ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

صفحه اصلی » توصيه هاي پزشکي , مطالب برگزیده سایت » کسانی که بدنبال قد بلند هستند حتما این مطلب را از دست ندهند !
کد خبر : 80174

کسانی که بدنبال قد بلند هستند حتما این مطلب را از دست ندهند !

قد مشخصه مهمی برای انسان به شمار می آید و چه از لحاظ عملکرد طبیعی و چه از لحاظ زیبایی، میزان رشد آن به عوامل متعددی بستگی دارد. شاید فکر کنید کوتاه قدی انسان ها به عوامل ژنتیک و صفات وراثتی بازمی گردد. باید بدانیم که فاکتورهای دیگری مثل تغذیه، خواب، تحرک و ورزش، استفاده…

قد مشخصه مهمی برای انسان به شمار می آید و چه از لحاظ عملکرد طبیعی و چه از لحاظ زیبایی، میزان رشد آن به عوامل متعددی بستگی دارد. شاید فکر کنید کوتاه قدی انسان ها به عوامل ژنتیک و صفات وراثتی بازمی گردد. باید بدانیم که فاکتورهای دیگری مثل تغذیه، خواب، تحرک و ورزش، استفاده از مواد پروتئینی و ویتامین در رشد استخوان و قد افراد تاثیر بسزایی می گذارند. در اینجا سوال مهمی مطرح می شود؛ آیا رشد قد انسان بعد از سن بلوغ نیز امکان پذیر است؟ امروزه تبلیغات مختلفی از روش های افزایش قد مانند جراحی، داروهای خوراکی، صندلی ماساژ و… دیده می شود ولی چنین تبلیغاتی تا چه حد قابل اطمینان هستند؟

● پایان بلوغ، پایان رشد قد

اصولا افزایش قد تا قبل از پایان سن رشد انسان صورت می گیرد. عمده رشد قد در خانم ها تا پایان ۱۸ سالگی و در آقایان تا پایان ۲۰ سالگی دیده می شود از این رو هراقدامی که افراد می خواهند برای افزایش رشد قدشان انجام دهند باید قبل از بسته شدن صفحه های رشد استخوان ها و درواقع سن بلوغ درنظر گرفته شود. درحقیقت استخوان سازی تا پایان سنین بلوغ یعنی تا اوایل ۲۰ سالگی ادامه دارد و درنتیجه بیشترین میزان افزایش قد نیز در این دوران اتفاق می افتد. انسان در حوالی دوران بلوغ دچار جهش رشد می شود و زمانی که بلوغ او کامل شد دیگر در نزدیکی ۱۸ تا ۲۰ سالگی رشد قد نیز متوقف می شود. بنابراین هر فاکتوری که برای تقویت رشد قد نیاز است باید قبل از این سنین انجام گیرد. همان طور که اشاره کردیم، سن بلوغ برای آقایان و خانم ها متفاوت است و درواقع نهایت انتظاری که از رشد صفحات استخوانی در مورد دختران داریم تا ۱۸ سالگی است که رشد قدی آن ها کامل می شود.

● خواب شما را بلند قد می کند

یکی از عوامل مهمی که در رشد قد انسان تاثیر می گذارد، ژنتیک و وراثت افراد است؛ این که فرد از چه وراثتی برخوردار است و قد افراد خانواده در چه محدوده ای قرار دارد. تغذیه صحیح نیز به رشد قد شما کمک می کند. رژیم غذایی شما باید شامل لبنیات، پروتئین، کلسیم، منیزیم و فسفر باشد. موادغذایی مثل شیر، ماست، سبزی، ماهی، اسفناج، گوشت و حبوبات حاوی گروه های ویتامین و موادمعدنی هستند.

مصرف پروتئین و لبنیات نقش بسیار مهمی در میان موادمغذی برای رشد قد دارد، بنابراین باید از همه گروه های غذایی به اندازه کافی در رژیم غذایی خود داشته و از آن ها باتوجه به مراحل رشد استفاده کنید. فعالیت فیزیکی و ورزش نیز در افزایش قد تاثیر بسزایی می گذارد. هرچه تحرک بیشتر باشد گردش املاح استخوانی بیشتر خواهد شد، درحین ورزش هورمون های رشد شروع به ترشح می کنند و به دنبال آن رشد قد نیز افزایش می یابد. خواب مناسب در کنار عوامل دیگر از جمله مولفه های موثر در رشد و افزایش قد انسان به شمار می آید.

خواب افراد باید پیش از دوران بلوغ منظم و به موقع باشد. به طورکلی ۳ عامل تغذیه، ورزش و خواب مناسب مواردی هستند که در کنار وراثت افراد در رشد قد آن ها تاثیرگذار هستند. گاهی ممکن است، فردی از لحاظ وراثتی قد بلندی داشته باشد ولی چون تغذیه و فعالیت فیزیکی مناسبی ندارد به میزان قد موردانتظار نرسد. افراد می توانند با تغذیه صحیح، فعالیت و خواب مناسب مقداری از حدی که وراثت شان برای قد تعیین می کند بلندتر شوند که البته تاثیر این موارد تا قبل از دوران بلوغ است.

● هورمون قدبلندی

آن چیزی که در اصل باعث افزایش قد و رشد طولی می شود، ترشح هورمون رشد است. هورمون رشد در قسمت غده هیپوفیز مغز ترشح می شود و روی رشد استخوان ها تاثیر می گذارد. میزان ترشح این هورمون تحت تاثیر تحریکات عصبی، خواب و بیداری است. فعالیت فیزیکی و خواب مناسب ترشح هورمون رشد را تحت تاثیر قرار می دهد. رژیم غذایی علاوه بر تاثیر در هورمون رشد، استخوان ها و بدن را آماده ساخت و ساز و متابولیسم مناسب می کند تا استخوان ها رشد خوبی داشته باشند. کمبود ترشح هورمون رشد به ویژه در دوران کودکی سبب توقف رشد طبیعی افراد و کوتاه قدی آن ها می شود.

● اگر کودک تان کمبود دارد مکمل بدهید

فاکتورهای مختلف تا قبل از تکمیل شدن دوران رشد و بسته شدن صفحه های استخوان ها می توانند در افزایش رشد و قد موثر باشند. داروهای تقویتی نیز یکی از عواملی است که موجب تغییر و تحول رشد استخوان ها در کودکان و نوجوانان می شود. این داروها میکروالمان هایی دارند که کودک در دوران رشد به آن ها احتیاج دارد. بنابراین افراد می توانند از طریق تغذیه مناسب یا مصرف داروهای تقویتی که حاوی کلسیم، فسفر، روی و پروتئین هستند مواد موردنیاز برای رشدشان را به دست بیاورند. برای مثال ممکن است، پزشک معالج تشخیص دهد، فرد به اندازه کافی روی در رژیمش دریافت نمی کند، بنابراین به صورت داروی مکمل روی را در کنار برنامه غذایی او قرار می دهد. دقت داشته باشید، تمامی مسائل ذکر شده تنها تا قبل از پایان دوران رشد موثر واقع می شوند، یعنی پس از اتمام دوران بلوغ با روش های طبیعی نمی توان طول قد را افزایش داد. البته با روش های مکانیکی که شامل جراحی قد می شود افزایش طول قد ممکن است ولی بحث های بسیاری برای این روش وجود دارد. به طور کلی، بعد از پایان دوره رشد افزایش قد به وسیله دارو، ورزش یا هر وسیله ای دیگر امکان پذیر نیست.

● قاعدگی یعنی بلوغ

قاعدگی نشان دهنده کامل شدن دوران بلوغ است. وقتی دخترخانمی قاعده می شود یعنی دوران بلوغ او شروع می شود. دختران در ماه های اول قاعدگی یک جهش رشدی دارند و در این مدت قد می کشند و بعد از آن تقریبا رشد قدشان متوقف می شود. البته تا حدود ۱۸ سالگی این انتظار را داریم که دختران در حد چند سانتی متری افزایش قد داشته باشند، بنابراین عمده رشد قدی دختران در حوالی زمان شروع قاعدگی آن ها رخ می دهد. به طور ژنتیک، آقایان حجم استخوانی و عضلانی بیشتری نسبت به خانم ها دارند و تفاوت هورمون های زنانه و مردانه و بلوغ دیرتر مردان موجب می شود تا قد بلندتری نسبت به خانم ها داشته باشند.

● جراحی های خطرناک

به طور معمول عمل های جراحی برای افزایش قد توصیه نمی شود چون عملی بسیار سنگین و پرعارضه برای افراد است. در روش های جراحی یک شکستگی کنترل شده درناحیه ساق پا و ران ایجاد می کنند و بعد با وسایل خاصی که در پا تعبیه می کنند به تدریج فاصله استخوان ها را زیاد می کنند و بعد با روش های دیگر سعی می کنند تا در آن ناحیه استخوان سازی جدید انجام دهند. چنین روش هایی را برای افرادی که قد کوتاه ولی محدوده نرمال دارند پیشنهاد نمی شود. اصولا انجام عمل جراحی را برای افرادی توصیه می کنیم که نبود تساوی طول پا دارند یعنی طول یک پا از پای دیگر کوتاه تر است یا به دلیل بیماری خاصی در قد مشکل ایجاد شده باشد این عمل را انجام می دهیم اما اقدام جراحی را برای کسانی که به صورت سرشتی یا به دلیل مشکلات تغذیه قد مناسب ندارند توصیه نمی کنیم. باید این نکته را متذکر شویم که اولین عارضه جراحی پاها دوره طولانی مدت نقاهت بعد از انجام عمل است که طی آن فرد باید تحت درمان قرار بگیرد. وسایلی که در پای افراد تعبیه می شود باید حدود یک سال در بدن آن ها قرار گیرد تا در طول این مدت فاصله بین استخوان ها به تدریج با روش های دیگر پر شود. اگر عمل جراحی قد با دقت صورت نگیرد به رشته های عصبی بدن آسیب وارد می کند و باعث فلج شدن بعضی از عضلات می شود. درنتیجه همانند یک استخوان شکسته در بدن درد و مشکلات دیگر را به دنبال خواهد داشت. این مسئله را هم اضافه می کنم که رژیم غذایی در بهبود و ترمیم استخوان های شکسته نقش مهمی دارد و به طبع افرادی که عمل جراحی قد انجام می دهند، رژیم غذایی خاصی را خواهند داشت تا به اندازه کافی مواد مقوی برای بازسازی استخوان به بدن شان برسد.

● قدتان را پیش بینی کنید

به طورکلی بررسی رشد و نمو کودکان باید توسط پزشک متخصص به ویژه متخصص غدد کودکان انجام گیرد. مسائل هورمونی و موارد دیگری که در روند رشد کودکان موثر هستند، به وسیله متخصصان مورد بررسی قرار می گیرند. درصورتی که کودک دچار کمبود مواد مقوی باشد از طریق داروهای کمکی جایگزین می شود و اگر به طور ارثی ریسک کاهش قد داشته باشد، داروهای خاصی که باز هم با صلاحدید پزشک متخصص برایش تجویز می شود به پیشرفت رشد قدی او کمک می کند. باید بگویم که چنین داروهایی معمولا برای همه کودکان تجویز نمی شود، درحقیقت چنین داروهایی مخصوص افرادی است که قدشان از حد طبیعی کوتاه تر است یا مشکلاتی در ترشح هورمون های رشد خود دارند. درمجموع بار دیگر خاطر نشان می کنم، رعایت تغذیه مناسب و فعالیت فیزیکی و خواب کافی در همه افراد به خصوص در دوره کودکی و نوجوانی که زمان اصلی برای رشد است تاثیر بسزایی در طول قد آن ها دارد. والدینی که فکر می کنند، فرزندشان تغذیه مناسب ندارد باید حتما در پی یک رژیم غذایی سالم و مقوی برای او باشند. متاسفانه با تغییر سبک زندگی در جامعه امروز، کودکان و نوجوانان فعالیت فیزیکی کمتری نسبت به گذشته دارند و بیشتر وقت شان را پای بازی های کامپیوتری و تلویزیون می گذرانند که همین مسئله مانع مهمی برای رشد آن هاست. فعالیت فیزیکی و انجام ورزش روی ترشح هورمون رشد اثر بسیار خوبی می گذارد بنابراین بسیاری از افرادی که به صورت وراثتی قد کوتاهی دارند، می توانند از طریق انجام فعالیت های فیزیکی به رشد قدی معقولی دست پیدا کنند.

