• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی , اخبار » با هزینه‌های ازدواج آشنا شوید!
  کد خبر : 771525

  با هزینه‌های ازدواج آشنا شوید!

  با هزینه‌های ازدواج آشنا شوید! Reviewed by Farnaz on Sep 5Rating: همشهري جوان در گزارشي درباره مخارج جشن عروسي نوشت: ” بالاخره هر چیزی رسم و رسوم خودش را دارد و هر که طاووس خواهد، باید جور مراسمش را هم بکشد. باید خرج کرد. چقدرش البته معلوم نمی‌کند، یک کمی به سلیقه و رویای شما…

  با هزینه‌های ازدواج آشنا شوید! Reviewed by Farnaz on Sep 5Rating:

  همشهري جوان در گزارشي درباره مخارج جشن عروسي نوشت: ” بالاخره هر چیزی رسم و رسوم خودش را دارد و هر که طاووس خواهد، باید جور مراسمش را هم بکشد. باید خرج کرد. چقدرش البته معلوم نمی‌کند، یک کمی به سلیقه و رویای شما بستگی دارد، کمی به جبر جغرافیایی و قیمت‌های محلی و مقادیر زیادی هم به نوسان بازار، باور بفرمایید از همین الان که این مطلب نوشته می‌شود، تا بیاید دست شما برسد، همه قیمتها یک تکانی خورده‌اند. 
   
  از بس که بازار همه شده مثل طلا فروش‌ها و به ساعت قیمت‌ها را چک می‌کنند. با همه این شل‌کن، سفت‌کن‌ها، عزم‌مان را جزم کردیم ببینیم در این روزهای بعد از عید فطر و آخر تابستان که بازار عرسی داغ می‌شود، خرجش چقدر می‌شود؟ 
   
  از بازاری‌ها بپرسی، می‌گویند حداقل پولی که باید برای برگزاری مراسم و رسیدن یک زوج خوشحال و خندان جدا از کرایه و پول پیش خانه و اسباب و اثاثیه جهیزیه عروس خانم خرج کرد، 28 میلیون تومان است؛ چیزی که قیمت‌گیری خودمان در بازار هم تقریبا همان را نشان داد. البته این هزینه یک مراسم عروسی تمام و کمال سنتی بازاری است وگرنه کارمندی و نسل چهارمی‌اش را چه به این حرف‌ها. 
   
  28 میلیون به تعبیری می‌شود معادل 20 ماه حقوق یک کارمند معمولی در یک اداره دولتی. حالا اگر مهریه عروس خانم زیر 110 سکه و سن آقا داماد کمتر از 25 سال و هر دو دانشجوی دانشگاه‌های دولتی یا طلبه حوزه‌های علمیه باشند یا خدای نکرده یکی از زوجین یا هر دو بدون پدر باشند، می‌توانند از تسهیلات وام 8 میلیون تومانی ازدواج استفاده کنند. 
   
  بعد از آن ولی باید برای 20 میلیون باقی مانده یا روی جیب مادر و پدرهایشان حساب کنند، یا قرض و وام. اجازه بدهید، همین جور حساب کنید که نه داماد به کارش می‌رسد، نه عروس به خانه بخت. بیایید سری به بازار بزنیم تا میانگین و کف هزینه‌ها دستمان بیاید. 
   
  طلا و جواهر 
   
  معمولا اولین خریدی که عروس و داماد برای ازدواجشان می‌کنند، از حلقه ازدواج و جواهرات شروع می‌شود. در این بالا پایینی و موج‌های سینوسی قیمت طلا، نمی‌شود قیمت واحدی را گفت اما نوع نگینی که روی طلا سوار می‌شود در مجموع قیمت تاثیر زیادی دارد. 
   
  نگین‌های اتمی قیمت بسیار پایین‌تری از نگین‌های برلیان و مارکیس دارند اما در عوض زمان فروش، نگین اتمی ارزش فروش ندارد. برای کسانی که قصد دارند هزینه کمتری برای طلا بپردازند، این روزها سرویس‌های تراشه در بازار بسیار زیاد است که هم زیبا هستند و هم قیمت بسیار پایین‌تری نسبت به سرویس‌های جواهر و نگین‌دار در بازار دارند. 
   
  انگشتر نشان یا انگشتر نامزدی سبک 
   
  ساده و بدون نگین 200 هزار تومان 
   
  حلقه ازدواج زنانه، ساده و بدون نگین 300 هزار تومان 
   
  حلقه ازدواج مردانه پلاتین، ساده و بدون نگین 400 هزار تومان 
   
  نیم‌ست سرویس طلا سبک وزن؛ ساده و بدون نگین 1 میلیون و پانصد هزار تومان 
   
  یک جفت ساعت عروس و داماد ساده،200 هزار تومان 
   
  میانگین هزینه: دو و نیم میلیون 
   
  صورتحساب 
   
  شاید برای شما هم اتفاق افتاده! اگر شما هم این روزها کف بازارید و دارید خرید می‌کنید، این عددها را با قیمت های بازار شهرتان تطبیق بدهید. ببینید میانگین شما با میانگین ما می‌خواند یا نه؟ آن باکس‌های خالی جدول‌ها (……………..) برای عددهای شماست. 
   
  لباس داماد 
   
  300 هزار 
   
  خوبش را بخرید، بعدا می شود لباس کار! 
   
  لباس عروس 
   
  300 هزار؛ هزینه برای اجاره لباس در نظر گرفته شده است. 
   
