• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , سیاسی » اوباما: نتانیاهو هم نمی‌تواند برای ایران خط قرمز بگذارد
  کد خبر : 791554

  اوباما: نتانیاهو هم نمی‌تواند برای ایران خط قرمز بگذارد

  اوباما: نتانیاهو هم نمی‌تواند برای ایران خط قرمز بگذارد Reviewed by Farnaz on Sep 16Rating: به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، باراك اوباما، رییس جمهور آمریكا روز جمعه به 1200 خاخام آمریكایی گفت كه قصد ندارد در خصوص چگونگی مدیریت مسایل مربوط به ایران “یك سری خط قرمزها ” را تعیین كند. روزنامه اورشلیم پست…

  اوباما: نتانیاهو هم نمی‌تواند برای ایران خط قرمز بگذارد Reviewed by Farnaz on Sep 16Rating:

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، باراك اوباما، رییس جمهور آمریكا روز جمعه به 1200 خاخام آمریكایی گفت كه قصد ندارد در خصوص چگونگی مدیریت مسایل مربوط به ایران “یك سری خط قرمزها ” را تعیین كند.

  روزنامه اورشلیم پست این موضوع را به نقل از حاضران در این جلسه گزارش كرد و افزود كه اظهارات اوباما در بحبوحه تنش‌ها میان آمریكا و اسراییل (رژیم صهیونیستی) در روزهای اخیر درباره این مساله مطرح می‌شود كه آیا آمریكا برای زمانی كه ممكن است در صورت متوقف نشدن فعالیت‌های هسته‌یی ایران به این كشور حمله نظامی كند خط قرمزی تعیین می‌كند یا خیر.

  نتانیاهو برای تعیین چنین خط قرمزی اعمال فشار كرده است.

  اوباما به خاخام‌های آمریكایی هم‌چنین گفت كه خود نتانیاهو هم خود را در چنین شرایطی قرار نخواهد داد چرا كه هیچ رهبری دست خود را نمی‌بندد.

  به گفته حاضران ، اوباما افزود كه هیچ فاصله‌ای میان آمریكا و اسراییل در رابطه با ایران وجود ندارد و مقامات ایرانی نباید در اراده آمریكا یا حق اسراییل برای دفاع از خود تردید كنند.

  در حالی كه اوباما گفت ممكن است زمانی برسد كه «مجبور به اتخاذ اقدام نظامی شویم» اما تاكید كرد كه هم‌چنان برای دیپلماسی زمان باقی است و ایران در حال احساس كردن فشار اقتصادی است.

  وی افزود: این كار ساده‌ای نخواهد بود.

  پیش‌تر نیز گزارش شده بود كه اوباما تقاضای تلفنی نتانیاهو برای تعیین خط قرمز علیه ایران را نپذیرفت.

  یك مقام رژیم صهیونیستی به روزنامه یدیعوت آحارانوت گفت كه بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر این رژیم با وجود مخالفت اوباما هم‌چنان تعیین خط قرمز برای ایران را حیاتی می‌داند.

  این مقام صهیونیستی پس از آن این سخنان را مطرح كرد كه روزنامه نیویورك تایمز در گزارشی محتوای مذاكرات تلفنی یك ساعته نتانیاهو و اوباما را شرح داد.

  بنابراین گزارش اوباما تقاضای نتانیاهو برای مشخص كردن خطوط قرمزی كه اگر ایران از آن عبور كند به اقدام نظامی منجر شود را رد كرد.

  این گزارش به نقل از یك مقام عالی‌رتبه دولت آمریكا نوشت كه اوباما با پیشنهاد نتانیاهو مبنی بر این كه حجم ذخائر اورانیوم را به عنوان آستانه اقدام نظامی آمریكا تعیین كند یا برای مذاكرات ضرب‌الاجل بگذارد مخالفت كرد.

  این مقام گفت: ما خط قرمز داریم كه سلاح هسته‌یی است و به این خط قرمز متعهدیم.

  با وجود تماس تلفنی مفصل نتانیاهو و اوباما، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه گفت كه از منافع این رژیم حتی اگر مغایر منافع متحدان نزدیكش باشد،حفاظت خواهد كرد.

  در عین حال براساس گزارش “تایمز آو اسراییل” تزیپی لیونی، وزیر امور خارجه و رییس پیشین رژیم صهیونیستی روز جمعه نتانیاهو را به دلیل مشاجره با اوباما به باد انتقاد گرفت.

  وی به شبكه دو تلویزیون رژیم صهیونیستی گفت: بزرگ‌ترین متحدان اسراییل، آن‌هایی كه امنیت اسراییل برای‌شان مهم است، اكنون اسراییل را در جهان منزوی می‌بینند.

  او كه با مقامات آمریكایی در آمریكا دیدارهایی داشته است افزود: نحوه رفتار و مداخله نخست‌وزیر در انتخابات آمریكا موجب خشم‌ فراوانی شده است آن‌ها واقعا درخواست می‌كنند اسراییل خود را از انتخابات بیرون بكشد.

  لیونی درباره حمله احتمالی رژیم صهیونیستی به تاسیسات هسته‌یی ایران گفت كه همیشه برای پیشگیری از چیزی به جنگ تهدید می‌شود اما حتی اگر مشاجره‌ای با رییس‌جمهور آمریكا در این باره باشد باید محرمانه بماند. اكنون ایرانی‌ها به جهان نگاه می‌كنند و دیوار مستحكمی را نمی‌بینند زمانی آمریكا در هر موقعیتی كنار اسراییل بود و متاسفانه این شرایط اكنون تغییر كرده است.

  وی افزود: به وضوح می‌گویم این شكاف بین‌المللی كه نتانیاهو با آمریكا ایجاد می‌كند به هر دلیلی كه باشد به امنیت دولت (رژیم صهیونیستی) صدمه می‌زند و شامل بی‌مسوولیتی است.

  نتانیاهو روز جمعه دخالت در انتخابات آمریكا با اعمال فشار بر اوباما برای اتخاذ موضع سرسختانه علیه ایران را تكذیب كرد و به روزنامه “ییسراییل هایوم” گفت: این‌ها چرندیات است.

  او افزود: مساله برای من انتخابات آمریكا نیست بلكه سانتریفیوژ‌ها در ایران است. اگر سانتریفیوژ‌های ایران هیچ توجهی به جدول زمانی سیاسی آمریكا نداشته باشند چه كاری می‌توانیم انجام دهیم؟ 

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.