• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » دانستنیهای پزشکی , مطالب برگزیده سایت » 10 روش درمانی عجیب با استفاده از حیوانات
  کد خبر : 810934

  10 روش درمانی عجیب با استفاده از حیوانات

  10 روش درمانی عجیب با استفاده از حیواناتReviewed by Aryan on Sep 24Rating: ما انسانها از زمان های بسیار دور به عالم طبیعت به عنوان یک منبع غنی درمانی وابسته بوده ایم، چه با استفاده از نخ های پشمی برای بخیه کردن زخم های عمیق در هزاران سال پیش و چه با کشف پنیسیلین در…

  10 روش درمانی عجیب با استفاده از حیواناتReviewed by Aryan on Sep 24Rating:


  ما انسانها از زمان های بسیار دور به عالم طبیعت به عنوان یک منبع غنی درمانی وابسته بوده ایم، چه با استفاده از نخ های پشمی برای بخیه کردن زخم های عمیق در هزاران سال پیش و چه با کشف پنیسیلین در اوایل قرن بیستم. اما صرف نظر از اینکه این جور درمان ها چقدر عادی یا غیر معمول هستند بسیاری از آنها برای ما تعجب آورند.

  به گزارش اختصاصی ایران ویج ، برای مثال در کامبوج که گاو ها حیوانات مقدسی به شمار می روند، مردم عقیده دارند که نوشیدن ادرار این حیوان برای سلامتی مفید است و یاتکنیک هایی که امروزه در انجام عمل پیوند قلب و ریه به کار می روند تا اندازه ای از آزمایش هایی که در سالهای دهه ی 1950 میلادی در شوروی سابق برای ایجاد سگ های دو سر استفاده می شد الهام گرفته شده است.در زیر 10 نمونه از عجیب ترین روش های درمانی که در آنها از حیوانات استفاده شده را آورده ایم.

   


   10. درمان پسوریازیس یا صدفک با ماهی
  ماهی درمانی که از کشور ترکیه آغاز شده است یک روش درمانی نسبتاً شایع برای رهایی از بیماری های پوستی از قبیل پسوریازیس است. در این روش بیمار قسمتی از بدن را که دچار بیماری شده در آب معدنی که حاوی نوعی ماهی خاص است فرو می برد، ماهی ها که به دنبال غذا هستند بخش بیمار و مرده ی پوست را می خورند. این نوع ماهی که به نام دکتر ماهی نیز مشهور است در زمان خوردن پوست بیمار و مرده، به پوست سالم هیچ صدمه ای وارد نمی کند. این نوع درمان به دلیل ملاحضات بهداشتی در برخی از ایالت های آمریکا ممنوع اعلام شده اما هنوز در انگلستان و بسیاری از سایر کشور ها معمول و قانونی است.

   


   9. درمان آرتروز با زهر زنبور عسل
  نیش زنبور ممکن است دردناک باشد اما به نظر می رسد که می تواند دردهای ناشی از آرتروز را تسکین دهد. درچندین روش درمانی جایگزین مثل طب سنتی چینی نیز از نیش زنبور عسل زنده برای درمان آرتروز، بیماری زونا و اگزما استفاده می شود. جالب اینکه تحقیقی که در سال 2010 در دانشگاه سن پائولو انجام شد مشخص کرد که زهر زنبور عسل باعث تولید بیشتر هورمون های ضد التهاب می شود به همین دلیل است که این روش درمانی در طی قرنها موءثر بوده است. این تحقیقات نشان داده اند که زهر زنبور عسل ممکن است علاوه بر تسکین درد آرتروز مانع ایجاد این بیماری نیز بشود.

