• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » بین الملل » واکنش عقلانی در مقابل غرب برای دفاع از اسلام
  کد خبر : 804124

  واکنش عقلانی در مقابل غرب برای دفاع از اسلام

  واکنش عقلانی در مقابل غرب برای دفاع از اسلامReviewed by Aryan on Sep 22Rating: از زمانی که رو یارویی بین غرب و شرق بویژه اسلام شکل گرفت، رفتار و واکنش غرب بر اساس یک تعریف و معیار خاص بوده است که براساس آن از خود چهره ای موجه به نمایش گذاشته است. در مقابل، رفتار…

  واکنش عقلانی در مقابل غرب برای دفاع از اسلامReviewed by Aryan on Sep 22Rating:

  خشم جهان اسلام

  از زمانی که رو یارویی بین غرب و شرق بویژه اسلام شکل گرفت، رفتار و واکنش غرب بر اساس یک تعریف و معیار خاص بوده است که براساس آن از خود چهره ای موجه به نمایش گذاشته است. در مقابل، رفتار شرق به ویژه مسلمانان، همراه با احساسات کنترل نشده ای بوده است که در بسیاری مواقع مورد بهره برداری غرب قرار گرفته است.

  غرب از این اعتراضات هیجانی برای توجیه رفتار خود در نزد افکار عمومی داخلی و خارجی استفاده ها برده و می برد و با به نمایش گذاشتن این هیجانات کنترل نشده، مسلمانان را انسان های غیر منطقی و خشونت طلب معرفی کرده است.  در اینجا به نمونه هایی از رفتارهای که غرب از آنها سوء استفاده کرده،  به اختصار  اشاره می کنم.

  تری جونز کشیش آمریکایی هنگامی که قصد داشت، درسالگرد حادثه یازده سپتامبر (سال 2001 ) نسخه هایی از قرآن را به آتش بکشد، در سراسر کشورهای اسلامی، در واکنش به این عمل غیر منطفی تظاهراتی برگزار شد که بعضا به خشونت گرایید.

  در تظاهراتی که در افغانستان علیه عمل زشت این کشیش فتنه انگیز برگزار شد، تظاهرکنندگان در حرکتی سوال برانگیز، حین حرکت به طرف سفارت آمریکا جهت خود را به سوی دفتر سازمان ملل تغییر دادند و در یک حرکت غیرانسانی و ضداسلامی، 7 نفر از کارکنان سازمان ملل ـ از جمله یک فعال حقوق بشر ـ را با سلاح سرد به قتل می رسانند، در حالی که هیچ کدام از این افراد آمریکایی نبودند.

  یک کشیش آمریکایی قصد آتش زدن قرآن را داشته است، ولی به مقر سازمان ملل حمله می شود و 7 انسان بی گناه که هیچ نقشی درعمل شنیع تری جونز نداشته اند، با چاقو و قمه تکه تکه می شوند.

  این اتفاق خاص در افغانستان، باعث می شود حتی با گذشت سال های متمادی، آن خاطره از اذهان پاک نشده و به عنوان نقطه سیاهی درتاریخ بماند.
  به راستی، برای این عمل صددرصد مغایر با روح اسلام و قوانین جزایی آن، چه توجیهی وجود دارد و چگونه می توان از اسلام مظلوم دفاع کرد؟

  بازتاب جنایت مقر سازمان ملل به اسم اسلام، ظلم مضاعفی است که در حق قرآن شد و از اسلام، قرآن و مسلمانان چهرهای بسیار زشت به نمایش گذاشت  که این زمان، عده ای با طرح آن علیه اسلام سود می برند.

  اما در نمونه ای دیگر، درجریان اعتراض به سیاست انگلیس درسال 1390 تظاهر کنندگان در حرکتی هیجانی به سفارت این کشور در تهران حمله کردند.

  این حرکت علاوه بر این که با سیاست ترتیب دهندگان تظاهرات علیه سیاست انگلیس مغایر بود، باعث شد انگلیس با سوء استفاده از این اتفاق و به راه انداختن تبلیغات گسترده علیه این اقدام، سیاست خود علیه ایران را سخت گیرانه تر کند که البته برای این کار نزد افکار عمومی کشورش و جهان هم توجیه داشت.

