• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » مناطق دیدنی جهان » ده محل معروف دریایی جهان را بشناسید
  کد خبر : 847082

  ده محل معروف دریایی جهان را بشناسید

  ده محل معروف دریایی جهان را بشناسیدReviewed by Aryan on Oct 11Rating: زندگي دزدان دريايي و كشتي‌هاي چوبي آنها در كنار خنده‌هاي ترسناك ملوانان اين كشتي‌ها هميشه براي ما جالب توجه بوده و شايد گروهي از ما هم آرزوي تجربه چندروزه زندگي روي عرشه كشتي‌هاي آنها را داريم. از اين رو جستجوي گنج‌هاي قديمي و…

  ده محل معروف دریایی جهان را بشناسیدReviewed by Aryan on Oct 11Rating:
  زندگي دزدان دريايي و كشتي‌هاي چوبي آنها در كنار خنده‌هاي ترسناك ملوانان اين كشتي‌ها هميشه براي ما جالب توجه بوده و شايد گروهي از ما هم آرزوي تجربه چندروزه زندگي روي عرشه كشتي‌هاي آنها را داريم. از اين رو جستجوي گنج‌هاي قديمي و به‌دست آوردن نقشه آنها كه توسط دزدان دريايي كشيده شده، سوژه اصلي بسياري از كارتون‌ها يا فيلم‌هاي هاليوودي بوده و هست. اين‌گونه داستان‌ها و همچنين دريانوردي از زمان‌هاي قديم جزء علاقه‌هاي بشر بوده و به‌طور كلي سفرهاي دريايي و كشف سرزمين‌هاي ناشناخته، سوژه‌ جالبي براي ماجراجويي افراد است.

  به گزارش ایران ویج ، امروزه با رشد و گسترش صنعت دريانوردي و ساخت كشتي‌هاي تفريحي بسيار بزرگ و مجهز ـ كه گاهي به بزرگي يك شهر، روي اقيانوس بي‌كران شناور هستند ـ اين علاقه بيشتر خودنمايي مي‌كند. علاقه بشر به دريانوردي و وجود اين وسايل پيشرفته، باعث مي‌شود هر ساله تعداد زيادي از گردشگران دل به دريا بزنند و از اين كشتي‌هاي تفريحي و امكانات آنها استفاده كنند.

  اگرچه حادثه كشتي تفريحي «كرستا كنكورديا» در سواحل ايتاليا باعث شده تا گروهي با ترديد به اين كشتي‌ها نگاه كنند، اما هنوز هم بازار تورهاي دريايي بسيار داغ و گردشگران زيادي به مناسبت‌هاي مختلف بليت اين تورها را خريداري مي‌كنند. به طور كلي مي‌توان گفت جذابيت‌هاي اين گونه تورها به قدري زياد است كه خاطرات تلخ آن بسرعت به دست فراموشي سپرده مي‌شود.

  به اين ترتيب، با وجود اين شناورهاي غول‌پيكر ، دسترسي به بسياري از نقاط دورافتاده در گوشه و كنار اين كره خاكي با هر نوع آب و هوايي ممكن است ، حتي آب‌هاي يخ‌زده دو قطب هم ديگر مانعي براي به حركت در‌آمدن كشتي‌هاي تفريحي يا همان كروزها نيست.

  بنابراين با توجه به علاقه روزافزون و ديرينه بشر به سفرهاي دريايي و تجربه زندگي روي عرشه كشتي، هر‌روز شاهد افتتاح خطوط كشتيراني جديدي در جهان هستيم كه كشتي‌هاي تفريحي و بسيار مجلل آنها از آلاسكا تا دورترين جزاير اقيانوس آرام در حال تردد هستند و گروهي از گردشگران شاد را از سويي به سوي ديگر مي‌برند اما هنوز هم گردشگران جديدي هستند كه به‌دنبال يافتن بهترين مقاصد دريايي اين كشتي‌ها هستند؛ به همين منظور 10مقصد بسيار مشهور اين‌گونه تورها را براي ذهن جستجوگر آنها معرفي مي‌كنيم.