● گول تبلیغات را نخورید

تغذیه و ورزش را فراموش نکنید. والدین باید قبل از بلوغ فرزندان شان به فکر باشند تا اگر احساس کردند که فرزندشان روی منحنی رشد به طور طبیعی پیش نمی رود و رشد قدی اش کمتر از انتظار است، قبل از این که دیر شود و علائم بلوغ در فرزندشان ظاهر شود حتما به پزشک مراجعه کرده تا از طریق بررسی های لازم و داروهای موردنیاز به رشد قد او کمک کنند. یادتان باشد تبلیغاتی که از روش های مختلف افزایش قد دیده می شود، صرفا برای فروش محصولات است و تاثیری روی افزایش طول قد افراد بالغ ندارد. البته ممکن است مصرف قرص های کلسیم و منیزیم برای بعضی افراد به عنوان داروهای مکمل برای سلامت استخوان و پیشگیری از پوکی استخوان توصیه شود ولی در رشد آن ها تاثیری نمی گذارد. این قرص ها در صورتی برای افراد بالغ توصیه می شوند که در رژیم غذایی خود به اندازه کافی این مواد را دریافت نکنند.

● پاهای پرانتزی

مشکلات زانو و پاهای پرانتزی بین خانم ها و آقایان فرقی نمی کند. پاهای پرانتزی درمورد افرادی صدق می کند که وقتی پاهای شان را جفت می کنند کناره زانوهای شان به هم نمی رسد و از هم فاصله دارد. زانوهای پرانتزی درچند حالت اتفاق می افتد، ممکن است اسکلت بدن فرد به صورت ژنتیک و ارثی طوری طراحی شده باشد که به خودی خود زانوها به هم نمی رسند و از هم فاصله دارند که معمولا قابل اصلاح نیستند. در حالت دیگری پرانتزی شدن پاها یکی از عوارض کمبود کلسیم و نرمی استخوان هاست که در افراد زیرسن بلوغ مشاهده می شود. در این صورت اگر بیمار به موقع مورد بررسی قرار گیرد می توان با اصلاح کمبود کلسیم و جبران ویتامین D در بدن از پیشرفت پرانتزی شدن پا جلوگیری کرد. بعد از پایان دوران رشد برای تغییرشکل پاهای پرانتزی راه حلی جز عمل جراحی وجود ندارد که البته همان طور که اشاره کردیم عمل های جراحی نیز در این رابطه برای بیمار بسیار سنگین هستند. در این عمل با برش استخوان درناحیه پایین زانو زاویه موردنظر را اصلاح می کنند که به دلیل عوارض و مشکلات بعد از عمل توصیه نمی شود و تنها در مواردی که فاصله زانوهای پرانتزی بیش از ۱۰ سانتی متر باشد عمل جراحی برای درمان آن صورت می گیرد.

● کفش های خطرناک

بهتر است پاشنه کفش خانم ها ۲ تا ۳ سانتی متر باشد یعنی اختلاف ارتفاع بین جلو و عقب از پاشنه تا ابتدای انگشتان پا رعایت شود. کفش های لژدار که در قسمت جلویی نیز دارای ارتفاع هستند بهتر از کفش های پاشنه بلند معمولی هستند. پاشنه های بلند موجب دردناک شدن استخوان های کف پا، انگشتان و گاها التهاب کف پا می شوند. استفاده طولانی مدت از کفش های پاشنه بلند گرفتگی و جمع شدن عضلات پشت ساق پا را به همراه خواهد داشت. احساس درد و ناراحتی، آسیب و پیچ خوردگی مکرر مچ پا و همچنین آرتروز همگی از پیامدهای پوشیدن کفش های پاشنه دار هستند. این کفش در درازمدت به مفاصل پا آسیب می رساند و درنتیجه ابتلا به آرتروز از عوارض اصلی آن است. توصیه می کنیم تا از کفش های پاشنه بلند برای کوتاه مدت استفاده کنید و از پوشیدن آن در محل کار، خرید یا پیاده روی پرهیز کنید. به جای آن می توانید کفش های اسپرت و راحت را به پا کنید که از آسیب به کمر، افزایش قوس کمر، برهم خوردن تعادل و ابتلا به دیسک کمر جلوگیری کنید.

● کفی های مخصوص مشکل را حل می کنند

زانوهای پرانتزی به تنهایی مشکل ایجاد نمی کنند بلکه عوارض ناشی از آن اختلالاتی در افراد به وجود می آورد، اسکلت بدن از حالت طبیعی خارج می شود و فرد وقتی می ایستد یا راه می رود وزن او به طور طبیعی روی سطوح زانو قرار نمی گیرد بنابراین قسمت هایی از مفاصل زودتر آسیب می بیند و باعث بروز درد و ناراحتی و ابتلا به آرتروز می شود. معمولا کفی های مخصوصی برای ایجاد سطح شیب دار کفش ها تعبیه می شود که در این حالت توزیع نیرو به صورت متعادل انجام می شود و درطول انجام فعالیت های روزانه آسیب کمتری به مفصل وارد می شود.

علاوه براین با انجام ورزش های مکرر و مخصوصی که برای افرادی که پاهای پرانتزی دارند توصیه می شود، عضلات اطراف مفصل زانو تقویت شده و این عضلات به طور هماهنگ قوی می شوند.

● این شغل ها برای پا پرانتزی ها ممنوع است

افرادی که پاهای پرانتزی دارند باید از انجام بعضی از فعالیت های ورزشی ، دویدن، پریدن یا انتخاب شغل هایی که باید در آن وزن سنگین را جابه جا کنند اجتناب کنند و کارهایی انجام دهند که با استرس فیزیکی کمتری همراه باشد. زانوهای پرانتزی در سن بالا موجب پیشرفت آرتروز می شود یعنی فرد قبلا پاهای پرانتزی نداشته است ولی به تدریج و با گذشت زمان زانوها شکل پرانتزی به خود گرفته و علت آن کاهش فاصله در قسمتی از زانوهاست. درمان چنین معضلی از طریق استفاده از کفی و تقویت عضلات مفصل و با انجام حرکات مخصوص ورزشی صورت می گیرد.

● ویژگی کفش استاندارد

درست است که کفش های لژدار را به جای کفش های پاشنه بلند توصیه کردیم اما یادتان باشد که لژ کفش نیز نباید آنقدر ارتفاع داشته باشد که به کف پا آسیب وارد کند. ارتفاع ۲ تا ۳ سانتی متری با کفش لژدار کمی بلندتر می شود. در وسط کفش حتما باید حالت انحنایی تعبیه شده باشد تا نوک پنجه کمی درحالت شیب دار قرار گیرد و راه رفتن آسان تر شود در این صورت فشار کمتری به پا وارد می شود و غیر از این حالت کفش راحت نخواهد بود و آسیب جدی به کف و نوک انگشت وارد می کند. کفش مخصوص یعنی کفش استاندارد و طبیعی که اغلب پاشنه پهن دارد. بهتر است پاشنه و سینه کفش شیار داشته باشد که معمولا کفش های استاندارد مردانه این ویژگی را دارند. کفش هایی که سینه آن ها نازک است مناسب نیستند چون نمی توانند از فشارهایی مثل ناصافی زمین و سنگ ریزه جلوگیری کنند. کفش هایی که از جنس پیویا اسفنج فشرده هستند به دلیل سبکی، مقاومت نسبی و انعطاف پذیری، انتخاب مناسبی هستند. بهتر است پنجه کفش پهن باشد طوری که فرد بتواند به راحتی انگشتانش را در آن باز و بسته یا خم و راست کند. کفش بنددار بهتر از کفش بدون بند است و پیشنهاد می کنم برای پیاده روی از کفش های بنددار استفاده کنید. کفش های حرفه ای ورزشی مشخصه هایی دارند برای مثال در کف کفش های رانینگ حالت فنری تعبیه شده که مخصوص دویدن است. برای انجام فعالیت های روزانه کفش های والینگ یا پیاده روی بهترین گزینه هستند.

کلیدواژه ها :

مطالب مرتبط

ویژه های ایران ویج

دیدگاهها (۳۰۷) • لیلا ناز

  سلام من یه دختره ۱۶ ساله هستم دو ماه دیگه میرم تو ۱۷ سال قد من ۱۶۲ است میخواستم بدونم چیکار کنم که قدم بشه ۱۶۵ اگه راهنماییم کنید ممنون میشم

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • میلاد

  سلام.من پسری ۱۷سالمه: تازه رفتم قدم ۱۶۷ وزنم ۷۰ به امیدخدا چه توصیه ای داریدتا قدم به۱۷۵یاانشاا… یا بیشتر برسونم لطفاراهنماییم کنید.ممنون میشم

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • هادی

  سلام من دو ماهه رفتم تو ۱۷ سال…قدم ۱۶۵ و وزنم۵۵ …

  با تشکر…چه کار کنم قدم بلند تر بشه؟

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • مهتاب

  سلام من مهتابم قدم ۱۶۴ کمکم کنید کوتوله واویلا موندم کمک

  Thumb up 0 Thumb down 0
  • سینا

   در جواب شما مهتاب خانم باید بگم حتما ورزشی مانند بسکتبال رو انتخاب کنید واقعا جواب میده من خودم ۱۷ سالمه قدم ۱۹۰ هست از ۱۳ سالگی بسکتبال کار کردم

   Thumb up 0 Thumb down 0
 • امیر حسین

  سلام …. من امیر حسین هستم ۱۴ سالم قدم ۱۸۱ تقریبا به نظرتون من باید چه مواردی رو رعایت کنم تا قدم بیش تر بشه انشالله دوستان لطفا راهنمایی کنین دوس دارم تقریبا به ۲ متر برسه ممنون

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • نیروانا

  سلام.من دختریم با قد ۱۵۳و۱۴سالمه وتازه عادت ماهانه شدم.مامانم قدش۱۸۰وبابام قدش ۱۹۵.خیلی می ترسم از اینکه نکنه رشد نکنم.می خوام بدونم ایا می تونم رشد کنم؟

  Thumb up 0 Thumb down 0
  • بهی

   دیوونه ناراحتی نداره ک منم ۱۴سالمه قدم ۱۵۹یا۱۶۰ وزنمم ۵۲ فک کنم تا۱۸ جاداشته باشیم بعدشم بفهم هورمونامون خراااااااااااابه خاک توسرش کنن

   Thumb up 0 Thumb down 0
 • parnaz

  سلام من ۱۳ سالمه قدم۱۵۵ هست کلاس شیشم هم هستم ولی داره کم کم صفحه رشدیم بسته میشه خیلی هم شیر میخورم ولی نمی دونم رشد میکنم یا نه تورو خدا کمکم کنید لطفا

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • شکیلا

  سلام من دختری ۱۵ ساله هستم در ۱۱سالگی ب سن بلوغ رسیدم و الان ۱۶۰ قدم هستش ب نظر شما قد بلند می شوم

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • علی

  مطالب خوب و مفیدی بود ولی مطالب زیادتر در این مورد اگر دوستان نیاز دارند بهشون پیشنهاد میکنم یه سر به سایت تخصصی افزایش قد بزنند من به شخصه مطالب مفیدی از این سایت خوندم و تاثیر گرفتم آدرسشم http://afzayesheghad.ir هست بازم ممنون

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • جولیا دالتون

  سلام.دختری پانزده ساله هستم.یازده سالگی به بلوغ رسیدم.ایا امکان افزایش قدم با ورزش وجود داره؟

  Thumb up 0 Thumb down 0
  • puya 15ساله

   سلام وخسته نباشید.من در قهرمانی های موی تای وتای بکسم میخوام اینوبگم که ورزش برای قد صددرصد اثر گزاره ولی ورزش های سبک مثل فوتبال ویا کاراته

   Thumb up 0 Thumb down 0
 • نگین

  من14سالمه قدم152هستش.لطفا کمکم کنید.

  Thumb up 0 Thumb down 0
  • پویا

   من ۱۰ سالگی قدم ۱۶۶ بود ولی رفتم ورزش شنا الان که ۱۵ سالمه ۱۷۰ شدم حتما برو

   Thumb up 0 Thumb down 0
 • Zoya

  سلام من 14 سالمه وزنم45 و قدم 160 به سن بلوغم رسیدم امکانش هست بلند تر بشم

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • Nima

  سلام من پسرم دو روزه 17 سالم شده و قدم 171 هستش. ميخواستم بدونم به نظر شما قدم كوتاهه؟

  Thumb up 0 Thumb down 0
  • ایدا

   قدت خیلی خوبه عشقم.

