• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » تیتر امروز روزنامه ها » گفته‌ها و نا‌گفته‌های روزنامه‌های صبح امروز ( 5 مهر )
  کد خبر : 813265

  گفته‌ها و نا‌گفته‌های روزنامه‌های صبح امروز ( 5 مهر )

  گفته‌ها و نا‌گفته‌های روزنامه‌های صبح امروز ( 5 مهر )Reviewed by Aryan on Sep 26Rating: خانواده آیت‌الله هاشمی رفسنجانی همچنان موضوع داغ روزنامه‌های صبح امروز بودند. مهدی هاشمی که روز گذشته به اوین رفته بود، در پایان روز با قرار بازداشت موقت در اوین ماند تا دومین فرزند رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در این…

  گفته‌ها و نا‌گفته‌های روزنامه‌های صبح امروز ( 5 مهر )Reviewed by Aryan on Sep 26Rating:

  خانواده آیت‌الله هاشمی رفسنجانی همچنان موضوع داغ روزنامه‌های صبح امروز بودند. مهدی هاشمی که روز گذشته به اوین رفته بود، در پایان روز با قرار بازداشت موقت در اوین ماند تا دومین فرزند رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در این هفته راهی اوین شود.

  اخبار خانواده هاشمی در کنار کش‌و‌قوس‌های بازار ارز و سکه، اخبار همیشگی این روزهای روزنامه‌های کشور است. دیروز هم سکه از مرز یک میلیون تومان گذشت و عدد یک و شش صفر در جلوی آن، زینت بخش بسیاری از روزنامه‌های صبح کشور بود.

  سخنان رهبر معظم انقلاب در دیدار با کارگزاران حج و حواشی سفر احمدی‌نژاد در نیویورک، از دیگر موضوعات صفحه نخست روزنامه‌های کشور بود. 


  نگاهی به تیترهای روزنامه‌های صبح امروز

  «روز پرکار تالار مبادلات ارز» تیتر نخست روزنامهٔ ایران بود. این روزنامه در گزارش خود از استقبال دارندگان و متقاضیان ارز از طرح جدید ارزی دولت خبر می‌دهد. روزنامه ایران همچنین با چاپ تصاویری از رئیس جمهور در نیویورک، از تیتر «مانور خلیج فارس نمایشی و پوچ است» برای مصاحبه رئیس جمهور با شبکه المیادین بهره برد.

  تهران امروز هم با اشاره به راه اندازی اتاق مبادلات ارزی از تیتر «اعلام نخستین قیمت ارز آزاد دولتی» خبر می‌دهد و از قول غضنفری می‌نویسد: «وعده ما هر روز ساعت ۸ صبح» و جام جم از «نقد صریح اقتصاد در تلویزیون» خبر می‌دهد.

  «برائت از مشرکین باید اظهار تنفر و خشم از جبهه استکبار در حج باشد»، تیتر نخست امروز جمهوری اسلامی است که با تصویری از دیدار مقام معظم رهبری با کارگزاران حج در صفحه نخست این روزنامه جا خوش کرده است.

  روزنامه جوان هم با پرداختن به سخنان مقام معظم رهبری در یکی از تیتر‌هایش از درخواست دانشجویان خبر داده و با تصویری از مهدی هاشمی و عبدالله جاسبی از تیتر «دادگاه مهدی را با عبدالله یکی کنید» استفاده کرده است.

  تصویر نخست جهان صنعت امروز هم مهدی هاشمی در فرودگاه امام را نشان می‌دهد و با اشاره به سخنان روز گذشته آیت‌‌الله هاشمی، از تیتر «بچه‌های من مثل بچه‌های مردم هستند» بهره می‌برد.

  روزنامه خراسان در یکی از تیترهای صفحه نخست خود از «درد دل اصلی دختران و پسران آماده ازدواج و جای خالی معرف‌های امین و دلسوز» می‌نویسد.

  روزنامه رسالت گزارش سیاسی امروز خود را با تیتر «مظلوم نمایی فتنه‌گرانه رسانه‌های ضد انقلاب» در صفحه نخست خود جای داده است.

