• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , سیاسی » استفاده مرسی از نامی به غیر از خلیج فارس
  کد خبر : 821234

  استفاده مرسی از نامی به غیر از خلیج فارس

  استفاده مرسی از نامی به غیر از خلیج فارس Reviewed by Farnaz on Sep 29Rating: محمد مرسی در نخستین سخنرانی خود در قامت رییس جمهوری مصر در شصت و هفتمین نشست سالانه مجمع عمومی ملل متحد در نیویورک از نام مجعول خلیج ع ر ب ی استفاده کرد.به گزارش عصر ایران  مرسی درسخنرانی روز چهارشنبه…

  استفاده مرسی از نامی به غیر از خلیج فارس Reviewed by Farnaz on Sep 29Rating:

  محمد مرسی در نخستین سخنرانی خود در قامت رییس جمهوری مصر در شصت و هفتمین نشست سالانه مجمع عمومی ملل متحد در نیویورک از نام مجعول خلیج ع ر ب ی استفاده کرد.
  به گزارش عصر ایران  مرسی درسخنرانی روز چهارشنبه خود در نشست سالانه مجمع عمومی ،جهان عرب را منطقه ای به گستردگی  ” از اقیانوس اطلس تا خلیج ع ر ب ی ” توصیف کرد.
  این همان توصیفی بود که جمال عبدالناصر رییس جمهوری اسبق مصر یک بار در سخنرانی خود در سال 1956 به آن اشاره کرده بود ، ولی ناصر در آن سخنرانی نام تاریخی و صحیح خلیج فارس را مورد اشاره قرار داده بود و دنیای عرب را جهانی به گستردگی ” از اقیانوس اطلس تا خلیج فارس ” خوانده بود.
  اظهارات مرسی در نخستین سخنرانی خود در سازمان ملل طیف گسترده ای از موضوعات از جمله ضرورت توقف خشونت ها در سوریه ، حمایت از تشکیل کشور مستقل فلسطینی و لزوم عاری سازی خاورمیانه از سلاح های هسته ای را شامل می شد.
  مرسی در حالی در سخنرانی خود از کلمه مجعول خلیج ع ر ب ی استفاده کرد که این واژه مجعول عمری کمتر از نیم قرن دارد در حالی که نام تاریخی و صحیح این آبراه بین المللی از هزاران سال پیش بدین سو خلیج فارس بوده است و هم اکنون نیز نام رسمی و بین المللی آن ” خلیج فارس ” محسوب می شود.
  در سال های گذشته برخی کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس با خرج کردن پول های هنگفت تلاش دارند نام تاریخی و بین المللی خلیج فارس را جعل کرده و با استفاده مکرر از نام جعلی ” خلیج ع رب ی ” نام این آبراه بین المللی را تغییر دهند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.