   Thumb up 0 Thumb down 0
  • m

   من دختری ۱۳ساله هستم که قدم ۱۶۰است چیکارکنم که قدم بلندتربشه والان هم ۳سال است که به سن بلوغ رسیده ام

   Thumb up 0 Thumb down 0
 • نسترن

  سلام من 13 سالمه قدم 156 وزنم 49 کیلوگرم است. ایا امکان دارد قدم بلند تر شود؟

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • شادی

  سلام خسته نباشید 20سالمه قدم 147 وزنم 53 از این اوضاع رنج میبرم توروخ دا بگید چیکار کنم تا قدم بلند شه :(

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • پدرام

  سلام من 16 سالمه و قدم 172 است و وزنم 54 ایا قدم خوب است یا خوب نیست اگه خوب نیست چه دارویی باید مصرف کنم ممنون میشم که جواب بدین.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • امیر

  سلام من امیر حسین هستم و قدم 155 است چه کار کنم قدم بلند تر شود

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • علی

  سلام من 17سالمه قدم152 چه جوری قدم رو افزایش بدم

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • دکتر فرحی نژاد

  شروع قاعدگی شروع بلوغ نیست . بلکه این علائم بلوغ هستند که شروع بلوغ رو تعیین میکنن . مثلا علائم بلوغ در دختران رشد سینه و رشد موهای ضاید یا تعرق شدید هست . البته این فقط دو مورد بود میتونین با جستجوی بیشتر از علائم بلوغ در گوگل آگاه شید . ولی در کل قاعدگی شروع بلوغ نیست بلکه یک روند رشد است…بلوغ یعنی تکامل تمام و کمال بدن . ولی اگر دختری هنوز بعضی از علائم بلوغ رو نداره ولی قاعدگی براش اتفاق افتاده این دلیل نمیشه که رشدش متوقف میشه !! ولی در کل یکی از عوامل رشد چه در دختر چه در پسر ورزش هست . ورزش هایی مثل بارفیکس یا یوگا یا بسکتبال و حتی دوچرخه سواری یا بدن سازی ! در کل ورزش…کسانی هم که میگن با کاراته یا بدن سازی یا… رشد قد کاهش پیدا میکنه کاملا حرفشون دروغه !!! قهرمانان بدن سازی قدشون بالای 190 cm هست !

  Thumb up 0 Thumb down 0
  • مصطفی

   سلام دوستان . بدنسازی اگه صحیح نباشه باعث قطع رشد میشه مثل حرکت اسکات ( اسکوات ) که جلوی رشد رو میگیره . در ضمن مصرف شیر خیلی مهمه . قد من 183 هست ولی یه داداش دارم تا هیجده سالگی قدش 156 بود اما تا بیست سالگی رشد قدش خیلی زیاد شد و رسید به 188 و ورزش زیاد ( بارفیکس ) و مصرف شیر دلایل اصلی رشدش بود .

   Thumb up 0 Thumb down 0
 • Ali Ahmadi

  سلام من 14 سالمه و به سن بلوغ هم نرسیدم و وزنم هم 73kg است . چه کار کنم که هم قدم بلند شه وهم لاغر شوم؟ باتشکر

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • نسترن

  سلام من قدم ۱۵۵ و وزنم. ۴۵ و سنم ۱۵. خوشگل نیستم ولی همه بهم میگن بامزه و بانمکه قیافم ……………
  میشه لطف کنید و نظرتون رو هم درباره استایلم بهم بگین و بگین به طور کل چجوریم. ؟؟؟؟ خواهش میکنم

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • zahra

  سلام من 17 سالم هس قدمم حدود 150 اینا وزنمم 55 چه راهایی برای رشد قدم هس خواهشا راهنمایی کنین

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • sepideh

  سلام من 14 سالمه و قدم 148 هست من چیکار کنم که قدم بلند شه راستی وزنمم40 هست

  Thumb up 0 Thumb down 0
  • احمد

   سلام اگه میخوای نتیجه بگیری به دکتر متابولیست و دکتر غدد مراجعه کن

   Thumb up 0 Thumb down 0
 • علی

  ایا کشک خشک فد را بلد میکند

  Thumb up 0 Thumb down 0
  • سینا

   حتما

   Thumb up 0 Thumb down 0
 • علی

  سلام من 15 سالمه و قدم 165 سانتیمتره و وزنم 60 وتوی دوران بلوغ هستم وپدر ومادرم قد نسبتا بلندی ندارد من میخوام که قدم تا 190 سانتیمتر بشه لطفا خواهش میکنم که من رو راهنمایی کنید خواهش میکنم زود جواب بدید.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • علی

  سلام من 15 سالمه و قدم 165 سانتیمتره و وزنم 60 لطفا وتوی دوران بلوغ هستم وپدر ومادرم قد نسبتا بلندی ندارد من میخوام که قدم بلند تا 190 سانتیمتر بشه لطفا خاهش میکنم که من رو راهنمایی کنید خواهش میکنم زود جواب بدید.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • امیررضا

  من 15 سالمه ودوم دیبرستانم وقدم 175 است چه کار کنم قدم بلند تر به 195برسه وچه تمرین هایی رو انجام بدم
  منتظر جوابم

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • erfan

  besyaaaaaaaaaar mamnooooooooon

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • محدثه

  سلام من 16 سالمه قدم 156 وزنمم 39 چه راهی برای افزایش قدم هست؟

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • asal

  سلام من تازه وارد این سایت شدم نظراتون جالبه من14سالمه قدمم160 میخوام بدونم بلند تر میشم قد مورد نظرم 170 .ای کاش بشه لطفا راهنمایی کنید

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • صنم

  سلام.من 17 سالمه و قدم 154 هس.از 13 سالگی شیر زیاد خوردم ولی هیچ نتیجه ای نداد.خیلی ازاردهنده هس برام.تر خدا کمکم کنید.

  Thumb up 0 Thumb down 0
  • assa

   تنها راه ورزش هست

   Thumb up 0 Thumb down 0
 • سینا

  من متولد سال هشتادم 1380/09/01قدم 148سانتی متره هنوز هم به بلوغ نرسیدم خیلی نگرانم که قدم کوتاه نشه یه وقت تو رو خدا جواب بدین اگه زحمت نیست جوابو به ایمیلم ارسال کنید
  sinarajabpour1380@gmail.com

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • پارسا

  سلام من 13 سالمه قدم 150 وزنم 55 چیکار کنم

  Thumb up 0 Thumb down 0
  • عارفه

   سلام منم سیزده سالمه اما قدم صد و هفتاد هست چند تا پیشنهاد دارم 1_هر روز بارفیکس برو 2_والیبال برات خوبه…… اصلا ناراحتم نباش

   Thumb up 0 Thumb down 0
 • محمد

  سلام من 13 سالمه قدم 183 هست وباوزنه 70 کیلو به همه پیش نهاد میکنم به یک دکتره غدد مرا جعه کنند تبقه نظریی دکتر اگر جایی برایه کمک به شما باشد به شما هورمونه سوماترو پین راتجویز میکند این هور من موجب افزایش قد وچیز هایه دیگر میشود ولی لازم به ذکر است که کسانی که وضع مالیه خوبی دارند این کار را بکنند چون تقریبا حزینه اپولاتون یک ملیونو ششصد میشو حزینه یه کمر شکنیه ولی باعثرشدعه قدمیشود من خودم میزنم و تولیده هور من رشدم تبقه اخرین ازمایش در بالا ترین سصحه ممکن ااست وتبقه نظرییه یه دکترم تا 218 یا 219 قد میکشم

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • ندا بند

  سلام من دختری هستم با 16 سال سن من قدم149 قدم کوتاس چی کار کنم قدم بلند شه بعدشم من از 10/11 سالگی پریودم شروع شده لطفا کمکم کنین ممنون

  Thumb up 0 Thumb down 0
  • erfan

   salam man 13 salame sait jalebie ghade bradare man 195 ghade khode man 165 mishe lotfan mitoonid begid ke man ta 18 salegi ghadam cheghadr roshd mikone

   Thumb up 0 Thumb down 0
 • وفا

  سلام من دختری هستم با 16 سال سن من وزنم حدود 45 کیلو قدمم149/150 قدم کوتاس چی کار کنم قدم بلند شه بعدشم من از 10/11 سالگی پریودم شروع شده لطفا کمکم کنین ممنون

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • ناشناس

  سلام من پسری 15ساله ام وقدم 158است چیکار کنم تا یه 175 برسم (باتشکر)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • هارون تنا

  سلام من 17ساله هستم قدم 159است نظر تان چي است

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • ناشناس

  سلام من ۱۴ ساله ام قدم ۱۵۷ آیا قدم بلند میشود تا چه قد خانواده پدرم هم قد بلندند لطفا جواب بدهید نگران هستم شنا و بارفیکسو بسکتبالم کار میکنم و شیرم زیاد میخورم

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • دخیه بابام;)

  eyyyyyy baaaabaaa man 13 salame qaddam hm 165 e jooooone madaretoooooon y rahiii bgiiiiiiiiid k qadam boland sheeeeeeeeeee madiyooniiidd age bdoooonidoooo nagiiiiiiiiiiiiiiiid

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • farzad

  سلام . من 17 سالمه و قدم 150 است همه هم سن وسالام 175 یا 170 هستن پدرم قدش 175 است فامیل قد کوتاه هم نداریم چرا قدم کوتاه ؟ـ باید بیشتر از چه غذا هایی مصرف کنم؟

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • اندیا

  سلام ممنون از سایت خوبتون ،من دختری 12 ساله هستم قدمم 155 و وزنم 40 و هنوزم ب بلوغ نرسیدم ولی میترسم بد از بلوغم دیگه قدم بلند نشه ،لطفا یه راهنمایی بکنید تا قبل از این که ب بلوغ نرسیدم قدمو بلند کنم

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • arian

  سلام.من پسری 17سالمه: تازه رفتم قدم 167 وزنم 70 به امیدخدا چه توصیه ای داریدتا قدم به175یاانشاا… یا بیشتر برسونم لطفاراهنماییم کنید.ممنون میشم

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • arezoo

  سلام من 17 سالمه قدم 150 ولی لصلا راضی نیستم دکتر غددم رفتم ماهانه امپولم زدم برا بلندی قدم ولی خ بلند نشد چون رشدم خ خ کم شد ولی الان میخوام قدم بلند شه چی کار کنم . مرسی

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • ستى جون

  سلام .من دخترى 14 ساله قدم 175 و 49 وزنم ~ مىتونم بلند تر ھم بشم ؟ به راھنماىىتون نىاز دارم *با تشکر~

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • افسون

  سلام من تقریبا 17 سالمه قدم بین 154 و 155 هست چکار کنم توروخدا کمکم کنید دختر هم هستم وزنم هم کمه 43 چکار کنم تازگی ها والیبال هم میرم.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • zahra

  با سلام من14 سالمه قدم 155 است به بلوغ نرسیدم ایا میتوانم با حرکات کششی قدم را به 160 برسانم ازتون ممنون میشم جواب بدین

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • علیرضا

  سلام من 15 سالمه وزن 52 قد 170 میخوام ب 180 برسونمش چکار کنم بدن سازی هم میرم

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • علیرضا

  من 13سالمه قدم170خوبه یا نه

  Thumb up 0 Thumb down 0
  • آرمین

   یه سوال داشتم اگه بگین جوابشو تو سایتم تبلیغات مجانی از سایت شما میکنم…×….من تو دی ماه 1393 سنم میشه 14 من قدم 172 هست و وزنم 60 دوستم هم از من 8 ماه بزرگتره اما قدش 184 هست میخوام بدونم قد من تخمین بزنین در 20 سالگی چند سانتی متر میشم . قد مادرم 165 و پدرم 175 هست و برادرم هم 16 سالشه قدش 181 هست .بگین جوابو زود باشین

   Thumb up 0 Thumb down 0
 • لیلی

  ممنون از مطالب خوبتون .

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • امید

  سلام میخاستم بدونم دویدن زیاد وبدو ن وقفه قد را کوتاه میکند؟

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • حسین مددی

  سلام .خسته نباشید من 13سالمه قدمم 150.ایا قدم نسبت سنم خوبه؟میتونم قد بلند تر بشم؟

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • ترانه

  من 18 سالمه قدم 166 ایا با والیبال میتونم ب 170 برسونمش؟؟؟

  Thumb up 0 Thumb down 0
  • نسترن

   اش ماش به همین خیال باش ترانه

   Thumb up 0 Thumb down 0
 • MAHDI

  من 14سالمه و175سانتیمتر قدمه ،وزنم هم 58كیلو گرم است آیا خوبه؟

  Thumb up 0 Thumb down 0
  • sepide

   سلام.من 16 سالمه وقدم 160 هست.توسن 14 سالگی به بلوغ رسیدم.آیاامکانش هست که باتمرینات کششی وورزشای دیگه قدم روبه 166 برسونم؟؟میشه راهنماییم کنید؟؟

   Thumb up 0 Thumb down 0
 • matineh

  سلام من در حال حاضر ۱۴ سالمه وقدمم ۱۵۳ هست که خیلی کوتاهه ،۱۱ سالگی هم به بلوغ رسیدم ایا قدم بلند تر میشه ؟؟؟؟؟؟
  ممنون میشم جواب بدید

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • مریم

  سلام.من 15سالمه قدم 176سانته.برید خدارو شکر کنید از بس بهم گفتن چقدر درازی یا زرافه ای که به کلی اعتما به نفسم رو از دست دادم .انقدر دوست دارم 10سانت کوتاهتر بشم.

