• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , سیاسی » زیبایی اقدامات امنیتی سپاه در اجلاس تهران اجرای نامحسوس آنها بود
  کد خبر : 786349

  زیبایی اقدامات امنیتی سپاه در اجلاس تهران اجرای نامحسوس آنها بود

  زیبایی اقدامات امنیتی سپاه در اجلاس تهران اجرای نامحسوس آنها بود Reviewed by Farnaz on Sep 12Rating: به نقل از سپاه نیوز؛ با گذشت مدتی کمی از برگزاری با شکوه اجلاس سران غیرمتعهدها در تهران سردار سرتیپ پاسدار دکتر علی‌اصغر گرجی‌زاده فرمانده سپاه حفاظت به تشریح اقدامات انجام گرفته در برقراری هر چه بیشتر و…

  زیبایی اقدامات امنیتی سپاه در اجلاس تهران اجرای نامحسوس آنها بود Reviewed by Farnaz on Sep 12Rating:

  به نقل از سپاه نیوز؛ با گذشت مدتی کمی از برگزاری با شکوه اجلاس سران غیرمتعهدها در تهران سردار سرتیپ پاسدار دکتر علی‌اصغر گرجی‌زاده فرمانده سپاه حفاظت به تشریح اقدامات انجام گرفته در برقراری هر چه بیشتر و بهتر امنیت این اجلاس پرداخت. 

  سردار گرجی‌زاده با اشاره به برگزاری اجلاس تهران در سطوح بالای امنیتی، تاریخ سپاه را سرشار از مدیریت بسیاری از اقدامات حساس و امنیتی دانست و تصریح کرد: اجلاس سران غیرمتعهدها علاوه بر حجم بالای حضور میهمانان از کشورهای مختلف جهان و اهمیت بالای سیاسی، از شرایط امنیتی خاص و ویژه‌ای نیز برخوردار بود. 

  وی با اشاره به حجم گسترده تبلیغات و عملیات روانی دشمن در ناامن جلوه‌دادن ایران به منظور برگزاری اجلاس سران غیر متعهدها در تهران افزود: در بیش از یک ماه و نیم گذشته حجم فزاینده عملیات رسانه‌ای و تبلیغاتی دشمن در کنار تهدیدهای رژیم صهیونیستی مبنی بر حمله به ایران در پی آن بود که فضای ناامنی از کشورمان را به افکار عمومی دنیا القا کنند که در این شرایط ستاد فرماندهی کل قوا با اطمینان کامل به سپاه مسئولیت تامین امنیت اجلاس را به این نهاد انقلابی سپرد و تحت نظارت و کنترل عملیاتی سپاه تمامی دستگاه‌ها و نهادهای نظامی، انتظامی، اطلاعاتی و امنیتی با هماهنگی کامل در این خصوص گام برداشتند. 

  فرمانده سپاه حفاظت خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه کشور ما کشور امنی است و از فاکتورهای امنیتی بسیار بالایی برخوردار است اما بر این امر نیز واقف بودیم که دشمن برای ایجاد خدشه در برگزاری این اجلاس از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد و احتمال آن می‌رفت برای القای ناامنی قبل از اجلاس دست به اقداماتی بزند. 

  وی با بیان اینکه از ماه‌ها قبل اقدامات متعددی به منظور تامین امنیت هر چه بهتر و بیشتر اجلاس غیرمتعهدها صورت گرفت گفت: با تدابیر فرمانده محترم کل سپاه در قرارگاه نبی اکرم(ص) و تشکیل کمیته‌ای مشترک و متشکل از سپاه، ارتش، وزارت اطلاعات، نیروی انتظامی و سایر نهادهای امنیتی ذیربط اقدامات پیش از برگزاری اجلاس مانند شناسایی، مکان‌یابی محل‌های استقرار و اقامت سران و هیات‌های همراه و سایر تدابیر و طرح‌های امنیتی به خوبی به سرانجام رسید. 

  گرجی زاده در خصوص اقدامات امنیتی که در زمان برگزاری اجلاس انجام شد نیز خاطر نشان کرد: در مدت برگزاری اجلاس تهران فعالیت‌های بسیار وسیع تری صورت گرفت؛ اسکورت و تامین حفاظت شخصیت ها و مقرهای متعدد اسکان آنها که غالب هتل‌های تهران میزبان هیات‌های خارجی بود توان امنیتی زیادی را طلب می‌کرد. 

  فرمانده سپاه حفاظت افزود: در کنار این موارد یک سری اقدامات امنیتی نامحسوس نیز انجام شد تا ایجاد هرگونه خطر آفرینی از جانب دشمن سلب شود. 

