• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی , مطالب برگزیده سایت » دروغهــایی که دربــاره زلـــزله آذربـــایجان گفـــتند را بدانید
  کد خبر : 779817

  دروغهــایی که دربــاره زلـــزله آذربـــایجان گفـــتند را بدانید

  دروغهــایی که دربــاره زلـــزله آذربـــایجان گفـــتند را بدانید Reviewed by Aryan on Sep 10Rating: با درود خدمت شما عزیزان . انسان ها همیشه خودشون رو در لحظات سخت نشون میدن . حادثه تلخ آذربایجان دل همه رو به درد آورد از اتفاق پخش خنده بازار بگیر و حواشی دیگر اما چیزی که بیشتر دل آدم…

  دروغهــایی که دربــاره زلـــزله آذربـــایجان گفـــتند را بدانید Reviewed by Aryan on Sep 10Rating:

  با درود خدمت شما عزیزان . انسان ها همیشه خودشون رو در لحظات سخت نشون میدن . حادثه تلخ آذربایجان دل همه رو به درد آورد از اتفاق پخش خنده بازار بگیر و حواشی دیگر اما چیزی که بیشتر دل آدم رو رنجان میکنه که در تلخترین لحظات عده ای از انسان ها پیدا بشند که فکر منافع خودشون فقط باشند و همه چیز برای اونها وسیله باشه .

  شاید این همه صبر کردیم دلایل خاص خودمون رو داشتیم اما این سکوت را باید با دلایل محکم می شکستیم و شاید حالا زمان درست باشد .
  همه ایران ویج را به عنوان یک گروه مردمی و دوست دار تاریخ و فرهنگ ایران عزیزمان میشناسند و میدانید که تمام تلاشمان برای سربلندی کشورمان هست و تمام تلاشمون رو برای ارتقاء فکری جوانان و مردمان ایران عزیزمان میکنیم و طبیعی هست در مقابل تمام کسانی که هدفی جزء نابودی ایران عزیزمان ندارند به ایستیم و یک درس دندان شکن بدهیم .

  داستان از این قرار هست که عده ای معلوم و حال هستند که فقط به فکر جدایی مناطق آذری زبان کشور عزیزمون ایران را دارند که این افراد طرفدار تفکری به نام ” پانترکیسم ” هستند .

    پانترکیسم چیست : پان‌تُرکیسم، ایدئولوژی ملی‌گرایانه (ناسیونالیستی) و توسعه‌خواهانه‌ای است که برپایهٔ آن همه مردمانی که به زبانی ترکی‌تبار سخن می‌گویند، ملت واحدی هستند که باید تحت رهبری در دولتی واحد متحد شوند.

  هدف پان‌ترکیسم گردآوردن همهٔ ترک زبانان، از جمله ترک زبانان قبرس، بلغارستان، شبه‌جزیره بالکان، آسیای مرکزی، عراق، ایران، افغانستان، ترکستان چین (ایالت سین‌کیانگ)، قفقاز، کریمه، ماوراء قفقاز، تاتارستان، حوالی رود ولگا و سیبری تحت رهبری ترکیه است.

    اندیشه پان ترکیسم: نخستین بار از سوی یک خاورشناس مجارستانی یهودی تبار بنام آرمینیوس وامبری در دهه ۱۸۶۰ ساخته و مطرح گشت. وامبری رایزن سلطان عثمانی شده‌بود ولی در نهان برای لرد پالمرستون و دفتر امور خارجه بریتانیا کار می‌کرد.

  نکته جالب اینجاست که تمام تلاش این گروه این هست که به جوانان آذری تلقین کنند که فارس ها ( تمام استان های ایران و مخصوصا تهرانی ها ) هیچ تلاشی برای ابادانی آذربایجان نمی کنند !!!

  اما جالب اینکه فقط در هفته دولت که در چند روز پیش بود استان آذربایجان بعد از مشهد و اصفهان سومین استانی بود که بیشترین طرح های عمرانی در آن افتتاح شد ( بیش از 2000 طرح )

  ایران ویج سنگ هیچ حذب یا گروهی رو به سینه نمیزنه و فقط به فکر اتحاد ملی و ایران عزیزمان هست و بس و سنگ دولت هم به سینه نمیزنیم چون گلی بر سر ما نزده و همچین دل خوشی هم نداریم از برخی اتفاقات !.

  همین گروه پانترکیسم بود که چنان تبلیغاتی برای خودش راه انداخته بود در هنگام حوادث زلزله آذربایجان که ای مردم آذربایجان هیچ کدوم از مردم ایران به فکر شما نیستند و اصلا به شما اهمیت نمیدن که برای شروع از دنیای مجازی شروع کردند و با پخش تصاویری که دولت ترکیه اعلام امادگی کرده و حتی کمک های خودشون رو ارسال کردند !.

  دروغ نگیم ما هم تحت تاثیر همین تبلیغات و شبکه های غربی ( بی بی سی و … ) قرار گرفتیم و باور داشتیم که هر چی میگند درست هست اما وقتی که رفتیم انجا چیز هایی دیدیم که باورش برای همه و مخصوصا ما سخت بود .

  درست هست در مورد دریاچه ارومیه واقعا کم لطفی زیادی شده اما در مورد زلزله مردم ایران حتی 1 لحظه هم کم نذاشتند . قبول داریم کم کاری هایی بود چه از طرف دولت و … اما این کم کاری ها بعداً بر طرف شد یا بهتر بشه گفت کم شد اما مردم ایران همیشه پای هموطن هاشون ایستاند این بار آذربایجان بود خدا نکنه اما دفعه بعد هر جای دیگه هم باشه تا آخرش هستیم .

  درسته این گروه وجود دارند اما جوانان های آذری غیور دیگر هم هستند آگاه هستند و خوب میفهمند و در راه اتحاد کشورشون قدم بر میدارند برای نمونه همین بچه های تبریز که در شهر تتبریز بودند و برای کمک کردن با ما بودند .

  اما این پر حرفی ها برای این بود برخی تصاویر رو به شما عزیزان نشون بدیم که در دنیای مجازی پخش شده بود و همین گروه پانترکیسم سوء استفاده میکرد .

  این اتفاق به حد کافی تلخ بود اما این افشا گری ایران ویج برای روشن شدن برخی موضوعات هست تا جلوی این گونه اقدامات که دروغ پردازی هست گرفته بشه به امید اتحاد همیشگی ایران عزیزمان

  منابع این مطالب به کمک مدیران و برخی اعضاء فهمیده و وطن دوست جمع آوری شده و البته از برخی سایت ها و گروه های موجود در خود شبکه های اجتماعی نیز کمک گرفته شده که در صورت نیاز در آینده نام این صفحات و دوستان بیان خواهد شد .

  مطمین هستیم این ایمیل برای برخی افراد خوشایند نباشد اما با این حال پای حرفهایی که زدیم ایستاده ایم .

  مهم فقط ایران است و بس
   

  این عکس رو منتشر کردند به عنوان اولین بسته‌‌های کمک ترکیه به آذربایجان! نه خیر عزیزانم.. عکس مربوط است به کمک ترکیه به کشور میانمار

  برای مشاهده اثبات این موضوع به لینک های زیر سر بزنید

  لینک اول
   

  در این چند مدت عکس‌های مختلفی در فضای مجازی به نام زلزله‌ی آذربایجان منتشر شد. اکثر این عکس‌ها هیچ ارتباطی به این حادثه‌ی دردناک نداشتند و از سر ناآگاهی و به سرعت در فضای مجازی ایرانی و به ویژه فیس‌بوک به اشتراک گذاشته شد. بدون هیچ توضیح اضافه‌ای و تنها جهت روشنگری، چند نمونه از این عکس‌ها به همراه مختصری از واقعیت، تقدیم دوستان و همراهان می‌گردد.
   

  تصویر شماره ۱:
  این عکس مربوط به انقلاب مصر است. تاریخ بارگذاری این عکس در لینک‌هایی که ملاحظه می‌کنید، ۲۵ ژانویه ۲۰۱۱ است! جدا از لینک‌هایی که جهت اثبات مدعایمان قرار گرفته، نوع پوشش این مرد، خود گواهی بر عرب بودن اوست.

