• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار پربازدید , توصيه هاي پزشکي , مطالب برگزیده سایت » کسانی که بدنبال قد بلند هستند حتما این مطلب را از دست ندهند !
  کد خبر : 80174

  کسانی که بدنبال قد بلند هستند حتما این مطلب را از دست ندهند !

  قد بلند مشخصه مهمی برای انسان به شمار می آید و چه از لحاظ عملکرد طبیعی و چه از لحاظ زیبایی، میزان رشد آن به عوامل متعددی بستگی دارد. شاید فکر کنید کوتاه قدی انسان ها به عوامل ژنتیک و صفات وراثتی بازمی گردد. باید بدانیم که فاکتورهای دیگری مثل تغذیه، خواب، تحرک و ورزش،…

  کسانی که بدنبال قد بلند هستند حتما این مطلب را از دست ندهند !قد بلند مشخصه مهمی برای انسان به شمار می آید و چه از لحاظ عملکرد طبیعی و چه از لحاظ زیبایی، میزان رشد آن به عوامل متعددی بستگی دارد. شاید فکر کنید کوتاه قدی انسان ها به عوامل ژنتیک و صفات وراثتی بازمی گردد. باید بدانیم که فاکتورهای دیگری مثل تغذیه، خواب، تحرک و ورزش، استفاده از مواد پروتئینی و ویتامین در رشد استخوان و قد افراد تاثیر بسزایی می گذارند. در اینجا سوال مهمی مطرح می شود؛ آیا رشد قد انسان بعد از سن بلوغ نیز امکان پذیر است؟ امروزه تبلیغات مختلفی از روش های افزایش قد مانند جراحی، داروهای خوراکی، صندلی ماساژ و… دیده می شود ولی چنین تبلیغاتی تا چه حد قابل اطمینان هستند؟

  ● پایان بلوغ، پایان رشد قد

  اصولا افزایش قد تا قبل از پایان سن رشد انسان صورت می گیرد. عمده رشد قد در خانم ها تا پایان ۱۸ سالگی و در آقایان تا پایان ۲۰ سالگی دیده می شود از این رو هراقدامی که افراد می خواهند برای افزایش رشد قدشان انجام دهند باید قبل از بسته شدن صفحه های رشد استخوان ها و درواقع سن بلوغ درنظر گرفته شود. درحقیقت استخوان سازی تا پایان سنین بلوغ یعنی تا اوایل ۲۰ سالگی ادامه دارد و درنتیجه بیشترین میزان افزایش قد نیز در این دوران اتفاق می افتد. انسان در حوالی دوران بلوغ دچار جهش رشد می شود و زمانی که بلوغ او کامل شد دیگر در نزدیکی ۱۸ تا ۲۰ سالگی رشد قد نیز متوقف می شود. بنابراین هر فاکتوری که برای تقویت رشد قد نیاز است باید قبل از این سنین انجام گیرد. همان طور که اشاره کردیم، سن بلوغ برای آقایان و خانم ها متفاوت است و درواقع نهایت انتظاری که از رشد صفحات استخوانی در مورد دختران داریم تا ۱۸ سالگی است که رشد قدی آن ها کامل می شود.

  ● خواب شما را قد بلند می کند

  یکی از عوامل مهمی که در رشد قد انسان تاثیر می گذارد، ژنتیک و وراثت افراد است؛ این که فرد از چه وراثتی برخوردار است و قد افراد خانواده در چه محدوده ای قرار دارد. تغذیه صحیح نیز به رشد قد شما کمک می کند. رژیم غذایی شما باید شامل لبنیات، پروتئین، کلسیم، منیزیم و فسفر باشد. موادغذایی مثل شیر، ماست، سبزی، ماهی، اسفناج، گوشت و حبوبات حاوی گروه های ویتامین و موادمعدنی هستند.

  مصرف پروتئین و لبنیات نقش بسیار مهمی در میان موادمغذی برای رشد قد دارد، بنابراین باید از همه گروه های غذایی به اندازه کافی در رژیم غذایی خود داشته و از آن ها باتوجه به مراحل رشد استفاده کنید. فعالیت فیزیکی و ورزش نیز در افزایش قد تاثیر بسزایی می گذارد. هرچه تحرک بیشتر باشد گردش املاح استخوانی بیشتر خواهد شد، درحین ورزش هورمون های رشد شروع به ترشح می کنند و به دنبال آن رشد قد نیز افزایش می یابد. خواب مناسب در کنار عوامل دیگر از جمله مولفه های موثر در رشد و افزایش قد انسان به شمار می آید.

  خواب افراد باید پیش از دوران بلوغ منظم و به موقع باشد. به طورکلی ۳ عامل تغذیه، ورزش و خواب مناسب مواردی هستند که در کنار وراثت افراد در رشد قد آن ها تاثیرگذار هستند. گاهی ممکن است، فردی از لحاظ وراثتی قد بلندی داشته باشد ولی چون تغذیه و فعالیت فیزیکی مناسبی ندارد به میزان قد موردانتظار نرسد. افراد می توانند با تغذیه صحیح، فعالیت و خواب مناسب مقداری از حدی که وراثت شان برای قد تعیین می کند بلندتر شوند که البته تاثیر این موارد تا قبل از دوران بلوغ است.

  ● هورمون قدبلندی

  آن چیزی که در اصل باعث افزایش قد و رشد طولی می شود، ترشح هورمون رشد است. هورمون رشد در قسمت غده هیپوفیز مغز ترشح می شود و روی رشد استخوان ها تاثیر می گذارد. میزان ترشح این هورمون تحت تاثیر تحریکات عصبی، خواب و بیداری است. فعالیت فیزیکی و خواب مناسب ترشح هورمون رشد را تحت تاثیر قرار می دهد. رژیم غذایی علاوه بر تاثیر در هورمون رشد، استخوان ها و بدن را آماده ساخت و ساز و متابولیسم مناسب می کند تا استخوان ها رشد خوبی داشته باشند. کمبود ترشح هورمون رشد به ویژه در دوران کودکی سبب توقف رشد طبیعی افراد و کوتاه قدی آن ها می شود.

  ● اگر کودک تان کمبود دارد مکمل بدهید

  فاکتورهای مختلف تا قبل از تکمیل شدن دوران رشد و بسته شدن صفحه های استخوان ها می توانند در افزایش رشد و قد موثر باشند. داروهای تقویتی نیز یکی از عواملی است که موجب تغییر و تحول رشد استخوان ها در کودکان و نوجوانان می شود. این داروها میکروالمان هایی دارند که کودک در دوران رشد به آن ها احتیاج دارد. بنابراین افراد می توانند از طریق تغذیه مناسب یا مصرف داروهای تقویتی که حاوی کلسیم، فسفر، روی و پروتئین هستند مواد موردنیاز برای رشدشان را به دست بیاورند. برای مثال ممکن است، پزشک معالج تشخیص دهد، فرد به اندازه کافی روی در رژیمش دریافت نمی کند، بنابراین به صورت داروی مکمل روی را در کنار برنامه غذایی او قرار می دهد. دقت داشته باشید، تمامی مسائل ذکر شده تنها تا قبل از پایان دوران رشد موثر واقع می شوند، یعنی پس از اتمام دوران بلوغ با روش های طبیعی نمی توان طول قد را افزایش داد. البته با روش های مکانیکی که شامل جراحی قد می شود افزایش طول قد ممکن است ولی بحث های بسیاری برای این روش وجود دارد. به طور کلی، بعد از پایان دوره رشد افزایش قد به وسیله دارو، ورزش یا هر وسیله ای دیگر امکان پذیر نیست.

  ● قاعدگی یعنی بلوغ

  قاعدگی نشان دهنده کامل شدن دوران بلوغ است. وقتی دخترخانمی قاعده می شود یعنی دوران بلوغ او شروع می شود. دختران در ماه های اول قاعدگی یک جهش رشدی دارند و در این مدت قد می کشند و بعد از آن تقریبا رشد قدشان متوقف می شود. البته تا حدود ۱۸ سالگی این انتظار را داریم که دختران در حد چند سانتی متری افزایش قد داشته باشند، بنابراین عمده رشد قدی دختران در حوالی زمان شروع قاعدگی آن ها رخ می دهد. به طور ژنتیک، آقایان حجم استخوانی و عضلانی بیشتری نسبت به خانم ها دارند و تفاوت هورمون های زنانه و مردانه و بلوغ دیرتر مردان موجب می شود تا قد بلندتری نسبت به خانم ها داشته باشند.

  ● جراحی های خطرناک

  به طور معمول عمل های جراحی برای افزایش قد توصیه نمی شود چون عملی بسیار سنگین و پرعارضه برای افراد است. در روش های جراحی یک شکستگی کنترل شده درناحیه ساق پا و ران ایجاد می کنند و بعد با وسایل خاصی که در پا تعبیه می کنند به تدریج فاصله استخوان ها را زیاد می کنند و بعد با روش های دیگر سعی می کنند تا در آن ناحیه استخوان سازی جدید انجام دهند. چنین روش هایی را برای افرادی که قد کوتاه ولی محدوده نرمال دارند پیشنهاد نمی شود. اصولا انجام عمل جراحی را برای افرادی توصیه می کنیم که نبود تساوی طول پا دارند یعنی طول یک پا از پای دیگر کوتاه تر است یا به دلیل بیماری خاصی در قد مشکل ایجاد شده باشد این عمل را انجام می دهیم اما اقدام جراحی را برای کسانی که به صورت سرشتی یا به دلیل مشکلات تغذیه قد مناسب ندارند توصیه نمی کنیم. باید این نکته را متذکر شویم که اولین عارضه جراحی پاها دوره طولانی مدت نقاهت بعد از انجام عمل است که طی آن فرد باید تحت درمان قرار بگیرد. وسایلی که در پای افراد تعبیه می شود باید حدود یک سال در بدن آن ها قرار گیرد تا در طول این مدت فاصله بین استخوان ها به تدریج با روش های دیگر پر شود. اگر عمل جراحی قد با دقت صورت نگیرد به رشته های عصبی بدن آسیب وارد می کند و باعث فلج شدن بعضی از عضلات می شود. درنتیجه همانند یک استخوان شکسته در بدن درد و مشکلات دیگر را به دنبال خواهد داشت. این مسئله را هم اضافه می کنم که رژیم غذایی در بهبود و ترمیم استخوان های شکسته نقش مهمی دارد و به طبع افرادی که عمل جراحی قد انجام می دهند، رژیم غذایی خاصی را خواهند داشت تا به اندازه کافی مواد مقوی برای بازسازی استخوان به بدن شان برسد.

  ● قدتان را پیش بینی کنید

  به طورکلی بررسی رشد و نمو کودکان باید توسط پزشک متخصص به ویژه متخصص غدد کودکان انجام گیرد. مسائل هورمونی و موارد دیگری که در روند رشد کودکان موثر هستند، به وسیله متخصصان مورد بررسی قرار می گیرند. درصورتی که کودک دچار کمبود مواد مقوی باشد از طریق داروهای کمکی جایگزین می شود و اگر به طور ارثی ریسک کاهش قد داشته باشد، داروهای خاصی که باز هم با صلاحدید پزشک متخصص برایش تجویز می شود به پیشرفت رشد قدی او کمک می کند. باید بگویم که چنین داروهایی معمولا برای همه کودکان تجویز نمی شود، درحقیقت چنین داروهایی مخصوص افرادی است که قدشان از حد طبیعی کوتاه تر است یا مشکلاتی در ترشح هورمون های رشد خود دارند. درمجموع بار دیگر خاطر نشان می کنم، رعایت تغذیه مناسب و فعالیت فیزیکی و خواب کافی در همه افراد به خصوص در دوره کودکی و نوجوانی که زمان اصلی برای رشد است تاثیر بسزایی در طول قد آن ها دارد. والدینی که فکر می کنند، فرزندشان تغذیه مناسب ندارد باید حتما در پی یک رژیم غذایی سالم و مقوی برای او باشند. متاسفانه با تغییر سبک زندگی در جامعه امروز، کودکان و نوجوانان فعالیت فیزیکی کمتری نسبت به گذشته دارند و بیشتر وقت شان را پای بازی های کامپیوتری و تلویزیون می گذرانند که همین مسئله مانع مهمی برای رشد آن هاست. فعالیت فیزیکی و انجام ورزش روی ترشح هورمون رشد اثر بسیار خوبی می گذارد بنابراین بسیاری از افرادی که به صورت وراثتی قد کوتاهی دارند، می توانند از طریق انجام فعالیت های فیزیکی به رشد قدی معقولی دست پیدا کنند.

  ● گول تبلیغات را نخورید

  تغذیه و ورزش را فراموش نکنید. والدین باید قبل از بلوغ فرزندان شان به فکر باشند تا اگر احساس کردند که فرزندشان روی منحنی رشد به طور طبیعی پیش نمی رود و رشد قدی اش کمتر از انتظار است، قبل از این که دیر شود و علائم بلوغ در فرزندشان ظاهر شود حتما به پزشک مراجعه کرده تا از طریق بررسی های لازم و داروهای موردنیاز به رشد قد او کمک کنند. یادتان باشد تبلیغاتی که از روش های مختلف افزایش قد دیده می شود، صرفا برای فروش محصولات است و تاثیری روی افزایش طول قد افراد بالغ ندارد. البته ممکن است مصرف قرص های کلسیم و منیزیم برای بعضی افراد به عنوان داروهای مکمل برای سلامت استخوان و پیشگیری از پوکی استخوان توصیه شود ولی در رشد آن ها تاثیری نمی گذارد. این قرص ها در صورتی برای افراد بالغ توصیه می شوند که در رژیم غذایی خود به اندازه کافی این مواد را دریافت نکنند.

  ● پاهای پرانتزی

  مشکلات زانو و پاهای پرانتزی بین خانم ها و آقایان فرقی نمی کند. پاهای پرانتزی درمورد افرادی صدق می کند که وقتی پاهای شان را جفت می کنند کناره زانوهای شان به هم نمی رسد و از هم فاصله دارد. زانوهای پرانتزی درچند حالت اتفاق می افتد، ممکن است اسکلت بدن فرد به صورت ژنتیک و ارثی طوری طراحی شده باشد که به خودی خود زانوها به هم نمی رسند و از هم فاصله دارند که معمولا قابل اصلاح نیستند. در حالت دیگری پرانتزی شدن پاها یکی از عوارض کمبود کلسیم و نرمی استخوان هاست که در افراد زیرسن بلوغ مشاهده می شود. در این صورت اگر بیمار به موقع مورد بررسی قرار گیرد می توان با اصلاح کمبود کلسیم و جبران ویتامین D در بدن از پیشرفت پرانتزی شدن پا جلوگیری کرد. بعد از پایان دوران رشد برای تغییرشکل پاهای پرانتزی راه حلی جز عمل جراحی وجود ندارد که البته همان طور که اشاره کردیم عمل های جراحی نیز در این رابطه برای بیمار بسیار سنگین هستند. در این عمل با برش استخوان درناحیه پایین زانو زاویه موردنظر را اصلاح می کنند که به دلیل عوارض و مشکلات بعد از عمل توصیه نمی شود و تنها در مواردی که فاصله زانوهای پرانتزی بیش از ۱۰ سانتی متر باشد عمل جراحی برای درمان آن صورت می گیرد.

  ● کفش های خطرناک

  بهتر است پاشنه کفش خانم ها ۲ تا ۳ سانتی متر باشد یعنی اختلاف ارتفاع بین جلو و عقب از پاشنه تا ابتدای انگشتان پا رعایت شود. کفش های لژدار که در قسمت جلویی نیز دارای ارتفاع هستند بهتر از کفش های پاشنه بلند معمولی هستند. پاشنه های بلند موجب دردناک شدن استخوان های کف پا، انگشتان و گاها التهاب کف پا می شوند. استفاده طولانی مدت از کفش های پاشنه بلند گرفتگی و جمع شدن عضلات پشت ساق پا را به همراه خواهد داشت. احساس درد و ناراحتی، آسیب و پیچ خوردگی مکرر مچ پا و همچنین آرتروز همگی از پیامدهای پوشیدن کفش های پاشنه دار هستند. این کفش در درازمدت به مفاصل پا آسیب می رساند و درنتیجه ابتلا به آرتروز از عوارض اصلی آن است. توصیه می کنیم تا از کفش های پاشنه بلند برای کوتاه مدت استفاده کنید و از پوشیدن آن در محل کار، خرید یا پیاده روی پرهیز کنید. به جای آن می توانید کفش های اسپرت و راحت را به پا کنید که از آسیب به کمر، افزایش قوس کمر، برهم خوردن تعادل و ابتلا به دیسک کمر جلوگیری کنید.

  ● کفی های مخصوص مشکل را حل می کنند

  زانوهای پرانتزی به تنهایی مشکل ایجاد نمی کنند بلکه عوارض ناشی از آن اختلالاتی در افراد به وجود می آورد، اسکلت بدن از حالت طبیعی خارج می شود و فرد وقتی می ایستد یا راه می رود وزن او به طور طبیعی روی سطوح زانو قرار نمی گیرد بنابراین قسمت هایی از مفاصل زودتر آسیب می بیند و باعث بروز درد و ناراحتی و ابتلا به آرتروز می شود. معمولا کفی های مخصوصی برای ایجاد سطح شیب دار کفش ها تعبیه می شود که در این حالت توزیع نیرو به صورت متعادل انجام می شود و درطول انجام فعالیت های روزانه آسیب کمتری به مفصل وارد می شود.

  علاوه براین با انجام ورزش های مکرر و مخصوصی که برای افرادی که پاهای پرانتزی دارند توصیه می شود، عضلات اطراف مفصل زانو تقویت شده و این عضلات به طور هماهنگ قوی می شوند.

  ● این شغل ها برای پا پرانتزی ها ممنوع است

  افرادی که پاهای پرانتزی دارند باید از انجام بعضی از فعالیت های ورزشی ، دویدن، پریدن یا انتخاب شغل هایی که باید در آن وزن سنگین را جابه جا کنند اجتناب کنند و کارهایی انجام دهند که با استرس فیزیکی کمتری همراه باشد. زانوهای پرانتزی در سن بالا موجب پیشرفت آرتروز می شود یعنی فرد قبلا پاهای پرانتزی نداشته است ولی به تدریج و با گذشت زمان زانوها شکل پرانتزی به خود گرفته و علت آن کاهش فاصله در قسمتی از زانوهاست. درمان چنین معضلی از طریق استفاده از کفی و تقویت عضلات مفصل و با انجام حرکات مخصوص ورزشی صورت می گیرد.

  ● ویژگی کفش استاندارد

  درست است که کفش های لژدار را به جای کفش های پاشنه بلند توصیه کردیم اما یادتان باشد که لژ کفش نیز نباید آنقدر ارتفاع داشته باشد که به کف پا آسیب وارد کند. ارتفاع ۲ تا ۳ سانتی متری با کفش لژدار کمی بلندتر می شود. در وسط کفش حتما باید حالت انحنایی تعبیه شده باشد تا نوک پنجه کمی درحالت شیب دار قرار گیرد و راه رفتن آسان تر شود در این صورت فشار کمتری به پا وارد می شود و غیر از این حالت کفش راحت نخواهد بود و آسیب جدی به کف و نوک انگشت وارد می کند. کفش مخصوص یعنی کفش استاندارد و طبیعی که اغلب پاشنه پهن دارد. بهتر است پاشنه و سینه کفش شیار داشته باشد که معمولا کفش های استاندارد مردانه این ویژگی را دارند. کفش هایی که سینه آن ها نازک است مناسب نیستند چون نمی توانند از فشارهایی مثل ناصافی زمین و سنگ ریزه جلوگیری کنند. کفش هایی که از جنس پیویا اسفنج فشرده هستند به دلیل سبکی، مقاومت نسبی و انعطاف پذیری، انتخاب مناسبی هستند. بهتر است پنجه کفش پهن باشد طوری که فرد بتواند به راحتی انگشتانش را در آن باز و بسته یا خم و راست کند. کفش بنددار بهتر از کفش بدون بند است و پیشنهاد می کنم برای پیاده روی از کفش های بنددار استفاده کنید. کفش های حرفه ای ورزشی مشخصه هایی دارند برای مثال در کف کفش های رانینگ حالت فنری تعبیه شده که مخصوص دویدن است. برای انجام فعالیت های روزانه کفش های والینگ یا پیاده روی بهترین گزینه هستند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۷۵۸)  • یاسی

   انجام بده مهسا جان اگه فک میکنی بعضیا فشار میاره اونارو انجام نده ولی حرکاتی مثل سگ و گربه و کبری خیلی موثره جوابتم دادم اون پایین

  • مهسا

   یاسی جان به نظرت من پیلاتس کارکنم یانه آخه بعضی حرکاتش خیلی به استخوان فشارمیاره؟

  • مهیا

   یاسی جان من پیلاتس کارکنم یانه آخه بعضی حرکاتش خیلی به استخوان فشارمیاره؟

  • مهسا

   یاسی چراچیزی ننوشتی من یه سوال اون پایین پرسیدم.

  • یاسی

   ستایش جان من یه سری وزش معرفی کردم که اگه کامنت های پایین رو بخونی هم نوشته چجوری دانلود کنی هم نظرات بقیه راجبش رو گفته دانلود کن و انجام بده حتما نتیجه میگیری

  • مهسا

   من اول فک کردم تغییری نکردم بعدکه قدگرفتم تقریباسه سانت قدکشیدم

  • مهسا

   یاسی جان ببخشید من الان تقریبا یه ماهی هست پیلاتس کارمیکنم ولی احساس میکنم بعضی حرکاتش به استخوان فشارمیاره اوناروانجام بدم؟ بعدشم من تقریبا یه ماهوخورده ایم هست اون ورزش رومیکنم الان سه سانت قدکشیدم به نظرت قدم تا۱۷۰میرسه؟ الان۱۶۱ام

  • ستایش

   سلام من یه دخترم و ۱۳ سالمه.اسفند پارسال قاعده شدم.قدمم خیلی تغییری نکرد و الانم قدم ۱۴۹ ه.نه خواهرم نه پدر و مادرم هیچ کدوم قد بلندی ندارن اما تو خوانواده پدر و مادرم همه قد های بلندی دارن.امکان اینکه قدم به ۱۷۰ اینا برسه هست؟؟؟ وزنم هم ۵۱ کیلو هست.چاق نیستم خیلی.خواهرم میگه قدت بلند میشه ولی من خیلی کوتاه و ناراحتم.تو کلاسمون قدم از همهه کوتاه تره.اصلا نمیدونم باید چکار کنم لطفا راهنماییم کنین.خواهش میکنم.

  • یاسی

   مهسا جان شما ادامه بده ببین از کجا مشکل داشتی از نظر تغذیه خواب یعد واسه همه رشد یکسان نیست شما ادامه بده میبینی یهو خودشو نشون میده

  • مهسا

   یاسی جان ببخشیدالان من تقریبا یه ماهی هست انجام میدم ولی هیچ تغییری نکردم مثلا خودتو پارسال انجام دادی قدکشیدی به نظرت بازم ادامه بدم درحالی که تغییری نکردم؟

  • یاسی

   بله من فقط تابستون ورزش کردم و دیگه ادامه ندادم

  • سیما

   یاسی خانوم یه سوال میگم شما اولین کامنتی که گذاشتین مال پارساله بعدچه طوری میگین توسه ماه ۸سانت قدکشییدین یعنی شما فقط سه ماه ورزش کردین؟

  • یاسی

   شادی جان نمی دونم بین کسایی که اینجا هستند کسی بالای بیست باشه یا نه اما شده کسی قد بکشه این ورزشا معتبر هستند میتونی نظرات رو توی سایت growtaller4u بخونی

  • شادی

   کسی بین شما بوده که تو سن ۲۶ با این ورزشها قد بکشه ؟؟؟؟ چند سانت ؟؟؟؟ تو چه مدت ؟؟؟؟؟

  • شادی

   سلام . من ۲۶ سالمه و قدم ۵۳ بنظرتون این ورزشها برای سن من جواب میده ؟؟؟؟؟؟

  • سارا

   أین ورزش هایی که یأسی گفت ، جواب میده ، من ١۴ سالمه ، این ورزش ها رو با هفته ای دوبار یا یک بار شنا و روزی ۵٠٠ تا طناب و چند تا بارفیکس انجام دادم ، تو یک ماه ٣ سانت قد کشیدم

  • یاسی

   همونارو کار کن لازم نیست سی دی شو بگیری

   • شادی

    بنظرتون برای سن ۲۶ سالگی هم جواب میده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • مهسا

   آخه یاسی جان بعضی ازحرکاتش به استخوان فشارمیاره حالاتوحرکاتی که کارکردی همونایین که تواینترنته؟همونارو کارکنم یاحتما بایدسی دی آموزشیشوبگیرم؟

  • محمد

   والیبال کار می کنم ۱۴سالمه وقدم ۱۷۶ cm چه کار کنم تا قدم ۲متر بشه

  • محمد

   من والیبالیست هستم ونزدیک ۲تا۳سال هست که والیبال کار می کنم ۱۴سالمه وقدم ۱۷۶ cm چه کار کنم تا قدم ۲متر بشه

  • یاسی

   اخه پیلاتس برای لاغری یا قد بلندی نیست کلا یه نوع پیلاتسه

  • مهسا

   یاسی جان یه چندتاحرکت پیلاتس یایه سایتی معرفی کن که بتونم بگیرم آخه هرجارفتم حتی سی دی فروشی گفتن پیلاتس فقط برای لاغری داریم.

