• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , سیاسی » آیا مهدی هاشمی الان در تهران است؟!
  کد خبر : 804258

  آیا مهدی هاشمی الان در تهران است؟!

  آیا مهدی هاشمی الان در تهران است؟!Reviewed by Farnaz on Sep 22Rating: این دومین باری است که بحث بازگشت مهدی هاشمی بطور جدی مطرح شده است. دو سال پیش و پس از برگزاری دادگاه متهمان فتنه 88، نام مهدی هاشمی بعنوان یکی از متهمان اصلی به کرات مطرح شد.محسنی اژه ای سخنگوی قوه قضاییه در…

  آیا مهدی هاشمی الان در تهران است؟!Reviewed by Farnaz on Sep 22Rating:

  این دومین باری است که بحث بازگشت مهدی هاشمی بطور جدی مطرح شده است. دو سال پیش و پس از برگزاری دادگاه متهمان فتنه 88، نام مهدی هاشمی بعنوان یکی از متهمان اصلی به کرات مطرح شد.
  محسنی اژه ای سخنگوی قوه قضاییه در همان زمان، اتهامات مهدی هاشمی را مالی و غیرمالی اعلام کرد و از رسیدگی پرونده وی به محض ورود به تهران خبرداد .
  وی تاکید کرد : اتهامات مهدی هاشمی تنها مربوط به اغتشاشات و حوادث پس از انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری نیست .
  وی افزود: به محض ورود متهم ،‌با او همانند سایر متهمان برخورد و پرونده اش در دستگاه قضایی بررسی می شود .
  تامین مالی جریان فتنه، برنامه ریزی فتنه و حضور در تجمعات از جمله اتهامات امنیتی مهدی هاشمی است
  پس از انتخابات، همزمان با فتنه 88 بسیاری از فعالان سیاسی و انتخاباتی نامزد شکست خورده، بیشترین حجم اعترافات را علیه مهدی هاشمی رفسنجانی صورت دادند. این اتهامات بر 2 دوره فعالیت انتخاباتی او در مقابل محمود احمدی نژاد متمرکز بود؛ 1384 و 1388 از جمله محمدعلی ابطحی، معاون رییس جمهور اسبق، در اعترافاتی در دادگاه، مهدی هاشمی را در کنار و مصطفی تاجزاده به طراحی و سازماندهی اعتراضات مردمی پس از انتخابات متهم ساخت.
  اما مهدی هاشمی 2 ماه پس از انتخابات به عنوان رییس دفتر هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی جهت بازدید و رسیدگی دفاتر و شعبات دانشگاه آزاد اسلامی به خارج از ایران رفت.
  علاوه بر این اتهامات امنیتی، در سال 2007 مدیرعامل و چند کارمند شرکت نفتی توتال توسط مقامات قضایی فرانسوی به اتهام پرداخت حدود 60 میلیون یورو رشوه به مقامات ایرانی برای مشارکت در احداث میدان گازی پارس جنوبی بازداشت شدند و نام مهدی هاشمی به عنوان فردی که بخشی از این مبلغ را دریافت کرده، مطرح شد. توتال در سال 1997 به همراه شرکت گازپروم روسیه و پتروناس مالزی در مناقصه احداث این میدان گازی پیروز شده‌بود و در سال 2004 پلیس سوییس متوجه شده بود که حدود 7٫8 میلیون یورو از اموال شرکت توتال به حساب یک ایرانی مقیم سوییس واریز شده که به گفته رسانه‌های فرانسوی از کارمندان مهدی هاشمی رفسنجانی است.
  باید دید که عصر امروز، چه اتفاقی می افتد، آیا مهدی هاشمی ترجبح می دهد به عنوان یک مظنون همیشگی باقی بماند یا اینکه یکبار برای همیشه پاسخگوی اتهاماتی است که چندین سال است علیه او مطرح شده است.

  منبع: شبکه ایران

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.