• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » دانشگاه » تعرفه های ثبت نام کنکور در سال ۹۰ غیرقانونی اعلام شد
  کد خبر : 839

  تعرفه های ثبت نام کنکور در سال ۹۰ غیرقانونی اعلام شد

  تعرفه های ثبت نام کنکور در سال ۹۰ غیرقانونی اعلام شد Reviewed by Aryan on Mar 19Rating: به نظر می رسد تعیین تعرفه های جدید برای ثبت نام داوطلبان کنکور در سال ۹۰، از نظر قانونی دچار اشکالات مهمی است. به گزارش مشرق، هیأت دولت با تصویب مصوبه شماره “۲۰۴۷۷۰/ت۴۵۳۹۴هـ” در تاریخ ۱۴ آذرماه سال…

  تعرفه های ثبت نام کنکور در سال ۹۰ غیرقانونی اعلام شد Reviewed by Aryan on Mar 19Rating:

  به نظر می رسد تعیین تعرفه های جدید برای ثبت نام داوطلبان کنکور در سال ۹۰، از نظر قانونی دچار اشکالات مهمی است.

  به گزارش مشرق، هیأت دولت با تصویب مصوبه شماره “۲۰۴۷۷۰/ت۴۵۳۹۴هـ” در تاریخ ۱۴ آذرماه سال جاری، اقدام به تعیین تعرفه های مربوط به ثبت نام داوطلبان شرکت در آزمون سنجش آموزش کشور (کنکور) در سال ۱۳۹۰ کرده بود.

  این موضوع در حالی است که به موجب ماده ۶۸ قانون تنظیم بخشی از مقرّرات مالی دولت مصوّب۱۳۸۰ به دولت اجازه داده شده بود که هر «سه سال یک بار» نسبت به کاهش یا افزایش مبالغ ریالی مشخص در قوانین و مقرّرات در زمینه هایی چون تعرفه و خدمات دولتی، حقوق دولتی و عناوین مشابه اقدام کند. مستندات نیز حکایت از آن دارد که دولت علی رغم تصویب حق ثبت نام دریافتی از داوطلبین شرکت در آزمون های سازمان سنجش آموزش کشور برای سال ۱۳۸۹، به تعیین تعرفه برای سال ۱۳۹۰ هم اقدام کرده است که این مسئله با قانون فوق در تضاد است.

  به گزارش مشرق، علی لاریجانی رییس مجلس نیز با ارسال نامه شماره “۸۳۹۲۳ هـ . ب” به رییس جمهور با اشاره به این موضوع، اقدام هیئت دولت در استناد این مصوبه به بند « الف» تبصره ۴۹ قانون بودجه سال ۱۳۶۴ کل کشور برای افزایش تعرفه های ثبت نام را با توجه به تصویب قوانینی در سال ۱۳۸۰، مغایر قانون دانسته و لغو آنرا اعلام کرد.

  بر این اساس، تعرفه های ثبت نام در کنکور در سال ۹۰ غیرقانونی بوده و دولت باید بر طبق مصوبه ای که مربوط به ثبت نام داوطلبان در سال ۸۹ می شود، اقدام کند.

   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.