• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , سیاسی » اظهارات گستاخانه مقام فیلیپینی در بازگشت از تهران!
  کد خبر : 774262

  اظهارات گستاخانه مقام فیلیپینی در بازگشت از تهران!

  اظهارات گستاخانه مقام فیلیپینی در بازگشت از تهران! Reviewed by Farnaz on Sep 7Rating:  به نقل از  “بازتاب”، معاون رئیس جمهور فیلیپین بلافاصله پس از حضور در اجلاس سران غیر متعهدها در تهران، ازطرح فیلیپین برای تخلیه اتباع آن کشور در صورت حمله اسرائیل به ایران خبر داد! به گزارش سایت مانیلا بولیتن(mb)، جه جومار…

  اظهارات گستاخانه مقام فیلیپینی در بازگشت از تهران! Reviewed by Farnaz on Sep 7Rating:

   به نقل از  “بازتاب”، معاون رئیس جمهور فیلیپین بلافاصله پس از حضور در اجلاس سران غیر متعهدها در تهران، ازطرح فیلیپین برای تخلیه اتباع آن کشور در صورت حمله اسرائیل به ایران خبر داد!

  به گزارش سایت مانیلا بولیتن(mb)، جه جومار بینای معاون رئیس جمهور فیلیپین روز یکشنبه در بازگشت از شانزدهمین اجلاس نم در تهران، گفت: طرح احتمالی تخلیه ۳۶۴۰ فیلیپینی که در ایران زندگی می کنند در صورت حمله به تاسیسات هسته ای آماده اجرا است.
  وی افزود: در جریان حضور در اجلاس نم توسط ماریانو دومیا کاردار سفارت فیلیپین در تهران در جریان این طرح قرار گرفتم و پیش از دیدار با جامعه فیلیپینی –  ایرانی در سفارت فیلیپین در تهران ، گزارش کاملی توسط کاردار فیلیپین راجع به تهدیدات کاملا آشکار حمله به نیروگاه های هسته ای ایران و طرح احتمالی تخلیه اتباع فیلیپینی ارائه شد.
  بینای تاکید کرد: جزئیات این طرح قابل بحث نیست و او بر این باور است که این طرح به خوبی کارآمد است.

  معاون رئیس جمهور فیلیپین یادآور شد که در حاشیه اجلاس غیر متعهدها با علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه ایران، مذاکرات سازنده ای داشت و در این ملاقات افزایش واردات موز توسط ایران و فرصت های  افزایش سرمایه گذاری ایران در فیلیپین بحث شد. معاون رئیس جمهور فیلیپین همچنین گفت: افتخار غیر منتظره ای توسط محمود احمدی نژاد رئیس جمهور ایران نصیب من شد و او شخصا از من دعوت نمود تا در زمان مناسب به ایران سفر رسمی کنم.
  صرف نظر از این که دعوت از معاون رئیس جمهور یک کشور توسط رئیس جمهور، علیرغم وجود معاون اول رئیس جمهور، چه میزان معمول و مرسوم است، مشخص نیست اظهارات این مقام فیلیپینی بر چه اساس و مبنای واقعی صورت گرفته است؟ به نظر می رسد دولت ایران در این رابطه باید عکس العمل جدی نشان داده و از فیلیپین توضیحات لازم را خواستار شود.
  فیلیپین از سال ۱۵۲۱ تا ۱۸۹۸ مستعمره کشور اسپانیا بود و نام این کشور نیز از نام پادشاه اسپانیا (فیلیپ) گرفته شده‌است. در جنگ بین آمریکا و اسپانیا مستعمره آمریکا گشت و سپس در جنگ جهانی دوم به تصرف ژاپن درآمد و در سال ۱۹۴۶ در حالی که مانیل ویرانه‌ای بیش نبود، حکومت جمهوری در این کشور بوجود آمد.

   

  حضور پرقدرت آمریکا تاثیری عمیق بر جامعه فیلیپین نهاده‌است به طوری که این جامعه هم اکنون تلفیقی از فرهنگ آسیایی و آمریکایی است.

  بیش از ۱۰ میلیون فیلیپینی در سراسر دنیا و در قالب کارگر و خدمتکار به ویژه کشورهای حاشیه خلیج فارس حضوردارند. این افراد همواره مورد سوء استفاده کارفرمایان خود واقع می شوند.

   

  چندی پیش سفیر آمریکا در فیلیپین نیز در اظهار نظری اعلام کرد حدود چهل درصد از همه مردانی که به فیلیپین سفر می کنند از جمله مردانی که از آمریکا به این کشور می آیند، برای مسائل جنسی به فیلیپین می آیند. وی حتی  در واکنش به انتشار گسترده این خبر در رسانه های محلی، حاضر به عذرخواهی نشد.

  گفتنی است اظهارات توهین آمیز معاون رییس جمهور فیلیپین در بازگشت از اجلاس نم بازتاب بسیار گسترده ای د ر روزنامه های فیلیپین و سایت ها  و شبکه های خبری محلی و خارجی به همراه داشته است. این اظهارات دقیقا در بعد از ظهر روز یکشنبه و در بازگشت بینای از تهران در دیدار با ارباب رسانه در فرودگاه فیلیپین عنوان شد که لینک برخی از روزنامه ها و سایت ها راجع به خبر فوق در انتهای گزارش می اید.
  گفته می شود برخی از آقایان که در فیلیپین علایق زیادی دارند و دانش آموخته این کشور می باشند، برنامه ملاقات در سفارت فیلیپین را  ترتیب داده اند تا بینای با ایرانی فیلیپینی ها دیدار کند و اظهارات وی در همانجا نیز مطرح شده، ولی ظاهرا هیچ ایرانی نسبت به آن اعتراض نکرده است!
  ظاهرا این اظهارات برای خوش خدمتی به ارباب فیلیپین صورت گرفته است، وگرنه فیلیپینی ها اساسا حتی استطاعت مالی برای تخلیه اتباع خود ندارند و مصادیق آن اتباع فیلیپین در لیبی؛ مصر و سوریه است که نه تنها دولت قادر به اجرای طرح تخلیه آنها به صورت کامل نشده، بلکه قاطبه فیلیپینی ها حاضر به بازگشت به کشورشان به دلایل مادی و مشکلات عدیده اقتصادی نیستند و مرگ در کشور خارجی را به بازگشت ترجیح می دهند.
  نکته دیگر که در اظهارات مقام فیلیپینی مشاهده می شود که وی از طرف ایرانی خواسته است اول؛ واردات موز از فیلیپین را افزایش دهد؛ دوم؛ سرمایه گذاری ایران در فیلیپین افزایش یابد؛ سوم؛ عنوان می کند ایران هدف آمریکا و اسرائیل خواهد بود!
  متاسفانه برخی رسانه های ایرانی هم با چند خبر نامناسب حضور فیلیپین را بیش از حد بزرگ جلوه دادند، از جمله خبر واحد مرکزی خبر مبنی بر علاقمندی هیئت به خاویار ایرانی.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.