• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , ورزشی » اظهارنظرها در مورد حرکت شیث و نصرتی
  کد خبر : 81927

  اظهارنظرها در مورد حرکت شیث و نصرتی

  اظهارنظرها در مورد حرکت شیث و نصرتیReviewed by Farnaz on Nov 3Rating: پس از حرکت ناشایستی که شیث رضایی و نصرتی در بازی اخیر پرپولیس و داماش از خود نشان دادند، شخصیت های مختلف ورزشی و غیر ورزشی، اظهار نظرهای مختلفی در این زمینه کردند. در زیر به بررسی برخی از این اظهار نظرها می پردازیم:…

  اظهارنظرها در مورد حرکت شیث و نصرتیReviewed by Farnaz on Nov 3Rating:

  پس از حرکت ناشایستی که شیث رضایی و نصرتی در بازی اخیر پرپولیس و داماش از خود نشان دادند، شخصیت های مختلف ورزشی و غیر ورزشی، اظهار نظرهای مختلفی در این زمینه کردند. در زیر به بررسی برخی از این اظهار نظرها می پردازیم:

  • علی کفاشیان، رئیس فدراسیون فوتبالاین حرکت یک شوخی بوده که البته یک شوخی زشتی در زمین بازی بوده است ولی این موضوع نباید به گونه‌ای شود که همه مسائل را بیاوریم سر فوتبال خراب کنیم و بخواهیم بگوییم که همه‌ی فوتبالیست‌ها این گونه هستند. فوتبالیست‌هایی که این شوخی را انجام دادند در تمام طول بازی‌شان بچه‌های خیلی خوبی بودند که ما هیچ مشکلی از آنها ندیده‌ایم. اگر شوخی زشتی هم از سوی این بازیکنان انجام شده است قطعا جریمه‌اش را خواهند داد و دیگر هم تکرار نمی شود. در عین حال نباید روند به گونه‌ای پیش برود که بیایند و این موضوع را خیل
  • ی بزرگ جلوه بدهند و همه هم بخواهند این بازیکنان را مجازات کنند. کمیته انضباطی نباید به هیچ عنوان عجله کند و باید سوابق و عملکرد ورزشکاران را مدنظر قرار دهد و مطابق با آن جریمه کند. صدا و سیما مشکل به وجود آمده را بسیار بزرگ کرد و از یک کاه، کوه ساخت. نباید اینگونه باشد که بازیکن ما که هیچ سابقه زشت و بدی نداشته است را از همه مسائل محروم ک
   نیم و آن قدر او را سرزنش کنیم که دیگر نتواند از خانه‌ی خود هم بیرون آید.

  • حمید استیلی، سرمربی تیم پرسپولیس: این حرکت زشت را در تلویزیون نشان دادند. اگر این اتفاق نمی‌افتد خیلی بهتر می‌توانستیم جلوی این مسائل را بگیریم. این کار را محکوم و صددرصد با آن برخورد می‌کنیم اما شما ببینید در ورزشگا‌ه‌های ما چه اتفاقی می‌افتد… به فردوسی‌پور هم گفتم باید اخلاق را مدنظر قرار داد و نباید فقط به دنبال جلب مخاطب و پیش بردن برنامه خود باشیم. باید بتوانیم مسائل را ارزیابی کنیم. واقعیت این است که در فوتبال ما هر بازیکنی که حاشیه دارد صدا و سیما و رسانه‌ها بیشتر به او بها می‌دهند…می‌توانیم گردن این دو نفر را بزنیم؛‌ کارشان اشتباه بوده اما باید ریشه را درست کنیم نه آنکه دنبال شاخ و برگ باشیم. 

  • محمد رویانیان، مدیر عامل باشگاه پرسپولیس: متاسفانه با اشاعه‌ی منکر به وقوع پیوسته، در جامعه به جای تنبیه دو بازیکن متخلف، اخلاق را زیر پا گذاشتیم و تمام جامعه را مجازات کردیم…من به هیچ عنوان منکر برخورد با تخلف به وقوع پیوسته نیستم ولی آیا برخورد دو بازیکن خاطی به این شکل ارزش این همه هزینه برای جامعه را داشت؟ با فضای غوغاسالارانه ایجاد شده به جای برخورد انضباطی، حرمت و آبروی کلیه بازیکنان و فوتبال ایران را برده‌ایم…من از رئیس محترم سازمان صدا و سیما به عنوان یکی از ارگان‌های مهم کشوری درخواست دارم که درصدد مقابله با تخریب و اشاعه منکر برآیند. 

  • علی کریمی، کاپیتان پرسپولیس: رفتار این دو بازیکن را هیچ‌کس تایید نمی‌کند و همانطور که دیدید کمیته‌ی انضباطی باشگاه و فدراسیون فوتبال بلافاصله واکنش نشان دادند و قطعا بهترین تصمیم را هم اتخاذ می‌کنند. این دو بازیکن اشتباه کرده‌اند اما نباید به این فکر کرد که آنها خانواده دارند و حداقل تاوان اشتباه آنها را خانواده‌هایشان نباید پس بدهند. به هر حال پرداختن بیش از حد به این موضوع نوعی خودزنی ‌است. ما پس از پیروزی با ارزش مقابل داماش به آرامش احتیاج داشتیم و انتظار هم می رفت که این اتفاق بیفتد اما متاسفانه یکی از مسئولان باشگاه با مصاحبه‌های هر روز خود که با موضع مدیرعامل محترم نیز همسو نیست حاشیه ها را بیشتر کرده است.

