• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , سیاسی » آینده سیاسی احمدی نژاد چه می شود؟
  کد خبر : 827761

  آینده سیاسی احمدی نژاد چه می شود؟

  آینده سیاسی احمدی نژاد چه می شود؟ Reviewed by Farnaz on Oct 2Rating: برای گمانه زنی در این خصوص باید سیری كه آقای احمدی‌نژاد تا به امروز پیمود را بررسی كنیم. ایشان در دولت نهم بسیار بهتر از دولت دهم عمل كرد؛ این امر را در تعیین و انتخاب وزیران نیز می‌توان مشاهده كرد. متاسفانه…

  آینده سیاسی احمدی نژاد چه می شود؟ Reviewed by Farnaz on Oct 2Rating:

  برای گمانه زنی در این خصوص باید سیری كه آقای احمدی‌نژاد تا به امروز پیمود را بررسی كنیم. ایشان در دولت نهم بسیار بهتر از دولت دهم عمل كرد؛ این امر را در تعیین و انتخاب وزیران نیز می‌توان مشاهده كرد.

  متاسفانه در این مدت حواشی دولت بسیار زیاد شد كه بخشی از آن به طور مستقیم به رییس‌جمهور برمی‌گردد چراكه جریان انحرافی ایشان را به حاشیه برد و مشكل‌آفرین شد. اما اگر بخواهیم به طور كلی به عملكرد هفت ساله احمدی‌نژاد بنگریم به این سبب كه روند دولت ایشان بر پایه خدمت به مردم بود می‌توانیم به ایشان و دولتش نمره قبولی بدهیم.

  بهتر بود آقای احمدی‌نژاد همان روندی را طی كند كه پایه‌اش را در دولت نهم گذاشته بود اما متاسفانه باتوجه به مواردی كه در دولت دهم تحت عنوان حاشیه برای ایشان پیش آمد به گونه‌یی از احمدی‌نژاد دولت نهم فاصله گرفت. نقدهایی نیز بر دولت ایشان وارد است و اصولگرایان توقع نداشتند كسی كه با شعار ولایت و خدمت به مردم به صحنه آمد حالا تحت تاثیر تفكر انحرافی، دولتش به رهنمودهای ولی فقیه و رهبری بی‌توجه باشد.

  اگر احمدی‌نژاد در یك سال آینده آرمان‌هایش را به خاطر بیاورد و به احمدی‌نژاد دولت نهم بازگردد می‌تواند به عنوان یك شخصیت فعال در عرصه سیاسی و اجتماعی بماند اما اگربه حمایت از جریان انحرافی ادامه بدهد و عقاید آنها را بپذیرد و به مقابله خود با نخبگان ادامه دهد نمی‌توان این امید را داشت. بنابراین ماه?های باقی مانده برای احمدی‌نژاد بسیار مهم است؛ او اگر بتواند این مدت را مطابق با ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب حركت كند نگرانی وجود ندارد و آینده ایشان هم تضمین می‌شود چرا كه هر كسی طبق آرمان‌های امام(ره) و ولایت عمل كند و به قوانین پایبند باشد همیشه ماندگار است.

  در این حال اگر غیر از این باشد حذف خواهد شد. در این شرایط بعید می‌دانم آقای احمدی‌نژاد متوسل به حزبی شود و به نظر می‌رسد به یك شخصیت سیاسی تبدیل خواهد شد چرا كه تاكنون در مرام ایشان ندیده‌ایم كه بتواند در قالب حزب و جریان سیاسی فعالیت كند.

  همچنین معتقدم آقای احمدی‌نژاد تبدیل به اپوزیسیون نمی‌شود البته نمی‌توان آینده كسی را تضمین كرد مگر اینكه در چارچوب آرمان‌های نظام و انقلاب بماند. چنانچه خارج از این مسیر حركت كند كه تبدیل به اپوزیسیون نظام و اسلام خواهد شد ولی با روحیه‌یی كه در حال حاضر از ایشان سراغ داریم بعید است تبدیل به یك اپوزیسیون شود.

  علاوه بر اینها یكی از موضوعات مورد بحث درباره احمدی‌نژاد اتهام فساد مالی اطرافیان وی است. در این باره اگر دستگاه قوه قضاییه ثابت كند كه در اطرافیان رییس‌جمهور كسی مرتكب تخلف مالی شده است این مساله تاثیرات منفی در پی خواهد داشت و در اعتماد مردم به ایشان نقش مهمی ایفا خواهد كرد. اما موضوع مهم‌تر جریان خاص است.

  طبیعی است كه حتی اگر احمدی‌نژاد قدرت را در دست نداشته باشد جریان خاص این قدرت را از دست نخواهد داد به همین دلیل شایعاتی مطرح شده است كه دولت تصمیم به واگذاری قدرت پس از موعد مقرر ندارد. البته این شایعه درباره دولت صدق نمی‌كند بلكه به نظر می‌رسد چنین كاری هدف جریان خاص باشد. جریان خاص قصد مقابله با نظام و ولایت را دارد و تاكنون این موضوع را اثبات كرده است. به همین سبب و برای پیشبرد اهدافش از احمدی‌نژاد تا زمانی كه بر مسند قدرت است استفاده و حمایت می‌كند اما معتقدیم كه جریان خاص در صورتی كه آقای احمدی‌نژاد از قدرت كنار برود انزوا را انتخاب نمی‌كند بلكه به همان طریقی كه امروز در قدرت رخنه كرده در موقعیت‌های دیگری در قدرت ورود پیدا می‌كند.

  این جریان در نزد مردم مقبولیت ندارد اما بسیار تشكیلاتی و نظام یافته فعالیت می‌كند هر چند نمی‌توانند رییس‌جمهور بعدی را انتخاب كنند اما بالاخره امكان دارد در دولت آینده نفوذ كنند و این یكی از نگرانی‌هایی است كه مسوولان امروز را به خود مشغول داشته است. هر چه باشد اینها یك تفكر خاص دارند اما با شعارها و چهره‌های مختلف حضور پیدا می‌كنند. به هرحال اینها كسانی‌اند كه حالا بسیار به دولت نزدیك شده و نگرانی‌هایی را ایجاد كرده‌اند.

  اكنون اما در قالب جریان خاص در كنار احمدی‌نژاد هستند و او باید مراقب باشد چون تا زمانی كه در قدرت حضور دارد از حمایت این جریان برخوردار است. در نهایت امكان دارد آقای احمدی‌نژاد مدتی به عنوان یك شخصیت سیاسی فعالیت كند و بتواند برای دور دوازدهم انتخابات ریاست‌جمهوری كاندیدا باشد؛ اما اینكه اقبالی نزد مردم خواهد داشت و مردم باز هم اورا انتخاب می‌كنند به رفتار او در ۹ ماه باقی مانده تا پایان دولتش بستگی دارد.

  نگرانی‌هایی كه در این ۹ ماه وجود دارد سبب شده تا برخی درباره آینده او گمانه زنی‌هایی كنند اما این مسائل همه و همه به رفتار مستقیم او بستگی دارد هر چند امیدواریم این ۹ ماه را بدون حاشیه پشت سر بگذاریم. آقای احمدی‌نژاد باید به اعتماد مردم پاسخ دهد و به همان شعارها و آرمان‌ها بازگردد تا آینده سیاسی روشنی داشته باشد و ماندگار شود.

   

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۱)  • ali

   پس ازپایان دوره ریاست جمهوری عنقریب درایران محاکمه خواهد شد

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.