  آنتراكتيكا (قطب‌جنوب)

  سال‌هاست كه منطقه يخ‌زده قطب جنوب به‌عنوان مهم‌ترين و اولين گزينه سفر گردشگران و علاقه‌مندان به سفرهاي دريايي بين تورهاي تفريحي مطرح شده، زيرا سرماي بيش از حد اين منطقه، هرگز مانع از ورود گردشگران به اين سرزمين منجمد نشده است. اگرچه ديرزماني نيست كه پاي گردشگران به اين سرزمين گشوده شده، اما هيجان ديدن خرس‌هاي قطبي و تجربه سرماي منفي 45 درجه باعث شده تنور اين گونه سفرها بسيار داغ باشد و قطب‌جنوب را به عنوان صدرنشين فهرست ده‌تايي ما قرار دهد. اين سفر خاطره‌انگيز معمولا سفري 10‌روزه از جنوب آمريكاست و تجربه زندگي در كشتي يخ‌شكن را نيز به همراه دارد. ديدن اين سرزمين يخ‌زده و حيات‌وحش آن مي‌تواند هرگونه سختي اين سفر را براي گردشگران و علاقه‌مندان به اين گونه سفرهاي تفريحي ساده و آسان جلوه دهد.

  قطب‌شمال

  هر گردشگري كه خاطرات سفر قطب جنوب را در ذهن داشته باشد، حتما علاقه‌مند به تجربه سفر به قطب شمال نيز هست و البته علاقه‌مندان به كشف دنياي يخي اسكيموها يعني ساكنان اصلي اين سرزمين، بيشترين جاذبه براي گردشگران شناخته شده است، اما تجربه زندگي در كلبه‌هاي يخي اسكيموها باعث مي‌شود تعداد زيادي از گردشگران تازه‌كار را به خود جلب كند. اين دسته از گردشگران و ماجراجوهاي يخي سفر خود را با كشتي چند‌ستاره‌كروز به ايسلند و گرينلند آغاز مي‌كنند و پس از آن، زندگي در كشتي يخ‌شكن اتمي را تجربه مي‌كنند، اگرچه كشتي يخ‌شكن اتمي به‌راحتي كشتي‌هاي تفريحي نيست، اما هيجان و لذت تجربه اين سفر باعث مي‌شود كه هرگونه سختي و كاستي به خاطره‌اي شيرين در اين سفر تبديل شود، البته تجربه زندگي در كنار اسكيموها و ديدن حيات‌وحش منطقه باعث شده تا دومين رتبه فهرست ده تايي ما را قطب شمال به خود اختصاص دهد. از مهم‌ترين تفريحات گردشگران در اين سفردريايي، ماهيگيري روي آب‌هاي يخ‌زده منطقه با حفر سوراخ‌هاي بزرگ و ديدن حركت دسته‌جمعي نهنگ‌هاي مهاجر است. البته تجربه سورتمه‌سواري همراه با سگ‌هاي مخصوص و آموزش‌ديده از شيرين‌ترين خاطرات اين گروه از گردشگران است.

  جزاير گالاپاگوس

  پس از تجربه سفر به دو قطب، سرماي شديد و تجربه دنياي يخي آنها، گرماي دلچسب و سفر به جزاير گرمسيري گالاپاگوس در اقيانوس آرام و شرق آمريكاي جنوبي براي گردشگران و دوستداران سفرهاي دريايي جالب و دلچسب است.

  همين لذت و گرايش گردشگران دريايي باعث شده تا سومين مقام جدول ده تايي ما به مجمع الجزاير گالاپاگوس كه بين اين گروه از گردشگران از اهميت ويژه‌اي برخوردار است، اختصاص يابد. به‌طور‌كلي طبيعت بكر و دنياي وحش اين مجمع‌الجزاير بيشتر طبيعت‌دوستان و علاقه‌مندان به كشف دنياي طبيعت را به خود جلب مي‌كند. گياهان و جانوران بسيار عجيب اين جزاير در كنار طبيعت بكر آن هر ساله هزاران نفر را به سمت خود مي‌كشاند و باعث لنگر انداختن كشتي‌هاي زيادي در آب‌هاي منطقه مي‌شود.

  كيمبرلي در غرب استراليا

  اما چهارمين شماره از اين فهرست دريايي ما به استراليا اختصاص يافته، اگرچه كشور استراليا خود به تنهايي قابليت بسيار مناسبي براي برگزاري تورهاي تفريحي دارد اما برخي از مناطق ساحلي آن براي گردشگري دريايي و حضور كشتي‌هاي تفريحي شهرتي جهاني دارد كه منطقه كيمبرلي از مشهورترين‌هاست. اين منطقه كه بتازگي با كشف ذخاير گاز در جهان شهرتي مضاعف يافته، از نظر گردشگري جاذبه‌اي بسيار مناسب براي علاقه‌مندان به كشف استرالياي واقعي است. زندگي بومي و حيات‌وحش كيمبرلي باعث شده سالانه ده‌ها كشتي تفريحي عظيم وارد اين منطقه شود و هزاران گردشگر را با عجايب منطقه آشنا كند. به‌طور‌كلي آبشارها و صخره‌هاي بسيار زيبا و سواحل و تفريحات دريايي كيمبرلي موجب جذب گردشگران به اين منطقه از استراليا شده است.

