• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , حوادث » عامل هتك حرمت استاد دانشگاه در اينترنت دستگیر شد
  کد خبر : 794040

  عامل هتك حرمت استاد دانشگاه در اينترنت دستگیر شد

  عامل هتك حرمت استاد دانشگاه در اينترنت دستگیر شد Reviewed by Farnaz on Sep 17Rating: به نقل از ایسنا، سرگرد شاكري دراين‌باره گفت: به‌دنبال شكايت يكي از اساتيد زن دانشگاه سنندج مبني بر هتك حرمت وي در اينترنت، ماموران اقدامات خود براي شناسايي و دستگيري عامل يا عاملان اين اقدام مجرمانه را آغاز كردند. وي…

  عامل هتك حرمت استاد دانشگاه در اينترنت دستگیر شد Reviewed by Farnaz on Sep 17Rating:

  به نقل از ایسنا، سرگرد شاكري دراين‌باره گفت: به‌دنبال شكايت يكي از اساتيد زن دانشگاه سنندج مبني بر هتك حرمت وي در اينترنت، ماموران اقدامات خود براي شناسايي و دستگيري عامل يا عاملان اين اقدام مجرمانه را آغاز كردند.

  وي با اشاره اظهارات شاكيه، خاطرنشان‌كرد: اين زن مدعي شد كه فردي در يكي از شبكه‌هاي اجتماعي براي وي ايجاد مزاحمت كرده و با قراردادن عكسي از شاكيه در پروفايل خود اقدام به تهديد به قصد اخاذي از وي را داشته و گفته كه اگر به خواسته‌هايش عمل نكند اقدام به انتشار عكس‌هاي شاكيه در فضاي مجازي خواهد كرد.

  به گفته شاكري اين عمل مجرمانه اين فرد موجبات سلب آرامش و امنيت روحي شاكي و خانواده‌اش را فراهم كرده بود.

  رييس پليس فتاي كردستان افزود: در بررسي‌هاي صورت گرفته و شگردهاي پليسي متهم پس از ۴۸ ساعت شناسايي و دستگير شد.

  وي با بيان اينكه متهم پس از دستگيري و انتقال به مقر انتظامي و رويت مستندات به جرم خود اعتراف كرد، گفت: متهم به عنوان شاگرد در مغازه خدمات كامپيوتري دانشگاه مشغول به كار بوده و چند وقت قبل شاكيه براي تهيه كپي و صحافي به مغازه‌اش مراجعه كرده كه متوجه عكس‌هاي شاكيه در فلش مموري شده كه از آن كپي‌برداري كرده و با توجه به مداركي كه در بين عكس‌هاي شاكيه بود متوجه هويت واقعي وي شده و نهايتا از طريق قرار دادن عكسي از عكس‌هاي وي در صفحه خود وي را به قصد اخاذي تهديد كرده است.

  رييس پليس فتاي استان كردستان با تاكيد براينكه هرگونه انتشار اطلاعات خصوصي افراد اعم از شماره تماس و نشاني، عكس‌ و فيلم و… به قصد آزار رساندن و ايجاد مزاحمت براي ديگران جرم تلقي مي‌شود، گفت: پليس با عاملان اين جرائم برخوردي قاطع خواهد كرد.

  وي از شهروندان خواست به هيچ عنوان اطلاعات شخصي و خصوصي خود را در حافظه‌‌هاي جانبي كه به سيستم‌هاي مختلف وصل مي‌شوند، ذخيره نكنند و در اختيار افراد ناشناس قرار ندهند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.