• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی , اخبار » آقای امام جمعه؛ مردم هالو نبوده اما شما هم اقتصاددان نیستید
  کد خبر : 842408

  آقای امام جمعه؛ مردم هالو نبوده اما شما هم اقتصاددان نیستید

  آقای امام جمعه؛ مردم هالو نبوده اما شما هم اقتصاددان نیستید Reviewed by Farnaz on Oct 9Rating: به گزارش بی باک، ما ایرانی ها آنقدر اعتماد به نفس داریم که از راننده تاکسی مان گرفته تا … همگی خود را در چند موضوع کارشناس و صاحب نظر می دانیم. مسائل دشوار و پیچیده اقتصادی، فرهنگی،…

  آقای امام جمعه؛ مردم هالو نبوده اما شما هم اقتصاددان نیستید Reviewed by Farnaz on Oct 9Rating:

  به گزارش بی باک، ما ایرانی ها آنقدر اعتماد به نفس داریم که از راننده تاکسی مان گرفته تا … همگی خود را در چند موضوع کارشناس و صاحب نظر می دانیم.

  مسائل دشوار و پیچیده اقتصادی، فرهنگی، دینی و پزشکی را هر ایرانی بدون لحظه ای تامل پاسخ می دهد حال صحیح و غلطش را زیاد کار نداریم.

  این روزها موضوع گرانی ها بهانه ای شده تا هر کسی که مخاطبی برای سخنان خود پیدا کرد در این زمینه اظهار نظر کند و سنجیده و نسجیده برای این مشکلات علت و دلیلی بتراشد و توپ را در زمین هر کسی که دوست داشت بیاندازد.

  مجلسی ها توپ را در زمین دولت و دولتی ها مشکل را دیگران معرفی کردند و قوای سه گانه به جان هم افتادند و بعضا هم با هم وحدت کردند و توپ را به سمت زمین بیگانگان شوت کردند اما در این آشفته بازار یکی پیدا نشد که بگوید؛ خدا خیرتان بدهد لااقل آنهایی که فوتبالشان خوب است وارد مستطیل سبز شوند و مابقی در سکوها صرفا مشوق کارشناسان خبره و نظرات صحیح باشند نه اینکه همه با هم بریزید تو زمین و به بهانه شوت کردن زیر توپ به سر و کله هم بزنید و نه تنها مشکلی از جامعه حل نکنید بلکه صرفا فضا را ملتهب و کینه ها را بیشتر بکنید.

  برنامه پرطرفدار “صرفا جهت اطلاع” در پنج شنبه شب گذشته کلیپ کوتاهی را پخش کرد که حجت الاسلام و المسلمین قرائتی کارشناس مشهور مسائل دینی و اخلاقی در پاسخ خبرنگاری که پرسیده بود ” برای ارتقاء طرح امنیت اجتماعی و اخلاقی این روش مرسوم را می پسندید؟” با شجاعت و جسارت همیشگی گفت: ” الان آمادگی ندارم جواب دهم باید قبلا می گفتید تا بشینم فکر کنم رادیو نیستم که تا پیچم را باز کردید بخونم.”

  نجف زاده، مجری این هفته “صرفا جهت اطلاع” در تقدیر از این رویه اخلاقی حجت الاسلام قرائتی گفت: “ممنون که گفتید کارشناس همه امور نیستید بقیه کارشناسان لطفا یاد بگیرند.”

  حال در شرایطی که بزرگانی چون حجت الاسلام قرائتی علی رغم تخصص زیاد و گسترده در مسائل اخلاقی و دینی و فرهنگی؛ حاضر به پاسخگویی به سئوالی در حیطه تخصصی خود بدون فکر و تامل نمی شوند اما متاسفانه برخی از بزرگواران بدون اینکه تخصصی در زمینه اقتصادی و یا هر حیطه دیگری داشته باشند بی محابا اظهار نظر می کنند و برای آسیب ها و مشکلات اجتماعی و اقتصادی عامل تراشی می کنند و از تریبون های رسمی علیه دلایل ساخته ذهن خود موضع می گیرند.

  دیروز عموم ائمه جمعه سراسر کشور بدون ورود مصداقی و ریز به دلایل مشکلات اقتصادی اخیر کشور، صرفا به اصل گرانی ها اشاره کردند و از مسئولین خواستند تا با همدلی هر چه بیشتر این مشکلات را مرتفع نمایند که از عالمان دینی که همواره غمخوار و همراه مردم بوده اند جز این انتظار نمی رفت اما در این میان برخی از ائمه جمعه کج سلیقگی کرده و بدون اینکه تخصصی در مسائل اقتصادی داشته باشند سخنانی را بر زبان جاری کردند که جای تامل و تاسف بسیار دارد.