  • یاسی

   وسیله هم میخواد ولی حرکات بدون وسیله هم داره

  • مهسا

   وسیله میخواد؟

  • یاسی

   اره از اینترنت میتونی بگیری حرکاتش هست

  • مهسا

   یاسی جان توروخداجواب بده

  • پژمان

   سلاو من قدم ۱۸۴ این فیم رو هم دان کردم میشه تا س چهار سانت رشد کرد؟

  • مهسا

   بعدیاسی جان شماکه پیلاتس کارمیکردی وسایلواینامیخوادبعدمیشه دوسه حرکتشومعرفی کنی آخه من نمیتونم برم کلاس تواینترنت میشه بگیرم؟

  • یاسی

   مهسا جان شما به تلاشت ادامه بده و قطع نکن واسه بعضی ها یهو خودشو نشون میده پسرم قد کشیده من دیدم عکس هاای اونموقع و النشو تازه فقط پسره نیست من به دوستای خودمم هم دادم نتیجه گرفتند من قبلا ۱۵۶ بودم (تازه کمتر از تو)الان ۱۶۴ هستم تو باید به تلاشت ادامه بدی و امید داشته باش ناامید نشو

  • مهسا

   نه حتی یه سانتم نمیدونم شایدخودپسره توفیلم برای تبلیغ اینو گفته بودآخه اگه قراربودبعداینکه صفحات رشدبسته بشه آدم قدبکشه بایدالان همه قدبلندمیشدن ولی خب بازم تلاشمومیکنم بعدیاسی جان توالان قدت چنده ؟ورزشارو ادامه میدی؟ نمیدونم واقعاچیکارکنم بخدادارم حرص میخورم تومدرسمون من قدکوتاه ترینم الان۱۵۸ ام اگه بتونم حداقل تا۱۶۵برم خوب میشه ولی خوب خودم امیدندارم به هرحال مرسی ازراهنماییات

  • یاسی

   ببین من ندیدم ولی خیلی از کسایی که از این ورزشا کرده بودند و حتی دربارش نظر هم داده بودند بیست رو رد کرده بودند که یعنی صفحات رشدشون بسته شده بوده خوده پسره تو ی فیلم سنش بالاست ولی شما کاری به حرف دکترو بقیه نداشته باش کاری رو انجام بده که فکر میکنی درسته تازه دکتر من هم همش ناامیدم میکرد می گفت تو سن تو فوقش یه سانت قد بکشی ولی دیدی که مگه باز هم پیشرفت نداشتی ؟

  • مهسا

   یاسی جان مرسی ازراهنماییات فقط یه سوال میشه وقتی صفحه های رشدبسته شده باشه قدکشیدتاحالاموردی دیدی آخه مثلاخودتو صفحه های رشدت بسته نشده بودکه قدکشیدی دکترم همش میگه فایده نداره صفحات بسته شده نمیدونم واقعاچی کارکنم واسه طب سوزنی ام خیلی میترسم

  • یاسی

   من راستش قطعی نمیدونم مهسا جان ولی یکی از دوستام می خواد انجام بده میگه حداقل سه سانت بلند میشه

  • مهسا

   راسته که میگن طب سوزنی قدوبلندترمیکنه ؟

  • یاسی

   مهسا جون من هفته ای دوبار میرفتم ولی بنظرم یه بار هم جواب میده میتونی به جاش بعضی اوقات بارفیکس بزنی جبران بشه

  • R

   خیلی ممنون از اینکه به من جواب و اعتماد
   به نفس می دید……………………..

   • یاسی

    ببین خب شما سوال هایی از ما می پرسی که خود دکترشم نمیتونه جواب بده اخه ما از کجا بفهمیم قد شما تا ۱۸ سالگی چند میشه!!ولی اگه واقعا فکر میکنی کوتاهی برو دکتر اگه خدا بخواد جواب میده

  • مهسا

   بعدیاسی جون من چون وقت ندارم کلاس شنابرم هفته ای یه باربرم کافیه؟ توام همین کاروکردی؟

  • یاسی

   من یه مدتیه انجام نمی دم ولی مهر که انجام دادم یکی دوهفته بازم یه سانت خورده ای قد کشیدم من شنا و پیلاتس رو با هم میرفتم ولی تو تابستون شنا سریع ترین راهه افزایش قده ولی اگه سختته پیلاتس رو برو چون بسکتبال باید حرفه ای کارکنی و یخورده زمان میبره ولی بازم میله خودته

  • مهسا

   آره یاسی جان حتی یه سانتم قدنکشیدم بعدیاسی جان الان توبازم داری ورزشاروانجام میدی تغییری کردی تازگیا؟بعداگه من ازفردا بطورمرتب بخوام شروع کنم بایدبا چه ورزشی شروع کنم توگفته بودی به پیلاتس وشناوبسکت کارمیکردی بعدمن کدومو اول انجام بدم؟

  • R

   هی بچه ها یکی به من جواب بده…لطفااااااا.حدس می زنید قدم در۱۸سالگی چقدر مبشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • یاسی

   منم خرداد میشه ۱۷ سالم دکترم به طور صریح نگفت صفحاتم بسته شد ولی گفت دیگه چیزی نمونده بسته بشه
   شما اصلا پیشرفت داشتی با این ورزشا ؟ حتی یه سانت؟و ورزش دیگه ای هم میری؟

  • مهسا

   مردادمیشه ۱۷سالم سه ماه انجام دادم بعدصفحه های رشدتومگه بسته شده بود که دکترت اینوگفت

  • یاسی

   اول اینکه شما چند وقته این ورزشارو انجام میدی ؟ و چند سالته؟ بعدشم منم دکتر تغذیه رفته بودم بهم گفت هیچ تاثیری نداره ولی حالا هشت سانت بلند شدم

  • مهسا

   یاسی جان من هرچه قدراین ورزشرو انجام میدم یه سانتم قدنکشیدم صفحه های رشدمم بسته شده میگم توام صفحه ها ی رشدت بسته شده بودآخه من درمورداین ورزشه بادکترم صحبت کردم گفت هیچ تاثیری برای تو نداره

  • R

   من که الان قدم۱۵۶.خیلی می ترسم که توی این قدم بمونم و بلند تر نشم.آیا دکتر رفتن هم جواب میده؟قد پدرم۱۶۷ومادرم۱۵۴….

   • R

    یکی جواب من و بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟……..

  • یاسی

   روزی دوبار انجام میدم مهسا جان و اندازه ی همون پسر و دختره مکث میکنم رو هم میشه ۱ ساعت

  • مهسا

   روزی چندبارحرکاتوانجام میدادی ؟بعدهرحرکتوچه قدروچندبارانجام میدادی؟آخه من من چون زیادانجام میدم بیشتروقتابدنم کوفته میشه بعدانقدردرد میگیره دیگه تایه هفته نمیتونم انجامش بدم

  • R

   سلام بر دوستان عزیز.من اصلا وقت ندارم که ورزش بکنم.اصلا موقعیتش پیش نمی آید.لطفا اگر راه های دیگری است بگید؟؟؟؟؟؟ممنون میشم.

  • یاسی

   من تو سه ماه ولی به طور منظم انجام ندادم توش وقفه داشت

  • مهسا

   ببخشیدمنظورم ماهی ۵سانته

  • مهسا

   یاسی هشت سانتو توچندماه قدکشیدی آخه خودش گفته توسه ماه ۱۵سانت قدمیکشه یعنی ماهی سه سانت توام اینجوری بودی؟

  • یاسی

   بله سارا جان چرا که نه با این همه تلاشی که می کنی حتما میرسی حتی به نظرم بلندتر هم میشی فقط هیچوقت از تلاشت دست نکش و هدفت رو فراموش نکن

  • یاسی

   مریم جان انجام دادن پی دی اف به عهده خودته من انجام نمی دادم ولی انجام بدی بد نیست و بله همون سی دی شه که لینک دانلودش رو گذاشتن و درباره ی واقعیت این موضوع باید بگم که واقعیت داشته من خودم ۸ سانت قد کشیدم و به هر کی هم این ورزشارو دادم نتیجه گرفتن تو سایتtaller4uهم می تونی نظرات کسایی که انجام دادن رو مشاهده کنی

   • سارا

    سلام یأسی جان
    من ١۴ سالمه و یه مدت کوتاهی هست که دارم اون ورزش هایی رو گفتی روزی یک بار با بارفیکس و روزی ۵٠٠ تا طناب میزنم ، هفته ای ٢ بار هم شنا می رم ، شیر هم خیلی می خورم و می خوام فست فود رو هم فعلا کنار بزارم ، زینک و اهن هم مصرف می کنم ، خوابم هم بین ٧ تا ٨ هس ، ژنتیکم بلند قد هست اما خودم در حال حاضر ١۵٩ قدمه ، با انجام دادن اینا میتونم تا دی ماه ١۶۴ بشم ؟ تو رو خدا بگو خیلی بهش نیاز دارم که یکی بهم امید بده

   • مریم

    مرسی یاسی عزیزم امیدوارم منم ۸ سانت بلند بشم و اگرم ۱۵ سانت شد که چه بهتر :))))) ممنونم از راهنماییت :-*

  • یاسی

   پیلاتس شبیه یوگاست حرکات کششیه من کلاسشو می رفتم تو خونه انجام نمی دادم

  • مریم

   سلام یاسی جان من دانلود کردم فایل و فیلمی که گفته بودی. سوالم اینه باید فقط ورزشای ویدئو رو انجام بدم یا ورزشای فایل پی دی اف هم لازمه ؟ من توو سایتای خارجی که سرچ کردم این به صورت سی دی فروخته میشه. ایا اینی که ما دانلود کردیم کامله؟ مثل همون سی دی اصلیه؟؟؟ بعد اینکه گفته با این ورزشا ۱۵ سانت یا همون ۶ اینچ میشه قد کشید ایا واقعیت داره؟؟؟؟؟؟؟؟ یعنی منی که قدم ۱۵۸ هست میتونم ۱۷۳ بشم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • sanam

   بعدیاسی جان اسم من صنمه نه سانام

  • sanam

   یاسی جان پیلاتس چه جوریه یه جور نرمشه؟آخه من سرچ کردم یه چندتا حرکت مثل مارکبری اومد ؟

  • ملیکا

   رفتم ولی اونا نبود متاسفانه

  • یاسی

   ملیکا جان من کار دیگه از دستم لر نمی اد چون راه دیگه ای نداری مگه اینکه از یوتیوب فیلمشو دانلود کنی سانام جان شما هم اولا رژیم افزایش قد بگیر (فست فود نخور ماست محلی بخور روزی سه لیوان شیر تخم شربتی انواع میوه و سبزیجات اگه تونستی قرص مکمل ال ارژنین هم بخور بعد سر ساعت ده خواب باش (هیپوفیز اون موقع ها ترشح میشه )نرمشرو دوبار در روز که انجام می دی یه ورزش هم کنارش برو من خودم پیلاتس رو میرم اما قبلش شنا و بستکتبال میرفتم من درجا میزدم پیاده روی نمی رفتم

  • sanam

   ملیکابده کافی نتیا برات انجام میدن من خودم همین کاروکردم

  • sanam

   یاسی توروخدا یه چیزی بنویس یه راهنمایی بکن به خدامن نرمشرو دوباردرروزانجام میدم ولی یه سانتم قدنکشیدم

  • sanam

   یاسی توروقرآن راهنماییم کن

  • ملیکا

   تورو خدا یکی به داد من برسه

  • ملیکا

   هرکار کردم نشد لطفا راهنماییم کن

  • یاسی

   ملیکا جان پایین راهنمایی کردم می تونی مراجعه کنی

  • sanam

   یاسی جان پیلاتس چه جوریه همون حرکات مارکبری وایناست بعدشم توفیلمه گفته قبل ازورزشه بدوین من وقت ندارم توپیاده روی میرفتی ؟

   • sanam

    یاسی پیاده روی ودومیرفتی؟

  • ملیکا

   یاسی جان من هرکار کردم نتونستم دانلود کنم راهنماییم کن لطفا

  • یاسی

   ببین دوبار در روز و پیلاتسم میرم در حال حاضر

  • sanam

   یاسی جان توروقرآن جوابموبده ۱۷سالمه دکتربه من گفته چندماه دیگه ممکنه صفحه های رشدت بسته بشه دقیقابگوچی کارمیکردی ورزش خاصی کارمیکردی؟روزی چندبارحرکاتوانجام میدادی؟

  • sanam

   یاسی جون من ورزشاروانجام دادم تغذیه سالم وخواب کافیم داشتم سه ماهم گذشت نیم سانت بیشترقدنکشیدم خواستم بدونم فقط نرمشارو انجام دادی یاورزشیم کارمیکردی؟جون هرکی که دوست داری جوابموبده.

   • یاسی

    ببین توی فیلم نوشته ورزشم بکن اگه اخرشو دیده باشی منم خودم سکتبال میرفتم چندماه بعدشم پیلاتس ولی اولین هفته ای که انجام دادم با اینکه ور زش نکردم یه سانت رو قد کشیدم ولی ورزشرو انجام بده

  • sanam

   یاسی جون فقط نرمشارو انجام دادی یاورزشی مثل بسکتبالم کارمیکردی؟

  • یاسی

   ببین نگران نباش بلند میشی فقط ورزشای منو انجام بده خودم ۸ سانت بلند شدم روش دانلودشم پایین هست

  • یه بدبخت

   یاسی دستم به دامنت یه چیزی بگو…
   برات دعا میکنم به هر چی میخوای برسی
   به جان خواهرم که میخوام اگه اون نیس دنیا نباشه
   تو رو قرآن من اسفند پارسال بالغ شدم لطفا جواب بده من دارم سکته میکنم

  • یه بدبخت

   سلام
   ۱۳ سالمه و بالغ شدم.قدمم ۱۴۵ هستش.چکار کنممممممممم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
   تو رو قرآن جواب بدین!!!!
   جووون مادرااااتوونن

   • یه بدبخت

    سلام من همین آخریم
    شرمنده یه اشتباه شد من قدم ۱۴۸ هستش نه ۱۴۵
    یاسی تو رو قرآن جواب بده.

  • ملیکا

   سلام من ۱۷ سالمه و قدم ۱۵۶ خیلی از قد کوتاهی رنج میبرم تورو خدا یک راه حل بدین ممنون میشم

  • نام...

   من قدم ١٧۴ یک ماه مونده بشم ١۵ الان ٢ روز میرم والیبال چیکار کنم بلند بشم خیلى کوتولم ١٧٢ یا ١٧٣ یا ١٧۴ به نظرتون قدم چند میشه

  • مصطفی

   سلام ۱۷سالمه وقدم۱۵۵ووزنم۴۰کیلو هستش ایا امکان افزایش قد برای من وجود داره حداکثر رشدی که قدم میتونه داشته باشه چقدره،وبرای بلند شدن قدم چیکار کنم لطفا راهنماییم کنید اعتماد بنفسم داره از بین میره.

  • نام...

   تورو خدا جواب بدین من قدمو با متر چوبى اندازه گرفتم ١٧٢ یا ١٧٣ بود ١۵ سالمه ١ ماه مونده بشم ١۵ اگه برم بسکتبال و نرم چند میشه؟

  • R

   سلام من ۱۵سالمه وقدمم۱۵۷. پدرم قدش۱۶۷ومادرم۱۵۴ است.آیا قدم بلند تر می شود.خواهش میکنم جواب بدید.ممنون

  • یاسی

   دوستان عزیز این ورزش هایی که من بهتون گفتم واقعا موثرن ولی اکثر شما از من می خواین براتون ایمیل کنم که چون تعداد نفرات زیاده من نمی تونم و علاوه بر اون این فیلمها حمش زیاده و با ایمیل امکان پذیر نیست یکی از کاربرا از این راه رفته امیدوارم به دردتون بخوره
   سلام دوستان
   من ورزش هایی که یاسی جان گفت رو به این روش دانلود کردم.اول رفتم تو سایت p30 download و نرم افزار تورنت رو دانلود کردم تو قسمت نرم افزارها.بعد دانلود کردن مثل هر نرم افزار دیگه ای نصب کردمش.رفتم تو گوگل سرچ زدم
   grow 6 inches tallerin 90 days DVD diyar design download
   حتما diyar design روبزنید بعدش تو صفحه هایی کهباز شد گشتم چندتاروحواستون باشه برای اینکه اشتباه دانلود نکنید حتما حجم کلش ۵۰۰ باشه و بعضی جاهام نوشته که دوتا پی دی اف ۵ دی وی دی.چند نوع گزینه تو همون صفحه برای دانلودش گذاشتن که
   download torent رو انتخاب کنید و با تورنتدانلود میشه براتون مثل هر دانلود کردن دیگه ای دانلود میشه و بعد باز میشه براتون
   من خودم چندتاااپیج و هی دانلود با تورنتشو زدم نشد هی گشتم چند ساعت وقتمو گرفتش بگردید پیدا میشه
   بعد همونطور که یاسی جان گفتش ی دخترو پسرن که حرکاتو انجام میدن.موفق باشید

  • نام...

   سلام ١۵ سالمه با متر چوبى قدم ١٧٢ یا ١٧٣ به نظرتون با بسکتبال و بدون بسکتبال قدم چند میشه؟

  • Raha

   سلام من دروازه سالمه قدم ۱۶۲براى سنم قدم خوبه؟

   • هیدا

    رها جان من الان از خدامه هم قد شما میشدم .قدت عالیه برای سنت خوش به حالت

  • هیدا

   آیا برای قدم اون عمل جراحی صدق میکنه؟اجازه عمل میدن؟

  • هیدا

   سلام من الان سیزده سال و یازده ماهم هست با قد ۱۵۴. قدم خوبه آیا ؟ رفتم پیش دکتر صفحه رشد زانوم بسته داشت میشد.اگر صفحه رشد بسته شده باشه بازم امکان قد کشیدن هست ؟ می تونم قدم رو به ۱۶۰ برسونم ؟ یا بیشتر؟با تغدیه مناسب و ورزش؟هنوز امیدی هست؟
   با تشکر

  • علی

   سلام.من ۱۸سالمه و قدم ۱۶۹ هستش آیا قدم دوباره میشه بلند شه؟لطفا پاسخ دهید

  • سعید

   سلام من ۱۴سالمه قدم ۱۵۵هست میخواستم بدونم قد خوبه یا کمه

  • فرانک

   سلام من ۱۳ سالمه و قدم ۱۴۵ هست و وزنم هم ۴۱ و خیلی از کوتاهی قدم رنج می برم در ضمن یک ماهس هست که دارم می رم والیبال

  • سامان

   سلام من ۱۸ سالمه قدم ۱۷۷ خیلی جاها احساس کوتاه قدی می کنم راهی هست بلند تر بشم؟

  • آیدا

   من۱۵سالمه قدم ۱۵۴ درسن ۱۴عادت ماهیانه شدم از پارسال تابه الان ۲’و۳ سانتیمتر قد کشیدم امکان داره صفحات رشدم بسته بشه

  • آیدا

   من ۱۴ سالمه قد کم کم میکشم امکان داره صفحات رشدم بسته بشه

  • ندا

   من ۱۴ سالمه قدم ۱۶۸ هست وزنم ۵۴ چاغم؟

  • سارا

   سلام یاسی خانوم این ایمیل منه ورزش هارو نشد دانلود کنم هر کی تونسته یا ورزش هارو داره حتمااااا بفرستین برام
   sarakarami0015@gmail.com

  • علی

   سلام من ۱۶سال شیش ماه هستم قدم ۱۵۶ میدونم قدم خیلی کوچیکه چی کار کنم قدم تا ۱۷۰برسه لطفاااا کمکم کنید توروخدا بگید چی کار کنم لطفا رژیم غدای بفرستید به ایمیلم starhl546@gmail.com

   • کسری

    سلام کسری هستم ۱۳ سالم قدم ۱۵۰ چکار کنم قدم بلد شه؟لطفاجواب بدید لللللططططففففااااا

    • معین

     تو سیزده سالته هنوز وقت زیاد داری واسه بلند شدن نگران نباش بلند میشی

  • Amir

   سلام یاسی جون من ۱۳سالمه قدم۱۶۸ چه ورزشی بکنم تا بلند تر شم لطفا جواب بده خیلی واجب میشه این حرکتو ه میگی توضیح بدی ممنون میشم اگر هم میشه این ویدیو رو برام بفرستید چون من نمی تونم دانلود کنم اصلا سرعت اینترنت خوب نیست AMIRABOUTALEBI1382@GMAIL.COMممنون میشم اگه بفرستی

  • Amir

   سلام یاسی جون من ۱۳سالمه قدم۱۶۸ چه ورزشی بکنم تا بلند تر شم لطفا جواب بده خیلی واجب میشه این حرکتو که میگی توضیح بدی ممنون میشم

  • mohammad

   عالی بود.مرسی

  • پوریا

   سلام من سنم ۱۲ قدم ۱۶۸ چه کارهایی باید انجام بهدم تا سریع بلند بشم می ترسم قدم کوتاه به مونه هر هفت روز فقط ۲ سانت بلند می شم چی کار کنم ؟

   • هیدا

    دلم می خواهد لهت کنم

  • به تو چه

   سلام من ۱۴ سالمه قدم ۱۴۵ خیلی کوتاهم به نظرتون چی کار کنم

  • معین

   سلام دوستان .۱۶سال دارم ۱۹۲ساتی مترم میخوام قدم بلندتر شه چیکارکنم بلند تر بشم .اصلا امیدی هست .لطفا جواب بدید منون

  • hasti

   با سلام
   من با سن ۱۲ سال و ۶ ماه،قد ۱۵۴،وزن ۴۵ چقد دیگه قد میکشم؟
   قد بابام:۱۷۰

  • مائده

   سلام من ۱۷ سالمه ۱۷۵ قدم من از بچگی همیشه میپردیمم با اهنگ میزاشتمو میپریدم و همهم می
   گن ک اینکار رو قدم تاثیر گداشته من قد بلند شدم..

  • یه دختر

   سلام
   ۱۵ سال و نیم هستم قدم ۱۵۷ ایا بازم امکان رشد برام هست تورو خدا زود جواب بدین…………………………….

  • یاسی

   بله کیمیا جان مشکلت چیه؟

  • رضا

   سلام من ۱۴ ساله قد من ۱۵۵ هست آیا خوبه واسه قد من /لطفا جواب بدبد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • مهدی

   سلام من۱۵ سالمه قدم۱۵۵ وزنم۴۵ آیا واسه سنم خوبه؟

   جواب لطفاً

  • رضا

   سلام . پسرم . ۱۸ سالمه . ۲ سال سابقه خودارضایی دارم . قدم ۱۷۰ . میتونم با ترک خودارضایی و ورزش قدمو به ۱۷۵ یا ۱۸۰ برسونم؟
   ممنون ازتون

  • علی

   لصفا بهم جواب بدین ۱۷۵ میشم؟

  • علی

   من ۱۴ سالمه بعد از ۴ ماه ۱۵ میشم قدم ۱۵۸ هستش به نظرتون قدم نهایتش ۱۷ع میشه

  • یاسمن

   ۱۴سالمه و قدم ۱۶۸ و وزن ۶۲ میتونم تا ۱۸سالگی به ۱۷۲ برسم البته با تغذیه خوب

  • مهسا

   باسلام
   من۱۷سالمه قدم۱۵۲و وزنم۴۶هستش خوب میخورم ولی تاثیری ندارد وتقریبا۴ساله ک وزنم تغیرنکرده فقط۲کیلو چاق شدم تواین ۴-۵سال خیلی از این مسله رنج میبرم اگ میشه راهنماییم کنین ممنون میشم

  • کیمیا

   سلام ۱۱ سالمه از ۱۰ سالگی پریود میشم و الان قدم ۱۴۷ هست آیا خوبه واسه قد بلندی چیکار کنم؟
   لطفا جواب بدییننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننن توروخدااااااااااااااااااااااااااااااااااا واجبه

   • مهران

    کیمیا خانوم برا افزایش قد گفتم حرکات کششی برین خیلی کمک میکنه

  • .,.mahan,.,.

   سلام من ۱۴ سالمه قدم ۱۶۵ است آیا قد من حداقل تا ۱۸۵ خواهد رسید کلا ژنتیک خانواده پدرم تا ۱۶۱ است اما خانواده مادرم تا ۱۹۲ هست آیا قدم به همون ۱۸۵ که گفتم خواهد رسید لطفاً جواب بدید

  • یه دخترزیبا

   سلام من ۱۸ سالمه قدم ۱۷۵ به نظرتون قدم خوبه یا خیلی بلنده . به نظرتون برم والیبال و ازقدم استفاده کنم یا نه. مشاوره بدید به من پلیز . درضمن کوتاها دلتون بسوزه

   • elnaz

    عزیزم من ۱۴ سالمه و قدم ۱۷۵ واسه ملی ب خاطر قد خط خوردم قد برای والیبال۱۸۰ ب بالا خوبه

  • ستاره

   از اپارات باید بگیرم

  • ستاره

   از کجا این فیلم مو باید دانلود کنم پس چرا هیچ کس چیزی نمیگه

  • پریناز

   من ۱۴سالم هست باقد ۱۵۴ووزن۵۰میخواستم ببینم قدم چقدر بلندتر میشه

  • jojo91

   سلام من دخترم تا ۷ ماه دیگه ۱۸ سالم میشه و قدم ۱۶۰ و رشد ژنتیکیم ۱۶۲ حساب کردم ایا ممکنه تا پایان ۱۷ سالگی بیشتر از ۱۶۲ بشم؟؟؟؟ لطفا ج بدید

  • مهدی

   سلام.یاسی خانوم از اینکه این حرکاتو معرفی کردید خیلی ممنونم.فقط یه سوال ؟میخواستم بدونم روزی هرکدومو چندبار و چند دقیقه بایدانجام داد؟ممنون میشم جواب بدید

  • ....