  تاسماني

  همان طور كه قبلا بيان شد، استراليا با داشتن جذابيت‌هاي بسيار زياد خود توانسته مقام بسيار مناسبي در صنعت گردشگري جهاني داشته باشد اما از نظر گردشگري دريايي، مناطقي از اين كشور اهميت بيشتري دارد كه پنجمين رتبه اين فهرست ده تايي گردشگري دريايي ما نيز به بخش ديگري از استراليا يعني تاسماني اختصاص يافته؛ اگرچه مبحث گردشگري دريايي در تاسماني كمي متفاوت از ديگر مناطق جهان است. منطقه تاسماني استراليا بيشتر براي گردشگري رودخانه‌اي مناسب است و امكانات و كشتي‌هاي متناسب با آن را مي‌طلبد، اما زيبايي منطقه و طبيعت اطراف آن توانسته ذهن و دل هر گردشگري را تسخير كند و اهميت آن در صنعت گردشگري دريايي باعث شده تا در اين فهرست به ثبت برسد. اين منطقه بسيار زيبا و جذاب از نظر گردشگري از سوي سازمان ملل به عنوان ميراث جهاني انتخاب شده و به ثبت رسيده است.

  براي اين تورها كه معمولا يكروزه هستند، كشتي‌هاي تفريحي از بندر Macquarie لنگر مي‌كشد و به سمت جزيره زيبا و منحصربه‌فرد Sarah حركت مي‌كند. اگر كمي خوش‌شانس باشيد، مي‌توانيد از طوطي‌هاي معروف شكم زرد تاسماني چند فريم عكس به يادگاري همراه خود بياوريد؛ البته غير از خاطراتي زيبا و شيرين از اين منطقه.

  پاپوآ در گينه نو

  ششمين رتبه اين فهرست به گينه رسيده كه حتي افسانه‌هاي ترسناك از نحوه زندگي بوميان منطقه نتوانسته است مانع از حضور كشتي‌هاي كروز در سواحل آن بشود. اگرچه در ابتداي برگزاري اين تورها زياد مشهور نشدند اما پس از مدتي كوتاه، جاذبه‌هاي بسيار منحصربه‌فرد منطقه باعث شد تا خطوط كشتيراني براي برگزاري تورهاي خود در گينه با يكديگر رقابتي سنگين را تجربه كنند. بنابراين اگر اهل ماجراجويي و طبيعت‌گردي هستيد، اين تور براي شما ايده‌آل است اما به ياد داشته باشيد براي تجربه واقعي زندگي در اين سرزمين مرموز بايد آمادگي جسماني كافي و لوازم مناسبي براي پياده‌روي‌هاي طولاني به همراه داشته باشيد.

   

  ملانزي

  هفتمين منطقه معروف گردشگري دريايي فهرست ما يعني ملانزي در شمال شرقي استراليا و نزديكي فيجي با پوششي سبز و گياهان بسيار زيباي خود همانند كمربندي سبزرنگ در دل اقيانوس آرام سال‌هاست كه جلب توجه كرده و هزاران ذهن كنجكاو و ماجراجو را به خود مشغول كرده است. اگرچه اين منطقه، زخم‌هايي كهنه هم از جنگ به يادگار دارد اما بسياري از همين آثار و زخم‌ها امروزه به عنوان جاذبه‌هاي توريستي ملانزي شناخته شده و تعداد زيادي از گردشگران را به خود مشغول كرده است. تاريخ و تمدن منحصر به فرد منطقه، غواصي در ميان لاشه هواپيماها و كشتي‌هاي جنگي مربوط به دوران جنگ در كف اقيانوس مي‌تواند بهترين دليل براي سفر گردشگران به ملانزي باشد و او را وادار به ماجراجويي كند. دهكده‌هاي مرموز و آتشفشان‌هاي خاموش اين منطقه نيز براي گردشگران جذابيت خاصي خواهد داشت.

  آمازون

  رودخانه اسرارآميز آمازون كه حيات‌وحش آن، الهام‌بخش بسياري از كتاب‌ها و فيلم‌هاي ترسناك سينمايي بوده و هست، در دنياي واقعي هم توانسته گردشگران زيادي را به خود جلب كند. اين رودخانه بسيار مشهور قاره آمريكا به عنوان هشتمين مقصد معروف گردشگري دريايي در فهرست ده تايي ماست. مناظر خيره‌كننده در كنار حيات‌وحش و غذاهاي محلي توانسته سالانه هزاران گردشگر را از سراسر جهان به سمت كشورهاي برزيل، آكوادور و پرو سرازير كند و در واقع اين رودخانه به عنوان شريان اصلي صنعت گردشگري آنها شناخته شود كه صنعت گردشگري اين كشور را رونق مي‌بخشد.