  لینک اول و لینک دوم

   

  تصویر شماره ۲:
  این عکس مربوط به جنگ عراق است؛ بی هیچ توضیح اضافه‌ای:

  برای مشاهده اینجا کلیک کنید

   

  تصویر شماره ۳:
  در مورد این تصویر نمی‌توان نظر قطعی داد. برخی بر این باورند که رسانه‌های عربی تصویر زلزله‌ی آذربایجان را به عنوان عکسی از کشتار مردم سوریه توسط رژیم بشار اسد منتشر کرده‌اند. از هر دو طرف مدعی، لینک‌هایی قرار گرفته است.

  برای مشاهده اثبات این موضوع به لینک های زیر سر بزنید

  لینک اول و لینک دوم و لینک سوم و لینک چهارم و لینک پنجم

  تصویر شماره ۴:
  بازدید آنجلینا جولی به عنوان سفیر کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل از مناطق سیل‌زده‌ی پاکستان در سال 2010:

  برای مشاهده اثبات این موضوع به لینک های زیر سر بزنید
   
   لینک اول

   

  تصویر شماره ۵:
  زلزله‌ای به تاریخ ۲۱ می ۲۰۰۳ در الجزایر و نجات «امیلی کیدی» ۲ ساله از زیر آوار توسط مأمور نجات اسپانیایی

  برای مشاهده اثبات این موضوع به لینک های زیر سر بزنید

  لینک اول و لینک دوم و لینک سوم
   

   
   

  تصویر شماره ۶:
  این عکس بهرحال مربوط به ایران نیست. در سایت‌هایی فرانسوی زبان، به تاریخ‌های ۹ آگوست ۲۰۰۶ و ۱۵ آوریل ۲۰۱۲ بارگذاری شده است. پیشنهاد می کنیم برای خواندن توضیح، از مترجم گوگل استفاده کنید! آنچه که ما در یکی از سایت‌های مورد اشاره مشاهده کردیم، این عکس مربوط به بمباران محله‌ی شیاه (شیاح) بیروت توسط اسرائیل در تاریخ ۸ آگوست سال ۲۰۰۶ است.

  برای مشاهده اثبات این موضوع به لینک های زیر سر بزنید

  لینک اول و لینک دوم و لینک سوم
   

   
   
   
   
   
   

   

  تصاویر شماره ۷ تا ۱۱:
  در منابع متعددی به عنوان عکس‌های زلزله‌ی بم منتشر شده‌اند. حتی اگر درباره‌ی محل رخداد و دلایل این اتفاقات تردید داشته باشیم، در این خصوص که این عکس‌ها متعلق به زلزله‌ی آذربایجان نیست مطمئنیم. با باز کردن لینک‌ها درمی‌یابید که عکس‌ها در تاریخ‌های متفاوتی از سال ۱۳۸۶ تا به امروز انتشار یافته‌اند!

  برای مشاهده اثبات این موضوع به لینک های زیر سر بزنید

  لینک اول و لینک دوم و لینک سوم و لینک چهارم و لینک پنجم و لینک ششم و لینک هفتم و لینک هشتم

   
   تصاویر دیگر در این باره

  تصویر شماره 12
  فاجعه زلزله آذربایجان به اندازه کافی دردآور هست و نیازی به عکس های قدیمی که ربطی به زلزله اخیر ندارد نیست. در صورت استفاده از اینگونه عکس ها حتما تاریخ و محل آنرا ذکر کنید.

  برای مشاهده اثبات این موضوع به لینک های زیر سر بزنید

  لینک اول
   

   

  تصویر شماره 13
  عکس زیر مربوط به زلزله ترکیه و برنده جایزه ورلد پرس 1983 میلادی ست. گروهای متفاوتی مدعی شده اند که این عکس مربوط به جنگ قره باغ، غزه و لبنان است

  برای مشاهده اثبات این موضوع به لینک های زیر سر بزنید

  لینک اول
   

  در پایان باز هم مصرانه از شما عزیزان خواهشمندیم هر مطلبی و حتی عکسی را به صرف دردناک بودن یا بهرحال مناسب حال بودن، به عنوان واقعیت قبول نکنید.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۱۱۰)  • ki

   نه كه شما خيلي راست ميگيد.شما هم مثل اونا

  • نجات

   پدر خانه اگر در بین فرزندانش فرق بذاره ان فرزند روزی از پدر جدا میشود زبانمان را گرفتید دریایمان را گرفتید جوانان ما را میگیرید تمام خارخانجات درمرگز کشور هستند از دود انها دارید خفه میشوید ولی اجازه نمی دهید خارخانه های مهم بطرف مابیایند شیراز اصفهان تهران وغیره پرکارخانه شده جوانان ما ازبیکاری بطرف مرگز میایند من یک فروشنده کالا هستم از کوچکترین گرفته تا بزورگترین کالا همه را باید ازبیرون از اذربایجان تهیه کنیم خودمان نداریم مارا همیشه مهتاج نگه داشتند کسی بفکر اذربایجان نیست بفکر خودباشیم

  • nejat

   بهتره شما بگویید دراذربایجان زلزله نشد شما تمام حقیقت را دروغ خواندی ازشما جز این انتظار نداریم

  • aliabdolalipor

   آدمها از خودشون خبر ندارند بیخبرند امروز این اتفاق برای اینا افتاده فردا برای ما باید عبرت داشته باشیم ترک وفارس وکرد ولر نداریم

  • بز قورد

   از اونجا که به ترک ها گفتی آذری فهمیدم قند نخود نمیفهمی .من خودم ترکم و از اینکه به من بگن آذری حالم بهم میخوره .از هرچی که به مغزت میرسید گفتی به جر اینکه چرا دارن همه چی ترک ها رو نابود میکنن.فیلم میسازن یه ترک رو میزارن مسخرش میکنن و بهش میخندن و اونو1 اسکول نشون میدن ولی یکی نیست بگه من ترک تو کرج و تهران هر روز 100 تا فارس پخمه رو میزارم سرکار. گفتم ترک ن آذری.ودر مورد زلزله آذربایجان باید بدونی این زلزله خدای نکرده هرجای به غیر اونجا میومد همه ترک ها اولین نفری هستن که کمک میکردندن.مارو مسخره میکنین از خودمون دفاع میکنیم میگین وطن فروشن خائنن ولی یکی نیست بگه دایی18سالم از روستای تو زنجان میره تو شلمچه میجنگه و شهید میشه حالا به من میاد وطن فروش باشم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • ali mousavi

   درود برتو جوان غيور ايراني ما ايرانيها افتخار ميكنيم كه شماجوانان راداريم باز هم متشكرم

  • محسن

   سلام ایران و ایرانی و ایران ویجی
   خداییش دمت گرم آقای احمد نیا. ماکه نتونستیم به اطرافیانمون بفهمونیم که در دنیای امروز فقط چیزایی را باور کنید که بعد از مستقیم و زنده دیدنش در موردشم تحقیق کرده باشید.
   واقعا نمیشه دیگه به چشمامونم اعتماد کنیم

  • مهرداد

   همیشه سعی در تحریف دارید! الان برین ببینید بچه های کوچک و پیرها تو سرمای شب داخل چادر چگونه شب رو روز میکنند!! از کدام کمک حرف میزنید؟ کجاست آن کمکهای نقدی؟ نکنه قیمت چادر چنان گران شده که آنهمه کمک مردمی دولتی رهبری اوپراتورهای تلفن و … صرف خرید این چادرها شده؟؟؟؟ کجایین شما که میگین آنجا بودین خبر دارین برای ساخت دوباره منزل آوارگان دارن بهشون وام!!! کلمه رو دقت کنید وام میدن!!! اونم به 60 سال به بالا تعلق نمیگیره! کاش شما کمی وجدان رسانه ای داشتین!

