• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار » پلیس فتا در مورد استفاده از وی پی ان و فیلتر شکن ها هشدار داد
  کد خبر : 842919

  پلیس فتا در مورد استفاده از وی پی ان و فیلتر شکن ها هشدار داد

  پلیس فتا در مورد استفاده از وی پی ان و فیلتر شکن ها هشدار داد Reviewed by Aryan on Oct 10Rating: سرپرست معاونت تشخیص و پبشگیری پلیس فتا در مورد خطر دسترسی غیرمجاز سرورهای خارج از کشور به اطلاعات و داده های رایانه های شخصی کاربران ایرانی که از اشتراک VPN و نرم افزارهای فیلترشکن…

  پلیس فتا در مورد استفاده از وی پی ان و فیلتر شکن ها هشدار داد Reviewed by Aryan on Oct 10Rating:

  سرپرست معاونت تشخیص و پبشگیری پلیس فتا در مورد خطر دسترسی غیرمجاز سرورهای خارج از کشور به اطلاعات و داده های رایانه های شخصی کاربران ایرانی که از اشتراک VPN و نرم افزارهای فیلترشکن استفاده می کنند، هشدار داد. بسیاری از کاربران اینترنت داخل کشور برای گذشتن از سد سایتهای مسدود و فیلتر شده به سراغ نرم افزارهای فیلترشکن، سایتهای پروکسی و همچنین وی پی ان رفته و این رجوع کاربران به این روشهای عبور از فیلترینگ، باعث رشد فزاینده فروش اکانتهای VPN و نرم افزارهای فیلترشکن شده است به نحوی که رئیس پلیس فتا چندی پیش آمار استفاده کنندگان کاربران ایرانی از VPN را حدود 30 درصد اعلام کرد.

  علی نیک نفس – سرپرست معاونت تشخیص و پبشگیری پلیس فضای تبادل اطلاعات در گفتگو درباره تبعات و خطرات ناشی از استفاده از VPN اظهار داشت: سرپرست معاونت تشخیص و پبشگیری پلیس فتا گفت: بیشتر و اغلب سرورهایی که اشتراک VPN – وی پی ان- را در اختیار کاربران قرار می دهند نه تنها تمامی اطلاعات رد و بدل شده را بررسی و کنترل می کنند بلکه به همین وسیله با پورتهای باز رایانه کاربر، به اطلاعات درون رایانه وی دسترسی پیدا کرده و امکان کپی برداری و یا دیدن اطلاعات داخلی رایانه کاربر را برای سرورهای خارجی میسر می کنند.

  وی گفت: با توجه به اینکه کاربران بدون بررسی عملکرد نرم افزارهای فیلترشکن آنها را بر روی رایانه خود نصب می کنند ممکن است این نرم افزارها خود یک تروجان و یا key logger باشند و اطلاعات مربوط به نام عبور کاربری افراد را در اختیار سرور خود قرار دهند. نیک نفس ادامه داد: همچنین VPN ها اطلاعات را به صورت رمز شده – encrypt – منتقل می کنند و فرمول خارج کردن از رمز – decrypt – آن در اختیار سرور است و تضمینی وجود ندارد که سرور قبل از رسیدن اطلاعات به مقصد آن را بازخوانی نکرده باشد.

  سرپرست معاونت تشخیص و پبشگیری پلیس فضای تبادل اطلاعات بزرگترین مشکل پلیس فتا با VPN را انتشار و دسترسی غیرمجاز سرورهای خارج از کشور به داده های رایانه های شخصی افراد توسط پورتهای باز رایانه شخصی آنان عنوان کرد و گفت: استفاده از VPN با عوارض خطرناکی همراه است چرا که کاربر با استفاده از VPN و همچنین نرم افزار فیلترشکن با اتصال به یک سرور در خارج از کشور – عمدتا در انگلیس و آمریکا- متصل شده و همین امر موجب اختصاص یک IP خارجی به رایانه کاربر داخلی می شود که در ادامه این کار، احتمال به سرقت رفتن همه داده ها و اطلاعات رایانه کاربر توسط سرور خارجی وجود دارد.

