• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی , اخبار » عامل بی بند و باری ها در ایران کیست ؟+تصاویر+18
  کد خبر : 826660

  عامل بی بند و باری ها در ایران کیست ؟+تصاویر+18

  عامل بی بند و باری ها در ایران کیست ؟+تصاویر+18Reviewed by Farnaz on Oct 1Rating:  پایگاه خبری منادی نوشت : سال هاست که بحث اجبار یا اختیار حجاب در میان اقشار مختلف کشور و در زمینه های متفاوت عقلی و نقلی مورد بحث و گفت وگو است نظرات متفاوت و متضادی در این مبحث و دیدگاه های…

  عامل بی بند و باری ها در ایران کیست ؟+تصاویر+18Reviewed by Farnaz on Oct 1Rating:
   پایگاه خبری منادی نوشت : سال هاست که بحث اجبار یا اختیار حجاب در میان اقشار مختلف کشور و در زمینه های متفاوت عقلی و نقلی مورد بحث و گفت وگو است نظرات متفاوت و متضادی در این مبحث و دیدگاه های متفاوت دولت و ملت متناسب با موقعیت و گستره ی زمانی همیشه جنجال برانگیز بوده است .
   
   
  متاسفانه تقریرهای مختلف از بیانات بزرگان و تهاجم فرهنگی به سمت این موضوع باعث شده است، در قشرهای مذهبی نیز تفاسیر بعضا غیر معقول و ساده لوحانه شکل بگیرد. و تضاد های فکری، عملی را در این موضوع برای نسل چهارم بیشتر و بیشتر کند.برنامه ریزان فرهنگی کشور نیز بعضا در اعتقادات اولیه و انقلابی خود دچار مشکل شده و کار های نامعقولی را در دستور کار خود قرار می دهند .
   

   
  با نگاهی سطحی به صدا وسیمای جمهوری اسلامی در می­یابیم که در بسیاری از سریال ها زنان چادری سطحی انگار و عوام گرا نشان داده شده و زنان بد حجاب به عنوان الگو های برتر و متفکران نمایش داده می شوند .
   
  مسئولان فرهنگی با بعضی شعار ها به عقب حرکت کرده و دست به کار های خطر ناک می زنند نمونه ی انرا می توان در جشنواره های حجاب و معرفی چادر ملی به عنوان الگوی حجاب برتر دانست که آغازی بر پایان حجاب برتر بود . هرچند با اجرای طرح های ضربتی در این موارد نمی توان موافقت کرد ولی باید دانست که صرف واژه ی کار فرهنگی برای تصحیح این امور نه تنها کار آمد نیست بلکه مضر وغیر قابل توجیه است .
   

   
  دولت عدالت محور که با گفتمان سوم تیر روی کار آمد وتوانست نظر مردم را به خود جلب کند باید این نکته را بداند که با کم اهمیت جلوه دادن قوانین پوششی مانند گشت ارشاد ، کوچک و مکروه شمردن حجاب برتر ، سر دادن شعار های آزادی حجاب برای جمع کردن رای ، ویژه نامه ی خاتون ، مجوز دادن به ساخت و پخش فیلم گشت ارشاد و خصوصی نمی تواند برای پوشش اسلامی کار فرهنگی کرد .
   

   
  برای اجرای فرامین امام و رهبری باید کاری انقلابی و برگرفته از آرمان های انقلاب انجام شود نه اینکه با زبان دیگر همان حرف های سال های پیشین را تکرار کرد .
   
  اگر به دور های مختلف و دولت ها ی مختلف نگاه کنید در می یابید که ان فضای انقلابی اسلامی سال های اولیه به چه شکل تبدیل به فشناسیوم اخیر مبدل گشته است آن معترضان به حجاب اسلامی در ادارات امروزه به راحتی با هر پوششی که می خواهند در خیابان های پایتخت قدم می زنند و هیچ ارگانی حتی پلیس هم نمی تواند به انها تذکر دهد دیگر چه رسد به نهی از منکر حزب الله !
   

   
  نمی خواهیم اعلام کنیم که تمام این بی بندو باری های تقصیر دولت است اما اگر مسئولان به جای تند دانستن گشت ارشاد و سخنرانی در تلویزیون و روزنامه ی ایران برای تکمیل و فرهنگی تر شدن آن قدم بر می داشتند و بعضی دیگر جلوی خانواده های خود را می گرفتند امروزه وضع بهت از آن بود که هست . . .
   
   
   
   
   
   
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۱۳۹)  • رضا

   من هم زن گرفتم واز زنم درخاست حجاب بیشتر و انتظار داشتم زنم تابع من باشه ولی کارم به دادگاه کشید حمایت مطلق از بی بندباری دولتی است اگر به زنت به زور چیزی رو تحمیل کنی حتی حجاب باید اماده باشی تا دولت محترم اول نفقه بگیره ازت دوم مهریه بگیره ازت بعد کامیون بیاره وسایل خانتو بار کنن ببرن بعد هم اگر مثل من دختر داشته باشی ازت میگیرن میدن تا هفت سالگی دست زن پس به این نتیجه میرسی غیرت و میرتو بندازی دور که زنت با حمایت دولت نشونت میده غیرت یعنی چی ایراد از مردا نیست اگر تکو توکی هم غیرت داشته باشن دولت با حمایت بیجا از زن همون غیرت انگشت شما رو هم زیر پای قانون له میکنه

  • رها

   مشکل تازه ب دوران رسیده هان جو زده شدن دو تا چیز تو ماهواره دیدن اومدن تو جامعه پیاده کردن

  • م

   چند وقتدپیش تو خیابان میرفتم یه نفر با صدای بلند به یه خانم مانتویی متلک انداخت( من خودم چادریم) خیلی بهم برخورد از عصبانیت قرمز شدم خانمه رفت اما من خیلی تند شدم و نتونستم خودمو کنترل کنم و جوابشو دادم تادحالا جواب نامحرمی رو به این شدت نداده بودم ؛ مردا اما هیچی به نظرم خیلی خیلی خیلی غیرتشون کم شده و الا راضی نمیشدند ناموسشون اینجور بگرده ؛ دیگه الان مرد غیرتی یه فیلم کمدیه متاسفم مردا زن پرست شدند و حرف اونارو تو همه چی گوش میدن حتی ابرو برداشتن و چی بگم دیگه خودم یه زنم ؛باید احساسات زنانه با غیرت مردانه مدیریت بشه

  • rozita

   سلام وخسته نباشیدفروان ببخشید من یه سوالی دارم دلم می خواد یکی جواب بده دلیل بدحجابی نسل جدید چیه؟بی غیرت شدن مردا؟بی عفت شدن خانم ها؟ کم رنگ شدن دین درنسل جدید؟فراموش شدن هشت سال جنگ وادمای جنگ؟دولت جدید؟یارسانه های خارجی وایرانی؟کم ترشدن سخت گیری رابطه دختروبسر؟کدوم سهمش بیشتره؟

   • رضا

    تمام اینایی که گفتی تو بی حجابی نسل جدید نقش داره اما یکیشو نگفتی اونم بی پولی و درست نبودن درآمد مردم که اونم مقصر دولته البته قرارنیست اگه کسی بی پول شد از این کارا بکنه ولی متأسفانه ایمان بسیار ضعیف و ندیده گرفته شدن آزمایش خداوند باعث میشه از این کارا بکنن یعنی فکر کنم سوای همه ی اینها همه تو آزمایش رد شدند فقط خودمونو گول میزنیم.

    • rozita

     من خودمم همین نظر رو دارم مشکل اساسی کم رنگ شدن دین اگه ایمان ما به خدازیادباشه وتوکل برخدامیکردیم وبرای رضای او تلاش کنیم زندگی مابربایه ی ایمان به خداباشه هیچ گاه مردا این قدر بی غیرت نمیشدندو ناموس براشون مهم بود مثل قدیما.یاخانم هاعفت وعزت خودشونازیربانمیگذاشتند وبی حجاب بشن.اگرایمان واقعی داشتیم هیچ گاه رسانه های خارجی روی ماتاثیر نمیذاشتند.اگرواقعا خدارومدنظر داشتیم اینقدر رابطه دختروبسروبی بندوباری بین خیلیاعادی نمیشدکه به بهانه ی دیدگاه جدید وخوشتیب بودن های الکی یه سری فرهنگ غلط روبین مردم جابندازند.من کاری به دولت ندارم ولی اگه واقعا هرکدوم ازمابرای هرکاری خدارودرنظربگیریم همه ی مشکلات حل میشه حتی بی بولی ک شماگفتیداگرتوکل برخدا کنی وکاررو شروع کنی حتماموفق میشی اینامطمین باش.

  • سهلا

   همین اندازه بس که آقای کلید ساز : بخداوندی خدا مدیون خون شهدا توییییییی و همکارانت . بخدا ازت نمی گذریم.!!!!!!!!!!!

   • احمدنیا

    احمدی نژآد چی ؟ از ایشون راضی هستی ؟

    • رضا

     حداقل با پنبه سر مردمو نبرید رک و راست همه چیز را میگفت و اول فکر جیب مردم بود

     • احمدنیا

      کی رک و راست بوده ؟!!!

