• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , سیاسی » حذف هاشمی از لیست کاندیداهای ریاست جمهوری؟
  کد خبر : 783578

  حذف هاشمی از لیست کاندیداهای ریاست جمهوری؟

  حذف هاشمی از لیست کاندیداهای ریاست جمهوری؟ Reviewed by Farnaz on Sep 11Rating: چندی پیش بود که یک روزنامه اصلاح طلب، پروژه جدیدی را کلید زد که بر طبق آن آیت الله هاشمی رفسنجانی ، به عنوان یکی از کاندیداهای ریاست جمهوری یازدهم معرفی شد.   پروژه ای که بعد از آن توسط سایر رسانه…

  حذف هاشمی از لیست کاندیداهای ریاست جمهوری؟ Reviewed by Farnaz on Sep 11Rating:
  چندی پیش بود که یک روزنامه اصلاح طلب، پروژه جدیدی را کلید زد که بر طبق آن آیت الله هاشمی رفسنجانی ، به عنوان یکی از کاندیداهای ریاست جمهوری یازدهم معرفی شد.

   

  پروژه ای که بعد از آن توسط سایر رسانه های اصلاح طلب حمایت شد تا موجی در خصوص احتمال کاندیداتوری هاشمی رفسنجانی ایجاد شود.

  این در حالی بود که پیش از این گمانه زنی ها تنها در باره ا ین بود که چه کسی کاندیدای مورد حمایت  رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام خواهد بود اما به یک باره،یک روزنامه اصلاح طلب صراحتا خواستار ورود هاشمی به عرصه انتخابات شد و اعلام کرد‌که کلید حل مشکلات کشور دست هاشمی است.

   

  بعد از آن بود که موجی از تکذیب ها و تایید ها آغاز شد. بلافاصله بعد از رسانه ای شدن این اخبار، روزنامه جمهوری اسلامی که به هاشمی رفسنجانی بسیار نزدیک است ، خبر آمادگی هاشمی برای نامزدی در انتخابات ریاست‌جمهوری را تکذیب کرد.

  بر اساس خبر این روزنامه منابع نزدیک به هاشمی می‌گویند که آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی هیچ برنامه‌ای برای ورود یا دخالت در انتخابات ریاست جمهوری آینده را ندارد تا همه چیز به اول بازگردد .

  بعد از آن نیز، محمد هاشمی خبر حضور رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در انتخابات یازدهم ریاست جمهوری را تکذیب کرد.

  محمد هاشمی درباره انتشار اخباری مبنی بر حضور برادرش، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در انتخابات یازدهم ریاست جمهوری گفت: این خبر تنها و تنها گمانه زنی رسانه ای است. بنده خبر حضور رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم را قویاً تکذیب می کنم.

  عضو سابق مجمع تشخیص مصلحت نظام این اخبار را نادرست خواند و خاطرنشان کرد: بنده خبر حضور رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم را قویاً تکذیب می کنم.

  موج این تکذیب ها ادامه داشت و حتی وزیر اطلاعات دوران سازندگی نیز کاندیاتوری هاشمی رفسنجانی را بعید دانست.

  حجت‌الاسلام علی فلاحیان در این خصوص گفته بود: من این موضوع را از آقای هاشمی رفسنجانی نشنیده‌ام اما به نظرم، باید جوان‌ها در انتخابات ۹۲ نامزد شوند.

  اما در حالی که موج تکذیب ها درباره کاندیداتوری آیت الله ادامه داشت، شخص رئیس مصلحت نظام این مساله را رسما تکذیب نکرده تا احتمال کاندید شدن وی همچنان دور از دسترس نباشد.

  با این حال ، درحالی که پیش از این شورای نگهبان اعلام کرده بود برای انتخابات ریاست جمهوری محدودیت سنی وجود ندارد اما بهارستان نشین ها از طرحی سخن می گویند که عملا کاندیداتوری هاشمی رفسنجانی را منتفی می کند.

  شرط سنی ۷۵ سال برای کاندیداها، عملا هاشمی رفسنجانی ۷۸ ساله را از صحنه انتخابات حذف خواهد کرد.

  در آخرین اظهارات، عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس از بررسی پیشنهادت مختلف در اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری از جمله قراردادن شرط سنی حداکثر ۷۵ سال برای کاندیداها خبر داده است.

  محمد ابراهیم رضایی با بیان اینکه هنوز هیچ تصمیم قطعی برای اصلاح قانون اتخاذ نشده است، گفت: شرایط تحصیلی و سنی از جمله موضوعاتی است که در کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت و از جمله پیشنهادات قرار دادن شرط حداکثر ۷۵ سال برای کاندیداتوری ریاست جمهوری بود.

  رضایی با بیان اینکه بررسی این موضوع همچنان در کمیسیون ادامه خواهد داشت، گفت: بررسی اصلاح قانون زمان بیشتری نیاز دارد و تمام ابعاد آن باید مورد بررسی کارشناسانه قرار گیرد، نهایتا تا پایان مهرماه به نتیجه قطعی درباره اصلاح قانون انتخابات خواهیم رسید.

  نماینده خمین گفت: هدف از اصلاح این قانون رفع ابهامات و مشکلات است و بنا نداریم تغییرات اساسی در قانون اعمال کنیم.

  حالا باید منتظر تصمیم مجلس و اظهار نظر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام بود تا بالاخره تکلیف کاندیاتوری هاشمی رفسنجانی مشخص شود.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.