• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , بین الملل » آمانو: گفت‌وگو بهترین راه‌حل موضوع هسته‌ای ایران است
  کد خبر : 791614

  آمانو: گفت‌وگو بهترین راه‌حل موضوع هسته‌ای ایران است

  آمانو: گفت‌وگو بهترین راه‌حل موضوع هسته‌ای ایران است Reviewed by Farnaz on Sep 16Rating: به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، یوكیا آمانو، مدیركل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به خبرگزاری فرانسه گفت كه ایران باید این پیام را درك كند كه لازم است برای پاسخ دادن به نگرانی‌های بین‌المللی درباره برنامه هسته‌یی خود تلاش بیشتری انجام…

  آمانو: گفت‌وگو بهترین راه‌حل موضوع هسته‌ای ایران است Reviewed by Farnaz on Sep 16Rating:

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، یوكیا آمانو، مدیركل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به خبرگزاری فرانسه گفت كه ایران باید این پیام را درك كند كه لازم است برای پاسخ دادن به نگرانی‌های بین‌المللی درباره برنامه هسته‌یی خود تلاش بیشتری انجام دهد.

  وی گفت:‌ امیدوارم ایران به وضوح این پیام را درك كند و در خصوص محتوای آن با ما وارد تعامل شود.

  آمانو كه از سال 2009 تا كنون مدیریت آژانس را به عهده گرفته است افزود: این هدف ماست. برای ایران، همكاری با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به نفع‌شان است.

  مدیركل آژانس در رابطه با ایران گفت: نمی‌خواهم ضرب الاجل تصنعتی تعیین كنم. نمی‌خواهم بگویم كه همه كارها را انجام داده‌ام.

  وی اظهار كرد: در عین حال گفت‌وگو برای گفت‌وگو هدف نیست. من نمی‌خواهم دچار دور باطل شوم. ما باید به نتایج ملموسی برسیم.

  وی ادامه داد: آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و البته خود من، قاطعانه به گفت‌وگو متعهدیم. ما در حال تشدید گفت‌وگو هستیم. من بر این باورم كه راه‌حل مساله هسته‌یی ایران از طریق گفت‌وگو است.

  آمانو این را كه گفته می‌شود مدیركل آژانس عروسك خیمه‌شب‌بازی غرب است و آژانس مغرضانه عمل می‌كند رد كرد.

  سایت افشاگر ویكی‌لیكس براساس اسناد منتشره خود گزارش كرده بود كه آمانو در خصوص هر تصمیم استراتژیكی جانب آمریكا را می‌گیرد.

  آمانو گفت: من به همه دولت‌های عضو نزدیك هستم. آمریكا یكی از اعضای بسیار مهم است. ایران نیز عضو مهمی است و آنچه ما انجام می‌دهیم باید در جهت منافع ایران باشد.

  وی ادعا كرد: ایران به تعهداتش به طور كامل عمل نمی‌كند. من در تلاشم با نهایت شفافیت یافته‌هایم را منعكس كنم؛ اگر به نظر می‌رسد كه این (یافته‌ها)، كاملا خشك و خشن است به دلیل واقعیت‌هاست.

  این دیپلمات 65 ساله ژاپنی در بخش دیگری از این گفت‌وگو در وین گفت كه برای عهده‌دار شدن مدیریت آژانس برای دور بعدی نیز آمادگی دارد و افزود كه جهان نباید با وجود بهبودهایی كه از فاجعه فوكوشیما در سال 2011 تا كنون حاصل شده است ، راحت بنشیند.

  وی افزود: من از سلامت خوبی برخوردارم كه می‌توانید آن را مشاهده كنید. من به دنبال شغل جدیدی نیستم و برای دور بعدی آمادگی دارم.

  آمانو درباره ایمنی هسته‌یی نیز گفت كه دو حوزه‌ای كه كشورها باید در آن تلاش بیشتری داشته باشند، بهبود آمادگی برای حوادث سخت و اطمینان از تنظیم‌گرهاست.

  وی با اشاره به حادثه فوكوشیما در ژاپن گفت: یكی از درس‌هایی كه از حادثه ژاپن گرفتم این بود كه متاسفانه نهاد تنظیم كننده به قدر كافی مستقل نبود و بنابراین نظارت كافی نبود.

  آمانو ادامه داد:‌ حادثه فوكوشیما دایچی زنگ بیدارباشی برای همه ما بود. بسیاری از نیروگاههای برق هسته‌یی اكنون برای موارد اضطراری آمادگی بهتری دارند. مطمئنا ایمنی تقویت شده است. امروز هیچ‌كس تردیدی ندارد كه ایمنی حرف اول را می‌زند. 

  کلیدواژه ها : ،
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.