  نیک نفس با بیان اینکه ممکن است نرم افزارهای فیلترشکن و VPN ها خود یک کرم رایانه ای با کلیدخوان باشند و اطلاعات مربوط به نام عبور و کاربری افراد را در اختیار سرور خود قرار دهند به مهر گفت: بیشتر VPN ها حداقل 2 عملکرد پروکسی و نرم افزار انتقال اطلاعات را انجام می دهند. وی با تاکید براینکه پروکسی دستگاه واسطه و یا برنامه ای است که ارتباط بین سرور و کلاینت را فراهم می کند و عمل انتقال درخواستهای داخلی با ترجمه اطلاعات و عبور آن به سرورهای دیگر را انجام می دهد، گفت: پروکسی به علت رمزنگاری و رمزگشایی و بازرسی محتویات هر بسته عملکرد کندی دارد و در این مرحله از کار است که امکان افشای اطلاعات کاربر وجود دارد.

  سرپرست معاونت تشخیص و پبشگیری پلیس فتا در مورد عمل VPN در زمینه نرم افزار انتقال اطلاعات نیز گفت: این بخش از عملکرد VPN با استفاده از پروکسی برای برقراری ارتباط با پروتکل مناسب تعامل می کند؛ این امر به کاربران اجازه می دهد تا از طریق مرورگر وب به برنامه هایی که واسط کاربری وب ندارد دسترسی داشته باشند. نیک نفس ادامه داد: نرم افزار انتقال اطلاعات برای هر پروتکلی که پشتیبانی می کند نیاز به یک موتور مترجم دارد که در این مرحله نیز مالک و سرویس دهنده VPN امکان طراحی و اضافه کردن گزینه خاصی برای شنود را دارد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۵۰)  • حمید

   اگر از همه ی خطراتش آگاه هستن چرا سایت ها رو فیلتر می کنن که مجبور بشیم از فیلتر شکن استفاده کنیم .

  • هرچی

   یک مشت جوونه تحصیلکرده ی افسرده به علته بیکاری و گرانی تحویله این جامعه دادید. خودتونم میدونید جز نشستن پای ایننرنت تسکینی نداره! فیلتر گذاشتید نرن سراغ چیزای بد، بلکه از عذاب وجدانه نداشتتون کم بشه!

  • هرچی

   بعدم نوجوونا رو میشه از راه های دیگه محدود یا کنترل کرد. نه اینکه کلا تولیده نمک رو قطع کنیم چون یک عده ای فشارخون دارن یا مممکنه بگیرن!!!!!!!

  • هیچی

   هر چی خان
   منم دکترای همین مملکتم ولی نمیتونم تشخیص بدم کدوم سایت برام خوبه.
   حالا اگه شما میدونی چه سایتی واست خوبه خوشبحالت ولی یه بچه نوجوون 10-12 ساله که نت دم دستشه، این درک و فهم رو نداره که بخواد جلوی کنجکاویشو بگیره و نره دنبال مطالب ناجور.
   نمیدونم خارج از کشور بودی یا نه، ولی همین خارجیایی که همه چیشون آزاده، برو ببین به چه کثافت کاریا که نیافتادن (از نوجوون تا بزرگسالشون). اگه تو اینقد تعصب نداری روی بچه ت، دلیل نمیشه که بقیه هم نداشته باشن

  • هرچی

   جناب احمدنیا. من لزومی نمیبینم که یک مشت ادمی که نمیدونم کی هستن و چی هستن مواظبه ادبه من باشن!!!!!!!!!! و مواظب باشن نکنه من از راه بدر بشم! شما رو نمیدونم ولی من مسلما شعور و تشخیصش رو دارم که بدونم چی برام بده و چی خوبه. والا بخدا درک و ایمانه این جوونا از همون ادمایی که که جوونا رو گناهکار و منحرف میبینن و لازم میبینن در همه چی محدودشون کنن ، بالاتره.

  • هرچی

   ببخشید میشه بپرسم اینایی که مسئول فیلترینگ و اجرای برنامه های فیلترینگ بر روی شبکه هستند سیکل رو تموم کردن ایا؟ که برای منه دکترای مملکت تصمیم میگیرن چه سایتی برام خوبه ؟؟؟!!! بله ؟؟

   • احمدنیا

    جناب دکتر ادب و احترام تحصیل نمیشناسه

  • هرچی

   مانع پیشرفت این کشور و جووناش شماها هستید. که فکر میکنید خیلی زیاد میفهمید. فکر میکنید جوونا نمیفهمن و از همه چی میخان استفاده نادرست کنن. مثه همین اینترنت. اقا گناهه اونی که کارای علمیشو میخاد انجام بده و به هر سایتی دس میزنه فیلتره چیه؟ ها؟ مطمئنم من نمازم از شماها مقبولتره. چون مانع پیشرفت کسی نیستم.