   سلام من ۱۵ ساله هستم وقدم ۱۶۰است و می خواهم بلند قد تر شوم چه کار باید کنم . ممنون

  • ILAM

   سلام من۱۷سالمه ۱۷۴قدمه وزنم ۵۸کیلوه آیا باورزش میشه به قد ۱۸۰ سید

  • علی

   سلام.من۱۴سال سن دارم وقدم کوتاه است،چه کنم تا قدبلند شوم؟؟؟؟لطفا کمک کنید

  • raha

   سلام دوستان من ۱۵ سالم هست و قدم ۱۶۵ و وزنم ۵۵ هست ۱۱سالگی پریود شدم صفحه استخوانیم هم کامل بسته نشده امکان داره به ۱۷۰برسم باید چیکار کنم خواهش میکنم جواب بدین ممنون میشم

  • rahele.m

   سلام دوستان من ۱۶سالمه قدم ۱۶۰تغذیه ی مناسبی ندارم پدرم ۱۷۰مادرم ۱۶۸ایا امکان داره بلندتر بشم خیلی دوست دارم به ۱۷۰برسم حرکات کششیم انجام میدم ایا تاثیر داره حس میکنم خیلی کوتولم
   لطفا راهنمایی کنید ممنون :'(

  • ✘ בـפֿــــ❤ـــے عزرائــــیل اعصــ☠ـــابـــ✘✄

   سلام من ۱۵ سالمه قدم ۱۵۹ یه ساله هیچ رشدی ندارم چیکارررررررررررکنم؟کمک

  • ستاره

   سلام من می خواستم از شما بپرسم که از کجا باید این فیلم ورزشی را دانلود کنم

  • شهلا

   سلام من شهلا استم و ١۵ سال دارم قدم ١۵۵ است میخایم حداقل تا ١٧٠ برسم باید چی کار کنم

  • شهرزاد

   سلام من تقریبا دوباره که دارم این ورزش اروپا انجام میدم ولی یه سانت بیشتر نشد یه سوال دیگه ورزش بوکس به قد ضرر میزنه؟

  • صدرا

   سلام من ۱۶ سالمه قدم ۱۸۲ هست میخاستم بدون با بسکت و بدون بسکت قدم حدود چند میشه پدرم ۱۸۸ و مادرم ۱۶۴ هست ممنون

  • alirezakarimian10@gmail.com

   سلام من علیرضا هستم ۱۵ساله قدم۱۸۸ و دوست ندارم قدم از این بلند تر بشه چیکار کنم؟به بلوغ کاملم نرسیدم

  • shahin13559419

   salam…man 16 salame va ghadam 180 cm…ghade monasebi bare in senne ya kheir?

  • مهدی

   سلام من ۱۵سال سن دارم قدم ۱۶۳ ایا قد خوبیه ؟ من هم فوتبال و والیبال میرم ایا برای قدم این ورزش ها خوبن

  • ملورین

   یاسی جون من الان ۹۳روزه که تمام این حرکات ورزشی که گفتی تو اون فیلمه انجام دادم.دیگه خسته شدم.یه سانتم قدم بلند نشده.همون ۱۶۴موندم.به نظرم اینا کارا حقیقت نداره بچه ها

   • یاسی

    خب عزیز من فقط ورزش نیست که تغذیه ات باید درست باشه خوابت کافی باشه من اصلا سراغ فست فود نمی رفتم ماست وشیر هم خیلی می خوردم

  • امیر

   یاسی من دانلود کردم.همونیه که دختره لباسش سبزه؟چه وقتایی باید انجام بدیم؟با خودشون بریم؟

   • یاسی

    بله اقا امیر خودشه

  • negin

   سلام…من ۱۵ سالمه و قدم ۱۵۰…رفتم دکتر بعد عکسی که از مچ دستم انداختن دکتر گفت که صفحه رشدم کاملا بسته نشده و یه سری قرص بهم داد که اسمشون ال آرژنین و زینک پلاس بود ولی بعد سه ماه قرص انداختن هیچ تغییری تو قدم ایجاد نشد در ضمن کمبود ویتامین دی هم دارم…تو رو خدا بهم بگین آیااااا امکان داره قدم بلند شه؟…آخه تو کلاسمون فقط منم که قدم کوتاهم…اعتماد به نفسم رو کلا از دست دادم… یه راه حل پلیز.

   • َAmirreza_7205

    سلام

    من ۱۵ سال دارم قدم ۱۷۴ به نظرتون خوبه ؟

  • امیر

   همونیه که تو youtube هست؟

  • امیر

   بابا یکی درست حسابی بگه چجوری باید دانلود کنیم.هرکاری میکنم نمیشه

  • بی نام

   سلام من ۱۵ سالم هست.
   قد: ۱۷۰
   وزن ۵۰
   آیا این قد و وزن از نظرتون خوبه؟ و برای افزایشش چه کار های رو انجام بدم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • حسین

   سلام من ۱۳سالمه قدم ۱۵۷هست چه ورزشی انجام بدم وچه برنامه غذایی داشته باشم تا قدم تو۳ماه به ۱۶۰ برسه ؟کمکم کنید؟

  • AMIR

   من پسری دوازه سالم قدم ۱۳۲ باید چکارکنم بلند شوم

   • elnaz

    عزیزم الان نگران نباش پسرا تو راهنمایی و دبیرستان رشد میکنند ولی میتونی بسکتبال یا شنا بری خیلی موثره

  • پویا

   سلام من این فیلمارو دانلود کردم میشه بگید کی انجام بدمشون صبح و ضهر یا شبم میخاد ممنون

   • مهران

    صبح بلافاصاله پس از بیدار شدن و یه بارم بعد از ظهر البته بعد از ظهر مستحبه

  • یاسی

   بله مهتاب  خانوم می شه خود اون دختر وپسره ۲۸ سالشونه مریم خانوم اونا هم جزوشه

  • هانیه

   میشه جواب بدید پلیز

  • هانیه

   سلام من قدم ۱۴۷ و ۱۲سالم دارم ایا مناسبه

   • کوثر

    سلام
    من هم تو اون سن بودم قدم ۱۴۷ بود ، موقعی که ۱۳ الی ۱۴ سالت بشه ، ۱۰ الی ۱۲ سانت قدت رشد میکنه

  • مريم

   یاسی جون من دانلود کردم دوتا حرکت هستن یکی اینکه دستاشومیبره بالا نفس عمیق میکشه یکیم میشینه پاهاشو دراز میکنه دستاشو میبره به نوک انگشتای پاش اگه میشه بگو اونا هستن یانه؟

  • mahtab

   سلام . عزیزم میشه یه راهنمایی به منم بدین من ۱۹ سالمه صفحه رشدم بسته شده ایا با ورزش قده منم رشد میکنه؟

   • مهران

    سلام مهتاب خانوم بله میشه تو هر سنی میتونین رشد کنین

  • محمد12

   ۱۲سالمه

  • محمد 22

   ۱۲ سالمه

  • محمد

   سلام من قدم ۱۴۴ چیکار کنم قدم بلند شه کمک کنید پاسخ هم بدید ممنون

  • kimia

   سلام.ببخشید من۱۴سال سن دارم مامانم قدش بلنده ولی بابام متوسط تغذیه مناسبی هم دارم ینی باید بگم خوبه ۳سال هندبال کار کردم ولی احساس میکنم تاثیری رو قدم نداشت قدم۱۴۷هستش تکواندو هم کار میکنم ضرری ک نداره واسه قدم؟از این موضوع واقعا ناراحتم لطفا جواب بدین.تشکر

   • مهران

    کیمیا خانوم تکواندو ورزش خوبی برای قد نیست فقط ورزشای کششی

    • kimia

     ممنونم

    • kimia

     ینی امکان داره از رشد قدم جلوگیری کنه؟؟

     • مهران

      بله احتمال داره چون ضربه وارد میشه و به صفحهی رشد اسیب میرسونه

  • مریم

   سلام من دختری ۱۵ساله هستم قدم ۱۵۰ هستش و پدر و مادرم هردو خیلی قدشون بلند هستش .خوراکم عالیه ولی نمیدونم چرا با این همه من توی کلاس جز قد کوتاه ها هستم تورو خدا کمکم کنید بخدا خیلی ناراحتم ممنون

   • مهران

    مریم خانوم اگه پدر یا مادر شما قد بلند هستند و شما حس میکنید که قدتون نسبت به اونا کوتاهتره یا دکتر ارتپد برین یا همین حرکات کششی رو انجام بدین من ۱۷ سالگی ۱۸۸ بودم الن ۲۰ سالمه ۲۰۶ هستم

   • نگین

    درکتون می کنم

  • نگین

   سلام یاسی جان من اصلا نمیتونم این فیلمو دانلود کنم

   خواهش میکنم واسم به ایمیلم بفرس خواااااااااااهش

   neginbarati55@yahoo.com

  • شهرزاد

   سلام میخوامم بدونم این ورزش چند بار تو روز باید انجامشون بدیم و با چه فاصله ای لطفااااااااا بگین اخه نمیتونم فیلمرو دانلود کنم

  • یاسی

   حتما جواب میده دختر باباش خیالت تخت اگر هم کسی مشکلی چیی در این باره داره به من بگه جواب میدم

  • دختر باباش

   سلامممم مرسی منم دارم دان میکنم امیدوارم ماله منم جواب بده (گل)

  • حنانه

   سلام من دختری سینزده ساله هستم در سن ده سالگی پریود شدم قدم ۱۴۳هستش پدر و مادرمم متوسطن ترو خدااااا بگین رشد میکنم

  • دختر باباش

   یاسی جون میشه طریقه ی کار با تورنتو رو بگی خوااااهش میکنمم زوددد

   • ساشا

    سلام دوستان
    من ورزش هایی که یاسی جان گفت رو به این روش دانلود کردم.اول رفتم تو سایت p30 download و نرم افزار تورنت رو دانلود کردم تو قسمت نرم افزارها.بعد دانلود کردن مثل هر نرم افزار دیگه ای نصب کردمش.رفتم تو گوگل سرچ زدم
    grow 6 inches tallerin 90 days DVD diyar design download
    حتما diyar design روبزنید بعدش تو صفحه هایی کهباز شد گشتم چندتاروحواستون باشه برای اینکه اشتباه دانلود نکنید حتما حجم کلش ۵۰۰ باشه و بعضی جاهام نوشته که دوتا پی دی اف ۵ دی وی دی.چند نوع گزینه تو همون صفحه برای دانلودش گذاشتن که
    download torent رو انتخاب کنید و با تورنتدانلود میشه براتون مثل هر دانلود کردن دیگه ای دانلود میشه و بعد باز میشه براتون
    من خودم چندتاااپیج و هی دانلود با تورنتشو زدم نشد هی گشتم چند ساعت وقتمو گرفتش بگردید پیدا میشه
    بعد همونطور که یاسی جان گفتش ی دخترو پسرن که حرکاتو انجام میدن.موفق باشید

  • ناتاشا

   من۱۴سالمه خیلی ورزش میکنم باشگاهم میرم ولی قدمممم بلدنی الان قدم نزدیک ۸ماهی هس که تغییری نکرده چیکارکنم؟توروخداکمکم کنید

  • النا

   سلام یاسی خانم
   من نتونستم دانلود کنم,لطف میکنی اگه میتونی برام ایمیل کنی
   fnlidooma@yahoo.com

  • یاسی

   دوستان خواهشا اگه دنبال قد بلندی هستید این ورزشا رو انجام بدید واسه من از صدتا دکتر تغذیه و غدد و کلاس های بیرون بهتر بوده چون خیلی دنبال قد بلندی بودم اینارو بهتون می گم مریم جون شما هم نگران نباش از دوستانت یا فامیلات راهنمایی بخواه

  • یاسی

   مریم جون شرمنده من فیسبوک ندارم ولی احتملا اشتباه دانلود کردی برو تو سایت taller4u و عکسشو ببین شاید کمکت کرد تا دانلود کنی و دوم اینکه خواهش می کنم اقا ارسلان انشالله به قدی که می خوای برسی اگه تونستی به کسایی که قد بلندی براشون مهمه تبلیغ کن تا اونا هم به قد موردنظرشون برسن

  • یاسی

   مریم جون شرمنده من فیسبوک ندارم ولی احتملا اشتباه دانلود کردی برو تو سایت taller4u و عکسشو ببین و دوم اینکه خواهش می کنم اقا ارسلان انشالله به قدی که می خوای برسی اگه تونستی به کسایی که قد بلندی براشون مهمه تبلیغ کن تا اونا هم به قد موردنظرشون برسن

  • arsalan

   دوستان سلام اول یه تشکر باید بکنم از یاسی عزیز که این ورزشارو معرفی کرد دوم این که فعلا ۱ سانت افزایش داشتم که خیلی خوشحالم شما هم انجام بدین

   • احمدنیا

    تبریک میگم به شما

  • مريم

   یاسی خواهش میکنم وقتی امدی اینجا و اینو دیدی اسم فیسبوکتو بنویس بیام اونجابحرفیم اگه بشه یه عمر دعات میکنم بخدا چن ماهه هرکاری کردم یه سانتم بلند نشدم افسرده شدم

  • مريم

   نه یاسی اونیکه من کردم یه دختر هس اصلا نمیدونم از کجاپیدا کنم

  • یاسی

   راستی دوستان ممکنه بعد یه مدت تو پاهاتون گرفتگی ایجاد بشه مثل من اگه شد تا یه مدت انجام ندین بذارید خوب شید بعد انجام بدید پماد بزنید

  • یاسی

   Dokhi خانم من همزمان با اون پسره و دختره حرکاتو انجام می دم و مثل اونا مکث می کنم

  • یاسی

   دوستانی که می گن ایمیل کنم اینا فیلم ها حجمش بالاست و نمی شه ایمیل کرد

  • یاسی

   سلام مریم جان اون فیلم ها پنج قسمته پا دوتا پی دی اف که یه پسر و یه دختر در یک جای سبز حرکت کششی انجام می دن

  • مريم

   یاسی جون اونیکه من دانلود کردم توش حرکت مارکبری هم هس نمیدونم اونه یا نه چی میشه جواب بده دیگههههه 🙁

  • haniyeh

   عاغا کسی هس یه سری ورزش های کششی خوب معرفی کنه که فایده داشته باشه

  • haniyeh

   سلام سیماجان
   من بهت پیشنهادمیکنم که هرچه زودتریه کاری واسه قدت بکنی چون این طورکه معلومه شماهم ممکنه بلوغ زودرس داشته باشی شیرزیادبخوریابرویه ورزش که قدتوبلندمیکنه مثل شنا والیبال بسکتبال امیدوارم موفق باشی

   • سیما

    کلاس والیبال میرم.

  • سیما

   وای من هر چی می‌گردم همچین فیلمی نمی‌بینم😭

  • سیما

   می‌شه بگید اون فیلم چند دقیقه است که معرفی می کنید.لطفا. ً

  • سیما

   سلام.
   من ۱۱سال و ۵ ماه سنمه قدم ۱۴۴ سانتی متر است و وزنم ۳۰ کیلو است. مادرم ۱۶۵(س)، پدرم ۱۷۵(س) و برادرم ۱۸۴(س) است .من نسبت به آنها از قدم زیاد راضی نیستم. ضمناً زیر نظر دکتر غدد هستم. با توجه به سونو و عکس دکتر دوره‌ی ماهانه را برای شش ماهه اینده پیش بینی کرده است. لطفا راهنمایی لازم برای افزایش رشد طولی را به من پیشنهاد دهید.

  • haniyeh

   بنظظظرتون چیکارکنم بچه ها امیدی هسس؟؟؟

  • haniyeh

   سلام
   من دختری هستم شونزه ساله باقد ۱۵۷ اززندگی سیر شدم من عاشششششقق والیبالم والیبالم کارمیکنم ولی ناامیدشدم چ.ن میدونم که دیگه قدم رشد نمیکنه ای کااااااش حداقل یه ذره بلندتر بودم هعییییییی خداااااااااااااااااااااااااااااااااا

  • armits

   سلام من ۱۲ سال دارم وقدم ۱۵۸است دوروزه که قرص ال ارژنین میخورم ایا خوبه؟ لطفا جواب بدین

   • سیما

    سلام
    بله قرص ال آرژنین ۵۰۰ خیلی قرص خوبیه هر شب بعد از شام من می خورم.

  • محمد

   سلام یاسی خانم
   من نتونستم دانلود کنم,لطف میکنی اگه برات مقدوره برام ایمیل کنی
   m.mohammadi7696@yahoo.com

  • dokhi

   یاسی خانم چندبار این حرکات رو انجام میدادین؟! و چندثانیه مکث میکردین؟

  • یاسی

   ماریا جون تورنت مثل دانلود منیجره نرم افزار دانلوده فیلم و اهنگ و این چیزاست باید بری تو سایت u torrent دانلودش کنی برنامه شو

   • dokhi

    راستی یاسی خانم من سرعت نتم اصلا یارای اینو نمیده ک کلیپ ها لود بشن چ برسه ب دانلود،
    میشه محبت کنید برام ایمیل کنید؟! خوااااهش میکنم:))))
    S.girl9199@gmail.com

   • مريم

    یاسی میشه همینجا حرکاتو مختصر توضیح بدی؟من زدم ولی مطمین نیستم اونه یکیم که حدود چن ثانیه این حرکاتو انجام میدی؟

  • بهار

   سلام،۱۴سال دارم و قدم۱۵۵_است،آیا قدم به ۱۷۰ میرسد؟

  • mariyaa

   یاسی خانوم این ویودیو رو ک گفتین از کجا باید دانلود کنم؟ میشه زودتر جواب بدی؟ تورونتو چیه اصلا؟ ممنونتم اگ ج بدی….

  • یاسی

   بله تغییر کردم ولی انتظار نداشته باش یه هفته ای بیست سانت بلند شی! هفته ای یک سانته که تازه شایدم یه سانت خودشو نشون نده بعد از یک ماه معلوم میشه تازه اگه می خواید به سایت Taller4 u.com برید و نظراتش به انگلیسی نوشته که چه ورزش های موثری بوده

   • نام...

    یاسی جان این ورزش برای پسرای تا چند سال تاثیر داره؟من پسری ۲۱ ساله ام ۱۷۵ قدمه

   • ساشا

    ممنووووووون یاسی جان.با معرفی این حرکات خیلی لطف بزرگی به من کردی.امیدوارم به خواسته هات برسی.مرسی

   • مريم

    یکیم اینکه میگن هرروز صبح ۱۰عدد برنج خام قورت بدید قدتون بلند میشه من اینکارو میکنم ولی نمیدونم تا چه حد درسته

  • یاسی

   بله تغییر کردم ولی انتظار نداشته باش یه هفته ای بیست سانت بلند شی! هفته ای یک سانته که تازه شایدم یه سانت خودشو نشون نده بعد از یک ماه تازه تاثیرش رو می فهمی

  • یاسی

   بله اقا ساشا جواب می ده خود پسر ۲۸ سالشه

  • یاسی

   راستی اقا ارسلان اون دو حرکاتو رو هم انجام بده من اونا رو هم انجام می دادم ولی اگه تونستید کنارش یه ورزشی مثل بسکتبال هم برید

   • arsalan

    یاسی جان من دروازبان فوتبال هستم و از این طریق هم به بدنم کشش وارد میشه

    • یاسی

     بله تغییر کردم ولی انتظار نداشته باش یه هفته ای بیست سانت بلند شی! هفته ای یک سانته که تازه شایدم یه سانت خودشو نشون نده بعد از یک ماه معلوم میشه تازه اگه می خواید به سایت Taller4 u.com برید و نظراتش به انگلیسی نوشته که چه ورزش های موثری بوده

  • یاسی

   راستی اقا ارسلان اون دو حرکاتو رو هم انجام بده من اونا رو هم انجام می دادم

  • یاسی

   با توجه دوستانی مثل ارسلان و ساشا بله عزیزان فقط همین سه حرکت اون کسی که ورزشارو انجام می ده ایت سه حرکاتو از همون کتابه پی دی اف انجام می ده میل خودتونه اگه ورزش های کتاب رو انجام بدید ولی من فقط ویدیو رو انجام دادم و هفت سانت بلند شدم البته ممکنه بعضی اوقات وسطاش وقفه بیفته ولی شما ادامه بدید دقیقا ۷.۲۵

   • arsalan

    راستی یاسی جان نگفتی تو هفته های اول تغیری کردی یا نه ؟؟

  • علی

   سلام من ۱۴ سالمه قدم هم۱۵۰ برای این که قد بلند شه باید چی کار کنم

  • یاسی

   سلام دوستان این حرکاتو دوباره معرفی کنم این حرکات ویدیویی هستند باید دانلود کنید حمش حدود ۵۰۰ مگابایته به اسم Grow 6 Inches Taller In 90 Days DVD – [DIYAR DESIGN] که باید کار با تورنتو بلد باشید اگر هم بلد نیستید بگید تا بهتون بگم چیکار کنید تو این مدت اخرین باری که گفتم ۶ سانت بلند شدم اگه واقعا قد بلندی رو دوست دارید این حرکاتو انجام بدین

   • ساشا

    سلام یاسی خانم
    من سری\چ کردم ولی اصلا نمیتونم دانلود کنم کار با تورنتو هم بلد نیستم.
    باید چیکارکنم؟
    امکانش هست برام ایمیلش کنی
    ممنون

   • ساشا

    خواهش می کنم اگه میشه زودتر جواب منو بدید
    تورو خدا

   • arsalan

    سلام یاسی جان یعنی اون سه حرکت جواب میده ؟؟؟؟؟؟ یعنی فقط این سه حرکتیو که میگه انجام بدم ؟؟ راستی یه سوال تو هفته اول که این کشش هارو انجام میدادی چقد تغییر کردی ؟؟
    مرسی عزیز

   • ساشا

    سلام
    من دیروز هم پیام گذاشته بودم.میشه لطف کنید تریقه ی دانلود با تورنتو رو بهم بگید یا اگه میشه برام ایمیل کنیدس.خواهش می کنم خیلی برام مهمه

   • ساشا

    سلام
    منم دانلود کردم فقط ۳ تا حرکت. یاسی جان یعنی همون ۳ تا کافیه هر روز انجام بدیم؟؟؟؟برای سن ۲۵ هم جواب میده؟؟

   • ساشا

    سلام
    کی دیگه این ورزشارو دانلود کرده و مطمعن همون ورزشاست؟
    اینکه من دانلود کردم سه چهارتا حرکته با ۲تا پیدی اف که تو اونام چندتا ورزش هستش؟همینه؟ درسته؟
    توروخدا جواب بدین

    • arsalan

     سلام ساشا جان من دانلود کردم ۵ پارت ویدیو و ۲ فایل pdf که مجموعا ۵ حرکته که ۳ تاش اصلی هستن که اولی باید دستا به انگشتایه پا برسه ودومی دستا یه یه نفس عمیق میره بالا و سومی همون حرکته ولی درازکش رو به بالا دو حرکت حرکت دیگه هم هستن که جزو تمرینات اصلی نیست بعلاوه این که یک پسر و دختر کارو انجام میدن اگه اینو دانلود کردی همینه

     • ساشا

      سلام
      اونی که من دانلود کردمم همین .ممنون ارسلان جان

     • ساشا

      توی پی داف ها حرکات بیشتری داره به نظرمن اونارم انجام بدیم موثرتره.
      امیدوارم هممون نتیجه بگیریم و مطمعنم هیچ تلاشی بی نتیجه نیست موفق باشید

   • arsalan

    سلام یاسی جان شما باانجام دادن حرکات ویدیو ای نتیجه گرفتی یا حرکاتی که داخل pdf هم بودن انجام دادی ؟ منمون

  • زهرا

   سلام من ۱۸ سالمه و قدم۱۶۲ تو تلتکس تلوزیون تبلیغ سی دی افزایش قد قد دیدم و گرفتم ؤلی تاحالا ورزشاشو انجام ندادم توروخدا بگید اگه قدم بلند میشه و امکانش هست انجام بدم.از قدم راضی نیستم فقط میخوام قدم بلند بشه ممنونم

   • احمدنیا

    کار اشتباهی میکنید که ورزش ها رو انجام نمیدین

    هیچ چیزی بی تاثیر نیست

  • م‌ـــــــاریــــــ‍ــا

   اصلانگران نباشین دوستان، اگ شبا یکم زودتر بخوابین و صبح هم بعد از صبحانه هرروز حدود نیم ساعت تمرینات کششی انجام بدین و تحرکتون در طول روز بیشتر باشه و صبح ها پیاده روی کنین یا مثلا والیبال کار کنین میتونین تا بیست یا بیست و پنج سالگی ب قد دلخواه خودتون برسین. من خیلی از کامنت هارو خوندم و دیدم واقعا خیلی ناامیدین. من ۱۶ سالمه قدم ۱۷۰هستش و تو خانوادمون واقعا از پدر مادرم بلندترم. و اینم فکر نکنین اگ خانوادتون قد کوتاه هستن شماهم مثل اونا میشین. ن اینطور نیست. درسته ب ژنتیک بستگی داره ولی هورمون هرکسی باهم متفاوته. نگران نباشین و سعی کنین تمام تلاشتون رو بکنین تا قدتون بلند بشه. من الان ۱۶ سالمه گ و رشد قدم خیلی سریعه و حتم دارم تا بیست سالگی بتونم بیست سانت دیگ بلند بشم. فقط کافیه امییییییییییید داشته باشییییین. موفق باشید دوستااان.