   


   8. ماساژ با مار
  هر کسی که واقعاً به دنبال روش های غیر معمول ماساژ است باید سری به سالن خانم آدا باروک (در اسرائیل) بزند. در این سالن پشت مشتریان را در آن واحد با حدود 6 مار ماساژ می دهند. گونه های مختلفی از مار ها استفاده می شوند از جمله شاه مار کالیفرنیا و فلوریدا. در این روش از مار های بزرگ تر برای درمان درد ناشی از گرفتگی های عمیق عضلانی و از گونه های کوچک تر برای ایجاد نوعی احساس سرخوشی استفاده می شود. خانم باراک می گوید ایده ی این کار را از دوستش الهام گرفته زیرا وقتی کلکسیون مارهایش را برای مدتی طولانی در دست می گرفته احساس آرامش و سرخوشی می کرده است. این نوع ماساژ ساعتی 70 دلار تمام می شود که نسبت به برخی از سایر روش های درمانی این لیست ارزان هم هست.

   


   7. درمان زخم های عفونی با حشره
  در این روش درمانی لارو مگس را درون زخم قرار می دهند و این حسرات با ترشح مواد هضم کننده، گوشت مرده را از بین می برند در حالی که گوشت سالم صدمه ای نمی بیند. در طول تاریخ فرهنگ های بسیاری از این روش استفاده کرده اند از قبیله های باستانی گرفته تا جراحان دوران ناپلئون و پزشکان جنگ داخلی آمریکا. هر چند که ممکن است این روش ناخوشایند به نظر آید اما این روش به خاطر کارآمدی در تمیز کردن زخم ها دارد محبوبیت گذشته ی خود را در میان پزشکان باز می یابد. تحقیقی که در سال 2012 در فرانسه انجام شده ثابت کرده است که زخم های بیمارانی که به این روش تحت درمان قرار گرفته اند بسیار سریع تر از روش های دیگر تمیز شده و بهبود یافته اند و البته درد کمتری هم داشته اند. البته وجود قوای شفا دهنده یا ضد باکتریایی در این حشرات هنوز به اثبات نرسیده است.

   


   6. دلفین درمانی
  در بسیاری از فرهنگ ها دلفین مظهر وقار و آرامش است. امروزه دوست شدن با دلفین ها روشی است که برای درمان برخی از بیماری های روانی استفاده می شود. تحقیقی که در سال 2005 در دانشگاه لیسستر انجام شده نشان داده است که شنا و بازی در آب با گروهی از دلفین ها و تنها طی چند جلسه در یک دوره ی 2 هفته ای برای بیماران دچار افسردگی بسیار موءثر بوده است. این روش درمانی همچنین برای کودکان دچار اوتیسم و آنهایی که لکنت زبان دارند نیز تاثیر مطلوبی داشته است. ارتباط با حیوانات می تواند الگوهای اجتماعی ناکارآمد را در افراد افسرده تغییر دهد بنابر این اینکه وقت گذراندن با یکی از بهترین و باهوش ترین حیوانات جهان به انسان احساس بهتری می دهد مایه ی شگفتی نیست.

   


   5. بخیه با مورچه
  آرواره ی مورچه سواری های آفریقایی مثل یک انبر طبیعی بسیار قوی است. برای صدها سال است که طب سنتی از این امکان برای بستن زخم های باز استفاده کرده است. برای بخیه زدن، درمانگر لبه های زخم را به هم نزدیک می کند بعد سر مورچه را در راستای زخم قرار می دهد. غریزه ی طبیعی مورچه این است که گاز بگیرد بعد درمانگر بقیه ی بدن مورچه را از سرش جدا می کند و با این کار لبه های زخم به هم دوخته می شوند. این روش بسار موءثر است و هر قدر هم که ابتدایی باشد هنوز هم کاربرد دارد.

   


   4. زالو انداختن
  حجامت با زالو یک روش بسیار شایع درمانی در قرون وسطی بوده. از این روش برای رفع التهاب زخم ها، کم کردن تب و تقریباً تمام انواع بیماری های مزمن استفاده می شده است. در گذشته حجامت تا اندازه ای انجام می شده که بیمار بیهوش می شده یا تا کاملاً توان خود رااز دست می داده است. این روش بیش از اینکه مفید باشد برای بیماران مضر بوده و مشکلات بیشتری برایشان ایجاد می کرده است. با این وجود امروزه زالو انداختن برای برخی شرایط خاص استفاده شده و کارآمد می باشد. برای مثال به عنوان راهی برای برداشتن خون لخته شده از انگشتی که پیوند زده شده. این روش از بسیاری از سایر روش های درمانی بهتر است چون زالومواد شیمیاییترشح می کند که مانع لخته شدن خون شده واز خشک شدن و بسته شدن رگ های خونی جلوگیری می کند.

