• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , سیاسی » توضیحات‌ وکیل‌ مهدی‌ هاشمی‌ درباره اتهامات‌ وی
  کد خبر : 810327

  توضیحات‌ وکیل‌ مهدی‌ هاشمی‌ درباره اتهامات‌ وی

  توضیحات‌ وکیل‌ مهدی‌ هاشمی‌ درباره اتهامات‌ وی Reviewed by Farnaz on Sep 24Rating: وكیل مدافع «مهدی هاشمی» توضیحاتی پیرامون بازگشت موكلش به كشور ارائه كرد. در توضیحات سید محمود علیزاده طباطبایی كه صبح دوشنبه به صورت مكتوب از سوی محسن هاشمی در اختیار خبرنگاران مستقر در مقابل بازداشتگاه اوین قرار گرفت، آمده است: «به دلیل…

  توضیحات‌ وکیل‌ مهدی‌ هاشمی‌ درباره اتهامات‌ وی Reviewed by Farnaz on Sep 24Rating:

  وكیل مدافع «مهدی هاشمی» توضیحاتی پیرامون بازگشت موكلش به كشور ارائه كرد.

  در توضیحات سید محمود علیزاده طباطبایی كه صبح دوشنبه به صورت مكتوب از سوی محسن هاشمی در اختیار خبرنگاران مستقر در مقابل بازداشتگاه اوین قرار گرفت، آمده است:

  «به دلیل پایان یافتن بخش مقدماتی تحصیلی در دوره دكترا و مشكلات ناشی از تحریم برای واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی، آقای مهدی هاشمی به كشور بازگشته است. البته آقای مهدی هاشمی در طول سه سال گذشته بارها تصمیم به رفت و آمد به كشور داشته است كه عمدتا به دلیل توصیه برخی از بزرگواران و دلسوزان نظام از این رفت و آمد منصرف شده است.

  این عدم تردد به كشور باعث بعضی سوء تفاهمات و بزرگ‌نمایی شد كه با حضور ایشان در كشور ان‌شاءالله برطرف می‌شود.

  مطمئنا مهدی هاشمی با نظر خود مراجعت كرده و بر اساس گفته‌های خودش دیگر هیچ توصیه‌ای را برای نیامدن نپذیرفته است و اعلام كرده است كه هیچ حجتی برای ماندن در خارج از كشور ندارد و امیدوار است حال كه كشور در برابر آماج فشارهای ناجوانمردانه خارجی است، با حضور خود التزام عملی خود را به حفظ و سربلندی كشور و نظام جمهوری اسلامی ایران نشان دهد.

  امروز مهدی هاشمی برای رسیدگی به سوء تفاهمات در دادسرا حضور یافته است. از سال‌های گذشته تعدادی پرونده مطرح بود كه با حضور خود ایشان و پیگیری‌ها و وكالت اینجانب برای تمامی آنها در مراحل مختلف از جمله دادسرا و یا دادگاه، حكم منع تعقیب و برائت صادر شده است.

  اتهامات مطرح شده علیه موكلم دو نوع است؛ اتهامات سیاسی كه عمدتا مربوط به انتخابات اخیر ریاست‌جمهوری در سال 88 بوده است. در این مورد شایان ذكر است كه آقای مهدی هاشمی تا روز رای‌گیری فعالیت‌هایی در جهت ایجاد مشاركت حداكثری مردم در انتخابات داشته‌اند كه خوشبختانه هیچ‌یك از این فعالیت‌ها خارج از چارچوب قانون نبوده است و موكل بعد از اعلام نتیجه آرا هیچ‌گونه فعالیتی نداشته است.

  اتهامات دیگر، مالی است؛ این اتهامات عمدتا مربوط به دوران مدیریت وی در سازمان بهینه‌سازی مصرف سوخت بوده است كه متاسفانه با وجود استعفای ایشان در سال 84 یعنی حدود هفت سال گذشته از سازمان مذكور و عدم طرح موضوعات اخیر مطرح شده در رسانه‌ها، موارد اتهامی در اواسط سال 88 مطرح شد.

  امیدوارم قاضی و دادگاه بتوانند در جوی كاملا عادی و بدون فشار تصمیم‌گیری كنند. آخرین جوسازی این بوده علیرغم اینكه در هفت ماه گذشته حقوقی دریافت نمی‌كرده است، حقوق وی در خارج از كشور چندین برابر اعلام شده است و یا اینكه ادعا شده او مدعی است كه بعد از هماهنگی پدر بزرگوارشان با دستگاه قضایی، حاضر به ورود به كشور شده است و فكر می‌كند كه قرار است با او برخوردی نشود كه این امر كاملا كذب است.

  اتهام استات‌اویل نیز مربوط به سال‌ها پیش است و شاید حدود 10 سال از آن می‌گذرد. در دولت و مجلس و وزارت اطلاعات و ارگان‌های نظارتی وقت از جمله سازمان بازرسی كل كشور، دیوان محاسبات و … با حساسیت ویژه‌ای به این موضوع رسیدگی شد و حتی رسیدگی‌ها از مرز كشور فراتر رفت و كمك مراكز امنیتی نیز برای شفاف‌سازی مد نظر قرار گرفت. در نهایت در گزارش‌های رسمی وزارت اطلاعات و مجلس شورای اسلامی، برائت مهدی هاشمی احراز و اعلام شد و به نظر من احتمالا باز كردن مجدد این موضوع اهداف سیاسی را دنبال می‌كند.»

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.