  • زهره

   سلام آفرين به غيور مردم ايراني كه هميشه در پي گفتن واقعيت است گرچه دلش از بعضي از مسائل خونه ، خدايي من خودم شاهد بودم كه چگونه همكاران شما به خونه ها مي آيند و كمك هاي مردمي را جمع آوري و مستقيما بدست اين عزيران ميرساند آرزومندم كه همه شما عزيزاني كه در راه وطن و هم وطنان ارزشمند قدمي بر ميداريد همواره سلامت – پيروز و موفق باشيد . بسيار متشكرم

  • یک اشنا

   سلام به همه دوستان عزیز
   من یه اذربایجانی هستم البته تو شهر های مختلفی زندگی کردم از خطه ی جنوب تا اصفهان و شیراز و… من پانترکیسم نیستم هیچ عقیده ای هم به اون ندارم ولیاگه تاریخ رو برسی کنید می فهمید که همیشه در حق ما اذری زبان ها ظلم شده من با زلزله کاری ندارم ولی چطوره که اقای دکتر احمدی نژاد می تونه کویر هارو اباد کنه و از دریای مازندران به کویر اب بکشه ولی قادر نیست دریاچه ی ارومیه رو که در حال خشک شدنه نجات بده ؟ دریا چه ای که 5/8 ملیارد تن نمک داره که اگه خشک بشه نه تنها اذربایجان غربی و شرقی به همدان کردستان و استان های هم جوار و کشور همسایه ترکیه رو هم تحت تاثیر قرار میده !!!!!
   حالا خودتون قضاوت کنید

  • سمیه

   سلام بر شما ایرانیان واقعی ، یک ایرانی واقعی و دلسوز کشور هرچند از بعضی از شرایط جامعه و مدیریت نادرست کشور ناراحت و دلخور باشه اما هیچ وقت به دروغها درباره کشورش دامن نمیزنه با غیرت خاصی از کشورش دفاع می کنه و خودش سعی می کنه کشورش رو بسازه و از بیگانه کمک نمیخواد . ممنون از اطلاع رسانیتون . پیروز باشید و سربلند ایرانی

  • من

   با سلام .واقعا از پيگيري اين موضوع توسط شما خوشحال شدم.اميدوارم هميشه پيروز باشيد و خدا يارتان باشد.

  • احمد

   سلام به نظر من مهم نيست كه اين عكسها مربوط به كجاست از هر كجا هستند خداوند به بازماندگان صبر عطا فرمايد و هيچ كسي را به اين بلا گرفتار نكند.خيلي دردناك است

  • oldooz

   خيلي ممنون به خاطر روشنگريتون

  • narjes

   سلام ممنون از اطلاع رسانیتون باید این تلاشها ادامه پیدا کنه تا تمام مردم مطلع و متحد بشن

  • زیبا

   سلام و خسته نباشید
   ممنون از مطالب خوبی که ارسال کردید

  • مجتبی

   نظر قبلیم چون شاید خیلی حقیقت داشت تایید نشده ولی خود شاه عباس هم تورک بود

  • شهباز

   باسلام و خسته نباشید
   واقعا ممنونم از این مطلبی که قرار دادید.
   درود بر شما که ایران رو دوست دارید
   نگران این بچه های اتا تورک هم نباشید اونا ازوقتی روم شرقی بودند و بعد هم عثمانی شدند با ایرانی جماعت بد بودن و هیچ …….نتونستن بکنن.
   راستی سریال جدید حریم سلطان شون زو هم دیدید که کم مونده خودشونو داریوش خطاب کنن و به ایرانی ها هم بی احترامی میکنن
   یادشون رفته شاه عباس چجوری…………………..

  • شهریار

   پس از ۹ سال اگر به بم سر بزنید هنوز آثار زلزله را می بینید پان کرمانیست ها کم کاری ها را از چشم چه کسی می بینند. زلزله رودبار ۲۱ سال پیش اتفاق افتاد پانزده سال طول کشید تا خود مردم خانه های جدید بسازند نظر پان رشتی ها چیست. عدم رسیدگی مناسب به حادثه دیدگان مشکل منطقه ای نیست مشکل ملی است. در مورد شوخی های منطقه ای و لهجه ای سخت نگیرید بلاخره باید به یک چیز های خندید چون خنده برای جلو گیری از افسردگی ملی لازم است. تعصب ها را هم به تدریج کم رنگ می کند، عزت زیاد

  • ايراني

   سلام و عرض ادب …. نوشته ها زياده …. همشون جاي تفكر دارن … اما مدير محترم زين پس يادت باشه بجاي آذري از كلمه متين تــرك استفاده كني … البته بگم پانتركيسم محكومه ولي فاشيست و پان فارسيسم هم دوچندان محكومه ….. چرا پان فارسيسم ها محكوم نميشن …. تبعيض نژادي عليه ترك ها كاملا آشكار و براي همه معلومه …. سر خودتون كلاه نزارين بي زحمت … ياشاسين ايران.

   • احمدنیا

    Dorod bar shoma

  • ali

   دست مریزاد علی آقا ی عاشق ایران و ایرانی

  • ali

   علی آقا به خاطر روشنگری هایتان متشکرم

  • SHEYDA

   salam o khaste nabashid.
   dar bareye ax ha nazari nadaram vali man khodam ba 2 cheshme khishtan didam ke turkiye kamiyoun haye komak resaniye khodesho ferestade bood be tabriz ke shokre khoda hich kodomo nadadan!

  • غلامرضا نصرآبادي

   با سلام اولا آنهايي كه مي آيند و اين ايده جدايي تركها را از ما پرچم مي زنند يادشان رفته كه ستارخان و باقرخان اين دوشهيد عزيز و والا مقام بهشتي براي همين ايران زمين در مقابل حكومت هاي نادان زمان خويش ايستادند و مبارزه نمودند وشهيد شدند پس به همين راختي است كه خود آنها اين واقعيتها را به فراموشي بسپارند و بيايند اين ايده مزخرف اسرائيلي يهودي را به مرحله اجرا بگذارند والله كه من تا هفت نس اندر نسل بعد ازمن هم اين را باور ندارند

  • sana

   من می تونم براتون مطلب بفرستم؟؟؟؟
   برای اجزا می فرستبد؟؟؟؟

  • s.d

   البته همه ترک هاهم اینجوری نیستن

   • نجات

    این همه از هموطن بودن میگویید برایم بگوییداقایان فارسها چرا اجازه نمیدهند ما ترکها خط خودمان را یاد بگیریم چرا در قرن 21 تمام اذربایجانیها بیسواد بمانند من نمیتوانم دو خط ترکی با زبان مادریم به مادرم نامه بنویسم این یک دشمنی با مردم ترک است چرا کتاب عربی داریم ولی کتاب ترکی ممنوع است جواب بدهیدانهایی که دم از هموطن بودن میزنید

  • sana

   mer30 az in ke be nokte haye khoobi eshare mikonid.

  • مجتبی

   نمیدونم چرا این مطالبو به تورکها یا همونی که شما میگی(پانتورکها) نسبت میدی شما الان میگی ولی خیلی از ترکها همون اول کاری چندتا از این عکسا رو تکذیب کردن مثلا هواپیمای ترکیه و انجلینا با براد رو حالا بگذریم ولی خود شما هم داری یک طرفه به مساله نگاه میکنی آزربایجان بیشترین معدن ها رو تو خودش داره دومین معدن طلای کشور ، دومین معدن مس کشور و …. به غیر از اون اینطوری که من شنیدم فقط شهر ما 15 در صد از تولید آهن آلات کشور رو میکنه حالا سهم آزربایجان از این همه سود چیه ؟ این پولها کجا میره و چی میشه؟ این جواب بخشی از حرفاتون ولی بخشی درسته و حق دارین ولی اگه صدا و سیما یا بقیه خبر گزاری ها درست اطلاع رسانی میکردن این دروغها میتونس اتفاق بی افته؟
   راستی اون طرحهایی که میگی درسته پشت سر هم دارن سد درست میکنن که یه چیکه هم آب به دریاچه نرسه و هر چی کارخونه ی مظره از شیشه سازی و بازیافت گرفته تا ….(الله اعلم) دارن اینجا میسازن طوری که توی 10 آب چاه ما 10-12 متر رفته پایین و دمای هوا قبلا تو تابستونا 26-30 بود ولی الان توی یه منطقه ی کوهستانی شاهد دمای 40-42 درجه هستیم.
   ببخشید اگه سرتون رو درد آوردم

