• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » احمدی نژاد: از لحاظ بودجه تحت فشاریم/ اگر لازم باشد حقوق وزرا را کم می‌کنیم
  کد خبر : 841536

  احمدی نژاد: از لحاظ بودجه تحت فشاریم/ اگر لازم باشد حقوق وزرا را کم می‌کنیم

  احمدی نژاد: از لحاظ بودجه تحت فشاریم/ اگر لازم باشد حقوق وزرا را کم می‌کنیم Reviewed by Aryan on Oct 9Rating: رئیس قوه مجریه با اشاره به اینکه از لحاظ بودجه تحت فشاریم، تاکید کرد: اگر لازم باشد ازحقوق وزیر آموزش و پرورش و سایر وزرا کم و به مجلس دانش آموزی اضافه خواهیم کرد.به…

  احمدی نژاد: از لحاظ بودجه تحت فشاریم/ اگر لازم باشد حقوق وزرا را کم می‌کنیم Reviewed by Aryan on Oct 9Rating:

  رئیس قوه مجریه با اشاره به اینکه از لحاظ بودجه تحت فشاریم، تاکید کرد: اگر لازم باشد ازحقوق وزیر آموزش و پرورش و سایر وزرا کم و به مجلس دانش آموزی اضافه خواهیم کرد.
  به گزارش خبرنگار مهر، محمود احمدی نژاد رئیس جمهور امروز در نشست دوره ششم مجلس دانش آموزی که در ساختمان سابق مجلس برگزار شد با اشاره به اهمیت و جایگاه این مجلس افزود: معتقدم همه باید با هم کمک کنیم تا جای خوبی برای این مجلس ایجاد شود و این مستلزم همکاری ما با همدیگر است.

  وی با بیان اینکه دولت حتما به سازمان و مجلس دانش آموزی کمک خواهد کرد، افزود: ما در دولت حتما بودجه ای را تعیین و به شما تقدیم می کنیم حتی اگر لازم شود ازحقوق وزیر آموزش و پرورش و سایر وزرا کم و به مجلس دانش آموزی اضافه خواهیم کرد.

  رئیس قوه مجریه با اشاره به اینکه از لحاظ بودجه تحت فشاریم، از صفر شدن یا کاهش 25 درصدی بودجه تعدادی از دستگاه‌ها خبر داد.

  وی همچنین با بیان اینکه باید نشست مشترکی بین نمایندگان سابق این مجلس و نمایندگان فعلی برگزار شود، اظهارداشت: برگزاری این نشست در این مکان (ساختمان سابق مجلس) امکان پذیرنیست و باید این نشست در سالن اجلاس سران تشکیل شود.

  احمدی نژاد همچنین با طرح این پرسش که مدام از ما سوال می کردند که در آینده می خواهید چه کاره شوید؟ افزود:این سوال خوبی است اما مهمتر از آن این است که ما می خواهیم چه کاری کنیم؟

  وی با بیان اینکه ما باید قالب ها را کنار بگذاریم افزود: قالب ها نشان دهنده حقیقت انسان ها نیستند بلکه این محتوا است که مهم است.

  رئیس جمهور همچنین با طرح این پرسش که قدر و منزلت انسان تا کجا می تواند بالا رود، افزود: معتقدم سقف پرواز انسان بی نهایت است. خدا ما را خلق کرده تا دراین عالم خدایی کنیم. حقیقا انسان آئینه تجلی خدا در عالم است. انسان می تواند تجلی علم خدا بشود.

  وی تاکید کرد: عزیزان من بدانید سیر کمالی انسان انتها ندارد.

  رئیس جمهور با بیان اینکه همه انسان ها به دنبال سعات هستنند، افزود: سعادت واقعی موقعی پدید می آید که انسان احساس عزت کند. چراکه انسان فردی با روحی بزرگ، عالم، اندیشمند و فکور است و نباید برای رسیدن به سعادت راه اشتباهی را طی کند. افرادی که فکر می کنند با برخورداری مادی می توانند به سعادت برسند راه اشتباهی را درپیش گرفته اند.

  وی همچنین با بیان اینکه همه دولت ها نیز به دنبال جاودانگی و گذاشتن نام نیک از خود هستند افزود: اما باید به این نکته اشاره کرد که با سر وصدا هیچ کس جاودانه نخواهد شد بلکه توجه به ارزش ها انسان راجاودانه می کند.

  احمدی نژاد همچنین با طرح این پرسش که ما تا کجا می توانیم در سطح بالایی از قله های کمال قرار بگیریم؟ گفت: موقعی می توان به قله های بالای کمال دست یافت که انسان خود را باور کرده باشد. انسان باید باور داشته باشد که می تواند در بالاترین سطح کمال قرار بگیرد.

  رئیس جمهور گفت: اگر ما به این موضوع باور داشته باشیم شرایط مادی نیز فراهم می شود و دیگر به مشکلی بر نمی خوریم.

  احمدی نژاد خاطر نشان کرد: جوانان ما به خود باوری کامل رسیده اند واین خودباوری باعث شد که آنها در دنیا اول شوند و این توانمندی های ملت ما را نشان می دهد.