      • یه فدایی وطن

       عزیزم کمی فکر کن میفهمی زیاد سخت نیست . آخه بعضی ها گفتند مسکن مهر را با قدرت ادامه میدند . دیدی چه جوری ادامه دادند؟ قراربود یارانه زیاد بشه بعد افزایش قیمت . حالا چی ؟ شده؟ قرارنبود از کسانی که مسکن مهر گرفتند پول اضافه بگیرند ولی حالا میگن 30 میلیون تومان بده یا اینکه خانه را تحویل بده . بازم بگم

  • زهرا

   نظراتو خوندم و واقعا متاسف شدم.چرا انقدر راحت از کنار بی حجابی میگذریم؟چرا میگیم به خودشون مربوطه؟درسته هرکس مسئول کارای خودشه و ما به خاطر خطای دیگران عذاب نمیشیم ولی نباید بی تفاوت بود.پس جای امر به معروف و نهی از منکری که امام حسین بخاطرش همه چیزشو داد کجاست؟چطور میتونیم از بی حجابی یه نفر تمجید کنیم؟چرا میگیم مانتویی هایی رو میشناسیم که نماز میخونن ولی چادریی دیدم که نمیخونه!این چه جور توجیهیه؟چرا مسائلو با هم قاطی میکنیم.همونطور که حفظ حجاب یه ضرورته و واجب نماز خوندنم واجبه.در این شکی نیست.کسی که نماز نمیخونه به خودش برمیگرده و به کسی صدمه نمیزنه و اون دنیا باید جوابگو باشه ولی کسی که بی حجابه به جامعه آسیب میزنه.میتونه باعث بشه یه زندگی بهم بخوره.میتونه باعث بشه افراد با دیدنش به گناه بیفتن.اینا همه حق الناسه.چرا بی حجابی داره تبدیل به ارزش میشه؟مگه ادعا نداریم که مسلمونیم پس چرا فقط بخشایی از دین رو که دوست داریم انجام میدیم و به بقیه اش پشت میکنیم؟همون خدایی که صداقت و محبت به همدیگه و نیکی و احترام به بزرگترا رو ازمون خواسته حجابم خواسته.پس چرا انقدر مقابلش وایمیستیم؟مگه نمیگیم خدا صلاح بنده هاشو بهتر میدونه.مگه خدا نگفته که حفظ حجاب برای زنانتون بهتره از این جهت که به عفت در جامعه شناخته بشن و کسی مزاحمشون نشه.بدترین توجیهی که برای بی حجابی هست اینه که مردا کور شن نگاه نکنن ما هر کار خواستیم بکنیم!!!!مشکل اوناس اگه نتونن خودشونو کنترل کنن!!خب مردا رو به طور ذاتی خدا جوری خلق کرده که گرایش زیادی به زن دارن که اینم برای حفظ بقای نسله!نمیشه از کسی بخوایم بر خلاف ذاتش عمل کنه.مردا میتونن خودشونو کنترل کنن اگه شما خواهر بزرگوار بذاری!و حرف آخرم:‎امام علی(ع) ‌: خداوند عموم‎ ‎مردم را به گناه پنهانی گروه خاصی عذاب نمی کند، ولی وقتی عده ای آشکارا گناه کنند‎ ‎و عامه مردم از آن جلوگیری ننمایند، هر دو گروه مورد عقوبت خدای عزّوجلّ قرار می‎ ‎گیرند

  • رضا

   نمی دونم چی باید بگم، ما کلی خون دادیم ، جنگیدیم تا عزتمون حفظ بشه، ناموسمون حفظ بشه ولی بعضی آقایون بخاطر قدرت و به عبارتی برای بدست آوردن ثروت ، از هیچ اقدامی کوتاهی نمیکنند ، حتی فدا کردن ناموس مردم ، البته با وعده های دروغی ، و کم کم اونایی که برای اسلام و نظام کارکردند با تهمت های ناروا کنار گذاشته میشوند، بیسواد خوانده میشوند و… فقط خدا به دادمون برسه همین.

  • parisa

   سلام عزیزان.سی و اندی ساله که بنام اسلام و مسلمونی هر بلایی خواستند سرمون آوردند .خواستند مامثل حضرت علی وفاطمه زندگی کنیم اما خودشون مثل معاویه حال کنن.من خواهر دو تاشهیدم و تا قبل از انقلاب پدرم دهه ی اول محرم خانه مان را سیاهپوش میکرد و مراسم عزاداری راه می انداخت مادرم هم حجاب داشت نه بخاطر تظاهر و کسب پست و مقام.! همه چیز خالصانه و از صمیم قلب بود. اما اسلامی که این بی ناموسها تو کشورمون رواج دادن همون حکومت یزید و معاویه و مظلومیت علی و فاطمه وحسینه!!! پدرم بعد از انقلاب مراسم عزاداری رو جمع کرد.معتقده اگه اسلام اینه .من میخوام کافر باشم.خودم هم همین نظر رو دارم. واقعا” این آشغالها عجیب اسلامو به نابودی کشوندند…باید فاتحه اسلام ومسلمونی رو با اینا خوند…..

  • مستانه

   عجیب است که مت هنوز بعد از 36 سال نفهمیدیم این اجبارها هیچ چیزی را عوض نمی کنند سالها قبل کنار خانواده های مقید تر مادران محجب دختران نیز حجاب و پوششی مناسب خانواده داشتند ولی امروزه کمتر خانواده ایست که نسل جدید آن در بند حجاب باشد کنار مادران محجب حتی به قول شما حجاب برتر دختران بی حجاب و بی قید قدم میزنند 36 سال است حرف از فرهنگ سازی است 36 سال است گاهی با پونز روسری ها را به پیشانی دوختند و زمانی صاحبان روسری های کنار رفته را سوار مینی بوسها روانه ارشاد کردند 36 سال است که تعهد می گیرند باز داشت می کنند و تهدید… آیا زمان ان نرسده که بفهمیم خطا رفته ایم و هیچ کدام از این کارها اثری بر حجاب اجباری ما نخواهند داشت من خودم محجب هستم ولی با این همه روش اشتباه به شدت مخالفم گرفتن و زدن خانمها در خیابانها و به زور و کشان کشان و گریان آنها را سوار بر مینی بوس کردن جز اینکه جامعه را بر ضد حجاب و هر چه مسلمانی است بشوراند هیچ اثر دیگری ندارد کاش بعد از این همه سال چشممان را باز می کردیم و می فهمیدیم نتیجه تبلیغات غلط ما و فشارهای ما این مانتو های کوتاه و نازک و گیسوان افشان زیر روسری هاست کاش کمی به خودمان می امدیم

  • ليلا

   منظور از دین، چادر نیست، حیاست. میدونین حیا چیه؟ اتفاقا خیلی هم به حجاب ربط داره. کسی که عفت و حیا داره، اینجوری نمیاد تو خیابون. عفت یعنی اینکه کاری رو بتونی انجام بدی، اما ندی. من هم میتونم خیلی خوشکل تر از اینا بیام تو خیابون. اما دوس ندارم با روان ادما بازی کنم . این نوع پوشش نشونه عدم اعتماد به نفسه. و یه جور عقدست که دوس دارن زیباییشونو به همه نشون بدن.
   خدا یه چیزی میدونسته که گفته حجاب کن!!
   زنی یا دختری که عزت نفس داره، خودشو با مردا مقایسه نمیکنه که واسه لجبازی با اونا اینجوری بره بیرون.
   بخدا حق الناسه، یه کم به فکر زندگی مردم باشین. خوشحال نباشین که زندگی خراب می کنین.

  • كيوان

   سلام متاسفانه ما در هيچ چيز تعادل نداريم يا انقدر شور ميشيم يا بينمك بعضي از اين خانوما متاسفانه معلوم نيست دنبال چي ميگردن با اون تيپشون سران مملكتم كه خودشون نميدونن چيكارن بعضيا لياقتشون كه با جوب رام شن.

  • مهدی

   سلام مهدی هستم امیدوارم حالتون خوب باشه.کسی که با حجاب هست شخصیت خودشو نشون میده.اگرم سوالی داشتید بگین در خدمتتون هستم

   • امیر

    اقامهدی نفهمیدم انگلیسیتو برام ایمیل کن

  • یه بنده خدا

   این وضعیتی که الان توش گرفتار شدیم،حاصل بی لیاقتی مسئولایی که به وقتش جلوی این بی بندوباری نگرفتن. حضرت آقا از سال 71،قبل از اینکه وضعیت به این جا برسه،به مسئولین کشور هشدار می داد که دشمن داره شبیخون فرهنگی میزنه،اما آقایون به اصطلاح خودشون تکنوکرات به این حرف هاتوجهی نکردن و الان داریم می بینیم نتیجه اش رو. حالا هم برای جلوگیری از این پدیده ضد فرهنگی،نباید از زور استفاده کرد؛چون نتیجه عکس میده.تهاجم نرم نیازمند دفاع نرم است.