  Thumb up 0 Thumb down 0
  • mahsa

   سلام من 15 سالمه و قدم 1.64 و حدود 1 ساله به سن بلوغ رسیدم چیکار کنم دم بلند تر بشه

   Thumb up 0 Thumb down 0
  • sashs

   سلام . خسته نباشید …من ۱۴ سالمه و قدم ۱۶۴ است …آیا قدم نسبت به سنم نرماله؟؟
   وزنم هم ۵۰است !! ممنون میشم جواب بدید

   Thumb up 0 Thumb down 0
 • مریم

  سلام من 16 سالمه و قدم 155 سانته.توی 11 سالگی به سن بلوغ رسیدم فکر میکنید میتونم بلندتر بشم؟ارزششو داره که ورزش ها و داروهای مختلف رو امتحان کنم؟

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • شیرین

  من قدم بلنده 180 هستم قد بلند هم خوبه هم بد تو ایران خصوصا برا دختر دردسر ش زیاده …

  Thumb up 0 Thumb down 0
  • پریناز

   من با متر فلزی ۱۷۴ س مترم و دخترم. خواستگارام منو میبینن می پرن.پس اون قدیما که دختر قدبلند می پسندیدن حالا که سکس و … اومده دختر کوتاه و متوسط مد شده:-((((واقعا که!به من میگن نردبونه دزدا!!!

   Thumb up 0 Thumb down 0
 • zahra asal

  سلام من 14 سالمه قدم 155 هست وزنم 42 هست راهی برای افزایش قدم هست لطفا راهی را برام همین جا ارسال کنید تر خدا خیلی افسوس میخورم خیلی ممنونننننننننن منتظرم

  Thumb up 0 Thumb down 0
  • نیما

   ببخشید من ۱۴سالمه و ۱۶۰وتو سن بلوغ هستم و وزنمم ۴۶کیلو هستش تا چقدر بلند می شم

   Thumb up 0 Thumb down 0
 • ...............

  سلام من توی 27 تیر 13 سالم میشه 2سال پیش به سن بلوغ رسیدم اون موقع قدم 144 بوده و تا یه سال بعد قدم به 148 رسید و دیگه تا یه سال قدم هیچ رشدی نکرد تا همین الان که از شروع مدرسه 2 ماه مدیتیشن انجام دادم و قدم به 150 رسید اگه از الان دوباره شروع کنم امکانش هست قدم به 155 یا بیش تر ببرسه

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • علی نیکان

  سلام من 12 سالمه و قدم 150 است هم بسکتبال بازی میکنم هم بارفیکس میرم چطوره؟؟؟؟؟؟

  Thumb up 0 Thumb down 0
  • مریم خانم

   12سالمه تازه پریود شدم قدم152 وزنم 52 قدمادرم 151قدپدرم175قدمن تاچندسالگی وچقدر بلندتر میشه

   Thumb up 0 Thumb down 0
 • لیلا

  سلام
  خسته نباشید
  من 12 سالمه و قدمم 135 و از این بابت خیلی ناراحتم
  همه منو مسخره میکنم
  آیا راهی وجود داره ک من قد بلند تر بشم
  خواهش میکنم کمکم کنید

  Thumb up 0 Thumb down 0
  • حسین

   سلام عزیز دل امیدوارم 2 متر شی تو هنوز کوچیکی و میتونی خیلی هم دراز تر شی واسه این کار شبها سر ساعت بخواب مثلا 12 یا 11صبح ها هم قبل از صبحانه حرکات کششی رو انجام بده بهترین و موثر ترین روشم اینه البته می تونی از قرص ویتامین د3 50000 استفاده کنی البته زیاد نخوری خوب نیست با توکل به خدا قدت بلند میشه .

   Thumb up 0 Thumb down 0
 • فاطمه

  سلام خسته نباشید تمام نوشته های شمارو خوندم ولی من باز مشکل دارم من 13 سالمه همه دوستام قد هاشون به دختر 20 ساله میخوره من اندازه دختر 10 ساله میخورم مشکلم خیلی مشکله و این قد کوتاهیه من مشکلات زیادیم وجود میاره من خیلی ناراحتم لطفا بگین این داروهایی که دکترا تجویز میکنن خوبه یابد باید چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • عروسک

  سلام من 14سالمه قدم 160ووزنم52چیکارکنم قدم بلندبشه

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • sahar

  سلام به عنوان یه دختر 18ساله که زیر نظر 3 متخصص بودم وکارهای مختلفی مثل تزریق سوما و….انجام دادم توصیه میکنم خودتون سرگرم نکنید چون خود من هم تا ماه دیگه برای الیزاروف راهی روسیه هستم

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • hero

  باسلام ممنون از سایتتون عالی بود

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • عبيد

  سلام من 14 سال عمر دارم وقدم است 162سانتي متر آيا قدم بلند ميشه لطفاً بگويد
  چي كاري انجام بدم تا قدم185سانتي متر شود ممنون.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • amir

  سلام خسته نباشین من 17 سالمه قدم 183 میخواستم ببینم هنوزم قد میکشم؟

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • عرفان20

  ماکه دنبال قد کوتاه هستیم چکار کنیم؟

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • محدثه

  من قدم 170و وزنم 60 میخوام بدونم بازم قدم بلند میشه؟درضمن من 15 سالمه

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • نام...

  سلام من 15سالمه قدم 150 می باشد هر کاری بگین میکنم فقط یه کار کنید قدم بلند شه ؟؟؟؟؟؟

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • نام...

  سلام من 14.5سالم قدم 149 چه کار کنم

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • اسلام بازدار

  من 28 سالمه قدم 170 میخوام بلندتر شوم.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • فازیه

  من 15 سالمه و قدم 157 از اول راهنمایی پریود شدم مامانم 151 و بابام 171 میخوام بلندتر شم میشه ؟؟؟

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • fatemeh

  من سنم15وقدم156میخام بلندترشم روزی سه لیوان شیرهم میخورم لطفاکمکم کنید؟؟؟

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • آیلین

  سلام من 13 سالمه وقدم 162 هستش خیلی ناراجتم می خوام قدم بلند بشه چیکار کنم؟

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • محمد

  -سلام برهمگی من 16سالمه وقدم 159است ووزنم 43چیکارکنم قدووزنم افزایش پیداکنه تورو خدا هرکی می خونه جواب بده

  Thumb up 0 Thumb down 0
  • erfan

   `سلام منم 16سالمه قدم از شما کمی بلندتره رفتم پیش متخصص غدد ازم ازمایش گرفت بهم قرص مولتی ویتامین داد با ویتامین D کمی قد کشیدم اگه میخوای برو دکتر پیش متخصص غدد ببینه ویتامین چی بدنت کمه یا برو داروخانه قرص برای افزایش قد بگیر یا قارچ بخور قارچ خیلی کمک میکنه .

   Thumb up 0 Thumb down 0
  • اسلام بازدار

   ورزش بستکبال انجام بده.

   Thumb up 0 Thumb down 0
  • amir

   سلام خسته نباشید اگه بارفیکس برید کمی قدتان بلند تر میشود…موفق باشین.

   Thumb up 0 Thumb down 0
  • سپیده

   منم دقیقاهم وزن وهم قدم شبیه توئه و16 سالمه…

   Thumb up 0 Thumb down 0
 • رضا طاهری

  سنم 21 است و قدم 172 سانتی متر زیاد تلاش کردم ازین بیشتر نشد.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • مرضیه

  من دختری هستم 23ساله که قدم150ووزنم 61
  وهمه به دلیل کوتاهی قدم مسخرم میکنند ومن هم به خاطراین مساله خونه نشین شدموبه دلیل مشکلات مالی هم نتونستم تاحالا برم دکتر وهیچ جا نمیرم خیلی از این وضعم زجرمیکشم؟حالا میشه شماراهنمایم کنیدبینم چیکارکنم که بتونم قدموافزایش بدم دارم افسرده میشم توروخداکمکم کنید؟ممنون

  Thumb up 0 Thumb down 0
  • نیروانا

   من یک ماه دیگه یازده سالم میشه یک هفته است پریود شدم قد من 148 پدرم 183 مادرم 166 هست خیلی نگرانم همه میگن
   چون پریود شدی بیشتر از 7 سانت بلند نمیشی لطفا راهنمایی کنید؟

   Thumb up 0 Thumb down 0
   • aida

    سلام من 13 سالمه قدم 150 و 2 ساله بلوغ شدم چی کار کنم بلند تر شوم

    Thumb up 0 Thumb down 0
   • ملیکا

    همه چرت و پرت گفتن خیلی ها رو میشناسم بعد از پریودشون تا 15 سانت هم قد کشیدن نگران نباش شیر زیاد بور بارفیکس تمرین کن والیبال ی بسکتبال هم برو یلی موثره وقت زیاد داری

    Thumb up 0 Thumb down 0
  • من 17 سالمه قدم188 وزنم 61 از همه چی خودم راضی ام فقط جهت اطلاع گفتم بترکید

   من 17 سالمه قدم188 وزنم 61 از همه چی خودم راضی ام فقط جهت اطلاع گفتم بترکید

   Thumb up 0 Thumb down 0
 • sani

  سلام
  من قدم 184 هست اما دوس دارم به 190 برسم حداقل یا 200 اگه بشم خیلی خوبه اما نمی تونم می تونم بازم رشد کنم یا نه ؟ آیا میتونم باز هم قدم را افزایش بدم ؟ ضمنا سنم بالای 30هست و وزنم هم 78 کیلو

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • آرمین

  سلام، من 18 سالمه قدم 171 هست میخواستم بدونم امیدی به قد کشیدن من هست یا نه؟

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • فاطمه

  سلام من ازادرو لایک میکنم خیلی فهمیدست

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • tina

  salam khaharam 13 saleshe v ghadesh 152 v vaznesh60 chi karaei bayad anjam bde ta ghadesh bolandtar she?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • امین

  با سلام من 18 سالمه قدم 171 هست به نظر شما اگه من ورزش بسکتبال برم چند سانت دیگه میتونم رشد کنم؟

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • آزاده

  سلام!
  من ۱۵ سالمه و قدم۱۵۵و وزنم۴۹ هستش،۹ماه هم هست که دوران قاعدگیم شروع شده؛قد مادرم۱۵۹ وقد پدرم ۱۸۳ هستش’
  امکان بلند شدن قدم وجود داره. اگه داره چند سانت?!
  …….
  در مورد کسانی هم که میگن عقل مهمه نه ظاهر باید بگم که خدا عقل داده واسه انتخاب چیزای خوب،وقتی ما می تونیم بهتر وبهتر بشیم چرا بگیم عقل که داریم بیخیال بقیه موارد!?!?!?!

  Thumb up 0 Thumb down 0
  • shayan

   salam man 15 salame ghadamam 172 ….ta cheghad dige mitoonam ghad bekesham?

   Thumb up 0 Thumb down 0
 • سارا @2@

  سلام من خواهری 13 ساله دارم که قدش 145 هستش و به بلوغ رسیده از زمان بلوغش رشد کرده حدود دوسال میشه خیلی ناراحت وافسردس به نظرتون بلندمیشه? وزنشم 41-اینطوراس اگه میشه اینجا جوابمو بدین خواهش میکنم

  Thumb up 0 Thumb down 0
  • رضا طاهری

   کوشش کنید که سرش بعضی کارهای شاقه را نکنید، و ان شاالله افزایش می کند

   Thumb up 0 Thumb down 0
 • حدیث

  سلام دوست عزیز
  من 16 سالمه قدم 167
  من دربرابر فک و فامیلای خانواده پدری و مادری کمی کوتاه هستم اخه اونا قداشون به 2مترهم میرسه
  من چه کنم؟؟؟؟؟؟؟
  چه کارایی انجام بدم؟؟؟؟؟؟؟
  کمکم کنین
  متشکرم

  Thumb up 0 Thumb down 0
  • Farzad

   بسّته دیگه میخوای چیکار،میخوای توایران مدلیست بشی!

   Thumb up 0 Thumb down 0
 • بهار

  من 17 سالمه قدم 152حالا دارم دیونه میشم هر چی میخورم دارو ورزش مثل خرس قطبیم همش میخوام اما تاپیری نداره دارم بالا میارم باید چی کنم تور خدا به دادم برسید

  Thumb up 0 Thumb down 0
  • نام...

