• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , اخبار سینما , فرهنگی و هنری » وقتی نیوشا ضیغمی از دفاع مقدس می گوید!
  کد خبر : 826023

  وقتی نیوشا ضیغمی از دفاع مقدس می گوید!

  وقتی نیوشا ضیغمی از دفاع مقدس می گوید! Reviewed by Farnaz on Oct 1Rating: كاريكاتور موهن روزنامه شرق اين روزها جنجال بسياري به پا كرد؛ كاريكاتوري كه ازهمان نگاه اول بسيجيان و رزمندگان را در ذهن تداعي مي‌نمود، هرچند آقايان گفتند ارتباطي وجود ندارد چون نشاني از بسيجي بودن در كاريكاتور نيست اما سوء‌استفاده از…

  وقتی نیوشا ضیغمی از دفاع مقدس می گوید! Reviewed by Farnaz on Oct 1Rating:

  كاريكاتور موهن روزنامه شرق اين روزها جنجال بسياري به پا كرد؛ كاريكاتوري كه ازهمان نگاه اول بسيجيان و رزمندگان را در ذهن تداعي مي‌نمود، هرچند آقايان گفتند ارتباطي وجود ندارد چون نشاني از بسيجي بودن در كاريكاتور نيست اما سوء‌استفاده از يك المان مشهورآن‌هم درهفته دفاع مقدس غيرقابل انكار است، چه ‌آنكه شخصيت‌هاي اين كاريكاتور داراي ته‌ريش بودند!

  به گزارش صراط، بي‌ترديد چنين حركتي از روزنامه اصلاح‌طلب شرق با پيشينيه مشخصي كه دارد دور از ذهن نيست؛‌ چيزي كه ما را به نوشتن اين سطور واداشت حركتي بود كه تلويزيون يا همان رسانه ملي در اين هفته داشت؛ برنامه‌اي با نام «جشنواره دفاع مقدس» كه به مناسبت اين هفته و معرفي فيلم‌ها و سريال‌هاي مناسبتي دفاع مقدس به صورت زنده از شبكه اول پخش مي‌شد.

  چهارشنبه شب حوالي ساعت ۱۲شب بود با ديدن سه خانم بزك كرده و با آرايش‌هاي نامتعارف كه يكي از آنها هم مانند دختران خياباني با دامن آمده بود، آن هم در اين برنامه، كنجكاو شديم تا ببينيم ماجرا چيست. يكي از مهمانان نيوشا ضيغمي بود؛ بازيگري كه شايد درچند فيلم دفاع مقدسي نقش حاشيه‌اي داشت حالا به عنوان زن بازيگر كارشناس دراين برنامه حاضر شده بود و از دغدغه‌هايش در مورد دفاع مقدس و جانبازان و خانواده‌هاي شهدا مي‌گفت.

  وقتي او را با آن آرايش ناجور و پوشش نامناسب در يك برنامه به اصطلاح ارزشي با نام دفاع مقدس مي‌ديديم، آه از نهادمان برخاست، او كه در فيلم جنجالي و ضدارزشي«گشت ارشاد» به نوعي مسئله امربه معروف و نهي از منكر را خلاف طبيعت بشر تلقي مي‌كرد و در فيلم سياسي و نه ارزشي «دموكراسي تو روز روشن» هم نماينده خانواده‌هاي شهدا بود، حالا مي‌گفت شهدا را آسماني نكنيم.

  من خودم افرادي را مي‌شناسم كه اصلاً تصور نمي‌كردم از بچه‌هاي شهدا هستند بايد براي نسل امروز كه جنگ را نديده‌اند كاركرد! مي‌گفت علت استقبال از اخراجي‌ها اين بود كه حقايق جنگ را به ما نشان داد؛ اراذل و اوباش هم در دفاع مقدس سهيم بودند (بدون اينكه چيزي از فضاي معنوي جبهه بداند و از آن بگويد) يا اينكه چرا ما نبايد نقش اول يك فيلم دفاع مقدسي را به زن بدهيم؟! چرا زنان ما نبايد در چنين ژانرهايي حضور فعال داشته باشند، گويي خانم بازيگركارشناس دفاع مقدس كه رگ فمنيستي‌اش بالا زده بود، فيلم‌هايي با چنين موضوعاتي را هم دنبال نكرده بود زيرا مجري بلافاصله از فيلم‌هاي روزهاي زندگي، ‌كيميا و شب‌بخير فرمانده مثال آورد. ضيغمي دغدغه‌اش جانبازان شيميايي و خانواده‌هاي شهدا بود كه او را سخت متأثر و مديون مي‌كنند. با اين حرف‌هاي او به ياد مطلب جالبي دريكي از وبلاگ‌ها افتادم كه نوشته بود؛ «خواهرم حجابت! گفت دلم پاك است، جواب داد مگر مي‌شود كه پاكي هزاران نگاه را بدزدي و دلت پاك باشد!»

  اگر اين خانم بازيگر دغدغه‌مند چند وصيت‌نامه از شهدا را تورق مي‌كرد، قطعاً مي‌ديد كه همه شهدا به رعايت حجاب و عفاف تأكيد داشتند و حداقل در اين برنامه كه به عنوان كارشناس دفاع مقدس! دعوت شده كمي حجاب را رعايت مي‌كرد يا خانم كارگردان جواني كه پوشش نامناسبي داشت از نوشتن فيلمنامه و كار در حوزه دفاع مقدس مي‌ناليد و مي‌گفت كه از همان ابتدا مانع كار مي‌شوند! ما از نيوشا ضيغمي و امثالهم انتظاري نداريم تا بخواهند اين مسئله را درك و تفسير كنند، اما سؤال ما از برنامه‌سازان است كه چرا بايد يك بازيگر زن سياهي ‌لشكر در فيلم‌هاي دفاع مقدسي به‌عنوان كارشناس هفته دفاع مقدس ظاهر شود و تريبون ملي را براي بيان افكار سكولاريزه و فمنيستي خود در دست بگيرد آن هم با آن ظاهر وآرايش ناجور؟!

  منبع: جوان آنلاین

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.