  اما سکه و هاشمی رفسنجانی نیز تیتر نخست روزنامه شرق بودند. این روزنامه تصویر هاشمی رفسنجانی را در صفحه نخست خود کار کرده و تیتر «انتقاد هاشمی از تحریف تاریخ دفاع مقدس توسط جبهه ندیده‌ها» بهره می‌برد. این روزنامه همچنین از پیشنهاد احمدی‌نژاد با محوریت افغانستان از تیتر «پیشنهاد احمدی‌نژاد برای مذاکره مستقیم با آمریکا» می‌نویسد.

  «نباید گذاشت جبهه استکبار خود را از خشم امت اسلامی نجات دهد» تیتر نخست کیهان امروز است که به پوشش سخنان روز گذشته رهبری می‌پردازد.

  روزنامه مغرب در صفحه نخست خود از تیترهای «پیشنهاد تکراری احمدی‌نژاد»، «خبر تجرد قطعی در کمین زنان» و «ایران اسکار را تحریم کرد» در صفحه نخست خود بهره جسته است.

  ملت ما علاوه بر تلاطم در بازار ارز و سکه و بازداشت مهدی هاشمی از اختلالات جی‌میل و گوگل در ایران با تیتر «دسترسی به جی‌میل و گوگل محدود شد» خبر می‌دهد.

  هفت صبح دیگر روزنامه‌ای است که با تیتر «تصمیمِ دکتر خرم آبادی» به پوشش محدودیت‌های ایجاد شده در اینترنت در چند روز اخیر پرداخته است.

  هاشمی‌ها در صفحات روزنامه‌های امروز

  اما روزنامه‌های گوناگونی به پوشش اخبار پیرامون بازداشت فرزندان آیت‌‌الله هاشمی پرداختند که در این میان، سرمقاله روزنامه کیهان و گزارش یک روزنامه رسالت، جالب توجه بودند.

  حسین شریعتمداری در سرمقاله امروز کیهان نوشت: «بر اساس یک خبر موثق، بازگشت مهدی هاشمی به درخواست شخص آیت‌‌الله هاشمی رفسنجانی و با اطلاع ایشان از بازداشت و محاکمه وی صورت گرفته است و این همراهی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام دقیقا‌‌ همان نکته‌ای است که دشمنان بیرونی و برخی از دنباله‌های داخلی آنان را به خشم آورده، یکشنبه شب گذشته ـ دوم مهر ماه ـ بی‌بی‌سی، شبکه دولتی انگلیس، که می‌دانست بازگشت و بازداشت مهدی هاشمی، رشته‌های آنان را پنبه خواهد کرد، آرزوی خود را در قالب این خبر پخش کرد! که؛ «ورود اعلام شده مهدی هاشمی، پسر اکبر هاشمی رفسنجانی از دوبی به تهران می‌تواند دریای سیاست جمهوری اسلامی ایران را بار دیگر متلاطم کند»! و توضیح نداد که این تلاطم در اردوگاه نوچه‌های انگلیس پدید خواهد آمد ـ که آمد ـ یا در پهندشت سیاست مقتدرانه ایران اسلامی؟! بی‌بی سی، هنگامی آرزوی خود را بر باد رفته دید که دیروز آیت‌‌الله هاشمی رفسنجانی در دیدار با برخی از اعضای حزب مؤتلفه اسلامی تأکید کرد؛ حساب فرزندان و عملکرد آن‌ها از حساب شخص وی جداست و گفت در زمینه رسیدگی قضایی نیز، فرزندان خود را متمایز از سایر شهروندان نمی‌داند».
   