  • عماد

   تاریخ گواهی میدهد که عزت و ذلت هرملتی به دست خودشان رقم می خورد و هرکسی نتیجه اعمال خودشو می بیند اگرحجاب اجباری باشد دنباله روی آن بی حجابی می شود اصلاً حجاب چیست؟ شما الان به کشورهای عربی و یا سایر کشورهای مسلمان نگاه کنید در کنار هر بی حجاب با حجاب هم هست و خیلی خوب این مسئله بین آنان جا افتاده .
   دوست عزیز هیچگاه چیزی اجباری نخواهد شد و نتیجه آن هم عسک خواهد شد

  • حیران

   نه به اون شوری شوری / نه به این بی نمکی / بقول آقای روحانی اعتدال را حفظ کنید . و به قول پیامبر اعظم میانه رو باشید . نه ان حجاب شدیدکه خفقان میاورد . ونه این حجاب شل و ول که فساد میاورد . دختران امروز مادرا ن فردا هستند و بچه ها مادران پاک و فرشته خو را دوست دارند . و صد البته پدران پاک و شجاع .

  • elham

   سلام من دختری هستم 19 20 ساله که بخاطر حماقت با پسری در چت روم آشنا شدم ازم خاست تا وب سکسی بدم من دادم بعد که توبه کردم و دیگه نخاستم به اون کار تن بدم الان میگه یا باید باهام باشی یا وبی که ازت گرفتم(ضبط کرده)رو پخش میکنم هرچی خ.اهش و التماس میکنم من نمیخام دیگه اینکارو کنم قبول نمیکنه از آبرو مم میترسم چیکار کنم؟

   • مصطفی

    خانم الهام دختر20ساله نترس وبه خدا توکل کن
    وازان پسر التماس نکن وبایک انسان مورد اعتماد مشورت کن مواظب پاکیت باش بر گشت از گناه بهتراست از الودگی بیشتر.برای حل مشکلت به حضرات معصومین توسل کن

   • رضا

    خواهرم نترس با مشاوره اجتماعی نیرو ی انتظامی مشورت کن راهنمایت می کنند از خدا یاری بخواه مواظب باش در دام نیفتی
    یا علی مدد

   • نام...

    با بچه های وزارت تماس بگیر در کمتر از چند ساعت میتوننن طرفو بگیرن

   • آنجلیا

    الهام جان مطتفی بهترین حرف رو زد متوسل شو واصلا نترس درکنارش از روح القدوس عیسی مسیح هم بخواه که کمکت کنه هرچند که مسلمانی ولی این پیامبر رو فراموش نکن شمامسلمانان قبولش دارید آمین

   • سيد

    سلام دخترم الهام خانم به نظر من اشتباه كردي و نقطه ضعف ومتاسفانه آتو دست نامحرم دادي اما نگران نباش خداوند تواب و توبه پذيره پس به خدا توكل كن و در صورت لزوم به مراجع ذي صلاح مرجعه و اعاده حيثيت كن.

   • اکبر

    از هیچی نترس خدا نمیذاره آبروت بره به پسره دیگه محل نذار و اصلا به هیچ وجه جوابشا نده تحت هیچ شرایط جوابشا نده من یه مشاورم و راه حلم همینه اگه مذهبی هم هستی ذکر یا ستارالعیوب(ای پوشاننده عیب ها) را زیاد بخون

  • اکبر محمودیان

   وقتی که اسلام ، ناب می شود سرنوشت مردم به اینجا می کشد .

  • فرزانه

   هر انسانی افکاری دارد بعضی ها فکر می کنند دین فقط چادر و یا مقنعه است اما حجاب دل از همه مهمتر است وقتی حجاب دل آمد آزادی را دیگر در بی بندو باری نخواهی دانست و خود به خود برای خودیش حجاب ظاهری قائل می شود ؛ اشتباهات ما از تفکر ناصحیح حجاب است

  • علی

   فرق یک مملکت جهان سوم با کشورهای پیشرفته همینهاست در سال 2013 هنوز بحث ملت و مملکت ما اینچیزاست خاک بر سر ما واقعا چقدر عقب افتاده و مفلوک هستیم !!!!

  • danial

   دنیا همیشه کثیف بوده و هست.اگه تو پاک زندگی کنی ارزش داره

  • محمد

   بهتر نیست از خودتون شروع کنید ..انتشار تصاویر بدحجابی اشاعه فحشاست مهندس

  • حسین تهی

   ملیکا زارعی(خاله شادونه)

  • حسین تهی

   بچه ها توی عکس چهارمیه سمت راست اون ملیکا زارعی نیست؟

  • eileen

   دوستمون درست میگه حجاب فقط چادر نیست گهگاه بعضی ازهمینایی که چادری هستند کارایی میکنند که نگم بهتره!

  • كريم

   سلام :ايول محمد جان راست گفتي
   چادري بودن نشانه حجاب نيست
   دراين ميان دستهاي پنهاني هستن كه اين مملكت رابه تباهي وبي بندوباري سوق ميدن …

  • محمد

   تو همین سایت ی نوشته خیلی خوشگل از امام علی دارید
   تو رو خدا خودتون بخونید
   مدیریت سایت
   گذاشتن عکس نوامیس مردم کار قشنگی نیست
   هر کسی و تو قبر خودش می خوابونن هر کی اعتقادی داره
   داشتن چادر نشونه ایمان نیست
   اینم بگم ک تو قم زندگی می کنم ک همشون چادرین
   ولی بی بندو باری داره تو قم بیداد می کنه بیداد !

  • نام شما...

   رضا خان قلدر خواست بزور چماق حجاب از سر زنان بردارد ، زنان مقابله کردند واز روی لج بازی هم که شده با چادر می آمدند،حتی اگر زخمی میشدند.

   وحالا میخواهند همان زنان را بازور چماق ……………
   خوب هر احمقی نتیجه را میداند.

  • ساشا

   میشه بند وبار رو توضیح بدین؟؟؟؟؟؟

  • alireza

   به نظر من باید جمع بشن چون کشوری که با خون شهیدان حکومتش بنیاد گذاشته شده خجالت آوره این گونه تیب و حرکات چون باعث انحراف نوجوانهای چشم وگوش بسته وبعد هم همچون گذشته بی بند وباری وس÷س عقب افتادگی اقتصادی و گشنه موندن .دست نیاز بسوی اونایی که طراح این بی بندوباری هستند.

  • مونا

   خیلی جالبه من نمیفهمم هیچ ایمانیه!!!میگن زنا بپوشونن که مردا یه وقت خدای نکرده زبونم لال اذیت نشن!!!!د اخه اینم شد ایمان؟؟؟؟اگه این جوریه باید بگم مردان ایرانی بی جنبه ترین مردان جهانن حتی بیشتر از اعراب!!!شما دبی سوریه لبنان ترکیهو…نگاه کنین اونجا هم باحجاب هست هم بیحجاب اون مرد مسلمونیکه هرروز تو اون کشور ها افراد بی حجاب رو میبینه اون ایمان داره و عین خیالش نیست نه اینا که میگن بپوشون مبادا…این ایمانو بذارین در کوزه.بابا این کارا توهین به مردای ایرانیم هست یعنی شما از اعرابم شهوتی تر و بدترین؟؟؟نه ازادی ازادیه اون وقته که ادم میفهمه چند مرده حلاجه

   • sara

    بله مردای ایرانی حریص ترین مردای رو کره زمینن . به نظرت چرا نصف کسایی که آنتالیا وتایلندو از این جور کشورا میرن ایرانی هستن واسه دیدن شگفتیهای طبیعت اون کشورا میرن . اگه اینطوره پس چرا اولین جایی که واسه دیدنش برنامه ریزی میکنن لب ساحلا و دیسکوهای انچنانیه!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • خانوم م- ف

   من کاملاً با کنترل گشت ارشاد موافقم چون بدحجابی زنان یکی از عواملی اصلی تحریک و سست کردن بنیان خانواده است بهتره زنهای جامعه ما زیبایشون رو برای شوهراشون بزارن تا برای مردها توجامعه . با این روش هم زندگی مردم و هم زندگی خودشون و خانوادشون سالم میمونه .

