• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی , اخبار » مردم از دولت از خود راضی متنفرند
  کد خبر : 832497

  مردم از دولت از خود راضی متنفرند

  مردم از دولت از خود راضی متنفرند Reviewed by Farnaz on Oct 4Rating: به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، حضرت آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید، صبح امروز در آغاز درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با اشاره به روایاتی، تصریح کرد: انسانی که ذاتا محب خودش است، در…

  مردم از دولت از خود راضی متنفرند Reviewed by Farnaz on Oct 4Rating:

  به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، حضرت آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید، صبح امروز در آغاز درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با اشاره به روایاتی، تصریح کرد: انسانی که ذاتا محب خودش است، در هر زمینه به دنبال تکامل و پیشرفت می رود.

  این مرجع تقلید با بیان این که اگر حب ذات نباشد انسان در مقابل خطرات از خود دفاع نمی کند، گفت: در واقع حب ذات ابزاری برای تکامل انسان است، البته تا مادامی که جنبه افراطی به خود نگیرد، همه غرایز برای زندگی انسان نیاز است، عیب کار جایی است که افراط و تفریط وارد آن شود و انسان خود شیفته و از خود راضی شود و این خطر است.

  حضرت آیت الله مکارم شیرازی افزود: انسانی که حب ذات افراطی دارد، می گوید هر چه امتیاز است مال من و هرچه مشکل است مال دیگران و مردم از چنین شخصی ناراضی می شوند. 

  وی با بیان این که چنین آدمی که خودشیفته است عیوب خود را محاسن می داند، گفت: مردم از چنین افرادی متنفر می شوند و دشمن بسیار پیدا می کند؛ اگر کسی حق باشد و به دیگران هم حق بدهد دشمن پیدا نمی شود اگر بگوییم حق مطلق هستیم دشمن پیدا می شود.

  حضرت آیت الله مکارم شیرازی افزود: این مساله در مقیاس گروه ها، احزاب و جمعیت های اجتماعی نیز صادق است، نظر من به شخص خاصی نیست، اما اگر دولتی از خود راضی شد و آمد عیوب خود را توجیه کرد و محاسن را به خودش منتسب کرد، مردم از او متنفر می شوند.

  وی اظهار داشت: باید در کنار نقاط قوت اعتراف به ضعف ها نیز بکنیم و بگوییم در فکر اصلاحیم و مردم طبیعتا از چنین افرادی خوش شان می آید؛ اما اگر توجیه و فرافکنی و گفته شود که این مربوط به خارجی است، آن موضوع مال گروه های دیگر است و هیچ گونه مسؤولیتی را نپذیرفت این باعث می شود ناراضی زیاد شود.

   این مرجع تقلید با بیان این که باید واقع نگر باشیم، گفت: الان مشکلات پیچیده ای به ویژه در مسائل اقتصادی در کشور پیدا شده است و اگر چشم روی هم بگذاریم و بگوییم خبری نیست اشتباه است و باعث عصبانیت مردم می شود، همه باید دست به دست هم دهند تا مشکلات حل شود.

  وی اضافه کرد: دولت و جناح های مختلف، کسبه و تولید کنندگان سهمی از مشکلات دارند و وقتی حل می شود که برای حل آن نظر به خود و جناح خود نباشد تا فردا آرای بیشتری داشته باشیم؛ باید خالصا و مخلصا مشکلات ممکلت و نه جناح خود را حل کنیم، این اخلاص است، اما اگر گفته شود هرچه هست از دیگران است، مشکل می شود.

  کارنامه دولتمردان ترکیه درباره سوریه از همه سیاه تر است

  حضرت آیت الله مکارم شیرازی در بخش دیگری از سخنان خود به تحولات کشور سوریه اشاره کرد و با محکوم کردن دخالت کشورهای غربی و برخی از کشورها اسلامی در مسائل داخلی این کشور گفت: سران غرب هر کجا رفته اند خرابکاری به دنبال داشته اند، اینها به افغانستان، عراق و پاکستان به قصد اصلاح رفتند اما خرابکاری به بار آوردند.

  وی افزود: اینها سوریه را می خواهند با چنین وضعی روبرو کنند، اگر انصافی باشد باید گفت مشکل سوریه باید به دست مردم آنها حل شود و انتخاباتی آزاد زیر نظر محافل بین المللی برگزار و هر کس انتخاب شود سر کار بیاید، اما آنها نمی خواهند و دوست دارند با تخریب و کشتار جناح همسو با اسرائیل را سرکا بیاورند.

  این مرجع تقلید با بیان این که متاسفانه عربستان قطر و ترکیه هم با اینها همراهی می کنند، گفت: چرا به انتخاب مردم سوریه دل نمی بندید و برای آنها که عاقل و بالغ هستند و افراد دانشمند و نخبه ای در بین شان است می خواهید تصمیم بگیرید؟

  وی تاکید کرد: از همه بدتر برخی از دولتمردان ترکیه هستند، اخیرا جمله عجیبی دیدم که گفته بودند ایران، روسیه و چین با توجه به موضعی که در مورد سوریه اتخاذ کرده اند در تاریخ شرمنده خواهند شد.

  حضرت آیت الله مکارم شیرازی با یادآوری این نکته که کارنامه سیاه برخی دولتمردان ترکیه در این موضوع از همه سیاه تر است، ابراز داشت: شما دست در دست اسرائیل گذاشته اید و اسم شما هم مسلمان است و مرتب گروه های تروریتسی را تقویت می کنید شما در تاریخ رسوا نمی شوید و ایران که می گوید مردم خودشان باید تصمیم بگیرند رسوا می شود؟ اینها می دانند این گروهک ها مرتکب انواع جنایت می شوند و با این وجود به آنها کمک می کنند.

  این مرجع تقلید در پایان اظهار داشت: امیدواریم خداوند تبارک و تعالی با لطف و کرمش مشکلات داخل کشور و سایر کشورهای اسلامی به ویژه سوریه را حل کند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.