• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , سیاسی » آخرین وضعیت مهدی هاشمی در زندان!
  کد خبر : 841904

  آخرین وضعیت مهدی هاشمی در زندان!

  آخرین وضعیت مهدی هاشمی در زندان! Reviewed by Farnaz on Oct 9Rating: سیدمحمود علیزاده طباطبایی درباره آخرین وضعیت مهدی هاشمی به فارس گفت: از روزی که مهدی بازداشت شده، هیچ کس او را ندیده است. * تسهیلات نخواستیم و ندادند وی افزود: تاکنون هیچ درخواستی برای در نظر گرفتن تسهیلات ویژه برای ملاقات مهدی با…

  آخرین وضعیت مهدی هاشمی در زندان! Reviewed by Farnaz on Oct 9Rating:

  سیدمحمود علیزاده طباطبایی درباره آخرین وضعیت مهدی هاشمی به فارس گفت: از روزی که مهدی بازداشت شده، هیچ کس او را ندیده است.

  * تسهیلات نخواستیم و ندادند

  وی افزود: تاکنون هیچ درخواستی برای در نظر گرفتن تسهیلات ویژه برای ملاقات مهدی با خانواده‌اش نداشته‌ایم و هیچ تسهیلاتی هم برای ما در نظر گرفته نشده است.

  * عفت مرعشی به اوین رفت

  علیزاده طباطبایی ادامه داد: روز پنجشنبه شنیدیم که به زندانیان امنیتی اجازه ملاقات می دهند، به اتفاق خانم مرعشی و فاطمه و یاسر رفتیم اوین و ۲ ساعت هم منتظر ماندیم اما اجازه ملاقات ندادند.

  * مهدی در انفرادی و ممنوع‌الملاقات است

  وکیل مهدی هاشمی با بیان اینکه موکلش در انفرادی به سر می‌برد و ممنوع‌الملاقات است، گفت: اطلاع داریم که مهدی طی ۱۵ روز بازداشت در دو جلسه حداکثر ۱۱ ساعت بازجویی شده است.

  * پایان هفته دوم تحقیقات

  علیزاده طباطبایی افزود: الان هفته دوم تحقیقات تمام شده و ما همچنان منتظریم که اعلام کنند تحقیقات به صورت کامل تمام شده است.

  وی تصریح کرد: با وجود مراجعات مراجعه مکرر به دادسرای امنیت، پاسخی به ما نمی‌دهند و با ما هم مانند دیگران برخورد می‌کنند و هیچ فرقی با دیگران نداریم.

  * ما اعتراض داریم…

  وکیل مهدی هاشمی با بیان اینکه به روند قضایی پرونده موکلش معترض است، اظهار داشت: روند دادستانی اینگونه است که در مرحله تحقیقات مقدماتی متهم را ممنوع‌الملاقات می‌کند اما این رویه مبنای قانونی ندارد.

  علیزاده طباطبایی افزود: آنچه در تبصره ماده ۱۲۸ آمده، عدم حضور وکیل آنهم با اجازه دادگاه است؛ نه دادسرا اما درباره مهدی خلاف این رویه طی شده و نمی دانیم تحقیقات، در چه مرحله‌ای است.

  وی اضافه کرد: تصمیمات قضایی باید ابلاغ شود و برای بازداشت موقت نیز باید بر اساس ادله، قرار بازداشت صادر و به متهم و وکیل او ابلاغ شود.

  «هر تصمیم قضایی در مرحله بازپرسی قابل اعتراض است اما الان اطلاع نداریم برای مهدی قراری صادر شده، اگر صار شده به او ابلاغ شده و در صورت ابلاغ، آیا به آن اعتراض کرده است یا نه؟».

  * قانون درباره قرار بازداشت چه می‌گوید؟

  این وکیل دادگستری می گوید: ماده ۳۲ قانون آئین دادرسی کیفری تصریح دارد در جرائم عمدی با حداقل مجازات ۵ سال و در جرائم ضد امنیت داخلی و خارجی و جرائمی که آزاد بودن متهم، موجب از بین رفتن آثار و دلایل جرم می شود، قاضی می‌تواند قرار بازداشت صادر کند و به تائید رئیس حوزه قضایی برساند که قابل تجدیدنظرخواهی در دادگاه است.

  علیزاده طباطبایی در عین حال متذکر شد: گاهی برای متهم قرار وثیقه صادر شده ولی به او و کیلش ابلاغ نشده و متهم را بازداشت کرده‌اند و حتی ننوشته‌اند به دلیل عجز در تأمین وثیقه زندانی شده است.

  * گزارش روزانه به هاشمی

  وی در بخش پایانی تأکید کرد: مرتب با آیت‌الله هاشمی دیدار و تماس دارم و وضعیت پرونده مهدی هاشمی را روزانه به ایشان گزارش می‌دهم.

  * واکنش جدید آیت‌الله

  علیزاده طباطبایی با اشاره به خبر برخی سایت‌ها درباره «ابراز رضایت خانواده هاشمی رفسنجانی از نحوه برخورد دستگاه قضا با مهدی و فائزه هاشمی» گفت: آقای هاشمی گفتند که انتظار داریم با مهدی طبق قانون رفتار کنند و اگر دیدیم روال غیرقانونی طی می‌شود، حتما عکس‌العمل نشان می‌دهیم. 

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.