  • ﻋﻠﻲ

   ﺧﺨﺨﺨﺨﺦ اﻭﻥ ﺩﺧﺘﺮﻩ ﻛﻪ ﮔﻔﺘﻪ ﺑﻮﺩ ۱۹۰ ﻫﺴﺖ ﺗﻮﺑﺮﻭ ﺩﻛﺘﺮﻱ ﭼﻴﺰﻱ ﺑﺮﻋﻜﺲ ﺷﻪ ﻭاﻭﻳﻼ ﻛﺴﻲ ﺣﺎﺿﺮ ﺩﺧﺘﺮ ﺩﺭاﺯ ﺑﮕﻴﺮﻩ …. ﺩﺧﺘﺮ ﻧﻬﺎﻳت ۱۷۴ ﺑﻴﺸﺘﺮ ﺩﻳﮕﻪ ﺟﺎﻱ ﻧﺮﺩﺑﻮﺩﻧﻪ.ﭘﺴﺮ ﺗﺎ ۱۹۰ ﺧﻮﺑﻪ.و ﺑﻬﺘﺮﻳﻦ ﻗﺪ ﻭاﺳﻪ ﻳﻪ ﭘﺴﺮﻩ ﺑﻴﻦ ۱۷۵ ﺗﺎ ۱۸۸ ﻫﺴﺖ. و ﺑﺮاﻱ ﺩﺧﺘﺮ ﺑﻴﻦ ۱۵۸ ﺗﺎ ۱۷۰. ﺧﻮﺩﻡ ﺑﺨﻮاﻡ ﺯﻥ ﺑﮕﻴﺮﻡ ﺑﻴﻦ ۱۶۰ ﺗﺎ ۱۶۵ﺑﻨﻆﺮﻡ ﺑﻠﻨﺪ ی ﻭاﺳﻪ ﺩﺧﺘﺮ ﺯﻳﺎﺩ ﺟﺎﻟﺐ ﻧﻴس ﻭﻟﻲ ﭘﺴﺮ ﺑﺎﻳﺪ ﻣﺜﻞ ﺧﻮﺩﻡ ﺭﺷﻴﺪ ﺑﺎﺷﻪ ۱۸۵ ﻫﺴﺘﻢ

   • Artemis

    بابا رشیدددددددددددددد … کسی مگه نظر تو رو خواس اصن ؟!

  • مهران

   دوستان من تو یکسان ۲۰ سانت قدم بلند شد فقط ورزش صبحگاهی

  • Nafas

   سلام من ۱۴ سالمه و قدم ۱۵۰ سانت هستش تازه پریود شدم و از هر کی سوال میکنم میگن ک دیگه قدت بلند نمیشه الان میخوام از شما هم بپرسم ک قدم بلند میشه یا ن ؟؟؟o(╥﹏╥)o

  • فاطی

   من ۱۴سالمه بلوغم شدم قدم ۱۵۸ وزنم۴۵.۳قدمادرم ۱۶۴وقدپدرم۱۷۴ من نسبت به اطرافیانم قدکوتاهی دارم واین منوازارمیده میخوام بدونم چقدرامکان رشدهست؟میشه بگین ازچه تغذیه ای استفاده کنم؟خواهش میکنم کمکم کنید

   • فاطی

    توروخداجوابموبدین

  • 11

   سلام من ۱۳ سالمه و ۱۶۶ سانت قدمه ایا بلندتر منیش من تکواندو کار میکنم و بدر ماد قدبلندی دارم لطفن جواب زود بدین که من بلندتر هم میشم یانه

   • احمدنیا

    قد پدر و مادرتون چقدر است ؟

  • سمانه

   سلام مطالب خوبی داشتید من قدم ۱۵۴ هست و ۱۲ سالمه و رشته بسکتبال هستم میخواستم بدونم بسکتبال که میرم تو قدم تاثیر داره ???
   و پدرم قدش ۱۸۲ هست و مادرم ۱۷۰ آیا قد من با تو جه به قد پدرو مادرم بلند میشه?????

   • احمدنیا

    با توجه به قد بلندی پدر و مادر زیاد نگران نباشید

  • هلن

   میشه زود جوابمو بدین

  • علن

   سلام من۱۶سالمه جند سالی میشه که قدم۱۵۲ و وزنم ۴۰ است هیج تغییری نمیکنه.
   میخواستم ببرسم که قدم بازم بلند میشه یا نه؟ والیبالم میرم ولی تاثیری روی قدم نداره
   به نظر شما جه موادی رو مصرف کنم بهتره؟

   • احمدنیا

    غذای کلسیم دار بخورید

  • روژینا

   توروخدا جواب بدید اگه چیزی میدونید من تو کلاس کوچیک ترینم

  • روژینا

   با سلام
   من ۱۲سالمه قدم ۱۴۳ هستش
   راستش وزن من ۳۰ میخواستم بدونم چقدر دیگه امکان رشد هست واگه شد یه راهنمایی برای
   وضعیت تغذیه کنید

   • احمدنیا

    شما ورزش و تغذیه تون چه طور است ؟

    • روژینا

     راستش تغذیه ی خوبی ندارم یعنی اشتهایی برای خوردن ندارم زینکم خوردم این اواخر یه ذره اشتهام بیشتر باشه
     اگه شد راهنمایی برای ورزش کردن و اینکه چه غذایی باید بخورم به ایمیلم بفرستید
     ایمیل=rozhinjl1@yahoo.com
     من نمیدونم چرا رشدم کمه لطفا ورزشی رو معرفی کنید که حداقل هفته ای ۱ سانت بلند شم راستش من میخوام به ۱۷۰ برسم
     توروخدا جواب بده

     • احمدنیا

      کسی هفته ای ۱ سانت رشد نمیکنه

      برای رشد ۱ الی ۲ سانتی دسته کم ۳ الی ۴ ماه نیاز است

       • احمدنیا

        براتون ایمیل میکنیم

        • rozhina

         پس چرا ایمیل نکردید؟

         • احمدنیا

          ایمیل کردم دوست عزیز

  • سارا

   سلام
   من ۱۶ سالمه قدم ۱۷۰ هست
   ایا بلند به حساب میام و بلندتر میشم؟

   • احمدنیا

    بله بلند قد به حساب میاین با توجه به خانم بودن شما

  • حنا

   من دختری سینزده ساله هستم قد مادرم ۱۵۷و قد پدم ۱۶۲است قد من ۱۴۷من تا ۱۶۰میشوم پریود هم در سن ۱۰سالگی شدم ترو خدا جواب بدین

  • نگار

   سلام من ۱۶ سالمه و ۱۵۰ سانت قدمه..من همیشه از همه کوتاه ترم و کلا ریزم مثلا حدود سه چهار سال کوچیکتر نشون میدم تقریبا هر روز که خودمو تو آینه میبینم اشکم در میاد به خدا دیگه دارم دیوونه میشم دوماهم هست ک بسکتبال میرم میشه بگین چیکار کنم فقد یه خورده بلند تر بشم؟ تو رو خداااااااااااااااااا کمکم کنین

   • خشایار

    سلام من ۱۷سال و ۶ماهمه قدم هم۱۷۰ میخواستم بدونم هنوز جای رشد دارم ؟تا چند سانت دیگه میتونم رشد داشته باشم الان خیلی وقته قدم بلند نر نشده لطفا جواب بدید با تشکر

  • آزيتا

   سلام من ۱۶سالمه قدمم ۱۵۲ است میخواستم بدونم قد من بازم بلند میشه؟

   • احمدنیا

    با ورزش و تغذیه مناسب بدون شک بلند تر خواهید شد

  • Mohammd

   سلام,من یازده سالمه و قدم یک متر و چهل و پنج سانته خوبه؟سوالمم این بود که چطوری میتونم قدم رو بلند تر کنم ؟ لطفا جواااااااااب بدین. 😭

   • احمدنیا

    ورزش و تغذیه مناسب

    مصرف شیر و مواد پروتئین دار

  • یاسی

   البته که داری ایناز جان تازه اگه ورزش کنی و تغذیه. ات درست باشه به ۱۷۰ هم می رسی

  • آیناز

   من یه دختر دوازده ساله ام که به دوران بلوغ رسیدم. و الان قد من حدود ۱۴۳ سانتی مت است
   آیا من امکان رشد تا حد اقل ۱۶۰ رو دارم ؟؟؟

   • dokhi

    حتما ب دکتر غدد سر بزن و عکس از زانوت بگیر، منم هم قد شما بودم ک ب بلوغ رسیدم و الان۱۴۸هستم.
    زمان طلایی رو داری ازش استفاده کن عزیزم.
    دکتر غذذ میتونه درصورت باز بودن صفحه رشدت کمه کم قدت رذو ۷سانت و زیاده زیاد۱۲سانت بلند کنه، اینو دکترم گفت.
    هنوزم خعلی وخت داری و اگر هرروز ورزش های کششی رو حتی اگ اهل ورزش نیستی بمدت۳۰دقیقه انجام بدی رشد میکنی. من یک ماه پیش تمرین کردم و ۱سانت بلند شدم بااینکه صفحه رشدم بسته شده. موفق باشی

  • محمد معینی فارسانی

   سلام…رشد قد بیشترازهمه چیزبه وراثت بستگی داره…من بختیاری هستم ودراستان چهارمحال و بختیاری زندگی میکنم..همون ظور که میدونید بختیاری ها اضولا قدبلند هستنید….من الان۱۵سال و ۴ ماه سن دارم و قدم۱۷۶سانتیمتره…همچنین چارشونه هستم وهیکل نسبتا درشتی دترم..۷۶کیلوهم وزن دارم…اما نه شکم زیادی دارم ونه باسن… و هیکلم ورزیده اس….اینهارو گفتم تابدونید که همه چی به وراثتتون بستگی داره…درضمن خودارضایی باعث کمبود رشد میشود/ممنون…خداحافظ

  • hamid

   من قدم ۲ متر
   اگر میخواین قد بلند بشین صبح ها برای صبحانه نون و پنیر و نردبان بخورین 🙂

  • آیلا

   سلام من ۱۵ سالمه وقدم ۱۵۲ من قصد دارم حرکات کششی انجام بدم و بارفیکس هم انجام دهم به نظرتون در دوماه چند سانتی متر قدم بلندتر میشه من شنا هم میکنم. لطفا نظراتتون را بگویید ممنون

   • dokhi

    توصیه: یک ماه ب یک ماه خودتو سانت بکن و تلاش کن از همین حالا نپرس چقد…….. 🙂 قد میکشی نترس

  • علی

   سلام من ۱۵ سالو ۳ماهمه. من بسکتبال را از وقتی ۱۳ سالم بود شروع کردم قدم ۱۷۵ بود و الان که تازه شروع سن بلوغم هست قدم ۱۸۴است و مطمعنم که اگر بسکت را ادامه دهم قدم بالای دو متر خواهد شد به شما دوستان هم پیشنهاد میکنم بسکتبال یا والیبال و یا شنا انجام دهید تا به قد دلخواهتان برسید تلاش کنید خواستن توانستن است:)

  • ترانه

   شما باید به به متخصص غدد درون ریز مراجعه کنید. بله احتمال افزایش قد از ۱۰ تا ۱۵ سانت برای شما وجود دارد.

  • یاسی

   خواهش می کنم این چرت و پرتا که می گن قدت همین جوری می مونه و دیگه بلند نمی شه رو باور نکنید حتی تا ۴۰ سالگی هم می شه بلند شد با این که کمه اما می شه فقط تلاش لازمه بارفیکس ورزش های کششی تغذیه کامل و خواب ۸ ساعته قدتو ن رو بلند می کنه که ورزش بهترینشه فقط باید تلاش کنید کار نشد نداره

   • زهرا

    سلام.میشه بگى چه تمریناتى بودن عزیزم؟

    • یاسی

     سلام دوستانی مثل مهین و زهرا جون که تمایل داشتند حرکاتو معرفی کنم این حرکات ویدیویی هستند باید دانلود کنید حمش حدود ۵۰۰ مگابایته به اسم Grow 6 Inches Taller In 90 Days DVD – [DIYAR DESIGN] که باید کار با تورنتو بلد باشید اگر هم بلد نیستید بگید تا بهتون بگم چیکار کنید

     • یاسی

      این ورزشا نود روزه ان که ۶ اینچ هم یعنی ۱۵ سانتی متر یعنی قدتون تا ۱۵ سانتی متر شایدم بیشتر در عرض نودروز زیاد بشه ولی اینطوری نیست یه روز انجام بدین روز بعد نه باید به طور متداوم انجام بشه تا نتیجه بگیرید و می دونید که ورزش های کششی سختن پس باید علاقه زیادی به بلند شدن داشته باشید

     • dokhi

      عزیزم من سرچ‌کردم ولی موفق نشدم پیداش کنم، لطفا لینک ش رو میذاری ما هم استفاده کنیم؟!
      اگرم سایت اجازه نمیده، ب ایمیلم لطف کن بفرست
      S.girl9199@gmail.com

      • احمدنیا

       سایت هیچ مشکلی نداره

     • -_-

      یکی کار با تورنتو توضیح بده لدفن-__-کلی وقته نوشته downloading ولی رو ۰ مونده-_-

   • علیرضا

    دمت گرم یاسی.

    • یاسی

     خواهش می کنم علیرضا فقط اگه انجام دادی و نتیجه گرفتی که صد در صد هم می گیری تبلیغ کن تا همه انجام بدن و دیگه دخترا وپسرا یی قد بلند تو جامعه داشته باشیم:-) 🙂 🙂 🙂

     • سبا

      یاسی جون من سرچ کردم ولی متأسفانه موفق نشدم پیداشون کنم،اگه میشه لطف کن ورزشارو به ایمیلم بفرست.
      saba.alimohamadi1998@gmail.com

  • یاسی

   البته وزنم هم ۶۰ کیلو این ورزش ها واسه من عالی بودن

  • یاسی

   سلام دختری ۱۶ ساله هستم قدم تا یک ماه پیش ۱۵۷ بود ولی یک سری ورزش های تصویری انجام دادم که عالی بودن. عرض یک ماه چهار سانت قد کشیدم یعنی ۱۶۱ هر هفته ۱.۲۷ سانتی متر بلند می شدم البته دکتر هم رفتم گفت با این روند تا ۱۷۸ هم می رسم اگه تمایل داشتید بهتون ورزش هارو می گم

   • مهین

    سلام
    میشه این حرکات را به من هم نشان دهید خیلی ممنون میشم

   • سبا

    یاسی جون اگه میشه بگید چه ورزش هایی انجام میدادید

  • یونس

   سلام من ۱۶ سالمه قدم ۱/۷۵ سانتی است من ورزش بدن سازی را از همه ورزش ها بیشتر دوست دارم بدن سازی برایم قدم مفید است یا مضر خواهش کمکم کنید

   • fatemeh

    با سلام و خسته نباشید
    اینجانب ۱۴ سالمه و ۱۵۲ سانتی متر قدم هس و ۳۸ کیلو هسم ححح
    به ورزش کاراته خییییلی علاقه دارم ولی میگم قدو میسوزونه …
    نمیدونم باس برم یاااا نرم نظر بدین ممنون میشم

    • سپیده

     سلام ببخشید من ۱۴ سالمه قدم ۱۵۳ هست در ضمن از نه سالگی کم کاری تیروئید دارم و دکتر گفته که بیماری ارثی هست و منم باید تا اخر عمر داروهای لووکسین مصرف کنم شدیدا افسرده شدم چون قدم نسبت به همکلاسیام خیلی کوتاهه یکساله که ورزش تکواندو هم انجام میدم میخواستم ببینم راهی وجود داره که حداقل به ۱۶۰ برسم؟ ممنون میشم کمکم کنید

     • احمدنیا

      سلام
      با ورزش های کششی میتونید بلند تر بشید
      ورزش های مثل ژیمناستیک ، والیبال و بسکتبال

      • روژینا

       میگن زیمناستیک قدو میسوزونه دیگه نرفتم?
       ایا این درسته؟

       • احمدنیا

        خیر

  • شایان

   سلام من یازده سالمه و قدم۱۶۴ است می خوام ببینم قدم نسبت به سنم قدم بلند است یا نه

   • ضربان قلب

    ایول

  • امین

   من۱۳سال دارم و قدم۱۴۷است و وزنم هم۵۶چطوری در عرض یک ماه ۲۰سانت اضافه کنم

   • dokhi

    در عرض یک ماه ک نمیشه ولی چون پسر هستید اگر متخصص غدد بدنتون رو چک کنه و متخصص تغذیه ، برنامه تغذیه ای مناسب رو بهتون بده و هرروز ورزش کنید، شما هم جزو افراد قد بلند خواهید شد.

  • محدثه

   چه ورزشی برای قد بلند تر شدن خوبه من ۴ سال که والیبال می رم و۱ ماه هم است که بسکتبال می رم ایا ورزش خوب هست

  • محدثه

   سلام من تازه ۱۷ تیر رفتم در ۱۲ سالگی ومی خوام برم ششم قدم ۱/۵۳ متر است ایا قرص زینک پلاس تاثیری دارد چه کار کنم که قد بلند شم تا زمانی که پریود نشدم کمکم کنید لطفا.

   • dokhi

    تاثیر داره، ورزش کششی منظم و روزانه با تمرکز در کنار فعالیت ورزشی دیگری ک دارید باعث استحکام مفاصل بدن شده و رشد میکنید.
    هرکسی در هر سنی با انجام منظم ورزش های اصلاحی و‌کششی میتونه بلند بشه.

  • javad

   سلام ببخشید من نزدیکای ۱۷سالمه اما م ادم ۲۵ ساله می مونم قدمم ۱۸۲cmهستش بنظر شما قدم بلند تر میشه

  • ♥Maryam♥

   سلام بچه ها توروخدا یکی جواب بده . من ۱۵ سالمه قدمم ۱۶۸. هستش میخوام بدونم تا چهار پنج سال دیگه میتونم به ۱۷۰ ب بالا برسم؟؟ تغذیه و ورزشم هم سرجاشه و کامله. خوابمم منظمه . لطفا بگین میتونم بلند شم یانه……؟؟؟ ممنون

   • dokhi

    بله

  • سینا

   سلام من ۱۸ سالمه و قدم ۱/۹۶متر است میخام ببینم میتونم باز هم بلند تر بشم

  • پریماه

   من ۱۴ سالمه و قدم ۱۵۲ . خاهش میکنم جوابمو بدین بگین که چیکار کنم واقعا عذاب میکشم که قدم کوتاه است

  • Elsa

   با سلام
   ١٢ساله هستم مى خوام برم کلاس ششم
   قدم۱۵۷و وزنم۳۸کیلو است
   دیروز براى اولین بار پریود شدم
   مى خواهم به۱۷۰برسم کمک کنید

  • مهران

   بچه ها سارا خانوم کاملا درس میفرماین مهمترین عامل رشد قد فقط ورزش صبحگاهی و بارفیکسه حتما امتحان کنین من خودم الان ۲۱ سالمه در عرض یسال ۲۱ سانتی متر قد کشیدم هرماه ۱.۵ سانتی متر بلند می شدم نگران نباشید.من ۱۷ سالگی ۱۸۸ سانتی متر بودم فک میکردم قدم دیه بلند نمیشه ولی اینطور نیس

  • سارا

   این حقیقت نداره،خیلیا بعداز حتی سنین ۳۰ سالگی با حرکت های کششی قدشون بلند شده،من خودم یکی از اوناهستم،بامصرف شیر و سبزیجات و حرکتهاس کششی مناسب قدتون بلند میشه،خیلیا ازاین چرت و پرتا می گن،مربی خودم میگفت که صفحه ی رشد هیچوقت کامل بسته نمیشه ونمیشه در مورد بلندی قد سن قرارداد،منم همچین یایتایی رو خوندم وواقعا ناامیدشده بودم،حدودا سه ماهه برنامه اش رو هم از بازاردانلود کردم و الان تو دکهفته حدودا سه سانت بلندتر شدم،به حرفای همچین سایتای ناامید کننده ای اهمیت ندین،ورزش،تعذیه،حرکتهای کششی،ربزی هم به ین نداره،فقز دقت کنین حرکتهای کشش رو در حدتوان انجام بدین که اسیبی نبینین،لازمه بدونبن که برای بلندی قدم به باشگاهی رفتم که ماهی ۱۵ تومن بیشتر نمی گرفت،ازاین باشگاههای عادی،و۲۶ سالمه،

   • مینا

    سارا جان میشه بگی چه برنامه ای رو از بازار دانلود کردی؟ممکنه برای من ایمیل کنی ممنون میشم
    http://www.mina.m625@yahoo.com

    • mahin

     سلام
     میشه برام ایمیل کنی یا اسم برنامه را یا خود برنام را واقعا ممنونت میشم

  • فــــــآطمه

   من ۱۳ سالمه قدم۱۵۷.
   یعنی من تا ۱۶ سالگی قدم به ۱۷۰یا ۱۶۵ میرسه؟؟؟؟؟
   لطفا بگید چه چیزهایی بخورم تا قدم بلندتر بشه……..
   لطفا جوابمو بگید…….

   • ترانه

    شما باید به به متخصص غدد درون ریز مراجعه کنید. بله احتمال افزایش قد از ۱۰ تا ۱۵ سانت برای شما وجود دارد.

  • الهه

   سلام من دختر ۱۸و ۹ ماهه هسم قدم در اوایل دوران دبیرستان ۱۷۳ بود اما الان ی مدتیه باهر متری که گرفتم ۱۷۰ شایدم ۱۶۹ باشه خیلی میترسم نه اینکه بخاطر کوتاه شدن باشه نه اتفاقا از قد متوسط خوشم میاد فقط میترسم مرضی چیزی گرفته باشم البته اینم بگم من از وزن ۵۷ یهویی به ۷۰ رسیدم و گودی کمر شدیدی هم دارم

  • الهه

   خواهش میکنم جوابمو بدین خیلی میترسم والبته اینم بگم قدمو کاملا دقیق میگیرم

  • بهار

   من ۱/۷۵قدمه میخوام قدم بلنتر بشه واس چیکار کنم؟

  • mary

   سلام قدم۱۷۰ دخترم بعد ۲۰سالگی میشه چند سانتی بلندتر شی؟

  • علیرضا

   باسلام من پسری ۱۵ ساله هستم با قد ۱۸۵ می خواستم بدونم میشه ۳ سانته دیگه بلندتر بشم چی کار کنم?! با تشکر

  • zahra

   سلام من ۱۵ سالمه قدم ۱۵۷ وزنم ۴۴ ایا با بسکتبال قدم بلند میشه لطا کمکم کنید

   • مختار

    سلام!!!من حسینم ۱۹سالمه قدمم۱۷۳هستش ۱۰سالم هست ورزش رزمی کارمیکنم!بنظرشمامن چیکار میتونم انجام بدم۲سانت دیگه اضاف کنم! تا۱سال جادارم!؟؟؟جواب منو بدید لطفا…باتشکر

  • zahra

   سلام من ۱۳ سالمه و ۱۶۶ قدمه به سن بلوغ هم رسیدم قبل از بلوغ قدم حدود۱۵۶ بود وزنم هم ۷۲ هستش البته ۶ کیلو وزن کم کردم و تو این تابستون می خوام حتما لاغر شم و می شوم ان شاءالله حالا کاری به این ندارم میخواستم بدونم اگه وزنم به ۵۹-۶۰ برسه قدم بازم بلند میشه ؟
   تغذیم عالیییییییییییییییییی و ورزشم که در حد لالیگا هست کلا پرتحرک و خیلی فضول و کنجکاوم . قد مامانم۱۷۲ و قد بابام هم ۱۷۳ هست ۳ تا دایی دارم که بالای ۱۸۰ هستن خاله هام هم بلندن اینا رو گفتم چون به خانواده ی مامانم اینا رفتم.

   • ترانه

    حداقل به ۱۷۰ می رسی.

  • ساجده

   سلام من۱۳ سالمه یک ساله که بالغ شدم و وزنم ۵۲ و قدم ۱۶۲ هست .می خوام بدونم ایا راهی داره بلند تر بشم؟ ایا با بارفیکس و ورزش صبحگاهی میتونم ۱۸۰ بشم خواهش می کنم کمکم کنید

   • amir

    تو که ۱۳ سالته قدت ۱۶۲ مطمیا باش تا ۱۸ سالگی نردبون میشه اصلا نگران نباش عزیزم

   • مهدی

    سلام سایتتون بد نی

   • نام...