  • مینا

   همرو با هاتون موافقم چون من یه آذربتیجانیم و فاصله زیادی با محل زلزله نداریم به اونجا هم سر زدیم برا کمک هر چند ناچیزی و دقیقا معلومه کدوم عکسا به اونجا میخورن و نمیخورن……….
   ممنون که در این باره هم تلاش کردین و مطلب نوشتین و خلاصه دمتون گرم

  • آرشین

   با سلام من فکر می کنم این ربطی به پان ترکیسم نداره به خاطر اینکه خیلی عکس ها و مطالب دروغ این روزها در فضای مجازی دست به دست می شه که البته واقعا تاسف باره

  • یک ایرانی

   سلام ایران ویج
   از اینکه هر روز میل های خوب میفرستی خیلی ممنونم، از اینکه حرکت های انسان دوستانه انجام میدی که خیلی ارزشمنده و قابل تقدیر… ولی بهتره که سعی کنین وارد مسائلی که در حیطه آگاهی و توانایی شما نیست،نشین . در مورد اینگونه مسایل که ریشه های عمیق سیاسی و اجتماعی دارن، نباید زود و عجولانه قضاوت کرد.
   اینکه شما رفتین و به مردم زلزله زده کمک کردین دستتون درد نکنه… ولی برای این تحلیل هایی که خیلی عجولانه بیان شده سالها تحقیق و مطالعه لازمه…. سودجویی در هر کاری ناپسند و مضمومه… ولی اینگونه مطلب نوشتن هم نشان از خامی و بی اطلاعی است. اول چند سطر از زلزله نوشتین و بعد در مورد یک ایسم توضیح دادین….
   توصیه من اینه که ارزش کارهای انسان دوستانه تون رو با پرداختن به مسایل این چنینی کم نکنین و اظهار نظرهای علمی و پخته تری رو ارائه کنین….

   • احمدنیا

    درود بر شما

    ممنونم از نظر خوبتون .

  • mohapar

   مرسی از اطلاع رسانی شما خیلی چشمها را باز کرد

  • فرهاد

   بعضی از از دوستان با اصل ماجرا و تبعیض صورت گرفته اشنایی کافی ندارند و با بیان برخی از مطالب سعی در انحراف فکری بعضی از مردم را دارند .همانگونه که تعغیر نام و جعل نام یک محل کشور ویا یک خلیج کاری بسیار نادرستی است درست همانطور تعغیر نام کوه و دشت و بیابان شهرو روستا هم کار نادرستی است و نشانه هایی از اسیمیلاسیون در یک منطقه است و متاسفانه طی هشتاد سال گذشته این سیاست به وفور بر روی مردم حاشیه ایران دیده میشه .

  • مجید علی زاده

   سلام ،
   واقعا ممنونم که بی طرفانه قضاوت میکنید و همیشه طرف حق و میگرید
   نفستون همیشه گرم باشه

  • محمد لطفی

   بسیار عالی بود، متشکرم.

  • yasin

   بسیار عالی بود . دست مریزاد از این همه توجه و احاطه اطلاعاتی

  • mohammad reza amjadi

   دوستان عزیز ایرانویچ
   با سلام و عرض خسته نباشید
   ممنون از تلاش های فراوان شما برای جلب همکاری و هماهنگی جوانان بویژه در مقوله اتحاد ملی
   ولی آنچه در این پست بدان پرداخته شد، عمدتاً معرفی پدیده ای بنام پانترکیسم بود بی هیچ دلیل قاطع و روشنی
   آنچه که از زحمات عزیزان در شبکه محترم ایرانویچ مشاهده شد مشتی تصاویر با مستندات لازم برای اثبات اینکه زلزله آذربایجان به آن وحشتناکی و فاجعه ناکی نبوده است که فکر می کردیم، بود!!
   دوستان عزیز،
   با توجه به اینکه شبکه ایرانویچ طیف وسیعی از اقشار جوان جامعه را تحت پوشش خود دارد، لذا توجه به موضوعات انتخابی و بحث پیرامون آن از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است.
   در این ایمیل که به سرتاسر ایران و حتی جهان ارسال کردید چند نکته مهم به شرح زیر خودنمایی می کرد که به اعتقاد بنده این نکات مهم تأثیر بیشتری از آنچه نگارنده محترم فکر می کرد بر افکار جامعه می تواند داشته باشد:
   1- معرفی و توسعه تفکر جدایی طلبی و جدایی خواهی
   شاید لازم باشد در شبکه های اجتماعی معتبری نظیر ایرانویچ برخی عبارات و تعابیر منفی، کمی در پرده و نه آنچنان واضح بیان شود که قبح مسأله از بین برود و مدعیان را مدعی تر نماید.
   2- نشان دادن عکس های فوق، تنها از شدت نگرانی و حساسیت بیننده نسبت به پدیده زلزله آذربایجان کاسته و ممکن است نظر او را نسبت به کمک های آتی به مناطق زلزله زده عوض کند.
   3- نکته سوم اینکه برخی از تصاویر ذکر شده نه توسط عوامل پانترکیسم بلکه توسط برخی از افرادی دلسوزی که به شدت نگران اوضاع زلزله زدگان بودند منتشر شده است. نمونه این تصاویر را در پایگاه های خبری فارسی زبان به کرات می توانید ردیابی کنید. بنابراین به نظر می رسد که نشان دادن صحنه های دلخراش و دردآور و انتصاب آن به زلزله آذربایجان بیشتر از آنکه بتواند بازیچه دست پانتورکیسم ها باشد، وسیله ای بوده برای نشان دادن عمق فاجعه و جلب کمک های مردمی بیشتر
   4- نکته آخر اینکه شاید بهتر باشد بجای مبارزه مستقیم و پر هزینه با پدیده هایی نظیر جدایی طلبی که متأسفانه غیر از آذربایجان در مناطق مختلف کشور نیز خودنمایی می کند بر روی دلایل شکل گیری این پدیده و رفع آن بصورت منطقی و ریشه ای فکری شود. شاید عمل به برخی مواد قانون اساسی مبنی بر آزادی اقلیت های قومی، آموزش زبان مادری، توجه به فرهنگ قومی و منطقه ای، برخورد قاطع با هجویات و به سخره گرفتن زبان و لهجه و تاریخ و فرهنگ اقوام (بویژه آذربایجان) و بسیاری دیگر ریشه شیطنت برخی ها را بخشکاند.
   متأسفانه در سالهای اخیر نه آنچنان که از سوی دولتمردان در اصفهان و یزد و کرمان و مشهد و اهواز سرمایه گذاری و رشد اقتصادی و صنعتی داشته اند، در آذربایجانی که تا قبل از انقلاب قطب صنعتی کشور بود، سرمایه گذاری و توجه لازم نشده است. هجوم سیل آسای مردم آذربایجان به استانهایی نظیر تهران، اصفهان و حتی خوزستان برای یافتن کار و اشتغال دلیل قاطعی است بر عدم توجه دولتمردان به سرمایه گذاری های بنیادین در مناطق ترک نشین.
   به نظر می رسد که طرح موضوعاتی نظیر افتتاح 2000 طرح عمرانی بیشتر بازی با اعداد باشد. چرا که اگر سهم سرمایه گذاری و توسعه صنعتی و اقتصادی در آذربایجان حداقل متناسب با سایر استانهای فارس نشین بود، سیل عظیم مهاجرت از مناطق ترک نشین به این استان ها اتفاق نمی افتاد.

   ضمن تشکر از احساس مسئولیت شما در کمک به زلزله زدگان آذربایجان
   و ضمن سپاس از تلاش های جمعی تان برای توسعه فرهنگی این مرز و بوم

   • احمدنیا

    با درود ابتدا از وقتی که گذاشتید برای این نظر کامل و به حقتون از شما کمال تشکر را دارم اما لازم میبینم به چند نکته ای که اشاره کردید پاسخ بدهم تا ابهامات لازم برطرف شود.