  رسالت اما در گزارش سیاسی خود از مظلوم نمایی فتنه‌گران و رسانه‌های ضد انقلاب خبر داده است و می‌نویسد: «در پی بازداشت همزمان مهدی و فائزه هاشمی موجی از مظلوم نمایی‌های فتنه‌گرانه در برخی از رسانه‌ها و سایت‌های جنبش سبز به راه افتاده است. این مظلوم نمایی‌ها آنقدر حرفه‌ای صورت می‌پذیرد که گویا از پیش برای آن برنامه ریزی شده است. در چند روز گذشته، اخبار بازداشت فرزندان آیت‌‌الله هاشمی تیتر یک اغلب رسانه‌های ضد انقلاب بوده است. آن‌ها تلاش کرده‌اند با مظلوم نمایی از جریان رسیدگی به این پروانه بحران بسازند. اما این رسانه‌ها با این مظلوم نمایی چه اهدافی را پیگیری می‌کنند؟ یکی از مهم‌ترین اهداف این دست مظلوم نمایی‌ها کاهش بار فشار افکار عمومی بر خانواده آیت‌‌الله هاشمی است که پس از فتنه ۸۸ شکل گرفت و به نحوی افکار عمومی آن‌ها را در جریان برنامه ریزی و سازماندهی فتنه ذی نقش می‌دانست. این بازداشت‌های همزمان می‌تواند موجب کاهش بار منفی افکار عمومی در آستانه انتخابا سال ۹۲ شود. لذا رسانه‌های جریان سبز ‌‌نهایت بهره برداری را از آن انجام می‌دهند تا بتوانند با فروکاستن این بار منفی امکان مانور بیشتری برای فعالیت در ماه‌های آتی را پیدا کنند».
   
  روزنامه ملت ما هم در گزارشی با نام ««مهدی هاشمی» از فرودگاه تا دادسرای اوین» در خصوص واکنش خانواده هاشمی به این ماجرا می‌نویسد: «فاطمه هاشمی نیز با انتقاد از دستگاه قضایی اظهار کرد: دزدان، جاسوسان و فاسدان آزادند ولی فرزندان رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام روانه زندان می‌شوند. پس از گذشت نخستین شب از ورود مهدی هاشمی به تهران و تجمع عده‌ای مقابل منزل وی، وکیل مدافع وی دیروز از حضور موکلش در دادسرای امنیت (شهید مقدس) خبر داد.

  دقایقی بعد یاسر، محسن و فاطمه از اعضای خانواده هاشمی به همراه عفت مرعشی همسر آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی در محوطه بیرونی دادسرا در مقابل زندان اوین حضور یافتند. عفت مرعشی از احضار فرزند خود به دادسرا انتقاد کرد و گفت: اسامی دزدان را در دادگاه با حروفی مانند «چ»، «ر»، «د» و… بیان می‌کنند، ولی اسم پسرم را در همه جا پر کرده‌اند و فریاد می‌زنند».

  —————–

  مهمترین عناوین روزنامه های صبح روز چهارشنبه را در اینجا می توانید بخوانید:

  * جام جم

  – صدور حکم متهمان اختلاس از بیمه ایران

  – احمدی نژاد: آمریکا باید با شرایط ایران کنار بیاید

  – روازت زنده جنگ در قلب تهران

  – نابودی عاطفه در برق نگاه نادر؛ گفتگو با کارگردان سریال «تکیه بر باد»

  – شوخی هایمان شبیه «اخراجی ها» نیست؛ گفت و گو با احمد کاوری کارگردان سریال «بیدار باش»

  * کیهان

  – گزارش خبری کیهان؛ موج تازه اعتصاب و اعتراض در شهرهای اروپا

  – نیروهای امنیتی آل سعود دومین روحانی شیعه عربستان را باز داشت کردند

  – کانون صرافان: بازار ارز بزودی شکسته می شود

  – دستپاچگی اسرائیل در انجام رزمایش ناشی از کدام تغییر بود!