  برخی ائمه جمعه حامی دولت بدون اینکه از ریشه های حقیقی بحران اقتصادی اخیر آگاه باشند؛ یک جانبه از دولت حمایت کردند و صرفا از عوامل خارجی و بیرون از دولت سخن به میان آوردند و برخی دیگر از ائمه جمعه نیز بدون هر گونه تخصصی در عرصه اقتصادی یکطرفه به دولت حمله کردند و توهین های صریحی را به شخص رئیس جمهور روا داشتند که جای تاسف و تامل بسیار دارد.

  در این میان اظهارات غیرکارشناسانه و زننده امام جمعه یکی از شهرهای بزرگ کشور بسیار دور از انتظار و ناراحت کننده بود.

  این عالم دینی با انتقاد از گرانی‌های اخیر و نوسانات قیمت دلار مدعی شد که دلیل اصلی مشکلات اقتصادی روزهای اخیر سیاست‌های غلط دولت است!

  وی در خطبه های نماز جمعه با بیان اینکه وضعیت گرانی‌ها افسارگسیخته شده است گفت: متاسفانه رئیس جمهور در مصاحبه خود با رسانه‌های گروهی در مورد گرانی‌ها حرف‌هایی نامرتبط بیان کردند و این مسئله باعث اعتصاب بازاریان شد.

  به گزارش بی باک، وی گفت: به نظر من دلیل اصلی اعتصاب بازاریان در تهران جواب های نامرتبط رئیس جمهور در خصوص گرانی های افسار گیسخته در کشور بوده است چراکه رئیس جمهور در جواب خبرنگاران گرانی ها را از دولت ندانسته و ظاهرا وی خیال می کند که مردم مشتی نادان و “هالو” هستند.

  وی تصریح کرد: به نظر من درصد کمی از مشکلات اقتصادی و تورم به تحریم دشمنان مربوط است و دلیل اصلی آن سیاست های غلط اقتصادی است.

   

  حال جای این سئوال باقی است؛ وقتی شخصیتی شهیر چون حجت الاسلام قرائتی که به اعتراف همگان از متخصصان و کارشناسان بزرگ در عرصه دین، فرهنگ و اخلاق است؛ حاضر به پاسخگویی به سئوالی در حوزه تخصصی خود بدون هر گونه تامل و فکر نمی شود؛ چگونه برخی حضرات که باید برای دیگران الگو باشند با ورود مصداقی و ریز در مسائلی که هیچ گونه تخصصی در آن ندارند به اظهار نظر غیرکارشناسانه آنهم از تریبون رسمی نمازجمعه می پردازند و با ارائه نظرات شخصی و غیرکارشناسانه خود علیه برخی از مسئولین و قوای کشور موضع می گیرند؟!

  واقعا اگر تشخیص دلایل بحران اقتصادی اخیر و رفع آن بدین سهولتی است که برخی آقایان مطرح می کنند؛ پس رهبر معظم انقلاب با چه توجهی سخن از اقتصاد مقاومتی به میان آورده اند؟! لابد این حضرات ادعا دارند که بیش از معظم له در جریان مسائل و عوامل پیچیده بحران اخیر هستند؟! به هر حال باید اعتراف کرد که مشکلات اقتصادی اخیر کشور فراتر از برخی دلایل جزئی ذکر شده از سوی برخی اشخاص و گروههای دوست و دشمن می باشد.

  آنچنه پرواضح است اینکه برای گذر از این گردنه سخت و دشوار؛ علاوه بر ضرورت تلاش مسئولین، چاره ای نمی باشد جز تبعیت از فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر در پیش گرفتن اقتصاد مقاومتی که با همراهی مردم و مسئولین امکان پذیر خواهد بود و همگان باید سعی کنند تا از ملتهب کردن فضای روانی جامعه خودداری کرده و بدون علم و تخصص به طرح اظهار نظرهای نسنجیده روی نیاورند که نه تنها دردی از مردم و کشور حل نخواهد کرد بلکه صرفا به تشویش اذهان عمومی و دلسردی مردم منجر خواهد شد که خود گناهی بزرگ می باشد.

  به هر حال جای هیچ شک و شبهه ای نیست که مردم شریف و فهمیم ایران قطعا نادان و هالو نیستند اما برخی از این بزگوارانی هم که اینچنین بی محابا در مسائل اقتصادی پیچیده اظهار نظر کرده اند به هیچ وجه متخصص و کارشناس مسائل اقتصادی نبوده و نیستند و اخلاق اقتضا می کند تا از چنین رویکردهای زننده ای اجتناب کنند.

  کلیدواژه ها : ،
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۱)  • نام شما...

   خیلی هم خوب گفته!!!

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.