ دنیا را که 2000 سال پیش از کوهی جدا شده بود را مشاهده کنید که این قطعه سنگ به “سنگ زن باردار” مشهور است. اندازه این سنگ 21.5 متر در 4.8 متر در 4.2 و وزن آن حدود 1000 تن تخمین زده می شود.

  www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ايران ويج ‌

  5- Machu Picchu در پرو

   

  Machu Picchu یکی از شهرهای زیبا و بکر امپراتوری Inca است که در پشت ارتفاعات Peruvian Andes در بالای کوه و در سراشیبی بسیار تندی قرار گرفته. از آنجایی که Machu Picchu در این مکان قرار گرفته، از حمله اسپانیایی ها در آن زمان در امان بوده است. طوری که قرن ها مردم آن را فراموش کرده بودند تا زمانی که در سال 1911، Hirman Bingham باستان شناس معروف آن را دوباره کشف کرد. سنگ های این بنا آن چنان سفت و محکم و یکپارچه اند که حتی تیغه بسیار تیز شمشیر هم نمی تواند حتی تکه ای کوچک از آن را جدا کند. در کاوش هایی که اخیراً کاوشگران انجام داده اند، به این نتیجه رسیده اند که Machu Picchu در سال 1450، زمانی که Inca پادشاه Pachacuti بوده و قصد کناره گیری از سلطنت را داشته ساخته شده است.

  www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ايران ويج ‌

  6- خطوط نازکا در پرو

   

  خطوط نازکا مجموعه‌ای از خطوطی است که در صحرای نازکا، که یک دشت بایر است واقع شده. در این بیابان صدها شکل منحصر به فرد از خطوط ساده گرفته تا اشکال هندسی و تصاویر پرندگان و حیوانات وجود دارد. نکته بسیار جالبی که در مورد این تصاویر وجود دارد این است که این خطوط به جز از فضا قابل تشخیص به صورت خطوط منسجم نیستند. از این رو حدس زده می‌شود که مردم نازکا هرگز نتوانستند کاری را که خلق کرده‌اند را به صورت منسجم ببینند. مدارک موجود کمی در خصوص علت اشکال ساخته شده وجود دارد. از این رو، انگیزه مردم نازکا، ماندگارترین راز خطوط می‌باشد. بسیاری محققان عقیده دارند که انگیزه مردم نازکا، مذهبی بوده. یعنی خلق اشکالی که تنها خدایان از آسمان قادر به دیدن آنها بطور واضح هستند.

  www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ايران ويج ‌

  7- Tiahuanacu در بولیوی

   

  Tiahuanacu که به Tiwanaku معروف است مکانی بسیار پر رمز و راز است. و آن هم بخاطر قدمت (حدود 17000 سال) و نوع سنگهای خاصی است که در ساخت آن بکار رفته است. کاوشگران احتمال می دهند که Tiahuanacu محلی برای عبادت مردم در آن زمان بوده است. مردم در زمان های قدیم هرمی سنگی را ساختند که به آن Akapana می گویند.

  www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ايران ويج ‌

  8- Chichen Itza در مکزیک

   

  چیچن ایتزا اثری باستانی از تمدن مایا است که در کشور مکزیک واقع شده‌است. بسیاری از باستان‌شناسان معتقدند چیچن ایتزا در حدود هزار سال پیش پایتخت یکی از پادشاهان مایاها به نام «تاپیلتزین چه کوئتزالکولت» بوده‌است. کلمه چیچن ایتزا به معنی «در کنار دهانه چاه ایتزا» است.هد ف از ساخت این معبد تقدیم قربانی به خدای باران مایاها، چاک، بوده است. مهمترین اثر این مجموعه، El Castillo ( به معنای قلعه در اسپانیولی) است که عبارتست از هرمی پلکانی که از هر چهار طرف دارای پله‌هایی تا بالای هرم است. این معبد، متعلق به خدای آسمان بوده است. در آن زمان چیچن ایتزا جزء کلان شهر به حساب می آمده و تا قرن 12 پایتخت بوده است.

  www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ايران ويج ‌

  9- گوی های سنگی در کاستاریکا

   

  یکی از عجیب ترین بناهای تاریخی که در Diquis Delta در کاستاریکا واقع است گوی های سنگی است. در سال 1930، صدها سنگ گرد از چند سانتی متری گرفته تا بیش از دو متر جمع آوری شدند. وزن بعضی از این سنگها حدود 16 تن است. این گوی ها توسط دست بشر ساخته شده است.

  www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ايران ويج ‌

  10- خرابه ای زیر آب در ژاپن

   

  در شرق ساحل Yonaguni، در ژاپن خرابه ای وجود دارد که قدمتی 8000 ساله دارد. در آن زمان ها مردم معتقد بودند که این خرابه بر اثر عامل طبیعی جغرافیایی پدید آمده است اما بررسی های کاوشگران نشان می دهد که این خرابه ساخته دست بشر است. این بررسی ها در سال 1995 توسط غواصی از اکیناوا که با دوربینش به اعماق دریا رفته بود کشف شد.