  – باران و رعد و برق در 15 استان

  * خراسان

  – در نشست با جمعی از نخبگان و نمایندگان رسانه های اآمریکا بیان شد: اظهارات احمدی نژاد درباره آمریکا مذاکرات هسته ای و بحران سوریه

  – وزارت صنعت: خبر افزایش یارانه از محل متفاوت نرخ ارز صحت ندارد

  – این جا آبادان است، پنجم مهر ماه، سالروز شکستن حصر شهر حماسه های ماندگار

  – روزنامه های کشور در بحران کمیسیون صنایع در بی اطلاعی وزارت صنعت در سکوت

  – تشکیل مراکز همسر یابی ضرورتی برای زندگی مدرن در نبود ساختارهای سنتی

  * شرق

  – احمدی نژاد: می توانیم با آمریکا رابطه داشته باشیم

  – سلطانیه از پیشنهاد ایران به غرب خرداد: «تعلیق» در برابر حذف «تحریم»

  – قوه قضاییه دنبال کاهش اعدام در ملاء عام است

  – تاکید «اوباما» بر دیپلماسی در چالش با ایران

  – اعتراض حرفه ای بازیگران مشهور به حوزه هنری

  * آرمان

  – بازگشت شجریان به خانه / جلسه شورای مالی خانه موسیقی برگزار می شود

  – شرط ایران برای توقف غنی سازی 20 درصد

  – زعفران چینی و هندی در بازار ایران

  – قرائتی: دانشجویان پسر با زنان بیوه ازدواج کنند

  – انتقادات عضو ارشد جبهه پایداری از رقبای سیاسی؛ جلقه انحرافی تکه گمشده اظهارات محصولی

  – دلتنگی های پدرانه آیت الله؛ بازنشر نامه آیت الله هاشمی به مهدی در سال 65

  – مقایسه تعداد همسفران خاتمی و احمدی نژاد به سازمان ملل؛ همراهان احمدی نژاد در نیویورک چه می کنند؟

  – افکار عمومی در انتظار نتیجه چند پرونده مهم؛ حکم متهمان اختلاس بیمه ایران صادر شد

  – هشدار علی لاریجانی به رشد نقدینگی: علاجی برای بیکاری و تورم پیدا کنیم

  * خورشید

  – آژانس طرح اصلاحات ایران را پذیرفت

  – زلزله های پیاپی پشت تهران را لرزاند

  – آیا اتاق معاملات ارزی مشکل ارز را کاهش خواهد داد؟

  – سفر با مترو دغدغه ای که از صبح آغاز می شود

  – حضور ربات ها در کنار سالمندان

  * تهران امروز

  – باغ موزه دفاع مقدس افتتاح شد؛ ثبت میراث حماسه ایرانیان

  – در نمایشگاه کشفیات وزارت اطلاعات اعلام شد؛ خنثی سازی خرابکاری در صنایع دفاعی

  – کشتی گیرها میلیونر می شوند

  – تصمیمی که وزیر ارشاد به تشریح دلایلش پرداخت؛ ایران امسال در اسکار شرکت نمی کند

  – مدیرکل مسکن شهرسازی استان تهران عنوان کرد: ثبت نام تنها 1875 نفر تهرانی برای مسکن ویژه

  * قدس

  – آغاز بازداشت اخلالگران ارزی

  – فرشته هایی که دیده نمی شوند / پیش نویس سند ملی رشد کودکان رونمایی می شود

  – وزیر ارشاد: نیه حبه قند» به نشانه اعتراض به اسکار نمی رود

  – غنیمی فرد: مافیای ارز را به مردم معرفی می کنم

  – سلطانیه: توقف غنی سازی 20 درصد در قبال لغو تحریمها

  * حمایت

  – فراخوان برای خرید ارز از مردم/ ارز، باز هم طعم سه نرخی را چشید

  – در گفت و گوی «حمایت» با حجت الاسلام دکتر علی رضا دهفانی فیروز آبادی مطرح شد: قاعده «لاضرر»، قاعده ای تاثیر گذار در حقوق موضوعه

  – با حضور رییس مجلس شورای اسلامی و شهردار تهران صورت گرفت؛ افتتاح باغ موزه دفاع مقدس

  – رییس دیوان عالی کشور مطرح کرد: شکست تحریم ها با تدبیر و استقامت

  – گفت و گو با دکتر فرهاد پروین؛ ضرورت ایجاد شبکه جامع ثبت اموال

  * جوان

  – معاون رامنی با اشاره به اعتراض مسلمانان به فیلم موهن امریکایی: خاورمیانه ایران 1979 شده است

  – نیت های پلید پشت پرده M16 مسافر مرجوعی لندن

  – رزمندگان در سلسله کوری نیستند؛ پاسداشت دفاع مقدس به سبک روزنامه شرق!

