• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » فرهنگی و هنری , مطالب برگزیده سایت » باز هم صدا و سیما دسته گل به آب داد / صدا و سیما کلاهش را بالاتر بگذارد +تصاویر
  کد خبر : 764808

  باز هم صدا و سیما دسته گل به آب داد / صدا و سیما کلاهش را بالاتر بگذارد +تصاویر

  باز هم صدا و سیما دسته گل به آب داد / صدا و سیما کلاهش را بالاتر بگذارد +تصاویرReviewed by Farnaz on Sep 3Rating:   عصرایران – برگزاری اجلاس عدم تعهد در تهران ، با حضور مقاماتی از 141 کشور و سازمان بین المللی ، در حدی با شکوه و منظم برگزار شد که رسانه…

  باز هم صدا و سیما دسته گل به آب داد / صدا و سیما کلاهش را بالاتر بگذارد +تصاویرReviewed by Farnaz on Sep 3Rating:
   
  عصرایران – برگزاری اجلاس عدم تعهد در تهران ، با حضور مقاماتی از 141 کشور و سازمان بین المللی ، در حدی با شکوه و منظم برگزار شد که رسانه های ضد ایرانی ، عملاً سوژه ای برای تخریب کشورمان در جریان این اجلاس نداشتند و حتی برخی از رسانه های بین المللی ترجیح دادند اجلاس تهران را بایکوت خبری کنند و چیزی جز خبر کوتاه برگزاری اجلاسی در تهران ، مخابره نکنند.

  در چنین شرایطی که همه چیز خوب پیش می رفت ، باز هم صدا و سیما دسته گل به آب داد و با تحریف سخنان محمد مرسی ، رئیس جمهور مصر در افتتاحیه اجلاس سران ، سوژه ای داغ و موجه در اختیار رسانه های عربی و غربی گذاشت تا آنها بتوانند پیروزی دیپلماتیک ایران در این اجلاس را تحت الشعاع این موضوع قرار دهند و یک موج خبری ضد ایرانی را با قدرت تمام شکل دهند.

  از جمله شبکه الجزیره ، که پر بیننده ترین شبکه ماهواره ای در کل جهان عرب است و نیز بخش انگلیسی این شبکه ، در برنامه ای ، به بررسی نحوه این ترجمه پرداخت و بخش های مختلف سخنان مرسی و ترجمه صورت گرفته از آن را به تفکیک و تشریح برای مخاطبانش توضیح داد.

  در این میان ، صدا و سیما به جای آن که فوراً عذرخواهی و قضیه را اصلاح نماید تا بیش از این ، کشورمان زیر سوال نرود ، بر خطای خود اصرار ورزید به گونه ای که رئیس این سازمان مدعی شد که فقط در یک جا ، به جای کلمه سوریه ، نام بحرین آمده بود!
  این در حالی است که اولاً همین یک خطا هم باید اصلاح می شد و ثانیاً ماجرا یک کلمه نبود و همه سخنان مرسی درباره سوریه تحریف و سانسور شد و مفهوم سخنانش را عوض کردند به گونه ای که سخنان مرسی علیه نظام سوریه ، طوری ترجمه شد که گویا مرسی از اسد حمایت می کند!

  واقعاً چه نیازی بود که صدا و سیما چنین کاری کند؟ مگر نه این است که مواضع مصر با ایران درباره سوریه متفاوت است ، همه دنیا هم این را می داند و این هم ، امری طبیعی است؟

  از دو – سه سال پیش تا شهریور امسال ، همه دستگاه های نظام ، از وزارت خارجه گرفته تا نهادهای امنیتی و انتظامی و از شهرداری گرفته تا وزارت راه و شهرسازی و … شبانه روز در تلاش بودند که اجلاسی در خور شأن نام ایران برگزار کنند و برغم تمام کارشکنی های خارجی برای عدم مشارکت کشورها ، نهایتاً نشست تهران با همکاری مردم ، در شکلی عالی ، آبرومند و عزتمند برگزار شد و در این میان ، یک مترجم صدا و سیما از راه می رسد و همه این زحمات را با “غلط بزرگ” خود به حاشیه می راند و رئیس صدا و سیما هم حتی حاضر به عذرخواهی ساده از ملت ایران و تمام کسانی که زحمت این اجلاس را کشیده بودند به خود نمی دهد.