    عزیزم قد مناسب برای دختر خانم ها ۱۶۳ تا ۱۷۰ هستش و بیش ترش اصلا زیبا نیست مگه می خوای مانکن لباس بشی؟ مانکن لباس ها چون به خاطر عظمت اندامشون، لباس بیش تر خودشو نشون میده قدشون ۱۷۳ به بالاست.

  • آرمین

   من ۱۴.۵ سالمه پسرم ..قدم ۱۷۸ میخوام بدونم میتونم به ۱۹۰ برسم ؟ قد مادرم ۱۶۷ قد پدرم ۱۷۵

  • هادی

   لطفا سریع پاسخ دهید

  • هادی

   سلام من سیزده سال و هشت ماه سن دارم قدم ۱۷۸ است ایا امکان دارد قدم ۱۹۵بشه و دایی هام بلند قدن

   • احمدنیا

    با ورزش بله

  • saman

   سلام من چهاده و نیم سال سن دارم به بلوغ هم دارم میرسم قدمم۱۷۵ چن سانت دیگه جا دارم ایا ۱۹۰ میشم

  • parsa

   Salaammn 15 salame va spacker hastam ghadam ham 180hasteshh chikar konam 2metr beshe

  • نسترن

   سلام من ۱۸ سالمه ولی قدم خیلی کوتاه ۱۵۵ هستم چیکار کنم قدم بلند شه خیلی قدم کوتاااااااااه هستش

   • یک بنده ی خدا

    با سلام می خواستم بگم این قدر از قد خودتون ناراضی نباشید چون می توانید با ورزش کردن قد بلند شوید مثل رشته های رزمی مثل تکواندو یا هر ورزش دیگر در ضمن اینو بگم قد متوسط برای آقا پسر ها ۱۷۵ و برای دختر خانم ها ۱۶۵ است تا سن ۲۰ سالگی وقت دارید با ورزش قد بلند بشوید .موفق باشید و سربلند

  • عرفان

   سلام من ۱۵ سال دارم و لی قدم ۱۴۵ هست به نظر خودم قدم نسبت به هم سن و سالام کوتاهه تغذیم هم خوبه میخوام بدونم من کوتاهم یا…………………..

  • Z

   سلام من ۱۳ سالمه هنوز به سن بلوغ نرسیدم و قدم ۱۴۴ هست چکار کنم

  • مهیسا

   من۱۵سالو ۸ماهمه و قدم۱۵۸
   یه مدته خیلی از بابت کوتاهی قدم ناراحتم اعتماد ب نفسم شدیدا اومده پایین وافسرده شدم
   هر وقت بحث ازقد میشه اشکم در میاد
   استخوان بندیم هم تقریبا ریزه و هرکی منو میبینه فک میکنه دو سه سالی از سن واقعیم کمترم
   مادرم ۱۶۵ وپدرم۱۹۲ هست.
   خواهر و برادرامم از من خیلی بلند ترن
   چرا آخه من انقد کوووووتاهممممممممم

   • ترانه

    عزیز دلم شما از استاندارد قد خانم ها فقط ۵ سانت کوتاه تری و تقریبا متوسط به حساب میای اما می تونی به یه فوق تخصص غدد درون ریز هم مراجعه کنی. ضمن این که دختر ظریف که خوشگل تره. نگران نباش بعد از ۱۷ سالگی، دختر از لحاظ عرضی رشد خواهد کرد.

  • فريدون

   میخواستم یپرسم تا سن ۲۰ ساله گی قدم به ۱۸۰ میرسد هیچ فعالیت ورزشی هم نمی کنم

   • مهران

    با عرض سلام .با توجه به اینکه ۱۹ سالتونه رشد حدودا ۱۰ سانتی متری مونده به ژنتیک افراد این مربوط به افرادی که ۱۸ سالرو تموم میکنن ولی توصیه من اینه که شما ورزش هم هر روز انجام بدین مخصوصا تو این مدت کوتاه کشش بدنی حتما تمرین کنین احتمال ۶۰ درصد کمک میکنه

  • فريدون

   ببخشید ۱۷۰cm است اشتباه شده

  • فريدون

   سلام من ۱۹ ساله هستم قدم ۱۷cm است می خوام قدم بلند تر بشه چه نظری دارید

  • selin

   سلام من۱۴ساله دوسال پیش قدم۱۵۹بود.۳ساله به سن بلوغ رسدم.میخواستم ببینم قدم بلندمیشه

  • ARIAN

   سلام.من ۱۸ سالمه والیبال بازی میکنم.قدمم ۲.۲ هستش…میخواستم ببینم راهی هست ۵ سانت دیگه قد بکشم. .ممنون میشم جواب بدین

   • محمد

    یکی مثل ما قد ۱۹۰ رو تو خواب میبینه یکی هم مثل ایشون قدش ۲ متره میخواد بلند ترم بشه خدا شانس بده والا

   • mohammad

    سلام به همگی من قدم ۱۸۹هست ووزنم ۷۲ وسنم هم تازه رفتم تو ۱۹ میخواستم بدونم ایا میشه قدم به ۱۹۵ برسه ممنون میشم جوابمو بدین لطفا (راستی اینم بگم که قد بلند فقت بدرد لامپ خونه عوض کردن میخوره و بس)

  • saman

   سلام من متولد ابان هفتادو نهم هنوز کامل به بلوق نرسیدن قدمم ۱۷۲ پدرم هم قدمه و دایی هام بالای ۱۹۰ هستن ایا قدم مثل دایی هام میشه

  • سارا

   قدم ۱۶۷ هست

   • hadi

    توجـــــــــــــــه !!!! تــــوجـــــــــــــــــــه !!!
    دوستـــانی که میخوان قـــد بکشن ..!!!
    بین سن ۱۴ تا ۲۰ (برای سنین بالاتر احتمالش کمتر هست ) بــــرن بـــاد کش رشـــــــــــد بندازند …
    خیلی موثــــر…
    تجربه نشون داده … گفتم اشتراک بذارم تا همه از این قضیه مطلع بشن…
    التماس دعا

    • مهین

     سلام
     بادکش رشد یعنی چی و کجا انجام می دهند؟

  • سارا

   سلام من یه دختر ۱۶ سالم وبه بلوغ رسیدم قدمم هست و میخوام به ۱۷۲ برسم باید پیش چه دکتری برم برای اینکه ببینم قدم رشد میکنه یا نه

  • صدف

   سلام.من ۱۲سالمه و به سن بلوغ تازه رسیدم و بلوغ شدم. خواهش میکنم راهنمایی کنید یعنی من دیگه قد نمی کشم؟چیکار کنم قدم بلند شه؟الان ۱۴۴ هستم

   • ترانه

    شما باید به به متخصص غدد درون ریز مراجعه کنید. بله احتمال افزایش قد از ۱۰ تا ۲۰ سانت برای شما وجود دارد حرکات کششی تا سن ۲۰ سالگی.

  • ساغر

   سلام من مى خواهم کمى قدم رو کوتاه کنم چون ١٠سامه و ١۶۵ هستم خواهشا جواب بدهید چون خیلى واجبه

  • محدثه

   سلام من قدم ۱۷۰ و اسبک زن والیبال هستم من میخوام تا قدم بلند تر بشه چیکار باید بکنم

  • شایان

   سلام
   من یک پاسر والیبالم و سن منم تازه رفته تو۱۴ قدم ۱۷۳ است لطفا کمکم کنید قدم بلند بشه

  • نام...

   aliranjtalab@

  • فاطمه

   اگه قدتون کمه من یک دکتر خوب سراغ دارم تو شیراز هست اسمش دکتر زهره کرمی زاده هست واقعا کارش خوبه منو از قد ۱۳۵ رسوند به ۱۴۲ من الان ۱۱ سالمه و هنوز بلوغ نشدم امپول هایی برای من تجویز می کنه که جلوی بلوغ زود رس را میگیره یا قرص میده برای افزایش قد

   • shayan

    سلام
    ببخشید میشه ادرس دکترتون رو بدین به من تابرم پیشش

    • علیرضا

     دکتر زهره کرمی زاد اصل
     نشانی : فارس – شیراز – خیابان ملاصدرا، خیابان جمالی، نبش کوچه ۴، ساختمان پزشکی ملاصدرا

   • ارمینا

    سلام من ۱۷ سالمه وقدم ۱۵۷ هستش.نسبت به هم کلاسیام حدود ۲یا۳ سانت کوتاه ترم و خیلی حس میشه… میخواستم ببینم چیکارکنم ۱۶۰ برسم؟؟

  • amin

   سلام
   من ۱۵ سالو ۷ ماهمه قدمم ۱۷۰ چه کنم قدم بلند شه پیش دکتر غدد هم برم
   پدرمم قدش ۱۶۵ کمکم کنید مرسی

  • فاطمه

   من دختری ۱۱ سا له ام قدم ۱۴۲ و وزنم ۳۸ هنوز به سن بلوغ نر سیده ام نظرتون به من تا وقت دارم کمک کنین تا قرم بلند بشه

   • ترانه

    شما باید به به متخصص غدد درون ریز مراجعه کنید. بله احتمال افزایش قد از ۱۰ تا ۲۰ سانت برای شما وجود دارد حرکات کششی تا سن ۲۰ سالگی.شما نیاز به امپول هورمونی دارید.

  • farhan

   سلام من ۱۳ سال دارم و قدم ۱۷۲ هست ولی این واسه والیبال خوب نیست این کارایی که میگین رو منم تاثیر میزاره یا فقط واسه قد کوتاهاست؟

  • کیمیا

   سلام. من ۱۴سالمه و قدم هم ۱۵۵. والیبال خیلییی بازی میکنم ولی فقط در ۱ سال ۲/۳ سانت قدم بلند شد بارفیکسم میرفتم ولی از وقتی قدم بهش رسید دیگه نرفتم. میشه یه راه بگین که به ۱۷۰ برسممممم؟؟؟ممنون

   • elnaz

    عزیزم والیال هیچ تاثیری نداره

  • shaghayegh

   سلام من یه دختر ۱۴ ساله هستم و قدم ۱۵۳.۵ هستش و حدود ۶ ما است که عادت ماهیانه میشم آیا امکانش هست که قد من به ۱۶۵ برسه اگه راهنماییم کنید ممنون میشم.

  • mohammad

   سلام من متولد ۷۴ هستم تو مرداد همین ماه میرم تو سن ۲۰ سالگی قدم ۱۶۳ هستش چیکار کنم قدم بلند بشه توروخدا راهنماییم کنید نمیخوام قدم کوتاه بمونه میخوام ۱۶۸ بشم ۱۶۸ برام کافیه توروخدا کمکم کنید !

   • مهراد

    شما باید اول بری پیش دکتر ارتوپت اون برات عکس از ناحیه ی لگن و مچ دست مینویسه بعد عکسارو میبری پیشش بهت میگه که صفحه های کدوم قسمت بدنت هنوز بازه کدوما بسته شده اگر صفحه ای باز مونده باشه باید بری پیش متخصص طب فیزیکی بهت ورزش بلد قد شدن بده اگر توصیه کرد میتونی دکتر غدد هم بری که برات هرمون رشد مینویسه ولی مشکلش اینه که فقط رشد طولی نمیکنی ممکنه عرضی هم رشد کنی مثلا جمجمت ضخیم بشه

  • Fateme

   سلام من دختری ۱۷ ساله هستم . قدم ۱۶۴ .همش تو خونه نشستم و فعلا شرایطم طوری نیست که بیرون یا کلاس برم . باید چیکار کنم تا قدم بلند شه؟ پلیزز جوابمو بدید خیلی از این موضوع ناراحتم :(((((

   • یک هم وطن

    با سلام خدمت شما فاطمه خانم ورزش کردن را به شما پیشنهاد می کنم بهترین کار برای قد بلند شدن ورزش کردن حالا چه ورزشی باشه فرقی نمی کند از شما می خواهم خونه نشین نشوید و اعتماد به نفس داشته باشید با آرزوی موفقیت برای شما

  • لیلا ناز

   سلام من یه دختره ۱۶ ساله هستم دو ماه دیگه میرم تو ۱۷ سال قد من ۱۶۲ است میخواستم بدونم چیکار کنم که قدم بشه ۱۶۵ اگه راهنماییم کنید ممنون میشم

   • مهران

    با عرض سلام.لیلا خانوم در کل سه سانتی متر تاثیره چندانی نداره ولی اگه میخواین طول رشد قدتون رو افزایش بدبن بارفیکس و بسکتبال بهترین گزینن من الان ۲۰ سالمه و قدم ۲ مترو ۵سانتی متره جواب میده

    • شایان

     سلام اقا مهران .
     آیا والیبال هم جواب میده ؟؟؟

  • نقیب

   سلام من قدم ۱۶۸ سانتیه و وزنم ۶۵ کیلو هستش … ۱۸ سالمه لطفا ً توضیحات بدین که آیا میتوان ازین بیشتر قدم را ببرم بالا؟ لطفا ً جواب بدین………….

  • امیرحسین

   سلام،من امیرحسین هستم از اصفهان،به نظر من اصلا قد مهم نیست،من افرادیو میشناسم که قدشون ۲متر و هیکلاشونم غوله،ولی زیر دست یه آدم کوچک و نازک نارنجی با قد ۱۵۰یا۱۶۰کار میکنن،پس انقدر غم کوتاهیه قدتونو نداشته باشید

  • zhervira

   سلام من ژرویرا هستم و ۱۲ سالم هست قدم ۱۵۳ و وزنم ۴۰ هست . چی کار کنم قدممم بلنــــــــــــــــــــــــــــــــــــد بشــــــــــــه؟کمـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــک

   • ترانه

    شما باید به به متخصص غدد درون ریز مراجعه کنید. بله احتمال افزایش قد از ۱۰ تا ۱۵ سانت برای شما وجود دارد.

  • عرفان

   سلام من ۲ ماهه اومدم تو ۱۸ سال و قدم ۱۷۲ سانتیمتر هست میخواستم بدونم تا پایان ۲۰ سالگی به ۱۷۸ یا ۱۷۹ سانتیمتر میرسم ممنون.

  • حسین مدرسی

   سلام
   .
   من پسری ۱۵ ساله هستم هم اکنون به بلوغ رسیده ام قد من ۱۵۰ سانتی متر است از دیفرلین و سوماتروپین استفاده می کنم.
   چه توصیه های برای رشد کردن من دارید.

  • alireza

   سلام من هم ۱۵ سالمه قدم۱۵۳ است چکار کنم که قدم از این بیش تر بشه؟

  • mohammad

   من ۱۴ سالمه و قدم ۱۶۰ هست به نظرتون قدم کوتوله میشه/هنوز ب بلوغ هم نرسیدم……..

  • شعیب

   salam man 15 salama wa qadam ham 165 ba nazaretan en qad man beshtar ham mesha

  • نازنین

   تر وخدا کمکم کنید من ۱۲ سالمه و به سن بلوغ رسیدم قدمم ۱۴۷ و وزنم ۴۴ امکان داره قدم بلند شه یا نه

  • میلاد

   سلام.من پسری ۱۷سالمه: تازه رفتم قدم ۱۶۷ وزنم ۷۰ به امیدخدا چه توصیه ای داریدتا قدم به۱۷۵یاانشاا… یا بیشتر برسونم لطفاراهنماییم کنید.ممنون میشم

  • هادی

   سلام من دو ماهه رفتم تو ۱۷ سال…قدم ۱۶۵ و وزنم۵۵ …

   با تشکر…چه کار کنم قدم بلند تر بشه؟

  • مهتاب

   سلام من مهتابم قدم ۱۶۴ کمکم کنید کوتوله واویلا موندم کمک

   • سینا

    در جواب شما مهتاب خانم باید بگم حتما ورزشی مانند بسکتبال رو انتخاب کنید واقعا جواب میده من خودم ۱۷ سالمه قدم ۱۹۰ هست از ۱۳ سالگی بسکتبال کار کردم

    • حسنا5

     ماشااااااااااااااااااااااااااااااااالله … ۱۹۰ 🙂
     قرهاد قائمی ۱۹۷ سانتی متره … شما ؟! ماشاااااالله …
     والیبال چقدر موثره …. ؟

  • ارمین

   یبا عرض سلام من ارمین هستم ۱۴ سال سن دارم اما قدم نزدیک به ۱۷۰ سانتی متر است لطفا راهنمایی کنین باید چکار کنم قدم بلند تر شود ممنون میشم اگه جوابمو بدین ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • راحيل نظرى

   سلام من ١۴سالم است قدام ١۵١سانتى است من چیکار کنم من مى خوام١٧٠حداقی بشم یه رَآه ب من نشان بدهید

   • ژيلا

    سلام بجه ها اصلان نگران نباشد ودکتور ها ژاپنى توانستن قد کسانى که رشد شان تمام شده بود را تا١٣سانتى بلند کند به شما ى که از قد تون نگران هستید یه توسعه دارم همیشه صبحا حرکات کششى برود و یک ماه به یک ماه قد تون را اندازد کنید و إنسان فرق نمى کند که پسر یا دختر بأشه تا سن٢۴مى تونه رشد کند البته إنسان مى توانش با حرکات خاص قد خود رو بلند کنید من خودام نجربه کردم ممنون از همه چانسى خوب نا امید نه باشید من قدام اول ١٧٠بود الان شدم ١٩۵

   • راحيل

    سلام آقاى ودکتور لطفا لطفا به سوْال من جواب بده من از دست عصبانى دارم مى میرم من ١۴ساله هستم و قد ام١۵١است ورزش تکواندو میرم اگر موى هاى خود را کوتاه کنم چند سانت به قدام أضافه مى شود???????

  • محسن

   با سلام من قدم ۱۹۰ است ۱۵ ساله هم هستم ایا می توانم به دو متر برسم

   • زهرا

    ماشاءالله تو که بابا لنگ درازی
    به نظرم که اگر تغذیه ات درست باشه و خوب ورزش کنی حتما
    برات آرزوی موفقیت دارم.

  • شيدا

   سلام من قدم ۱۵۹ و وزنم ۵۴…حدودا ۱۰ماهی میشه بسکتبال کار میکنم ومربیم بهم میگه خیلی عالی کار میکنم تقریبا حرفه ای شدم و نزدیک به دوماهه که ۱۶سالم شده میخواستم بدونم جای رشد قدم داره حالا که دارم بسکتبال کار میکنم یا نه؟؟؟!!!!؟؟؟؟؟؟؟

  • pouYa

   سلام من پنج ماه دیگ ۱۷ سالم میشه .. قدم هم ۱۷۳ هست .. بنظر شما چقد دیگ بلند میشم

  • سمیه حریفی

   عالی است

  • AMIR HOSSEIN

   SALAM MAN YE PESAR 18 SALE HASTAM GHADAM 186 BENAZARE SHOMA KHOOBE???
   RASI DOKHTARA AZ GHAD BOLAND KHOSHESHPN MIAAAAAA????

   • M0H@M@DREZA

    من ۱۸ سالمه و ۱۷۰ قدمه . به نظرتوووون خوبه؟
    هااااا؟

    • فاطی

     سلام من۱۴سالمه بلوغم شدم قدم۱۵۸وزنم۴۵الان چندماهی میشه که قدم اصلابلندنشده قدمادرم۱۶۴وقدپدرم۱۷۴ من نسبت به اطرافیانم قدی ندارم دوست دارم قدم به ۱۶۸یا۱۶۹ برسه توروخداکمکم کنین. خواهش میکنم بگین تاچیکارکنم که قدم بلندتربشه توروخداجوابموبدین

  • مـــِـــهدی

   سلام ، من متولد ۱۳۷۶/۱۱/۰۶ هستم وزنم ۵۳ هست قدم ۱۶۲ چکار کنم بلند تر شم ؟:(

  • علی

   لطفا اگه میشه یکم سریع جوابمو بدین خواهش میکنم مر۱۵+۱۵

  • بنیامین

   سلام
   من ۱۰ سالمه و۱۵۱ سانتی متر قدمه من خیلی دوست دارم تا پایان بلوغم دو متر شوم میشود راهنمایی کنید؟

  • علی

   سلام من ۱۷ سالمه و قدم ۱۸۵ ایا تا ۲۰ سالگی میتونه قدم به ۲۰۶ برسه میخوام دوروورای این باشم مرسی

  • aaaaaaaaaa

   سلام به همگی.غصه نخورید پسته بخورید
   من قدم ۱۸۸است و وزنم ۴۵.وسنم۱۵.به نظر شما زیادی قدم بلنده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • amirmohammad

   سلام من ۱۴ سالم هست قدم۲ ۱۸
   ۳ هست میخواستم بدونم ایا امکانش هست ب ۲متر یا ۲مترو۵سانت برسم بازیکنه پتروشیمی بندر امام هم هستم

  • amirmohammad

   سلام من ۱۴ سالم هست قدم ۱۸۳ هست میخواستم بدونم ایا امکانش هست ب ۲متر یا ۲مترو۵سانت برسم بازیکنه پتروشیمی بندر امام هم هستم

  • محمد

   سلام من ۲۰ سالمه با قد ۱۷۴ ایا دارو های هومیوپاتی متواند باعث افزایش قدم شود لطفا ویژگی هایی که باید بگم برا دکتر بفر مایید

  • محمدحسن

   سلام.من ۱۵ سالمه.قدم ۱۶۲ تاست.چیکارکنم قدم بلنتربشه.رشته اصلیم والیباله.ولی قدم بلند نمیشه

  • محمد صدرا

   با عرض سلام و خسته نباشید من میخوام یه والیبالیست بشم اگه میشه را هنماییی کنین تا قدم بلند شه . راستی تا چند سالگی جا دارم تا قدم بلند شه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اگه جواب بدین ممنون میشم.

  • eliya

   سلام من ۲۰ سالمه قدم ۱۶۹ نمیخام بلندتر بشم ..میخاستم بدونم ک شربت زینک پلاس حویس باعث افزایش قد میشه …؟ چون موهام جدیدا داره میریزه

  • علیرضا

   سلام من ۱۶ سالمه قدم ۱۷۰ به نظرتو کمه یا زیاد؟ ناموسن جواب بدید

  • ali a

   سلام من ۱۶ سالمه قدم ۱۸۸آیا راهی نیست که دیگه رشد نکنم؟ همین خوبه

  • سارا

   سلام من قدم خیلی کوتاهه و احساس میکنم امکان بلند شدن قد رو ندارم وزنم ۵۰ و قدم ۱۶۲ هست کنار دوستام که راه میرم خیلی ازشون کوتاه ترم و اعتماد به نفسم پایین میاد در ضمن ۱۴ سالمه یعنی امکان داره با ورزش زیاد و خوردن شیر قدمو به ۱۶۷ برسونم ؟

  • aida

   سلام من تازه وارد ۱۳ سال شدم پریدم نمی شم وزنمم ۴۵ قدم هم ۱۵۱ هیچی تو دنیا به اندازه ی قد برام مهم نیست
   به نظرتون تا چند سال دیگه قد ممی کشم ؟
   لطفا بهم کمک کنین راستی بابام هم قدش ۱۸۰ هست
   اگر من ۱۶۰ بشم ، کوتاهه؟

  • امیر حسین

   سلام …. من امیر حسین هستم ۱۴ سالم قدم ۱۸۱ تقریبا به نظرتون من باید چه مواردی رو رعایت کنم تا قدم بیش تر بشه انشالله دوستان لطفا راهنمایی کنین دوس دارم تقریبا به ۲ متر برسه ممنون

   • علیرضا

    خوبه کشور در تولید دکل خودکفا میشه

   • حمید

    آقا امیر قدتون احتمال زیاد تا ۱۹۴ تا ۱۹۸ میره

   • ava

    عزیزم نکنه میخوای نردبون شهرداری بشی!!!!!!!!

  • نیروانا

   سلام.من دختریم با قد ۱۵۳و۱۴سالمه وتازه عادت ماهانه شدم.مامانم قدش۱۸۰وبابام قدش ۱۹۵.خیلی می ترسم از اینکه نکنه رشد نکنم.می خوام بدونم ایا می تونم رشد کنم؟

   • بهی

    دیوونه ناراحتی نداره ک منم ۱۴سالمه قدم ۱۵۹یا۱۶۰ وزنمم ۵۲ فک کنم تا۱۸ جاداشته باشیم بعدشم بفهم هورمونامون خراااااااااااابه خاک توسرش کنن

    • نام...

     سلام من یک دختر ۱۱ ساله هستم قدم ۱۴۲ و و زنم ۳۸ کیلو هست و هنوز به سن بلوغ نرسیدم به نظر تون قدم و وزنم چه جوریه تا و قت دارم چی کار کنم که قدم بلندتر بشه تورو به خدا کمکم کنید.