   • sara

    ایول بخدا قشنگ ترین نظرو تو دادی . ایناای که این نظرارو تو این پیج دادن و با بد حجابی موافق بودن همه مجردن و وقتی متاهل بشن و ببینن که عشقشون داره از دستشون میره از این گفته هاپشیمون میشن

    • لیلی

     تو که عشقه زندگیت با دیدن یه دختر بی حجاب داره از دست میره! همون بهتر که بزاری بره ، فکر کردی تا کی می تونی همچین آدمی رو به زور نگه داری؟ اگه همه زنهای دنیا هم چادری بشن بازم مرد هوس باز ، هوس بازه

  • محسن

   چه عکسهای مستهجنی …اه

  • shimijon

   میدونید چیه من هم با دین بودنو دوست دارم هم خوش تیب بودنوولی حیف دوتاش با هم کنار نمیان دوست هم خدا ازم راضی باشه هم توچشم باشم

   • saba

    عزیزم کاملا با نظرت مخالفم کی گفته نمیشه در کنار حجاب خوشتیپ بود؟!! چرا که نه تو حجاب داشته باش تیپم بزن اما مواظب باش تیپی بزنی که برازنده ی حجابت باشهدر غیر اینصورته ک به خودتو حجابت بی احترامی کردی، اسلام با خوشتیپی و آراستگی مشکلی نداره فقط این اراستگی باید در چارچوب دین باشه یعنی اراستگی ای نباشه که نگاه های الوده رو بوجود بیاره… خداکنه که همه ی ما اسلام نابو الان بفهمیم دقیقا الانی ک خیلیا از بی حجابی دیگران توی جامعه مینالن…

  • ابوالفضل

   به نظر من شما كشور لبنانو ببينيد هركي مسلمون حجاب داره هركي نه نداره ما ميتونيم امر به معروف كنيم ولي كسي كه نمي خواد كه نميشه مگه زمون قديم همه چي آزاد نبود چرا بعضي از زن ها حجاب كامل داشتن؟

  • aa..zz

   حیاوعفت وکه نمیشه باحجاب درست کردمشکل اینه که زنها هرروز بی عفت تر میشن ومردهاهم هرزه تربه پوشش هم ربطی نداره زن بی حیا با چادرم که باشه چراغ میده مردی که هرزه باشه هم به همه زنها چه بی حجاب وباحجاب نظر داره

  • x

   عامل بد حجابی درایران اولا سکوت مردم -که انگار با سکوتشان دارند ‏‌‍‎‎‎‎این کار را تأیید می‌کنند-است. ثانیا خانواده ها (عدم ارتباط صحیح والدین با فرزندان و فرزندان با والدین) ثالثا سهل انگاری دولت و عدم ارائه الگویی از حجاب ایرانی رابعا سستی در دین که خودش به عوامل متعددی بر‌میگردد.

  • ابراهیم

   نمیدونم مامعنی18+رونمیدونیم یاشما؟؟!!!!!!!!!!

  • حمید

   مردم دنیا همه میرن جهنم اونوقت بهشت فقط مال ایرانیا و مسلموناست
   برید خجالت بکشید با این اراجیفتون

   اینهمه بیت المال رو خرج الکی نکنید حجاب باید اختیاری باشه

   • دختر آریایی

    حمید عزیز با نظرت موافقم. اصلا دین اختیاریه نه اجباری هر کسی خودش باید به این نتیجه برسه که کدوم دین با روحیه اون نزدیکتره .الان اگه از همه ایرانیها بپرسن دوست دارند مسلمون باشند میگن اگه اسلام اینه نمیخوام.

    • ميلاد

     يعني دين گفته حجاب اختياريه؟
     تازه گفته؟ يا تازه شما كشف كردي؟
     كي به درجه اجتهاد رسيدي؟ فتوا ميدي واسه خودت؟

  • علی

   سلام دوستان – چقدر خوبه که یه جایی هست که آدم می تونه حرفشو بزنه! به نظر من گشت ارشاد و این چیزا فقط برای سرگرم کردن ماست… وگرنه هیچکدوم از اینا دلشون واسه من و تو و دین و خدا نسوخته. اینا دارن بدتر همه چیو خراب می کنن… یکی از دوستام می گفت به دوست دختر جدیدم گفتم بیا بریم بیرون گفت اون بیرون پره گشته میام خونتون! کلی خوشحال شده بود پسره:-)
   گشت ارشاد و اینا هم دنبال همینن دیگه…

   • مونا

    کاملا باهات موافقم تمام معتادا راحت راحت راست راست تو خیابون میگردن مردم عادی از ترس پلیس باید سوراخ موش بخرن!!!!خیلی جالبه میدونین چرا چون سرگرممون کنن چون دغدغه های دیگه داشته باشیم نفهمیم چی به چیه چقد بدبختیم.

  • parisa

   به نظرم فرق نداره دختر چادری باشه یا مانتویی.با هر پوششی میشه هرزه بود یا قدیسه.مشکل مملکت ما اینه که میخوان عقاید خودشونو ب مردم تحمیل کنند.واسشون فرق نداره به چه قیمتی.راحت مردمو به جون هم میندازن.دید همه رو نسبت به دین و همه چی برمیگردونن.بعد میگن فلانی رفت اروپا یا هر قبرستونی ضد مملکتش حرف زد.مگه میذارن مردم کشورشونو دوس داشته باشن؟مگه با این کارایی که اینا انجام میدن جایی واسه باقی گذاشتن عرق ملی میذارن؟؟؟؟؟

  • یه بابایی

   خوشم میاد همه کارشناس دین و اقتصاد و … .خیلی از اینایی که نظر دادن مسائل رو با هم قاطی کردند خوبه یه ذره تحقیق کنید بعد نظر بدید.امان از دست این مردم

   • ميلاد

    يه بابايي
    وقتي اين خبرو عمومي ميذارن اينجا يعني اينكه مردم ميتونن بيان نظر و ديدگاهشونو بگن، چه دكتر باشه، چه بنا!
    مركز تحقيقات جاي ديگه ايه داداش! اينجا رو احتمالا با اونجا اشتباه گرفتي!

    حالا شما كه تحقيق كردي واسمون بگو!

  • amir

   ماهواره ها اینترنت همه مردم دارن دیگه اینارو ماهواره دارن ولی نون شب ندارن

  • رشا

   باید مردم آزاد باشند و آزادانه برای پوشش خود تصمیم بگیرند به نظرم گشت ارشاد با این شکل … تجاوز به حریم خانوادگی خانواده هاست من با حجاب مخالف نیستم با بدحجابی هم مخالفم ولی با چشم خود دیده ام که مامورین گشت به چه نحوی به ناموس مردم نگاه میکنند تا ببینند کجایش ایراد دارد و او راببرندبا این روش نمیشود جلوی بدحجابی را گرفت راه حل آن این نیست

  • aida

   من خودم خیلی به حجاب معتقدم و چند سالیه که با حجاب شدم.اما مگه حجاب معیار همه چیزه؟یعنی هرکس حجاب نداشته باشه بی بندوباره؟؟؟؟
   اینجا ایرانه.دروغ جز لاینفک زندگیه.بی عدالتی و پارتی بازی روش شغل پیدا کردنه.روابط نامشروع هم که یه بخشی از زندگیه که همیشه یه بهونه ای برای توجیهش وجود داره.دزدی و اختلاص هم که راه نون درآوردنه.هیزی و بدچشمی هم که یه چیز مسلمه برای جنس مذکر…اما حجاب!اگه نداشته باشی بی دین و ایمونی!!!بی بندوباری!!یعنی واقعا ما تهشیم!
   حالا عامل بی بندوباریو که پیدا کردین لطف کنین مقصر بی ثباتی اقتصادی رو هم پیدا کنین بی زحمت!!!

  • jamshid

   هر کسی باید دست رو کلاه خودش بزاره که باد نبره نمیشه عقاید شخصی آدما رو عوض کرد شاید یه روزی بتونن خودشون رو اصلاح کنن

  • Sahar

   به نظر من هر كس قراره و قبول داره حجابو تو هر شرايطي حجابشو رعايت مي كنه اوني هم كه نخواد گلوله هم بياد كار خودشو مي كنه
   أزادي عمل بهترين چيزه
   بايد به خود مردم واگزار كرد

  • zahra

   سلام. منم با شماها موافقم. اصلا به کسی ربطی نداره که بقیه چه جوری میگردن. هرکسیو تو گور خودش میذارن و با اعماله خودش مجازاتش میکنن. من صد تا مانتویی میشناسم که نمازو قرانشون ترک نمیشه صد تا چادری هم میشناسم که ادعاشون تا اسمون میره اما غیبتو تهمتشون ترک نمیشه. قران که هیچی نمازم نمیخونن. فقط خدا از دل بنده هاش خبر داره.

   • زهرا

    من نمیدونم چرا همه دوست دارن چادری ها رو خراب نشون بدن!بحث حجاب که میشه مانتویی ها خوبن و دل پاکی دارن و فقط چادریان که خرابن.من موافق پوشش صحیح هستم پوششی که بدن نما نباشه و جلب توجه نکنه.میخواد چادر باشه با مانتو.ولی واقعیته مانتوهایی که تو بازار هست این نوع پوشش رو نمیده به آدم.با این جمله هم به شدت مخالفم که هرکسو تو قبر خودش میذارن.با این حرف امر به معروف و نهی از منکر رو بی اهمیت و حتی غیر اخلاقی دونستیم.یعنی به تو چه که من چجوریم!!این درست نیست.

   • ميلاد

    zahra جان شعر ميخوني؟ هر كسي رو تو قبر خودش ميذارن
    رياست جمهوري قبلي هم مملكتو به زمين داغ طوري نشوند كه تا 3 دوره بعدم ايران در حال در جا زدنه! رياست جمهوري قبلي رو هم توي قبر خودش ميذارن ديگه، به من و شما ربطي نداره كه با ايران چيكار كرده ديگه! دوست داشته لابد!
    متاسفم براي نظرت!