  • هرچی

   ببینید ما همه تحصیل کرده هستیم. و قطعا از شماهایی که در مورده جوونای ایرانی اینطوری فکر میکنید که باید همیشه در خفگی نگهشون دارید ، شعورمون بیشتره. احساس میکنم با اینهمه فیلترینگ به شعورم ، به ایمانم ، به اختیارم، به شخصیتم داره توهین میشه. یک مشت عقب افتاده تعیین میکنن که من از چی استفاده کنم و از چی نکنم. مثلا من در مورد کلونینگ ، primer design و هزارتا مطلب دیگه ویدئو لازم دارم. فهمیدید؟ از بس که دانشگاه های ما ازمایشگاه هاشون کامله . مجبورم از طریق این ویدئوها مطالب مورد نیازمو پیدا کنم. خدا ازتون نگذره که هر ویدئویی که میزنم رو باز نمیکنه. من که حلالتون نمیکنم. هرگزززززززززززززززز

  • هرچی

   متاسفم. تمام سایتهای علمی و غیر علمی فیلتره. من نمیدونم چرا دیگران باید برای اینکه ما از چه سایتی و چه مطلبی استفاده میکنیم تصمیم بگیرن. واقعا متاسفم. به ادم احساس خفگی دست میده از این همه دخالت. به سرچ ادم هم کار دارن! حالا سرعت اینترنت ایران خیلی بالاست. فیلتر هم گذاشتن که کار از محکم کاری عیب نکنه!

  • ایرانی

   تورو خدا سایت هایی رو که سیاسی اند یا تصاویر بد رو پخش می کنن فیلتر کنین هرچی رو سرچ می کنیم مسدوده سایت بابی لون مترجم زبانه من تا حالا توش نرفتم نمیدانم چه توشه که فیلترش کردین و هزار تا سایت بیخود دیگه یکم پاتونو از حلق ما بکشین بیرون به شعور ما توهین نکنین هرکی دنبال هرچی باشه پیدا می کنه پس چرا اینقدر محدودیت چرا اینقدر خط قرمز بخدا ما هم اندازه شما می فهمیم مسلمانیم و اعتقاد داریم به کشورمون و نظاممون حتی از شما هم وفا دار تریم اما شما دیگه جای خدا هم تصمیم می گیرین کی رهبری این اجازه رو به شما داده بخدا روح امام هم از شما راضی نیست یه مقدار تعادل هم بد نیست اول سایتارو چک کنین بعد فیلتر کنین در ضمن هزار جور فیلتر شکن هست یه مقدار شما هم به مردم اعتماد کنین اصلا تا حالا امتحان کردین هرچیزی توقفس بره طالبش هم بیشتر میشه

  • دلشکسته

   خاک تو سر ما بکنن که داریم تو ایران زندگی میکنیم . اینا هنوز نفهمیدن هر کس بخواد تو سایت بدی بره اخرش به هر ترفندیم که شده باشه وارد سایت میشه اما بگید من بدبخت چیکار کنم که باید 12تا مقاله از سایتای مرتبط با isi بگیرم هیچ ترفندیم بلد نیستم .شما بگید آخر ترمی من چیکار کنم؟

  • vpn

   واقعا نمیدونم چی بگم. هدف شما و امثال شما از این قبیل کارها و محدودیت ها دلایلی هست که قطعا روزی باید پاسخگو باشید.
   بدون vpn اینترنت ایران بببببببببببببببدددددددددددوووووووووونننننننننن استفادددددددددددددددددددهههههههههههههههه می شود. همه ی سایت های خوب علمی فیلتر است. من که شما رو روزی هزااااااااااااااااااارررررررررررررر بارررررررررررررر لعنت می کنم که انقدر از خدا بی خبرید…

  • ewanof

   آقای نیک نفس لطفا محبت کنید راه درست استفاده از سایتهای پزشکی و مهندسی را به ما یاد دهید تا مجبور نشویم از vpn استفاده کنیم . تمام سایتهایی که اطلاعات مفید دارند فیلتر شده میباشد گاهی اوقات هر کاری میکنی از دست پیوندها خلاص شوی نمیتوانی فقط باید خاموش کنی . منتظر راهنمایی تان هستیم

  • علی

   فیلتر نکنین تا نریم فیلتر شکن از کشور دوست امریکا بخریم . هه هه هه . شما ما رو مجبور میکنید کارای کثیفی بکنیم ها ها ها

  • به تو جه

   خاک بر سرتون که فکر کردید ما مثل خودتونیم

  • bahram7

   از کی تا حالا ایمیل www پیدا کرده که ما نذاریم :)))))))))))))
   بابا شما سوتی ندین ما اطلاعاتمون سر جاشه

   • hhm

    درود بر شما
    دوست عزیز هستد برخی از دوستان که این اشتباه رو مرتکب میشوند. ما که نظرات تایید نشده و اطلاعات اون رو میخونیم میبینیم. و دلیل اون هم همین بوده. نه بهونه ای برای خنده و تمسخر.
    با تشکر از شما

  • ali

   بچه ها این اقا درمورد چی صحبت میکرد زنگ اشتباهی زده بوده نه
   همه بگیید اراراراراراراراراراراراراراراههههههههههههه

  • ali

   شما طنز پرداز خوبی می شید.چون گفتید www نذاشتم.