   • مهرزاد

    سلام من سه ماه دیگه میرم تو ۱۶ سال الانم قدم ۱۷۱ به نظرتون در نهایت قدم چقد میشه؟ یه سالو نیمه به بلوغ رسیدم به نظرتون قدم چطوره؟ مرسی (B

  • parnaz

   سلام من ۱۳ سالمه قدم۱۵۵ هست کلاس شیشم هم هستم ولی داره کم کم صفحه رشدیم بسته میشه خیلی هم شیر میخورم ولی نمی دونم رشد میکنم یا نه تورو خدا کمکم کنید لطفا

  • شکیلا

   سلام من دختری ۱۵ ساله هستم در ۱۱سالگی ب سن بلوغ رسیدم و الان ۱۶۰ قدم هستش ب نظر شما قد بلند می شوم

   • علیرضا

    نه دیگه تو قد کوتاه تر نشی شانس اوردی

  • علی

   مطالب خوب و مفیدی بود ولی مطالب زیادتر در این مورد اگر دوستان نیاز دارند بهشون پیشنهاد میکنم یه سر به سایت تخصصی افزایش قد بزنند من به شخصه مطالب مفیدی از این سایت خوندم و تاثیر گرفتم آدرسشم http://afzayesheghad.ir هست بازم ممنون

  • جولیا دالتون

   سلام.دختری پانزده ساله هستم.یازده سالگی به بلوغ رسیدم.ایا امکان افزایش قدم با ورزش وجود داره؟

   • puya 15ساله

    سلام وخسته نباشید.من در قهرمانی های موی تای وتای بکسم میخوام اینوبگم که ورزش برای قد صددرصد اثر گزاره ولی ورزش های سبک مثل فوتبال ویا کاراته

   • فریسا

    سلام من دختر ۱۳ ساله هستم۰قدم۱۵۸ وزن ۶۰ ۰تا سن ۲۰ سالگی امکان افزایش قدم وجود دارد?

  • نگین

   من14سالمه قدم152هستش.لطفا کمکم کنید.

   • پویا

    من ۱۰ سالگی قدم ۱۶۶ بود ولی رفتم ورزش شنا الان که ۱۵ سالمه ۱۷۰ شدم حتما برو

  • Zoya

   سلام من 14 سالمه وزنم45 و قدم 160 به سن بلوغم رسیدم امکانش هست بلند تر بشم

  • Nima

   سلام من پسرم دو روزه 17 سالم شده و قدم 171 هستش. ميخواستم بدونم به نظر شما قدم كوتاهه؟

   • ایدا

    قدت خیلی خوبه عشقم.

   • m

    من دختری ۱۳ساله هستم که قدم ۱۶۰است چیکارکنم که قدم بلندتربشه والان هم ۳سال است که به سن بلوغ رسیده ام

   • حسنا5

    به نظــــــر من واســــــــه یه پســــــــر ….
    اره کوتاهه!
    🙂

  • نسترن

   سلام من 13 سالمه قدم 156 وزنم 49 کیلوگرم است. ایا امکان دارد قدم بلند تر شود؟

  • شادی

   سلام خسته نباشید 20سالمه قدم 147 وزنم 53 از این اوضاع رنج میبرم توروخ دا بگید چیکار کنم تا قدم بلند شه 🙁

  • پدرام

   سلام من 16 سالمه و قدم 172 است و وزنم 54 ایا قدم خوب است یا خوب نیست اگه خوب نیست چه دارویی باید مصرف کنم ممنون میشم که جواب بدین.

  • امیر

   سلام من امیر حسین هستم و قدم 155 است چه کار کنم قدم بلند تر شود

  • علی

   سلام من 17سالمه قدم152 چه جوری قدم رو افزایش بدم

  • دکتر فرحی نژاد

   شروع قاعدگی شروع بلوغ نیست . بلکه این علائم بلوغ هستند که شروع بلوغ رو تعیین میکنن . مثلا علائم بلوغ در دختران رشد سینه و رشد موهای ضاید یا تعرق شدید هست . البته این فقط دو مورد بود میتونین با جستجوی بیشتر از علائم بلوغ در گوگل آگاه شید . ولی در کل قاعدگی شروع بلوغ نیست بلکه یک روند رشد است…بلوغ یعنی تکامل تمام و کمال بدن . ولی اگر دختری هنوز بعضی از علائم بلوغ رو نداره ولی قاعدگی براش اتفاق افتاده این دلیل نمیشه که رشدش متوقف میشه !! ولی در کل یکی از عوامل رشد چه در دختر چه در پسر ورزش هست . ورزش هایی مثل بارفیکس یا یوگا یا بسکتبال و حتی دوچرخه سواری یا بدن سازی ! در کل ورزش…کسانی هم که میگن با کاراته یا بدن سازی یا… رشد قد کاهش پیدا میکنه کاملا حرفشون دروغه !!! قهرمانان بدن سازی قدشون بالای 190 cm هست !

   • مصطفی

    سلام دوستان . بدنسازی اگه صحیح نباشه باعث قطع رشد میشه مثل حرکت اسکات ( اسکوات ) که جلوی رشد رو میگیره . در ضمن مصرف شیر خیلی مهمه . قد من 183 هست ولی یه داداش دارم تا هیجده سالگی قدش 156 بود اما تا بیست سالگی رشد قدش خیلی زیاد شد و رسید به 188 و ورزش زیاد ( بارفیکس ) و مصرف شیر دلایل اصلی رشدش بود .

  • Ali Ahmadi

   سلام من 14 سالمه و به سن بلوغ هم نرسیدم و وزنم هم 73kg است . چه کار کنم که هم قدم بلند شه وهم لاغر شوم؟ باتشکر

  • نسترن

   سلام من قدم ۱۵۵ و وزنم. ۴۵ و سنم ۱۵. خوشگل نیستم ولی همه بهم میگن بامزه و بانمکه قیافم ……………
   میشه لطف کنید و نظرتون رو هم درباره استایلم بهم بگین و بگین به طور کل چجوریم. ؟؟؟؟ خواهش میکنم

  • zahra

   سلام من 17 سالم هس قدمم حدود 150 اینا وزنمم 55 چه راهایی برای رشد قدم هس خواهشا راهنمایی کنین

   • مهسا111

    سلام من ۱۶سالمه قدم ۱۵۵ چطور میتونم بلند تر بشم اصلا میتونم؟کمکم کنید

  • sepideh

   سلام من 14 سالمه و قدم 148 هست من چیکار کنم که قدم بلند شه راستی وزنمم40 هست

   • احمد

    سلام اگه میخوای نتیجه بگیری به دکتر متابولیست و دکتر غدد مراجعه کن

  • علی

   ایا کشک خشک فد را بلد میکند

   • سینا

    حتما

  • علی

   سلام من 15 سالمه و قدم 165 سانتیمتره و وزنم 60 وتوی دوران بلوغ هستم وپدر ومادرم قد نسبتا بلندی ندارد من میخوام که قدم تا 190 سانتیمتر بشه لطفا خواهش میکنم که من رو راهنمایی کنید خواهش میکنم زود جواب بدید.

  • علی

   سلام من 15 سالمه و قدم 165 سانتیمتره و وزنم 60 لطفا وتوی دوران بلوغ هستم وپدر ومادرم قد نسبتا بلندی ندارد من میخوام که قدم بلند تا 190 سانتیمتر بشه لطفا خاهش میکنم که من رو راهنمایی کنید خواهش میکنم زود جواب بدید.

  • امیررضا

   من 15 سالمه ودوم دیبرستانم وقدم 175 است چه کار کنم قدم بلند تر به 195برسه وچه تمرین هایی رو انجام بدم
   منتظر جوابم

  • erfan

   besyaaaaaaaaaar mamnooooooooon

  • محدثه

   سلام من 16 سالمه قدم 156 وزنمم 39 چه راهی برای افزایش قدم هست؟

  • asal

   سلام من تازه وارد این سایت شدم نظراتون جالبه من14سالمه قدمم160 میخوام بدونم بلند تر میشم قد مورد نظرم 170 .ای کاش بشه لطفا راهنمایی کنید

  • صنم

   سلام.من 17 سالمه و قدم 154 هس.از 13 سالگی شیر زیاد خوردم ولی هیچ نتیجه ای نداد.خیلی ازاردهنده هس برام.تر خدا کمکم کنید.

   • assa

    تنها راه ورزش هست

  • سینا

   من متولد سال هشتادم 1380/09/01قدم 148سانتی متره هنوز هم به بلوغ نرسیدم خیلی نگرانم که قدم کوتاه نشه یه وقت تو رو خدا جواب بدین اگه زحمت نیست جوابو به ایمیلم ارسال کنید
   sinarajabpour1380@gmail.com

  • پارسا

   سلام من 13 سالمه قدم 150 وزنم 55 چیکار کنم

   • عارفه

    سلام منم سیزده سالمه اما قدم صد و هفتاد هست چند تا پیشنهاد دارم 1_هر روز بارفیکس برو 2_والیبال برات خوبه…… اصلا ناراحتم نباش

  • محمد

   سلام من 13 سالمه قدم 183 هست وباوزنه 70 کیلو به همه پیش نهاد میکنم به یک دکتره غدد مرا جعه کنند تبقه نظریی دکتر اگر جایی برایه کمک به شما باشد به شما هورمونه سوماترو پین راتجویز میکند این هور من موجب افزایش قد وچیز هایه دیگر میشود ولی لازم به ذکر است که کسانی که وضع مالیه خوبی دارند این کار را بکنند چون تقریبا حزینه اپولاتون یک ملیونو ششصد میشو حزینه یه کمر شکنیه ولی باعثرشدعه قدمیشود من خودم میزنم و تولیده هور من رشدم تبقه اخرین ازمایش در بالا ترین سصحه ممکن ااست وتبقه نظرییه یه دکترم تا 218 یا 219 قد میکشم

  • ندا بند

   سلام من دختری هستم با 16 سال سن من قدم149 قدم کوتاس چی کار کنم قدم بلند شه بعدشم من از 10/11 سالگی پریودم شروع شده لطفا کمکم کنین ممنون

   • erfan

    salam man 13 salame sait jalebie ghade bradare man 195 ghade khode man 165 mishe lotfan mitoonid begid ke man ta 18 salegi ghadam cheghadr roshd mikone

  • وفا

   سلام من دختری هستم با 16 سال سن من وزنم حدود 45 کیلو قدمم149/150 قدم کوتاس چی کار کنم قدم بلند شه بعدشم من از 10/11 سالگی پریودم شروع شده لطفا کمکم کنین ممنون

  • ناشناس

   سلام من پسری 15ساله ام وقدم 158است چیکار کنم تا یه 175 برسم (باتشکر)

  • هارون تنا

   سلام من 17ساله هستم قدم 159است نظر تان چي است

  • ناشناس

   سلام من ۱۴ ساله ام قدم ۱۵۷ آیا قدم بلند میشود تا چه قد خانواده پدرم هم قد بلندند لطفا جواب بدهید نگران هستم شنا و بارفیکسو بسکتبالم کار میکنم و شیرم زیاد میخورم

  • دخیه بابام;)

   eyyyyyy baaaabaaa man 13 salame qaddam hm 165 e jooooone madaretoooooon y rahiii bgiiiiiiiiid k qadam boland sheeeeeeeeeee madiyooniiidd age bdoooonidoooo nagiiiiiiiiiiiiiiiid

  • farzad

   سلام . من 17 سالمه و قدم 150 است همه هم سن وسالام 175 یا 170 هستن پدرم قدش 175 است فامیل قد کوتاه هم نداریم چرا قدم کوتاه ؟ـ باید بیشتر از چه غذا هایی مصرف کنم؟

  • اندیا

   سلام ممنون از سایت خوبتون ،من دختری 12 ساله هستم قدمم 155 و وزنم 40 و هنوزم ب بلوغ نرسیدم ولی میترسم بد از بلوغم دیگه قدم بلند نشه ،لطفا یه راهنمایی بکنید تا قبل از این که ب بلوغ نرسیدم قدمو بلند کنم

  • arian

   سلام.من پسری 17سالمه: تازه رفتم قدم 167 وزنم 70 به امیدخدا چه توصیه ای داریدتا قدم به175یاانشاا… یا بیشتر برسونم لطفاراهنماییم کنید.ممنون میشم

  • arezoo

   سلام من 17 سالمه قدم 150 ولی لصلا راضی نیستم دکتر غددم رفتم ماهانه امپولم زدم برا بلندی قدم ولی خ بلند نشد چون رشدم خ خ کم شد ولی الان میخوام قدم بلند شه چی کار کنم . مرسی

  • ستى جون

   سلام .من دخترى 14 ساله قدم 175 و 49 وزنم ~ مىتونم بلند تر ھم بشم ؟ به راھنماىىتون نىاز دارم *با تشکر~

  • افسون

   سلام من تقریبا 17 سالمه قدم بین 154 و 155 هست چکار کنم توروخدا کمکم کنید دختر هم هستم وزنم هم کمه 43 چکار کنم تازگی ها والیبال هم میرم.

  • zahra

   با سلام من14 سالمه قدم 155 است به بلوغ نرسیدم ایا میتوانم با حرکات کششی قدم را به 160 برسانم ازتون ممنون میشم جواب بدین

  • علیرضا

   سلام من 15 سالمه وزن 52 قد 170 میخوام ب 180 برسونمش چکار کنم بدن سازی هم میرم

  • علیرضا

   من 13سالمه قدم170خوبه یا نه

   • آرمین

    یه سوال داشتم اگه بگین جوابشو تو سایتم تبلیغات مجانی از سایت شما میکنم…×….من تو دی ماه 1393 سنم میشه 14 من قدم 172 هست و وزنم 60 دوستم هم از من 8 ماه بزرگتره اما قدش 184 هست میخوام بدونم قد من تخمین بزنین در 20 سالگی چند سانتی متر میشم . قد مادرم 165 و پدرم 175 هست و برادرم هم 16 سالشه قدش 181 هست .بگین جوابو زود باشین

  • لیلی

   ممنون از مطالب خوبتون .

  • امید

   سلام میخاستم بدونم دویدن زیاد وبدو ن وقفه قد را کوتاه میکند؟

  • حسین مددی

   سلام .خسته نباشید من 13سالمه قدمم 150.ایا قدم نسبت سنم خوبه؟میتونم قد بلند تر بشم؟

  • ترانه

   من 18 سالمه قدم 166 ایا با والیبال میتونم ب 170 برسونمش؟؟؟

   • نسترن

    اش ماش به همین خیال باش ترانه

  • MAHDI

   من 14سالمه و175سانتیمتر قدمه ،وزنم هم 58كیلو گرم است آیا خوبه؟

   • sepide

    سلام.من 16 سالمه وقدم 160 هست.توسن 14 سالگی به بلوغ رسیدم.آیاامکانش هست که باتمرینات کششی وورزشای دیگه قدم روبه 166 برسونم؟؟میشه راهنماییم کنید؟؟

    • sama

     سلام من سما هستم ۱۳سالمه امسال بهمن میرم ۱۴سال قدم ۱۵۹هست خوبه اگه بده چکار کنم قدم بلند شه

  • matineh

   سلام من در حال حاضر ۱۴ سالمه وقدمم ۱۵۳ هست که خیلی کوتاهه ،۱۱ سالگی هم به بلوغ رسیدم ایا قدم بلند تر میشه ؟؟؟؟؟؟
   ممنون میشم جواب بدید

  • مریم

   سلام.من 15سالمه قدم 176سانته.برید خدارو شکر کنید از بس بهم گفتن چقدر درازی یا زرافه ای که به کلی اعتما به نفسم رو از دست دادم .انقدر دوست دارم 10سانت کوتاهتر بشم.

   • mahsa

    سلام من 15 سالمه و قدم 1.64 و حدود 1 ساله به سن بلوغ رسیدم چیکار کنم دم بلند تر بشه

   • sashs

    سلام . خسته نباشید …من ۱۴ سالمه و قدم ۱۶۴ است …آیا قدم نسبت به سنم نرماله؟؟
    وزنم هم ۵۰است !! ممنون میشم جواب بدید

  • مریم

   سلام من 16 سالمه و قدم 155 سانته.توی 11 سالگی به سن بلوغ رسیدم فکر میکنید میتونم بلندتر بشم؟ارزششو داره که ورزش ها و داروهای مختلف رو امتحان کنم؟

  • شیرین

   من قدم بلنده 180 هستم قد بلند هم خوبه هم بد تو ایران خصوصا برا دختر دردسر ش زیاده …

   • پریناز

    من با متر فلزی ۱۷۴ س مترم و دخترم. خواستگارام منو میبینن می پرن.پس اون قدیما که دختر قدبلند می پسندیدن حالا که سکس و … اومده دختر کوتاه و متوسط مد شده:-((((واقعا که!به من میگن نردبونه دزدا!!!

  • zahra asal

   سلام من 14 سالمه قدم 155 هست وزنم 42 هست راهی برای افزایش قدم هست لطفا راهی را برام همین جا ارسال کنید تر خدا خیلی افسوس میخورم خیلی ممنونننننننننن منتظرم

   • نیما

    ببخشید من ۱۴سالمه و ۱۶۰وتو سن بلوغ هستم و وزنمم ۴۶کیلو هستش تا چقدر بلند می شم

  • ...............

   سلام من توی 27 تیر 13 سالم میشه 2سال پیش به سن بلوغ رسیدم اون موقع قدم 144 بوده و تا یه سال بعد قدم به 148 رسید و دیگه تا یه سال قدم هیچ رشدی نکرد تا همین الان که از شروع مدرسه 2 ماه مدیتیشن انجام دادم و قدم به 150 رسید اگه از الان دوباره شروع کنم امکانش هست قدم به 155 یا بیش تر ببرسه

  • علی نیکان

   سلام من 12 سالمه و قدم 150 است هم بسکتبال بازی میکنم هم بارفیکس میرم چطوره؟؟؟؟؟؟

   • مریم خانم

    12سالمه تازه پریود شدم قدم152 وزنم 52 قدمادرم 151قدپدرم175قدمن تاچندسالگی وچقدر بلندتر میشه

  • لیلا

   سلام
   خسته نباشید
   من 12 سالمه و قدمم 135 و از این بابت خیلی ناراحتم
   همه منو مسخره میکنم
   آیا راهی وجود داره ک من قد بلند تر بشم
   خواهش میکنم کمکم کنید

   • حسین

    سلام عزیز دل امیدوارم 2 متر شی تو هنوز کوچیکی و میتونی خیلی هم دراز تر شی واسه این کار شبها سر ساعت بخواب مثلا 12 یا 11صبح ها هم قبل از صبحانه حرکات کششی رو انجام بده بهترین و موثر ترین روشم اینه البته می تونی از قرص ویتامین د3 50000 استفاده کنی البته زیاد نخوری خوب نیست با توکل به خدا قدت بلند میشه .

    • ترانه

     شما باید به به متخصص غدد درون ریز مراجعه کنید. بله احتمال افزایش قد از ۲۰ سانت برای شما وجود دارد حرکات کششی تا سن ۲۰ سالگی. بدو تا دیر نشده. موفق باشی.

  • فاطمه

   سلام خسته نباشید تمام نوشته های شمارو خوندم ولی من باز مشکل دارم من 13 سالمه همه دوستام قد هاشون به دختر 20 ساله میخوره من اندازه دختر 10 ساله میخورم مشکلم خیلی مشکله و این قد کوتاهیه من مشکلات زیادیم وجود میاره من خیلی ناراحتم لطفا بگین این داروهایی که دکترا تجویز میکنن خوبه یابد باید چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • عروسک

   سلام من 14سالمه قدم 160ووزنم52چیکارکنم قدم بلندبشه

  • sahar

   سلام به عنوان یه دختر 18ساله که زیر نظر 3 متخصص بودم وکارهای مختلفی مثل تزریق سوما و….انجام دادم توصیه میکنم خودتون سرگرم نکنید چون خود من هم تا ماه دیگه برای الیزاروف راهی روسیه هستم

  • hero

   باسلام ممنون از سایتتون عالی بود

  • عبيد

   سلام من 14 سال عمر دارم وقدم است 162سانتي متر آيا قدم بلند ميشه لطفاً بگويد
   چي كاري انجام بدم تا قدم185سانتي متر شود ممنون.

  • amir

   سلام خسته نباشین من 17 سالمه قدم 183 میخواستم ببینم هنوزم قد میکشم؟

  • عرفان20

   ماکه دنبال قد کوتاه هستیم چکار کنیم؟

  • محدثه

   من قدم 170و وزنم 60 میخوام بدونم بازم قدم بلند میشه؟درضمن من 15 سالمه

  • نام...

   سلام من 15سالمه قدم 150 می باشد هر کاری بگین میکنم فقط یه کار کنید قدم بلند شه ؟؟؟؟؟؟

  • نام...

   سلام من 14.5سالم قدم 149 چه کار کنم

  • اسلام بازدار

   من 28 سالمه قدم 170 میخوام بلندتر شوم.

  • فازیه

   من 15 سالمه و قدم 157 از اول راهنمایی پریود شدم مامانم 151 و بابام 171 میخوام بلندتر شم میشه ؟؟؟

  • fatemeh

   من سنم15وقدم156میخام بلندترشم روزی سه لیوان شیرهم میخورم لطفاکمکم کنید؟؟؟

  • آیلین

   سلام من 13 سالمه وقدم 162 هستش خیلی ناراجتم می خوام قدم بلند بشه چیکار کنم؟

  • محمد

   -سلام برهمگی من 16سالمه وقدم 159است ووزنم 43چیکارکنم قدووزنم افزایش پیداکنه تورو خدا هرکی می خونه جواب بده

   • erfan

    `سلام منم 16سالمه قدم از شما کمی بلندتره رفتم پیش متخصص غدد ازم ازمایش گرفت بهم قرص مولتی ویتامین داد با ویتامین D کمی قد کشیدم اگه میخوای برو دکتر پیش متخصص غدد ببینه ویتامین چی بدنت کمه یا برو داروخانه قرص برای افزایش قد بگیر یا قارچ بخور قارچ خیلی کمک میکنه .

   • اسلام بازدار

    ورزش بستکبال انجام بده.

   • amir

    سلام خسته نباشید اگه بارفیکس برید کمی قدتان بلند تر میشود…موفق باشین.

   • سپیده

    منم دقیقاهم وزن وهم قدم شبیه توئه و16 سالمه…

  • رضا طاهری

   سنم 21 است و قدم 172 سانتی متر زیاد تلاش کردم ازین بیشتر نشد.

  • مرضیه

   من دختری هستم 23ساله که قدم150ووزنم 61
   وهمه به دلیل کوتاهی قدم مسخرم میکنند ومن هم به خاطراین مساله خونه نشین شدموبه دلیل مشکلات مالی هم نتونستم تاحالا برم دکتر وهیچ جا نمیرم خیلی از این وضعم زجرمیکشم؟حالا میشه شماراهنمایم کنیدبینم چیکارکنم که بتونم قدموافزایش بدم دارم افسرده میشم توروخداکمکم کنید؟ممنون

   • نیروانا

    من یک ماه دیگه یازده سالم میشه یک هفته است پریود شدم قد من 148 پدرم 183 مادرم 166 هست خیلی نگرانم همه میگن
    چون پریود شدی بیشتر از 7 سانت بلند نمیشی لطفا راهنمایی کنید؟

    • aida

     سلام من 13 سالمه قدم 150 و 2 ساله بلوغ شدم چی کار کنم بلند تر شوم

    • ملیکا

     همه چرت و پرت گفتن خیلی ها رو میشناسم بعد از پریودشون تا 15 سانت هم قد کشیدن نگران نباش شیر زیاد بور بارفیکس تمرین کن والیبال ی بسکتبال هم برو یلی موثره وقت زیاد داری

   • من 17 سالمه قدم188 وزنم 61 از همه چی خودم راضی ام فقط جهت اطلاع گفتم بترکید

    من 17 سالمه قدم188 وزنم 61 از همه چی خودم راضی ام فقط جهت اطلاع گفتم بترکید

    • امیر خطر

     سلام من ۱۳ سال دارم وقدم ۱۶۳سانتی متر است الان هم لازم به سایت شما ندارم . زایه زایه

    • اﻣﻴﺮ

     ﺑﺪﺑﺨﺖ. ﻛﻤﺒﻮﺩ ﺩاﺭﻱ

  • sani

   سلام
   من قدم 184 هست اما دوس دارم به 190 برسم حداقل یا 200 اگه بشم خیلی خوبه اما نمی تونم می تونم بازم رشد کنم یا نه ؟ آیا میتونم باز هم قدم را افزایش بدم ؟ ضمنا سنم بالای 30هست و وزنم هم 78 کیلو

  • آرمین

   سلام، من 18 سالمه قدم 171 هست میخواستم بدونم امیدی به قد کشیدن من هست یا نه؟

  • فاطمه

   سلام من ازادرو لایک میکنم خیلی فهمیدست

  • tina

   salam khaharam 13 saleshe v ghadesh 152 v vaznesh60 chi karaei bayad anjam bde ta ghadesh bolandtar she?

  • امین

   با سلام من 18 سالمه قدم 171 هست به نظر شما اگه من ورزش بسکتبال برم چند سانت دیگه میتونم رشد کنم؟

  • آزاده

   سلام!
   من ۱۵ سالمه و قدم۱۵۵و وزنم۴۹ هستش،۹ماه هم هست که دوران قاعدگیم شروع شده؛قد مادرم۱۵۹ وقد پدرم ۱۸۳ هستش’
   امکان بلند شدن قدم وجود داره. اگه داره چند سانت?!
   …….
   در مورد کسانی هم که میگن عقل مهمه نه ظاهر باید بگم که خدا عقل داده واسه انتخاب چیزای خوب،وقتی ما می تونیم بهتر وبهتر بشیم چرا بگیم عقل که داریم بیخیال بقیه موارد!?!?!?!

