• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , سیاسی » احمدی نژاد به دنبال مدل پوتین مدودف است
  کد خبر : 775885

  احمدی نژاد به دنبال مدل پوتین مدودف است

  احمدی نژاد به دنبال مدل پوتین مدودف است Reviewed by Farnaz on Sep 8Rating: عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس معتقد است که صحبت های اخیر رییس جمهور به دلیل علاقه وی برای ماندن در قدرت است. عوض حیدرپور نماینده شهرضا و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در گفت و گو…

  احمدی نژاد به دنبال مدل پوتین مدودف است Reviewed by Farnaz on Sep 8Rating:

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس معتقد است که صحبت های اخیر رییس جمهور به دلیل علاقه وی برای ماندن در قدرت است.

  عوض حیدرپور نماینده شهرضا و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در گفت و گو با خبرنگار شفاف در واکنش به اظهارات اخیر رییس جمهور مبنی بر اینکه “چه کسی گفته امسال سال پایانی دولت است؟”گفت:  دولت و آقای احمدی نژاد علاقه مندند که در مجموعه ای که در حال حاضر هستند به کارشان ادامه دهند وقدرت را رها نکنند. علاقه مندی به قدرت است که ایشان را تحریک می کند تا تلاش کنند دولت بعدی را هر طور هست در اختیار داشته باشند و برای سالهای بعدی از مدل پوتین مددوف استفاده کنند.

  وی با اشاره به اظهارات دولتی ها مبنی بر اینکه برخی نمی گذارند دولت کار خود را انجام دهد، تاکید کرد: این صحبت های دولتی ها فرافکنی و فرار به جلو است به هر حال شاید عشق به خدمت و شاید هم علاقه مندی بر باقی ماندن در قدرت به گونه ای است که هر گونه سخن ناصحانه و هرگونه تلاش برای حرکت وقف قانون و در راستای قانون گرایی را ایشان نوعی دخالت می داند.به نظر می رسد تذکر و تلاش برای اینکه حرکت قانون مدارانه و بر اساس قانون باشد این مد نظر حضرت امام(ره) بود مد نظر مقام معظم رهبری است و مدنظر همه کسانی است که دل در گرو جمهوری اسلامی داده اند و اسم این را نمی توان چوب لای چرخ گذاشتند و یا دخالت در امور گذاشت.

  این نماینده مجلس تصریح کرد: در نظام جمهوری اسلامی ایران قوه مقننه که مرکز قانون گذاری است و دولت موظف است تمام قوانینی که مرکز قانون گذاری به تصویب می رساند عمل کند.مراجع دیگری هم هستند که نظارت می کنند مانند سازمان بازرسی کل کشور در امور اجرایی و یا دیوان محاسبات در مسایل پولی و ریالی که حتما باید این مبادی نظارتی را هم دولت بالا دست خود بداند و انجام وظیفه این سازمانها را یک نوع دخالت در امور تلقی نکند.

  حیدر پور با بیان اینکه نگاه احمدی نژاد و دولت در حال حاضر یک نگاه تمامیت خواه است اظهارداشت: رفتار احمدی نژاد و دولت نشان داد که آنها خیلی مقید به قانون نیستند و حتی علاقه مندند که خودشان قانون گذاری هم کند و کسی هم نظارت بر آنها نداشته باشد.این صحبتها ناشی از نوع نگرشی است که دارند و قدرت را متلق می خواهند و تمامیت خواه هستند. بنابراین آنها هیچ مرجع قانون گذاری و نظارتی را بر نمی تابند و به نظر می رسد این نوع نگاه و این نوع بیان ناشی از برداشتی است که آنها از نوع اداره کشور و حاکمیت دارند.

  وی در خصوص بخش دیگری از اظهارات رییس جمهور مبنی براینکه این دولت پاک دست ترین دولت است خاطرنشان کرد: به قول یک ضرب المثل تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها اگر کسی به طور مکرر اصرار بر پاک دستی داشته باشد این ذهنیت ایجاد می شود که احتمال موضوعی در میان است که اصرار دارند بگویند ما پاک دستیم و اگر پاک دست هستند نیاز به بیان کردند ندارد.

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی افزود: نگرانی که ماداریم این است که به هرحال تخلف 3 هزار میلیارد تومانی در این دولت اتفاق اقتاده است و مسائل دیگری نیز مطرح است که ما نمی خواهیم بیان کنیم.به هر حال باید گفت آنطور که ما از پاک دستی می دانیم این دولت پاک دست نیست و در برخی موارد آقایان چشمشان را روی هم گذاشتند و اگر جدی تر نگاه کنند در این کلمه که بکار می برند که ما پاک دست ترین دولت هستیم تجدید نظر می کنند.

  حیدر پور در بخش دیگری از سخنان خود اظهارداشت:  :رشد اقتصادی به دلیل دارندگی پولی است واقعیتی که آقای احمدی نژاد باید بپذیرد این است که درآمدی که از بابت نفت و محصولات پایین دستی نفت در طول 8 سال گذشته جمهوری اسلامی ایران داشته با کل تاریخ اقتصادی ایران برابر است.

  وی تصریح کرد: زمانیکه درآمد دولتی در طول 8 سال برابر و بیش از درآمد کل تاریخ اقتصادی باشد باید بپذیرد که پول است که رشد اقتصادی می آورد و موجب پیشرفت می شود و ایشان نباید این موضوع را به حساب دولت بگذارد. چرا که این امر به دلیل شرایط اقتصادی دنیا بود که پول زیادی که به دستشان آمده و بی انصافی است که دیگر اقدامات دولت هارا که در سالهای سخت جنگ و بعد از پیروزی انقلاب که نفت به رایگان فروخته می شده را نادیده بگیرند و بگویند ما کشور را به اینجا رساندیم.

  این نماینده مجلس در ادامه گفت: به نظر می رسد نگاه احمدی نژاد یک نوع بی انصافی است که شرایط سخت گذشته را نادیده می گیرند و شرایط بسیارخوب و دست بسیار پر پول خود را که به  دلیل افزایش قیمت نفت بوده را به حساب فعالیت خود می گذارند. رشد اقتصادی یعنی بودن پول اما تورم تنگ دستی و فشار زندگی مفهوم دیگری است و از این نظر که قدرت خرید مردم بالا برود و شرایط بهتری داشته باشند باید گفت این موارد در طی این سالها بدتر شده است.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.