• خرید vpn
  • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

    صفحه اصلی » خانه داری , خواص خوراکی ها » ۱۰ کاربرد مفید و سودمند نمک
    کد خبر : 814330

    ۱۰ کاربرد مفید و سودمند نمک

    ۱۰ کاربرد مفید و سودمند نمکReviewed by Farnaz on Sep 26Rating: نمک فقط برای خوردن نیست تاکنون رایج و متداول بوده که از نمک تنها برای طعم دادن به غذا استفاده شود، اما نمک کاربردهای دیگری نیز دارد که اگر از آن اطلاع داشته باشیم، پا را از آشپزخانه ها فراتر می گذارد . به…

    ۱۰ کاربرد مفید و سودمند نمکReviewed by Farnaz on Sep 26Rating:

    نمک فقط برای خوردن نیست

    تاکنون رایج و متداول بوده که از نمک تنها برای طعم دادن به غذا استفاده شود، اما نمک کاربردهای دیگری نیز دارد که اگر از آن اطلاع داشته باشیم، پا را از آشپزخانه ها فراتر می گذارد .

    به نمک این ماده غذایی که ما تنها از آن برای طعم دادن به غذا استفاده می کنیم، کاربردهای مفید و سودمند دیگری نیز دارد که در زیر به ۱۰ مورد آن اشاره خواهد شد .

    ورم چشم ها

    بسیاری از ما ساعت ها پشت کامپیوتر می نشینیم و از این سیستم استفاده می کنیم که موجب ورم کردن چشم ها می شود، در این موارد تنها کافی است مشتی نمک را در آب ولرم حل کنید و با آغشته کردن پنبه ای به محلول و مالیدن آن اطراف چشم به فرونشاندن ورم اطراف

    چشم هایتان اقدام کنید. نمک رطوبت اطراف چشم را گرفته و با کشیدن پوست از میزان ورم آنها می کاهد .

    از بین بردن لکه های سخت

    نمک به ما در از بین بردن بسیاری از لکه های سخت که بر لباس ها می نشیند، کمک می کند که از جمله آنها باید به پاک کردن لکه خون بر لباس با استفاده از محلول نمک و آب سرد و پس از آن شستن لباس با صابون و آب گرم اشاره کرد .

    همچنین با استفاده از نمک و آب داغ می توان لکه های عرق برجای مانده بر لباس ها را از بین برد، همان گونه که می توان با ریختن لباس های سفید در آب نمک و جوش شیرین در حال جوش، سفیدی لباس ها را به آنها بازگرداند .

    نرمی پوست :

    با افزودن نمک به مقداری روغن زیتون و مالیدن آن بر روی پوست به مدت چند دقیقه می توانید لطافت را به پوستتان بازگردانید، افزون بر اینکه ورود نمک از طریق پوست گردش خون در بدن شما را راحت تر و سریع تر می کند .

    درمان زنبور گزیدگی :

    پس از درآوردن نیش زنبور محلولی از آب و نمک را به محل گزش زنبور اضافه و آن را به حال خود رها کنید .

    نگهداری میوه ها :

    معمولا پس از مدتی که میوه ها در یخچال باقی می مانند رنگ طبیعی خود را از دست می دهند، به ویژه درباره میوه هایی که نیمی از آنها خورده می شود و نیم دیگر باقی می ماند، در این صورت می توانید با تهیه محلولی از آب و نمک و آغشتن میوه هابه این محلول می توانید برای مدتی مانع تغییر رنگ و طعم آنها شوید .

    نگهداری شیر و از بین بردن تلخی قهوه :

    با افزودن یک قاشق چای خوری نمک به شیری که تازه خریداری شده می توانید مدت نگهداری آن در یخچال را افزایش دهید، همچنین می توانید با افزودن مقداری نمک به قهوه خود از تلخی آن رهایی یابید .

    نگهداری از شمع ها :

    برای اینکه مانع ذوب شمع ها شوید، می توانید شمع های جدید خود را برای مدت دو تا سه ساعت در محلولی غلیظ از نمک قرار دهیم تا مانع ذوب آنها شوید .

    ضد عفونی کردن اسکاچ های آشپزخانه :

    اسکاچ های آشپزخانه که به طور معمول برای شست وشوی ظرف ها از آن استفاده می شود، محل تجمع بسیاری از باکتری هاست که یا به آن اصلا توجه نکرده ایم یا این موضوع کمتر مورد توجه قرار گرفته است، در حالی که به راحتی می توانید با تهیه محلول غلیظی از آب و نمک و قرار دادن اسکاچ به مدت دو تا سه ساعت در آن، آن را ضد عفونی کنیم .

    کمک به پاک کردن هرچه بهتر بخاری :

    اگر مشتی نمک را روی شعله های بخاری بریزید، نتیجه حاصل از سوختن گاز شعله های نارنجی رنگ است که به کاهش دوده و دود کمک خواهد کرد .

    کاهش گلو درد و دندان درد :

    می توان با افزودن یک پیمانه نمک در یک چهارم فنجان حاوی آب ولرم و غرغره کردن آن به مدت ۲۰ ثانیه از دردهای دندان و گلوی خود بکاهید .
            
        
    روزنامه کیهان

    دوره های نوروزی عصر شبکه

    مطالب مرتبط

    ویژه های ایران ویج

    دیدگاهها (۰)    ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

    آخرین اخبار و مطالب

    پربحث ترین های هفته

    Sorry. No data so far.