    • زهرا

     آقا میلاد نمیدونم من متوجه منظورت نشدم!خب تو هم با حرفات داری میگی که همه روی هم اثر میذاریم و نمیشه گفت کار هرکس به خودش مربوطه و بس.خب منم که حرفم این بود!

  • سجاد

   كي قراره با اين موضوع كنار بيايم كه ما تو ايران زندگي ميكنيم…!!!

  • یه دختر

   اون موقعی که انقلاب شد انقلابی هامون تندروی نمیکردن؛
   اون موقعی که دختره خواست با آرایش و لباس بد بیاد بیرون پسره حجاب چشمش رو نگه میداشت و نگاهش نمیکرد
   دیگه دختره جایی برای جلب توجه نداشت که بره بدترش کنه.
   ما متاسفانه از هر دو طرف خوردیم و همه رو هم از چشم دخترا میبینیم.
   اون موقعی که همه راههای ازدواج رو بستن و ازدواج رو سخت کردن و به جای کار دادن به جوونا، اونارو تشویق کردن به دانشگاه رفتنی که بعد از چهار سال با کلی امید و آرزو طرف میاومد توی جامعه به امید کار و بعدم ازدواجش و حفظ حریم خونه خودش، اما دید نخیر
   این مسئولین گرامی فقطط فکر دک و پز با تحصیلات بودن کشور هستن و نه فکر شغل جووناش و باید الان با مدرک مهندسی از دانشگاههای سراسری بره پشت فرمان تاکسی بشینه و یا بره یه سوپری بزنه امیدی هم موند که بخواد اون زندگی دلخواهش رو تشکیل بده؟؟؟؟؟؟؟

   وقتی همه اینا توی جامعه هست
   ازدواج سخته
   کار کردن سخته
   سن ازدواج از بیست سال اومده به سی و پنج سال در خیلی موارد

   انتظار هم نباید داشته باشیم که روسری ها بلندتر بشن و مانتوها بهتر
   این وضع جامعه خیلی خیلی طبیعیه

  • مهدیه

   چیه این مملکت درسته حالا شما هم گیر دادین به حجاب
   اصلا به هیچ کس مربوط نیست کی چطوری میگرده هرکس عقیده و نظر خودشو داره اونی که حجاب میخواد حجابشو رعایت میکنه اونی که نمیخواد خوب رعایت نمی کنه. ولی متاسقانه داره به این چیزای شخصی همش دخالت میشه.
   الان انقدر اوضاع خرابه که آدم نمیتونه به این چیزا فکر کرد.
   خودتون و درگیر این موضوع نکنید مشکلات جامعه ما خیلی بیشتر از ایناس.

  • seyed

   سلام منم نظرم اینه که اگه یه خورده بیشتر تو کشورمون آزادی باشه بهتر میشه هم ازدواج هم اعتراضات به کسانی که دارن این انقلاب رو به اسم اسلام از بین میبرن به خدا دوران عصر حجر نیست. دانشگاه اگه جدا بشه از دخترا و پسرا (تفکیک جنسیتی)درسته؟ پس از فردا باید بریم تو خیابون به جون هم بیافتیم آره؟؟؟؟؟؟ اقتصاد درستی نداریم. کار نداریم.و……… آخه این اسلام محمدی بود؟

  • davod

   با سلامک:هر روز در رسانه ها خبر از نذاشتن یک دختر مهجبه به دانشگاه ها ها ها …..در خارج از کشور طوری این اخبارو بزرگ میکنند که انگار به کل اسلام توهین شده آیا در کشور ما این کارا صورت نمیگیرد آیا در ایران غیر مسلمانها آزادن در مورد حجاب یا توریستها چطور آیا به زور سر آنهارو نمیپوشید من یک بار هم ندیدم در رسانهای دشمن در مورد به دادگاه کشیدن یک بی حجاب صحبت کنند در حالی که در کشور ما هر روز صدها نفر به دادگاه کشیده میشوند آیا این ایرانی حق ندارد انتخاب کند حجاب داشته باشد یانه همانطور که دموکراسی به همه حق انتخاب میدهد قانون مگه سلیقه ای که اگه ما یک رئیس نماز خون داشتیم همه نماز بخونیم و اگه یک رئیس مشروب خور داشتیم همه مشروب بخوریم

  • ملیح

   سلام
   کاری با مملکت و مشکلاتش ندارم
   چون منم درگیر این مشکلات و گرونی و… هستم
   فقط این رو بدونید که خدا خودش گفته اگه کسی یک آیه از قرآن
   رو قبول نداشته باشه به این معنی هست که همه ی قرآن رو قبول نداره و نمی تونه ادعا کنه مسلمونه ..
   آهای بچه مسلمونااااااا حجاب آیه ی قرآنه
   و حتی دقیقاً توقرآن گفته شده باید چطور و پیش چه افرادی حجاب بگیریم و ….

   • حمید

    کو مسلمون
    مگه دین اجباریه

   • sara

    ای کاش همه مثل شما این طرز فکر رو داشتن

  • امیر

   ای بابا همه چیز آراسته بود فقط همین یه موضوع وارسته بود

  • مرد بلوچ

   با سلام به سردمداران مملکت
   بنده نظرات همه خوانندگان را خواندم ولی متاسفانه هیچ کس به نطر بنده به اصل قضیه اشاره نکرده بود ما ایرانی از روزی که انقلاب کردیم اولین سعی مون تغییر دین اهل تسنن و توهین علنی به یاران پیامبر و حتی مجبور کردن اهل تسنن به جواب دادن سوالات توهین امیز به مذهبشون در کتابهای درسی بود آیا شما اهل تسنن را کافر نمدانید پس چرا حتی یک مورد بی حجابی در مناطق سنی نشین نداریم ولی تمام دختران ایرانی با مشکل حجاب روبرو هستند و حتی دولت علی الرقم تمام تحدیدها هنوز نتوانسته حجاب رو نهادینه کنه بنظر بنده از همون اول بهتر بود بحجای توهین به مذاهب دیگه فکری بحال مذهبتون میکردید تا امروز با این مشکلات دست و پنجه نرم نکنید

   • زهرا

    مذهب ما مشکلی نداره که بخوایم فکری در موردش بکنیم!مشکل از خودمونه که به نصف بیشترش گند زدیم.

  • sara

   به نظر من عامل این کثافت کاریها همش این ماهواره لعنتیه منو همسرم بارها به خاطر این خانم های بدحجاب که فکر میکنن ایران هم مثل کشورهای اروپایی شده میخواستیم زندگیمونو به هم بزنیم . تورو خدا ایرانو با اروپا اشتباه نگیرید

   • یه دختر

    خب ماهواره رو از خونه تون جمع کنید
    بخدا سخت نیستااااا
    به جای چهار پنج ساعت نشستن جلوی ماهواره برید با هم بیرون برید خونه اقوام
    برید یه کلاس مفید برا خودتون خوبه تازه

    • sara

     ما فقط سال اول ازدواجمون ماهواره داشتیم و بعد از شدید شدن اختلافات جمعش کردم و الان 3 ساله بدون ماهواره سر میکنم . اما آیا میشه ماهواره رو از خونه باقی مردم هم جمع کرد . خونه اقوام هم که میریم فقط وفقط کارشون شده دیدن فیلمای ماهواره . که بخدا برای ما ایرانیها هیچ محتوای آموختنی نداره و فقط میخواد رو ذهن مردم کار کنه که مثلا زنی که متاهله عیبی نداره که با مرده دیگه ای هم باشه ویا بالعکس.

   • دختر آریایی

    سارا جان تو به شوهرت اطمینان نداری چه ربطی به ماهواره داره. در ضمن کسی اینجا رو با اروپا اشتباه نگرفته اینجا ایرانه اما اینو باید قبول کنی که نسل جدید مثل نسلهای گذشته نیست که هر چیزی رو با چشم و گوش بسته قبول کنه. خود ما چقدر از اسلام شناخت داریم هر کدوم به جبر و زور اسم مسلمون رو یدک میکشیم اما از مسلمونی چیزی نمیدونیم اسلام واقعی حجاب رو به این شکل اجبار نکرده.اسلام واقعی به انسانیت و درست بودن که در واقع همون گفتار نیک کنار نیک پندار نیک توجه داره اما متاسفانه هرکدوم از این خلفا که اومدن بنا به مصلحت خودشون یه چیزی اضافه کردن و اسلام رو به این شکل به ما معرفی کردن. ضمنا برنامه های ماهواره هزار برابر بهتر از تی وی خودمونه .