   


   3. بلعیدن ماهی زنده برای درمان آسم
  روش درمانی دیگری که به ماهی ها مربوط است توسط برادران باتیتی گود در هندوستان انجام می شود، آنها سالانه بیماری آسم عده ی زیادی را به این روش که البته به ثبت رسیده، درمان می کنند. آنها یک ماهی خاص را به صورت زنده به درون شکم فرد بیمار می فرستند به همراه کمی ماده ی گیاهی که یک راز خانوادگی است که بیش از 160 سال پیش توسط یک روحانی هندو به پدربزرگ آنها داده شده است. گفته می شود که حرکت های ماهی کوچک باعث می شود که بلغم و خلط موجود دربینی و گلوی بیمار کم شده و گرفتگی آن رفع شود. این روش درمانی معمولاً در 3 دوره و با فاصله ی 15 روز انجام می شود. ممکن است که این روش سنتی موءثر باشد ولی درک آن کمی سخت است.

   


   2. درمان با لاکپشت
  همانطور که قبلاً اشاره شد حیواناتی مثل گاو در کامبوج مقدس هستند و در بسیاری از روش های درمانی از آنها استفاده می شود. استفاده ازنوعی لاکپشت هم در برخی روش های درمانی کامبوج رواج داردهم به عنوان مواد مورد استفاده و هم از نظر عرفانی یا درمان عارفانه. چرا؟ چون عقیده دارند که این لاکپشت ها میتوانند بیماری روماتیسم و یا سایر بیماریهای این چنینی را بوسیله ی لمس کردن درمان کنند. در این تصویر یک لاکپشت در مقابل دهان یک بیمار نگه داشته شده است. تخمین زده می شود که از بیش از یک سوم موجودات بومی کامبوج برای درمان بیماری ها استفاده می شود و بسیاری از آنها در معرض خطر انقراض هستند. این مایه ی تآسف است که حیوانات بسیاری برای استفاده در طب سنتی کشته می شوند در حالی که اثر بسیاری از آنها فقط در حد دارونما است.

   


   1. سگ هایی که از حمله ی دیابتی جلوگیری می کنند.
  یکی از واقعیت هایی که درمورد سگ ها وجود دارد این است که برخی از قوای آنها از انسان ها بسیار قوی تر است اما آیا میدانستید که این بهترین دوست انسان می تواند علایم حمله ی دیابتی را تشخیص دهد؟ سگ هایی گه برای این منظور تربیت می شوند بالا بودن یا پایین بودن قند خون را از بوی بدن صاحب شان متوجه می شوند. این روش بیشتر برای کودکان مفید است زیرا اگر در طی خواب حمله ی دیابتی به آنها دست دهد از خواب بیدار نمی شوند. به این ترتیب لازم نیست پدر و مادر ها چندین بار در طول شب بیدتر شوند و قند خون کودکشان را چک کنند.

  مترجم این متن سرکار خانم تینا اقدسی عزیز میباشد

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۱۹)  • مسعود

   سلام. خسته نباشید و از سایت جالبتون ممنونم.
   یک سوال داشتم. شاید یکم عجیب بیاد. سفری به قشم داشتم، با یکی از محلی ها آشنا شدم. بعد از چند ساعت گفت و گو، بحث به بیماری دیابت کشید(آخه من دیابت دارم. نوع 1) یه حرف عجیب زد. گفت« اگر زهره مرغ را بخوری دیابتت از بین میره.» تعجب کردم. پرسیدم تا حالا کسی این کارو کرده؟ گفت آره. چندین نفر از محلی ها که دیابت گرفته بودن انجام دادن و حالشون خوب شده. میخواستم ازتون بپرسم که کتاب یا شخصی رو میشناسید که در مورد طب سنتی اطلاعاتی داشته باشه؟ ممنون میشم.