    1- پیشنهاد شما این بود که که نام این گروه ها در خفا باشد و با اعلام نام آنها بزرگتر می شوند. اما مجموعه ایران ویج نظر خلاف عقاید شما را دارد و برای این مخالفت دلایل خاص خودمان را داریم . وقتی تمام آذری های عزیز از این پدید اطلاع دارند چرا نباید دیگر استان ها هم از این موضوع آگاه باشند . به نظر ما آگاهی صحیح و حقیقت گویی از برخی موضوعات باعث هوشیاری و اتفاقات پشت موضوع میشود . شاید با بردن نام آنها در ابتدا باعث معروفیت این گروه شود اما در باطن داستان جوانان این مرز و بوم بیشتر آگاهی پیدا میکنند . این ماجرا پنهان کاری من را یاد عدم آموزش صحیح در دانشگاه ها در مورد موارد جنسی می اندازد که به دلیل فرهنگ و حیای ایرانی این موضوع را بد میدانیم و همه چیز را در خفا بیان میکنیم که میشود همین که حالا در جامعه میبینیم !

    2-به هیچ عنوان منظور ما کم بودن حادثه نبود و نیست مگر میشود بیش از 100 روستا به صورت 100% تخریب شود بعد بگوییم اتفاقی نیوفتاده جدا از آن مگر میشود بیش از 300 نفر از هموطن های من کشته شوند و صدا فرزند از دست برود و صد ها بچه یتیم شود بعد ما از کمبودن حادثه بگوییم ؟؟؟
    دوست عزیزم یک ایرانی به هیچ عنوان برای گفتن حقایق نباید نا آگاهانه اقدام کند و بدون داشتن اطلاعاتی استفاده از تصاویری که برای این حادثه نبود استفاده کند حتی برای ترحم و دلسوزی باشد چون خسارت این موضوع پش از کشف دروغ بودن برای مردم به مراتب کمتر بود و هست .

    3- برای نمایش عمق حادثه تصاویر واقعی را میتوان استفاده کرد شما نام بردید از خبرگزاری های فارسی بله حق با شماست برای نمونه همین فارس که با بودجه میلیاردی در حال فعالیت است اما افسوس که در این حادثه ضعیف عمل کرد اما خبرگزاری دیگر را میتوان نام برد که آن مهر هست که پوشش خوب داد و تصاویر دقیق را ارسال کرد که این کار را با اعزام 2 خبرنگار به مناطق زلزله زده انجام داد .

    اینگونه کارها باعث کم شدن اعتماد مردم میشود .

    4- بیشتر گفته هاتون رو درباره دلایل سفر به تهران را قبول دارم اما این موضوع ایا فقط در آذربایجان است ؟ استان گیلان و مازنداران و حتی همین اصفهانی که گفتید مگر اینگونه نیست !

    در مورد بازی با اعداد را نمیدانم که آیا دولت در این موضوع کاری کرده یا خیر اما برای نمونه گفتم چون رسم بر این است در کشور های دیگر صحبت هایی دولت را معتبر ترین سخن میداند اما چه شده که خودمان حرف ها را باور ندارم باید از مسئولین پرسید که وای بر ما !!!

    در پایان باید بگویم که ایارن ویج تا انتها پای هموطن های عزیزمان نشسته و سری دوم کمک های مردمی فردا برای گرمایش مردم ارسال می شود .

    بدرود

   • kiana

    خیلی ممنون که همه چیز رو گفتین و مطمئن هستم که آذزبایجانی هستید و باید افتخار کرد به جوانهایی مثل شما.

  • fazel

   دمت گرم

  • ترک اوغلی

   دوست عزیز از مطالبتون استفاده کردم به شخصه اما
   1: ایا این ما اذریها نبودیم که انقلاب کردیم؟
   2:ایا ما نبودیم در جنگ 8 ساله جنگیدیم و زیر بمبها و موشکها بودیم؟
   3:ایا این مانبودیم ونیستیم بیش از 60 درصد اقتصاد کشور را می چرخانیم؟
   4:و…….
   پس چگونه است که ایشان به فکر کشیدن بزرگترین خط انتقال اب به مناطق فارس نشین هستند ولی هنوز نظاره گر مرگ دریاچه ترکها هستند؟
   شاید در امار و ارقام بیشتر سازندگیها در این مناطق باشد اما در عمل چی؟
   شاید اینرا بدانید که شهر تبریز در سال 2011 از طرف سازمان بین المللی بهترین شهر ایران معرفی شده اما این به خاطر سخاوت شما فارسها نبوده که به خاطر غیرت واوج بینش همه ترکها به اینده این سرزمین با فرهنگ/متمدن وباسابقه تاریخ کهن تر از شما ها دارد.
   در انتها می توانم بگویم شماها هیچ منتی بر ما نداری چون در مواقع لزوم حس تعصب و فدا کاریمان خیلی بیشتر از شما ها است.
   یاشاسین اذربایجان

   • farnaz

    درود دوست عزیز .

    بله حق با شماست اما تصمیماتی بزرگ را باید دلتمردان بگیرند که حتما هم همین طور خواهد بود ( انشاءالله )

  • یک انسان

   با سلام
   دقیقا همانطور که این افراد به دنبال بزرگ جلوه دادن ماجرا هستند
   ایرانیست های عزیز هم کم نمیذارن در جبهه مقابل
   اگر انسان به عقلش متکی باشه
   نه گول اونو میخوره
   نه گول اینو
   ضمنا این رو هم بدونید شما که جزو قوم های غیر حاکم ایرانی نیستید نمیتونید مارک پان یا … دموکرات یا … رو به روی این ملت بگذارید.
   دوست عزیز بی مسئولیتی مسئولان در قبال مسائل زیست محیطی ، کمک رسانی به آسیب دیدگان و .. بر کسی پوشیده نیست.

  • فاطمه

   حالا واقعا اذربایجان ار ایران جدا میشود یا نه؟

   • farnaz

    اره اما در این دنیا نه !

  • SAEED

   جالب بود با تشکر از زحمات شما

  • هانی

   سلام
   اینا وضعیت مردم تبریز نباشه به کنار
   ولی وضعیت شون بهتر از این هم نیست داداش
   ولی من خودم دیدم در شبکه ملی خودمون شنیدم
   که یه حاج آقا نشسته بود و میگفت که مردم زلزله زده منتظر کمک های دولت و مردم نباشند
   یا توی اخبار یه فرد زلزله زده داره حرف میزنه ولی یکدفعه صداش قطع شد(((چرا قطع کردن)))؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!

  • ali

   سلام. مطالبتون تا حدی قابل قبوله اما نه همش. در ضمن شما خیلی حس وطن پرستانه دارید ظاهرا . اما اینو بدونید وطن پرستی کفر مطلقه. بهتره بجای استفاده از کلماتی مثل ایران و ایرانی، از کلماتی مثل انسانیت، راه خدا، و …. استفاده کنید. روح آزاد مرز ندارد و ما دوست داریم همه آزاد باشند. نه ایران و نه هیچ جای دیگر. فقط زمین خدا.

   • farnaz

    اول از کشور خودمون شروع کنیم کل جهان پیش کش !

  • ش.ن.