   اول برو آزمایش بده ببین اصلا صفحات رشدت بازه و الکی دارو مصرف نکن ، اما ورزش و تغذیه مناسبت داشته باش به (خصوص هر روز تخم مرغ آب پز بخور ) به نظره من یه ورزشی مثل شنا رو امتحان کن یا هر ورزش کششی که دوست داری که هم هیکلت فیت شه و بلندتر به نظر برسی و هم تا امیدی واسه افزایش قد داری بتونی کمی رشد کنی ،نهایت سعیتو بکن تا این دو سالی که زمان داری بتونی یه 3 سانتی رشد کنی خیلی رو یایی فکر نکن خودتو به 155 هم برسونی خوبه و تقریبا تو ایران یه هیکله معمولیه ،تا می تونی تلاش کن تا به سن من رسیدی پشیمون نشی

   Thumb up 0 Thumb down 0
  • شروین

   سلام من 16 سالمه قدم 190هست میخواستم بلند تر بشم. ایا با دوچرخه سواری میشه قدم بلند تر کنم؟؟؟؟

   Thumb up 0 Thumb down 0
 • mostafa

  من15.5 سالم و۱۵۳قدم نظر شم چیه؟

  Thumb up 0 Thumb down 0
  • نام...

   خب شما الان اوایل سن بلوغته و ممکنه هر اندازه رشد کنی و جا داره که بتونی به یه قد نرمال برسی اما با این حال قدت برای این سن هم کوتاهه وا اگه تو خونواده مشکل کوتاهی داری حواست باشه و از همین الان برو سراغ روش های درست افزایش قد و فرصت رو از دست نده

   Thumb up 0 Thumb down 0
 • کیمیا

  سلام من ۱۳ سالمه قدم ۱۷۲ به نظرتون خوبه؟یا بلند تر باشه بهتره؟

  Thumb up 0 Thumb down 0
  • نام...

   عزیزم تو بیشترم میشی نگران نیاش 19 سالت شد سرت میخوره به سقف

   Thumb up 0 Thumb down 0
   • Farzad

    نه بابا”چه جلب!

    Thumb up 0 Thumb down 0
  • کوهسار

   سلام عزیزم،به نظرم که عالیه تو این سن کم قدت بلنده.بعیضی ها به 160 هم قدشون نمی رسه الان من خودم قدم 155است و18 سالمه .

   Thumb up 0 Thumb down 0
   • مجید

    سلام من سننم 18 و قدم 177 ب نظر شما خوبه ؟؟؟؟؟؟ولی از دوتام کوتاترم؟؟؟؟؟

    Thumb up 0 Thumb down 0
 • Farzad

  درودبرشما-میخواستم بدونم آیابارفیکس روقدتاثیرمیذاره واین که آیامصرف قرصای زینک روقدواقعاتاثیرمیذاره یانه؟؟؟{17ساله قد170}

  Thumb up 0 Thumb down 0
  • نام...

   من شنیدم بارفیکس اگر تو زمانی که تو سن رشد هستی می تونه تو افزایش قد موثر باشه و زینک هم یکی از مواد موثر تو افزایش قده اما حتما پیش یه پزشک غدد برید تا راهنماییتون کنه و سر خود این قرص مصرف نکنید شما هم تو سنی هستید که امکان افزایش قد دارید شاید دکتر بتونه قرص های موثرتری بهتون پیشنهاد کنه

   Thumb up 0 Thumb down 0
 • ملیسا

  این چه وضعیتی است که فقط برای خانمها تبلیغات قدبلندی گذاشته اید

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • ملينا

  سلام خسته نباشيد
  من دختراي ١٤ ساله هستم و حدود ١٠ ماه ميشه كه عادت ماهانه ميشم .قدم حدود165 و وزنم حدوده 48. يه مدت دكتر بهم گفت كمبود كلسيم دارم براي همين يه مدت قرص كلسيم مصرف كردم در حال حاضر قرص زينك پلاس و شربت فلوگولوبين (آهن) مصرف ميكنم ً. ميخواستم بدونم اين دارو ها روي بلند شدن قدم تأثيري داره؟ اگر داره چقدر؟ اگر هم نداره چي كار ميتونم براي بلند شدنم بكنم؟ خيلي ممنون ميشم اگر جواب بدين

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • as

  سلام خسته نباشید
  ی سوال فنی دارم
  بیماری ارتروز زانو باعث کوتاه شدن قد میشود یا نه؟
  من خودم قدم 184.5 بود بعد از بیماری ارتروز زانو قدم شده177.5 یعنی
  7 سانتی متر قدم کوتاه شده. برای درمان این بیماری کشف نشده
  برای جلوگیری از کوتاه شدن قد چه باید کرد؟
  ممنون میشم جواب بدین

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • امید

  با سلام من 31سالمه قدم خیلی کوتاهه واز این موضوع هم خودم و همسرم واقعا رنج میبریم خاهشمیکنم اگر راهی هست برای بلندتر شدن قدم مرا راهنمهیی کنید لطفا

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • یاس

  سلام
  شما چرا این قدر تلاش میکنید قدتون بلند شه خدایی اگه قدتون بلند شه اینقدر مسخره تون میکنن تا نتونید از خونه بیاید بیرون نمونش خودم

  Thumb up 0 Thumb down 0
  • هیدن

   عزیزم هر چیزی متعادلش خوبه هم زیادی کوتاهی دردسره هم زیادی بلند بودن ،ما یه درد مشترک داریم

   Thumb up 0 Thumb down 0
 • ممد

  با سلام من 20 سالمه قدم 173 وزنم 72 هست میخوام قدم بلند بشه حتا 5 سانت . واسه قد بلندی هازرم هر کاری بکنم . ترو خدا اگه راحلی بلدید بگین .اگه بگین خخخیلی ممنون

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • کلام

  من قدم 207 سانت است ولی کاش قدم متوسط بود که دوستام بهم نمیگفتن تو رو باید بذارن تو کشتی و بهت پرچم وصل کنن

  Thumb up 0 Thumb down 0
  • shayan

   شبا خواستی بخوابی کلید برقو نزن خاموش شه…..خود لامپو در بیار

   Thumb up 0 Thumb down 0
  • مهدی

   عزیز این قدی كه تو داری یه نعمته .می تونی بری بسكتبال قد تو جون می ده برای center.
   والیبال هم خوبه سعی كن نیمه پر لیوان رو ببینی.

   Thumb up 0 Thumb down 0
  • مریم

   ماشاالله بزن دست قشنگرو

   Thumb up 0 Thumb down 0
 • شارا

  سلام میشه بپرسم چاقی میتونه مانع قد کشیدن بشه؟؟؟

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • دخمل خوشکله

  سلام من 14 سالمه قدم 165و وزنم 68 کیلو میتونم بیشتر قد بکشم لطفا راهنماییم کنید ممنون میشم

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • زینب

  سلام
  یعنی کشته این سوالاتون هستم. ملت با فرهنگ و آگاه اینجا مطب دکتر تغذیه نیست که-همینطوری که نمیشه قد یه نفر رو پیش بینی کرد بابا!!!
  ممنون از سایت خوبی که این مطلب رو گذاشت.
  باشد که بیشتر فکر کنیم.
  یا علی (ع)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • aynaz

  سلام من 14 سالمه قدم 165 و وزنم 43 هست چه قدر دیگه بلند می شم؟؟

  Thumb up 0 Thumb down 0
  • پسرکرمانی

   با سلام پسری هستم ۱۷ساله من توی ۱۵/۵سالگی قدمو اندازه کردم۱۷۴بود ولی میرفتم بدنسازی الان ۱۷سالم هست همین دو روز پیش قدمو اندازه گیری کردم ۱۷۶بود اصلا قدم رشد نکرده در حالی با همه ی دوستانم هم قد هستم ولی بدنسازی نرید اگه میخواید قد بکشید از من گفتن

   Thumb up 0 Thumb down 0
 • فاطمه

  سلام امیدوارم حالتون خوب باشه،،من دختر21ساله ام قدم 148 خیلی از قدم ناراضی هستم صفحه های رشدم هم بسته شدن هر کاری کردم ولی قدم بلند نمیشه لطفا کمکم کنید خیلی عذاب میکشم

  Thumb up 0 Thumb down 0
  • فاطمه

   سلام چرا هرچی کلیک میکنم رو پاسخ جوابی نمیادددددددد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

   Thumb up 0 Thumb down 0
  • رامتین

   من 12 سالم هست قدم ولی خیلی کوتاه است 150 چی کار کنم

   Thumb up 0 Thumb down 0
   • ایدا

    مدیتیشن انجام بده شاید به درد خورد

    Thumb up 0 Thumb down 0
  • نام...

   من یه دختره 24 سالمه ام با قد 150، نمیدونم شاید یه روزی علم اونقدر پیشرفت کنه که بشه یا عمل افزایش قد مثل جراحی بینی که یه روزی عجیب بود عادی و نرمال بشه و ما هم بتونیم به چیزی که می خوایم برسیم ، من میدونم چقدر عذاب می کشی

   Thumb up 0 Thumb down 0
   • sh

    سلام.من 15 سالمه و قدم 166 هست.از 11 تا 12 سالگی ژیمناستیک میرفتم.توی 14 سالگی هم باله کار کردم.
    الان میخوام قدم به 174 برسه نمیدونم چیکار کنم.دکتر بهم قرص کلسیم و زینک و منیزیوم داده ولی تاثیری تداشته.بنظرتون چیکار کنم؟

    Thumb up 0 Thumb down 0
 • پسر خوشگل

  سلام 15 سالمه قدم 1.61 به نظرتون چقدر دیگه رشد می کنم؟

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • مهدیار

  باسلام.تشکر از سایت خوبتون…من ۱۹سالمه قدم۱۶۹هستش دکترم رفتم گفتن جای رشدت پر شده به نظر شما میتونم قدمو تا حدودی افزایش بدم واقعا این قضیه رو تمرکزم تاثیره بدی گذاشته اگه دقیق جواب بدید ممنون میشم باتشکر….

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • محمد آر

  سلام:بابا قد کیلو چنده منم ی مدت ب قدم زیاد اهمیت میدادم ها الان قدم۱۷۶بدنسازی هم کار میکنم

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • Ehsan

  سلام دوستان عزیزم شما برای افزایش قدتون اومدید به این سایت ها آخه چرا؟ اینقدر ارزش داره؟ ارزش آدم به عقلشه نه قدش . شما قدت 1 متر باشه ولی عقلت زیاد باشه خیلی محترم تری تا وقتی که قدت 2 متر باشه ولی عقل نباشه . درستهبلندی قد برای زیبایی خوبه ولی مهم نیست بخدا . حالا یه راهی دارم که به شما پیشنهاد می کنم شما می تونید کتاب راز رو تهیه کنید تا به هرچی می خواید برسین من خودم تا 17 سالگی قدم 160 تا بود ولی بهش توجه نکردم اینو از کتاب راز یاد گرفتم وحالا که 20 سالمه قدم 181 هستش دوستان ولی حالا پشیمونم ای کاش اونروز به جای تو این چیزا بودن درسمو می خوندم بیخیال شما ها اگه دیگه فکر نکنید بهش 330 سالتونم باشه قدتون بلند میشه پس اول با عقل و فکرتون برید جلو متشکرم از اینکه به صحبت هام گوش دادید….

  Thumb up 0 Thumb down 0
  • هیدن

   اول اینکه شما یه پسر 17 ساله بودی که تو سن رشد بود ،آره افکار مثبت تائیر داره اما شما در سنی بودید که این جواب میداد

   Thumb up 0 Thumb down 0
 • عرفان

  سلام من 15 سالمه و 180 قدمه ورزش والبیال انجام میدم و10 الی15 سانت باید بیشتر شوم چه کنم؟

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • نیستان

  سلام.من16سالمه و قدم151.نسبت به دوستام قدم کوتاهه.باید چیکار کنم؟خیلی اعصاب خردکنه!!!!!!!!!!

  Thumb up 0 Thumb down 0
  • محدثه

   اینجاکه کسی جوب نمیده.منم عین توام.

   Thumb up 0 Thumb down 0
  • نام...

   منم باهات موافقم منم دارم مریضی اعصاب میگیرم دیگه

   Thumb up 0 Thumb down 0
  • نام...

