• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , ورزشی » رویانیان داستان پروین را دوباره می‌نویسد
  کد خبر : 765532

  رویانیان داستان پروین را دوباره می‌نویسد

  رویانیان داستان پروین را دوباره می‌نویسد Reviewed by Farnaz on Sep 3Rating: ساده‌ترین تشابه، سرخ بودن پیراهنی بود که بر تن بازیکنان می‌شد. هدایتی می‌خواست از استیل آذین یک سکوی پرتاب برای خود بسازد و شهرتی به دست آورد که از کنار آن بتواند دوباره جایی در هیات مدیره پرسپولیس بیابد. رویانیان اما در پرسپولیس…

  رویانیان داستان پروین را دوباره می‌نویسد Reviewed by Farnaz on Sep 3Rating:

  ساده‌ترین تشابه، سرخ بودن پیراهنی بود که بر تن بازیکنان می‌شد. هدایتی می‌خواست از استیل آذین یک سکوی پرتاب برای خود بسازد و شهرتی به دست آورد که از کنار آن بتواند دوباره جایی در هیات مدیره پرسپولیس بیابد. رویانیان اما در پرسپولیس بود و سعی می‌کرد ویرانه‌ای که به دست آورده را به شکلی ترمیم کند که هم سابقه‌اش را به خطر نیندازد و هم محبوبیت و مقبولیتش را میان جامعه بالاتر ببرد. هدایتی با استیل آذین دنبال شهرت بود و رویانیان با پرسپولیس به دنبال مقبولیت!
  هدایتی، تیمش را برای دلش بست. به واسطه ثروتی که در حساب‌های بانکی‌اش می‌دید، آن قدر دچار خودباوری و غرور شده بود که تصور کند اگر از فن و هنر تجارت سر در می‌آورد، پس می‌تواند در زمینه فنون فوتبال هم صاحب نظر باشد. کریمی و مهدوی‌کیا را به واسطه شهرتی که در شهر داشتند خرید. محمد غلامی و حسین کعبی و حسین کاظمی را به خاطر برتن داشتن پیراهن ملی به تیمش آورد. شنیده بود سوشا مکانی پدیده است و شاید بدون حتی یک بار دیدن بازی‌اش او را پای میز مذاکره نشاند و خیلی زود هم راضی‌اش کرد. زندی خرید بزرگش شد، اما همین تیم در خط دفاعی، فقط یک گزینه جدید گرفت. آن هم کاظم برجلو از سایپا! شاید خوش اقبالی برجلو برای قرار گرفتن در جمع خریدهای هدایتی، گلی بود که دقیقه 92 به استقلال زده بود. تیمی که هدایتی ساخت، مدافع نداشت!
  رویانیان تیمی ساخت که براساس لیست مدعوین کارلوس کی روش و مشاورانش شکل می‌گرفت. رویانیان صبغه مدیریتی خود را در راهنمایی و رانندگی کامل می‌دید. در ستاد سوخت موفقیتی را به دست آورده بود که کارنامه‌اش را درخشان می‌کرد و حالا تصور می‌کرد با همان سابقه، در پرسپولیس هم یک انقلاب به وجود خواهد آورد. رویانیان با این ذهنیت آن قدر خود را بی نیاز از داشتن مربی می‌دانست که اول تیمش را بست و بعد به دنبال سرمربی گشت. کریم انصاری‌فر ومحمد قاضی را گرفت و خط دفاعی و دروازه‌اش را لبریز از ستاره‌ها کرد. بنگر، ماهینی، سید جلال، گردان و … اما همین تیم حتی یک هافبک جدید نگرفت. سوسا، چیزی بود در تشابه با سامان آقازمانی که همین امروز حتی ضعیف‌ترین تیم‌های لیگ یک هم جایی برای او خالی نمی‌کنند.
  هدایتی و رویانیان خودشان تیم‌شان را بستند. برای بستن تیم‌های‌شان هم بی‌ نیاز بودند از داشتن مربی. تومباکوویچ و مانوئل هر دو بعد از کامل شدن استیل آذین و پرسپولیس وارد شدند. هر دو در بازی اول بردند و همه را امیدوار کردند، اما هر دو خیلی زود شکست‌ها را در پیش گرفتند. شکست‌هایی که البته ماهیت کهکشانی بودن آنها را هم زیر علامت سوالی سنگین فرو می‌برد.
  جالب است که همین امروز یک تشابه بزرگ دیگر هم در هر دو تیم می‌بینیم. یک نام که خود را روزی مدیون هدایتی می‌دانست و امروز مدیون رویانیان. مردی که چند سال قبل ادعا می‌کرد با هدایتی دست یا علی داده و امروز می‌گوید تا آخر پای رویانیان می‌ایستد. کسی که تومباکوویچ را کله پا کرد و حالا در پی راهی برای خالی کردن زیر پای مانوئل می‌گردد… مردی به نام علی پروین!
  هدایتی و رویانیان شاید در جزئیات هم شبیه به هم هستند. هر دو با آمالی بزرگ، تیم‌هایی نامی بستند و هر دو از همان اول فصل قعرنشینی را تجربه کردند. هر دو رویایی بزرگتر از تیم‌هایی که بسته بودند در سر می‌پروراندند و قبل از این که به لیگ ورود کنند هم برای خود جشن قهرمانی به راه انداخته بودند. اما امروز هر دو شکست خورده‌های بزرگ این فوتبال شده‌اند. شاید مهمترین دلیلش را بتوان در تصوری که از عقل کل بودن خود داشتند دانست. رویانیان هرگز تصور نمی‌کرد داستان و تاریخ در مورد او اینگونه تکرار شود. چون اصلا داستان ناکامی‌های هدایتی را نخوانده بود!
  رویانیان هنوز همان روایتی را در دفترش می‌نویسد که یک بار هدایتی نوشته و البته با همان نوشته‌ها، شکست خورده. او آیا به خواسته‌های اکید پروین و دوستانش گوش جان خواهد سپرد یا پای نتایج اسف بار سرمربی‌اش می‌ماند؟!

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.