• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی , اخبار » دوچرخه های اسلامی بانوان به بازار می آید
  کد خبر : 77634

  دوچرخه های اسلامی بانوان به بازار می آید

  دوچرخه های اسلامی بانوان به بازار می آیدReviewed by Aryan on Nov 2Rating: سیدمحمد حسینی، رئیس هیئت مدیره یکی از شرکت‌های طراح دوچرخه برای بانوان،  گفت: برای طراحی این دوچرخه چهار ماه وقت صرف شده تا مشکلات شرعی که برای دوچرخه عنوان می‌شد، رفع شود و با توجه به نیاز‌های جسمی بانوان یک تغییر عمده…

  دوچرخه های اسلامی بانوان به بازار می آیدReviewed by Aryan on Nov 2Rating:

  سیدمحمد حسینی، رئیس هیئت مدیره یکی از شرکت‌های طراح دوچرخه برای بانوان،  گفت: برای طراحی این دوچرخه چهار ماه وقت صرف شده تا مشکلات شرعی که برای دوچرخه عنوان می‌شد، رفع شود و با توجه به نیاز‌های جسمی بانوان یک تغییر عمده نیز در دوچرخه‌ها صورت گرفت و کمی برقی شده‌اند.

  حسینی با اشاره به طرح دوچرخه سواری و سلامت گفت: این طرح به صورت پایلوت در پارک بانوان (بهشت مادران) در حال انجام است.

  وی خاطرنشان کرد: طرح دوچرخه سواری سلامت با هدف کاهش بیماری بانوان مطرح شده و در حال حاضر نیز یکی از روش‌های درمان برای کسانی است که عمل باز می‌کنند و توسط پزشکان توصیه می‌شود.

  وی با تاکید بر اینکه اولین شبکه دوچرخه سواری توسط این گروه راه اندازی شده، افزود: هم اکنون تنها راه چاره برای از بین بردن ترافیک پایتخت، استفاده از دوچرخه است و تا محدودیت استفاده از دوچرخه برای بانوان در تهران رفع نشود طرح دوچرخه با شکست روبرو است.

  شبکه‌های دوچرخه سالانه ۷۰۰ میلیون تومان هزینه دارند

  حسینی در ادامه گفت: اگرچه شبکه دوچرخه در حال حاضر سالانه برای شهرداری ۷۰۰ میلیون تومان هزینه‌ در بر دارد. اما به صورت عملی ما شبکه‌ایی را داریم که تنها با دریافت دویست تومان به افراد دوچرخه تحویل می‌دهد و همین مبلغ اندک مخارج شبکه را تامین می‌کند.

  وی افزود: استقبال مردم از دوچرخه خوب است اماکافی نیست، باید زیر ساخت‌ها، مسیر رفت امد دوچرخه را آماده کنیم و تلاش کنیم تا موانع استفاده دوچرخه برای بانوان را برطرف کنیم تا این قشر از جامعه نیز بتوانند از ان استفاده کنند.

  وی خاطرنشان کرد: طراحی دوچرخه ویژه بانوان به پایان رسیده و در مرحله مدل‌سازی است، اگر برای تولید آن کمک شود تا دو ماه آینده شاهد ورود دوچرخه‌های اسلامی در سطح شهر خواهیم بود.

  حسینی گفت: اگرچه در طرح دوچرخه‌های اسلامی دیگر دوچرخه‌ایی در کار نیست، بلکه سه چرخ جایگزین می‌شود، ولی امیداریم روزی شاهد آن باشیم که هر طرح و ایده‌ایی را سیاسی نکنیم.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۱)  • مجتبی

   سلام —- برین خجالت بکشین !

   سیاسیش نکنیم ! چی شده یک باره محبت شما قلمبه شده به فکر سلامت زنان جامعه افتادین !

   ترافیک … یعنی حل میشه ! اینجوری پس اقایون دوچرخه سواری کنن بهتره ها ! جمعیتشون بیشتره !

   به هر چیزی بر چسب اسلامی میزنین هر کار می خواهین می کنین !

   زنان کشور من دوچرخه سورای را دور از چشم افراد بیگانه
   در ورزشگاه ها و مکان های اختصاصی انجام خواهند داد !

   پوزه ی سگان عریان را پای خواهیم کوبید !

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.