  • علی پروین، مربی پرسپولیس: همه چیز را می‌دانم، اما باید حرف هایی را بزنم و بهتر است همه قشنگ آن را گوش کنند چون به نظر من برخی اتفاقات بد در فوتبال ما در خال رخ دادن است. یک نفر بود بعد از دو سه ماه بیاید بگوید آقای نصرتی دستت درد نکند که آن گل را به بحرین زدی. هیچکس فکر این بچه دیگر نبود اما حالا که اتفاقی افتاده که هیچکس آن را تأیید نمی‌کند چه بلایی می‌خواهیم سر این دو جوان بیاوریم… همه‌ی دنیا این کار را محکوم می‌کنند. کار خوبی نبود اما چرا این مسئله را ریشه‌یابی نمی‌کنید؟… آقایان پس از این اتفاق به جای این که دست این دو بچه را بگیرند و با آنها صحبت کنند به آنها اعلام می‌کنند که تا آخر عمر محروم هستند. قضاوت‌های ناعادلانه می‌کند و به هر طریقی به دنبال حرف زدن و نابود کردن این دو بچه هستند. اصلا بیایید یک دفعه این دو بچه را دار بزنید خیالتان راحت شود… آن قدر در بوق و کرنا کردیم تا همه دنیا همه چیز را بداند و این بچه‌ها سرشان را نتوانند بالا بگیرند. ما که مسلمانیم این را قبول داریم؟… آقای فردوسی پور کاری نکنید حرف‌هایی بزنم که برای شما خوب نباشد. کاری نکنید همه حرف‌ها را بزنم.خواهشا حرمت‌ها را در این برنامه حفظ کنید. 

  • فیروز کریمی، سرمربی شاهین بوشهر: بازی ما با بازی پرسپولیس همزمان بود. قبول ندارم چنین اتفاقی افتاده باشد. اینها احتمالا شیطنت‌هایی بوده و برخورد شدید و غیر رئوفانه با این قضیه مؤید این است که ما بعد منفی این قضیه را در نظر گرفته‌ایم. از تمام مسئولان خواهش می‌کنم به عنوان کسی که تحصیلات عالیه‌اش روانشناسی بوده، از من این حرف را بپذیرند. محمد نصرتی از بچگی پیش خودم بزرگ شده؛ یک انسان فرهیخته و بچه مؤمن است و خانواده فرهیخته‌ای هم دارد؛ همینطور شیث رضایی. من در تقابلی که با دایی داشتم گفتم که جز صداقت، دیانت، حفظ حرمت بزرگتر و پیشکسوت در یک سالی که در کنار شیث بودم ندیدم… خدا را گواه می‌گیرم یک روز بدون روزه شیث را تمرین ندادم. به عنوان یک پدر می‌ گویم بچه شما اشتباهی انجام دهد چه رفتاری با او دارید؟

  • یحیی گل محمدی، مربی راه آهن: این مسئله به کارهایی باز می گردد که از قبل انجام داده ایم. یکسری از این اتفاقات شخصی است و ربطی به جو فوتبال ندارد. شاید این اتفاقات جاهای دیگر افتاده باشد و کسی هم ندیده باشد اما این مسابقه چون پخش مستقیم بود بزرگ و باعث شرم اهالی فوتبال شد. امیدوارم این اتفاق را بزرگ نکنیم. بقیه هم باید درس بگیرند. برای من این که نصرتی چنین کاری کرده عجیب بود. او به لحاظ اخلاقی و فنی همیشه خوب بوده و امیدوارم به همین دلیل ملاحظات در مورد او به کار گرفته شود. 

  • علیرضا دبیر: یک‌جا، آدمی آدم دیگر را می‌بخشد و یک‌جا، جامعه‌ای آدمی را. اگر آن نخستین چنین بازتاب و پژواکی داشت، ببینید که دومی می‌تواند چه ‌سان همگان را متحیر سازد. خاطیان به‌هر‌حال به کیفر اشتباه‌شان می‌رسند. کمیته‌ها و آئین‌نامه‌ها کار خود می‌کنند و باید هم چنین کنند، اما مردمانی که هنوز این تصاویر کریه را با یکدیگر به اشتراک می‌گذارند، بلوتوث موبایل‌هایشان را روشن کرده‌اند، لطیفه برای هم ارسال می‌کنند و… آن‌ها هستند که اگر چنین نکردند، غائله را زیر خاک برده‌اند. آن‌هایند که باید آستین بالا زده و این آشوب و بلوا را به دست خواب و فراموشی بسپارند. آن‌وقت آن‌ها هستند که این دو‌جوان را بخشیده‌اند و در‌نتیجه این اخلاق‌گرایی و رافت‌شان بلندترین گام را به سوی «تربیت» یک‌جامعه برداشته‌اند. جامعه‌ای که متاسفانه، ‌نمونه‌هایی از این دست بازهم دارد.
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۳)  • javad

   برای اولین بار با آقای کفاشیان موافقم،درسته که کار این دو بازیکن خیلی زشت بود ولی با دامن زدن به آن خصوصا در رسانه ملی یک نوع تبلیغ برای این عمل محسوب می شه ،همچنین با یه اشتباه (هرچند بزرگ وبچه گانه)نباید این دو فوتبالیست رابی آبرو کرد واز زندگی ساقط کرد،رسانه ما که ید طولایی در سرپوش گذاشتن روی خیلی از مسائل جاری در کشور را داره حداقل می تونست با این بزرگنمایی به این مسئله نپردازه

  • امیر محمد

   اونا یه شوخی باهم کردن نباید اینقد گندش می کردن.
   این بازی سیاسی 3000 میلیارد اختلاص کردن خاصتن ذهن مردم از اوون قضیه دوور شه این کار کردن.
   شما عاقل باشید. $-)

  • روهام

   سلام.من تازه عضو شدم .حرکشون واقعا زشت بود.ان هم جلو این همه جمعیت.

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.