  در واقع تظاهرات کنندگان با این تظاهرات نه تنها دست آوردی در محکومیت انگلیس نداشتند، بلکه نقش سیاه لشکر را بازی کردند و باعث شدند این کشور  با آرامش بیشتری سیاست های خود را ادامه دهد.
  اما در اعتراض به ساخت فیلم موهن و اهانت به ساحت مقدس «نبی اکرم» که باعث جریحه دار شدن احساسات پاک پیروان آن حضرت شد.

  به دنبال این اتفاق، غرب ضمن محکوم کردن زبانی این عمل به بهانه حمایت از آزادی که برای افکار عمومی غرب بسیار با اهمیت است از برخورد با عاملان این خباثت ننگین خوداری کرد. 
  درمقابل درجهان اسلام که باید بر اساس یک طرح و رفتار ملی و بین المللی پسند به مقابله با این توطئه می پرداختند، اتفاقهای افتاد که قابل دفاع چه در برد بین المللی و چه در برد داخل جهان اسلام نبود. 

  در مصر نظم عمومی کشور به هم ریخت و احساسات بیش از حد معترضان باعث شد سمت اعتراضات از محکوم کردن غرب به سمت حمله به پلیس، شکستن اموال عمومی و حمله به سفارت حانه ها سوق پیدا کند و حتی شماری از نیروهای پلیس و مردم زخمی شدند.

  در کشوری که تازه از التهاب های انقلابی خارج شده و ممکن است دشمن با استفاده از هر موقعیتی به دستاوردهای انقلاب و امنیت مردم لطمه بزند، نباید هیجانات به حدی برسد که امنیت عمومی کشور به خطر بیفتد.

  از آن گذشته احترام به قانون و پلیس (که حافظ منافع کشور است)، باید حفظ شود نه این که عده ای تحت تاثیر احساسات به جای دشمن به پلیس حمله کنند و جان و مال فرد مسلمان را به خطر بیندازند.
   
  در لیبی به جای اعتراض عاقلانه در سفارت امریکا بمب می گذارند و افرای از سفارت را به قتل می رسانند. این چه توجیهی با شعارهای اسلامی دارد. ایا مردم لیبی و دولت آن خواهند توانست از عهد هزینه های داخلی و بین المللی آن برایند.

  در یمن اوضاع بدتر از این است اعتراض به جنگ داخلی تبدیل شده است در درگیری بین پلیس و معترضان بیش از 4 نفر کشته و  150 نفز  زخمی  شده اند.
  این حادثه چنان شک برانگیز بود که حتی غربی ها به آن واکنش نشان دادند و در یک ژست انسان دوستانه، خوستار جلوگیری از کشته شدن مردم شدند.

  این التهاب و احساسات کور باعث دامن زدن به یک بحران در داخل کشورهای اسلامی می شود درگیر کردن مردم با دولت های اسلامی باعث جدای بیش از بیش دولت و ملت اسلامی می شود حاصل آن فقط و فقط به نفع کشورهای استکباری است.

  باید اذعان کنم واکنش به رفتار غیر اخلاقی غرب یک ضرورت است ولی حد آن باید تعریف شود.
  این واکنش نباید باعث هرج ومرج در کشور شود.
  این واکنش نباید موجب به خطر افتادن جان و مال مسلمانان شود.
  این واکنش نباید باعث وهن اسلام شود. 
  در واکنش به ساخت فیلم موهن و  توهین به ساحت مقدس نبی اعظم در ایران بسیار منطقی بود.

  با توجه به تأکید بر رویکرد فرهنگی در اعتراض علیه غرب و تذکر بزرگان، مردم در عین ابراز نفرت به این عمل ننگین، متانت و دور اندیشی خود را به نمایش گذاشتند من مطمئن هستم این رفتار در قضاوت مردم جهان در باره مردم ایران تاثیر خواهد گذاشت.

  در آینده ممکن است باز از این اتفاقات ناگوار و تلخ تکرار شود، از این رو لازم است مردم با حفظ حساسیت خود و حضور به موقع در صحنه، ضمن محکوم کردن هر عمل غیر انسانی، نسبت به رفتار خود دور اندیش بوده و از هر حرکت احساسی خودداری کنند و کاری نکنند که در نهایت به نفع دشمن تمام شود.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.