  • نام...

   سلام ، گلوی پسرم چرک کرده بود و دکتر برای او آنتی بیوتیک تجویز کرده بود و من از زالو برای عفونت گلوی پسرم استفاده کردم بدین صورت که زالو را در گودی پشت گوش پسرم انداختم و تمام چرک گلوی او را از بین برد و دکتر گفت دیگر نیاز به آنتی بیوتیک نداره

  • حبیب

   سلام جالب بود. من شنیده ام درزمان قدیم از روغن الاغ برای درمان بادفتق نیز استفاده میکردند.شما چطور؟اگر مطلبی دارید برایم بفرستید.

  • پارمیس

   واقعا عالی بود….کار من یکی رو که راه انداخت.خسته نباشید.مر30!

  • سونیا

   سلام خسته نباشید
   جالب بودمرسی

  • leila

   merci besyar jaleb bod

  • farideh

   مرسی عالی بود موفق باشید و پاینده

  • مینا

   محشر وفوق العاده بووووووووووووووووووووود

  • ترنم

   سلام مر 30………. عالی بود.

  • shiva f

   ممنون از مطالب آموزندتون..خسته نباشید

  • مینا

   خداییی حالم بد شد اینا چیه اخه ه ه
   آرزو میکنم هیچ وقت هرگز به هیچیک از این درمان ها احتیاج پیدا نکنم

   راستی هر میلی با هر نامی واسم میاد آخرش تصویر آقای احمدی میاد چرااااا؟؟؟؟؟؟؟؟؟همشونم یه نفرن یا همینجوری الکیه؟!

  • نام شما...

   یه سوال ؟
   آقای احمدنیا شما حسین گلزاری؟

   • احمدنیا

    خیر

  • زهرا

   با سلام و خسته نباشید با تشکر از ایمیل جالب و آموزنده تون.عالی بود

  • امین

   سلام … خیلی جالب بود ممنون از شما … بیشتر رمان هاش عقلانی بود اما روش های که مخصوص در کامبوج اجرا میشه به نظرم خرافاتیه …
   ولی خوب جداا خسته نباشید …

  • آتنا

   سلام
   اولين باره اين سايت رو ديدم و در اولين خبرهاش اين تيترو
   جالبه بدونيد در منطقه ما هم درماني هست با روغن الاغ و عنبرنسا
   هر دو براي عفونت بكار ميروند
   خيلي هم اثرات موثر داشته
   بنده خودم به عنوان يك فعال خبري اولين بار كلي مخالفت كردم ولي وقتي اثراتش رو به چشم ديدم سكوت كردم و به خيلي ها هم توصيه ميكنم
   يك روستاي ارمني نشين كه اين مراسمي با همين عنوان دارد و تجار امريكايي كه هر ساله بعد از اتمام روغن الاغ رو كه بعد از كشتن اون حيوان بدست مياد خريداري كرده و ميبرند
   اين روغن براي درمان زخم هاي عفوني كاركرد دارد و تاثير شگرفي در دوره درمان هم ميگذارد
   اگر روي اين موضوع هم خاستيد كار كنيد ايميل من هست توضيحات بيشتر در باره اين منطقه و نام روستا در اختيارتان خواهم گذاشت
   با تشكر

   • امین

    سلام … آنتا جان … من بچه شیرازم … برام خیلی جالب بود که گفتی روستایی ارمنی نشین … من از ارامنه خیلی خوشم میاد … دلیلشو بخوایی… نمی دونم چرا … دوس دارم بیشتر راجبشون بدونم مخصوص از زبون خودشون

   • رضا

    دارم بالا میارم

   • راحله

    اتنا جان اين روغنو چجورى مى تونم گير بيارم

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.