• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » بین الملل » تظاهرات ضد ژاپنی در چین جنجال برپا کرد
  کد خبر : 800014

  تظاهرات ضد ژاپنی در چین جنجال برپا کرد

  تظاهرات ضد ژاپنی در چین جنجال برپا کرد Reviewed by Aryan on Sep 20Rating: بیش از 20 نفر بخاطر شرکت در اغتشاشات ضد ژاپنی در شهرهای “گوانگ ژو” و “چینگدائو” چین بازداشت شده اند. به گزارش خبرگزاری “شین هوا” بازداشت شدگان جزو ستیزه جو ترین تظاهر کنندگان بوده و از جمله به خودروهای ژاپنی حمله…

  تظاهرات ضد ژاپنی در چین جنجال برپا کرد Reviewed by Aryan on Sep 20Rating:
  آتش پرچم ژاپن

  آتش پرچم ژاپن

  بیش از 20 نفر بخاطر شرکت در اغتشاشات ضد ژاپنی در شهرهای “گوانگ ژو” و “چینگدائو” چین بازداشت شده اند.

  به گزارش خبرگزاری “شین هوا” بازداشت شدگان جزو ستیزه جو ترین تظاهر کنندگان بوده و از جمله به خودروهای ژاپنی حمله کرده و شیشه فروشگاه ها و رستوران ها را شکسته اند.

  پیشتر گزارش داده شده بود که پلیس در تعدادی از شهر های چین مجبور شده از گاز اشک آور و ماشین های آبپاش برای متفرق کردن تظاهر کنندگان استفاده کند.

  یادآور می شود تشنج شدن مناسبات دو کشور بخاطر اختلاف ارضی در این هفته پس از آن رخ داد که ژاپن سه جزیره از پنج جزیره مجمع الجزایر”دیائویو” را که از یک مالک خصوصی خریده بود، ملی کرد.

  چین خریداری این جزایر از سوی دولت ژاپن را خطری برای حاکمیت ارضی خود می داند و هشدار می دهد عدم لغو این تصمیم برای توکیو پی آمد های جدی خواهد داشت.

  9 ـ مین روز پیاپی است که تظاهرات ضد ژاپنی در بسیاری از شهرهای چین ادامه دارد.

  اختلاف چین و ژاپن بر سر جزایر از اوایل سالهای 70 میلادی ادامه دارد. ژاپن ادعا می کند که این جزایررا از سال 1895 میلادی در اختیار داشته و انها قبل از آن بی صاحب بودند اما پکن می گوید جزایر مورد اختلاف 600 سال قبل به امپراطوری چین ملحق شده اند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.