• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , سیاسی » اهانت ‘بی بی سی’ به ساحت پیامبر اسلام(ص)
  کد خبر : 765993

  اهانت ‘بی بی سی’ به ساحت پیامبر اسلام(ص)

  اهانت ‘بی بی سی’ به ساحت پیامبر اسلام(ص) Reviewed by Farnaz on Sep 3Rating: این مستند که با عنوان ” اسلام: تاریخ گفته نشده” هفته گذشته از کانال “بی بی سی4” پخش شده است بر پایه تحقیقات و نظرات یک مورخ انگلیسی به نام “تام هولاند” ساخته شده است. در این مستند این شخص به…

  اهانت 'بی بی سی' به ساحت پیامبر اسلام(ص) Reviewed by Farnaz on Sep 3Rating:

  این مستند که با عنوان ” اسلام: تاریخ گفته نشده” هفته گذشته از کانال “بی بی سی4” پخش شده است بر پایه تحقیقات و نظرات یک مورخ انگلیسی به نام “تام هولاند” ساخته شده است.

  در این مستند این شخص به مانند یک باستان شناس در نقاط مختلف شبه جزیره عربستان به گشت و گذار می پردازد و به دنبال آثار تاریخی گشته و همچنین با مردم بومی صحبت می کند. 
  وی نهایتا در این مستند اینگونه نتیجه گیری می کند که پیامبر اسلام حضرت محمد (ص) اهل مکه نبوده است و قرآن کریم نیز در این شهر به پیامبر اسلام (ص) نازل نشده است.

   

  در ادامه نیز این مورخ هتاک پا را فراتر گذاشته و در کل وجود دین و آیینی به نام اسلام را در زمان زندگی رسول اکرم (ص) زیر سوال برده است.

  این مستند خشم بسیاری از مسلمانان و وجدان های بیدار و حقیقت جوی انسانی را برانگیخته و باعث شده است تا اعتراضات شدیدی در شبکه های اجتماعی نسبت به این مستند مطرح شود.

  اداره نظارت بر رسانه های انگلستان به نام “Ofcom” و خود شبکه بی بی سی تا کنون 550 مورد شکایت رسمی در مورد این مستند دریافت داشته اند.

  با توجه به این حجم شدید از اعتراضات “هولاند” واکنش نشان داده و در اعلامیه گفته است : البته تحقیق در مورد اسلام یک حق طبیعی است و البته ما از این موضوع اطلاع داشتیم که این مستند در حال نزدیک شدن به موضوعی بسیار حساس است.

  در عین حال “آکادمی اسلامی انگلستان” با رد این صحبت ها اعلام کرده است که هولاند در مستند خود بسیاری از مستندات و تحقیقات سایر مورخین را در مورد اسلام نادیده انگاشته است.

  این آکادمی می افزاید: صحبت های وی مبنی بر این که در قرن هفتم بعد از میلاد مسیح نشانه ای از اسلام وجود ندارد، صحبتی غلط و برخلاف اصول مسلم تاریخی است. اطلاعات و شواهد بسیار محکمی برای رد این نظریه وجود دارند.

  در همین حال نظرسنجی ها و تحقیقات موسسات انگلیسی نشان می دهد که در سالهای اخیر پدیده اسلام هراسی در رسانه ها و صنعت سینمای انگلستان گسترش روز افزونی داشته است و باعث شده است تا بسیاری از مردم غیر مسلمان انگلستان به جامعه اسلامی این کشور به عنوان دشمنانی در درون این جامعه بنگرند.

  به گزارش باشگاه خبرنگاران، اهانت به دین و شعایر دینی، مسأله ای نیست که باگذشت زمان فراموش شود و مسلمین، بی تفاوت شوند. اگر امروز در مقابل چنین توهینی سکوت اختیار شود فردا یقیناً رسانه ها و عوامل غربی بی پرواتر و جسورتر به دین و اعتقادات اسلامی، توهین روا خواهند داشت. تا به حال، تفرقه افکنی بین مسلمانان از سیاستهای عمده غرب بوده و حال توهین مستقیم به دین. وظیفه ما اطلاع رسانی است و به عنوان عضوی از جامعه اسلامی دفاع از ارزش های دینی. مردم و علمای دینی، خود بهتر می‌دانند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۱)  • ایدا

   امیدوارم خدا این کارکنان عوضی بی بی سی از روی زمین برداره که اینقدر منفورند .

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.