  وی اضافه کرد: بنده معتقدم شان و جایگاه ملت ایران درعالم بسیار بالاست و اگر افراد دیگر بر آن باور باشند که این مرتبه برای ملت پایین است بی انصافی کرده اند.

  احمدی نژاد گفت: با خود باوری می توان مهمترین برنامه ها را انجام داد.

  وی ادامه داد: البته این سوال مطرح می شود که اگرمی خواهیم به قله کمال دست یابیم الگو کجاست آیا الگویی داریم؟ برای رسیدن به قله کمال باید به حقیقت انسان کامل پی برد. همه استعدادهای الهی در وجود این انسان کامل وجود دارد وآن کسی نیست جز امام عصر(عج).

  احمدی نژاد گفت: اگر جامعه ای می خواهد به سعادت برسد باید براساس این الگو حرکت کند نه الگوی کشورهای شرقی و غربی با این الگو می توان به جامعه کامل دست یافت.

  رئیس جمهور همچنین برقراری عدالت در جامعه را لازم و ضروری دانست و در عین حال تاکید کرد: ما نمی توانیم عدالت را به صورت کامل برقرار کنیم ولی می توان بر برقراری عدالت در جامعه تاکید کنیم.

  وی گفت: برای رسیدن به جامعه کامل باید از عدالت و جاده انسانیت عبورکنیم.

  احمدی نژاد در بخش دیگری از سخنانش خطاب به نمایندگان مجلس دانش آموزی گفت: عزیزان من شما دفترچه اختصاصی را برای خود تهی و در آن به خود برای رسیدن به نقطه کمال نمره دهید و بدانید اگر نمره خوبی را به دست آورید می توانید در جامعه نیز تاثیر گذار باشید.

  احمدی نژاد دانش آموزان را سرمایه ملت ارزیابی کرد و افزود: شما همانطور که برای ملت سرمایه هستید برای خود نیز سرمایه هستید. قدر این سرمایه تان را بدانید و تا آنجای که می توانید برای رسیدن به نقطه کمال تلاش کنید مبادا پایین تر از آن را انتخاب کنید دراین صورت ضرر کرده اید همچنین معتقدم ملت ایران نیز باید در بالاترین نقطه عالم بایستند.

  وی خاطر نشان کرد: صدام حسین به ایران حمله کرد و تمامی دولت های غربی و شرقی به حمایت از وی پرداختند اما امام خمینی به خوبی در قبال این حمله موضع گیری کرد. امام راحل فرموده بودند دزدی آمد سنگی انداخت و جوانان ما آن را بیرون خواهند کرد. این گفته امام نشان داد که ایشان در چه نقطه ای از انسانیت قرار داشت.

  رئیس جمهور با بیان اینکه آینده دست شما جوانان است افزود: تحولات را شما رقم می زنید نه آمریکا همچنین من ایمان دارم که جوانان امروز در بالاترین سطح عالم قرار گرفته اند چرا که درهر عرصه ای که ورود کرده اند به پیروزی دست یافته اند.

  احمدی نژاد در ادامه سخنان خود از حمید رضا حاجی بابایی وزیر آموزش و پرورش خواست تا برنامه ای را طراحی کند که دانش آموزان بتوانند از مهمترین پروژه های اصلی کشور در استان هایی همچون خوزستان، بوشهر، خراسان و مازندران بازدید کنند.

  رئیس جمهور همچنین گفت: آقای حاجی بابایی به من چیزی نگفتند اما از چشمان ایشان متوجه شدم که بچه هایی که این اجلاس را برگزار کردند چرا نمی توانند به مشهد بروند. ما برنامه ای را در نظر می گیریم تا شما دانش آموزان عزیز به مشهد مقدس سفر کنید.

  وی همچنین افزود: نمایندگان مجلس دانش آموزی در کمیسیون های خود مباحث را به صورت دقیق بررسی کنند و ان شاء الله ما نیز جلسه مشترک دولت را با شما خواهیم داشت.

  احمدی نژاد در پاسخ به سئوال یکی از نمایندگان مجلس دانش آموزی که از وی خواست بهای بیشتری به این مجلس داده شود افزود: بنده معتقدم که شما نمایندگان مجلس دانش آموزی می توانید در سند تحول بنیادین وارد شوید و آن را مدیریت کنید. ان شاء الله این موضوع را در اسرع وقت پیگیری می کنیم.

  همچنین یکی دیگر از نمایندگان مجلس دانش آموزی از رئیس جمهور خواست که با توجه به ریاست ایران بر جنبش عدم تعهد نشستی مشترک بین نمایندگان دانش آموزان ایران با نمایندگان دانش آموزان جنبش عدم تعهد برگزار شود که احمدی نژاد ضمن استقبال از این پیشنهاد افزود: حقیقتا پیشنهاد خوبی را مطرح کردید من از جناب آقای حاجی بابایی می خواهم این موضوع را پیگیری کند و نامه ای را به وزارت امور خارجه بنویسد تا این نشست مشترک در تهران برگزار شود.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.