• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , اخبار پزشکی » ویتامینی که از سرماخوردگی جلوگیری می‌کند!
  کد خبر : 789044

  ویتامینی که از سرماخوردگی جلوگیری می‌کند!

  ویتامینی که از سرماخوردگی جلوگیری می‌کند! Reviewed by Farnaz on Sep 15Rating: به نقل از ایسنا، با توجه به یافته‌های یک مطالعه جدید، مصرف مکمل‌های ویتامین D می‌تواند خطر عفونت‌های تنفسی در کودکان را کاهش دهد.  محققان معتقدند مصرف ویتامین D از سرماخوردگی کودکان در زمستان جلوگیری می‌کند. در این مطالعه نزدیک به ۲۵۰ دانش…

  ویتامینی که از سرماخوردگی جلوگیری می‌کند! Reviewed by Farnaz on Sep 15Rating:

  به نقل از ایسنا، با توجه به یافته‌های یک مطالعه جدید، مصرف مکمل‌های ویتامین D می‌تواند خطر عفونت‌های تنفسی در کودکان را کاهش دهد.

   محققان معتقدند مصرف ویتامین D از سرماخوردگی کودکان در زمستان جلوگیری می‌کند.

  در این مطالعه نزدیک به ۲۵۰ دانش آموز در مغولستان با سطوح خونی پایین ویتامین D در زمستان، مورد بررسی قرار گرفتند. محققان دریافتند مصرف روزانه مکمل ویتامین D خطر عفونت تنفسی را در آنها به نصف کاهش داد.

  به کودکان در این مطالعه ۳۰۰ واحد بین‌المللی (IU) ویتامین D در روز که بالاتر از دوز توصیه شده در ابتدای پژوهش بود؛ داده شد. موسسه ملی پزشکی ایالات متحده در حال حاضر دوز روزانه ۴۰۰ IU را برای کودکان توصیه می‌کند در حالی که گروه های دیگر دوزهای روزانه تا یکهزار IU را برای کودکان در معرض خطر کمبود ویتامین D توصیه می‌کنند.

  نویسنده مسئول مطالعه دکتر کارلوس کامارگو، از بیمارستان عمومی ماساچوست، گفت: نتایج این مطالعه، شواهد قوی دال بر ارتباط سببی بین کمبود ویتامین D و عفونت‌های تنفسی فراهم می‌کند و درمان کودکان با ویتامین D کم توسط یک مکمل ارزان و مطمئن از برخی از عفونت‌های تنفسی، جلوگیری خواهد کرد.

  گفتنی است، ویتامین D بیشتر برای نقشی که در سلامت استخوان دارد، شناخته شده است، اما بسیاری از مطالعات اخیر نشان داده‌اند که این ویتامین نقش‌های مهم دیگری نیز از جمله در عملکرد سیستم ایمنی ایفا می‌کند.

  بدن به طور طبیعی در نور آفتاب ویتامین D تولید می‌کند. حفظ سطوح کافی از این ویتامین در فصل زمستان می‌تواند برای افرادی که در مناطق خاصی زندگی می‌کنند نظیر شمال ایالات متحده و کانادا که روزانه در این مناطق تغییرات عمده فصلی در نور آفتاب وجود دارد، چالش برانگیز باشد.

  شایان ذکر است، این پژوهش به صورت آنلاین در چاپ جدید مجله Pediatrics منتشر شده است.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.