• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , اخبار سینما , سیاسی , فرهنگی و هنری » چرا تصویربردار صداوسیما پناهنده شد؟+عکس
  کد خبر : 831845

  چرا تصویربردار صداوسیما پناهنده شد؟+عکس

  چرا تصویربردار صداوسیما پناهنده شد؟+عکسReviewed by Farnaz on Oct 4Rating: این سرزمین و این خاک در طول قرن ها در معرض تندبادهایی قرار گرفته است که کم یا زیاد آنان را پشت سر گذاشته است و بودن راستین خود را همواره به عنوان ملتی ریشه دار در رهگذر این تندبادها حفظ کرده است و این…

  چرا تصویربردار صداوسیما پناهنده شد؟+عکسReviewed by Farnaz on Oct 4Rating:
  این سرزمین و این خاک در طول قرن ها در معرض تندبادهایی قرار گرفته است که کم یا زیاد آنان را پشت سر گذاشته است و بودن راستین خود را همواره به عنوان ملتی ریشه دار در رهگذر این تندبادها حفظ کرده است و این ملت در سخت ترین دوران حیات هیچگاه پشت به میهن و رو به دشمن قرار نگرفته است .

   

  یکی از تصویربرداران تلویزیون ایران که به همراه رئیس جمهور به نیویورک رفته بود ، پناهنده می شود و پس از آن ناگزیر به دنبال بهانه ای برای توجیه این اقدام خود و فراهم کردن مدارک لازم برای اخذ پناهندگی است. طبیعی است کسی که خود  سالها در یکی از نهادهای کشور فعالیت کرده و سابقه ای طولانی دارد ، احتمالا برای یافتن دلیل برای پناهندگی مشکلات بیشتری خواهد داشت و احتمالا بهانه های مختلفی را باید برای خود فراهم کند.

  به همین دلیل نیز ، یافتن این بهانه به وکیل وی سپرده می شود و شخصی به نام «اودوایر»  وکالت وی را بر عهده می گیرد و می کوشد بهانه ای فراهم کند که به راحتی بتواند برای موکلش پناهندگی بگیرد . او نیز دست به کار می شود. و درباره دلایل پناهندگی تصویر بردار سابق قصه ای می سازد :

  اعضای هیات همراه رئیس جمهوری ایران که برای شرکت در اجلاس سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد به نیویورک سفر کرده بود، از آقای گلخن بان خواسته بودند دست به اعمالی بزند و با مخالفت او مواجه شده بودند.

  پال اودوایر در مصاحبه با آسوشیتد پرس می گوید: زمانی که او اینجا بود، اعضای هیات خواسته هایی را مطرح کرده بودند که او نمی خواست انجام دهد. او به طور مشخص از تبعات این عدم فرمانبرداری پس از بازگشت به ایران بسیار نگران بود!

  البته طبیعی است که اشاره ای به خواسته های مورد مخالفت گلخنبان نشود و فراموش شود که گفته شود، قبل از اینکه این تصویر بردار سابق به نیویورک برسد ، خانواده وی از ایران خارج شده بودند.

  در واقع پیش از اینکه مقامات ایران درخواستی از وی داشته باشند ، وی بخشی از نقشه پناهندگی خود را با خارج کردن خانواده اش از ایران عملی کرده بود. اینک هر چه هست  هر چه خواهد آمد تهیه کردن دلایلی سیاسی برای پناهندگی است .

  آنچه که لازم است در این باره گفته شود اینکه این سرزمین و این خاک در طول قرن ها در معرض تندبادهایی قرار گرفته است که کم یا زیاد آنان را پشت سر گذاشته است و بودن راستین خود را همواره به عنوان ملتی ریشه دار در رهگذر این تندبادها حفظ کرده است و این ملت در سخت ترین دوران حیات هیچگاه پشت به میهن و رو به دشمن قرار نگرفته است .

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.