• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » بین الملل » وزیر اطلاعات لیبی به قتل امام موسی صدر توسط قذافی اعتراف كرد
  کد خبر : 828248

  وزیر اطلاعات لیبی به قتل امام موسی صدر توسط قذافی اعتراف كرد

  وزیر اطلاعات لیبی به قتل امام موسی صدر توسط قذافی اعتراف كردReviewed by Aryan on Oct 2Rating: روزنامه الدیار نوشت: ‘عبدالله سنوسی’ مدیر پیشین دستگاه اطلاعاتی لیبی كه به جعبه اسرار قذافی مشهور است، به قتل ‘امام موسی صدر’ توسط دیكتاتور پیشین لیبی اعتراف كرده است. به گزارش ایرنا از بیروت، الدیار در شماره امروز…

  وزیر اطلاعات لیبی به قتل امام موسی صدر توسط قذافی اعتراف كردReviewed by Aryan on Oct 2Rating:

  روزنامه الدیار نوشت: ‘عبدالله سنوسی’ مدیر پیشین دستگاه اطلاعاتی لیبی كه به جعبه اسرار قذافی مشهور است، به قتل ‘امام موسی صدر’ توسط دیكتاتور پیشین لیبی اعتراف كرده است.

  به گزارش ایرنا از بیروت، الدیار در شماره امروز سه شنبه خود نوشت: سنوسی در اعترافات خود گفته كه دو همراه امام صدر نیز به شهادت رسیده اند و حتی اطلاعاتی در رابطه با مكان دفن آنها نیز در اختیار بازجویان قرار داده است.
   
  بر اساس این اعترافات، مشخص شده كه ‘معمر قذافی’ دیكتاتور سابق لیبی به شخصی به نام ‘ابو نضال’ فرمان داده كه امام صدر و دو همراهش را به شهادت برساند؛ سپس عناصر اطلاعات لیبی، گذرنامه های هر سه شخص را به ایتالیا منتقل می كنند تا وانمود كنند كه آنها به این كشور سفر كرده اند.
   
  بنابر گفته سنوسی، قذافی به هیچ وجه با امام صدر دیداری نداشته و وی و همراهانش در بدو ورود به فرودگاه طرابلس دستگیر شده و تنها 24 ساعت پس از دستگیری، دیگر كسی آنها را ندیده است.
   
  به نوشته این روزنامه، یك گروه لبنانی كه این پرونده را با مقامات لیبیایی پیگیری می كند، بر سر قبر امام صدر و همراهانش رفته و حتی عملیات نبش قبر را نیز انجام داده اند.
   
  الدیار می نویسد كه از اجساد نمونه برداری شده و در آزمایش ‘دی ان ای’ كه در آلمان صورت پذیرفته مشخص شده كه این اجساد متعلق به امام صدر و همراهانش است.
   
  این روزنامه همچنین با اشاره به سكوت شدید در رابطه با این پرونده از سوی مقامات لبنان، ادامه داد: سوال اینجاست كه در زمان اعلام رسمی خبر شهادت امام صدر و در مراسم انتقال پیكر وی از لیبی به فرودگاه بیروت، چه اتفاقاتی در خیابان های منتهی به فرودگاه و ضاحیه جنوبی این شهر خواهد افتاد، چراكه پیش بینی می شود نزدیك به یك میلیون شیعه برای تشییع پیكر وی به خیابان ها بیایند.
   
  مساله مهم تر هم این است كه چه مكانی برای دفن پیكر امام صدر در نظر گرفته خواهد شد و آیا مانند ‘رفیق حریری’ نخست وزیر اسبق لبنان در بیروت دفن شده و یا اینكه به جنوب لبنان منتقل می شود.
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.