   خدا اجرتون بده. بسیار عالی و متین. (فقط چند غلط املائی داشت که قابل گفتن نیست. تنها برای نوشتجات بعدی.). خسته نباشید

  • فرهاد

   مطالب ارسالی شده را برای چندمین بار خواندم ولی متاسفانه نویسنده عزیز یا اطلاعاتی کافی در مورد اذربایجان و مردم ساکن در این مکان ندارند و یا تنها اطلاعات خود را از چند روز سفر به اذربایجان بیان کرده اند ولی من به عنوان یک هموطن مثل شما که سال ها در اذربایجان بوده ام و مشکلات را با پوست و استخوان خودمان حس کرده ام مسایل را انگونه که دوستمان گفت نمی بینم و شاید بگوید افراطی فکر میکند ولی از دوستان اگر کسی هست که پاسخ منطقی بدهد خوشحال می شوم دوستان که ادعای سفر به روستاهای زلزله زده را دارند حتما به عینه دیده اند که در روستاهایی که صد درصد تخریب شده بود مانند کیوی دغدغان زنگ اباد و … حتی نمی شد یک ساختمان اجری مشاهده کرد وساخت این ساختمان ها کاملا کاه گل با سازه های چوبی بودن که با صحبت هایی که با ساکنین مناطق داشتیم ادعای این را داشتند که برای ساخت مناطق از قبل هیچ اقدام منطقی انجام نشده بود ولی نبایستی این رو فراموش کرد که مناطق یاد شده یکی از غنی ترین مناطق در ایران از لحاظ معادن زیر زمینی بودن که سهم بزرگی در اقتصاد ایران از لحاظ معادن مس و طلا دارند ایا به نظرتان این انسان ها حتی کوچکترین سهمی از خاکی که روی ان زندگی می کنند را ندارند اگر کمی منطقی قضاوت کنیم یک تبعیض اشکار برای این مردم را متوجه میشویم که حتی نمی توانند صدای خود را به گوش دیگران برسانند .فراموش نکنیم که این مناطق با داشتن معادن با پتانسیل مس و طلا فاقد یک کارخانه جهت اشتغال جوان های این مناطق است که تمامی مواد استخراج شده با چندین کیلومتر حمل به مس سرچشمه کرمان منتقل می شود و باز تنها دست اورد این کار مهاجرت از مناطق است اگر کمی با دقت نگاه کنیم باز بوی تبعیض می اید .ولی شما دوست عزیز می توانید با دید مثبتی به ماجرا نگاه کنید و این نبایستی باعث شود که شما حقایق را نادیده بگیرین

  • علی

   با سلام خدمت علی احمد نیا
   با فرض اینکه تمام مطالب شما و عکس ها درست باشند یعنی اینکه عکسها مربوط به زلزله آذربایجان نباشند
   ولی هیج میدانید که بطور مثال جای خانمی ترکیه ای (زلزله سال 1983 ترکیه) که بالا سر بچه های معصوم در حال گریه کردنه
   یک خانم آذربایجانی گریه کرده

   • farnaz

    دوست عزیزم ما که نمیگیم این اتفاق ها نیوفتاده چه بسا از این اتفاق بد تر هم بوده اما نباید برای بیان حرف هامون از دروغ استفاده کنیم

  • tooran

   خیلی ممنون که واقعیت هارامیگویید این دردآور ونمک روزخم پاشیدن است که میخواهند دورغ رابجای واقعیت به مردم قالب کنند

  • حدیث

   خوشحالم که هنوز هم ایران ویجی هایی هستند که دنبال حقیقت میرن
   هنوز چند روز بیشتر از زلزله نگذشته بود که یکی از بخش های خبری نشون داد یکی از کردهای کردستان با یه وانت که پشتش مخزن آب داشت واسه زلزله زده ها آب می برد
   این چیزا نشون میده که هر اتفاقی هم که بیفته مردم ایران هوای هم رو دارن
   باز هم ممنون از شما به خاطر اطلاع رسانی تون.

  • مرتضی

   واقعا از روشنگری که کردید خیلی خیلی ممنونم ان شاالله همیشه موفق و پیروز باشید خدا لعنت کنه کسایی رو که قصد تفرقه افکنی دارن

  • k_hashemi

   خیلی تکان دهنده بود.من خودم وقتی این عکسارو تو فیسب… میدیدم. بخدا مریض میشدم .خیلی دردناکه که هم وطنت پند کیلومتر اونورتر اینجور عذاب بکشه و تو نتونی پیشش باشی…
   و لی متاسفانه اصلا تحقیق نکردم که اینا عکسای اونجاست یا نه….
   الان که این مطلب و خوندم باور کنین سردرد گرفتم که به این راحتی خامه یه مشت آدم پستی شدیم که این جور راحت زندگیمونو کنترل میکنن
   خیلی ممنونم .
   اجرتون با خدا…
   با تشکر
   هاشمی

   • kiana

    بالاخره چه این عکسا باشن یا نباشن وضع زلزله زده ها بهتر از اینا نیس شایدم بدتره.

  • نام شما...

   سلام
   سپاس

  • مهناز

   ممنون از جناب آقای احمدنیا بابت مطالب عالی شون

  • silla

   سلام خیلی خوشحالم که فرزندان ایران همیشه بیدار هستند ودروغهای بزرگ را آشکار میکنند خسته نباشید خداوند یاریتان کند

  • علی جلالی

   بســـــــــــــــــــــــــــــــــیارممنون از تلاشهای شما و دوستانتون!!!!!!!!!
   موفق باشید!!!

  • فرشته

   این عکسها هم نادرست خوب که چه؟ همه میدانند که اینترنت و یا هر وبلاگ و سایتی که منبع مطمئن نیستند. صحنه های دلخراش در این زلزله کم از این عکسها نداشتند. کم کاری، اطلاع رسانی ناصحیح، اتلاف وقت .. به عمد یا غیر عمد دولت حقیقتیست غیر قابل جبران. حالا سنگ این و آن را به سینه زدن چه دردی از مردم مصیبت دیده آذربایجان کم میکند؟! به بهانه تفکر پانترکیسم یا هرچه، مردمی را نادیده گرفتن یعنی سوختن تر و خشک با هم! ولی فراموش نکنیم اینجا جنگل نیست!!

  • میثم

   سلام و سپاس برای اطلاع رسانی شما
   راجع به عکس شماره 4 که مربوط به بازدید آنجلینا جولی است یه توضیح اضافه می کنم که تو اون مکان اکثر افراد لباس گرم به تن دارند ، لیکن زلزله ی آذربایجان وسط تابستون اتفاق افتاد .
   باز هم سپاس …

  • اسدزاده

   اگر صف به صف تن به كشتن دهيم
   از آن به كه كشور به دشمن دهيم
   آقاي احمد نيا ي عزيز از اطلاع رساني به موقع شما دوستان سپاس گذاريم

  • امير

   ايوالله داري علي آقا
   بقول ما قديمي ها دمت گرم

  • moti

   بسیار سپاسگزاریم از روشنگری که فرمودید واقعا” دستتون درد نکنه .
   ولی همیشه که نباید منتظر باشیم یک نفر بیاید و ما را روشن کند آخه یک ذره عقلمون رو به کار بندازیم دشمن همیشه دشمنی میکنه ما باید عاقل باشیم سره رو از ناسره جدا کنیم .به خاطر عمل کرد اشتباه چند نفر نبایستی به مملکت خودمان توهین و اهانت کنیم . همیشه تاریخ بودند .هستند و خواهند بود کسانیکه علیه حکومت وقت حرف میزنند و یا عمل میکنند چه به حق چه به ناحق ولی متاسفانه بعضی ها قاتی کردند . خدا همه ما رو هدایت کند

  • رها

   سلام
   با تشکر ازاطلاع رسانی به جاتون.این چند وقته مخصوصا بعد از اجلاس فضای مجازی پر شده از مطالب و عکسهایی که تا یکی خودش نرفته باشه آذربایجان نمیتونه درباره صحتش نظر بده کلی هم از همین عکسا گذاشتن و زیرش پستای جورواجور گذاشتن.برای من که همین مطالب مستند شما خیلی قابل سپاسه.درود بر روح حقیقت طلبتون!

  • آرام

   باسلام
   راجع به جعلي بودن اين تصاويروعدم ارتباطشون به زلزله اخيرکه نظري ندارم.زلزله زلزله ست ديگه.انسان ها هم همه عزيزند.
   امادرموردپانترکيسم اگرچه من اعتقادي به افراط توي هيچ چيزندارم (که بقول شريعتي : تعصب آدم راکورميکند.) ، ولي درمورداعتباري که به شهرهاي ترک زبان تعلق ميگيره ، ميدونم که واقعاً اندکه.مثلن کافيه بريداردبيل . شبيه روستاها مي مونه.مثلن مرکزاستانه!!!ساختمونا نما ندارن.همه آجريه.جدول بندي، حتيآسفالت درست وحسابي نداره….