  فرض کنید که اگر یک روزنامه یا سایت ، مطلبی می نوشت و باعث می شد یک موج در رسانه های جهان علیه ایران شکل بگیرد و سفیر یا کاردار کشورمان هم در کشوری احضار شود ؛ با توجه به سابقه ای که سراغ داریم ، حتماً با آن رسانه برخورد می کردند که چرا آب به آسیاب دشمن ریخته است اما وقتی صدا و سیما ، آب و آسیاب را یکجا به طرف مقابل تقدیم می کند ، نه تنها کسی متعرضش نمی شود و حتی تا این لحظه ، شورای نظارت بر صدا و سیما هم تذکری نداده ، بلکه برعکس ، بعضی ها بر منتقدان صدا و سیما هم می شورند که چرا رسانه ملی را تضعیف می کنید ولی هرگز به این نمی اندیشند که این ، رویکردهای غیرحرفه ای و نامحترم مدیران صدا و سیماست که رسانه ملی را تضعیف می کند و نه تنها مردم را در داخل نسبت به آن بی اعتماد می کند ، بلکه در سطح جهان نیز برای کشورمان هزینه زا می شود.

  در زیر ، به عنوان مشتی نمونه خروار ، بخشی از بازتاب جهانی آبروریزی صدا و سیما را منتشر می کنیم تا آقایان بدانند که در عهد “کبوتر نامه رسان” زندگی نمی کنند و متوجه شوند که با شعار و پز دفاع از نظام ، چه ضربه هایی که بر نظام و مردم و کشور وارد نمی کنند!

  الجزیره : تحریف سخنرانی مرسی توسط ایران باعث جدل شده است

  روزنامه الیوم السابع چاپ قاهره: فرانس 24: رسانه های ایران در ترجمه، سخنرانی مرسی را تحریف کردند

  روزنامه الاهرام چاپ قاهره: سازمان خبرنگاران بدون مرز تحریف سخنرانی مرسی در ایران را محکوم کرد

  روزنامه الرای چاپ امان: ایران سخنرانی مرسی برای مردم خود را جعل کرد

  روزنامه المدینة عربستان سعودی : ایران سخنرانی مرسی را تحریف  و بحرین را وارد سخنرانی اش می کند و …

  روزنامه الاتحاد امارات: اتهامات رسانه ای علیه تهران به دلیل تحریف و حذف بخش هایی از سخنرانی رئیس جمهور مصر
  مترجم های ایرانی سخنرانی مرسی، بحرین را جایگزین سوریه کردند

  روزنامه المصری الیوم چاپ قاهره: بحرین رسما به تحریف سخنرانی مرسی در ایران اعتراض کرد و خواستار عذرخواهی تهران شد

   سی ان ان عربی: بحران میان قاهره و تهران بعد از تحریف سخنرانی مرسی

  گلف نیوز : بحرین خواستار عذرخواهی ایران شد ( بابت تحریف سخنان مرسی و ترجمه سوریه به بحرین)

  العربیه ( انگلیسی) : رسانه دولتی ایران زیر انتقادها به خاطر تحریف سخنان مرسی

  روزنامه یدیوت آحارونوت اسراییل : ایران : مترجم ایرانی سخنرانی مرسی در اجلاس نم را تحریف کرد

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۲)  • رضا

   اين اجلاس هميشه برگزار ميشه حالا تو هر كشورى ميخواد باشه اصلا نيازى به اين همه تبليغ و سر وصدا نبود همه جا جار بزنيم كه چون نمايندگان كشورها اومدن تهران پس ماپيروزيم! خودمونو گول نزنيم اونا واسه شركت در اجلاس اومده بودن نه صرفا براى اومدن به ايران! سه سال ديگه هم هرجا برگزار بشه دوباره ميرن شركت ميكنن حالا اون كشور بياد جار بزنه بگه ما ته قدرتيم و از اين رويداد بهره بردارى كنه؟! همينكارا رو ميكنيم كه روز به روز ضعيف تر ميشيم و تو دنيا خوار تر. يه همچين گندى هم تا اين حد به اعتيار ايرانيها لطمه ميزنه.متاسفم كه جز اينكه نظرمو بگم نميتونم واسه كشورم كارى انجام بدم قدرتى ندارم صدامو كسى نميشنوه.متاسفم…

  • منصور

   خدارو شکر که دست دولت در ترویج نیرنگ رو شد . مگر یادتان رفته که در مناظرات انتخاباتی عالم و آدم در مورد نرخ تورم یک چیزی میگفتن و دولت محترم جمهوری اسلامی چیز دیگری به مردم میگفت (البته سرخودش کلاه میگذاشت) اینهم نمونه ای دیگه اش. داستان لباس شخصی ها که دیگه تابلو تابلو بود که یک عده افراد خاص رو به اسم مردم عادی و بعضا ارازل اوباش جا میزدنند . این اجلاس هم مثل گاو 9من شیرده شد:اینهمه خرج و مخارج – آخرش هم اینجوری آبروریزی شد.

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.