• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی , اخبار » قرارداد عجیب در شهرداری تهران
  کد خبر : 822873

  قرارداد عجیب در شهرداری تهران

  قرارداد عجیب در شهرداری تهران Reviewed by Farnaz on Sep 30Rating: مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران قرارداد عجیبی که طی آن تمامی مراکز معاینه فنی پایتخت به یکی از نزدیکان شهردار تهران با قیمتی باور نکردنی واگذار شده است را تأیید کرد. اسفند ماه 89 قراردادی میان ستاد فنی معاینه فنی خودروهای تهران که…

  قرارداد عجیب در شهرداری تهران Reviewed by Farnaz on Sep 30Rating:

  مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران قرارداد عجیبی که طی آن تمامی مراکز معاینه فنی پایتخت به یکی از نزدیکان شهردار تهران با قیمتی باور نکردنی واگذار شده است را تأیید کرد. 
  اسفند ماه 89 قراردادی میان ستاد فنی معاینه فنی خودروهای تهران که زیر نظر معاونت حمل و نقل شهرداری تهران اداره می‌شود با یک شرکت خصوصی بسته شد. طی این قرارداد هشت مرکز معاینه فنی مکانیزه شهر تهران به مبلغ 150 میلیون تومان به مدت سه سال به شرکت بهساز نگهدار شهریار واگذار شد که متعلق به یکی از دوستان شهردار تهران به نام حصاری‌نژاد است، اما نکته عجیب دیگر این که شهرداری تهران برای این که هدیه‌اش به دوست محمد باقر قالیباف ارزشمند‌تر باشد بندی را در این قرارداد گنجانده که به آقای حصاری‌نژاد اجازه می‌دهد اگر درآمد کافی از این مراکز کسب نکرد همین مبلغ ناچیز را هم نپردازد ! 
  روز چهارشنبه هفته گذشته وقتی خبرنگاران در دفتر علی رضوی جمع شده بودند این سؤال از سوی خبرنگار مطرح شد که مدیر عامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران چنین پاسخ داد: بله، این قرارداد بسته شده و مبلغ آن هم 150 میلیون تومان برای مدت سه سال است. قرارداد با شرکت بهساز نگهدار شهریار منعقد و همه مراحل قانونی آن هم طی شده است. 
  واقعاً مراکز معاینه فنی چقدر درآمد کسب می‌کنند که قرارداد با این مبلغ بسته شده است ؟ یعنی هشت مرکز در سال 50 میلیون تومان. هر مرکز سالی 6 میلیون تومان. در واقع هر مرکز مکانیزه معاینه فنی که مجهز‌ترین مراکز معاینه فنی خودرو‌های کشور است ماهی 500 هزار تومان اجاره داده شده است. البته وقتی این موضوع با مدیر عامل معاینه فنی مطرح شد او بر افروخت و گفت: این سؤال شما توهین به دستگاه‌های نظارتی است.دستگاه‌های نظارتی هشیار هستند و اگر تخلفی اتفاق افتاده باشد به سراغ ما خواهند آمد و موضوع را پیگیری خواهند کرد. 
  البته تردیدی نیست که دستگاه‌های نظارتی از این قرارداد بی‌خبرند و با انتشار این مطلب موضوع را پیگیری خواهند کرد اما به نظر می‌رسد تخلفاتی این‌چنینی توهین به دستگاه‌های نظارتی باشد نه سؤال یک خبرنگار که آن هم از سوی مدیر عامل تأیید می‌شود. 
  این سؤال زمانی از سوی مطرح شد که رضوی بار دیگر ساز مظلومیت معاینه فنی را کوک کرد.وقتی خبرنگاران را دید، گفت مراکز خلوت شده است و پای همه را وسط کشید، از مردم گرفته تا پلیس، خودرو سازان و حتی رسانه‌ها که در فرهنگ‌سازی معاینه فنی ضعیف عمل کرده‌اند…آیا دلیل این اتفاق را در خود شهرداری تهران و معاونت حمل و نقل و ترافیک نمی‌توان جست ؟ در قرارداد‌های عجیب که این مراکز را به دوستان خود هدیه می‌دهند.البته این موضوع را رضوی قبول ندارد چون گفت: ما کار خودمان را داریم انجام می‌دهیم، این قرارداد را هم با رعایت ضوابط قانونی بستیم.از من درباره آلودگی هوا، بپرسید.من سیاسی نیستم و سؤال سیاسی را نمی‌خواهم پاسخ دهم. 
  هر چند او مایل نبود درباره این قرارداد توضیح بیشتری دهد اما برای مردم تهران که شهرشان با مالیات‌هایی که می‌دهند اداره می‌شود مهم است بدانند اجاره یک بقالی ماهی چقدر است که مراکز معاینه فنی مکانیزه که وسعت هر کدام بیش از 5 هزار متر مربع است ماهی 500 هزار تومان اجاره داده می‌شوند!

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.