  • اردبیلچی

   1- ایران ویچ برای کی داری کار میکنی
   2- چطور در مورد سوریه نوشتی ولی سایتت فیلتر نشده
   3- در اینهمه مورد تا بحال یکمورد مخالف نظرت را دیدم بقیه را حذف نکن
   4- اهمین ندادن صدا و سیما . دولت(سفر عربستان) و … را خوب توجیه میکنی
   5- چطور روت شد از دریاچه نوشته ای (بابت موجه جلوه دادن خودت هست)
   6- آلان از وضعیت موجود : سرویس بهداشتی.حمام .سرپناه در سرمای آن منطقه و هزاران مشکل دیگر خبر نداری؟؟

   • احمدنیا

    ممنونم از نظر خوبتون حتما شما درست میگید دیگه !!!

    • ترک اوغلان

     اقای ایران ویج قبر خودت رو کندی . من به عنوان عضوی از پانترک خودم میکشمت آشغال فارس . تف تو اون کوروشتون با خلیج فارستون

  • سايه

   سلام
   ممنون از اطلاع رساني هاي شما واقعيت اينه كه همه ما اين عكس ها رو ديديم اما اگر امكان داره عكس هاي واقعي اين واقعه را ارسال كنيد و باز هم سپاس و درود ما رو بپذيريد…..

  • آتا خان

   باسلام خدمت همه دوستان که یکطرفه قضاوت نمیکنند من خودم ترک هستم ولی به جان عزیزانم هر چی میگم واقعیت داره بسیاری از شما عزیزان به منطقه زلزله نرفتند ساعت تقریبا 30/4 زلزله افتاده تا 12شب هیچ کس نمی دانست اونجا زلزله افتاده فقط از طریق همان شبکه های ماهواره ای فهمیدند که این اتفاق افتاده مخصوصا تلوزیون gunaz.tv محبوب که اگه نبود هیچ کس نمی دانست اقای مدیر می فرمایند من خودم اونج بودم فقط توزیع بده که راه آنجا از کجاست ما نمی گوییم با قبیله فارس مشکل داریم آنها دوستان ما هستند ولی خود قضاوت کنید رهبر چند روز بعد تسلیت گفتند رییس جمهور کجا بودند دریغ از یک تسلیت الکی قول مسئولان که بعددو ماه خونه ها تحویل همتون داده میشه پس چه شد آقای مدیر شما که ادعای تمدن وفرهنگ میکنئ وبجای ترک بودن ملت ترک آذربایجان ما را آذری خطاب میکنی آیا از وضعیت الان آنها خبر داریدکه تو این هوای سرد چکار میکنند وقتی بم زلزله شد آقای خاتمی ازجامعه جهانی کمک خواست چرا الان این کار را نمی کنند بعددو ساعت کاسه گدایی را توخیابانها بساط کردند و به اجبار کمک جمع میکردند چه بسا که خیلیهاش بدست انها نرسید این آقای مدیر از تاریخ وتمدن هیچی نمی فهمه یا خودشو به نفهمی زده

   • احمدنیا

    با درود خدمت شما هموطن عزیز

    بله حق با شماست بنده هیچ ادعای در مورد تاریخ و هم درد بودن در مقابل شما دوست عزیز ندارم . بدون شک شما شخصیت بزرگی دارید که اینگونه قضاوت میکنید .

    اما دوست عزیز بله بنده به محل های زلزله زده رفتم نه تنها فقط من نبودم بلکه مدیران اصلی ایران ویج 72 ساعت بعد از زلزله در محل زلزله زده بودند ( ورزقان ) و اعضاء ایران ویج اولین سری کمک های مردمی رو ارسال کردند که اقلام مورد نیاز و مهم به اندازه یک خاور بود و حتی الان شما که در خانه خود نشستید برخی از اعضاء ایران ویج در حال بسته بندی سری دوم کمک های مردمی هستند و حتی اقلام گرمایشی بخاری و … هستند .

    دوست عزیز این مواردی که عرض کردم برای شما انجام ندادیم یا برای این که اذری هستید انجام ندادیم بلکه به عنوان یک انسان وظیفه انسانی و به عنوان یک ایرانی انجام دادیم .

    دلمان خون هست از تیکه های سخت همشهری های شما دوست عزیز اما چه میشه کرد همه که مثل هم نیستند هر کسی که کاری برای خدا انجام دهد انتظارش را باید از خدا داشته باشد

    امدی وارم بی ادبی نکرده باشم خدمت شما دوست عزیز . ارادتمند احمدنیا

    • SAEED

     جناب آتاخان جدا کم لطفی کردید کمی هم انصاف داشته باشید نمیخواهم از کسی دفاع کنم ولی بی انصاف هم نباید بود .

    • ایران-آذربایجان

     با سلام خدمت همه مردم ایران و دوستان ایران ویجی امیدوارم همه عمر سالم شاد زندگی کنید
     من تورک آذربایجانی هستم اما پان نیستم اعتقادی هم به آن ندارم ولی هزاران افسوس میخورم که این همه ممالک از ایران جدا شده
     در ابتدا اشاره کنم که نمیخوام از کسی یا گروهی طرفداری کنم علی جان چنان گفتید دروغ فک کردیم چه دروغی گفته شده گیریم که عکسها همه مال جاهای دیگس چه فرقی میکنه فاجعه فاجعس مگه تو آذربایجان چنین صحنه هایی نبود مگه اونجا بچه و زن و مرد زیر آوار نمانده بودند که بیایم اون عکسارو نشون بدیم بگیم همش دروغه اینا مال میانماره نمیدونم افغانستانه کجاس.بعد در مورد توجه دولت و صدا سیما به زلزله آذربایجان انصافا صدا و سیما بیشتر مردم فلسطین و قدس رو نشون میداد یا اهر ورزقان هریس رو خدا شاهده یادم میاد تو زلزله بم من هر وقت تلویزیون رو روشن میکردم بم رو نشون میداد و همه شهرهای ایران رو که داشتند کمک جمع میکردن ولی تو این زلزله من ندیدم شهرهای دیگرو که پخش زنده داشته باشن از جمع آوری کمک فقط تبریز رو دیدم این از این.شما فکر میکنید زلزله فقط تو همین شهرها و تبریز اتفاق افتاد نخیر تو خیلی از شهرهای آذربایجان رخ داد تو شهر خود ما ارومیه سولدوز(نقده) و میاندوآب و مراغه خوی قره ضیاالدین خیلی شهرهای دیگه که اسمی از اینا برده نشد تو تلویزیون آقای رییس جمهور رو هم که همه دیدند به قول دوستمون بعد 5 روز رفتن مناطق تنها پیامشونم از طرف هیئت دولت دادن ولی انصافا جا داره از رهبرمون تشکر کنیم که زحمت کشیدند و رفتند دیدار هم وطنامون در حالی که رسم نبود ایشان بروند
     یه اشاره ای هم به تفکر نژاد پرستانه ی شمام بکنم آقای احمدنیا درست نیست که همه استانهای ایران رو فارس تلقی کنید و تو شعرتون همه رو از تبار کوروش خانتون معرفی کنید ما از تبار سومر و ماننا و ماد و بابک و ستارخانیم با تمدن 7500 ساله نه 2500 ساله
     از دوستان عذر میخوام که حرفام طولانی شد با اینکه خیلی از حرفام موند و به خاطر احترام به دوستان که شاید حوصله کم باشه نگفتم

   • عسل

    بچه ها بیایید کمی انصاف داشته باشیم آخه یه سایت یک نفر یا چند نفر مثل من و شما دیگه چکاری ازدستشون بر میاد که انجام بدن بخدا قسم این بچه ها حتی بیشتر از انتظار بفکر هموطنامون هستند منصف باشید چرا کم کاری دولت رو بپای دیگران می نویسید می دونید جمعیت ترکها چقدر درایران گسترده است بیشتر این بچه های فارس هم تو اجدادشون حتی یه ترک بوده ول کنید این حرفهارو

  • javad

   همه اقوام ایرانی مانند انگشتان یک دست می مانند،که به تنهایی قدرتی ندارند ولی اگر با یکدیگر متحدشوند (که هستند) مثل مشتی محکم تمام موانع پیش رویشان را خرد میکنند، ترک وفارس و لر و کرد و بلوچ و گیلک و مازن و… همه با هم ایران عزیز را به آنجایی که شایسته مردمان بزرگوارش است می رسانند. ان شاء ا…
   تفاوت های فرهنگی اقوام ایرانی وقتی زیر یک پرچم جمع می شوند، رنگ می بازد و تنها یک نام باقی می ماند:
   ایـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــران

  • مهدی

   درود بر بچه مسلمون ایرانی(مسلمون واقعی)

  • tala

   درور بر شما ، واقعا جالب بود تو دنیای دور و برمون چه خبرا که نیست !!! از اطلاع رسانیتون ممنونم.