  – حبه قند ایرانی در گلوی اسکار امریکایی گیر کرد

  – معیشت ایرانی در گرو نظام بیمه اجتماعی فراگیر

  * ابتکار

  – سلطانیه جزییات پیشنهاد اخیر تهران به 1+5 را اعلام کرد: شرط ایران برای توقف غنی سازی 20 درصدی

  – نرخ واقعی تورم، بیکاری، رشد نقدینگی و … / تحلیل آماری لاریجانی از وضعیت اقتصادی کشور

  – دانشجویان پسر با زنان بیوه ازدواج کنند

  – محمود احمدی نژاد در نیویورک مطرح کرد: آمادگی ایران برای بهبود سریع رابطه با آمریکا

  – صدور حکم مجازات متهمان پرونده اختلاس از بیمه ایران

  * ملت ما

  – محمود احمدی نژاد در دیدار با جمعی از نخبگان آمریکایی: تهدیدات رژیم صهیونیستی علیه ایران راه به جایی نمی برد

  – وزارت اطلاعات برگزار کرد؛ نمایش اقدامات خرابکارانه سرویس های جاسوسی در ایران

  – اتهام بشاراسد ایستادگی برابر صهیونیست ها و اتحاد با ایران است

  – بازیگر نقش محسن رضایی در گفت و گو با «ملت ما»: هنر محسن رضایی شناسایی نبوغ آدم ها بود

  – رئیس کمیسیون اصل نود در گفت و گو با «ملت ما» خبرداد: اصلاحات اولیه قانون انتخابات سختگیرانه است

  * اسرار

  – سلطانیه از پیشنهاد جدید ایران خبرداد: توقف غنی سازی 20 درصدی در ازای لغو تحریم ها

  – لاریجانی: علاجی برای بیکاری و تورم پیدا کنیم

  – تابش: سود حاصل از فروش ارز می بایست در کشور اشتغال زایی کند

  – وزیر ارشاد اسکار را تحریم کرد

  – بازگشت شجریان به شورای عالی خانه موسیقی

  * سیاست روز

  – احمدی نژاد در دیدار با جمعی از نخبگان آمریکایی: شرایط موجود در روابط ایران و آمریکا به ضرر همه دنیا است

  – هشت نقطه تهران لرزاند؛ بیم پایتخت از تعطیلی 10 ساله

  – شاخص برفراز قله 27440 واحدی؛ رکورد 46 ساله شکست

  – کشور در دوران بنی صدر هر روز یک بحران داشت

  – آقای رویانیان دست مانوئل را بگیر و برو!

  – محاکمه سران عربستان، قطر، بحرین و ترکیه

  * فرهیختگان

  – ولایتی در دیدار با هیات پارلمانی سوریه: سوریه حلقه طلایی مقاومت در منطقه است

  – احمدی نژاد در دیدار با جمعی از نخبگان آمریکایی: خروج نیروهای خارجی از خلیج فارس اعتمادساز است

  – سلطانیه: آژانس طرح اصلاحات ایران را پذیرفت

  – گفت و گو با مسعود کرامتی بازیگر فیلم سینمایی ضدگلوله؛ به دنبال سیمرغ گرفتن نبودم

