• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , سیاسی » باهنر: وظایف دولت بعد از ۳۳ سال باید بازنویسی شود
  کد خبر : 765556

  باهنر: وظایف دولت بعد از ۳۳ سال باید بازنویسی شود

  باهنر: وظایف دولت بعد از ۳۳ سال باید بازنویسی شود Reviewed by Farnaz on Sep 3Rating: دبیر کل جامعه اسلامی از نامشخص بود وظایف دولت در برخی حوزه ها انتقاد کرد.در ادامه گزیده ای از اظهارات محمدرضا باهنر در گردهمایی بزرگ گروه مهندسان جام به نقل از مهر می آید:امروز شاهدیم دولت در حوزه هایی…

  باهنر: وظایف دولت بعد از ۳۳ سال باید بازنویسی شود Reviewed by Farnaz on Sep 3Rating:

  دبیر کل جامعه اسلامی از نامشخص بود وظایف دولت در برخی حوزه ها انتقاد کرد.
  در ادامه گزیده ای از اظهارات محمدرضا باهنر در گردهمایی بزرگ گروه مهندسان جام به نقل از مهر می آید:
  امروز شاهدیم دولت در حوزه هایی که وظیفه اش نیست وارد می شود و کارهایی که می بایست انجام دهد انجام نمی دهد بنابراین بعد از 33 سال از گذشت انقلاب اسلامی باید وظایف دولت بازنویسی شود.

  دولتها از 33 سال گذشته کارهایی که باید انجام دهند انجام نداده و کارهایی که وظیفه اش نبوده در آن حوزه ها پنجه اش را پهن کرده است. بخصوص در سالهای اخیر که انحصارطلبی دولت در بخش خصوصی افزایش یافته است.
  کوچک کردن دولت باید واگذاری واقعی کارها باشد نه اینکه چند وزارتخانه را با هم ادغام کنیم.
  ما یا چابک کردن دولت را نفهمیدیم و یا نمی خواهیم بفهمیم. خصوصی سازی یعنی بنگاههای دولتی به بخش خصوصی واگذار شود نه اینکه به نهادهای عمومی واگذار شود و نقش بخش خصوصی در این زمینه کمرنگ است.
  نظام مهندسی نیز نسبت به حاکمیت و نسبت به مردم متعهد باشد. اگر نظام مهندسی در هر کدام از این ویژگی کمرنگ باشد نمی تواند وظیفه خود را به خوبی انجام دهد.
  آموزش ضمن خدمت یکی از راهکارهای ارتقاء جایگاه نظام مهندسی در کشور است. من مهندس نیستم چرا که سال 54 مدرکم را گرفتم و اگر خیلی آدم باهوشی بوده باشم مدرک من تا سال 59 بیشتر اعتبار ندارد.
  امروزه مدرک تحصیلی تاریخ مصرف دو ساله دارد. اگر مهندس روز به روز آموزش نبیند و خود را فناوری های نوین مجهز نسازد مدرکش زنگ می زند. بنابراین باید مقررات خشک و سختی برای عضوگیری در نظام مهندسی داشته باشیم.

  کلیدواژه ها : ،
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.