   

  چوكچي (شرق سيبري)

  دو منطقه سيبري و آلاسكا هميشه از نظر گردشگري و اكوتوريسم از اهميت ويژه‌اي برخوردار بوده ‌است . اما فاصله مابين اين دو منطقه بسيار جذاب براي گردشگران كه با آب‌هاي بسيار سرد اقيانوس منجمد شمالي به يكديگر متصل شده‌اند و جزاير كوچك آنها در شرق كشور پهناور روسيه و منطقه چوكچي CHUKCHI بتازگي از اهميت ويژه‌اي از نظر جذب گردشگر برخوردار شده به طور كلي جزاير اين منطقه از مهم‌ترين مراكز گردشگري دريايي شرق سيبري شناخته شده و مهم‌ترين آنها عبارتند از جزيره ورانگليا، جزيره آيون و دماغه ناوارين. اگرچه اين منطقه فقط 4 ماه از سال براي برگزاري تورهاي دريايي مناسب است اما با همين محدوديت زماني هم تعداد زيادي از تورهاي گردشگري دريايي در منطقه برگزار مي‌شود. ديدن نهنگ‌هاي عظيم و دسته‌هاي بسيار بزرگ شيرماهي‌ها و كوچ تعداد بسيار زيادي از پرندگان دريايي، فرصت بسيار مناسبي براي جذب گردشگران و علاقه‌مندان به طبيعت را در اختيار سرمايه‌گذاران صنعت گردشگري دريايي و شركت‌هاي برگزاركننده اين گونه تورها قرار مي‌دهد. البته بهترين خاطرات اين سفر در ذهن گردشگران منطقه شرقي سيبري مربوط به تجربه زندگي، شكار و ماهيگيري در روستاي CHUKCHI همراه با ساكنان آن است و شايد هم همراه آوردن يكي از لباس‌هاي محلي كه معمولا از پوست خرس يا گوزن تهيه شده، به عنوان سوغات سفر يادآور سرماي بسيار شديد منطقه در كنار خاطرات شيرين گردشگران باشد. اما مهم‌ترين و شيرين‌ترين خاطره گردشگران، كاياك سواري در سكوت دلنشين اين منطقه سردسيري عنوان شده است.

  تاهيتي

  دهمين و آخرين رتبه فهرست ما به TAHITI واقع در اقيانوس آرام رسيده است. زيبايي‌هاي اين منطقه كه در جنوب هاوايي واقع شده، آنقدر دلرباست كه شايد باعث تعجب گردشگران منطقه باشد؛ به‌طوري كه در ذهن خود مي‌پرسند چرا تاهيتي با اين همه زيبايي به عنوان آخرين رتبه در صنعت گردشگري آن انتخاب شده ، اما نكته اساسي اينجاست كه زيبايي‌هاي اين منطقه را بايد با زيبايي و جذابيت‌هاي ديگر مناطق يادشده مقايسه كرد و به اين نتيجه رسيد كه شايد اين همه زيبايي تاهيتي در برابر 9 منطقه ياد‌شده بسيار كمرنگ بوده. بنابراين هر قدر تجربه سفر به قطب جنوب سخت و دشوار بوده، سفر به اين منطقه براي گردشگران و علاقه‌مندان بسيار آسان و دلچسب است. اين منطقه كه به عنوان بهترين استراحتگاه بين گردشگران معروف شده، در گذشته هم بين ملوانان خسته از سفرهاي طولاني، منطقه‌اي شناخته شده بوده است. غواصي، قايقراني و ماهيگيري با نيزه از عمده تفريحات گردشگران ورودي به اين منطقه است البته اگر جاذبه‌هاي طبيعي آن را فراموش نكنيم.

  اين منطقه گرمسيري با كلبه‌هاي ساحلي خود مي‌تواند هرساله هزاران گردشگر را به‌خود جلب كند. جاذبه‌هاي اين منطقه به قدري جالب و زيباست كه گردشگران عنوان مي‌كنند دل كندن از اين همه زيبايي برايشان بسيار مشكل و دور از تصور بوده است. حال تصور كنيد اولين‌هاي اين فهرست چقدر براي گردشگران جذاب بوده؟

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.