  نکته: خرید لباس از آن خریدهایی است که قیمت آن با قیمت محله و منطقه به طرز عجیبی ارتباط مستقیم دارد. پس قیمت بالای لباس همیشه نشان‌دهنده کیفیت بالای آن نیست. تمام مزون‌ها و فروشگاه‌ها کلی منو و ژورنال جلوی دست مشتری می‌ریزند که تنوع انتخاب مشتری را بالا می‌برند و این طور وقت‌هاست که به عروس خانم‌ها توصیه می شود که آقا داماد را با خودشان نیاورند تا هر چه دلشان می‌خواهد، بین مزون‌ها و پاساژها چرخ بزنند. قیمت پارچه و نوع دوخت و تعداد سنگ‌دوزی‌ها هم روی قیمت تاثیر زیادی دارند و پیداکردن یک لباس متناسب با قیمت مناسب را کمی سخت‌تر می‌کند. 
   
  از طرفی، بر عکس تصور خیلی از افراد، خرید کت و شلوار مخصوصا کلت و شلوار دامادی خرید آسانی نیست و علاوه بر جیب باید برای آن وقت و حوصله خرج کرد. کت و شلوارهایی که برندهای معروفی دارند، قیمت بسیار بالاتری دارند و عروس و داماد لازم نیست با همه خرج‌هایی که برای ازدواج دارند، پولشان را به پای مارک بريزند. هنگام خرید کت و شلوار باید به اندازه و فرم ایستادن لباس مخصوصا سرشانه‌ها و پاچه‌های شلوار دقت کرد. کسانی که قد کوتاهتری دارند نباید کت‌های بلند بپوشند؛ چون کوتاهتر نشانشان می‌دهد و بالعکس خیلی قدبلندها باید کت‌های به نسبت بلندتری بپوشند تا متناسب جلوه کنند. 
   
  آرایشگاه 
   
  400 هزار؛ البته گاهی نیازی به آرایش نیست! 
   
  نکته: سرخاب و سفید آب عروس خانم این روزها خرج کمی ندارد. برای انتخاب آرایشگاه حتما باید یک نیم نگاهی به مارک و محصولات آرایشی خانم آرایشگر انداخت تا بعد از مراسم عروسی، پوست عروس خانم بتواند به حیات خودش ادامه دهد. الان مثل قدیم‌ترها نیست. آرایشگاه‌هایی که کارکنان و کادر زیادی دارند، همان اول یک ورودی درست و درمان می‌گیرند و عروس خانم باید برای استفاده از خدمات آرایشگاه فیش بگیرد و آخر یک هزینه حسابی روی دست آقا داماد می‌گذارد. 
   
  آینه و شمعدان 
   
  300 هزار؛ نقلی اما خوبش را بخرید. صحبت یک عمر خاطره است. 
   
  محضر 
   
  100 هزار؛ اگر بخواهید محضردار برای خطبه عقد به خانه بیاید هزینه‌اش بیشتر می‌شود. 
   
  آزمایشگاه 
   
  27500 
   
  سفره عقد 
   
  300 هزار؛ می‌شود سفره عقد را روی خدمات تالار گرفت. 
   
  خرید عروس و داماد 
   
  500 هزار تومان 
   
  صرفه جویی نکنید، خرج خودتان است، نه مهمان‌ها! 
   
  آتلیه عکس و فیلمبرداری 
   
  1 میلیون؛ غیر از موارد اضطراری مالی، به صفر کردن این گزینه فکر نکنید، خاطره است دیگر. 
   
  کارت عروسی 
   
  150 هزار 
   
  برای 100 عدد کارت عروسی ساده 
   
  ماشین و دسته گل عروس 
   
  100 هزار 
   
  یک آدم باسلیقه و یک ماشین نو، می‌تواند این هزینه را هم به صفر نزدیک کند. 
   
  تالار و خدمات تالار 
   
  تمام تالارها برای برگزاری مراسم عروس، ابتدا یک مبلغ به عنوان ورودی دریافت می‌کنند که نه ربطی به تعداد مهمان هایتان دارد نه منوی غذایی که انتخاب می‌کنید. در روزهای تعطیل و اعیاد مذهبی و آخر هفته‌ها این مبلغ ورودی بیشتر می‌شود اما اگر اواسط هفته به عنوان شب عروسی انتخاب شود، ورودی کمتری نیز دریافت می‌شود. برگزاری مراسم عروسی در باغ به مراتب هزینه بیشتری دارد. 
   
  هزینه ورودی یک تالار معمولی در شهرهای بزرگ 
   
  روزهای وسط هفته؛ حدود 250 هزار تومان 
   
  آخر هفته‌ها و اعیاد مذهبی؛ حدود 400 هزار تومان 
   
  هزینه ورودی یک باغ – تالار در شهرهای بزرگ؛ روزهای وسط هفته 
   
  حدود 500 هزار تومان 
   
  آخر هفته‌ها و اعیاد مذهبی؛ حدود 800 هزار تومان 
   
  میانگین قیمت: 400 هزار تومان 
   
  بعد از انتخاب تالار و پرداخت ورودی آن حالا باید به فکر خورد و خوراک مهمانها بود. هزینه پذیرایی به تعداد حساب می شود و باید از مهمان‌ها خواست که اگر تشریف نمی‌آورند، حتما از قبل اطلاع دهند تا هزینه اضافه پرداخت نشود. (مبالغ میانگین بر اساس حداقل 100 مهمان محاسبه شده است) 
   
  نوشیدنی (چای + شربت + نسکافه) 
   
  هر نفر حدود 400 تومان؛ میوه 
   
  برای هر 700 گرم و سه نوع میوه 2 هزار تومان به بالا 
   
  شیرینی هر 15 نفر یک کیلوگرم؛ هر کیلو 6 هزار تومان 
   
  شام (یک شام اصلی + سالارد و نوشابه)؛ 
   
  9 هزار تومان 
   

  میانگین قیمت: 1 میلیون و سیصد هزار تومان 

   
  کلیدواژه ها : ،
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.