  وی با بیان اینکه هرچند بسیاری از اقدامات انجام شده را به دلیل نوع کار و حساسیت آن نمی توان عنوان کرد اظهار داشت: اما به وضوح می‌توان گفت اقدام امنیتی گسترده ای در این اجلاس صورت گرفت. 

  سردار گرجی زاده با مقایسه ضریب امنیتی کشورمان نسبت به کشورهای همجوار و سایر کشورها گفت: جمهوری اسلامی ایران از بالاترین رتبه‌های امنیتی برخوردار بوده و از بسیاری کشورهای توسعه یافته در زمینه شاخص ها و فاکتورهای امنیتی جلوتر است که مهم‌ترین عوامل آن مردم با ایمان، نظم‌پذیر و قانون‌مند و نیز نیروهای امنیتی توانمند و مقتدری هستند که اقتدار و توان عملیاتی خود را در مدت برگزاری اجلاس به بهترین نحو به نمایش گذاشتند. 

  فرمانده سپاه حفاظت با مقایسه اقدامات امنیتی که در برگزاری اجلاس تهران صورت گرفت با رویدادی همچون المپیک 2012 لندن اظهار داشت: کشور انگلستان در برگزاری این المپیک ارتش را در کوچه و خیابان‌های لندن مستقر کرد و با اعمال ممنوعیت‌های بسیار در عبور و مرور مردم به گواه رسانه‌های دنیا لندن را به یک پایگاه نظامی مبدل کرد؛ اما جمهوری اسلامی ایران در برگزاری اجلاس نم به هیچ‌وجه به این صورت عمل نکرد و تنها به دلیل شرایط خاص ترافیکی شهر تهران محدودیت‌های خاصی در مناطق پیرامونی محل اجلاس ایجاد شد و بسیاری از اقدامات امنیتی به صورت نامحسوس و بدون هرگونه مزاحمت برای مردم صورت گرفت. 

  وی با اشاره به دستاوردهای برگزاری اجلاس غیرمتعهدها به لحاظ امنیتی برای سپاه گفت: یک نیروی نظامی به طور مستمر نیاز به تمرین دارد، در برخی تمرین‌ها شرایط مشابهی فرض می‌شود اما برخی تمرین‌ها در میدان عمل واقعی صورت گرفته و نیاز به شرایط فرضی ندارد که این اجلاس تمرینی واقعی برای سپاه بود و تامین امنیت سران و کنترل امنیتی کشور توسط سپاه برگ زرین دیگری را در کارنامه درخشان سپاه رقم زد. 

  سردار گرجی زاده اجلاس غیر متعهدها را آزمونی بزرگ برای مدیریت نظام دانست و تصریح کرد: در این آزمون نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نمره بالایی را کسب نمود و شخصیت‌هایی که تاکنون به کشورمان نیامده بودند به ایران آمدند و با رضایت کامل پس از برگزاری اجلاس به کشورهایشان بازگشتند و انجام کلیه کارها در نهایت دقت و سرعت برای ما و همه ملت ایران مایه خرسندی و مباهات بود. 

  وی با اشاره به دستاوردهای مهم اجلاس تهران خاطرنشان کرد: این اجلاس تبلیغات فراوان و جنگ روانی دشمن بر علیه ایران را به شکست کشاند و نشان داد جمهوری اسلامی ایران نه تنها منزوی نشده بلکه سرزنده، پویا و فعال است. 

  فرمانده سپاه حفاظت در ادامه تصریح کرد: بسیاری از نمایندگان کشورها در دیدارها و اظهاراتشان بر تسلط و اشراف نیروهای امنیتی بخصوص نیروهای سپاه، حفاظت انصارالمهدی(عج) که حفاظت از شخصیت‌ها را بر عهده داشتند و برخورد شایسته آنها اذعان می کردند و دبیرکل سازمان ملل نیز از آرامش و امنیت موجود و نحوه برخوردها آنچنان مشعوف شده بود که رسما از تیم حفاظتی و برخورد آنها تقدیر کرد. 

  وی با بیان اینکه “اقدامات امنیتی اگر نامحسوس اجرا شود زیباست” تصریح کرد: نهادهایی که کار امنیتی می کنند نمی توانند بسیاری از کارکردهای خود را عنوان کنند به این دلیل که قرار نیست دشمن از بسیاری از تاکتیک‌ها و اقدامات خبردار شود. 

  فرمانده سپاه حفاظت در پایان تاکید کرد: به مردم این اطمینان را می دهیم که سپاه امروز سازمانی منسجم و مقتدر است و توان عملیاتی اش به حدی است که می‌تواند پاسخگوی تمامی نیازها در راستای ماموریت خطیر خود نسبت به پاسداری و صیانت از انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن باشد. 

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.