• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » ورزشی » آقای احمدی نژاد؛ دولت شما فوتبال را به این روز انداخت
  کد خبر : 805741

  آقای احمدی نژاد؛ دولت شما فوتبال را به این روز انداخت

  آقای احمدی نژاد؛ دولت شما فوتبال را به این روز انداختReviewed by Aryan on Sep 23Rating: محمود احمدي‌نژاد ظهر روز چهارشنبه هفته گذشته در حاشيه نشست هيئت دولت با حضور در جمع خبرنگاران در خصوص اوضاع ورزش كشور و به ویژه فوتبال ابراز نگرانی کرد و از رسانه ها خواست موضوعات فرعی را برجسته نکنند….

  آقای احمدی نژاد؛ دولت شما فوتبال را به این روز انداختReviewed by Aryan on Sep 23Rating:

  احمدی نژاد و فوتبالمحمود احمدي‌نژاد ظهر روز چهارشنبه هفته گذشته در حاشيه نشست هيئت دولت با حضور در جمع خبرنگاران در خصوص اوضاع ورزش كشور و به ویژه فوتبال ابراز نگرانی کرد و از رسانه ها خواست موضوعات فرعی را برجسته نکنند.

  این ابراز نگرانی رئیس جمهور کشورمان در شرایطی صورت گرفت که فوتبال ایران در دوران ریاست جمهوری ایشان هیچ گاه رنگ و روی آرامش به خود ندیده و تنها موفقیت خود که همان صعود به جام جهانی 2006 آلمان باشد را هم مدیون دولت های قبلی و ریاست محمد دادگان بر فدراسیون فوتبال است.

  این دولت بود که بعد از جام جهانی آلمان، دستور به برکناری محمد دادکان داد و بعد از جابه جایی این مدیر توانمند، فوتبال ایران از سوی فیفا دچار تعلیق شد تا کار خود را توسط کمیته انتقالی ادامه دهد. پس از آن بازهم شخص آقای احمدی نژاد بود که طی یک دستور از علی آبادی خواست تا خودش شخصا وارد ریاست فدراسیون فوتبال شود. موضوعی که باعث شد بار دیگر فیفا به ایران هشدار دهد و همین امر سبب شد تا علی کفاشیان به عنوان نیروی تحت امر سازمان تربیت بدنی و دولت،  رئیس فدراسیون فوتبال شود.

  هنوز اظهارات شبانه دادکان در یکی از برنامه های ورزشی سیما فراموش نشده که آقای رئیس جمهور اینگونه برای فوتبال ابراز نگرانی می کند. این محمد دادکان بود که چندی پیش در یک افشاگری شبانه عنوان کرد یک روز با آقای نوآموز در فدراسیون فوتبال نشسته بودیم که آقایان عزیز محمدی، علیپور و غمخوار به دفتر من آمدند و همان جا به من گفتند که علی آبادی گفته اگر در جام جهانی رتبه هم کسب کنی از ریاست فدراسیون فوتبال برکنار خواهی شد. از سوی دیگر آقایان مهندس شهنازی و رضا رحیمی پیش من آمدند و گفتند که علی آبادی گفته من دادکان را برکنار نکردم و دولت دادکان را برکنار کرد.

  از سوی دیگر هنوز علاقه مندان به فوتبال، افشاگری علی کفاشیان در برنامه نود را فراموش نکرده اند. هنگامی که کفاشیان برای چهار سال دوم علارغم میل اهالی وزارت ورزش به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال انتخاب شد، با حضور در برنامه نود از نحوه انتخاب خود به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال در دوران علی آبادی پرده برداشت و عنوان کرد که آن زمان من از فوتبال هیچ سررشته ای نداشتم و فقط به دستور مقامات بالا دستی برای تصاحب این پست وارد میدان شدم.

  به احتمال فراوان آقای رئیس جمهور این شعار انتخاباتی سال 88 خود را فراموش کرده که بارها پیش از برگزاری انتخابات از خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس در آینده ای بسیار نزدیک خبر می داد. اما اکنون با گذشت بیش از سه سال و نیم از آن زمان نه تنها این شعار محقق نشد، بلکه هیچ گام مثبتی هم در انجام این امر صورت نگرفت.

  احمدی نژاد در بخشی از اظهارات خود نیز ‌از همه رسانه ها درخواست کرد كه در مرحله فعلي كه مرحله مقدماتي جام جهاني است موضوعات فرعي و برخی مواردی که به آن حساس هستند را برجسته نكنند. اما آیا این ضعف وزارت ورزش و جوانان نیست که سبب شده امروز اهالی فوتبال از بیت المال پول های میلیاردی تصاحب کنند و در مقابل بازدهی نداشته باشند. اما شاهد بودیم که ورزشکاران سایر رشته ها با دریافت مبالغی ناچیز بارها نام و پرچم جمهوری اسلامی ایران را در میدان المپیک به اهتزاز درآوردند. این ضعف دولت و وزارت ورزش است که فوتبالی ها اینگونه از پول بیت المال چپاول می کنند و سایر رشته ها علی رغم افتخار آفرینی هایی که می کنند، باید مهجور بمانند. در این بین رسانه ها محکوم می شوند که نباید به فوتبالی ها فشار آورند. رسانه هایی که نمی توانند شاهد تبعیض آشکار بین فوتبال و سایر رشته های ورزشی کشور باشند .

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.