• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , اخبار سینما , فرهنگی و هنری » سریال جدیدی که از خط‌ قرمزها عبور کرد
  کد خبر : 816130

  سریال جدیدی که از خط‌ قرمزها عبور کرد

  سریال جدیدی که از خط‌ قرمزها عبور کرد Reviewed by Farnaz on Sep 27Rating: سيد ضياء الدين دري كارگردان سريال كلاه پهلوي در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: تاكنون هيچ اثري به اندازه‌ي كلاه پهلوي در زمينه‌ي تاريخ به جزئيات نپرداخته است در حالي كه در كلاه پهلوي به شكل عجيبي در بعضي از قسمت…

  سریال جدیدی که از خط‌ قرمزها عبور کرد Reviewed by Farnaz on Sep 27Rating:

  سيد ضياء الدين دري كارگردان سريال كلاه پهلوي در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: تاكنون هيچ اثري به اندازه‌ي كلاه پهلوي در زمينه‌ي تاريخ به جزئيات نپرداخته است در حالي كه در كلاه پهلوي به شكل عجيبي در بعضي از قسمت هاي فيلم به جزئيات تاريخي بها داده شده است.

  وي ادامه داد: يك اثر تاريخي به طور كلي به نكات اصلي و مهم به اثبات رسيده تاريخ مي‌پردازد و در ابتداي اين اثر نيز نريشين به اهداف غرب و انگليس در مورد خاورميانه و به خصوص ايران اشاره مي شود.

  كارگردان كلاه پهلوي افزود: تاثير روحانيت در كشور ما بارها به غرب ثابت شده است و از همين رو آن ها به مدت 400 سال به تلاش براي كوتاه كردن دست روحانيت از كشور پرداختند و اين كوشش در كلاه پهلوي به تصوير كشيده شده است.

  دري عنوان كرد: در قسمت هاي ابتدايي اين اثر دو ديپلمات غير رسمي آشنا به ايران خواهان از بين بردن باورها و اعتقادات مذهبي مردم هستند و در كشورهاي اسلامي به خصوص ايران كه مردم روزانه به مسائل ديني مي‌پردازند براندازي و ريشه كني مذهب و روحانيت را خواستارند.
  وي اظهار داشت: اروپا براي همراه سازي وحشت و تلقي دين اسلام به عنوان تهديد و تروريسم بعد از سال ها در قرن 21 دوباره كليساها را وارد كرده و مطالب اين مجموعه تلويزيوني در بافت هاي تاريخي قابل انكار در مورد همه‌ي مسائل رخ داده و در اين زمينه است.

  كارگردان كلاه پهلوي بيان داشت: ما در كلاه پهلوي تاريخ را به زبان ساده بيان كرديم و تا اين زمان به اين ميزان سهولت بيان در آثار سياسي تاريخي بي سابقه است و مباحث پيچيده به آسان ترين شيوه ممكن به تصوير كشيده شده است.

  دري در مورد دشمنان اين اثر گفت: من خواستار دانستن نگاه واقع بينانه دشمنان به اين اثر هستم و ديدن اين اثر را به خصوص چند قسمت ابتدايي آن را به دوست و دشمن توصيه مي‌كنم و نظرات و پيشنهادات خود را از طريق سايت صدا و سيما با ما در ميان بگذارند تا ما در نشست هاي آينده در مورد اين اثر پاسخگوي آنها باشيم.
  وي اظهار كرد: ما در كلاه پهلوي از بسياري از خط قرمزها عبور كرديم و با چنگ نيانداختن به دستاويزهاي مادي خط قرمزهاي شرعي را نشكستيم و از نيمه‌ي قسمت چهارم به بعد با ورود به مرز ايران اين غربت ايجاد شده در مخاطب همانند مسافري سفر كرده به پاريس با ورود به ايران از بين خواهد رفت.

  كارگردان كلاه پهلوي عنوان كرد: مردم در آينده نزديك شاهد يك كار بسيار هيجان انگيز و غيرقابل پيش بيني خواهند شد كه غافلگيري آن به طور غيرمعمول و با داشتن بنيان هاي علت و معلولي و منطقي رخ مي‌دهد و زبان اين سريال بسيار شيرين و ساده و اين اثر نيز در نوع خودش در تاريخ ايران بي سابقه است.

  كارگردان كلاه پهلوي بيان كرد: نوع سبك كلاه پهلوي بعدها با خود پيرواني را همراه خواهد ساخت كه اين شيوه را دنبال مي كنند و كلاه پهلوي براي مردم خيلي خاص خواهد بود.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.