• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » دانستنی های زناشویی , مطالب برگزیده سایت » روش بخشیده شدن بعد از اشتباه را یاد بگیرید !
  کد خبر : 79745

  روش بخشیده شدن بعد از اشتباه را یاد بگیرید !

  روش بخشیده شدن بعد از اشتباه را یاد بگیرید !Reviewed by Aryan on Nov 3Rating: یادتان نرود که اگر کسی قرار است شما را ببخشد، آغاز این جریان و این شروع دوباره باید از خود شما باشد. چه تغییراتی باید در خودتان بدهید، چه راه هایی باید بروید که بتواند خساراتی که زده اید را…

  روش بخشیده شدن بعد از اشتباه را یاد بگیرید !Reviewed by Aryan on Nov 3Rating:

  یادتان نرود که اگر کسی قرار است شما را ببخشد، آغاز این جریان و این شروع دوباره باید از خود شما باشد. چه تغییراتی باید در خودتان بدهید، چه راه هایی باید بروید که بتواند خساراتی که زده اید را کمرنگ کند و برای فرد مقابل تان امکان فراموش کردن آن لحظات سخت را فراهم کند.

  ● برای تغییر آماده شوید

  به گزارش سایت ایران ویج ، یادتان نرود که اگر کسی قرار است شما را ببخشد، آغاز این جریان و این شروع دوباره باید از خود شما باشد. چه تغییراتی باید در خودتان بدهید، چه راه هایی باید بروید که بتواند خساراتی که زده اید را کمرنگ کند و برای فرد مقابل تان امکان فراموش کردن آن لحظات سخت را فراهم کند. در خودتان راه یک تغییر واقعی را باز کنید نه اینکه تنها برای به دست آوردن دل او به تلاش های موقتی دست بزنید. درس هایی که از این اتفاق گرفتید و تغییراتی که باید در خودتان، شیوه زندگی و رفتارتان بدهید را فهرست کنید. هرازگاهی به این نوشته مراجعه کنید و نگذارید آنچه باید برای همیشه یادتان باشد، فراموش شود.

  ● بگذارید احساساتش را بیرون بریزد

  به این فکر کنید که ممکن است رفتار شما تا چه حد به کسی ضربه زده باشد. خودتان را جای او بگذارید. آیا حالا از صمیم قلب احساس تاسف می کنید؟ به او بگویید که متاسفید. شاید لازم باشد این جمله را بارها و روزها تکرار کنید. به او بگویید که می دانید رفتار شما چه عواقبی داشته است و چه بهایی را دیگران به خاطر شما پرداخته اند. بگذارید سرتان داد بزند، بدی های تان را به رختان بکشد، خشمش را بروز دهد و تا آنجا که می خواهد در انتقام گیری لفظی پیش برود. تنها از این طریق است که او احساس می کند احساساتش شنیده شده است و می تواند پشیمانی واقعی شما را درک کند.

  ● همیشه بخشیده نمی شوید

  خودتان بهتر می دانید که چه کرده اید. گاهی آنقدر به کسی آسیب می رسانید که نمی توانید به سادگی توقع بخشش داشته باشید. در این شرایط نه عذرخواهی شما و نه بهبود رفتارتان هیچ کدام نمی تواند جای زخم بزرگی که به او زده اید را بپوشاند. شاید در این موقعیت ها بهترین راه این باشد که عذرخواهی کنید و از زندگی او بیرون بروید.

  ● گوش به فرمان باشید

  کمی فاصله بگیرید. وقتی کسی به خاطر شما آسیب دیده است؛ دیدن دوباره شما برایش یعنی یادآوری آن آسیب ها. از او بپرسید که آیا می تواند شما را ببخشد؟ آیا دوست دارد از همین لحظه برای جبران کردن آنچه انجام داده اید دست به کار شوید یا اینکه کمی از او فاصله بگیرید؟ به او اطمینان دهید که این فاصله گرفتن شما به معنای فراموش کردنش نیست بلکه می خواهید به او برای شروعی دوباره زمان دهید.

  ● ماجرا را ساده نبینید

  از اینکه او از شما دوری کند یا اینکه برخورد سخت و سردی با شما داشته باشد نرنجید. هر زمانی که احساس کردید او بیشتر از حقش پیش می رود، کاری که کرده اید را به یاد بیاورید. آیا هنوز هم فکر می کنید که برای تلخ بودن هیچ حقی ندارد و باید مثل قبل با شما رفتار کند و وانمود کند که هیچ اتفاقی نیفتاده است؟

  ● انتظار نداشته باشید که فراموش کند

  زمانی که از کسی طلب بخشش می کنید و او به شما پاسخ مثبت می دهد، فکر نکنید که همه مشکلات تمام شده است. ارتباط شما ممکن است تا مدت ها مثل قبل پیش نرود. یادتان باشد که در اوج اعتماد با او چه کرده اید پس تا مدتی توقع نداشته باشید مثل روز اول به شما اعتماد کند.

  ● ببخشم؟ نبخشم؟

  مقابله به مثل می کنیم: این نظریه معتقد است که آدم ها زمانی که مورد لطف دیگری قرار می گیرند، خود را به او مدیون می دانند. بخشیدن اشتباهات هم گاهی می تواند در گروه همین لطف ها قرار گیرد بنابراین آدم ها اغلب کسانی را می بخشند که قبلا مورد بخش شان قرار گرفته اند اما این ماجرا می تواند شکل دیگری هم پیدا کند. گاهی آدم هایی که درون خود نسبت به طرف مقابل شان و کارهایی که در حق او کرده اند احساس عذاب وجدان می کنند، فکر می کنند که بخشیدن اشتباهات آن فرد جزئی از وظایف شان و تنها راه سبک کردن بار این عذاب وجدان است. برای آن ها مهم نیست که فرد مقابل از آنچه در حقش انجام داده اند با خبر باشد. آن ها فقط سعی می کنند که با این بخشش به خود آرامش بیشتری بدهند.

  به گناهکار درس می دهیم: این نظریه معتقد است که ما با بخشیدن، فرد مقابل را به تکرار کارش تشویق می کنیم. طرفداران این عقیده می گویند اگر فرد خطاکار نتیجه کارش را نبیند و به راحتی بخشیده شود، هیچ چیز نمی تواند او را از انجام دوباره اشتباهاتش منصرف کند. از نظر آن ها نبخشیدن اشتباهات دیگران، احتمال اشتباهاتی که فرد مقابل ما ممکن است در آینده در رفتارهایش بروز دهد را از بین می برد و به همین دلیل است که ما برای هر اشتباهی باید به دیگران یک درس حسابی بدهیم و هرگز با بخشیدن شانس اثبات قدرت خود را از بین نبریم.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۱)  • بیچاره

   من دچار اشتباهی شدم که طرف مقابلم مرا نمیبخشد وزندگیش را خراب کردم چطور جبران کنم راهنمایی کنید

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.