   • shayan

    salam man 15 salame ghadamam 172 ….ta cheghad dige mitoonam ghad bekesham?

  • سارا @2@

   سلام من خواهری 13 ساله دارم که قدش 145 هستش و به بلوغ رسیده از زمان بلوغش رشد کرده حدود دوسال میشه خیلی ناراحت وافسردس به نظرتون بلندمیشه? وزنشم 41-اینطوراس اگه میشه اینجا جوابمو بدین خواهش میکنم

   • رضا طاهری

    کوشش کنید که سرش بعضی کارهای شاقه را نکنید، و ان شاالله افزایش می کند

  • حدیث

   سلام دوست عزیز
   من 16 سالمه قدم 167
   من دربرابر فک و فامیلای خانواده پدری و مادری کمی کوتاه هستم اخه اونا قداشون به 2مترهم میرسه
   من چه کنم؟؟؟؟؟؟؟
   چه کارایی انجام بدم؟؟؟؟؟؟؟
   کمکم کنین
   متشکرم

   • Farzad

    بسّته دیگه میخوای چیکار،میخوای توایران مدلیست بشی!

  • بهار

   من 17 سالمه قدم 152حالا دارم دیونه میشم هر چی میخورم دارو ورزش مثل خرس قطبیم همش میخوام اما تاپیری نداره دارم بالا میارم باید چی کنم تور خدا به دادم برسید

   • نام...

    اول برو آزمایش بده ببین اصلا صفحات رشدت بازه و الکی دارو مصرف نکن ، اما ورزش و تغذیه مناسبت داشته باش به (خصوص هر روز تخم مرغ آب پز بخور ) به نظره من یه ورزشی مثل شنا رو امتحان کن یا هر ورزش کششی که دوست داری که هم هیکلت فیت شه و بلندتر به نظر برسی و هم تا امیدی واسه افزایش قد داری بتونی کمی رشد کنی ،نهایت سعیتو بکن تا این دو سالی که زمان داری بتونی یه 3 سانتی رشد کنی خیلی رو یایی فکر نکن خودتو به 155 هم برسونی خوبه و تقریبا تو ایران یه هیکله معمولیه ،تا می تونی تلاش کن تا به سن من رسیدی پشیمون نشی

   • شروین

    سلام من 16 سالمه قدم 190هست میخواستم بلند تر بشم. ایا با دوچرخه سواری میشه قدم بلند تر کنم؟؟؟؟

  • mostafa

   من15.5 سالم و۱۵۳قدم نظر شم چیه؟

   • نام...

    خب شما الان اوایل سن بلوغته و ممکنه هر اندازه رشد کنی و جا داره که بتونی به یه قد نرمال برسی اما با این حال قدت برای این سن هم کوتاهه وا اگه تو خونواده مشکل کوتاهی داری حواست باشه و از همین الان برو سراغ روش های درست افزایش قد و فرصت رو از دست نده

  • کیمیا

   سلام من ۱۳ سالمه قدم ۱۷۲ به نظرتون خوبه؟یا بلند تر باشه بهتره؟

   • نام...

    عزیزم تو بیشترم میشی نگران نیاش 19 سالت شد سرت میخوره به سقف

    • Farzad

     نه بابا”چه جلب!

   • کوهسار

    سلام عزیزم،به نظرم که عالیه تو این سن کم قدت بلنده.بعیضی ها به 160 هم قدشون نمی رسه الان من خودم قدم 155است و18 سالمه .

    • مجید

     سلام من سننم 18 و قدم 177 ب نظر شما خوبه ؟؟؟؟؟؟ولی از دوتام کوتاترم؟؟؟؟؟

  • Farzad

   درودبرشما-میخواستم بدونم آیابارفیکس روقدتاثیرمیذاره واین که آیامصرف قرصای زینک روقدواقعاتاثیرمیذاره یانه؟؟؟{17ساله قد170}

   • نام...

    من شنیدم بارفیکس اگر تو زمانی که تو سن رشد هستی می تونه تو افزایش قد موثر باشه و زینک هم یکی از مواد موثر تو افزایش قده اما حتما پیش یه پزشک غدد برید تا راهنماییتون کنه و سر خود این قرص مصرف نکنید شما هم تو سنی هستید که امکان افزایش قد دارید شاید دکتر بتونه قرص های موثرتری بهتون پیشنهاد کنه

  • ملیسا

   این چه وضعیتی است که فقط برای خانمها تبلیغات قدبلندی گذاشته اید

  • ملينا

   سلام خسته نباشيد
   من دختراي ١٤ ساله هستم و حدود ١٠ ماه ميشه كه عادت ماهانه ميشم .قدم حدود165 و وزنم حدوده 48. يه مدت دكتر بهم گفت كمبود كلسيم دارم براي همين يه مدت قرص كلسيم مصرف كردم در حال حاضر قرص زينك پلاس و شربت فلوگولوبين (آهن) مصرف ميكنم ً. ميخواستم بدونم اين دارو ها روي بلند شدن قدم تأثيري داره؟ اگر داره چقدر؟ اگر هم نداره چي كار ميتونم براي بلند شدنم بكنم؟ خيلي ممنون ميشم اگر جواب بدين

  • as

   سلام خسته نباشید
   ی سوال فنی دارم
   بیماری ارتروز زانو باعث کوتاه شدن قد میشود یا نه؟
   من خودم قدم 184.5 بود بعد از بیماری ارتروز زانو قدم شده177.5 یعنی
   7 سانتی متر قدم کوتاه شده. برای درمان این بیماری کشف نشده
   برای جلوگیری از کوتاه شدن قد چه باید کرد؟
   ممنون میشم جواب بدین

  • امید

   با سلام من 31سالمه قدم خیلی کوتاهه واز این موضوع هم خودم و همسرم واقعا رنج میبریم خاهشمیکنم اگر راهی هست برای بلندتر شدن قدم مرا راهنمهیی کنید لطفا

  • یاس

   سلام
   شما چرا این قدر تلاش میکنید قدتون بلند شه خدایی اگه قدتون بلند شه اینقدر مسخره تون میکنن تا نتونید از خونه بیاید بیرون نمونش خودم

   • هیدن

    عزیزم هر چیزی متعادلش خوبه هم زیادی کوتاهی دردسره هم زیادی بلند بودن ،ما یه درد مشترک داریم

  • ممد

   با سلام من 20 سالمه قدم 173 وزنم 72 هست میخوام قدم بلند بشه حتا 5 سانت . واسه قد بلندی هازرم هر کاری بکنم . ترو خدا اگه راحلی بلدید بگین .اگه بگین خخخیلی ممنون

  • کلام

   من قدم 207 سانت است ولی کاش قدم متوسط بود که دوستام بهم نمیگفتن تو رو باید بذارن تو کشتی و بهت پرچم وصل کنن

   • shayan

    شبا خواستی بخوابی کلید برقو نزن خاموش شه…..خود لامپو در بیار

   • مهدی

    عزیز این قدی كه تو داری یه نعمته .می تونی بری بسكتبال قد تو جون می ده برای center.
    والیبال هم خوبه سعی كن نیمه پر لیوان رو ببینی.

   • مریم

    ماشاالله بزن دست قشنگرو

   • ترانه

    خوش به حالت کاش ۱۷ سانت از قدت مال من بود اون موقع هردو بلند قد و متناسب بودیم.کاش می شد معامله کرد.

  • شارا

   سلام میشه بپرسم چاقی میتونه مانع قد کشیدن بشه؟؟؟

  • دخمل خوشکله

   سلام من 14 سالمه قدم 165و وزنم 68 کیلو میتونم بیشتر قد بکشم لطفا راهنماییم کنید ممنون میشم

  • زینب

   سلام
   یعنی کشته این سوالاتون هستم. ملت با فرهنگ و آگاه اینجا مطب دکتر تغذیه نیست که-همینطوری که نمیشه قد یه نفر رو پیش بینی کرد بابا!!!
   ممنون از سایت خوبی که این مطلب رو گذاشت.
   باشد که بیشتر فکر کنیم.
   یا علی (ع)

  • aynaz

   سلام من 14 سالمه قدم 165 و وزنم 43 هست چه قدر دیگه بلند می شم؟؟

   • پسرکرمانی

    با سلام پسری هستم ۱۷ساله من توی ۱۵/۵سالگی قدمو اندازه کردم۱۷۴بود ولی میرفتم بدنسازی الان ۱۷سالم هست همین دو روز پیش قدمو اندازه گیری کردم ۱۷۶بود اصلا قدم رشد نکرده در حالی با همه ی دوستانم هم قد هستم ولی بدنسازی نرید اگه میخواید قد بکشید از من گفتن

  • فاطمه

   سلام امیدوارم حالتون خوب باشه،،من دختر21ساله ام قدم 148 خیلی از قدم ناراضی هستم صفحه های رشدم هم بسته شدن هر کاری کردم ولی قدم بلند نمیشه لطفا کمکم کنید خیلی عذاب میکشم

   • فاطمه

    سلام چرا هرچی کلیک میکنم رو پاسخ جوابی نمیادددددددد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

   • رامتین

    من 12 سالم هست قدم ولی خیلی کوتاه است 150 چی کار کنم

    • ایدا

     مدیتیشن انجام بده شاید به درد خورد

   • نام...

    من یه دختره 24 سالمه ام با قد 150، نمیدونم شاید یه روزی علم اونقدر پیشرفت کنه که بشه یا عمل افزایش قد مثل جراحی بینی که یه روزی عجیب بود عادی و نرمال بشه و ما هم بتونیم به چیزی که می خوایم برسیم ، من میدونم چقدر عذاب می کشی

    • sh

     سلام.من 15 سالمه و قدم 166 هست.از 11 تا 12 سالگی ژیمناستیک میرفتم.توی 14 سالگی هم باله کار کردم.
     الان میخوام قدم به 174 برسه نمیدونم چیکار کنم.دکتر بهم قرص کلسیم و زینک و منیزیوم داده ولی تاثیری تداشته.بنظرتون چیکار کنم؟

  • پسر خوشگل

   سلام 15 سالمه قدم 1.61 به نظرتون چقدر دیگه رشد می کنم؟

  • مهدیار

   باسلام.تشکر از سایت خوبتون…من ۱۹سالمه قدم۱۶۹هستش دکترم رفتم گفتن جای رشدت پر شده به نظر شما میتونم قدمو تا حدودی افزایش بدم واقعا این قضیه رو تمرکزم تاثیره بدی گذاشته اگه دقیق جواب بدید ممنون میشم باتشکر….

  • محمد آر

   سلام:بابا قد کیلو چنده منم ی مدت ب قدم زیاد اهمیت میدادم ها الان قدم۱۷۶بدنسازی هم کار میکنم

  • Ehsan

   سلام دوستان عزیزم شما برای افزایش قدتون اومدید به این سایت ها آخه چرا؟ اینقدر ارزش داره؟ ارزش آدم به عقلشه نه قدش . شما قدت 1 متر باشه ولی عقلت زیاد باشه خیلی محترم تری تا وقتی که قدت 2 متر باشه ولی عقل نباشه . درستهبلندی قد برای زیبایی خوبه ولی مهم نیست بخدا . حالا یه راهی دارم که به شما پیشنهاد می کنم شما می تونید کتاب راز رو تهیه کنید تا به هرچی می خواید برسین من خودم تا 17 سالگی قدم 160 تا بود ولی بهش توجه نکردم اینو از کتاب راز یاد گرفتم وحالا که 20 سالمه قدم 181 هستش دوستان ولی حالا پشیمونم ای کاش اونروز به جای تو این چیزا بودن درسمو می خوندم بیخیال شما ها اگه دیگه فکر نکنید بهش 330 سالتونم باشه قدتون بلند میشه پس اول با عقل و فکرتون برید جلو متشکرم از اینکه به صحبت هام گوش دادید….

   • هیدن

    اول اینکه شما یه پسر 17 ساله بودی که تو سن رشد بود ،آره افکار مثبت تائیر داره اما شما در سنی بودید که این جواب میداد

  • عرفان

   سلام من 15 سالمه و 180 قدمه ورزش والبیال انجام میدم و10 الی15 سانت باید بیشتر شوم چه کنم؟

  • نیستان

   سلام.من16سالمه و قدم151.نسبت به دوستام قدم کوتاهه.باید چیکار کنم؟خیلی اعصاب خردکنه!!!!!!!!!!

   • محدثه

    اینجاکه کسی جوب نمیده.منم عین توام.

   • نام...

    منم باهات موافقم منم دارم مریضی اعصاب میگیرم دیگه

   • نام...

    من 24 سالمه ام قدم 150 ،تو 11 سالگی به سن بلوغ رسیدم ! و تو خونواده هم مشکل کوتاهی قد داشتیم! و اهل ورزش نبودم خوابم تنظیم نبود و وقتی هم سن تو بودم با خودم فکر می کردم که دیگه برای یه دختر تو این سن امکان نداره که رشد کنه و هیچ تلاشی نمی کردم با این که خیلی از این موضوع عذاب می کشیدم و می کشم ، اما شما این اشتباه نکنید شاید هنوز امید واسه افزایش قدتون باشه اول برید دکتر و آزمایش بدید تا ببنید صفحه رشدتون بازه یا نه و بعد اگر باز بود که چه بهتر و حتی اگرم بسته بود بازم هم تلاشتون ادامه بدید 16 سالگی خیلی سن کمیه واسه نا امید شدن نسبت به افزایش قد ،اشتباه مارو تکرار نکنید

   • اآزاده

    سلام،من دختری15سلاه هستم،تقریبا 11ماه هست که پریود میشم،قدم155و وزنم49هستش
    قدمادرم159 وقدپدرم183هستآیا امکان بلند شدن قدم وجود داره یا نه!؟اگه وجود داره چند سانت!؟
    …..
    درمورد بعضی ها هم که میگن عقل مهمه نه قد وضاهر باید بگم که وقتی انسان میتونه تلاش کنه بهتر وبهتر بشه چرا باید این کارو نکنه و بگه عقل که دا رم پس بیخیال بقیه موارد!!!

    • ترانه

     شما باید به به فوق متخصص غدد درون ریز مراجعه کنید. بله احتمال افزایش قد تا ۱۰ سانت برای شما وجود دارد+ حرکات کششی تا سن ۲۰ سالگی.

  • بهزاد

   قد که مهم نیست مهم سلامتی. آدم قدش بلند باشه ولی عقلش کم باشه به درد نمی خوره

  • شقایق

   سلام من تازه واردسایت شدم ومیبینم ک من از همه تون کوتاه ترینم قدم 146و16سالمه وهمه منوب خاطر کوتاهیم مسخره میکنن لطفا کمکم کنین اگ ادرس وشماره دکتر خوب سراغ دارین بدین من قم -شاه جعفرم واگه راهنماییه خوب دارین بگین ممنون

  • S.A

   slm man 15 salame . qadam 1250 cm. va hanuz b buloq naresidam . emkane inke qadam boland bshe hast ?! tnx 4 info

  • مهیار

   سلام.16 سالمه و قدم 174 هستش.بنظرتون تا 18 سالگی به 182میرسم؟

  • امین

   سلام 17 سال سن دارم و قد من 172 هست به نظر شما چند سانتی متر دیگه بلند میشم

   • فربد

    سلام من فربدم قدم ۱.۶۰ و ۱۵ سالمه خیلی هم کف دستی میزنم قدم بلند میشه زینک میخورم به نظر تون خوبه

  • محمد 021

   من 17 سالمه وقدم 167 است ولی دیده نمیشه و بقیه فکر میکنن 155 است نمیدونم چرا ولی وقتی قد را بامتر اندازه میگیریم 167 است دیگه نمدونم چیکار کنم میشه راهنماییم کنید راستی وزنمم کمه 40 ایا به خاطر این است

  • كيوان

   سلام من17سلامه و161سانت قدمه امكانش هست كه قدم بيشتر از اين افزايش پيدا كنه؟

   • محمد مهدی

    من14سالم قد 163به نظر شما قدم چند می شود ؟

    • اهورا

     سلام،،،من ١٣ سالو ٧ ماهمه و به بلوغ هم رسيدم،،،وزنم ٦٢ و قدم ١٦٢
     به نظرتون تا ١٨ سالگي قدم چقدر ميشه؟
     قد پدرم ١٦٢ ولي قد عموم بالاي ١٧٥ ،،،
     تو رو خدا بگيد قدم چقدر ديگه بلند ميشه ؟؟؟pleassssssssss

     • nazanin nasrollahi

      بچه جون توبا عموت چی کار داری اندازه ی باباجونت شدی بسه دیگه میخوای زرافه جون بشی

  • 155

   راستیی ببینم اینجا باید قدتونو بگین یا در مورد مطلب نظر بدین؟قبول داری؟پس لایک کن دیگه

  • 155

   دخترا تا16 سالگی و پسرا 18

  • نسترن

   چرا همیشه قد مذکر ها بلند تر از دختر ها ست)))))))))!!!!!!!!!!!!!!!

   • 155

    عزیز دلم آخه مذکر چیه؟مگه زبون خودمون چشه؟بگی مرد بهتر نیست؟

  • رها

   سلام ببخشید میشیه وزن قد نرمال دختر ها را در سن 13و14سالگی را بگین وقتی که به بلوغ رسیده اند را ممنون (امین واقعا خش به حالت که قدت173)خود من 13 وزن 41قد150

  • فائزه

   سلام.من15سالو2ماهمه.قدم148ووزنم41هست.تازه 2ماهه که پریوشدم.میخواستم ببینم این حقیقت داره که بعدازپریودی دیگه قدنمیکشم؟

   • 155

    قد میکشیم ولی نه به اندازه دوران بلوغ.در حد چند سانت

  • امین

   افزایش قد…روز۳لیوان شیر و بعد از خوردن شیر اانجام دادن ورزش های پرشی به مثال بسکتبال یا والیبال…خوابیدن قبل از ساعت23…و خوردن قرص زینک برای کسانی که به سن بلوغ نرسیدن…اب کردن شکم در سن رشد.از بین بردن قوس کمر و گودی کمر و گردن و از بین بردن پرانتزی پا…و کسانی که در سن بلوغ در پا و ساق پا با افزایشرشد مو همراهن رشد کمتری دارن من ۱۴سالمه وزنم۵۴ و قدم۱۷۳bye

  • مسرور

   چرا کسیLaik نمیکنه چون حرف حق جواب نداره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • مسرور

   قد خدادادیه !!!خدا بخواد بلند میشه نخواد هم نمیشه

   • 155

    موافق نیستم.خدا به ما عقل داده تا سعی کنیم چیزی که میخوایم به دست بیاریم و براش تلاش کنیم

  • راستین

   ای بابا دنیا 2 روز من به قد158 راضیم!!!!!!!!!

  • اوا

   خیلی سایت خوبی ممنون!!!!!!!!!!

  • راستین

   من24روزهست که رفتم تو13سالگی قدم 150 است وزنم41 است وبه بلوغ رسیده ام وقد مادرم 155وقدبابام160وقد داداشم180است ایاامید هست قدم به 165برسه یاباید از مکمل استفاده کنم!!!!!!!!!!!

  • Fatemeh

   سلام من ۱۶ سالمه و قدم حدود ۱۵۸ و وزنم ۴۸ .
   بلندتر میشم یا …. ! :((((

   • احمدنیا

    تا سن 20 سالگی سن رشد هست نگران نباشید با تغذیه درست و ورزش میتونید باعث افزایش قد خودتون بشید .

    از استفاده داروهایی که در شبکه های خارجی تبلیغ میشه به جد خودداری کنید

  • پانيذ

   سلام من ١٢سالمه و به بلوغ رسيدم قدم ١٥٠ و وزنم ٤٧ ميخواستم ببينم چقد ديگه قدم بلندميشه

  • downloaddl.ir

   با اجازت با ذکر منبع کپی کردم
   downloaddl.ir

  • سینا

   salam,man pesaram 13 salame ghadam 170 va vaznam 58 kg ,pedaram 165 cm va madaram 155 cm hast mikhastam bebinam ta che seni rosh mikonam .va aya ghadam dar nahayat be 190 miresad?lotfan javab bedid

  • دریا

   سلام من 13 سالمه قدم 150 هست امید دارم قدم بلند میشه ه یچکس نگران نباشه من وقتی 12 سالو نیمم بود قدم 142 بود!ولی وقتی قرص بون پاور و مصرف کردم به 150 رسیدم و واقعا تاثیر داشت امیدوارم همگیمون قدمون بلند بشه البته من به 160 هم راضی هسستم برای یه دختر همین قد خوبه از 165 به بالا زیادی بلنده

   • 155

    اشتباهه خانمای خوش تیپ بین 170 تا 180 هستن من مامانم 165ه و کوتاه نیست ولی اگه بلند تر میشد خیلی بهتر بود

   • shayan

    khube ghadet…..ta 165 mirsi

  • فیونا

   سلام من 15 سالم قدم 152 است به نظرتون من چقدر دیگه قد می کشم؟

   • ede

    سلام من 18 سالمه وقدم 160 میخوام بیشتر بشم چیکار کنم تو رو خدا کمک کنید

  • فرهاد

   من قدم ۱۶۵سانته راضیم به رضای خدا

   • علی

    سلام خسته نباشید ببخشید من تازه ۱۴ سالم شده و قدمم ۱۵۰ سانته میخواستم بدونم چیکار کنم تا قدم زیادتر بشه

  • لیلا

   بازم سلام
   من 5سانت بلند شدم بعد از اینکه موهامو کوتاه کردم
   اگه بازم موهامو کوتاه کنم بازم 5 سانت دیگه بلند تر میشم؟؟؟؟؟

  • محمدرضا

   سلام علیک من 15سالمه وقدم173وبه بلوغ رسیدم میخاستم بدونم تا پایان 20 سالگی قدم چقدر میشه؟ باتشکرازشما

  • سارا

   سلام.من 14 سالمه و قدم 150 و وزنم 45.مادرم هم 150 پدرم 180.خانواده ي پدريم همه قد بلندن.
   به سن بلوغ حدودا 9 ماهي ميشه كه رسيدم ولي دكتر كه رفتم گفت صفحات رشدم بسته نشده.قرص هم بهم داد.2 مههه كه مصرف مي كنم فقط 0/5 سانت رشد كردم.
   مي خوام حتي اگه شده 5 سانت بلند بشم
   راهنمايي كنيد لطفا

  • ramin

   سلام.من دارم میرم تو ۲۳ سال و قدم حدود ۱۶۵٫به خاطر قد کوتاهم عشقم ولم کرده و منم افسردگی شدیدی گرفتم.همه میگن سنت ۱۷ بیشتر نمیخوره.الان حاظرم واسه قدم هرکاری کنم.اگه میشه کمکم کنید.حتی به عمل هم راضی ام اگه جواب بده.واسه عمل اگه دکتر سراغ دارید معرفی کنید.ممنوون

   • فاطی

    عزیزم عشقی که بخاطر قد ولت بکنه بخدا به درد نمیخوره.بقران اگه واقعا عاشقت بود قدت 150هم بود ولت نمیکرد.

    • ramin

     درسته ولی 6سال باهم بودیم و تو هیچ شرایطی تنهام نذاشت ، کم کم کارای خواستگاری ردیف شد و یهو نمیدونم چی شد که…دعا کنید واسم.همین.ممنوون

     • فاطی

      یا حسین 6سال……..بخدا عشقش راست نبوده بهانه اورده

      • ramin

       عشقش واقعی واقعی بود.ولی این اواخر سر چشم و هم چشمی و …تصمیم گرفت ولم کنه.میگه قدت اگه درست شد برگرد.خیر سرم مهندس عمرانم(الانم سربازم) چیزی کم ندارم.تنها مشکلم الان قدمه اگه کسی واسه قدم راه حلی داره پیشنهاد بده.ممنون

       • فاطی

        بله عشقی که سر چشم هم چشمی رفته میگی واقعی بود هههههههه خب به من چه بروعمل کن ولی خدا اگه صلاح میدونست خودش قدت وبلندمیکرد عزیز…….باهوش

  • احسان

   با سلام من دقیقا 14 سال و یازده ماه دارم قدم 160 و قد پدرم 164 مادر 157 است آیا امکان داره قدم به 175 برسه من تا چند سالگی رشد می کنم؟ آیا استفاده از داروهای مکمل با عث بلندتر شدنم میشه؟

   • ترانه

    بله باید بری فوق تخصص غدد تا دیر نشده. امکان افزایش قد تا ۲۰ سانت با آمپول برای شما وچود دارد.

  • پسر عاقل

   من تا سه سال پیش خیلی برام مهم بود که قدم بلند باشه
   ولی بعد از سه سال دیگه برام مهم نیست .
   خدا رو شکر میکنم که تمام اعضای بدنم سالم هستن.
   به نظر من خوشی زده زیر دل ما آدم هایی که تو این سایت ها دنبال چاره ای برای افزایش قدمون میگردیم.
   همه ی جا های بدنمون رو نگاه کردیم ،دیدیم سالم اند. خب معلومه که خوشی میزنه زیر دل آدم.
   اگه یکی از عضو های بدنمون بد کار میکرد یا مریضی صعب العلاجی داشتیم ، دیگه امکان نداشت به افزایش قد فکر کنیم،فقط از خدا میخواستم که بهمون سلامتی بده.
   اگه فکر میکنید راهی برای افزایش قدتون هست برید دنبالش( البته زیر نظر پزشک) ، ولی اگه مثل من نتیجه نگرفتید، نا شکری نکنید.
   بگید خب!