    • sara

     فکر نمیکنم اینکه بیای خونه و ببینی که شوهرت داره فیلمها و کلیپهای سکسی ماهواره رو نگاه میکنه ربطی به اعتماد داشته باشه . هر زن ایرانی با دیدن چنین صحنه ای ناراحت میشه . تازه باز هم با دیدن این چیزا من عاشق شوهرم هستم و بهش اعتماد میکنم . اما واقعا ما ایرانیا جنبه این چیزارو داریم ؟ آیا دیدن اینطور صحنه ها برای آدمای متاهل درسته ؟

  • sara

   به نظر من عامل این کثافت کاریها همش این ماهواره لعنتیه منو همسرم بارها به خاطر این خانم های بدحجاب که فکر میکنن ایران هم مثل کشورهای اروپایی شده میخواستیم زندگیمونو به هم بزنیم . تورو خدا ایرانو با اروپا اشتباه نگیرید

   • amin

    شديدا موافقم دليل هم دارم …… يعني كلي تحقيق كردم ريشش از اين ماهواره هاي لعنتيه. حالا ماهواره به كنار اخه مردم چرا بايد اينهمه بي جنبه باشن؟ كه از اينا سريع الگو بر ميدارن؟

    • sara

     بله درسته تا کسی براش پیش نیاد متوجه حرفای ما نمیشه آقا امین

  • مرتضی

   راستش خیلی جالبه چرا همه چیز را با هم مخلوط می کنیم
   هر چیزی جای خودش
   حجاب جای خودش
   که واجبه
   فقط یادتون نره که هنوز جنگ تمام نشده
   الان جنگ جنگ فرهنگیه

  • mahdi

   چقدر خوبه که ما اینهمه دین شناس داریم!!!!!!!!!!!!!
   چقدرخوبه که که همه میدونن دین چیه و چه شکلیه !!!!!!
   دقیقا عامل این جوقشنگ درجامعه اینه که هرکی ازراه رسید شروع کرد به اینکه : به نظر من دین اینجوریه!!!!
   بابابرا کوچکترین مسایلتون میرید بهترین کارشناسارو پیدا میکنید و نظر میگیرید،اما به خدا و دین که میرسه هرکی خودش کارشناس میشه!!!
   به نظر من ها نتیجه ش اینه که میبینید!!!!!
   پس بیخود دنبال مقصر نگردید.گشت ارشاد و اینجور مسایل بهانه ی خوبیه برا ندیدن مقصر اصلی،!!! یعنی خودمون!!!!

  • senator

   سلام به همه
   فقط یه جمله میشه گفت . ما متاسفانه تو دالون زمان گیر کردیم
   بابا به خدا این اسلام نییستا !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   • حسین

    اشتباه ما همینجاست.اسلام همینه…

  • بهار

   تو اکثر کشورهای دنیا بیکاری و اختلاس و تورمه.میدونید چرا انقدر اینجا خودشو نشون میده؟! چون دولت خیلی ادعا داره که کارش درسته!!! نمیدونم باید از کجا شروع کنیم تا درست بشه.انقدر سرمون به بحثهای جانبی گرمه( البته گرمش کردند) که نمیدونیم از کدوم طرف میخوریم.خیلیها پشت دین پنهان شدندو از آب گل آلود هم ماهی میگیرند.متاسفانه یه سری فکر میکنند مشکل فقط حجابه که ما عنوان میکنیم .در صورتی که یکی از هزاران فریادی هست که اونها فقط حجابشو میشنوند

  • رضا

   با این نظراتی که میبینم بالای نود درصد (البته از روی نظرات) کلا با حجاب مشکل دارن. حق هم دارن منم باهاشون موافقم . امروز مشکل مردم حجاب نیست نونه .ملت تو تامین معیشتشون گیرن اونوقت حضرات به رسیدن به مشکلات اساسی مردم و تعقیب قضایی رشوه خواران و مال مردم خورا و گران فروشها افتادن دنبال جوونا . اگه 75 میلیون ملت لخت تو خیابونهای ایران بگردند نترسید هیچ اتفاق بدی برای کشورمون نمی افته ولی اگه دو سه تا دیگه از پرونده های فساد اخیر داشته باشیم ؟؟؟؟؟؟ فردا موقع انتخابات که میشه پررو پررو میگن بیایین آینده مملکتتون رو انتخاب کنین ملتی که بهش اجازه نمیدن لباس خودشو خودش انتخاب کنه چجور بهش اچازه میدن آینده کشور رو انتخاب کنه.

  • رز

   سلام.درمورد گرونی که همه راست میگین.دولتمردای ما که بجای درست کردن اوضاع بیشتربهش دامن میزنن.ولی فکرکردین شما ومن اگه خیلی چیزا رو نخریم خورد وخوراک رو نمیگم نه..چیزایی مثل ارز وسکه رو میگم. دیگه شاید شاید اینقدر گرون نمیشد؟!اصلا توی این گرونی صرافیا رودیدید چقدر شلوغه!!
   کاش مثل کشورای عربی -که پیشینه فرهنگیشون اصلا به پای ما نمیرسه-برای پوشش آزادی بود تا هرکسی هرجوردوست داشت لباس میپوشید محجب باحجاب بودو بی حجابم بیحجاب .تامثل الان بااین پوششا اینقدر به اسلام توهین نمیشد..توی کشورما برای مخالفت با حکومت(دولت)متاسفانه مردم بااسلام مخالفت میکنن.
   آی مردم اسلام اینی که اینا میگن نیست به خدا..باهاش دوست بشین ببینیدچقدر زیباست.قربون همه ایرونیای مسلم

  • احمد

   من فکرمی کنم اگر جلوی این موارد گرفته شود دیگر توی ایران عزیز اختلاس های میلیا ردی نداریم !!!!!!

  • danob

   سلام بچه ها مامردم متحد نیستیم فقط بلدیم بگیم دولت دولت ،،دولت جلوی ملت را نمی تواند بگیرد فقط بلدیم بگیم فلان چیز گران شد فلان چیزبعمان شد یک یارانه میدن 100 بار اقلام را بجاش گرات میکنن این بد حجابی هم مثل همین اگر میگین ایراد از دولته باید ملت دولت را درست کند حق با ملت است وبس با تشکر danob

  • بردیا

   تو این مملکت فقط مشکل حجابه
   حجاب باشه مشکل اقتصادی -بی کاری-گرووونی-تحریم ها از بین میره
   بابااااااا جمعش کنییییین این بثاتتونو

  • apr

   سلام به همه.میگن جلوی سیل رو نمیشه با خاک گرفت.بلکه باید قبل از سیل،سد درست کرده باشی.شمایی که هر روز نظر میدین آیا تا حالا شده به ریشه مشکلات نگاه کنید وسعی کردین از خودتون شروع کنید.؟بابا خدا هم رازی نیست که ما فقط نظرات خودمون رو تحمیل کنیم.

  • آزادی

   در رژیم شاه بسیاری از زنان با لباسهای زانه وکوتاه توی شهرها زندگی میکردن ،توی دریاوسواحل زنان ومردان در کنارهم بودندولی با این وجود کسی مزاحم کسی نمیشد (البته بایستی توجه داشت توی دنیا درصدی مریض هم هستندکه میخواهند مزاحم هر کسی شوندکه بایستی آنهاروفاکتورگرفت )ولی تو این رژیم ماشاله همه مردها وزنها دله شدن زن با بچه ،چادر ،مانتو روسری زره و….کنارخیابون وایستاده بره به کاروزندگیش برسه اون وقت هرکس وناکسی میادوبوق میزنه جوونها هم از بس که ندیدن وسرگرمی ندارن فقط تفریحشون شده چراغ دادن وبوق زدن و…حالا شما دلتون خوشه به یک مشت لات ولوت ولگرد به اسم ارشاد وغیره که اصلا معلوم نیست اصل ونسب شان کیه بخدا خوداینها بیشتر از همه بی بندوبارن اگه باورندارید کمی بررسی کنید .یه سرنخ میدن درین خصوص واونهم یه ضرب والمثل ایرانیه که میگه “کافر همه رو هم کیش خو میدونه ” خودوشن از بیخ وبن خرابن فکرمیکنن هرکی لباس خوب وشیک وشاد پوشید پس خبری

  • AMIRHOSEIN

   علت كاملا مشخصه
   اين موارد در خصوص هم دختر هستش هم پسرا
   1. بي كاري
   2. بي كاري
   3. بي كاري
   4. بي مهري و محبت خانواده
   5. آزادي به معني ماروشن فكريم
   6. كمبود محبت ما ها
   7.
   8.
   9.
   بقيشم همه ديگه بلدن
   بعد آقايون كجان؟؟؟ (سران دولتي )

  • بچه حزبالهی سابق

   آقای مدیر سانسورش نکن

  • بچه حزبالهی سابق

   سلام برین تو شهرها و خیابونها بچرخید ببینید فساد داره بیداد میکنه فحشا خود فروشی زنان شوهردارو با اطلاع شوهراشون علت چیه گرونی فقط و شما چسبیده اید به لحاف ملا نصرالدین خدا ریشه ظلم رو خشک کنه

   • bande khoda

    اگه دین وایمون درست وحسابی داشتن میدونستن اونی که روزی رسونه خداهه.شاید با سختی باشه ولی بالاخره ازگشنگی نمیمیرن.بهتره عقایدمون رو با حرفای شبکه های غربی ازدست ندیم

    • کاش ...

     دوست عزیز اگه حضرت علی رو میشناختی این سخن معروفش رو که باید طلا گرفت رو هم شنیده بودی:
     “اگر فقر از دری وارد یه خونه بشه، ایمان از در دیگه خارج میشه”
     و روایت بسیار معروفی از شهری با جوونای بی کار و فاسد که حضرت با ایجاد شغل اصلاحش کرد .