   من 24 سالمه ام قدم 150 ،تو 11 سالگی به سن بلوغ رسیدم ! و تو خونواده هم مشکل کوتاهی قد داشتیم! و اهل ورزش نبودم خوابم تنظیم نبود و وقتی هم سن تو بودم با خودم فکر می کردم که دیگه برای یه دختر تو این سن امکان نداره که رشد کنه و هیچ تلاشی نمی کردم با این که خیلی از این موضوع عذاب می کشیدم و می کشم ، اما شما این اشتباه نکنید شاید هنوز امید واسه افزایش قدتون باشه اول برید دکتر و آزمایش بدید تا ببنید صفحه رشدتون بازه یا نه و بعد اگر باز بود که چه بهتر و حتی اگرم بسته بود بازم هم تلاشتون ادامه بدید 16 سالگی خیلی سن کمیه واسه نا امید شدن نسبت به افزایش قد ،اشتباه مارو تکرار نکنید

   Thumb up 0 Thumb down 0
  • اآزاده

   سلام،من دختری15سلاه هستم،تقریبا 11ماه هست که پریود میشم،قدم155و وزنم49هستش
   قدمادرم159 وقدپدرم183هستآیا امکان بلند شدن قدم وجود داره یا نه!؟اگه وجود داره چند سانت!؟
   …..
   درمورد بعضی ها هم که میگن عقل مهمه نه قد وضاهر باید بگم که وقتی انسان میتونه تلاش کنه بهتر وبهتر بشه چرا باید این کارو نکنه و بگه عقل که دا رم پس بیخیال بقیه موارد!!!

   Thumb up 0 Thumb down 0
 • بهزاد

  قد که مهم نیست مهم سلامتی. آدم قدش بلند باشه ولی عقلش کم باشه به درد نمی خوره

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • شقایق

  سلام من تازه واردسایت شدم ومیبینم ک من از همه تون کوتاه ترینم قدم 146و16سالمه وهمه منوب خاطر کوتاهیم مسخره میکنن لطفا کمکم کنین اگ ادرس وشماره دکتر خوب سراغ دارین بدین من قم -شاه جعفرم واگه راهنماییه خوب دارین بگین ممنون

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • S.A

  slm man 15 salame . qadam 1250 cm. va hanuz b buloq naresidam . emkane inke qadam boland bshe hast ?! tnx 4 info

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • مهیار

  سلام.16 سالمه و قدم 174 هستش.بنظرتون تا 18 سالگی به 182میرسم؟

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • امین

  سلام 17 سال سن دارم و قد من 172 هست به نظر شما چند سانتی متر دیگه بلند میشم

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • محمد 021

  من 17 سالمه وقدم 167 است ولی دیده نمیشه و بقیه فکر میکنن 155 است نمیدونم چرا ولی وقتی قد را بامتر اندازه میگیریم 167 است دیگه نمدونم چیکار کنم میشه راهنماییم کنید راستی وزنمم کمه 40 ایا به خاطر این است

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • كيوان

  سلام من17سلامه و161سانت قدمه امكانش هست كه قدم بيشتر از اين افزايش پيدا كنه؟

  Thumb up 0 Thumb down 0
  • محمد مهدی

   من14سالم قد 163به نظر شما قدم چند می شود ؟

   Thumb up 0 Thumb down 0
   • اهورا

    سلام،،،من ١٣ سالو ٧ ماهمه و به بلوغ هم رسيدم،،،وزنم ٦٢ و قدم ١٦٢
    به نظرتون تا ١٨ سالگي قدم چقدر ميشه؟
    قد پدرم ١٦٢ ولي قد عموم بالاي ١٧٥ ،،،
    تو رو خدا بگيد قدم چقدر ديگه بلند ميشه ؟؟؟pleassssssssss

    Thumb up 0 Thumb down 0
    • nazanin nasrollahi

     بچه جون توبا عموت چی کار داری اندازه ی باباجونت شدی بسه دیگه میخوای زرافه جون بشی

     Thumb up 0 Thumb down 0
 • 155

  راستیی ببینم اینجا باید قدتونو بگین یا در مورد مطلب نظر بدین؟قبول داری؟پس لایک کن دیگه

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • 155

  دخترا تا16 سالگی و پسرا 18

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • نسترن

  چرا همیشه قد مذکر ها بلند تر از دختر ها ست)))))))))!!!!!!!!!!!!!!!

  Thumb up 0 Thumb down 0
  • 155

   عزیز دلم آخه مذکر چیه؟مگه زبون خودمون چشه؟بگی مرد بهتر نیست؟

   Thumb up 0 Thumb down 0
 • رها

  سلام ببخشید میشیه وزن قد نرمال دختر ها را در سن 13و14سالگی را بگین وقتی که به بلوغ رسیده اند را ممنون (امین واقعا خش به حالت که قدت173)خود من 13 وزن 41قد150

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • فائزه

  سلام.من15سالو2ماهمه.قدم148ووزنم41هست.تازه 2ماهه که پریوشدم.میخواستم ببینم این حقیقت داره که بعدازپریودی دیگه قدنمیکشم؟

  Thumb up 0 Thumb down 0
  • 155

   قد میکشیم ولی نه به اندازه دوران بلوغ.در حد چند سانت

   Thumb up 0 Thumb down 0
 • امین

  افزایش قد…روز۳لیوان شیر و بعد از خوردن شیر اانجام دادن ورزش های پرشی به مثال بسکتبال یا والیبال…خوابیدن قبل از ساعت23…و خوردن قرص زینک برای کسانی که به سن بلوغ نرسیدن…اب کردن شکم در سن رشد.از بین بردن قوس کمر و گودی کمر و گردن و از بین بردن پرانتزی پا…و کسانی که در سن بلوغ در پا و ساق پا با افزایشرشد مو همراهن رشد کمتری دارن من ۱۴سالمه وزنم۵۴ و قدم۱۷۳bye

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • مسرور

  چرا کسیLaik نمیکنه چون حرف حق جواب نداره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • مسرور

  قد خدادادیه !!!خدا بخواد بلند میشه نخواد هم نمیشه

  Thumb up 0 Thumb down 0
  • 155

   موافق نیستم.خدا به ما عقل داده تا سعی کنیم چیزی که میخوایم به دست بیاریم و براش تلاش کنیم

   Thumb up 0 Thumb down 0
 • راستین

  ای بابا دنیا 2 روز من به قد158 راضیم!!!!!!!!!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • اوا

  خیلی سایت خوبی ممنون!!!!!!!!!!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • راستین

  من24روزهست که رفتم تو13سالگی قدم 150 است وزنم41 است وبه بلوغ رسیده ام وقد مادرم 155وقدبابام160وقد داداشم180است ایاامید هست قدم به 165برسه یاباید از مکمل استفاده کنم!!!!!!!!!!!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • Fatemeh

  سلام من ۱۶ سالمه و قدم حدود ۱۵۸ و وزنم ۴۸ .
  بلندتر میشم یا …. ! :((((

  Thumb up 0 Thumb down 0
  • احمدنیا

   تا سن 20 سالگی سن رشد هست نگران نباشید با تغذیه درست و ورزش میتونید باعث افزایش قد خودتون بشید .

   از استفاده داروهایی که در شبکه های خارجی تبلیغ میشه به جد خودداری کنید

   Thumb up 0 Thumb down 0
 • پانيذ

  سلام من ١٢سالمه و به بلوغ رسيدم قدم ١٥٠ و وزنم ٤٧ ميخواستم ببينم چقد ديگه قدم بلندميشه

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • downloaddl.ir

  با اجازت با ذکر منبع کپی کردم
  downloaddl.ir

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • سینا

  salam,man pesaram 13 salame ghadam 170 va vaznam 58 kg ,pedaram 165 cm va madaram 155 cm hast mikhastam bebinam ta che seni rosh mikonam .va aya ghadam dar nahayat be 190 miresad?lotfan javab bedid

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • دریا

  سلام من 13 سالمه قدم 150 هست امید دارم قدم بلند میشه ه یچکس نگران نباشه من وقتی 12 سالو نیمم بود قدم 142 بود!ولی وقتی قرص بون پاور و مصرف کردم به 150 رسیدم و واقعا تاثیر داشت امیدوارم همگیمون قدمون بلند بشه البته من به 160 هم راضی هسستم برای یه دختر همین قد خوبه از 165 به بالا زیادی بلنده

  Thumb up 0 Thumb down 0
  • 155

   اشتباهه خانمای خوش تیپ بین 170 تا 180 هستن من مامانم 165ه و کوتاه نیست ولی اگه بلند تر میشد خیلی بهتر بود

   Thumb up 0 Thumb down 0
  • shayan

   khube ghadet…..ta 165 mirsi

   Thumb up 0 Thumb down 0
 • فیونا

  سلام من 15 سالم قدم 152 است به نظرتون من چقدر دیگه قد می کشم؟

  Thumb up 0 Thumb down 0
  • ede

   سلام من 18 سالمه وقدم 160 میخوام بیشتر بشم چیکار کنم تو رو خدا کمک کنید

   Thumb up 0 Thumb down 0
 • فرهاد

  من قدم ۱۶۵سانته راضیم به رضای خدا

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • لیلا

  بازم سلام
  من 5سانت بلند شدم بعد از اینکه موهامو کوتاه کردم
  اگه بازم موهامو کوتاه کنم بازم 5 سانت دیگه بلند تر میشم؟؟؟؟؟

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • محمدرضا

  سلام علیک من 15سالمه وقدم173وبه بلوغ رسیدم میخاستم بدونم تا پایان 20 سالگی قدم چقدر میشه؟ باتشکرازشما

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • سارا

  سلام.من 14 سالمه و قدم 150 و وزنم 45.مادرم هم 150 پدرم 180.خانواده ي پدريم همه قد بلندن.
  به سن بلوغ حدودا 9 ماهي ميشه كه رسيدم ولي دكتر كه رفتم گفت صفحات رشدم بسته نشده.قرص هم بهم داد.2 مههه كه مصرف مي كنم فقط 0/5 سانت رشد كردم.
  مي خوام حتي اگه شده 5 سانت بلند بشم
  راهنمايي كنيد لطفا

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • ramin

  سلام.من دارم میرم تو ۲۳ سال و قدم حدود ۱۶۵٫به خاطر قد کوتاهم عشقم ولم کرده و منم افسردگی شدیدی گرفتم.همه میگن سنت ۱۷ بیشتر نمیخوره.الان حاظرم واسه قدم هرکاری کنم.اگه میشه کمکم کنید.حتی به عمل هم راضی ام اگه جواب بده.واسه عمل اگه دکتر سراغ دارید معرفی کنید.ممنوون

  Thumb up 0 Thumb down 0
  • فاطی

   عزیزم عشقی که بخاطر قد ولت بکنه بخدا به درد نمیخوره.بقران اگه واقعا عاشقت بود قدت 150هم بود ولت نمیکرد.

   Thumb up 0 Thumb down 0
   • ramin

    درسته ولی 6سال باهم بودیم و تو هیچ شرایطی تنهام نذاشت ، کم کم کارای خواستگاری ردیف شد و یهو نمیدونم چی شد که…دعا کنید واسم.همین.ممنوون

    Thumb up 0 Thumb down 0
    • فاطی

     یا حسین 6سال……..بخدا عشقش راست نبوده بهانه اورده

     Thumb up 0 Thumb down 0
     • ramin

      عشقش واقعی واقعی بود.ولی این اواخر سر چشم و هم چشمی و …تصمیم گرفت ولم کنه.میگه قدت اگه درست شد برگرد.خیر سرم مهندس عمرانم(الانم سربازم) چیزی کم ندارم.تنها مشکلم الان قدمه اگه کسی واسه قدم راه حلی داره پیشنهاد بده.ممنون

      Thumb up 0 Thumb down 0
      • فاطی

       بله عشقی که سر چشم هم چشمی رفته میگی واقعی بود هههههههه خب به من چه بروعمل کن ولی خدا اگه صلاح میدونست خودش قدت وبلندمیکرد عزیز…….باهوش

       Thumb up 0 Thumb down 0
 • احسان

  با سلام من دقیقا 14 سال و یازده ماه دارم قدم 160 و قد پدرم 164 مادر 157 است آیا امکان داره قدم به 175 برسه من تا چند سالگی رشد می کنم؟ آیا استفاده از داروهای مکمل با عث بلندتر شدنم میشه؟

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • پسر عاقل

  من تا سه سال پیش خیلی برام مهم بود که قدم بلند باشه
  ولی بعد از سه سال دیگه برام مهم نیست .
  خدا رو شکر میکنم که تمام اعضای بدنم سالم هستن.
  به نظر من خوشی زده زیر دل ما آدم هایی که تو این سایت ها دنبال چاره ای برای افزایش قدمون میگردیم.
  همه ی جا های بدنمون رو نگاه کردیم ،دیدیم سالم اند. خب معلومه که خوشی میزنه زیر دل آدم.
  اگه یکی از عضو های بدنمون بد کار میکرد یا مریضی صعب العلاجی داشتیم ، دیگه امکان نداشت به افزایش قد فکر کنیم،فقط از خدا میخواستم که بهمون سلامتی بده.
  اگه فکر میکنید راهی برای افزایش قدتون هست برید دنبالش( البته زیر نظر پزشک) ، ولی اگه مثل من نتیجه نگرفتید، نا شکری نکنید.
  بگید خب!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • لیلا

  خانوم جوابمو ندادیدااااااااااا
  منتظرم
  خواهش میکنم

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • سارینا

  سلام من 15 رور دیگه می رم تو 16 سال قدم 165 ایا می تونم به 170 برسم الان 3 سال از شروع بلوغم می گذره.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • نام...

