• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » توصيه هاي پزشکي » شكستن افراطي تخمه، ‌دندان‌ها را بي‌نظم مي‌كند
  کد خبر : 832

  شكستن افراطي تخمه، ‌دندان‌ها را بي‌نظم مي‌كند

  شكستن افراطي تخمه، ‌دندان‌ها را بي‌نظم مي‌كندReviewed by Aryan on Mar 19Rating: يك دندان‌پزشك توصيه كرد: از افراط در مصرف شيريني و شكستن آجيل‌هاي مختلف با دندان در ايام نوروز پرهيز شود. فريدون نعمتي در گفت‌وگو با ايسنا اظهار كرد: در ايام نوروز مصرف آجيل و شيريني تشديد مي‌شود و بر اين اساس توجه به…

  شكستن افراطي تخمه، ‌دندان‌ها را بي‌نظم مي‌كندReviewed by Aryan on Mar 19Rating:

  يك دندان‌پزشك توصيه كرد: از افراط در مصرف شيريني و شكستن آجيل‌هاي مختلف با دندان در ايام نوروز پرهيز شود. فريدون نعمتي در گفت‌وگو با ايسنا اظهار كرد: در ايام نوروز مصرف آجيل و شيريني تشديد مي‌شود و بر اين اساس توجه به مراقبت دهان و دندان از اهميت بسزايي در اين ايام برخوردار است.

  وي گفت: در مورد مصرف شيريني بايد توجه داشت كه ميزان مصرف مهم نيست، بلكه دفعات مصرف مهم است و هر قدر دفعات مصرف كاهش يابد به همان اندازه مضرات شيريني كاهش مي‌يابد، زيرا ميزان دفعات اسيدي شدن فضاي دهان كاهش مي‌يابد.

  اين دندانپزشك خاطرنشان كرد: اگر تا 20 دقيقه پس از مصرف شيريني، دندان‌ها مسواك زده شوند تاثير مضر شيريني كاهش مي‌يابد، اما در صورت افزايش اين زمان مواد اسيدي تاثير منفي خود را روي دندان خواهد گذاشت.

  نعمتي همچنين اظهار كرد: مضرات مصرف آجيل در اين ايام نيز مستقيم نيست، بلكه جانبي است، به گونه‌اي كه نمك آجيل يا شكستن آن با دندان بيشترين صدمه را به دندان‌ها وارد مي‌كند. وي به شهروندان توصيه كرد: در ايام نوروز حتما 3 وعده در طول شبانه روز مسواك بزنند، با دندان خود براي شكستن آجيل استفاده نكنند و در صورت تمايل به مصرف شيريني از مواد شيرين طبيعي نظير خرما، كشمش و عسل استفاده كنند.

   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.