  • a

   شر وبر بوذ……….همین

  • نام شما...نرگس

   سلام دوستان و البته دشمنان.

   آدم باید خودش آدم باشه.با سیخونک یا باتوم کاری پیش نمیره.
   من کلی آدم میشناسم که به راحتی با این حرف بچشون کنار اومدن که (جامعه اینطور میپسنده اگه منم همرنگ نشم باختم).و حتی مامان بابارو هم شکل خودشون کردن.وقتی به این راحتی چهل سال دین و ایمونشون کنار میره از من بیست بیس پنج ساله توقع دارین که چه شق القمری بکنم؟؟؟؟ بعله جونم براتون بگه خانه از پای بست ویران است…

  • هموطن

   سلام خسته نباشيد به نظر من هرچقدرجوان ها را محدود تركنيم كنجگاوي واشتباه آنهابيشترميشود بايد راه درست انتخاب كردن را به آنها آموزش وياد بدهيم تا بتواند خوب و بد را بشناسند وياد بگيرند چه چيزهايي ارزش و هويت آنها را از بين ميبرد نه عقايد و اعتقادات خودمان را به آنها تحميل كنيم من جوانهايي را ديدم كه دريك خانواده خيلي مذهبي به فساد كشيده شده اند و جوانهايي راهم ديدم دريك خانواده به قول شما بي دين و بي بندبار افراد شايسته ونجيب هستند بايد خانواده ، مدارس و جامعه درست رفتاركردن و آموزش دادن را اول ياد بگيرند. بعد آن را به جوانان ما منتقل كنند نه با خردكردن شخصيت و تنبيه هاي بي جا چون هرعملي عكس العملي دارد واحتمال خيلي زيادي هست همين رفتارهاي غلط باعث لجبازي و انحراف جوانان شود

  • michael king

   1:تعریف شما انقلابیا از بی بند و باری چیه؟! 2:الان تمام مشکلات مملکت و مردم حل شد و فقط همین یدونه مونده آره؟! 3:تمام کارهایی که اسلام گفته انجام بدیم تو قرآن هست.لطفا راهنمایی کنید کدوم صفحه درباره ی این مسخره بازیهایی که مملکت داره میچینه نوشته؟!

   • یه دختر

    یه آقایی از این حزب اللهی ها یه بار به من برا اینکه توی عروسی هامون بزن و برقص داریم (البته مجزا نه مختلط) و برا اینکه سر کلاس چادر نمیپوشم و با لباس فرم هستم گفت بی قید و بند، گفت بی بند و بار
    این بچه حزب اللهی ها اگر از نزدیکان من بودن من شک ندارم که منم مثل همین افراد بدحجاب میرفتم توی جامعه

  • مصطفی

   خوبه از اسلام فقط حجابشو بلدین بقیه که به نفع تون نیست رو بلد نیستین

   • hh

    afariiiiiinnnnnnnnnnnn

   • سلیمی

    نه مثلا دزدی باعث زلزله نمی شه مثلا حق الناس باعث خشکسالی نمی شه این دشمنه که ابرای مارو تخلیه می کنه مثلا دروغ باعث فساد نمی شه این موهای خانماست که باعث فساد میشه انقدر ارجیف و دونگ به خوردمون دادن که قدرت فکر کردنو تشخیص و ازمون گرفتن و جالبتر اینکه کسایی این حرفها رو میزنن که ادعا میکنند که خدای سواد هستند .

  • محمد

   همه چیز این مملکت درسته که حالا گیر دادین به حجاب،حنما هم میخواین بگین خشکسالی،گرونی،تورم،بیکاری،بی پولی،دلار ،ارز،بالا رفتن سن ازدواج،افزایش طلاق،دزدی،دروغگویی مسولین و هر بدبختی دیگه که سر مردم میاد تقصیر حجابه دیگه.لا اقل اونی که حجاب نداره یه رنگه نه مثل اون زنایی که حجاب غلیظ میزنن،جا نماز آب میکشن،بسیجی هم هستن و بدتر از یه فاحشه هستن.ناز و عشوه های بعضی مجریا زن و گزارشگرا زن صدا و سیما خیلی بیشتر از دختری با مانتو کوتاه و رفتار معقول تحریک کننده هستن.هرچیزی رو که جلوش بگیرین بدتر میشه.

   • s

    حداقل همین 2تا مسئله ای که گفتید(بالا رفتن سن ازدواج،طلاق)به همین حفظ حجاب برمیگرده.اگه آمارو خونده باشین متوجه میشید درصد بالایی از طلاقها به خاطر بی حجابی زنایی که بابدحجابی در ملا عام ظاهر میشن وچشم هر مرد متاهل ومجردی رو به سمت خودشون میکشونن.وواسه مجردها هوسرانی و واسه متاهلها بی میلی به همسرو….باعث میشه.البته منکر این نیستم که عفت وحیا فقط مختص چادره وبس.شایدخیلی از مانتویی ها سنگین تر از برخی چادریهای کم حیا باشن.اما منظور ما چادری با حیا وعفته تا نظام خانواده سالم بمونه و همه بتونن توی 1جامعه باآرامش فکر وخیال پیشرفت کنن.لطفا همه مسائل رو قاطی نکنین!

  • mahtab

   وقتی اجبار پشت هر چیزی باشه نه منطق و تفکر نتیجه ای جز این نخواهد داشت.به زور که نمیشه اعتقاداتمونو تو حلق دیگران فرو کنیم.اگر آزادی انتخاب وجود داشت اینطوری نمیشد .راه درست از نادرست جدا شده و هر کس خودش باید انتخاب کنه نه اجبارش کنند که به زور بیا معتقد به عقاید ما شو.

  • ش.

   بابا مملکت رو هواست .روز به روز دارید جوانها را بدبخت تر می کنید ثانیه به ثانیه دارید رو قیمتها میگذارید. فقط چسبیدید به حجاب و ارشاد.کجای اسلام نوشته شده اینقدر به مردم ظلم کنید.و فقط ارشادشون کنید برا حجاب خجالت بکشید

   • حسين

    هر بد بختي كه ملت مي كشن از روي بي دينيشونه – بريد ببينيد دين چه برنامه اي براي زندگي سالم داره- ويكي از مهمترين وسيله ها براي بد بخت كردن مردم حضور بيش از اندازه زن در اجتماعه و مطمئن باش بالاي 50 درصد مشكلات اقتصادي به خاطر بي دينيه- بريد زنان و خاهران خود را از خيابونا جمع كنيد بعد تاثيرشو مي بينين – اگه هم خواشتين كلي براتون دليل ميارم – كه هر چي مي كشيم از سر بي دينيمونه و زنامون

    • hh

     bboro babaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa……….

     • lمجید

      انقدر دین دین نکن,خود امیر المومنین میگه از دری که فقر بیاد از در دیگه ایمان میره,باعث وبانی فقر و فحشا این دولت کوفتیه, زنی که شوهرش معتاد و بچه اش مریض تو خرجشو میدی یا دولت اسلامیت, به جرات میگم یک هزارم کسایی که خود فروشی میکنن بخاطر خوشگذرانیه, بقیه
      مجبورن نقش دستمال کاغذی رو بازی کنن, امیدوارم کارت به جایی برسه
      که زنت مجبور به کارکردن بشه,بعد ببینم این غلطارو میکنی یا نه,حسین جون

    • javad

     با حرف های شما الان ساختارحکومتی و اعتقادی طالبان یک الگوی موفق دینی به حساب می یاد،خواهر و زنان ما (اکثرا) جزو محجوب ترین و با حیا ترین زنان جهان به حساب می یان، شما یه فکری به حال عقاید پوسیده خودت بکن،که داره خیلی شبیه همفکران بن لادن و ملا عمر میشه.

    • حسین

     برووووووووووووووووووو بابا دلت خوشه،باشه ما بد و خراب.افغانستان و طالبان که مثه جنابعالی فکر و رفتار کردن چرا وضعیتشون اینجوریه؟؟؟؟
     فکر کن دوست من،از روی معده حرف زدن دردسر سازه

    • سلیمی

     متاسم برای کسی که حضور زنان در جامعه رو عامل بد بختی می دونه این جور آدما فکر شون پوسیده و عقب موندس ولی نمی خوان هیچ جوری باور کنن توی دنیایی که زن و مرد بودن دیگر یک مسئله حل شده است دم از محدود کردن زنان میزنن ادعای پیشرفت می کنن واقعاً متاسفم که هنوز همچین آمدمایی هستن

