• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی , مطالب برگزیده سایت » اگر ایران از تجزیه‌ ایالتهای کالیفرنیا به مکزیک پشتیبانی کند، چه احساسی دارید؟
  کد خبر : 807543

  اگر ایران از تجزیه‌ ایالتهای کالیفرنیا به مکزیک پشتیبانی کند، چه احساسی دارید؟

  اگر ایران از تجزیه‌ ایالتهای کالیفرنیا به مکزیک پشتیبانی کند، چه احساسی دارید؟Reviewed by Aryan on Sep 23Rating: در خصوص «جدایی آذربایجان از ایران» به حدی شور و آزار دهنده بود که با واکنش تند رضا مریدی، نماینده ایرانی‌تبار مجلس ایالت آنتاریو کانادا مواجه شد. رضا مریدی که اصلیت آذربایجانی دارد، طی بیانیه ای خواستار…

  اگر ایران از تجزیه‌ ایالتهای کالیفرنیا به مکزیک پشتیبانی کند، چه احساسی دارید؟Reviewed by Aryan on Sep 23Rating:
  نامه ی رضا مریدی به نماینده کنگره ی آمریکا

  نامه ی رضا مریدی به نماینده کنگره ی آمریکا

  در خصوص «جدایی آذربایجان از ایران» به حدی شور و آزار دهنده بود که با واکنش تند رضا مریدی، نماینده ایرانی‌تبار مجلس ایالت آنتاریو کانادا مواجه شد.

  رضا مریدی که اصلیت آذربایجانی دارد، طی بیانیه ای خواستار آن شده که «رورباکر اظهارات خود را پس گرفته» و خطاب به وی گفته است: اگر یک سیاست‌مدار ایرانی از دولت ایران بخواهد که از تجزیه‌ ایالت‌های کالیفرنیا، مکزیک جدید و تگزاس و پیوستن آن‌ها به کشور مکزیک پشتیبانی کند، آن‌گاه احساس شما چگونه خواهد بود؟
   
  متن این نامه به شرح زیر است:

  آقای رورباکر

  اینجانب با نگرانی تمام اطلاعیه مطبوعاتی و نامه فوق الذکر شما را که در آن از خانم هیلاری کلینتون وزیر خارجه آمریکا خواسته شده بود که دولت آمریکا از جدایی آذربایجان از ایران حمایت کند، مطالعه کردم.

  به عنوان نماینده پارلمان انتاریو که اصلیت ایرانی-آذری دارد، مایلم که مراتب ناخشنودی خود را درباره‌ی اظهارات مندرج در نامه و اطلاعیه‌ی فوق بیان داشته و شمه‌ای از تاریخ را به اطلاع شما برسانم.

  آذربایجان -آن بخشی که در شمال رودخانه ارس واقع است و امروز به نام جمهوری آذربایجان نامیده می‌شود- و آن قسمت که در جنوب رودخانه‌ی ارس واقع است استان آذربایجان ایران است در طول تاریخ همیشه بخشی از ایران بوده است. جز اینکه در اوایل قرن ۱۹ میلادی بخش شمالی رودخانه ارس توسط امپراتوری روس از ایران جدا شد.

  آذری‌ها به عنوان یک ملیت مشخص از دیگران خود را کمتر از دیگر ملیت‌ها و اقوام ایرانی نمی‌دانند.

  اینجانب به علاوه اضافه می‌نماید که نقطه‌ نظرهای جنابعالی نشان از تمایل به دخالت نامناسب در امور داخلی کشور دیگری است. از شما سوال می‌کنم که اگر یک سیاست‌مدار ایرانی از دولت ایران بخواهد که از تجزیه‌ ایالت‌های کالیفرنیا، مکزیک جدید و تگزاس و پیوستن آن‌ها به کشور مکزیک پشتیبانی کند، آن‌گاه احساس شما چگونه خواهد بود؟

  تجزیه‌ی کشور‌ها منتهی به استقرار صلح در خاورمیانه نخواهد شد. اینجانب قویاً با نظر شما در مورد تجزیه‌ی ایران مخالف هستم و از شما می‌خواهم که نامه‌ی خود به خانم کلینتون را پس بگیرید.

  ارادتمند ـ رضا مریدی/ نماینده پارلمان انتاریو از حوزه ریچموندهیل

  رونوشت: خانم هیلاری کلینتون ـ وزیر خارجه آمریکا / واشنگتن ـ آمریکا

  مریدی که مدرک لیسانس خود را در رشته فیزیک و فوق لیسانس فیزیک هسته‌ای را از دانشگاه تهران دریافت کرده است، از سال 1990 در کانادا زندگی می کند. وی  در ۱۰ اکتبر ۲۰۰۷ موفق شد با گرفتن اکثریت آرا (۴۸ درصد) به عنوان نخستین نماینده ایرانی وارد مجلس اونتاریو شود.

  پس از انتخاب مریدی، رسانه‌های کانادایی پیروزی او را یک دستاورد تاریخی خواندند، چرا که «اونتاریو» به عنوان بزرگترین و پرجمعیت‌ترین استان کانادا شناخته می‌شود و برهمین اساس، راهیابی به مجلس قانونگذاری این استان، از اهمیت زیادی برخوردار است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.