  – ادعاهای نخ نما و فرصت سوزی اوباما

  * راه مردم

  – لاریجانی: علاجی برای بیکاری و تورم پیدا کنیم

  – سخنگوی مرکز مبادلات ارزی خبر داد: فراخوان بانک مرکزی برای خرید ارز از مردم

  – آیت الله نوری همدانی: ناتوانی در کنترل قیمت ها ارتباطی به تحریم ندارد

  – مرسی: با دخالت خارجی در سوریه مخالفیم

  – باغ موزه دفاع مقدس افتتاح شد

  * اعتدال

  – زندانبان های تهران قرآنیان برتر خود را شناختند

  – محبوب ترین مخلوق خدا چیست؟

  حاجی شدن شهید برونی و تلنگری به حجاج

  – شناسایی قوی ترین قاریان تهران آغاز شد

  – تازه ترین خبر از معاونت قرآنی وزارت ارشاد

  * بانی فیلم

  – وزیر گفت، ایران اسکار را تحریم کرد

  – پاسخ سه خواننده به پرسش های بانی فیلم

  – 4پروانه ساخت بدون بررسی فیلمنامه برای حوزه هنری

  – جشنواره مقاومت عامل همگرایی میان سینماگران است

  – متن بیانیه بازیگران سینما خطاب به مدیران حوزه هنری

  * آفرنیش

  – کارنامه آزمون های سراسری، ارشد و دکتری سال 91 از هفته آینده منتشر می شود

  – تاریخ اعلام نتایج آزمون کارشناسی ناپیوسته

  – آغاز سال تحصیلی 92-91 در پردیس علوم دانشگاه تهران با حضور رئیس مجلس

  – رئیس مجلس: توسعه پایدار در گروی ارتباط بخش های تولیدی با دانشگاهیان است

  – احمدی نژاد در دیدار با جمعی از نخبگان آمریکایی: شرایط موجود در روابط بین ایران و آمریکا به ضرر همه دنیا است

  * هدف و اقتصاد

  – معاون وزیر صنعت خبرداد: عرضه 4 میلیون دلار ارز در مرکز مبادلات ارزی

  – رکودزنی قیمت سکه / سکه از مرز یک میلیون تومان گذشت

  – اقدامات خرابکارانه سرویس های اطلاعات غربی در ایران به نمایش درآمد

  – انتصاب مدیر عامل تعاونی اعتبار ایران خودرو

  – تعطیلی پنجشنبه ها خودسرانه نبود

  * گسترش صنعت

  – عبور شاخص بورس از 27 هزار و 440 واحد؛ رکورد 45 ساله شکست

  – صادرات 5/1 میلیارد دلاری صنعت غذا / قائم مقام وزیر صنعت: منتظر رشد 15 درصدی صادرات شیرینی و شکلات هستیم

  – تاثیر راه اندازی مرکز مبادلات ارز از نگاه کارشناسان؛ دلار مهار می شود

  – نارضایتی صنوف از تسهیلات بانکی ناکفی؛ سهم کم اصناف، انصاف نیست

  – رئیس جمهوری: راهی جز گسترش دوستی و همکاری وجود ندارد

  * جهان صنعت

  – بازار از «مرکز مبادلات ارزی» تبعیت نکرد/ ارز مبادلاتی 6 درصد زیر نرخ بازار

  – در نخستین روز نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل/ سخنان اوباما اسراییل را راضی کرد

  – احمدی نژاد: آمادگی ایران برای بهبود رابطه با آمریکا

  – قیمت خودرو با آزادسازی پایین می آید

  – بازگشت شجریان به شورای مالی خانه

  * تفاهم

  – ارز بازهم سه نرخی شد

  – رکورد تاریخی شاخص بورس شکسته شد

  – حذف واسطه ها زمینه ساز کاهش قیمت خودرو

  – برخورد قانونی با تخلفات جایگاه های سوخت

  – زهفران چینی و هندی در بازار

  – شیر دو نرخی عرضه می شود

  * آسیا

  – سران 120 کشور جهان در سازمان ملل جمع شدند

  – روز دوم 10 میلیون دلار دادوستد شد

  – بیمه نامه های خدمت، تحصیل، ازدواج، کار و ابزار کار آمدند

  – تکلیف ارز دانشجویی و مسافرتی هفته آینده معلوم می شود

  – دکتر محمود احمدی نژاد، در دیدار با جمعی از نخبگان آمریکا در واشنگتن گفت: می توانیم با آمریکا رابطه داشته باشیم

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.