• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » دانستنی ها » فایده بیمه عمر چیست ؟
  کد خبر : 827581

  فایده بیمه عمر چیست ؟

  فایده بیمه عمر چیست ؟Reviewed by Farnaz on Oct 2Rating: مرگ شما چه تاثیر اقتصادی بر خانواده‌تان می‌گذارد. هدف اصلی بیمه عمر تحت پوشش قرار دادن نیازهای مالی خانواده ای شما بعد از چنین اتفاق های است. اما نخستین پرسشی که ذهن هر شخصی را به خود مشغول می‌کند آن است که در چنین شرایطی…

  فایده بیمه عمر چیست ؟Reviewed by Farnaz on Oct 2Rating:

  مرگ شما چه تاثیر اقتصادی بر خانواده‌تان می‌گذارد. هدف اصلی بیمه عمر تحت پوشش قرار دادن نیازهای مالی خانواده ای شما بعد از چنین اتفاق های است. اما نخستین پرسشی که ذهن هر شخصی را به خود مشغول می‌کند آن است که در چنین شرایطی این بیمه تا چقدر نیازهای دیگر  اعضای خانواده را تامین می‌کند.

   به گزارش صنعت بیمه، فرمول‌ها و روش‌های گوناگونی وجود دارد تا شما بتوانید مشخص کنید که بیمه عمر تا چه میزان از شما و خانواده‌تان محافظت و یا احتیاجات تان را تامین می‌کند. اگر شما از دو بیمه گذار حرفه‌ای این سئوالات را بپرسید، مطمئنا دو پاسخ متفاوت را می‌شنوید. و من در نظر دارم به این پرسش از دو جنبه مختلف نگاه کنم: نیازهای فوری و نیازهای طولانی مدت.

  نیازهای فوری به هزینه‌های گفته می‌شود که خانواده شما در روز نخست و برای مراسم تدفین به آن احتیاج دارند. این دقیقا‌‌ همان زمانی است که تمام افراد شوکه هستند و تلاش می‌کنند بهترین تصمیم را برای دیگر اعضای خانواده اتخاذ کنند و بیمه عمر می‌تواند چنین نیازهای مالی را برای کمک به خانواده برای گذارندن این دوره انتقالی تامین کند.

  اما نیازهای طولانی مدت تمام خواسته های اقتصادی خانواده را در افق درازمدت در برمی‌گرد. یک خانواده برای تامین نیازهای یک ساله خود چقدر پول احتیاج دارد؟ این مسئله نیز معمولا در دو حالت بررسی می‌شود؛

  حالت نخست زمانی است که فرزندان همچنان در خانه هستند و حالت دوم نیز به زمانی اطلاق می‌شود که پدر یا مادری بدون داشتن فرزندی در خانه، در فکر تامین نیازهای مالی خود هستند.

  هزینه تحصیل فرزندان چقدر است و برای اجاره یک خانه چقدر باید پرداخت؟ البته کاملا مشخص است که این ارقام بسته به نوع خانواده کاملا متغییر است؛ به عنوان مثال در خانه‌ای که تنها یک نفر درآمد ماهانه دارد نوع و روش زندگی با خانواده‌ای که دو نفر مشغول به کار هستند، کاملا متفاوت است.

  همچنین اگر افراد در خانه هستند باید محاسبه شود که مرگ آنان چه تاثیر اقتصادی بر خانواده می‌گذارد. در حقیقت هزینه نگهداری فرزندان و اداره منزل نیز باید تخمین زده شود.

  در نظر داشته باشید که این تنها یکی از روش‌های محاسبه برای بیمه عمر است. راه‌های گوناگونی تاکنون مطرح شده است و نکته‌ای که من به آن اشاره کردم می‌تواند به عنوان پایه محاسبات در نظر گرفته شود.

  اما به نظر من هر شخصی باید شرایط خاص خود را برای بیمه گذاران حرفه‌ای و طراحان مالی توضیح دهد.

  منبع:لولا مدیگویچ؛ /M&Tمعاون بانک

   

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.