  سلام من 11 ساله و5 ماهمه وقدم145 بالغ شدم راهی هست قدم به 150 برسه

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • sh

  سلام من14سالمه وقدم153 است همه ی اطرافیانم مسخرم میکنن لطفاراهنمایی کنیدبرای افزایش قدچیکارکنم

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • فرشید

  سلام من قدم 2 متره……..هیچی دیگه پیام دادم بدونید.حسودی ممنوع

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • gafar

  طی چند وقت !چه قدر بلند میشه

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • امیدوارم موثر باشند چون قد بلندی رادوست دارم

  بد نیستند

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • ایمان

  جواب بدید دیگه

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • ایمان

  من 16 سالگی رو تموم کردم و قدم 160 هس و وزنم 50 خودمم کلاس والیبال میرم به نظرتون قدم به 185 یا حداقل 175 میرسه؟ اگه میرسه تا کی طول میکشه؟

  Thumb up 0 Thumb down 0
  • Alirezc

   شما اگر ۱۶ سلته اینو بدون که عمده رشد قد تا ۱۸ سالگی وشما شاید تا اون موقع تا ۱۷۴یا۱۷۵ برسی

   Thumb up 0 Thumb down 0
 • لیلا

  سلام ببخشید میتونم بپرسم که آیا تا چه حدی بلند تر میشم؟
  6 ماه یکم دیر نیست برای 5سانت قد
  خواهش میکنم پیش هر دکتری که میرم میگه به مرور زمان بلند میشی
  نمیدونم تا کی باید صبر کنم 13 سالم شد قدم 130است به نظر شما خیلی کم نیست؟؟؟؟؟
  همه بچه های کلاس بالای145 هستن فقط من توی اونا قد کوچیکم
  تو را خدا یه راهی پیشنهاد کننین
  ببخشید باتقدیر وتشکر از شما

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • sara

  سلام من 14سال و 6 ماه دارم قدم 154هستش خیلی ناراضیم از این بابت واقعا افسردگی گرفتم پدر و مادرم کوتاه ترین اعضای خوانوادشون هستن (پدرم 173 و مادرم 158)اما عموهام و دایی هام همه بالای 180 هستند عمه و خاله هام هم بالای 160 من یک دوره 3 ساله به دلیل کولیت اولسروز کرتن 5میل مصرف کردم
  1 سال پیش بالغ شدم آیا امکانش هست قدم بلند بشه و شما چه راه هایی رو پیشنهاد میکنید البته باید بگم تحرک خوبی دارم تابستونا هفته ای 3 یا 4 بار شنا میرم زمستونا 2 بار
  لطفا کمکم کنید سپاس گذارم

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • سحر

  سلام من 14 سالمه قدم 141و وزنم 42 کیلو است ایا امکانش هست قدم بلندتر بشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • مریم

  سلام من دختری 18 ساله هستم و قدم 158 است میخواستم عمل پیوند استخوان انجام بدم اما با این تفاسیری که مطالعه کردم پشیمون شدم لطفاً راهنمایی کنید چه کاری باید انجام بدم تا قدم بلند شه . ممنون

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • اتابک

  من 15ساله ام وقدم168سانت.(من با خود ارضایی به بلوغ رسیده ام حدود یکسال پیش)آیا قدم به180سانت خواهد رسید؟؟؟؟؟؟؟؟

  Thumb up 0 Thumb down 0
  • غزلی

   سلام من یک نوجوون هستم که 14 سالو 8 ماهمه تازه عادت ماهانم شروع شده و قدم حدود 154 من از 11-12 سالگی داروی سوماتروپین(هورمون رشد) مصرف کردم و از 13سالگی داروی توقف بلوغ.همشون طبق تجویز متخصص بودن.5ماهه ک دیگه توقف بلوغ رو طبق دستور پزشک قطع کردم.خانواده ی بلند قدی نداریم ولی کوتاهه کوتاه هم نیسیم.مادرم 44ساله و 156و پدرم 53ساله و 165-170قدشونه خواهرام هم یکی21ساله163 و دیگری 28ساله و 158 هستند.هورمون رشدم رو به علت تغییر ناگهانی قیمت یک ماهیه ک نمیزنم خیلی ناراحتم چون مادرم میگه ک زود ب بلوغ رسیدی و قدت بلند نمیشه.میگ خواهرت (اونک 21 سالشه)اول دبیرستان عادت ماهانش شروع شده.من خیلی ناراختم تو خونمونم مشکلات زیاد داریم و از نظر روحی اذیت میشم.ب نظر شما سوماتروپینو ادامه بدم؟اگ کسی مثل من استفاده میکرده بهم بگه ک ازش راضی بوده یا نه.خیلی خیلی ممنون

   Thumb up 0 Thumb down 0
   • سحر

    سلام من سحرم من مردادامسال رفتم توی 16سال وقدم 159ووزنم 42 وقدمادرم162وقدپدرم 188.ومن الان دوم دبیرستان هستم ودوم راهنمایی قایدگی من شروع شدحالامیخواستم بدونم که بازم قدم بلندمیشه

    Thumb up 0 Thumb down 0
 • علی

  سلام
  من به مدت 3 سال هورمون درمانی کردم
  روزهای اول که شروع کردم 13-12 سالم بود که سن استخوانم 9 سال بود و حدود قدم 143 بود.
  الآن 2 ماهه که قطع کردم آمپول های سوماتروپین رو و طبق گفته پزشک 165.5 سانتیمتر هستم ولی با متر که می گیرم 164 میشه.
  بعد از 1 سال هورمون درمانی سن استخوانم سریع رشد کرد و بلوغ زودرس داشتم و به مدت 1 سال آمپول ضد بلوغ زدم.
  و الآن 15 سال و 6 ماهم هست ولی خیلی به قدم اهمیت می دم در ضمن بگم که همه خونواده پدریم قد کوتاه هستند (در حد 150) ولی مادری بالای 175.
  قد مادر 163 و پدر 161
  می خواستم ببینم امید بیشتری هست؟ این مشکل به شکل یک افسردگی ظاهر شده.
  خواهشاً کمک کنید. هر روز ورزش های کششی می کنم (حدود 30 دقیقه) و در هر وعده غذا ماست رو حتما می خورم.
  بسکتبال هم رفتم ولی اثر نداشت 1 ماه کنار گذاشتم 0.5 سانتی متر رشد کردم.
  ولی این رو بگم که شب ها خوابم نمی بره و ساعت 4 یا 5 می خوابم البته فقط در دوران تابستان
  ممنون از زحماتتون

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • لیلا

  مثلا چقد افزایش قد پیدا میکنیم؟؟؟

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • لیلا

  تو را خدا هر روز به خاطر این موضوع اشک تو چشام جاری میشه

  Thumb up 0 Thumb down 0
  • سالی

   سلام عزیزم من رفتم واسه قدم دکتر بهم دارو داد.قرص کلسیم و ویتامین d و قرص زینک .شش ماه خوردم پنج سانت بلند شدم

   Thumb up 0 Thumb down 0
   • 155

    منم زینک میخورم خوبه.باید تا 1 سال بعد از بلوغ مصرف کنی

    Thumb up 0 Thumb down 0
 • لیلا

  سلام من 12 سالمه تاچند روزه دیگه میرم تو 13 سالگی
  قدم 133 هست و من تو کلاس قد کوچیکم
  میخواستم ببینم چیکار باید بکنم تا قدم بلند بشه
  حتی رو روحیه ام تاثیر گذاشته

  Thumb up 0 Thumb down 0
  • farnaz

   شیر بخورید و ورزش های کششی مانند شنا و والیبال انجام بدید

   Thumb up 0 Thumb down 0
   • 155

    این بحث کجاش داغه؟ولرمم نیست چه برسه داغ

    Thumb up 0 Thumb down 0
 • نرجس

  سلام من 14 سالمه 5 ماهه به بلوغ رسیدم قدم 153 و وزنم 45 به نظر شما امکان داره دوباره قد بکشم لطفا راهنمایی کنید

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • جواد

  سلام من 14 سالمه قدم 150 سانته همه ی اطرافیانم مسخرم می کنن دیگه واقعا خسته شدم می خوام راهنماییم کنید لطفا!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • المیــرا

  سلام . من 15 سال سن دارم و قدم 148 سانته // و تقریبا 3 سالی میشه که بلوغ زدم ..
  من خیلی از بابت کوتاهی قدم ناراحتم و عذاب میشکم … خواهش میکنم بهم بگید چیکار کنم؟؟
  راستی وزنم 4تقریبا 45 کلیو هست .. به نظر شما تا 18 سالگی قدم چقد بلندتر میشه ؟؟ اصلا بلندتر میشه ؟؟؟
  باور کنید این موضوع خیلی توی روحیه ام تاثیر گذاشته :((

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • تمنا

  سلام من 4 خرداد ماه 13 سالگیم تموم شد ورفتم تو 14الان من قدم حدود155هستش ووزنمم54میخواستم ببینم متعادله؟ایابازم قد میکشم؟

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • حامد وكيلي

  سلام من قدم 198سانته ميخوام ازين بلندتر نشم ممنون ميشم بگيد چيكاركنم

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • ساسان

  سلام من قدم190سانته چون والیبال کار میکنم میخوام بلندتر بشم باتزریغ هورمون چقدر بلندتر میشم.سنم19ساله

  Thumb up 0 Thumb down 0
  • r3az4

   از دمپایی افزایش قد استفاده کن

   Thumb up 0 Thumb down 0
   • فاطی

    همش دروغن فقط ادم باید زیاد تحرک داشته باشه.

    Thumb up 0 Thumb down 0
 • ali

  خیلی ممنون واقعا اطلاعت خوبی بوددمتون گرم

  Thumb up 0 Thumb down 0
  • نام...

   سلام من 22سالمه 155سانت هستم آيا بلند تر مي شوم بايد چه كار كنم برم واليبال تاثير داره تورو خدا جوابم رو بدهيد به همين آدرس

   Thumb up 0 Thumb down 0
 • آرمیتا

  سلام ، من 34 سال سن دارم، وقتی 20 سالم بود قدم 157 بود اما الان 152 هستم یعنی 5 سانتی متر قدم کوتاه شده، به نظرتون چرا این اتفاق برام افتاده و باید چه کار کنم که از این کوتاه تر نشم. با سپاس

  Thumb up 0 Thumb down 0
  • r3z4

   ادمین که جواب نمی ده من می دم یه پکیج افزایش قد خریداری کن می تونی تو گوگل سرچ کنی حرکات یوگا و حرکات کششی مناسب توشه اگه قدت کوتاه شده احتمالا یه عامل داره اونم گودی بیش از اندازه کمره می تونی با حرکات کششی که خریداری کردی مشکلت رو برطرف کنی…..

   Thumb up 0 Thumb down 0
 • ناشناس

  من 15 سالمه قدم حدودا 165است شنیده ام که اگر رشد قد تان کم است هورمونی ترشح میکنند که قد بلند می شو د تا الان پیش دکتر غدد نرفتم ایا صبر کنم یا دیر می شود دیگر کاری نمی شه کرد. با تشکر

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • شكيب

  سلام من قدم بلنده ولي خب خيلي دوست دارم فقط 2 سانتيمتر بلند شم قدم 183 هست ايا تا 185 بلند ميشم سنم هم 17/7 هست.

  Thumb up 0 Thumb down 0
  • عباس

   سلام ببخشید من خیلی قدم کوتاه هست از پارسال تا حالا دارو مصرف میکنم ولی قدم فقط 4 سانتی متر رشد کرده من باید چی کار کنم تاقدم بلندتربشه؟ من دوازده سالمه قدمم 142 سانتی متر

   Thumb up 0 Thumb down 0
 • محمد؟؟؟

  باسلام من 16سالو10ماه دارم قدم170است آیا تا 20سالگی به175 میرسم ضمنأ بدنسازی هم کارمی کنم

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • عسل

  سلام من 19 سال دارم.قدم150 چیکار کنم بلند تر شم من خیلی عذاب میکشم لطفا کمکم کنید..