  • رضا

   سلام به همه دوستان
   واقعاً دمتون گرم(گرچه هوا گرمه).از اینکه اطلاع رسانی خوب و به موقع کردین ممنون.متأسفانه بعضی به اسم انسان دوستی از آب گل آلود ماهیهای آنچنانی میگیرن.به اسم حقوق بشر زن و کودک و مردهای بسیاری رو می کشند.اللهم عجل لولیک الفرج

  • kiana

   با سلام وتشکر از اطلاع رسانیتون باید بگم که در رابطه با عکساتون با شما موافقم به خصوص اون عکسایی که مردم رو از زیر آوار نجات می دهند چون متاسفانه این اتفاق زیاد عملی نشد چون در کمتر از 24 ساعت اخبار ساعت 2 شبکه 1 اعلام کرد که آوار برداری به پایان رسیده!حالا چند تا روستایی رو که شبکه استانی نشون میداد (بعد چند روز) می گفتند که فعلا کمکی بهشون نرسیده.مسلما اونایی که آذربایجانند همه چیزو به خوبی می بینند و می فهمند.

  • chitta

   ممنون ازاین ریزبینی ودقت نظر شما مدیران عزیز ایرانویج .موفق باشید

  • عسل از زنجان

   با سلام
   هیچ غلطی نمی توند بکنند آذریها بیشتر ایرانی اند تا ترک، فرهنگ و مذهبشون با بقیه ایرانیها همخوانی داره تا ترکهای خارجی ، مطمئن باشید این به اصلاح پانترکیسم ها راه بجایی نخواهند برد در آخر از شما آقای احمدنیا و سایت ایران ویچ به خاطر حس وطن پرستی و ارائه اخبار درست تشکر می کنم

  • رسول جان

   فقط میتونم بگم دم شما گرم………………….

  • farrokh

   ممنون از هوشیاری و اطلاع رسانی شما.

  • Azita

   بسیـــــــــــــــــــــــار بسیــــــــــــــــــار سپاس..و از اینکه به شعور انسانها احترام میگذارید ممنــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــون…:) همیــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــشه پاینده باشید…

  • حسین

   با سلام
   اولا پانترکیسم در ایران به خودی خود به وجود نیامده بلکه در مقابل یک عده پانفارسیسمی که به ترکها لقبهای زشتی داده اند به وجود آمده است
   ثانیا برخی از این عکس هایی که گذاشتین تو سایت فارس نیوز با نام زلزله آذربایجان گذاشته بودند .

   • احمدنیا

    کاملا با شما موافقم دوست عزیز اما چند نکته

    1- دیدم اذری زبان هایی که خودشون جوک های ترکی میگن

    2- اشتباه فارس دلیلی بر درست بودن تصاویر نیست باید تصاویر درست رو استفاده کرد

    • kiana

     هیچ کسی هم ذات خودشو مسخره نمی کنه.

  • shohreh

   ممنون از اینکه همیشه سعی دارید ما رو با واقعیتها آشنا کنید .

  • ایمان

   واقعا دم همه ی بچه های ایران ویج گرم…منم در مورد پانترکیسم یه چیزایی شنیده بودم،اینطور افراد فقط میخوان تیشه به ریشه این مملکت ایران عزیزمون بزنن،اینجور افراد فقط بین ترک ها نیستن بلکه دارن توی غرب ایرانم کار میکنن اگه توجه کنین جک هایی که قبلا قبل از 91 منتشر میشد مخصوص آذری زبانان بود اما با شروع سال 91 طرف اصلی این جک ها به لرهای عزیز برمیگرده…امیدوارم هم شما هم ما برای مقابله با این گروه ها همه ی توانمون رو بذاریم…باتشکر

  • نام شما...

   تا به حال دو بار جهت کمک به مردم آذربایجان ایمیل زدم اما جوابی نگرفتم مبنی بر اینکه شماره حساب یا شماره کارت اعلام نمائیدو تمایل به کمک از طریق نهاد دولتی را ندارم
   با تشکر- جمالی

   • احمدنیا

    با درود جناب جمالی عزیز برای ارسال کمک هاتون با شماره زیر تماس بگیرید

    09194343250

    • اردبیلچی

     کاش اعلام میکردید شماره موبایل کجاست و کیه؟

     • احمدنیا

      شماره موبایل خود مدیران ایران ویج هست که دفعه گذشته کمک ها رو خودشون در محل حادثه دیده پخش کردند ! البته همان طور که گفتید شاید ما از هیچی خبر نداریم و شما میدانید فقط !

  • نام شما...

   از این روشنگری بجای شما بسیار متشکرم .امیدوارم همه ما ایرانیها در حفظ وجب به وجب از خاک ایران عزیرمون هیچ وقت و در هیچ زمانی کوتاهی نکنیم . ایران کشوری است با قومیتهای مختلف و هیچ وقت متعلق به یک قوم خاصی نبوده است . ایران برای همه ایرانیان . باز هم ممنون از ابراز واقعیت بدور از هیچ اغراق و سلیقه شخصی .

   • احمدنیا

    به امید اطلاع رسانی به وقت شما عزیزان

  • از کویت

   به نام خدا
   با سلام و درود به روان پاک آنهایی که در راه اعتلای نام وطن گام برمی دارند
   وقتی که می دیدم برای دفاع از وطن همه ایرانی ها با زبان ، فرهنگ و لهجه های مختلف به میدان آمده اند بسیار خوشحال شده و افتخار می کردم
   مشکل نارسائی ها در همه جای کشور می باشد ، از شرق و غرب و جنوب همه جا نارسائیی می باشد با این تفاوت که در جنوب به برادران عرب زبان می گویند با پول نفت شما همه جای ایران را آباد کردند به غیر از خوزستان و کشورهای عربی با پول های هنگفت سعی در تفرقه و تشکیل گروه “الاحوازیه” کردند و هنوز خوابی را که صدام برای خوزستان دیده بود در سر دارند
   به امیدسربلندی ایرانی مقاوم و یک دل و یک زبان

  • سامان

   از اطلاع رسانی شما بسیار سپاسگذارم

  • amir

   با سلام
   با نظراتتون كاملا موافقم
   البته متاسفانه تبليغات اين پان تركيست ها كه با كمكهاي مالي بسيار زياد تركيه همراه است بسيار قوي است و روي افراد زيادي تاثير گذاشته است
   ولي لطفا در املاي درست “معلوم الحال” دقت كنيد
   چون “معلوم و حال ” غلط است

  • hasti

   بابا اینا دیگه کین ؟؟؟؟؟؟؟؟؟چطوری اسم خودشونو میذارن انسان .وقتی این افراد سودجو رو میبینم از انسان بودنم خجالت میکشم.

  • مهسا

   سلام و خسته نباشید
   از این بابت که خبر های روز دنیا رو برای من و سایرین ایمیل می کنین ممنونم… باید بگم دمتون گرم و خدا قوت …
   این یکی خیلی جالب بود …
   در پناه حق موفق و موید باشین …

  • معصومه از زنجان

   سلام دستتون درد نكنه. آدم نميدونه چي بگه.. واقعا متاسفم برا كسايي كه ميخان اسم ايرانو خراب كنن.. هيچ غلطي نميتونن بكنن… ما هممون ايراني هستيم چه فارس ..چه ترك … و توي همه سختيا پشت هميم.. احتياجي هم به دلسوزي و ياري غريبه ها نداريم..

   • جودی ابت

    بخاطر روشنگری وایران دوستیتون ممنون سریع به اشتراک گذاشتیم زنده باد ایران

   • آذربایجان

    درود بر شرفت . دختر ایرانی

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.