  • سید محمد جواد

   بوووووووووووووووووووووووووووووق

   ما معتاد شدیم + جشم و گوش ما باز شده

   به سلامتی روح و جسم خود باشیم
   به فکر خودت باش یاعلی

  • جواد

   واااااااااااااااااااااااای یه vpn نصب کردم کامپیوترم آتیش گرفته الان هههههههه هههههه

  • nobody

   اینو نگه چی بگه .

  • علی

   مرسی واقعاً روشنمون کردید، یه لطف کنید فیلترتونو بردارید که ما ازش استفاده نکنیم، آخه با شرایط الان یه جورایی اونا دارن به ما خدمت میکنن چون مشکلمونو دارن حل میکنن مشکلی که شما بره ما درست کردین، با شرایط الان ما به اونا بیشتر اعتماد داریم تا شما، اطلاعاتمون دست اونا باشه مطمئن تره آخه اونا نیستن که از خواهر و مادر مردم عکس میگیرن میذارن تو سایت ها و با افتخار مینویسن طرح برخورد با بد حجابی!!!! ما به اونا بیشتر اعتماد داریم.

  • javad

   نمیدونم چی بگم ،یه بار می خواستم یه عبارت انگلیسی مربوط به یه متن فنی(مربوط به طراحی مکانیزم،یه وقت فکر بد نکنید) رو تو دیکشنری گوگل ترجمه کنم،فکر می کنید بعد از اینکه دکمه translate رو زدم چی بهم نشون داد؟
   درسته صفحه زیبا و پر طرفدار پیوندها!!!

  • یه بدبخت

   من ادبیات انگلیسی میخونم
   نشد من بخوام یه داستان یا هر کوفت متن اصلی از این نت بگیرم و بدون فیلتر شکن کارم حل بشه
   همه ی سایتای خوب و مفید رو فیلتر کردن
   خب یکی بگه آخه چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • از مردم هستم

   سلام .کشور های خارجی چه نیاری به اطلاعات افراد عادی ایرانی دارند؟ آنها با افراد بخصوصی کار دارند که ما نیستیم. به نظرم این هشدار برای ما لازم نیست. فقط اطلاعات بانکی ما (اگر نقل و انتقال بانکی اینتر نتی انجام می دهیم ) ممکن است مورد سواستفاده قرار گیرد که آن هم فرقی به حال ما ندارد. چون از داخل ایران هم این خطر ما را تهدید می کند. یا اگر خواستیم کار بانکی اینتر نتی انجام دهیم برای پیشگیری از سواستفاده خارجی می توانیم وی پی ان ها را غیر فعال کنیم و کارمان را انجام دهیم. حالا ما می مانیم با سواستفاده گران داخلی ک آن هم با هشدارهای امنیتی بانکها مشکلی نیست. حالا منظور از هشدار پلیش فتا را در مورد وی پی ان ها را نمی فهمم. باز هم می گویم با این همه دلیل که آوردم آنها چه نیازی به اطلاعات یک فرد عادی ایرانی دارند؟ در ضمن چرا باید این همه فیلتر داشته باشیم تا بعد پاد زهر بخریم. و بعد شما به ما هشدار بدهید که پادزهر خطر دارد؟ اگر غم ما را می خوردید که فیلتر نمی کردید جناب ! موفق باشید.

  • خر

   اینایی رو که گفتی، از رو کاغذ خوندی یا برات گفتن تکرار کردی؟

  • محمد

   ازقدیم گفتن
   چراعاقل کندکاری که بازایدپشیمانی
   خب چرافیلترمیکنیدکه بعد بیاین بگین اگه vpnبخرین کشورای دیگه ازتون دزدی میکنند
   اگه خودتون vpnمیدادین بازم این حرف میزدین

  • رضا

   چرا فیلتر میکنید که غربی ها به ما فیتر شکن بفروشن یا شما با هم دست تون تو یک کاسه است یا بلاجبار همه ایرانان را می خواهید ببرید بهشت خدا انسان را آزاد و مختار آفرید و عقل و هوش داد قرار نیست که کسی برای کس دیگر تصمیم بگیره که تو چی نگاه کن چی نگاه نکن…….