     • هیچ وقت چماق دست دیگران نشو

      اشتباهتون همینجاست
      اسلام گفته زنان کمتر در اجتماع و جلوی مردان نامحرم حضور داشته باشن ولی در کشور ما اینطور نیست حتما میگین این چه ربطی به بالا رفتن سن ازدواج داره؟
      یکی از دلایل مهم بالا رفتن سن ازدواج بیکاریه.
      توی فرهنگ ما تامین مخارج زندگی با مرد خانواده ست. خوب اگه بجای این همه زن که توی شغلایی هستن که مردا میتونن انجام بدن مثل کارمندای بانک یا کارگرای کارخانه ها یا… مردا رو استخدام میکردن الان خیلی از پسرای جوان کار داشتن و میتونستن تشکیل خانواده بدن نه مثل الان که خیلی ها بیکارن از طرف دیگه خیلی از خانواده ها هم زن سر کار میره هم مرد یعنی از دو جا درامد دارن ولی ما اومدیم ادای کشورای غربی رو در بیاریم و بگیم که ما جامعه متمدنی هستیم و زنانمون توی اجتماع حضور دارن و فعالیت اقتصادی دارن مثل اونا در حالیکه به وضع اقتصاد و فرهنگ خودمون توجه نکردیم و این مطلب که توی کشور ما به قول معروف نون بیار خونه مرد خونه ست نه زن خونه
      اینایی هم که گفتم قصد توهین به خانما رو نداشتم ولی سنت ما اینه که وقتی یک پسر میره خواستگاری اول میپرسن که کارت چیه و درامدت چقدره و نمیگن شاید فرصت شغلی رو که این پسر میتونسته داشته باشه دختر یا خانومه خود ما اشغال کرده

      • ميلاد

       راست ميگي داداش!
       باهات موافقم!
       وقتي من از يه دانشگاه فارغ التحصيل ميشم ميام بيرون ميبينم شغلي كه قرار بوده من داشته باشمو دادن به يه خانوم، بايد برم مسافر كشي! بعد رفتم خواستگاري گفتم كارت چيه بگم مسافر كش؟ خب آقايون اون بالا كه همينطوري نشستين حرف ميزنين اگه دختر داشته باشه به من با حقوق ماهي 800 تومن بدون خونه و مسكن ميدين؟ درستش اينه كه نديد چون اگه بدين يعني دستي دستي دخترتونو بدبخت كرديم!
       و اما اين طرف قضيه! وقتي يه دختر 24-25 ساله تو يه شركتي با حقوق مثلا ماهي 1200 تومن داره كار ميكنه و داره خونه باباش راحت زندگي ميكنه، مقام اجتماعيشم داره، پولشم داره به نظرتون حاضره بازم ازدواج كنه با كسي كه جاشو تو اون شركت خانومه پر كرده و الان مسافر كشه؟
       موضوع سوم اينه كه وقتي يه مادر ميره سر كار (من اصلا قصد توهين يا سرزنش خانوما رو ندارم) تا ساعت 4-5 عصر كي ميخواد بالاي سر فرزندانش باشه؟ هميشه ميگن فرزندان پاك در دامن مادرانشونه كه ميتونن پاك رشد كنن، نه در دامن خونه خالي يا حالا مثلا اگه پدرش زودتر بياد خونه!
       بچه اي كه ظهر از مدرسه مياد خونه، خونه خاليه، مامانشم صبح بهش گفته ظهر ناهارت رو گاز حاضره و بايد تنها غذا بخوره، تنها توي خونه باشه، ميگيم 3-4 سال لااقل تا سن پايان دبستان اين روشو ميتونه قبول كنه اما وارد دبيرستان كه بشه ديگه نميره خونه بعد از مدرسه، ميره بيرون دنبال يلري تلري و مامانو باباشم خوشحال كه اين الان خونست و مام با حقوق دو نفر داريم راحت زندگي ميكنيم!
       حالا فكرشو بكن اينايي كه من گفتم ضرراتش چيه!
       جاي يه پسر بدبخت كه ميخواد ازدواج كنه تو يه اداره گرفته شده
       ديگه محبت و مهرباني كانون خانواده از بين ميره چون كم هم ديگه رو ميبينن
       فرزند خانواده به راه هاي نادرست كشي ميشه چون ميخواد تنهاييشو پر كنه، حالا يا با دوست شدن با يه دختر يا رفتن دنبال سيگار و مواد مخدر و دوستان ناباب!

       تو رو خدا درست اين نوشته رو بخونيد و فكر كنيد كه درست نيست؟
       مطمئنم كه تا چند سال ديگه هم كشوراي پيشرفته دنيا هم به اين مسئله پي ميبرن! منتها نه از روي كمبود شغل، چون اونا كمبود شغل و رفاه ندارن، بلكه از روي افزايش دوري اعضاي خانواده و به طبع اون از دست رفتن نسلهاي آينده ي اون كشور!
       شايدم الان پي برده باشن!
       اينايي كه بنده حقير گفتم در نگاه اول به حجاب ربطي نداره اما خوب كه بخونيدش و فكر كنيد ميبينيد تهش به عفت و حيا بر ميگرده!

  • Anahita

   میشه بگید تو کدوم فیلم صداوسیما زنای بی حجابو از از چادری بهتر نشون دادن؟؟مطمئنیدمنظورتون تلویزیون ایرانه !!!!! همین الان چنتا فیلم براتون مثال بزنم که زن چادری یعنی یه زن کامل و بهشتی و غیرازون آخرش بدبخت و …. همین ماه رمضون:دختر اولش چادری (معقول ، شایسته) و سوگولی بابا بود اما بعد با شیطان همپیاله شد (بی چادر،بی قید،معتاد)…. شما تعداد بگو تا من به همون تعداد ازین قبیل فیلما برات مثال بزنم.. توی تمام فیلمهای آبکی ما بسیجیها،چادریها،اونها که تو جبهه بودن،اونها که تا رو شکمشون ریش بلند کردن آدم خوبه ، ناجی و باشعورترینو مظلومترین کاراکتر فیلمن و اونیکه دستمال گردنو کراوات میبنده و زنی که آزادانه بامردها برخوردمیکنه و گاهاً حتی باچادر مخالفه آدم بده ، دارای سطح فکر پایین و آخر فیلم به بدترین شرایط دچار میشه.. اگه مخالفین خودتون فیلمهارو یه مرور کنید البته اولاً با دقت دوماً مطمئن بشید که دارید فیلم ساخته شده توسط صداوسیمای خودمون رو میبینید

   • یک ایرانی

    100% باشما موافقم

   • baran

    جاناسخن اززبان ماميگويي..توصداوسيماي ايران هرچي قاچاق چي وخانه خراب كنه وكم عقله ولوس وبي ادبه ودنبال شوهروبي خواستگاره دخترمانتوييه ولي دخترچادري چندنفرسرش دعواميكنندكه باهاش ازدواج كنندتازه اونوميانجي دعواهانشونش ميدن وخيلي هم عاقل و…

    • حسین

     اره دقیقا مثل “تا ثریا” که طرف به خاطر اینکه چادر زنه زیر پاش گیر کرد مرد و اون زنه هم خیلی ادم خوبی بود . خواهشا الکی حرف نزنید

  • morteza

   تشكر

  • یکی از مردم

   …..کم اهمیت جلوه دادن قوانین پوششی مانند گشت ارشاد …..
   کجای اسلام نوشته گشت ارشاد از قوانین پوششیه
   چرا نظرات شخصیتون رو به اسم دین منتشر میکنین و بعد فریاد میزنین آی دین را کشتند
   در بی عرضگی دولت در کارها شکی نیست اما کی گفته طرح های ضربتی احمقانه ای مثل گشت ارشاد و گشت نسبیت از قوانین پوششیه که حالا مخالفانش شدن بی دین و لا مذهبن
   این کار شما هم مانند سایرین همان استفاده ابزاری از دینه

   • Anahita

    باهات موافقم
    هرآدمی حق انتخاب آزادانه داره..حتی در دین.. ما مسلمانی رو از پدر مادرهامونم به ارث بردیم .. پس باید اینو درک کنی بعضی از جونها نمیتونن بایکسری مسائل کنار بیان
    باید خودشون راهو پیدا کنن
    این وضع فقط اونارو دورتر میکنه خیلی دور اونقدر که دیگه هیچ صدایی از دین رو نشنون
    من حتی گاهی فکر میکنم این سیاست گشت ارشاد و این تعصبات بیجا بیشتر در راستای دور کردن عمدی جونها از دین اسلامه نه برای نزدیک کردنشون
    امیدوارم جوونامون این رو قبل ازینکه خیلی دیر بشه بفهمن

    • armin

     یعنی اگه همه با حجاب شن همه چی درست میشه؟ شما بجای اینکه از رو بیکاری گیر به حجاب بدی یه ذره به فکر مشکلات اساسی باش… چرا حقایق رو نمینویسی؟ این درسته دختر مردم با یه پوشش عادی بخاطر طرحی که گذاشتن شب تو آگاهی بمونه؟ و کسی نتونه بیارتش بیرون؟ درسته؟ و زور گیری تو کلانتری مفقودی اشیا ثبت بشه؟ پیهمبر میگه زمانی که امام مهدی ظهور میکنه اینقد اسلام رو تحریف کردن که همه فک میکنن دین جدید آورده… با این حساب فک میکنی این اسلامه؟ این مقاله صرفا جهت خود شیرینی شما بوده… باهاش مخالفم همین و بس…

     • amin

      هنوز که ظهور نکرده
      از کجا میدونی میخواد بیاد؟

   • یک ایرانی

    با شما موافقم اینها خودشونو عقل کل میدونن اینها همش تو رویا بسر میبرن

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.