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • آی تکین

  سلام. من 15 سالمه قدمم 156 هستش وزنمم 45 میترسم دیگه بلندتر نشم چیکار کنم چی بخورم ؟؟؟کمک

  Thumb up 0 Thumb down 0
  • حسین

   سلام 6ماه مونده 18سالم پرشه.168قدم چیکارکنم؟زودباشید استراری

   Thumb up 0 Thumb down 0
 • amin

  من 19سال دارم قد من176چکارکنم قدم 180بشه

  Thumb up 0 Thumb down 0
  • احمدنیا

   صبر کنید میشه !

   Thumb up 0 Thumb down 0
 • mozhgan

  سلام من سه ماه بعد 14ساله می شم حدود 2ماهه که به سن بلوغ رسیدم قدم 153 هست و وزنم46 هست لطفا به من چند راهکار نشون بدین که قدم بلند بشه به نظرتون من چند سانت دیگه می تونم بلند بشم؟؟؟؟؟؟؟؟؟خواهش میکنم سریعا جواب منو بدید در ضمن بابت سایتتونم ممنون

  Thumb up 0 Thumb down 0
  • عبدالله

   سلام. امکان رشد قد به طور متوسط تا 20 یا حتی 22 سالگی هم وجود داره. ولی اگه کارهای زیر رو انجام بدید حداق 4 تا 5 سانتی متر از اونی که هستید بلندتر میشین. البته در سن رشد: 1) پرهیز از مصرف هله هوله، محصولات کارخانه ای ، مخصوصا نوشابه و دلستر و نوشیدنی های گازدار. 2) انجام حجامت زیر نظر متخصص که 100 درصد موثره تو بلند شدن قد. 3) انجام حرکات کششی، بارفیکس، والیبال و … 4) نوشیدن 3 لیوان شیر محلی (تاکید می کنتم شیر محلی نه پاستوریزه) و مصرف لبنیات محلی. 5) مصرف ماهی و جگر هفته ای یکبار. 5) مصرف انواع آبمیوه. 6) پرهیز از مصرف انواع قرص آهن، ویتامین های جوشان و پودرهای پروتئین و … . 7) آب خوردن رو حدالمقدور تصفیه کنید و حتما بجوشانید. 8) سمنو خیلی خوبه. 9) استفاده از ظروف مسی و چدنی و عدم استفاده از ظروف آلومینیومی ، تفلون و … . 10) استفاده از کفگیر آهنی در غذاها هنگام پخت غذا برای تامین آهن بدن. 11) شنا کردن هم تاثیر گذاره. امیدوارم موفق باشین!

   Thumb up 0 Thumb down 0
 • rima

  salam man ye dokhtare 13sale ba ghade 165hastam aya az in bishtar misham chi kar konam be 175beresam?
  Zemnan khanevade pedarim ghade boland va madari motevaset va bazi ha boland
  Piiiiiiz j bedin

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • نازنین

  سلام من 15سالمه قدم 155و خیلی ناراحتم میترسم که دیگه بلند نشم تو رو خدا یه راهی نشون بدید

  Thumb up 0 Thumb down 0
  • فاطی

   عزیزدلم اصلا ناراحت نباش مگه اونایی که قدشون بلنده چیکارکردن ادم بایدعقلش بزرگ باشه ادم بایدبزرگ فکرکنه هرچی خدابخوادهمون میشه اصلاناراحت نباش

   Thumb up 0 Thumb down 0
 • majid

  salam man 16 salame hame kar kardam k ghadam az 165 boland tar bshe ama alan 3 sal hich farghy nakardam b fekr amal jarahy hastam rah digary hast

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • آریا

  سلام.من16سالمه 58کیلو ام و168 قدمه پدر ومادرم هم خیلی قدشون بلند نیست.امکانش هست من قدم از185بیشتر بشه وآیا قرص ودارو هم اثر داره لطفاجوابمو بدین ممنون

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • ساناز

  سلام من 13سالمه وقدم156ووزنم50 آیا قدم بلند تر میشه؟تاچه قدر قد میکشم؟ممنون میشم جواب بدید

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • baktash

  من 20 ساله هستم در فامیل من همه قد هستند اما من قد کوتاه دارم باید ژی کرد

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • رضا

  ممن رضا 16ساله هستم و قدم حدود165است ومقداری پاهایم پراتزی است چند هفته ای هست که وقتی قدم رو میسنجم متوجه شدم که ثابت مانده آیا دیگه قدم رشد میکند یا نه لطفن اگر راهی دارد به من بگید خیلی ممنون

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • وحید

  با سلام من وحیدم با 22 سال سن که قدم 160 است میخواستم ببینم آیا امکان دارم قدم بزرگتر شود یا نه اگر میشود راهنمایی کنید

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • داش وحید

  با سلام من حدود 22 یعنی چند ماه کمتر قدم حدود 160 می خواستم ببینم امکان داره قدم بزرگتر شود یا نه اگه میشه راهنمایی کنید خواهشن منتظر ایمیل شما هستم.

  Thumb up 0 Thumb down 0
  • esmail

   سلام با همی شما هستم دختر بسرا اگه صفحه رشدتون بسته باشه دیگه هیچ راهی نیست خودتونو خسته نکنید

   Thumb up 0 Thumb down 0
 • یاسین

  من ۱۸ ساله هستم با قد ۱۷۰ آیا میشه کی قدیم به ۱۷۵ بیرسه؟؟؟
  لطفا جواب بدین….

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • یاسین

  تشکر خیلی عالی بود.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • بهنام قربانی

  نوجوانی هستم 13 ساله با قد 172 و وزن90 کیلو چقدر دیگه امکان قد کشیدن دارم

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • محمد

  سلام من نوجوانی 13 ساله هستم.با قد170 و وزن58.میخواستم بپرسم چقدر بلند میشم.ممنون.خواهشن جواب بدین

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • میلاد احرار

  با سلام خسته نباشی .من نوجوانی 17 ساله ام وقدم158است ووزنم46است ایا راهی برای افزایش قد من هست؟

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • پیمان

  سلام من 17 سالمه و قدم 177.آیا بازم بلندتر میشم؟

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • محمد آر

  جواب مارو ندادین

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • محمد آر

  سلام:صبح بخیر داداش بگین چند سانت دیگه قدم جا داره جند سانت؟ جوابمو بدین دیگه نمیام تو وب سایت ممنون

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • محمد آر

  با سلام: ببخشید من باقد۱۷۶ وسن ۱۶ سال و۷ ماه چند سانت بلندتر می شوم لطفأ جوابم را بدهید ممنون

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • محمد آر

  ممنونم از شما آقای احمد نیا جان به ما جان دوباره دادی جیگر

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • محمد آر

  ببخشید اشتباه شد قد ۱۷۶ سن۱۶سال و۷ ماه چند سانت دیگه بلند تر میشم

  Thumb up 0 Thumb down 0
  • چامپو

   سلام محمد آرنولد باورزش کردن حدود۴سانت

   Thumb up 0 Thumb down 0
 • محمد آر

  سلام من ۱۶سال و۷ماه سن دارم باقد ۱۶۶ آیا قد من بلندتر می شه اگه می شه حداقل چند سانت لطفا اگه می شه جوابو به آدرس ایمل من بفرستید اینم آدرس ایمل mohammad1375‎@yahoo.com‏ ممنون خدا حافظ

  Thumb up 0 Thumb down 0
  • احمدنیا

   بله قد بلند تر میشوید

   Thumb up 0 Thumb down 0
 • نیلوفر

  سلام من 22 سالمه قدم 173 راهی هست تا 180 برسم؟با رفع قوس کمر چند سانت بلند میشم؟

  Thumb up 0 Thumb down 0
  • محمد آر

   سلام نیلوفر خانوم من یه جای خوندم که حد اقل با از بین بردن قوس کمر ۴ الی۵ سانت به قد افزوده می شود گفتم حداقل

   Thumb up 0 Thumb down 0
 • Faisal

  سلامٍ، من 168 سانتی متر قد دارم و ظاهراً رشد بدنم تکمیل شده می خاستم بدونم که آیا ممکنه که قد نا 180 سانتی متر برسه؟؟؟؟

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • محمد

  خب حالا چطوری قد بلند بشم من؟ حداقل عکس های مربوط به کمر برای افزایش قد رو تو سایت میزاشتین استفاده میکردیم ، خیلی خیلی نامردین

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • nafas

  salam.man20 salame va ghadam157 ast mitonid rahi ro vase afzayeshe ghadam pishnahad bedid

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • شهرزاد میرزاده

  من 12سال دارم من امسال به بلوغ رسیده ام 161 قد من است لطفا چند راه حل بگویید تا قد من به 170تا173برسد

  Thumb up 0 Thumb down 0
  • محمد آر

   سلام داداش: من کلاس اول راهنمایی بودم قدم۱۶۱بود الان که دوم دبیرستان هستم قدم۱۷۶ پس شما خیالت راحت قد بلند می شه

   Thumb up 0 Thumb down 0
  • delaram

   Slm man 14 salame ghadam 163 chikarkonam beshe 170 torokhoda komakam konid:-(

   Thumb up 0 Thumb down 0
 • مهسا

  من دختری 20 ساله کمی گودی کمر دارم با قد 156 سانتی متر ایا راهی برای افزایش قدم از طریق ورزش تغذیه یاو… وجود دارم چه کار کنم

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • Faisal

  منم مشکل در قد خود دارم لطفا من کمک کنید تا قد خود را بلند سازم.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • سمیه

  سلام !
  من 24 سالمه و قدم 160 ایا ممکنه قد من رشد کنه؟
  اگه ممکنه لطفا راهی پیشنهاد کنید.
  با تشکر

  Thumb up 0 Thumb down 0
  • آيلين

   salam man 22 salame va ghadam 161 khastam bebinam tazrighe hormune roshd tasire dar afzayeshe ghadam dare.mamnun

   Thumb up 0 Thumb down 0
   • ramin

    سلام.من دارم میرم تو 23 سال و قدم حدود 165.به خاطر قد کوتاهم عشقم ولم کرده و منم افسردگی شدیدی گرفتم.همه میگن سنت 17 بیشتر نمیخوره.الان حاظرم واسه قدم هرکاری کنم.اگه میشه کمکم کنید.حتی به عمل هم راضی ام اگه جواب بده.واسه عمل اگه دکتر سراغ دارید معرفی کنید.ممنوون

    Thumb up 0 Thumb down 0
    • امید

     من 19 ساله هستم قدم 184 است میخوهم فدم دیگر کلان نشود میشه ببرم بگویید لطفن

     Thumb up 0 Thumb down 0
 • کمند

  ممنون اموزنده بود =D>

  Thumb up 0 Thumb down 0
  • نام...

   سلام من 17 سالمه و قدم 177.چجوری میتونم به قد 183 برسم

   Thumb up 0 Thumb down 0
   • محمد حسن کریمی

    سلام من 20 سالم وداخل سن 14 تا16 سالگیم کشتی واز 16تا الانم بدن سازی کار کردم قدمم 178هست
    میتونم به 185 برسم ممنون میشم جواببم بدین

    Thumb up 0 Thumb down 0
   • محمد

    درود فراوان

    پسری 16 ساله هستم قدم 170

    آیا امکان رشدی برام وجود داره؟

    Thumb up 0 Thumb down 0
  • ولگرد

   سلام من 18 سالم قدم 153 هس میخوتم بلنئشم هرحا هم رفتم میگن نمیشه خیلی ناراختم میگین چیکار کنم

   Thumb up 0 Thumb down 0
   • javad

    بچه ها من قدم 180 هست و 16 ساله وزن من هست 70.من نميدونم ايا قدم مناسب هست.ميخوام ب 185 برسم چيكار كنم

    Thumb up 0 Thumb down 0
    • خائد

     سلام وعرض ادب بنده 24 سال سن دارم و قدم 166 است وزنم هم 54 از قدم بسیار رنج میبرم میخوام یه جوری افزایش قد بدم اگه میشه بجز این معلومات ذیکرشده راه های دیگر ومناسب تری برای بنده اظهار فرمایید

     Thumb up 0 Thumb down 0
   • حسینا

    سلام. من دختری ان 14 ساله وزنم 35کیلو وقدم 145 خیلی قدم کوتاهه چی کار کنم که قدم بلند تر شه…..ممنون

    Thumb up 0 Thumb down 0
    • سارا

     با سلامخدمت بچه ها میدونم از قدتون ناراحتین و دارین اذیت میشین بابت این ولی حرکات کششی بهترین راه واسه قد بلند تر شدنه.پسرا تا ۲۰ سالگی و دخترا تا ۱۸ سالگی قد میکشن اصلا ناراحت نباشید بابت این موضوع

     Thumb up 0 Thumb down 0

نظرسنجی

آیا شما به نتیجه مذاکرات خوش بین هستید ؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...

آخرین اخبار و مطالب

پربازدیدترین مطالب امروز