  • 123

   اول همه سایت ها رو باز کنید بعد ما هم استفاده نمی کنیم.

  • مهدی

   بدون استفاده از وی پی ان یک طراح وب هیچ گاه نمی تواند به منبایع و کد های گوگل سیستم آمارگیر گوگل آنالیز وب فونت های گوگل سیستم وبمستر بینگ و گوگل توییتر و هزاران سایت مفید در این زمینه دسترسی داشته باشه
   درسته که تو یوتیوب فیلم های نامناسب هست اما همش که بد نیست پس خوباش چی
   الآن تو کشور ما فیلتر کردن سایت یه بازی شده
   نمی دونم مسئولین فیلترینگ از کدوم شاخص ها برای فیلترینگ استفاده میکنند که سایت دهخدا هم فیلتر شده
   شاید این مسئله در برخی از موارد خوب باشه اما تو اکثر موارد یه محدودیته تا یه حسن!
   درست نمی گم؟

  • mehran

   خب فیلتر نکنن تا جماعت وی پی ان استفاده نکنن یا یه فیلتر شکن بدن دست مردم حداقل اطلاعاتو خودشون بردارن

  • ma

   فعلاً نیازی به فیلتر شکن ندارم
   ولی اگر زمانی بخواهم با کسی در اینترنت ارتباط برقرار کنم حتماً باید از vpn مطمئن استفاده کنم
   vpn یعنی ارتباط بدون شنود بین دو نفر در فضای مجازی

  • ناشناس

   معلومه vpn بازار اینا رو کساد کرده ..آخه شما ها دلسوز مردمید بیچاره ها ؟.
   من vpn می خوام کی داره لطفا بگید

  • fotros

   خسته نباشید
   ما توشهرمون به اینترنت میگیم فیلتر نت
   تبعیض تو خون ایرانیونه

  • ناشناس

   اینو گفتن تا کسی دیگه وی پی ان نصب نکنه ولی مگه میشه؟یه کاری میکنن اخر همه از ایران فرار کنن.شانگولااااااااااااااااااا

  • Saeed

   من رفتم يه VPN بخرم كي مي خواد؟؟؟

  • فریبرز

   متاسفانه در کشور ما اینترنت بدون فیلتر شکن مثل صبحانه بدون چای میمونه اگر آقایان خود به این موارد علم دارند چرا این محدودیت نامناسب را حذف نمیکنند نه فقط فایلهای شخصی بلکه کلیه فایلهای نظامی – امنیتی ومحرمانه شغلی که اکثر شاغلین جهت بررسی و کار در منزل دارند نیز از این خطر در امان نیست

  • حمید

   خوب خدایش وقتی بعضی از منابع علمی هم فیلتر میشه ادم مجبور به این کارهای میشه دیگه نمیشه که کارهامونو نصف کاله رها کنیم

  • jalil

   وای.. یعنی تموم رایانه شخصی منو دزدین . وای وای .. الان عکسامو پخش میکنن تو فیس بوک 😀

  • نام شما...

   bullshit
   وای مامان این آقا منو ترسوند.

  • شهاب

   جالب بود

  • نام شما...

   من تحت تاثیر قرارگرفتم میخواستم وی پی ان بخرم

   • سیاوش

    عزیز من بدون وی پی ان هم میتونن اینکارا رو بکنن مثلا از طریق ایمیل پس دیگه ایمیلم استفاده نکنیم

  • نام شما...

   می گن از وی پی ان استفاده نکنیم؟؟؟

   پس چه غلطی کنیم؟؟؟

   ما که مثل شما نیستیم اینترنت بدون فیلتر داشته باشیم!!!

  • كومار

   جالب بود ولي ما ايرانها يك عادت داريم بايد از دو طرف پول بديم از يك طرف ژول بديم(شيطان بزرگ يا غرب) فيلتر كنيم البته پول بيت المال از طرف ديگه پول بديم() از فيلتر رها بشيم عام مردم ان شاالله خداوند مارا هدايت كند اگر قابل هديت هستيم

  • ووو

   طنز باحالی بود کلی خندیدیم.
   ممنون.
   ببخشید در ضمن ایمیل از کی تا حالا www میخواست که ما خبر نداشتیم؟؟ پست الکترونیکی خود را بدون www وارد کنید.

  • احمد

   جالبه

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.