   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۲۴)  • مرجان

   خیلی زحمت کشیدین من خیلی از این مطالب خوشم مییاد لطف کنید دوباره از این مطالب بزارید با تشکر

  • حسنا

   قشنگ بود از ایران هم اگه مطلب میدادین بهتر بود

  • foroogh

   سلام!خیلی عالی و آموزنده بود،خوشم اومد!!مرسی

  • sara

   عالی و جالب بود کلی تشکر

  • sara

   salam kheyli jaleb boud,merc

  • محمد

   با تشکر از اطلاعات مفید شما دوست عزیز

  • sahar

   سلام عالی بود،ممنون

  • مجيد

   عالي بود واقعا ممنون
   خسته هم نباسين

  • ra49min

   سلام
   کلاً کارتون خوبه مخصوصاً توجه ویژه به عظمت و شکوه غیر قابل انکار گذشته. اگر ارسالهای ویژه برای خواص داشته باشید بهتر است.

  • shirin

   fogholade bod vaghean moteshakeram.

  • امیر

   هر چیزی در این دنیا بی حکمت نیست چرا که قدرتی که ما ان را بنام خدا میدانیم وان هم هر زمان وجود دارد بی دلیل دنیا وتمامی مو جودات را خلق نکرده پس تاریخ درس عبرتی خوب برای کسانی هست که خوب فکر میکنند وخوب میاندیشند هست باشد که ما نیز درس بگیریمواز زحمات شما نیز سپاسگذار هستم که مطالب خوب را یاداوری کردید .

  • سحر

   خیلی جالب بود
   من بیشتر از همه به خطوط نازکا علاقمندم
   7سال پیش شبکه4 یه مستند راجع بهش نشون داد. یه زن سالخورده از اونا محافظت میکنه.یه برج دیدبانی داره. محل خطوط هیچ گیاهی رشد نمیکنه.
   بعضیا عقیده دارن آدم فضاییا اونارو کشیدن.یکی از شکلا هم شکل یه آدم فضاییه.اگه کار انسان ها باشه چطور تونستن خطوط بسیار صاف رو که از روی کوهها و دره ها گذشته با اون دقت بکشن.
   تو گوگل بزنین همه ی شکلهاش رو میاره.
   بازم ممنون

  • sindokht

   مثل همیشه مطالبتون خوب و زیبا بودند.ممنون و متشکر.

  • sanaz

   واقعا عالی بود…ممنووووووووووووووووون

  • سهيلا

   سلام
   اين ايميل بسيار زيبا و آموزنده بود.اينكه چگونه گذشتگان زندگي مي كردندكلي درس زندگي به ما ميدهد.براي شما آرزوي بهترينها را دارم.هميشه موفق و سربلند باشيد. بازهم ممنون

  • بابک حسینی

   ممنون واقعاً جالب بود دستتون درد نکنه .

  • kanishka

   باز هم مثل تمام مطالب تاریخی گذشته ای که درسایت گذاشته بودید جذاب بود مرسی از زحمتتون

  • 1351

   عالی بود. متشکرم

  • وحید

   میسیز دمت گرم

  • mehdi

   بسیار جالب و اموزنده بود اگر امکان داشته باشه از این مطالب بیشتر بگذارید ممنون میشم

  • Reza

   باز هم مثل تمام مطالب تاریخی گذشته ای که درسایت گذاشته بودید جذاب بود مرسی از زحمتتون

  • zahra

   دستتون درد نکنه مطالب وعکس های جالب وزیبایی بود تاریخ بخشی اززندگی انسانه هرچی درموردش بیشتربدونی بهتره بازم ممنون

  • سید سعید رضوی

   مطالب بسیار عالی بود. متشکرم

  • مرتضي

   بسيار جالب و اموزنده بود با تشكر درخواست مطالب بيشتر تاريخي هستم

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.