  • لیلا

   خانوم جوابمو ندادیدااااااااااا
   منتظرم
   خواهش میکنم

  • سارینا

   سلام من 15 رور دیگه می رم تو 16 سال قدم 165 ایا می تونم به 170 برسم الان 3 سال از شروع بلوغم می گذره.

  • نام...

   سلام من 11 ساله و5 ماهمه وقدم145 بالغ شدم راهی هست قدم به 150 برسه

  • sh

   سلام من14سالمه وقدم153 است همه ی اطرافیانم مسخرم میکنن لطفاراهنمایی کنیدبرای افزایش قدچیکارکنم

  • فرشید

   سلام من قدم 2 متره……..هیچی دیگه پیام دادم بدونید.حسودی ممنوع

   • خر خون کلاس

    بچه ها من پسرم سنم تازه به ۱۶ رسیده قدم ۱۷۲ به نظرتون قدم کوتاهه؟ 🙁 یا بلنده ؟ 🙂

  • gafar

   طی چند وقت !چه قدر بلند میشه

  • امیدوارم موثر باشند چون قد بلندی رادوست دارم

   بد نیستند

  • ایمان

   جواب بدید دیگه

  • ایمان

   من 16 سالگی رو تموم کردم و قدم 160 هس و وزنم 50 خودمم کلاس والیبال میرم به نظرتون قدم به 185 یا حداقل 175 میرسه؟ اگه میرسه تا کی طول میکشه؟

   • Alirezc

    شما اگر ۱۶ سلته اینو بدون که عمده رشد قد تا ۱۸ سالگی وشما شاید تا اون موقع تا ۱۷۴یا۱۷۵ برسی

  • لیلا

   سلام ببخشید میتونم بپرسم که آیا تا چه حدی بلند تر میشم؟
   6 ماه یکم دیر نیست برای 5سانت قد
   خواهش میکنم پیش هر دکتری که میرم میگه به مرور زمان بلند میشی
   نمیدونم تا کی باید صبر کنم 13 سالم شد قدم 130است به نظر شما خیلی کم نیست؟؟؟؟؟
   همه بچه های کلاس بالای145 هستن فقط من توی اونا قد کوچیکم
   تو را خدا یه راهی پیشنهاد کننین
   ببخشید باتقدیر وتشکر از شما

  • sara

   سلام من 14سال و 6 ماه دارم قدم 154هستش خیلی ناراضیم از این بابت واقعا افسردگی گرفتم پدر و مادرم کوتاه ترین اعضای خوانوادشون هستن (پدرم 173 و مادرم 158)اما عموهام و دایی هام همه بالای 180 هستند عمه و خاله هام هم بالای 160 من یک دوره 3 ساله به دلیل کولیت اولسروز کرتن 5میل مصرف کردم
   1 سال پیش بالغ شدم آیا امکانش هست قدم بلند بشه و شما چه راه هایی رو پیشنهاد میکنید البته باید بگم تحرک خوبی دارم تابستونا هفته ای 3 یا 4 بار شنا میرم زمستونا 2 بار
   لطفا کمکم کنید سپاس گذارم

  • سحر

   سلام من 14 سالمه قدم 141و وزنم 42 کیلو است ایا امکانش هست قدم بلندتر بشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • مریم

   سلام من دختری 18 ساله هستم و قدم 158 است میخواستم عمل پیوند استخوان انجام بدم اما با این تفاسیری که مطالعه کردم پشیمون شدم لطفاً راهنمایی کنید چه کاری باید انجام بدم تا قدم بلند شه . ممنون

  • اتابک

   من 15ساله ام وقدم168سانت.(من با خود ارضایی به بلوغ رسیده ام حدود یکسال پیش)آیا قدم به180سانت خواهد رسید؟؟؟؟؟؟؟؟

   • غزلی

    سلام من یک نوجوون هستم که 14 سالو 8 ماهمه تازه عادت ماهانم شروع شده و قدم حدود 154 من از 11-12 سالگی داروی سوماتروپین(هورمون رشد) مصرف کردم و از 13سالگی داروی توقف بلوغ.همشون طبق تجویز متخصص بودن.5ماهه ک دیگه توقف بلوغ رو طبق دستور پزشک قطع کردم.خانواده ی بلند قدی نداریم ولی کوتاهه کوتاه هم نیسیم.مادرم 44ساله و 156و پدرم 53ساله و 165-170قدشونه خواهرام هم یکی21ساله163 و دیگری 28ساله و 158 هستند.هورمون رشدم رو به علت تغییر ناگهانی قیمت یک ماهیه ک نمیزنم خیلی ناراحتم چون مادرم میگه ک زود ب بلوغ رسیدی و قدت بلند نمیشه.میگ خواهرت (اونک 21 سالشه)اول دبیرستان عادت ماهانش شروع شده.من خیلی ناراختم تو خونمونم مشکلات زیاد داریم و از نظر روحی اذیت میشم.ب نظر شما سوماتروپینو ادامه بدم؟اگ کسی مثل من استفاده میکرده بهم بگه ک ازش راضی بوده یا نه.خیلی خیلی ممنون

    • سحر

     سلام من سحرم من مردادامسال رفتم توی 16سال وقدم 159ووزنم 42 وقدمادرم162وقدپدرم 188.ومن الان دوم دبیرستان هستم ودوم راهنمایی قایدگی من شروع شدحالامیخواستم بدونم که بازم قدم بلندمیشه

  • علی

   سلام
   من به مدت 3 سال هورمون درمانی کردم
   روزهای اول که شروع کردم 13-12 سالم بود که سن استخوانم 9 سال بود و حدود قدم 143 بود.
   الآن 2 ماهه که قطع کردم آمپول های سوماتروپین رو و طبق گفته پزشک 165.5 سانتیمتر هستم ولی با متر که می گیرم 164 میشه.
   بعد از 1 سال هورمون درمانی سن استخوانم سریع رشد کرد و بلوغ زودرس داشتم و به مدت 1 سال آمپول ضد بلوغ زدم.
   و الآن 15 سال و 6 ماهم هست ولی خیلی به قدم اهمیت می دم در ضمن بگم که همه خونواده پدریم قد کوتاه هستند (در حد 150) ولی مادری بالای 175.
   قد مادر 163 و پدر 161
   می خواستم ببینم امید بیشتری هست؟ این مشکل به شکل یک افسردگی ظاهر شده.
   خواهشاً کمک کنید. هر روز ورزش های کششی می کنم (حدود 30 دقیقه) و در هر وعده غذا ماست رو حتما می خورم.
   بسکتبال هم رفتم ولی اثر نداشت 1 ماه کنار گذاشتم 0.5 سانتی متر رشد کردم.
   ولی این رو بگم که شب ها خوابم نمی بره و ساعت 4 یا 5 می خوابم البته فقط در دوران تابستان
   ممنون از زحماتتون

  • لیلا

   مثلا چقد افزایش قد پیدا میکنیم؟؟؟

  • لیلا

   تو را خدا هر روز به خاطر این موضوع اشک تو چشام جاری میشه

   • سالی

    سلام عزیزم من رفتم واسه قدم دکتر بهم دارو داد.قرص کلسیم و ویتامین d و قرص زینک .شش ماه خوردم پنج سانت بلند شدم

    • 155

     منم زینک میخورم خوبه.باید تا 1 سال بعد از بلوغ مصرف کنی

  • لیلا

   سلام من 12 سالمه تاچند روزه دیگه میرم تو 13 سالگی
   قدم 133 هست و من تو کلاس قد کوچیکم
   میخواستم ببینم چیکار باید بکنم تا قدم بلند بشه
   حتی رو روحیه ام تاثیر گذاشته

   • farnaz

    شیر بخورید و ورزش های کششی مانند شنا و والیبال انجام بدید

    • 155

     این بحث کجاش داغه؟ولرمم نیست چه برسه داغ

  • نرجس

   سلام من 14 سالمه 5 ماهه به بلوغ رسیدم قدم 153 و وزنم 45 به نظر شما امکان داره دوباره قد بکشم لطفا راهنمایی کنید

  • جواد

   سلام من 14 سالمه قدم 150 سانته همه ی اطرافیانم مسخرم می کنن دیگه واقعا خسته شدم می خوام راهنماییم کنید لطفا!

  • المیــرا

   سلام . من 15 سال سن دارم و قدم 148 سانته // و تقریبا 3 سالی میشه که بلوغ زدم ..
   من خیلی از بابت کوتاهی قدم ناراحتم و عذاب میشکم … خواهش میکنم بهم بگید چیکار کنم؟؟
   راستی وزنم 4تقریبا 45 کلیو هست .. به نظر شما تا 18 سالگی قدم چقد بلندتر میشه ؟؟ اصلا بلندتر میشه ؟؟؟
   باور کنید این موضوع خیلی توی روحیه ام تاثیر گذاشته :((

  • تمنا

   سلام من 4 خرداد ماه 13 سالگیم تموم شد ورفتم تو 14الان من قدم حدود155هستش ووزنمم54میخواستم ببینم متعادله؟ایابازم قد میکشم؟

  • حامد وكيلي

   سلام من قدم 198سانته ميخوام ازين بلندتر نشم ممنون ميشم بگيد چيكاركنم

   • الهه

    با سلام دختری ۱۸و ۹ ماهه هستم با قد حدود ۱۶۹ و۱۷۰ ولی قبلا ک برای اول دبیرستان قد گرفته بودم ۱۷۳ بودم حالا خیلی ناراحتم ک قدم کوتاه شده و نه و اسه خود قدم چراکه از قد متوسط بیشتر خوشم میاد میترسم مرضی چیزی رفته باشم البته من یهو از وزن ۵۷ به ۷۰ کیلو رسیدم و گودی کمر شدیدیم بیدا کردم

    • احمدنیا

     وزنتون و کم کنید

  • ساسان

   سلام من قدم190سانته چون والیبال کار میکنم میخوام بلندتر بشم باتزریغ هورمون چقدر بلندتر میشم.سنم19ساله

   • r3az4

    از دمپایی افزایش قد استفاده کن

    • فاطی

     همش دروغن فقط ادم باید زیاد تحرک داشته باشه.

  • ali

   خیلی ممنون واقعا اطلاعت خوبی بوددمتون گرم

   • نام...

    سلام من 22سالمه 155سانت هستم آيا بلند تر مي شوم بايد چه كار كنم برم واليبال تاثير داره تورو خدا جوابم رو بدهيد به همين آدرس

  • آرمیتا

   سلام ، من 34 سال سن دارم، وقتی 20 سالم بود قدم 157 بود اما الان 152 هستم یعنی 5 سانتی متر قدم کوتاه شده، به نظرتون چرا این اتفاق برام افتاده و باید چه کار کنم که از این کوتاه تر نشم. با سپاس

   • r3z4

    ادمین که جواب نمی ده من می دم یه پکیج افزایش قد خریداری کن می تونی تو گوگل سرچ کنی حرکات یوگا و حرکات کششی مناسب توشه اگه قدت کوتاه شده احتمالا یه عامل داره اونم گودی بیش از اندازه کمره می تونی با حرکات کششی که خریداری کردی مشکلت رو برطرف کنی…..

  • ناشناس

   من 15 سالمه قدم حدودا 165است شنیده ام که اگر رشد قد تان کم است هورمونی ترشح میکنند که قد بلند می شو د تا الان پیش دکتر غدد نرفتم ایا صبر کنم یا دیر می شود دیگر کاری نمی شه کرد. با تشکر

  • شكيب

   سلام من قدم بلنده ولي خب خيلي دوست دارم فقط 2 سانتيمتر بلند شم قدم 183 هست ايا تا 185 بلند ميشم سنم هم 17/7 هست.

   • عباس

    سلام ببخشید من خیلی قدم کوتاه هست از پارسال تا حالا دارو مصرف میکنم ولی قدم فقط 4 سانتی متر رشد کرده من باید چی کار کنم تاقدم بلندتربشه؟ من دوازده سالمه قدمم 142 سانتی متر

    • ترانه

     شما باید به به متخصص غدد درون ریز مراجعه کنید. بله احتمال افزایش قد تا ۲۰ سانت برای شما وجود دارد حرکات کششی تا سن ۲۰ سالگی.

  • محمد؟؟؟

   باسلام من 16سالو10ماه دارم قدم170است آیا تا 20سالگی به175 میرسم ضمنأ بدنسازی هم کارمی کنم

  • عسل

   سلام من 19 سال دارم.قدم150 چیکار کنم بلند تر شم من خیلی عذاب میکشم لطفا کمکم کنید..

  • آی تکین

   سلام. من 15 سالمه قدمم 156 هستش وزنمم 45 میترسم دیگه بلندتر نشم چیکار کنم چی بخورم ؟؟؟کمک

   • حسین

    سلام 6ماه مونده 18سالم پرشه.168قدم چیکارکنم؟زودباشید استراری

  • amin

   من 19سال دارم قد من176چکارکنم قدم 180بشه

   • احمدنیا

    صبر کنید میشه !

   • ترانه

    با ورزش والیبال و یوگا و کششی

  • mozhgan

   سلام من سه ماه بعد 14ساله می شم حدود 2ماهه که به سن بلوغ رسیدم قدم 153 هست و وزنم46 هست لطفا به من چند راهکار نشون بدین که قدم بلند بشه به نظرتون من چند سانت دیگه می تونم بلند بشم؟؟؟؟؟؟؟؟؟خواهش میکنم سریعا جواب منو بدید در ضمن بابت سایتتونم ممنون

   • عبدالله

    سلام. امکان رشد قد به طور متوسط تا 20 یا حتی 22 سالگی هم وجود داره. ولی اگه کارهای زیر رو انجام بدید حداق 4 تا 5 سانتی متر از اونی که هستید بلندتر میشین. البته در سن رشد: 1) پرهیز از مصرف هله هوله، محصولات کارخانه ای ، مخصوصا نوشابه و دلستر و نوشیدنی های گازدار. 2) انجام حجامت زیر نظر متخصص که 100 درصد موثره تو بلند شدن قد. 3) انجام حرکات کششی، بارفیکس، والیبال و … 4) نوشیدن 3 لیوان شیر محلی (تاکید می کنتم شیر محلی نه پاستوریزه) و مصرف لبنیات محلی. 5) مصرف ماهی و جگر هفته ای یکبار. 5) مصرف انواع آبمیوه. 6) پرهیز از مصرف انواع قرص آهن، ویتامین های جوشان و پودرهای پروتئین و … . 7) آب خوردن رو حدالمقدور تصفیه کنید و حتما بجوشانید. 8) سمنو خیلی خوبه. 9) استفاده از ظروف مسی و چدنی و عدم استفاده از ظروف آلومینیومی ، تفلون و … . 10) استفاده از کفگیر آهنی در غذاها هنگام پخت غذا برای تامین آهن بدن. 11) شنا کردن هم تاثیر گذاره. امیدوارم موفق باشین!

  • rima

   salam man ye dokhtare 13sale ba ghade 165hastam aya az in bishtar misham chi kar konam be 175beresam?
   Zemnan khanevade pedarim ghade boland va madari motevaset va bazi ha boland
   Piiiiiiz j bedin

  • نازنین

   سلام من 15سالمه قدم 155و خیلی ناراحتم میترسم که دیگه بلند نشم تو رو خدا یه راهی نشون بدید

   • فاطی

    عزیزدلم اصلا ناراحت نباش مگه اونایی که قدشون بلنده چیکارکردن ادم بایدعقلش بزرگ باشه ادم بایدبزرگ فکرکنه هرچی خدابخوادهمون میشه اصلاناراحت نباش

  • majid

   salam man 16 salame hame kar kardam k ghadam az 165 boland tar bshe ama alan 3 sal hich farghy nakardam b fekr amal jarahy hastam rah digary hast

  • آریا

   سلام.من16سالمه 58کیلو ام و168 قدمه پدر ومادرم هم خیلی قدشون بلند نیست.امکانش هست من قدم از185بیشتر بشه وآیا قرص ودارو هم اثر داره لطفاجوابمو بدین ممنون

  • ساناز

   سلام من 13سالمه وقدم156ووزنم50 آیا قدم بلند تر میشه؟تاچه قدر قد میکشم؟ممنون میشم جواب بدید

  • baktash

   من 20 ساله هستم در فامیل من همه قد هستند اما من قد کوتاه دارم باید ژی کرد

  • رضا

   ممن رضا 16ساله هستم و قدم حدود165است ومقداری پاهایم پراتزی است چند هفته ای هست که وقتی قدم رو میسنجم متوجه شدم که ثابت مانده آیا دیگه قدم رشد میکند یا نه لطفن اگر راهی دارد به من بگید خیلی ممنون

  • وحید

   با سلام من وحیدم با 22 سال سن که قدم 160 است میخواستم ببینم آیا امکان دارم قدم بزرگتر شود یا نه اگر میشود راهنمایی کنید

  • داش وحید

   با سلام من حدود 22 یعنی چند ماه کمتر قدم حدود 160 می خواستم ببینم امکان داره قدم بزرگتر شود یا نه اگه میشه راهنمایی کنید خواهشن منتظر ایمیل شما هستم.

   • esmail

    سلام با همی شما هستم دختر بسرا اگه صفحه رشدتون بسته باشه دیگه هیچ راهی نیست خودتونو خسته نکنید

  • یاسین

   من ۱۸ ساله هستم با قد ۱۷۰ آیا میشه کی قدیم به ۱۷۵ بیرسه؟؟؟
   لطفا جواب بدین….

  • یاسین

   تشکر خیلی عالی بود.

  • بهنام قربانی

   نوجوانی هستم 13 ساله با قد 172 و وزن90 کیلو چقدر دیگه امکان قد کشیدن دارم

  • محمد

   سلام من نوجوانی 13 ساله هستم.با قد170 و وزن58.میخواستم بپرسم چقدر بلند میشم.ممنون.خواهشن جواب بدین

   • elnaz

    سلام دوستان من ۱۴ سالمه والیبال بازی میکنم خیلیم علاقه دارم ولی قدم کوتاه میشه راهنماییم کنید

  • میلاد احرار

   با سلام خسته نباشی .من نوجوانی 17 ساله ام وقدم158است ووزنم46است ایا راهی برای افزایش قد من هست؟

  • پیمان

   سلام من 17 سالمه و قدم 177.آیا بازم بلندتر میشم؟

  • محمد آر

   جواب مارو ندادین

  • محمد آر

   سلام:صبح بخیر داداش بگین چند سانت دیگه قدم جا داره جند سانت؟ جوابمو بدین دیگه نمیام تو وب سایت ممنون

  • محمد آر

   با سلام: ببخشید من باقد۱۷۶ وسن ۱۶ سال و۷ ماه چند سانت بلندتر می شوم لطفأ جوابم را بدهید ممنون

  • محمد آر

   ممنونم از شما آقای احمد نیا جان به ما جان دوباره دادی جیگر

  • محمد آر

   ببخشید اشتباه شد قد ۱۷۶ سن۱۶سال و۷ ماه چند سانت دیگه بلند تر میشم

   • چامپو

    سلام محمد آرنولد باورزش کردن حدود۴سانت

  • محمد آر

   سلام من ۱۶سال و۷ماه سن دارم باقد ۱۶۶ آیا قد من بلندتر می شه اگه می شه حداقل چند سانت لطفا اگه می شه جوابو به آدرس ایمل من بفرستید اینم آدرس ایمل mohammad1375‎@yahoo.com‏ ممنون خدا حافظ

   • احمدنیا

    بله قد بلند تر میشوید

  • نیلوفر

   سلام من 22 سالمه قدم 173 راهی هست تا 180 برسم؟با رفع قوس کمر چند سانت بلند میشم؟

   • محمد آر

    سلام نیلوفر خانوم من یه جای خوندم که حد اقل با از بین بردن قوس کمر ۴ الی۵ سانت به قد افزوده می شود گفتم حداقل

    • طرفدار گوگوش

     سلام من قدم ۱۶۰ هس و ۱۸ سالمه میخوام ۱۷۰ بشم امکان داره؟ اگه امکان داره بهم کمک کن اگه امکان نداره که مهم نیست دوسته عزیز

  • Faisal

   سلامٍ، من 168 سانتی متر قد دارم و ظاهراً رشد بدنم تکمیل شده می خاستم بدونم که آیا ممکنه که قد نا 180 سانتی متر برسه؟؟؟؟

  • محمد

   خب حالا چطوری قد بلند بشم من؟ حداقل عکس های مربوط به کمر برای افزایش قد رو تو سایت میزاشتین استفاده میکردیم ، خیلی خیلی نامردین

  • nafas

   salam.man20 salame va ghadam157 ast mitonid rahi ro vase afzayeshe ghadam pishnahad bedid

  • شهرزاد میرزاده

   من 12سال دارم من امسال به بلوغ رسیده ام 161 قد من است لطفا چند راه حل بگویید تا قد من به 170تا173برسد

   • محمد آر

    سلام داداش: من کلاس اول راهنمایی بودم قدم۱۶۱بود الان که دوم دبیرستان هستم قدم۱۷۶ پس شما خیالت راحت قد بلند می شه

   • delaram

    Slm man 14 salame ghadam 163 chikarkonam beshe 170 torokhoda komakam konid:-(

  • مهسا

   من دختری 20 ساله کمی گودی کمر دارم با قد 156 سانتی متر ایا راهی برای افزایش قدم از طریق ورزش تغذیه یاو… وجود دارم چه کار کنم

  • Faisal

   منم مشکل در قد خود دارم لطفا من کمک کنید تا قد خود را بلند سازم.

  • سمیه

   سلام !
   من 24 سالمه و قدم 160 ایا ممکنه قد من رشد کنه؟
   اگه ممکنه لطفا راهی پیشنهاد کنید.
   با تشکر

   • آيلين

    salam man 22 salame va ghadam 161 khastam bebinam tazrighe hormune roshd tasire dar afzayeshe ghadam dare.mamnun

    • ramin

     سلام.من دارم میرم تو 23 سال و قدم حدود 165.به خاطر قد کوتاهم عشقم ولم کرده و منم افسردگی شدیدی گرفتم.همه میگن سنت 17 بیشتر نمیخوره.الان حاظرم واسه قدم هرکاری کنم.اگه میشه کمکم کنید.حتی به عمل هم راضی ام اگه جواب بده.واسه عمل اگه دکتر سراغ دارید معرفی کنید.ممنوون

     • امید

      من 19 ساله هستم قدم 184 است میخوهم فدم دیگر کلان نشود میشه ببرم بگویید لطفن

  • کمند

   ممنون اموزنده بود =D>

   • نام...

    سلام من 17 سالمه و قدم 177.چجوری میتونم به قد 183 برسم

    • محمد حسن کریمی

     سلام من 20 سالم وداخل سن 14 تا16 سالگیم کشتی واز 16تا الانم بدن سازی کار کردم قدمم 178هست
     میتونم به 185 برسم ممنون میشم جواببم بدین

    • محمد

     درود فراوان

     پسری 16 ساله هستم قدم 170

     آیا امکان رشدی برام وجود داره؟

    • ترانه

     والیبال و حرکات کششی و یوگا تا ۵ سال آینده

   • ولگرد

    سلام من 18 سالم قدم 153 هس میخوتم بلنئشم هرحا هم رفتم میگن نمیشه خیلی ناراختم میگین چیکار کنم

    • javad

     بچه ها من قدم 180 هست و 16 ساله وزن من هست 70.من نميدونم ايا قدم مناسب هست.ميخوام ب 185 برسم چيكار كنم

     • خائد

      سلام وعرض ادب بنده 24 سال سن دارم و قدم 166 است وزنم هم 54 از قدم بسیار رنج میبرم میخوام یه جوری افزایش قد بدم اگه میشه بجز این معلومات ذیکرشده راه های دیگر ومناسب تری برای بنده اظهار فرمایید

    • حسینا

     سلام. من دختری ان 14 ساله وزنم 35کیلو وقدم 145 خیلی قدم کوتاهه چی کار کنم که قدم بلند تر شه…..ممنون

     • سارا

      با سلامخدمت بچه ها میدونم از قدتون ناراحتین و دارین اذیت میشین بابت این ولی حرکات کششی بهترین راه واسه قد بلند تر شدنه.پسرا تا ۲۰ سالگی و دخترا تا ۱۸ سالگی قد میکشن اصلا ناراحت نباشید بابت این موضوع

      • mohsen

       سلام من تازه شانزده سال شدم قدم ۱۸۳ و وزنم ۶۵هست اما می خوام قدم بلند تر بشه باید چی کار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

       • 11

        سلام من ۱۳ سالمه و قدم ۱۶۶ یا ۱۶۷ هستش خانواده ی قد بلندی هم داریم میشه بگید بلند تر میشم یا نه

       • فاطی

        قدت که خیلی خوبه

     • ترانه

      شما باید به به متخصص غدد درون ریز مراجعه کنید. بله احتمال افزایش قد از ۱۰ تا ۲۰ سانت برای شما وجود دارد حرکات کششی تا سن ۲۰ سالگی.

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.